Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Hanok válasza Motion_Blur (#1249) üzenetére


Hanok
senior tag

Most Én is a kettő között vívódom, 955 vagy 4100, csak sokáig nem tudok filozofálni mert előbb vagy utóbb elfogy a 955-ös megoldás.

(#1252) cashback válasza Ricsiii1992 (#1247) üzenetére


cashback
őstag

Nálam egy Athlon x2 5000 2,2Ghz @ Phenom II x4 FX5000 3,2Ghz ért el 3,44-et. :Y

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#1253) Ringman


Ringman
nagyúr

A cinebench 11.5 egy 1,5 éves benchmark, most jött ki a c4d 13, valós képet alkotni a bull erejéről egy adott modell c4d 13-ban történő lefuttatásának elemzése után illene.

[ Szerkesztve ]

(#1254) apollo12 válasza cashback (#1252) üzenetére


apollo12
veterán

4.13pts

(#1255) frescho


frescho
addikt

Latott valaki tesztet ahol az uj Bull 2 es 3 modulos verziojat tuningoltak, illteve unlockoltak? Ha unlockolhato 1 modul, akkor az FX-4100 elgondolkoztato.

4100, 6100 teszt: [link]

Oliverda: Olvastam es korrekt volt a teszt es a kovetkeztetesed ez a resze teljesen helytallo:

"Ahogy már utaltunk is rá, ez is leginkább csak abban az esetben igaz, ha a vásárló kihasználja a processzorban rejlő GPU-t is valamilyen módon. Erre most még elsősorban a különböző játékok és bizonyos videókonvertálók lehetnek alkalmasak, de később az OpenCL folyamatos terjedésével már akár szélesebb körű általános számításokhoz is felhasználható lesz az integrált grafikus mag ereje."

A gond az, hogy meg mindig jovo idot kell hasznalni azokkal a progikkal kapcsolatban, amik majd kihasznaljak az IGP erejet. A jatek teszteknel pedig te magad merted ki, hogy onmagaban a A3850 1440-hez is keves:

warhead, dirt3, shugun2
metro, stalker, avp
bc2, sc2

Az IGP-t leszamitva nincs semmi kulonleges a Llanoban. az IGP is csak inkabb a mobil szektorban erdekes amig nincsenek hozza openCL, directcompute programok. Kerlek mondj ilyen progikat, amiket nap, mint nap hasznal egy atlag ember.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#1256) atti_2010 válasza frescho (#1255) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Latott valaki tesztet ahol az uj Bull 2 es 3 modulos verziojat tuningoltak, illteve unlockoltak? Ha unlockolhato 1 modul, akkor az FX-4100 elgondolkoztato.

FX-4100 úgy tudom nem kapott senki, tehát nem lehetnek tesztek sem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1257) mdraco válasza atti_2010 (#1256) üzenetére


mdraco
őstag

Majd veszel és beszámolsz :D :)

(#1258) Jack@l válasza atti_2010 (#1256) üzenetére


Jack@l
veterán

Megrendelted már?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1259) atti_2010 válasza Jack@l (#1258) üzenetére


atti_2010
nagyúr

FX-4170 még nem tűnt fel az áruházakban de én leszek az első, majd megírom a tapasztalataimat is.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1260) Abu85 válasza frescho (#1255) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom, hogy ki mit használ nap mint nap, de itt vannak a Fusion IGP-jét általános számításra használó programok:
OpenCL: ArcSoft TotalMedia Theatre, Corel WinDVD, ArcSoft ShowBiz, Corel Digital Studio, Cyberlink PowerDirector, vReveal MotionDSP és Panorama, a Sony Vegas Movie Studio HD, ArcSoft MediaConverter, Viewdle Uploader, ArcSoft Webcam Companion
Az OpenCL-es progik mind heterogén módon kezelik a Llano. Természetesen a legújabb verzió kell, mert a régebbi nem ismeri az APU-t.
Profiknak GPGPU holmi OpenCL-re: Rovi MainConcept, Sony Vegas Pro, ArcSoft Panorama Maker Pro, Corel VideoStudio Pro, eyeon Fusion
Cégeknek a prezentációra ott a ViVU, szintén heterogén módon programozott OpenCL-es alkalmazások.
DirectCompute (5.0): Windows 7 drag&drop transcodere, Cyberlink MediaEspresso, Cyberlink PowerDVD, Cyberlink MediaShow.
AMD APP-re (korábbi ATI Stream) épülő GPGPU programok: A"s VideoConverter, ATI Transcode Converter, ATI XCoder, Roxio Creator, Roxio MyDVD, Adobe Premiere Pro CS4, Microsoft Expression Encoder 3, ElcomSoft Password Recovery, Elcomsoft Wireless Security Auditor, RAR GPU Password Recovery, PhotoShop CS4, Accent ZIP Password Recovery (ebből van OpenCL verzió is), Elcomsoft iPhone Password Breaker, DenoiseMyImage Professional, Pyrit (van OpenCL verzió), HDR Expose (van OpenCL verzió), Accent OFFICE Password Recovery 5, Dolphin: Nintendo Wii/GC Emulator (OpenCL-re), ImageMagick (OpenCL-es), Phaseone Capture One 6.0 (OpenCL), Xilisoft Video Converter, ImTOO Video Converter, 4media Video Converter, AVCWare iPhone Video Converter, AVCWare iPod Movie Converter
Játékból van CTM felületen kezelt Shogun 2, ami az AI számítását átrakja a Fusion IGP-jére. DirectCompute-alapú fizikai számítás a DiRT 3-ban.
De más szempontból is vannak előnyök, ha a Intel IGP-hez viszonyítasz. A Flash 11 új képességeit már most támogatják az AMD és NV termékek (az NV béta driverrel, de idővel abból WHQL lesz), ki tudja, hogy mikor lesz ehhez driver az Intelnél. WebGL támogatásában szintén előnyt élvez az AMD és az NV. A Google MapsGL-t például már most támogatják 100%-ig.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1261) Oliverda válasza frescho (#1255) üzenetére


Oliverda
félisten

"A korábbi integrált grafikai megoldásoktól hasonló produkció jóformán a lehetetlen küldetés kategóriába tartozott. Mindezekre kisebb ráadás, hogy IGP-s platformról lévén szó rendelkezésre áll az a kellemes tulajdonság, hogy a GPU hűtése a CPU hűtésével egy kalap alatt kipipálható, amivel egy potenciális zajforrással és porgyűjtővel kevesebb lehet a gépházban."

No és ez? :)

Azzal a driverrel, valamint BIOS (pontosabban UEFI) verzióval valamint azokkal a játékokkal akkor olyan eredmények jöttek ki. Nem mértem meg kivétel nélkül az összessel játékkal. Esetleg kérdezz rá náluk, hogy hogyan csinálták. Mindenesetre eddig leginkább csak elégedett felhasználok véleményeivel találkoztam azok közül akik ilyen rendszerbe fektettek be. Ennyi visszajelzést én pedig már reprezentatívnak tartok. Nem tudom, hogy neked mennyi gyakorlati tapasztalatod van a platformmal kapcsolatban. Jól sejtem, hogy nem sok?

"Az IGP-t leszamitva nincs semmi kulonleges a Llanoban. "

Igen, a nyers számítási teljesítményt leszámítva pedig nincs semmi különleges az i7-990X-ben.:DDD

"Kerlek mondj ilyen progikat, amiket nap, mint nap hasznal egy atlag ember."

Nem mondok. Egyrészt azért mert nem tudok, másrészt azért mert nem is érzem, úgy hogy kellene hogy tudjak/mondjak ilyet, ugyanis sehol nem hivatkoztam arra, hogy ez egy olyan pro lenne amiért jelenleg megéri megvenni a cuccot.

Az OFFot pedig itt és most rekesszük be. A megfelelő topikba írd a választ, ha úgy gondolod.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1262) gtasystem válasza atti_2010 (#1256) üzenetére


gtasystem
őstag

a guru3d nem szokott hülyeségeket írni..
simán el tudom képzelni hogy kaptak mindegyikből..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1263) atti_2010 válasza gtasystem (#1262) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem meg csak szimulálták, a 4 magosak az elbaltázott 8 magosokból lesznek de csak később, kivéve ami eleve 4 magosnak indul de azt meg meg nem gyártják, sajnos.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1264) gtasystem válasza atti_2010 (#1263) üzenetére


gtasystem
őstag

na jó de akkor ezt írták volna..
gondolom én.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1265) Novver válasza gtasystem (#1264) üzenetére


Novver
senior tag

nem tudom ki látta vagy ki nem, de érdekes
[X6 1100T VS FX-8150 Cinebench]

Life is a game... The game is my life!

(#1266) Oliverda válasza Novver (#1265) üzenetére


Oliverda
félisten

Annyi mindenképpen, hogy nem nagyon van képben a tag. Nem tudom milyen lapban nézte, de az APM Master funkciót biztosan nem kapcsolta le.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1267) Ricsiii1992 válasza Novver (#1265) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Pár hsz-el ezelőtt linkeltem.

Mindenesetre érdekes, várjuk a ph tesztet:).

(#1269) dezz válasza Prof (#1227) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem mindenhol. Blender, 3DS Max 9. POVRayjel nem olyan nagy a különbség, de azért van. És ugye itt van ez, amely optimalizálásokat remélhetőleg később a többi is átveszi. Az ár meg ~1,5x-ös, hogy pontosak legyünk...

(#1270) Milka 78 válasza apollo12 (#1248) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Le ne cserélj már egy olyan X4-et ami stabil 4.2ghz-t tud értelmes feszen!Én ölni tudtam volna egy olyan példányért mint a tiéd :K

[ Szerkesztve ]

(#1271) frescho válasza Oliverda (#1261) üzenetére


frescho
addikt

Oliverda, Abu: valasz

https://frescho.hu

(#1272) Crossfit007 válasza Milka 78 (#1270) üzenetére


Crossfit007
senior tag

És a 4.1GHz 1.425V? :P :D

(#1273) DonDennis


DonDennis
senior tag

http://www.interstore.hu/katalog/product/4353680-FX-815036GHz16MBsocketAM3125WBOX.html

nem azt mondták ócsób lesz? :Y

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1274) dezz válasza Ricsiii1992 (#1247) üzenetére


dezz
nagyúr

Az Bulldozer FPU-jában a korábbi FADD és FMUL egységeket FMAC egységek váltották fel, amik FMA-s kóddal mutatják meg igazán, mit tudnak, azzal viszont hasít! (Ez a program az új utasítások nélkül is jól optimalizált BD-re [ezért gyorsabb jóval alapból is a 8150, mint az X6 1100T]. Plusz itt látható AVX-es eredmény is, amit már csak az SB miatt is előbb-utóbb minden renderer támogatni fog.)

Játékokban persze így sem lesz világ csodája a cucc. (Már amikor a procin műlik a dolog.)

(#1275) Jester01 válasza dezz (#1274) üzenetére


Jester01
veterán

Mondjuk azt a grafikont szöveg nélkül nem nagyon értem, mivel az első két 100% nem ugyanolyan hosszú :F

MOD: egyébként én jelenleg a 95W-os FX8120-ra pályázok. Az kevesebbet fogyaszt mint az 1100T, 8 szállal az azt kihasználó esetekben biztos jobban is teljesít, ráadásul ugye végre van benne SSSE3, SSE4 és AVX (amik az intelekhez képest eddig nagyon fájóan hiányzottak). Plusz a cache is kicsit több ami sose árt.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1276) Jack@l válasza Jester01 (#1275) üzenetére


Jack@l
veterán

Mondjuk azt a grafikont szöveg nélkül nem nagyon értem, mivel az első két 100% nem ugyanolyan hosszú :F
Hupsz, az ördög mégiscsak a részletekben lakozik, apró homokszem a kampánygépezetben :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1277) TXT


TXT
őstag

Na akkor még 1X, hátha most lesz válasz érdemben. ;)

Tudja valaki nálunk mikor lesz kapható, tehát nem csak az előzetes árlistákban, hanem valóban. Van erről konkrét infó már?

Előre is köszi mindenkinek :R

(#1278) Novver válasza TXT (#1277) üzenetére


Novver
senior tag

Már linkeltem [link]

továbbá iponon is kapható már a 6100as

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#1280) Roxbury válasza Ricsiii1992 (#1247) üzenetére


Roxbury
őstag

64 bit alatt mérve az enyémet 3.48 GHz-n elnézve az FX 4100 5 GHz-n sem éri be. Hát ez nagyon vicces. A Phenom név ne tévesszen meg, ez egy Athlon II X4, csak Phenom néven árulja az AMD.

Pedig gondoltam váltok a 4000-es szériára, de akkor inkább mégsem.

FX 4100 : [link]
3,6GHz: 2,98p
4,2GHz: 3,21p
4,6GHz: 3,31p
4,9GHz: 3,38p

Athlon II X4 :
3.48Ghz : 3.86p

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#1281) Departed válasza Roxbury (#1280) üzenetére


Departed
őstag

Hűha ez nagyon szomorú...énis gondoltam az Athlon II X4 helyett FX4100-ra, de már úgy tűnik, hogy az inkább 2-3 magosnak számít teljesítményben. :( Tehát minimum FX6100 jöhet szóba az X4 helyett. Az meg 45ezer forint környékén indul, az X4 20ezer volt... :U

(#1282) Oliverda válasza Roxbury (#1280) üzenetére


Oliverda
félisten

Mennyit játszol vagy dolgozol a Cienebench benchmarkkal úgy általában? :D Mert ez egy sima renderer teszt. Más jellegű alkalmazásokban kissé eltérően viselkedik a CPU.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1283) Roxbury válasza Departed (#1281) üzenetére


Roxbury
őstag

Hát igen pontosan így van. Én amúgy az FX 4170-re gondoltam, hogy megveszem, de az sem lesz jobb, talán egy más steppingen kicsit gyorsabb lenne, de még 5 GHz-n sem fogja befogni az sem az Athlont, ez egyértelmű. És játékokban sem lesz jobb, mert Cine alatt is számít az L3, nemcsak játék alatt, de azzal együtt sem tudta megközelíteni sem.

Mondjuk engem nem szomorít el a dolog, mert így nem költöm feleslegesen a pénzt egy újabb konfigba megint. Nekem marad ez egy jó ideig.

BF3 Beta alá több, mint elég volt ez is, mással meg nem szándékozom játszani, így nálam értelmét veszti a gépcsere fogalma 1-2 évig. :)

(#1282) Oliverda: bevallom semennyit, csak a teszt erejéig futtattam le. Kizárólag a játékok miatt van ez is a gépben, egyébként egy 2 magos Athlon is elég lenne rendszer alá.
Hallottam, hogy a BF3 jobban kihasználja a Bullokat, de , ha egy szinten lesz a mostanival, akkor sem éri meg váltani. Legalábbis nekem. Mert még a 2500K sem teljesít jobban FullHD-ban a BF3 alatt, mert ugyebár full VGA limites mindig a dolog.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#1284) Helmoras válasza Roxbury (#1283) üzenetére


Helmoras
őstag

Hahh a Llano elverte a 2500K-t ?:P jó persze 1 kemény fps-el de akkoris :D

(#1285) Oliverda válasza Helmoras (#1284) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem egyedi eset. DiRT 3-ban magas felbontásban pl. a Llano az ász.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1286) Helmoras válasza Oliverda (#1285) üzenetére


Helmoras
őstag

Örvendetes, számomra ezek kedves játékok.

Egyébként én is követem a topicot is szerintem nem lett rossz ez a bull, csak hát a sok hype miatt többet vártak az emberek, nyilván nem mindegyik verziója pénztárcabarát (jelenlegi forint árfolyam mellett szinte semmi) de bizonyára lesznek jó/jobb modellek bizonyos felhasználási körökre, illetve az ujapp steppingek is javítanak még majd szerintem rajta

Sosem értettem ezt az intel vs amd vitát a tulajdonosok oldaláról. Ha valaki gépvásárlás előtt áll eldönti mennyit szán a dologra, illetve mire fogja használni, ezt követően körülnéz az adott árkategóriában a piacon, összehasonlítja a teljesítményeket és megveszi a jobbat/olcsóbbat. Aki nem így dönt az bizony az elfogultsága végett meghoz egy rossz döntést az ár/érték szempontjából.

(#1287) Roxbury válasza Oliverda (#1282) üzenetére


Roxbury
őstag

"Más jellegű alkalmazásokban kissé eltérően viselkedik a CPU."

Ebből következtethetek arra, hogy mégis lesz a tesztben 4100, tehát kaptatok? :)

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#1288) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok.
Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Már átkonvertáltam/eladtam a cucaim egy részét - a bull-ra várva. :W
(990-es lap, full víz stb.) Most tipródom, hogy mi legyen... :U
Az az ötletem támadt, hogy esetleg kivárnék - vagy a C0 8170-re vagy a Vishera-ra.
Viszont addig is össze kéne raknom a gépet - valami procival. A kérdés az, hogy 955Be,vagy 1075Be? Van itthon még egy kis gép - a gyereké - egy Am3 Athlon x2 220-al. Ha valamikor kijönne egy jobb Amd proci akkor abba tenném át 955/1075 procit.
Szerintetek érdemes így variálnom , vagy tartsak ki az eredeti elkézelésem mellett és küldjem víz alá a 8150-et?
Előre is köszönök minden meglátást/szempontot.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1289) atti_2010 válasza leonel (#1288) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem a 955-el várd ki a C0 8170-et.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1290) dezz válasza Jester01 (#1275) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha megnézed, sehol sincsenek tizedesek. Lehet, hogy az 100.9%.
Ezt leszámítva van még, amit nem értesz rajta?

A 61xx-ben 6 MB L2 + 8MB L3 van.

(#1276) Jack@l: Pfff, hol látsz te itt kampánygépezetet? Olyan az Intelnek van.

Itt van egyébként a C-ray oldala. Ez tisztán a CPU mag erejét méri, benne az FPU-val. Bulldozer eredmény ide még nincs feltéve, de X6 és i5 2400 már van, és mint látható, az utóbbi alacsonyabb órajelen veri az X6-ost. Azt meg a korábban linkelt videókonvert és rendering tesztekből lehet látni, hogy a 81xx képes verni a 2600K-t. (Külön optimalizálás nélkül is.)

(#1288) leonel: Nem sikerült leszűrni a topikból (akár csak az utóbbi 100 hsz-ből), hogy alapvetően attól függ, mire akarod használni a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#1291) Jack@l válasza dezz (#1290) üzenetére


Jack@l
veterán

Pl nálad, hogy mindig ezzel az egy kiszemelt agyonverem a 2600-at de még a 980-as procit is ábrával jössz, ami ráadásul gyanus hogy meg is van hekkelve :)
Elhiszem hogy jó a bull, de azé maradjunk már a földön... FMA-t meg már kitárgyaltuk mért jó és mért szutyok ahol nincs nagyrészt fma instrukció.(vagyis nagyjából a programok 98%-nál)
@Lionel: gyalázd meg a 955-öt vízzel, előrébb leszel mint a kissebb bullok.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1292) leonel


leonel
aktív tag

(#1289) atti_2010: köszönöm - én is erre hajlok egyedül a kisgép jövőbeni időtállósága" miatt fontolgatom az 1075T-t. :R

(#1291) Jack@l: köszönöm, lehet, hogy ez lesz! :C :R

(#1290) dezz: Szerintem én "kértem" és "köszöntem" - nekem ez a stílusom!
Nem igazán értem milyen jogon kérsz tőlem bármit is számon? Tudtommal ez egy fórum...
De csak Neked - csak most leírom: málna turmixot szeretnék vele csinálni! :K :DDD
Viccet félretéve: nem vagyok elvakult fan - de inkább az AMD pártján állok. Hobbim és mániám a hardver/gépépítés + a játék, ráadásul ebben (is) iszonyatosan maximalista vagyok. Így veszem a cuccaimat (amiért megdolgozom). Jelenleg -többek között- egy HafX, 1000w Psu -val egy Gtx 580 kíséretében várta a legnagyobb Bullt. De racionalitásom is van a maximalizmusom mellett: ez szülte a kérdésemet -amire voltál kedves reagálni. Remélem kimerítő választ adtam

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1293) atti_2010 válasza leonel (#1292) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Most látom hogy neked is van egy úgynevezett "kisgép" mint nekem, de te azt mire használod? Én a fiam miatt csináltam kettőt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1294) leonel válasza atti_2010 (#1293) üzenetére


leonel
aktív tag

Alapvetően a gyerek használja - de mivel a "nagy" gép a Tv-n van: ha a csajok tévézni akarnak én meg nem, akkor bevonulok a gyerekszobába. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#1295) Jester01 válasza dezz (#1290) üzenetére


Jester01
veterán

Ha megnézed, sehol sincsenek tizedesek. Lehet, hogy az 100.9%.
Ezt leszámítva van még, amit nem értesz rajta?

Igen, azt, hogy a hosszuk jobban különbözik, mérésem szerint 4%-al. Innentől kezdve nem nagyon bízom abban az ábrában.

Jester

(#1296) dezz válasza Jack@l (#1291) üzenetére


dezz
nagyúr

"mindig ezzel az egy kiszemelt agyonverem a 2600-at de még a 980-as procit is ábrával jössz, ami ráadásul gyanus hogy meg is van hekkelve"

Mindig csak ezzel jövök? És ezek mik? Ezek is mind meg vannak hekkelve? Azért odáig ne süllyedjél már, hogy hazudozol is. Ja, bocs, már lesüllyedél.

Kampányt itt te és még 2-3 ember folytat itt: lejáratókampányt, úgy beállítva a dolgokat, hogy a BD mindenre rossz, holott közel sem ez a helyzet.

"Elhiszem hogy jó a bull, de azé maradjunk már a földön..."

A fenti eredmények a Marsról származnak, vagy mi? Azokban az alkalmazásokban FMA nélkül is egálban van a 2600K-val. Akkor szerinted mi lesz FMA-s kóddal, amire ki van hegyezve? Szerined miért ezt választotta a Cray az új világelső szuperszámítógépéhez?

"FMA-t meg már kitárgyaltuk mért jó és mért szutyok ahol nincs nagyrészt fma instrukció.(vagyis nagyjából a programok 98%-nál)"

Na, ha annyira képben vagy, amennyire hiszed, akkor magyarázd csak el... Kíváncsian várom.

(#1292) leonel: "Tudtommal ez egy fórum..."

...aminek az az egyik íratlan(?) szabálya, hogy mielőtt kérdezünk, olvasunk, mert egyrészt így elkerülhetjük, hogy újrageneráljuk a vitát, másrészt tiszteletlenség semmibe venni a többiek által befektetett időt és energiát. A "kérem" és a "köszönömöt" nagyon kedves gesztus, de semmiből sem áll beírni...

Maximalista játékra valóban nem a 41xx a legjobb választás.

(#1295) Jester01: És mi van, ha 5%-ra van felkerekítve? Örvendetes, hogy találtál egy apróságot, amibe beleköthetsz, miközben egyrészt a gyakorlat is azt mutatja, hogy lehetséges a dolog (lásd fenti tesztek), másrészt elvi szinten is helytállóak a számok... Ugyanis, képzeld csak el, peak FLOPS-ban C2C 1,5x erősebb a BD, mint az X6, és ebből architektúrális okokból többet tud kihasználni a BD, mint a K10, így nem lehetetlenség a 2x szorzó, megfelelő kóddal.

(#1298) atti_2010 válasza dezz (#1297) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mondom én hogy az FX -4170 az én procim, csak nem győzöm kivárni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1299) leonel válasza dezz (#1296) üzenetére


leonel
aktív tag

Én olvasom a topicot, értelmezem majd írok/kérdezek - ha szükségét érzem.
Úgy látom Te csak olvasol és írsz a többi kimarad - mindegy - ennyit nem ér az egész.
:R :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.