Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) kovsol válasza MiklosSaS (#10350) üzenetére


kovsol
titán

Nekem egyik barátom i7 2600k ról váltott vissza fx6100 -ra. BF3, Diablo3, LoL, WoW ilyesmi amivel játszik és nem érez semmi eltérést. Tudom hihetetlen számodra, de van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10352) miresz válasza MiklosSaS (#10350) üzenetére


miresz
veterán

Ha visszaolvastál volna a topicban,akkor láttad volna,hogy pl. a 8120,és a 2500K-t már jó pár alkalmazásnan,és játékban összevetettük,és fej-fej melett teljesítettek,mint alapon,mint húzva.Ráadásul az i5 is elég szépen evett,és melegedett,húzva.

[ Szerkesztve ]

(#10353) MiklosSaS válasza kovsol (#10351) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Persze hogy van ! Nem is tagadom, tokeletesen igazad van. Persze hogyha entry level-es a videokari ami a gepeben van. Vgy hogyha csak internetre hasznalod a gepet akkor megteszi egy 145-os sempron is.
Attol fugg ki mire hasznalja. Mert ne mond mar nekem hogy a 3 modulos dozer es egy 2600-as kozott nincs kulombseg mert ez egy ici-picit tulzas !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10354) Findzs válasza kovsol (#10347) üzenetére


Findzs
addikt

tuningoltam az ősidőkben sőt még azelőtt is mikor jumperrel lehetett piszkálni az órajeleket :K

mivel gyikunak nincsen kitöltve az adatlapja azért gondoltam, hogy esetleg elírta :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10355) bozont válasza MiklosSaS (#10350) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk azt nem értem, hogy az FX6100-at miért nem ajánlod, pedig abban az ársávban nagyon is jó választás. Viszont jelenlegi árak mellett én is inkább az i5 2500-at venném az FX81xx helyett, jó alaplapot meg hasonló árban lehet kapni mindkét oldalon (20-25k).

(#10356) MiklosSaS válasza miresz (#10352) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja igy van. Van par jatek amiben jobban vagy fej fej melett teljesit, aztan meg van par sza vagy ezer alkalmazas amiben kilometerre le van maradva. Huzasban nem hisszem hogy van meg egy SB vagy IB aminek szelesebb a torka mint a dozernek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10357) kovsol válasza MiklosSaS (#10353) üzenetére


kovsol
titán

HD6870 1GB vga kártya van a gépében. De minek vegyen bele jobbat, ha úgyse használja ki ? BF3 full hd high beállítással szépen fut ezen is, a többi játék amivel játszik meg megy maxxon. Játékok nagy részében, meg egy fx6100 is bőven elég, mert nem arról híresek a mai napig se a fejlesztők, hogy 6+ szálas feldolgozást támogatnák a játékok.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10358) MiklosSaS válasza bozont (#10355) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem ajanlanam a 6xxx mert nem egy izmos processzor mar most. Mi lesz 2 ev mulva ? Platform csere ? Szerintem azert egy i5-os meg eleg jol birni fogja a sarat 2-3 ev mulva.
Te is belatod hogy az i5 most a jobbik valasztas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10359) miresz válasza MiklosSaS (#10356) üzenetére


miresz
veterán

A 2500K mint 4,mint pedig 4,5,és 4,8GHz-n is ugyan annyit evett 6870cf társaságában,mint a 8120.

( #10360 ) miklosss2012:Ezzel nincs is gond,hogy te azt ajánlod,csak sületlenségeket ne beszélj a levegőbe.

[ Szerkesztve ]

(#10360) MiklosSaS válasza kovsol (#10357) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem szeretnek most azon vitatkozni hogy miert lenne jobb valasztas a 4 magos intel a 3 modulos AMD-nel. Mindenki azt vegye ami akkar.
Szemelyszerint en intelt ajanlok. Jobban megy, kevesebbet zabal, es sluszt.
Azert nem kellene most elkezdeni az AMD vs Intel-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10361) MiklosSaS válasza miresz (#10359) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont mint a 8120 alapon. De mi van ha a 8120-at feltolod 4.5-re (amit ketlek hogy birja) ?
Meg aztan egy 4.5 / 4.8 ghz-en ketyego i5 nem egy kategoria a 8120-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10362) #21346560 válasza MiklosSaS (#10360) üzenetére


#21346560
törölt tag

És legalább 2x annyiba kerül.... ha nem 3x....

(#10363) MiklosSaS válasza #21346560 (#10362) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

[link]

[link]

A cashback-tol eltekintve (December ota meg most sem utaltak vissza a 15 fontot) 33 font kulombseg van. Ami kb 12000 HUF. Alaplapban szinte egy kategoria, mert a dozer ala is kell egy jo lap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10364) bozont válasza MiklosSaS (#10358) üzenetére


bozont
veterán

Ahogy elnézem a mai fejlődési tempót szoftver fronton, lehet még egy Athlon II X4 is elég lesz. :D
De most úgy mondod, mintha az FX processzorokon minden akadna és tized annyi lenen a sebessége mint egy Intel procinak, de ez nem igaz. Azt azért tegyük hozzá, hogy itt a fórumon is, legtöbben játékra veszik a gépet. Ott pedig nem igazán látszik az az előny Intel részről, annyira biztos nem, hogy megérjen 20eFt többletet. Ha meg a leendő játékoknak nem lesz elég egy FX6x00 vagy 81x0, ott már az i5 is kevés lesz.
Szóval nem, nem egyértelmű hogy az i5 2500 jobb választás lenne mint az FX6100.

Arról meg nem is beszélve, hogy AM3+ tokozással jön még a Piledriver és nem, nem várok csodákat tőle, de valószínűleg erősebb lesz mint a Bulldozer.

(#10365) miresz válasza MiklosSaS (#10361) üzenetére


miresz
veterán

Természetessen a 8120 is ugyanazon a MHz- n ment. De olvass már kicsit vissza,mert össze vissza beszélsz. Pl,ha visszaolvasol láthatod az 5GHz- s screenemet is a 8120-al.

(#10366) #21346560 válasza MiklosSaS (#10363) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ne külföldi oldalt mutass, mi itt élünk.... és MO-n duplája....

(#10367) MiklosSaS válasza miresz (#10365) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Biztosan ugy van ahogy te mondod. Ezn ezt olvastam a bull-rol:
[link]

Egyebkent kivancsi vagyok 10 garab 8120-bol hany eri el stabilan az 5 ghz-et.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10368) MiklosSaS válasza #21346560 (#10366) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kerlek mutass nekem egy olyan i5-ot vagy dozert ami MO-n a duplaja Angliahoz kepest !!!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10369) #16729600 válasza MiklosSaS (#10363) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem tudtam visszatartani bocs. A 8120-am fogott egy baseball ütőt és kirohant az ajtón megkeresni Téged.Innentől nem tudok felelősséget vállalni a tetteiért,ha látja valaki feltétlenül jelentse a helyi rendőrörsön :D

(#10370) Asbee válasza bozont (#10364) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig jobb választás, tapasztalatból mondom. Játékra is.

(#10371) Borokafa válasza Asbee (#10370) üzenetére


Borokafa
őstag

A múltkorában linkeltem egy ár-teljesítmény diagramot, külföldi szakértők készítették, itt a 6100 volt az ajánlott vétel.

(#10372) Bali27 válasza MiklosSaS (#10358) üzenetére


Bali27
addikt

Miért? 8120 annyival jobb és ott nem kell platformcsere?
Nekem a 6100 tökéletesen jó mindenre.. Minden játék maxon megy, a gép meg brutál gyors..
Ha játékra kell a gép amiatt a +10% miatt amit ugy sem érzel meg, nem érdemes dupla annyiért I7-et venni. + VGA limites a elgtöbb játék, és ugye egy tuningolt 6100 szinte bármelyik vga-t kihajtja.. Uh nem értem ezt a pár év mulva platformcserét, mert pár év mulva az I7 nél is platformcserét fogsz csinálni...

(#10373) Bali27 válasza bozont (#10364) üzenetére


Bali27
addikt

Ott a pont.. egyet értek.--

(#10374) Bali27 válasza MiklosSaS (#10367) üzenetére


Bali27
addikt

Ennél a patchnél még nem volt kint az update, ami pl ugy tudom a Dirt3-on is jelentősen javított..

(#10375) Asbee válasza Borokafa (#10371) üzenetére


Asbee
veterán

Engem nem érdekelnek a külföldi, tesztek szakértők. A saját tapasztalataimra hallgatok. Játékok érezhetően gyorsultak, 6100 a vgam-ban hagyott kis tartalékot még full hd-n is. Olyan programban esteleg játékban ami inkább procival számol mint pl FSX amivel én komolyan játszok ott pedig meghalt a bull. Meg nem akarok fél éveket várni ilyen patchekre meg win8 ra meg nemtudom mire. Mindenki az árral jön de a nagy többség az nem ph-t olvassa hanem megevszi a 8150-et 50 rongyért és akkor mindjárt nem a 20k-nál vagyunk. Nem egy ismerősöm vett 8150 mert ő nem hajlandó tuningolni meg mert az van ráírva hogy 8 mag.

[ Szerkesztve ]

(#10376) stratova válasza Asbee (#10375) üzenetére


stratova
veterán

Az is igaz, hogy nálad ha jól rémlik FSX is benne van a pakliban, ami nagyon érzékeny az egyszálas teljesítményre. Itt nyilván volt okod i5-re, bár nem merült fel modul lekapcsolás és magasabb OC ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#10377) Asbee válasza stratova (#10376) üzenetére


Asbee
veterán

Próbáltam de nem jött be. Pedig akkor nem is váltottam volna.

(#10379) Oliverda


Oliverda
félisten

miklosss2012:

A felesleges OFFot, vitát és egyebeket kérlek hanyagold itt. Az általad feszegetett témákra külön topikok vannak. Itt kerüljük a hangulatkeltést!

mod: Úgy látom pont emiatt lettél már kitiltva a közelmúltban. :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10380) MiklosSaS válasza Oliverda (#10379) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

@Oliverda: nem en kezdtem a hangulatkeltest. Miresz belinkelt valamit en meg valaszoltam ra ! Az hogy torlod a hozzaszolasaimat csak nekem, az meg nem egy OK dolog. Masok is OFF-oltak nem csak en. Es alahuzaom, nem en kezdtem, en csak folytattam !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10381) lee56 válasza kovsol (#10349) üzenetére


lee56
őstag

"nálad még egy mw3 se ment el vele tudjuk"
..És abban is az Asrock és az AMD volt a hibás, tudjuk :)

(#10354) Findzs : Szintén zenész, apropó gyiku mikor töltöd ki az adatlapod végre? :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10382) Oliverda válasza MiklosSaS (#10380) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem számít, hogy ki kezdte, nem kell folytatni!

Ide azért néznek be és írnak az emberek, hogy megosszák a tapasztalataikat és megoldást találjanak konkrét problémákra. Itt senkit nem érdekel, hogy az xy rendszered mit tud és mennyiért vetted. Amennyiben nem tudsz konstruktív lenni a témában, akkor ne járj ide!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10383) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Új gépet tervezek enyhe processor túlerővel, de itt ph-n nem találtam rájuk tesztet.

Melyiket ajánljátok inkább játékra (1920x1080) valószínűleg egy HD7770-es lesz?

AMD FX-6100 3.30GHz AM3+ BOX 32,9k HUF (olcsó 6 mag)
AMD FX-4170 4.20GHz AM3+ BOX 33,5k HUF (magasabb orajel, mint a 6200-asnál)
AMD FX-6200 3.80GHz AM3+ BOX 39,2k HUF (ha nem használják a játékok 6 magot, akkor van-e értelme)

Érdekelnének inteles alternatívák, de amit itt a kolléga emlegetett az I5, azok 50k körül kezdődnek, mai alsó hangon is 20%-kal többe kerül.

A mostani Phenom II 720 BE-hez képest mekkora gyorsulásra számíthatok?

[ Szerkesztve ]

(#10384) lee56 válasza MiklosSaS (#10380) üzenetére


lee56
őstag

"Es alahuzaom, nem en kezdtem, en csak folytattam !"
.. Mintha ezzel minden rendben lenne :), hány éves is vagy te? (költői kérdés volt, nem kő válaszolni, sőt ne is válaszolj) :)

(#10383) Ghoosty :

Ha fontos az egyszálas teljesítmény és ódszkodol a tuningtól is, akkor a 6200 lenne jó, bár ha azt nézed hogy két-három kattintással egy 6100 is eljut odáig akkor már talán inkább azt vedd :)

FX-4xxx-et nem ajánlanék.

"A mostani Phenom II 720 BE-hez képest mekkora gyorsulásra számíthatok?"
A modernebb játékokban nagyra.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10385) toyone válasza Ghoosty (#10383) üzenetére


toyone
őstag

Ezek közül az FX-6100-t vedd. Ami 3 mag os de 6 modulos. Nem 6 magos!
Pár lépéssel 4Ghz+ bőven kihozható belőle.
Itt egy teszt [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#10386) lee56 válasza lee56 (#10384) üzenetére


lee56
őstag

Na elfogyott az idő :)

Szóval hacsak nem csupa régi és egy-két-szálas játékokkal játszol, az esetben talán ajánlható a 4-es FX is, de a jövőre tekintettel már nem biztos hogy jó vétel, de te tudod mire kell neked főleg, mármint jobb esetben tudod :).

(#10385) toyone : Nincs igazad, igaz nem hagyományos 6 magos, de nem is 3magos :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10387) #21346560 válasza Ghoosty (#10383) üzenetére


#21346560
törölt tag

Azt mondodm hogy ekkora beruházásnál már inkább a jövőbe érdemes nézni, én a 6200-ast venném, vagy még inkább egy 8120-ast, ami Hardveraprón már 41.500 Ft

(#10388) kovsol válasza toyone (#10385) üzenetére


kovsol
titán

3modulos, de 6 szálas
te is félre beszélsz

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10389) toyone válasza kovsol (#10388) üzenetére


toyone
őstag

Így akartam, bocsi :B

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#10390) Mardel válasza Ghoosty (#10383) üzenetére


Mardel
őstag

Én prociból low budgetet vennék, tehát fx-4100 4170 órajelére húzva.
Amennyibe meg a 7770 kerül azért meg használtan vennék egy 5870-et ami sokkal jobb, mint a 7770. (Teljesítményben biztosan, fogyasztásban már kevésbé.) Persze előtte rákérdeznék, hogy tuningolta-e, bár többségében aki drága VGA-t vesz nem fogja tuningolni azért veszi aranyáron hogy "hozzányúlás nélkül" mennjen neki.

Procit meg majd veszel 2-3 év múlva, vagy mikor úgy érzed már kevés.
Egyébként is elkerülhetetlen a konfig csere, hisz ha semmi se indokolja akkor ráderőltetik csati változtatással ahogy volt ez az agp - pcie idejében anno, és akkor az visz magával mindent. Új lap új foglalat új proci, ú ramok.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10391) kovsol válasza Mardel (#10390) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem nem kap 5870 -t ennyiért, vagy ha igen szerintem nincs is már rá garancia.
Amúgy meg én azt várom, hogy majd az APU -k elterjednek és ki is lesz használva játékokban is a bennük lévő gpu, akkor úgyis majd platformot kell váltani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10392) Malibutomi válasza kovsol (#10391) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De 6870-et kaphat :)

(#10393) Mardel válasza kovsol (#10391) üzenetére


Mardel
őstag

[link]

[link]

[link]

Igaz csak ipon-nál nézegettem a 7770 árát de olyan 38-41 ezer Ft körül mozgott.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10394) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Először is köszönöm a sok gyors választ mindenkinek. Másodszor dögöljenek meg a boltok, mert 6 magot írnak.

A legrégebbi játék, amivel játszom, az az SC2, ami ahogy észrevettem, sokkal inkább prociigényes, mint VGA.

Amíg meg nem jelenik a kártya, amit szeretnék, addig úgyis várok.

Használtan nem vennék alkatrészt, főleg nem garancia nélkül. Igazából passzív HD7770-est akarok, de még mindig nem láttam az árát, így még várok. Nálam viszonylag sokat megy a gép, ezért fontos az alacsony fogyasztás és abban durván jobb. Itteni ph tesztek alapján 240 vs 140.(teljes konfig)

(#10395) gyiku válasza Oliverda (#10379) üzenetére


gyiku
nagyúr

atti2010 inverz? :DDD

hüllő

(#10396) kovsol válasza Ghoosty (#10394) üzenetére


kovsol
titán

sc2 az szereti a kb 4Ghz re felhúzott procit maga alatt tudni főleg 3vs3 4vs4 ben, amúgy sc2 szereti az intelt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10397) bozont válasza kovsol (#10396) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk pont a Blizzard játékok amik jobban szeretik az egyszálas teljesítményt, és általában igen nagy előnye van itt az Intel prociknak. [link]
Mondjuk ebben a tesztben még nincs FX processzor, de a lényeg jól látszik, 2 mag elég, de minél magasabb órajelen.

(#10398) stratova válasza bozont (#10397) üzenetére


stratova
veterán

Ha már (újfent) itt tartunk, próbálta már bárki is a Blizzard játékokat letiltott modul(ok)-kal? Milyen mértékű javulást (órajel és teljesítmény) sikerült elérnie az "összmodulos" tuninggal szemben?
(#10399) lee56: Ááá... ez fájt. Mi lesz így a színvonallal kérem szépen :))
Ezért is vetettem fel, ha már elég érdekesen működik Bulldozer-ben a Turbo Core, legalább nyer-e érzékelhető/számottevő előnyt, aki veszi a fáradtságot és esetleg az adott programot ismerve letilt optimális mennyiségű modult a magasabb órajelért.

[ Szerkesztve ]

(#10399) lee56 válasza gyiku (#10395) üzenetére


lee56
őstag

Mint a konyha, ahol minden lábasnak van egy ellenlábasa :DDD

(#10398) stratova :
Jogos kérdés, ha tökéletesen működne az FX-ekben a turbocore, akkor közel se lennének ekkora hátrányban kevésszálas terheléseknél, ezt már az első tesztek óta mondom, remélem Visherával és TC 3.0-val azért fel lesz javulva rendesen, mert valljuk be azért ráfér a rendszerre..

A fene, kemény 6 századmásodperccel előztél :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10400) gyiku válasza lee56 (#10399) üzenetére


gyiku
nagyúr

az enyem foleg te vagy :P amugy meg az 6 egesz masodperc, nem tudom megint mit szivtal.

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.