Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) atti_2010 válasza addamka (#2648) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A GTA 4 is egy hulladék, most lesz egy 5-6-7 is, még a fiam is annyival ihlette hogy "egy sz@r bughalmaz", mind tartalmilag mind szoftveres oldalról.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2652) #21346560 válasza polonic (#2650) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elég sok pénztől esnének el szvsz ha nem jönne ki PC-re hisz hatalmas a pc-s rajongótábor is!

(#2653) polonic válasza #21346560 (#2652) üzenetére


polonic
félisten

Az igaz, hogy hatalmas a pc-s rajontótábor. De nem biztos, hogy a fizetni akaró pc-s tábor is az.

Egyébként meg piszok nagy bevétele lesz már csak a konzolos eladásokból is.

(#2654) addamka válasza Sanyaaa26 (#2649) üzenetére


addamka
őstag

Ismerem a GTA remek optimalizáltságát, viszont 4 év laptopozás után erősen döntő szempont volt az asztali gép ismételt vásárlásánál, hogy rendesen menjen a GTA :)
30hoz közel engem már ritka kevés játék köt le, ez meg talán az egyik ilyen a CS 1.6 mellett, amivel bármikor tudok 10-15 percet játszani, és még élvezem is.

Ha normálisan ment volna a Core2duos laptopomon, akkor most tuti nincs FX-em, mert a grafika elég utolsó helyen van nálam egy játék élvezetét tekintve. Persze jó ha valami szép, de olyan üresnek tűnnek a mai játékok, vagy csak nem vagyok már fiatal és fogékony rájuk :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2655) Malibutomi válasza addamka (#2654) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"Persze jó ha valami szép, de olyan üresnek tűnnek a mai játékok, vagy csak nem vagyok már fiatal és fogékony rájuk"

Látványos 3d orgia, 5 pálya, egy délután...kb ezt tudom elmondani a mai játékok többségéről...

(#2656) DudeHUN válasza atti_2010 (#2651) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Tartalmilag? Igaz visszalépés az előző részhez képest, de azért ez baromi nagy túlzás.

Gamer for Life

(#2657) jozsef m.


jozsef m.
tag

(#2658) Prof válasza jozsef m. (#2657) üzenetére


Prof
addikt

Na végre kezdenek a gyári alap 4ghz felé menni, amin minden nagyobb bullnak kellett volna eleve jönni :C Ebből jövőre jöhet az első x86 4ghz-.es asztali proci AMD-éktől.

Érdekes, hogy anno 6120 volt 3.6->4.2 ghzen 95W tdp-vel a tervben.

Mondjuk az FX4-es sorozatból jön majd valószínű, mivel eleve benne volt a roadmapben az Fx4170.
Bár egy alap 4 Ghz-es A8 Trinitynek örülnék a legjobban :P

Szerintem marketing értéke egy World first stock x86 4 ghz-es processzornak jobb lenne, mint a félig kamu 8 magot reklámozni, ami szinte nem használ ki semmi jelenleg.

Az egyszerű usernek (aki gondolni se akar a tuningra, mert lelki szemei előtt lángoló chipek jelennek meg) gyorsulna minden, mivel még mindig 1-2 szálat használó programjai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2659) Med1on


Med1on
aktív tag

Jó hír a Bulldozer tulajoknak! :D

Megkapták a Bulldozer processzorok a Microsoft javítását

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2660) Prof válasza Med1on (#2659) üzenetére


Prof
addikt

Ez már valami, bár nem értem hogy nem tudta az amd ezt elérni 1 év alatt, hogy a bulldozer késői startjára megcsinálja ezt a microsoft.
A megfogalmazás agasztó picit még mindig nem azt mondják, hogy támogatják az SMT architectúrát, csak azt hogy optimalizáltak rajta.

(#2661) Oliverda válasza Prof (#2660) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem számít mit írnak. Amúgy Bulldozerben nem is SMT van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2662) lee56 válasza Oliverda (#2661) üzenetére


lee56
őstag

Igaz, ott CMT-nek kéne lenni, kérdés hogy ezt a cikk írója nézte/gépelte el, vagy a picipuha hibázott ekkorát :) Persze icipicit fontosabb kérdés hogy valós használat mellett mennyivel javul ezzel a helyzet ténylegesen.
Várjuk a teszteket tisztelt FX tulajok :) Na jó nem sürgetek senkit, biztos lesz csomó külföldi mérés is, pesze aki ráér mérhet nyugodtan :D

No Comment

(#2663) Prof válasza Oliverda (#2661) üzenetére


Prof
addikt

Tényleg nem SMT hanem CMT :)

[ Szerkesztve ]

(#2664) Borokafa


Borokafa
őstag

Keresgélem a legjobb (takarékos és gyors) beállítást, kezd alakulni:[link]

(#2665) synthattik válasza Borokafa (#2664) üzenetére


synthattik
aktív tag

srácok ti felraktátok ezt a frissítést?vagy kaptátok automatikusan?előre is köszönöm a válaszokat :R

(#2666) szente80 válasza synthattik (#2665) üzenetére


szente80
aktív tag

Ez engem is érdekelne :K

(#2667) synthattik válasza szente80 (#2666) üzenetére


synthattik
aktív tag

mert én mondjuk letöltöttem de nem naon akarja felrakni ,mondjuk win 7 gamer editionom van és arra van 1-2 dolog ami fel sem megy

(#2668) Oliverda


Oliverda
félisten

x64 update

Az MSI-t kell futtatni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2669) szente80 válasza Oliverda (#2668) üzenetére


szente80
aktív tag

Nem jön be a linkelt odalad

(#2670) synthattik válasza Oliverda (#2668) üzenetére


synthattik
aktív tag

az a baj hogy az nem megy ,el sem indul kiírja hogy nem kompatibilis

(#2671) polonic válasza synthattik (#2670) üzenetére


polonic
félisten

Csodálkozol, hogy a kókányolt vackoddal nem megy?

Mi az, hogy win7 gamer edition? :DDD

(#2672) #21346560 válasza synthattik (#2667) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ilyet itt inkább ne is említs mert akkora kitiltást kapsz mint állat....

(#2673) lee56 válasza Oliverda (#2668) üzenetére


lee56
őstag

Asszem lassan jöhet egy újabb facepalm :DDD

No Comment

(#2674) szente80


szente80
aktív tag

Tudtok egy linket ahonnan letölthető az FX update progi?Mert innen nem sikerül.

(#2675) KillerKollar válasza szente80 (#2674) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ottvan fölül hogy Hotfix Download Available View and request hotfix downloads rámész és kiválasztod a számodra megfelelő(x64 vagy x86)-os változatot függően hogy 32 vagy 64 bites az oprendszered,beírod az E-mail-ed és a megerősítő kódot,elküldik mailbe a linket onnan leszeded,kicsomagolod,lefuttatod a telepítőt,újraindítasz és már fönnt is van :)

(#2676) addamka válasza szente80 (#2674) üzenetére


addamka
őstag

Innen próbáld meg.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2677) Med1on


Med1on
aktív tag

Találtam egy mérést a hotfix-ről, de itt nem mutatott túl sokat.
Windows 7 krijgt performance-hotfix voor AMD Bulldozer-chips

Aki esetleg látott már valahol egy komolyabb cikket és mérést a javításról, az megoszthatná velünk. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2678) Remus389 válasza Med1on (#2677) üzenetére


Remus389
veterán

nahát valahol még lassult is

összességében +1%-ot gyorsult, ez aztán, emelem kalapom :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2679) zuzu000 válasza Remus389 (#2678) üzenetére


zuzu000
őstag

Kétlem, hogy lassítana, tehát a cikknek nem sok valóságalapja van...

(#2680) Med1on válasza zuzu000 (#2679) üzenetére


Med1on
aktív tag

Azért írtam, hogy "aki esetleg látott már valahol egy komolyabb cikket és mérést a javításról, az megoszthatná velünk."

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2681) Med1on


Med1on
aktív tag

Úgy fest a dolog, hogy túl korán került ki a javítás és az esetek többségében még lassulást okoz. :( A letöltésnél most ez jelenik meg:

"A Tudásbázis-cikkhez nem tartozik nyilvános gyorsjavítás. Ha azonnali segítségre van szüksége, lépjen kapcsolatba támogatási szolgálatunkkal."

2 teszt a témában:
Patch soll Bulldozer unter Windows 7 beschleunigen - Ergebnisse enttäuschen [Update: Patch offline]
Bulldozer-Patch für Windows 7 nicht der Weisheit letzter Schluss (Update)

De akkor valószínűleg a fenti mérés is helytálló.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#2682) synthattik válasza polonic (#2671) üzenetére


synthattik
aktív tag

nem annyira kókányolt ez itt az.Aki felrakta a frissítést miylen lett? láttam itt néhány hozzázolást de ugy összességében változott vmi vagy fölösleges emiatt új rendszert rakni?előre is köszi a válaszokat :R

(#2683) Jack@l válasza zuzu000 (#2679) üzenetére


Jack@l
veterán

Pedig rohadt sok esetben lassít, pont az új működés miatt (2)-3-4 FPUs szálnál. (de nyilván azért mér valaki, hogy hazudjon... :) )

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2684) addamka válasza synthattik (#2682) üzenetére


addamka
őstag

Egy eredményem van, tekintve, hogy nem szoktam méregetni. GTA4 minimum FPS 29 volt előtte, most 32. De ez éppen lehet véletlen is, mert furcsán skálázódik fel a több magra, plusz azóta frissítettem catalystot is :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2685) polonic válasza synthattik (#2682) üzenetére


polonic
félisten

De! Ez rohadtul az. Miből gondolod, hogy egy akármilyen Vér István vagy Pistike jobban tudja, mit hogy kell állítani, mint a Microsoft, ahol éppenséggel kitalálták és éppenséggel fejlesztették évekig az operációs rendszert.

És kérlek, ezt meg legközelebb ne hirdesd. Ha nem tudod miért, gondolkozz.

[ Szerkesztve ]

(#2686) synthattik válasza addamka (#2684) üzenetére


synthattik
aktív tag

köszönöm a gyors választ ha esetleg még 1-2 eredményt tudnál írni majd,azt nagyon megköszönném ,mert ha hatásos ez ,akkor új rendszer, de ha elhanyagolható akkor fölösleges egyenlőre :R

(#2687) addamka válasza synthattik (#2686) üzenetére


addamka
őstag

Némi probléma, hogy a patch előtt ezen kívül még semmivel sem mértem. Jövő héten lesz időm, akkor talán. De én max játékokkal, se konvertálásba, se 3dmark eredmények bámulásába nem utazok :)

GTA-t lemérem majd újra, van HL2-be (CS:S) bench, az úgyis max 2 szálat tud talán, úgy rémlik a Dirt3-ba is van, meg majd körbenézek a steames játékaim között van-e még valamibe beépített mérő.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2688) synthattik válasza polonic (#2685) üzenetére


synthattik
aktív tag

látom neked sincsen jobb dolgod mint nyomni a gombot az embernek,senki nem hirdette itt csak mutattam ,hogy milyen azért kérdezgetek itt mindenkit aki felrakta,hogy érdemes e ezért uj rendszert rakni.meg azért mert ez sznted kókányolt attól még nem működhet jóll?nekem semmi problémám nincsen vele,de mindegy én ezt nem is akartam firtatni ,mert nem az a topik hogy,kinek milyen rendszere van.csak 1szerű kérdés volt.hogy érdemes e váltani ,vagy sem?az eddigi infókat meg köszönöm :R

(#2689) Szöle


Szöle
csendes tag

Szerintetek gyári hűtővel érdemes húzni egy 8120-as black editiont?

OctalCore AMD FX-8120, 3423 MHz (17 x 201);Gigabyte GA-990FXA-UD3; Kingston KHX-1600-C9D3K2/8G; Gigabyte Radeon HD 6850;Raptoxx 600 classic

(#2690) addamka válasza Szöle (#2689) üzenetére


addamka
őstag

4GHz-ig nekem bírja vele, de fix halláskárosodás :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2691) subaruwrc válasza Szöle (#2689) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem

(#2692) #21346560


#21346560
törölt tag

Olvastátok ugye a frissítésről?!

(#2693) szente80 válasza #21346560 (#2692) üzenetére


szente80
aktív tag

Tyű,akkor ezzel lehet mégse lesz olyan gyengécske a Bulldozer?

(#2694) addamka válasza #21346560 (#2692) üzenetére


addamka
őstag

Persze :) A max sebességromlás 1-2% amit láttam tesztekben, na ennyit még a reboot sem ér meg, hogy uninstalláljam :P

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#2695) Oliverda válasza #21346560 (#2692) üzenetére


Oliverda
félisten

No és erről?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2696) KillerKollar válasza Oliverda (#2695) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Ugyanazt linkeltétek be :D

(#2697) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Hali, többen írtátok hogy húzáshoz az APM-et ki kell kapcsolni.Most 4,4 ghz en van a proci,
viszont ha nem kellene feleslegesen pörgetni az órát.Miért kell húzáshoz kikapcsolni?

(#2698) frescho válasza Sanyaaa26 (#2697) üzenetére


frescho
addikt

Mert amikor elkezded meghajtani az APM vissza fogja venni az orajelet, hogy a megadott TDP-n belul tartsa.

https://frescho.hu

(#2699) Roland.a válasza Oliverda (#1) üzenetére


Roland.a
tag

sziasztok!
FX-8150em van 970es lapal. A problémám h 4.5GHzen 1.4v feszen stabil de innentöl feljebb nemtudom húzni híába adok feszt pluszba még.(néha kékhalál) A hűtésem bírná még mit tegyek?

(#2700) subaruwrc válasza Roland.a (#2699) üzenetére


subaruwrc
félisten

kezdjük ott hogy milyen hűtésed van meg mivel terheled a cuccot és milyen hőfokokat produkál a cucc eközben
lehet hogy a lap nem bírja. a bulldozer sokat fogyaszt

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.