Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2354) Jack@l válasza Oliverda (#2336) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezt most nem vágom mi köze a beöntött lábhelynek a hosszához, vagy vastagságához...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2355) Oliverda válasza Jack@l (#2354) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmi gond. Téged szerintem úgy sem érint. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2356) Jack@l válasza Oliverda (#2355) üzenetére


Jack@l
veterán

Már vágom, csak a felette lévő monológot nem dobta be a link, szóval igazat kell adjak a srácnak, nekem nem is a hosszúsága tűnt és érdekelt, hanem amit irkáltatok hogy centi és mili, abból inkább a keresztmetszetére asszociáltam. Szóval lehet hhogy csak a fotó és a fényviszonyok miatt, de a linken a két foglalat között a lyukak szélessége ami feltűnő. Szélesebb lyuk->szélesebb láb > jobb vezetőképesség.
(ezt méricskélje valaki tolómérővel :) )
UI: valóban nem érint még a téma, majd két generációval ezután
Viszont a betömött cucc még mindig rejtély marad számomra.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2357) Oliverda válasza Jack@l (#2356) üzenetére


Oliverda
félisten

A foglalaton nagyobb a lyuk átmérője, de a processzoron ugyanakkora a láb átmérő és a hosszúság is mint az AM3 esetében. Megnéztük, megmértük, más tesztekben is ezt írták.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2358) gyiku


gyiku
nagyúr

ez a bull az am2 lapom kihajcsa-e? :F

hüllő

(#2359) ricshard444 válasza gyiku (#2358) üzenetére


ricshard444
veterán

Hm? Am2be bele sem megy...

Vannak dolgok...

(#2360) nanus válasza ricshard444 (#2359) üzenetére


nanus
senior tag

de ha beleteszi biztos kihajtsa ....a lábakat ...vagy a széleit...de a lapot biztosan :DDD sry

[ Szerkesztve ]

(#2361) Milka 78 válasza gyiku (#2358) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Már vártam egy ilyen kérdést tőled... :DDD

(#2362) Borokafa válasza gyiku (#2358) üzenetére


Borokafa
őstag

ostorral talán :)

(#2363) dezz válasza AMD Ultimate (#2334) üzenetére


dezz
nagyúr

"AM3= 0.35mm láb (tű hosszúság)
AM3+=0.50mm láb (tű hosszuság)"

Kissé rövidek lettek volna ezek lábnak, nem gondolod? :P
És mi értelme lenne a hosszabb lábaknak? Inkább a vastagabbaknak, azaz ezek max. átmérők.

"illetve egy egy lukacska egyiken 0.45mm a másikon 0.51 sajna"

Ha ez így lenne, egy AM3+-os proci fizikailag bele se menne egy AM3-as foglalatba. De hát minden további nélkül belemegy...

"A legfontosabb különbség, hogy a feketére színezett Socket AM3+ foglalat 0,51 mm-es átmérőjű lábaljzatokat alkalmaz, szemben a Socket AM3 0,45 mm-es értékével."

Tisztában vagy te vele, hogy ZIF foglalatról beszélünk? Gy.k. Zero Insertion Force, azaz nyitott állapotban nincs ráfogatás. Becsukás után is rugós ráfogatás van, ami könnyedén tud alkalmazkodni 0,15mm különbséghez (már ha valóban van).

"A Socket AM3+ másik számottevő jellemzője, hogy a lábakon maximum 145 A-es áramerősség is átereszthető, miközben a korábbi foglalat maximum 110 A-t támogat."

Na akkor számoljunk! Az alapnak tekinthető 1,3V mellett 110A-en 143W adódik (természetesen az összes táplábra vonatkozólag), ami elégségesnek tűnik egy 125W TDP-s procinak... Bár ez valószínűleg a max. átlag és lehetnek nagyobb peak-ek, de nem jelenthet különösebb gondot.

"Ez alapvetően egy kényes terület lehet, hiszen ha az alaplap nem képes kielégíteni a processzor igényét, akkor az instabil működéshez vezethet."

A normálisabb alaplapok eleve túlteljesítik a tervet, különben tuningra sem lennének alkalmasak.

"A fenti információk birtokában talán érthető, hogy az AMD miért nem ajánlja a Socket AM3-as foglalatba az új Bulldozer architektúrára épülő processzorokat."

Tudod, van egy olyan dolog, hogy mérnöki elméleti pontosság és ide kapcsolódó felelősség, és van a gyakorlat...

"Érthető a Gigabyte elképzelése is, a gyártó szerint ugyanis a BIOS frissítése helyett érdemesebb áttervezni az alaplapokat. Az ASRock is így jár el"

Na ja, gazdaságilag nyilván, hogy jobb, ha újabb vásárlások generálódnak. Valószínűleg te is erre hajtasz...

(#2335): Pfff, akkor eleve bele sem lehetne rakni az FX-eket az AM3-as lapokba, anélkül, hogy mindenképpen elgörbülne egy láb, okoska! :U A "rejtély" nyitja: az FX-eken sincs ott láb. Később, majd valamikor esetleg kihozhatnak olyan AM3+ tokos procikat, ha akarnak, amiken van, azok valóban nem mennek majd bele. Lehet, hogy a Piledriver alapúak már ilyenek lesznek, majd a köv. év második felében, de az FX-ek nem ilyenek, az biztos.

(#2358) gyiku: Az már nem, mert azon DDR2-es ramok vannak, a Bulldozerek viszont már csak DDR3-asokat támogatnak.

(#2364) dezz válasza dezz (#2363) üzenetére


dezz
nagyúr

(AM2-be bele sem megy.)

(#2365) miresz


miresz
veterán

Szerintem kár vitázni vele,hisz tisztán látszik,hogy szakértővel állunk szembe. :D És ha tudnánk hol dolgozik,kedves házigazda.... Lol! :D

[ Szerkesztve ]

(#2366) lee56 válasza miresz (#2365) üzenetére


lee56
őstag

Gondolom minimum processzorlábakat szerel össze, ha már ennyire képben van :D

No Comment

(#2367) TXT válasza miresz (#2306) üzenetére


TXT
őstag

Mekkora alapfesze van az FX6100-nek és mekkora feszen megy 4,8-on? FSB-t is állítottál?
:R

(#2368) miresz válasza TXT (#2367) üzenetére


miresz
veterán

1.268V az alapfesz ezen 4Ghz-ig stabil,4,8Ghz-n 1.400V kell neki. "FSB"-t nem piszkáltam.

(#2369) TXT válasza miresz (#2368) üzenetére


TXT
őstag

szerintem szép eredmény :K köszi a választ :R

(#2370) gyiku válasza Milka 78 (#2361) üzenetére


gyiku
nagyúr

és mennyien bedőltek... :))

hüllő

(#2371) siriq válasza AMD Ultimate (#2334) üzenetére


siriq
őstag

Ehhez kepest a lapom tamogatja a bulldozert. Icipici nyomas kellett a gigabyte-nak es kihozatak a lapomra a tamogatast(meg nincs fent azota sem a hivatalos oldalon). Abszolule nem ordongosseg megoldani a tamogatast pl: az en lapomhoz. Kicsit rugdosni kell oket es megcsinaljak.
Kozben mar mas rakott bele FX procit es jol mukodik. Errol ennyit.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2372) csubesz válasza miresz (#2368) üzenetére


csubesz
csendes tag

vettem én is 1 ilyen procit fx 6100 kb nekem is ilyen feszkókon megy és baromi hűs prime alatt 50 fok az azért nem rossz 3.9 ghz n összesítve nem naon bántam meg a cserét és pont baráti árszabás volt iponon de sztetek fog ez még gyorsulni 1 kis szoftveres támogatással mert nekem jó pár progit ujra kellett raknom mert egyáltalában nem ismerte fel de így összesítve nem rossz nyúzni azt lehet bátran még csak ismerkedek vele de nem lesz ez rossz szntem
üdv zsolt :R

(#2373) apollo12


apollo12
veterán

heló az FX Bulldiknak mennyi feszt lehet adni nekik? és menni a max hő amit még elbírnak ?

(#2374) gyiku válasza csubesz (#2372) üzenetére


gyiku
nagyúr

irasjelekkelkonnyebblenneolvasniamitirsz

hüllő

(#2375) subaruwrc válasza gyiku (#2374) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#2376) miresz válasza gyiku (#2374) üzenetére


miresz
veterán

:D

(#2377) csubesz válasza gyiku (#2374) üzenetére


csubesz
csendes tag

kedves gyiku sajna az a gazdagok ,és szépek kiváltsága,én sajna egyiket, sem képviselem remélem meg tudod bocsátani eme oriási bűnömet viszont szünetek vannak közte ,ugy azért szntem silabizálható a történet. de mindegy most hogy,tullendültünk eme nem szokványos történeten csak 1 kérdés
miresz: asszem neked is fx 6100 van amikor be van kapcsolva a turbo core,neked nem ad a proci olyan fura éles hangot,most ez így furán hangzik de az előző nem adott semmilyen hangot legalábbi én nem naon hallottam,esetleg megtennéd nekem hogy ha lesz rá 1 kis időd hogy ráfülelsz?működésben nem gátolja nem is használom,csak hogy ez ilyen vagy esetleg van vele vmi gebasz ?Bocs a fura kérésért csak mert ha neked nincsen akkor lehet hogy vmi fos benne,vagy vajon procija válogatja? válaszodat előre is köszönöm

(#2378) Jack@l válasza csubesz (#2377) üzenetére


Jack@l
veterán

Az a táp tekercsekből, vagy lap/videokártya kondikból jöhet, hirtelen vesz fel kis impulzusokban nagy áramot. (lehet ezért volt itt 1-2 elszállós dolog a bull-ok mellől)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2379) miresz válasza csubesz (#2377) üzenetére


miresz
veterán

Nincs semmi hangja. :N

(#2380) Oliverda válasza csubesz (#2377) üzenetére


Oliverda
félisten

Az alaplapon található tekercsek szigetelése nem tökéletes, rezonálnak. Ettől baja semminek nem lesz, csak max. zavarhat a magas hang. A megoldás egy másik alaplap, normálisabb tekercsekkel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2381) siriq válasza Oliverda (#2380) üzenetére


siriq
őstag

Hazi modszer: ragogumi. Persze nem az egeszet teljesen. Ha valodi tekersz persze es az okozza.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2382) laccerot


laccerot
tag

Hali lehet hülye kérdés de ebben mennek az fx ek? ga 870a ud3

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#2383) Yutani válasza laccerot (#2382) üzenetére


Yutani
nagyúr

Csak a 3.1-es revízióban, aminek fekete a CPU foglalata. Gondolom neked nem az van.

#tarcsad

(#2384) siriq válasza laccerot (#2382) üzenetére


siriq
őstag

Ha kuzdesz a gigabyte supportal akkor lehet lesz. Az en lapomra sem lenne elmeletileg es megis van.
2.0-s mielott meg valaki kesobbi rev-t irna. Pedig regebben a ph-n irtak, hogy ez meg ez meg stb miatt nem lehet. Erdekes. Meg is van. Szoval errol ennyit.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#2385) laccerot válasza siriq (#2384) üzenetére


laccerot
tag

köszi utána olvasgatok még.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#2386) Milka 78 válasza gyiku (#2374) üzenetére


Milka 78
nagyúr

temegvagyegynagyszőrszálhasogató :DDD

(#2387) gyurczy válasza Milka 78 (#2386) üzenetére


gyurczy
őstag

azénapukámmegerősebb :P

(#2388) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

HardOCP readers ask AMD Bulldozer questions.

Sajna sok benne a PR blabla pl miert is ilyen draga ha teljesitmenye nincs ott de azert erdekes elolvasni vannak benne jobb kerdesek is.

"Why would I buy a $275 Bulldozer cpu when the $170 1090t seems to equal its performance or actually do better at every benchmark and game we've seen?"

Ezt ok se tudtak viszont megvalaszolni.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#2389) kabibara27


kabibara27
tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne.

Most hozzájuthatnék egy ilyen procihoz: AMD FX Series 6100 X6 BOX
és egy ilyen vga-hoz: Sapphire ATi Radeon HD6870 1Gb Toxic
olcsón. Viszonylag.

Szerintetek ha másra nem nagyon kell a gép csak full hd játékokra és filmekre, akkor megéri ezt nekem megvenni vagy nézzek vmi másik konbinációt?

73E-be hoznák nekem 2-3 év garral.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed."

(#2390) Klikodesh válasza kabibara27 (#2389) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ezek szerint jatekok adnak a legnagyobb terhelest a cuccnak igy en inkabb egy phenom kettot javasolnek komolyabb vgaval.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#2391) csubesz válasza kabibara27 (#2389) üzenetére


csubesz
csendes tag

nekem kb ugyanez a kombim van ,csak nem toxic a vidkar ujjabb játékokban látok javulást phii x4hez képest, pl 3 d mark meg ilyenek ahol sokkal jobban kihajtotta a vidkarit a phenom hiába kapott kevesebb pontot a proc ez gondolom alkalmazás függő de nem rossz ez az fx szntem együtt ennyiért teljesen jó, ha vadi új ha van rá lehetőség ,akkor szntem vedd ezt a kombit 1 phenommal is ugyan olyan jól jársz, ha esetleg az olcsóbban megvan mert azért megvalljam szntem még ezen a bullon kell még csiszolgatni

(#2392) lee56 válasza kabibara27 (#2389) üzenetére


lee56
őstag

Ennyi pénzért semmiképp.. annyiért a leggyorsabb nyolcmagost is megvehetnéd [http://www.argep.hu/main.asp?suche=fx-6100]
Kb 40ezer a reális ár érte, és akkor lehet még filózni hogy egy X6 phenomII talán jobb helyette ugyanennyiért, ha főleg kevésszálas játékra kéne.

(#2393) stratova : Ha ez igaz, akkor meg túl olcsó :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#2393) stratova válasza lee56 (#2392) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz az a VGA-val együttes ár.

(#2394) miresz válasza kabibara27 (#2389) üzenetére


miresz
veterán

Az FX sokkal jobban teljesít játékok alatt mint a Phenom II. Jó kombináció,játékra.

(#2395) gyiku válasza gyurczy (#2387) üzenetére


gyiku
nagyúr

+1. Ussetek csak a piszok kolkot!

hüllő

(#2396) Jack@l válasza miresz (#2394) üzenetére


Jack@l
veterán

"sokkal" 1-2 fps :)

@kabibara27: Szvsz, vegyél inkábbb erősebb vga-t a felárból, jobban jársz játékoknál.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2397) miresz válasza Jack@l (#2396) üzenetére


miresz
veterán

Pl BF3 alatt az F x6100+15fps a PHII 965-höz képest. ami azért nem kevés,és akkor még meg sincs rántva,a memóra kezelésről nem is beszélve,mert az meg ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#2398) Klikodesh válasza Jack@l (#2396) üzenetére


Klikodesh
senior tag

S gyakran minuszban...

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#2399) csubesz válasza miresz (#2397) üzenetére


csubesz
csendes tag

ebben egyet tudok érteni nálam is ez a helyzet ,phii vel néha lement 30 ig az fps battlefieldben, itt meg 50-60 között van szóval nem hülyeség amit mond, meg ránéztem gta 4 re hát össze sem hasonlítható ott volt hogy phii vel néha 23 ra, itt meg nem ment 35fps alá azért az nem mindegy ,összesítettben nem bántam meg a cserét

[ Szerkesztve ]

(#2400) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Skyrim cpu benches

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.