Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) lee56 válasza FireKeeper (#1499) üzenetére


lee56
őstag

Mondjuk igaz a Llano IGP-je okozza a legtöbb gondot, mert olyat még nem gyártottak SOI gyártástechnológiával. De szerintem a bulldozer kihozatala sem olyan jó mint várták, mintha valami ilyesmit olvastam volna, de lehet azóta javult a helyzet.
De ettől függetlenül világosan látszik a fontossági sorrend, hogy a legjövedelmezőbb szegmensekre koncentrálnak, mint tenné azt minden rendes vállalat, ami nem szeretetszolgálatként működik :D És így szerverCPU>APU>asztaliCPU a képlet.

No Comment

(#1502) yohnsee válasza lee56 (#1501) üzenetére


yohnsee
tag

Hadd szálljak be én is a beszélgetésbe. Azt azért ne feledjük, hogy mint minden számítástechnikai terméket, így a processzorokat is addig kell futtatni, amíg minden egyes centet ki nem préseltek belőle. Értem ezalatt, hogy valószínűleg nem vettek még elég Phenom-ot, sőt, még lehet, hogy az Athlon-ok sem hozták még meg a várt profitot. Addig meg minek legyen nekünk jó világ?

Szerk.: Persze jogos a sorrend [szerverek-APU-otthoni (l)userek]

[ Szerkesztve ]

AVR

(#1503) ricshard444


ricshard444
veterán

Hogyhogy nem pörög a topik,hiszen kijött a ph-s teszt :U

Vannak dolgok...

(#1504) Don't Panic válasza ricshard444 (#1503) üzenetére


Don't Panic
senior tag

gyászolunk :)

(#1505) ricshard444 válasza Don't Panic (#1504) üzenetére


ricshard444
veterán

Jogos :(

Vannak dolgok...

(#1506) miresz


miresz
veterán

Én fel tudnék robbani! :(((

(#1507) apollo12 válasza Don't Panic (#1504) üzenetére


apollo12
veterán

mit gyászoltok, annyira nem lett rossz teszt pont erre számítottam per pill semmi nem tudja kihasználni a 8magos verziót madj még lesz jobb is csak ki kell várni

(#1508) ricshard444 válasza apollo12 (#1507) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen én is azon gondolkodtam épp,hogyha lesz 8 magot kihasználó szoftver/játék akkor simán jobb lesz a mostani Phenomoknál :K

Vannak dolgok...

(#1509) Don't Panic válasza apollo12 (#1507) üzenetére


Don't Panic
senior tag

tudom én is a képességeit a cuccnak!
Talán pár év múlva visszatérünk erre a témára.

(#1510) subaruwrc válasza miresz (#1506) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem 70k ért 980x - 35-40% teljesítmény ( grafikonokat átlagolva, fogyasztást nem beleszámolva ) nem olyan rossz bolt. más kérdés hogy pl játékokban is elég gyengusz. de ott meg igaz hogy a brutál játékokhoz brutál vga ( k) kellenek nem proci

(#1511) kop8 válasza miresz (#1506) üzenetére


kop8
őstag

Na ne! :N

Nem olyan rossz a helyzet :K

subaruwrc

Játékoknál minimum fps-ben kb ugyan az minden proci a tesztekben, a max meg nem lényeges annyira.

Az amd mindig lépéshátrányban lessz, az van.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1512) miresz válasza subaruwrc (#1510) üzenetére


miresz
veterán

Pedig azt hittem,hogy most megfingatom Milka78 kolléga konfigját a Bullal+ 6870CF-el. De szerintem erről le kell tennem. Mondjuk még 3D11-es tesztet még nem láttam tőle. (persze az alap órajeles nem érdekel :DDD ;] )

[ Szerkesztve ]

(#1513) subaruwrc válasza miresz (#1512) üzenetére


subaruwrc
félisten

bull ott is csíra sajna
1100t jó nb-vel meg ramokkal odaveri

(#1514) miresz válasza subaruwrc (#1513) üzenetére


miresz
veterán

Ez az amit nem akartam hallani. :((( Én is arra gondoltam,hogy egy 1100T jó lenne a 6870CF alá,egy 990FX-es lappal,aztán megvárjuk a tavaszt. Vélemény?

(#1515) subaruwrc válasza miresz (#1514) üzenetére


subaruwrc
félisten

deneb / thuban + 990fx a legjobb most amd fronton

(#1516) kop8 válasza miresz (#1514) üzenetére


kop8
őstag

Mivel eladtad a procid és lapodat, jó lehet a 1100T egy új lappal, de már vehetnél inteles gépet is ha nem vagy nagy amd-s! :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1517) miresz válasza subaruwrc (#1515) üzenetére


miresz
veterán

Nem látok a 3D11 toplistán 1100T/6870CF-et kíváncsi lennék mit tud pontban,az alap meg OC módban,de neten sem találok sehol hasonlót.

(#1518) joshua7 válasza miresz (#1517) üzenetére


joshua7
veterán

1100T-vel én sem leletem, de 1090T-vel igen: [link], [link]

Semper Fi

(#1519) miresz válasza joshua7 (#1518) üzenetére


miresz
veterán

Köszi! :R Nem is olyan rossz,persze,ha kikapok én is egy ilyen példányt.Közel van de,még mindíg elkalapál Milka78 kolléga. :DDD

(#1513) subaruwrc: Azért nem is olyan rossz ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#1520) Prof válasza miresz (#1519) üzenetére


Prof
addikt

Ha nem játékra kellene mondanám, hogy bizony linux alatt látszik, hogy a winben és a programjaiban vmi nagyon nem kóser. (WINtel Trademark)
Nézd meg 7zip és encoding eredményeket és vesd össze a PH tesztesekkel óriási különbségek vannak.

[link]

A 13. oldalon a Nasa-s applikációnál látható, hogy a bull azért nem szarral gurigázik ha multithreadingről van szó.

Játékra meg a best buy i5 2500k 5ghz-en, a bull ezen nem változtat az egyértelmű :O
Más kérdés hogy full hdban játékokban masszív vga limit van ahogy a tesztekből is látszik és ott nem fogsz látni sok különbséget egy bullhoz képest csak a jobb fogyasztást.

Vegyél egy FX4100-ast és húzd fel, aztán jöhetnek a tesztek tőled :DD

[ Szerkesztve ]

(#1521) cashback válasza Prof (#1520) üzenetére


cashback
őstag

Ez így még szép is lenne... ezek az eredmények egészen jól mutatnak az eddigiekhez képest... csak az a szomorú hogy 4-6magosokhoz képest fest jobban. (de nem is nagyon fest, csak festeget)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#1522) Prof válasza cashback (#1521) üzenetére


Prof
addikt

Mivel csak 4 modulos a bull, nagyon sokmindenre fpu kell és abból bizony 4 van benne nem 8.

(#1523) Jester01 válasza Prof (#1522) üzenetére


Jester01
veterán

Viszont az kétszer olyan széles mint eddig, ugye.

Jester

(#1524) VaniliásRönk válasza cashback (#1521) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Inkabb azt kene nezni, melyik hany szalat kezel, a 4 modulos CMT nem egy teljeserteku 8-magost jelent. Ez marketingesek dontese volt, hogy a sok verpistiket vasarlasra kesztessek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1525) gyiku válasza miresz (#1512) üzenetére


gyiku
nagyúr

az a konfig mar nincs, intelt vett a kutya :(((

hüllő

(#1526) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

FX6100

szerintetek felér egy 2500K val?

[ Szerkesztve ]

(#1527) stratova válasza Don't Panic (#1526) üzenetére


stratova
veterán

Az eddigi teszteket elnézve általánosságban szerintem egy FX8120-8150 lehetne a párja, így az FX-6100 nem igazán vagy csak bizonyos, kifejezetten AMD-nek kedvező alkalmazásokban.

(#1528) joshua7 válasza Don't Panic (#1526) üzenetére


joshua7
veterán

Kint van 1000 teszt, mire föl a kérdés? :) Ennyi pénzért biztosan nem jó választás, a 2500K meg más szint.
Ár/érték, ár/teljesítményben jelenleg felejtős.

Semper Fi

(#1529) Prof válasza Don't Panic (#1526) üzenetére


Prof
addikt

sajnos egyedül árban ér fel 2500k-hoz, illetve valószínűleg fogyasztásban is túlhaladja

(#1530) dezz válasza Don't Panic (#1526) üzenetére


dezz
nagyúr

Max. néhány alkalmazásban (ahol a 8150 2600K szinten van).
Az újdonság varázsa adó is benne van...

(#1536) ricshard444


ricshard444
veterán

Van már valakinek Bulldozere?

Vannak dolgok...

(#1543) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Most néztem az FX6100 már 47k ért lehet kapni, a vicc az hogy
ahol néztem ott olcsóbb jelenleg mint az X6 1100T:)

Ismerős most szólt hogy tud előrendelni FX4100-át 29k ért.

Tudtommal jelenleg az X4955 jár 28-29k körül.

Nekem eléggé úgy tűnik hogy nem is lessznek ezek olyan rossz áron,
bár ha tovább erősödik a dolcsi meg az euro a forintal szemben
akkor aki akar venni annak lehet hogy szerencsésebb lenne
mostanság benevezni rá.

Ezek szerint hajszál híjján ugyanannyiba kerülnek mint a Phenomok,
kivéve a 8120-50 mert ugye 8 magos phenom még nincs :DDD

Nekem is az a véleményem hogy ezekre a mindenféle tesztekre én
inkább nem alapoznék, úgyis gyakorlatban fog kiderülni hogy mire
mennyire használható.

Szerény személyem egyenlőre marad az X4 B55 nél egy jó darabig,
bőven sok arra amire használom:)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#1544) miresz


miresz
veterán

Most tesztelem az FX6100-at később infókat írok! :)

(#1545) Ricsiii1992 válasza miresz (#1544) üzenetére


Ricsiii1992
tag

:C na végre egy bulldozeres.
Kiváncsian várok, várunk minden infót, tapasztalatot a prociról.
:B esetleg nézhetnél tuningot is...pl alapfeszen meddig megy...vagy egy max oc-t. A "csak" 6 mag jó hatással lehet a tuningra, hiszen a 8 magosoknál is általában az irtónagy fogyasztás, melegedés vetett gátat a tuningnak, nem a kritikus magfesz.

(#1546) mdraco válasza miresz (#1544) üzenetére


mdraco
őstag

Várjuk :)

(#1547) Prof válasza joker1220 (#1543) üzenetére


Prof
addikt

Persze, hogy nem lesznek rossz áron, ha nem esik béka segge alá a forint és beindulnak gyártósorok.
Azért szídják a jelenlegi AMD tulajok is a Bull-t, mert eddig megszokták a jó ár/teljesítmény arányt (a kicsit nagyobb fogyasztást meg lenyelték)
A Bull viszont sok alkalmazásban nem hozza még az előző generáció teljesítményét se, és mindezt a mostani megjelenéskori árat nézve drágán teszi és ehhez jelentősen nagyobb fogyasztást párosít.

Tehát az ár/teljesítmény/fogyasztás triumvirátusban mindenkitől kikap jelenleg.

"Ha" mondjuk a 4170 jön új steppingel és kevesebbet fog fogyasztani és simán viszi 5ghzet olcsó léggel akkor értelemszerűen nem lesz rossz az általános/játszós gépnek.
Én részemről kiváncsi leszek rá milyen lesz az új stepping és mit tud majd felmutatni fogyasztás és tuning terén a fx4xxx széria.
A 4-8 szálat hatékonyan kihasználó mezei user érintő programok pedig ugyanúgy kis számban lesznek 3 év múlva is. (hacsak nem történik valami csoda fejlesztőeszközök terén)

Persze amíg core2duoval minden high average 60-70fps a BF3-ban, és nem renderelek semmit, addig tuti nem adok ki pénzt új alaplap+procira.

A legnagyobb baja a Bull-nak jelenleg szerintem a load alatti nagy fogyasztás, ami akkor is elrettenti az embereket ha amúgy a használat 95%-ában pihen a procija. Na meg persze az a tény hogy van a piacon Intel és nagyobb teljesítményű Phenom 2 ugyanannyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#1548) Prof válasza miresz (#1544) üzenetére


Prof
addikt

Majd várjuk a tapasztalatokat. Különösen engem a magletiltogatós teljesítménynövelés érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#1549) cowboy_bebop válasza Prof (#1548) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Gyanítom, ezek már tényleg selejtek.. :(

(#1550) Prof válasza cowboy_bebop (#1549) üzenetére


Prof
addikt

letiltás, nem unlock ;)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.