Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) pilu85 válasza addamka (#9148) üzenetére


pilu85
őstag

énis azt vettem, hasznos ketyere.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9152) pilu85 válasza frescho (#9150) üzenetére


pilu85
őstag

majd eljön hogy az átlagfelhasználónak is hasznos lesz a párhuzamos cuccos. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9153) lee56 válasza FireKeeper (#9145) üzenetére


lee56
őstag

Igen, én is erre gyanakodnék, de itt is elég sok embernek megy a gyári feszültség alatt még tuningal is, akkor hova dugják a gyengébb darabokat? :) Mondjuk a legjobb az lenne, ha egyedileg menthető turbó órajelet és feszültséget lehetne megadni, bár utóbbira van lehetőség nem? 9es lapoknál talán??.

(#9150) frescho : Ezt aláírom.

No Comment

(#9154) FireKeeper válasza lee56 (#9153) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is támogatnám, hogy a felhasználó maga határozhassa meg a turbo szintek órajeleit és feszültségeit (nem tudom, hogy ilyenre van-e lehetőség, Phenom tulaj vagyok :D).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9155) addamka válasza lee56 (#9153) üzenetére


addamka
őstag

AMD Overdrive elvileg tudja, állítható a turbo formája is, hány mag menjen meg mennyin.
Csak nálam hajlamos volt az elmentett profilra ívesen tenni, így minden windows indítás után sok humorérzékem nem volt beállítani.
A turboval egy ideje nem volt gondom a fogyasztást leszámítva, amikor decemberben megvettem érezhetően akadoztak a játékok órajelváltáskor, mikor fel-le pakolta a turbot. Ez a jelenség egy ideje megszűnt, de azóta lett 4 új BIOS, meg csodás windows hotfix is, valamelyik mintha segített volna rajta.

Most egyelőre marad kikapcsolva, meg a jelenlegi project az, hogy ez a gép megy ki a TV alá a nappaliba játszogatni+filmetnézni (tudom sokat eszik, de még 1 mediabox szerencsétlenség nem hiányzik külön), csak kell szereznem egy cooler master elite 360as házat, mert feküdnie kellene a nyomorultjának :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9156) frescho válasza pilu85 (#9152) üzenetére


frescho
addikt

Ugy velem nem fog eljonni. Pont az AMD kezdte el az APU-kat. A 2 modul + eros IGP melle csak nehany FX jon majd mutatoba. (FX=szerverproci asztali gepekbe.) 4 modul melle IGP-t integralni nem erdemes, nagy es draga chipet eredmenyezne. A jol parhuzamosithato szamitasoknal 4 modulnal sokkal gyorsabb lehet a gpGPU megoldas.

i7-2600+HD5850 fogyasztasi eredmenyek:

idle: 81
orthos (max cpu): 167
BF3: 208
furmark: 212
max (orthos+furmark): 264

https://frescho.hu

(#9157) Abu85 válasza frescho (#9156) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ, hogy mennyire lesz követelmény az alacsony pJ/FLOP érték a LOC magok oldaláról. Amdahl törvénye miatt ez probléma, de a fizika sok dolgot felülírt az utóbbi években. 2004 óta lényegében csak zsonglőrködünk a Dennard-féle skálázás életben tartásáért. Évekig azonban ez nem kivitelezhető. Mostanában eljön az a pont, amikor a trükközés helyett csak a pJ/FLOP érték csökkentése jelenti a skálázhatóság biztosítását. Ez a piac rémálma, de évekre van a gyártástechnológiai áttörés, így valamerre el kell indulni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9158) frescho válasza Abu85 (#9157) üzenetére


frescho
addikt

Az APU nem rossz irany, csak szoftveres tamogatas is kell melle. Az AMD elso fecskekent elindult a Llanoval, de a tomeges tamogatas csak a nagyobbik gyarto (Ivy) beszallasaval lesz igaz. Ez hasonlo valtas, mint anno a 929-es X2 volt. Ugy tippelek, hogy meg 1, de inkabb 2 ev, mire alap lesz az openCL vagy compute shader tamogatas.

Az openCL-nek szurkolok, mert igy elmosodhat a kulonbozo hardverek kozott a hatar. Mindegy, hogy arm vagy x86, windows vagy linux.

Az izgatja a fantaziamat, hogy milyen interakciot elosegito hang es kepfeldolgozo szoftverek fognak megjelenni. Arc es mimika felismeres, hang vezerles (diktalas). Pl. szuper lenne, ha a tabletnek siman be lehetne diktalni egy levelet.

https://frescho.hu

(#9159) Findzs


Findzs
addikt

valaki akinek fx6100 -a van és van fogyasztásmérője is megnézné mennyit eszik a gépe:

-tc on alap fesz (1.415)
-tc off alap fesz (1.3)
-tc off @4000 mhz alap fesz ha birja úgy a cpu(1.3)

nagyon megköszönném :R

(lassan be kéne már szerezni egy fogyi mérőt)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9160) Asbee válasza Findzs (#9159) üzenetére


Asbee
veterán

Én megyek ma lidl-be aztán ha kapok este szerintem lesz időm megnézegetni. Úgy is megy 4,0-án 1,28-al.

(#9161) Findzs válasza Asbee (#9160) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R előre is :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9162) Asbee


Asbee
veterán

Na méregettem én is:
Táp: chieftec ctg500, teljes rendszer fogyasztás

Amiket futtattam:
- Idle
- Youtube ugyanaz a videó részlet 720p nem teljes képernyő
- Prime Small FFT
- Metro 2033
- 3d mark vantage performance cpu test 2

1. TC Off, APM Off, 1,296@4000Mhz

- Idle: ~ 110W
- Youtube: ~ 135W
- Prime: ~ 250W
- Metro: ~ 380W
- 3D Mark: ~ 300W

2. TC On, APM AUTO, Fesz Normal Turboval 1,42 :Y @ 3300MHz/ T: 3900Mhz

- Idle: ~ 110W
- Youtube: ~ 140W
- Prime: ~ 215W Itt APM már szarozott fesz 1,262-1,200 között ugrált és sokszor 3000Mhz volt...

- Metro: ~ 380W
- 3D Mark: ~ 300W

3. TC Off, APM Off, 1,296@3300Mhz

- Idle: ~ 110W
- Youtube: ~ 130W
- Prime: ~ 220W
- Metro: ~ 360W
- 3D Mark: ~ 285W

Este még valami jó alulfeszelőst meg valami jól feszelt 4,5Ghz-t kipróbálok szerintem ott lesz igazán változás.

[ Szerkesztve ]

(#9163) Findzs válasza Asbee (#9162) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

érdekes nagyobb különbségekre számítottam
kíváncsi leszek az alúlfeszelésre is :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9164) Asbee válasza Findzs (#9163) üzenetére


Asbee
veterán

Nm. Szerintem is ott lesz majd igazán különbség. Illetve kérdés mennyire pontos egy ilyen lidl-s cucc.

(#9165) lee56 válasza frescho (#9156) üzenetére


lee56
őstag

Ez érdekes, BF3 alatt lekapcsol az i7-ed? :)
Ha az 5850-et max közelire leterheli, már pedig BF3 képes lehet rá max grafikán, akkor 150W-ot elszív a VGA-d. Maradna 50W amin a proci ráadásul még osztozik a gép többi részével, furi? :)

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-5850,2433-13.html
Itt pl kerek 100W-al több jött ki nekik furmarknál. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#9166) Borokafa


Borokafa
őstag

Tisztelt Uraim!
Nálam idle(0,88V 1400MHz) 65W a fogyi, proci 100% terhelve (1,25V 3800MHz) 145W
Mindez az adatlapomon szereplő cuccokkal, TC kikapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#9167) frescho válasza lee56 (#9165) üzenetére


frescho
addikt

BF3 single-ben kb. ekkora terhelest jelent:

A 2600 kevesebbet fogyaszt, mint a linkelt tesztben 4GHz-en futo i7-975. Raadasul a tapom pont idealis terhelesen fut. Ha csal is a mero, az kb 5%

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#9168) Borokafa válasza Borokafa (#9166) üzenetére


Borokafa
őstag

Prime-al terhelve small fft, elment 160W-ig a fogyi.

(#9169) Findzs válasza Borokafa (#9166) üzenetére


Findzs
addikt

hát ez nem sok :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9170) Abu85 válasza frescho (#9158) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az OpenCL sem garantál kompatibilítást. Nézd a WinZip 16.5-öt. Csak az AMD OpenCL driverével fut jelenleg. Szóval ez nem olyan egyértelmű, hogy OpenCL és akkor megy mindenen. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9171) frescho válasza Abu85 (#9170) üzenetére


frescho
addikt

Ha nem ganyolnak es betartjak a szabvanyt, akkor mennie kell. Ehhez normalis driverek, forditok is kellenek.

https://frescho.hu

(#9172) Borokafa válasza Findzs (#9169) üzenetére


Borokafa
őstag

Én is elégedett vagyok. :) A tápegység hatásfoka fontos tényező.

(#9173) Asbee


Asbee
veterán

Kikapcsolt állapotban nálatok mennyit fogyaszt a gép? Nálam 4W az normálisnak számít?

(#9174) #21346560 válasza Asbee (#9173) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nálam semennyit, mert mindig lekapcsolom a szünetmentest :P

(#9175) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Ha már a fogyasztásokról esik szó:
Idle:105-106 W
cpu load: 182 W
gpu load:186 W OCCT és furmark
cpu+gpu :259 W

Amint elérhető a Bf3 megnézem játék alatt is.
Mindez 3600Mhz 1,14V Vga alapon, 12 gb ram 3 hdd ,1 ssd, Pumpa.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9176) Abu85 válasza frescho (#9171) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez így van, de a piac egyetlen normális fejlesztőkörnyezete az AMD App SDK. Azt az AMD driverekre írják. Az AMD több kiterjesztést is támogat, mint a többi cég. Sőt nekik már van OpenCL 1.2-es driverük.
A C++ AMP hatékonyabb lehet szerintem, ha több gyártóra kell jó kódot írni.
Persze a tömörítő speckó eset. Azért nagyon gáz lenne, ha a WinZip szarul tömörítené be az állományokat, így a tesztelés is fokozott. Ezért nem megy itt mindenkinek a driverével. Persze ez csak tipp, de logikus, hogy a kockázat elég nagy, hiszen az adataidról van szó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9177) frescho válasza Abu85 (#9176) üzenetére


frescho
addikt

Le fog tisztulni, ahogy a DX is tette a DX7 kornyeken az elkovetkezo 1 evben.

https://frescho.hu

(#9178) Borokafa válasza Asbee (#9173) üzenetére


Borokafa
őstag

0,5-1W. Az újabb szabványok szerint készült tápoknál ha jól tudom max. 1W lehet a standby fogyasztás

(#9179) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Nem tudom ennek a tesztnek mennyire hihetünk, de ha igaz, kezdenek beérni az FX-ek. A 4100 is rendesen odavágja az I3 2100-et:

Alister from Hell

(#9180) Abu85 válasza Alastair' (#9179) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

2 mag vs 4 mag. Ha a játék kihasználja a 4 magot, akkor nem kérdés, hogy melyik nyer.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9181) Alastair' válasza Abu85 (#9180) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, csak eddig az I3 2100 eszméletlen királynak volt beállítva az AMD 4 magosaival szemben, de az új játékok kezdik megcáfolni. Nem beszélve arról, hogy ezek a procik még húzhatóak is, nem is akárhogy.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#9182) lee56 válasza frescho (#9167) üzenetére


lee56
őstag

Igaz a teszt is már régi kissé, nameg multiban jobban megdolgoztatja a procit is a BF3.

No Comment

(#9183) Asbee válasza Alastair' (#9179) üzenetére


Asbee
veterán

Új Max-et baromi jól összehozták, nálam 4 magot szépen használ meg is lepődtem milyen jól fut. Remélem az új játékokkal ez lesz.

(#9184) Alastair' válasza Asbee (#9183) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én is remélem, mert a 3.6-ra húzott 955BE is nagyol jól futtatja.

Alister from Hell

(#9185) kovsol válasza Alastair' (#9179) üzenetére


kovsol
titán

engem nem is az i3 vs FX hanem a Phenom2 x4 x6 vs fx 4100 ami meglepett, mert az fx6100 ból még kinéztem, hogy megelőzi őket, de az fx4100 is nagyon szépen muzsikál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9186) Alastair' válasza kovsol (#9185) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen. Új játék, új motor, egyre jobban bizonyítja az FX-ek létjogosultságát. Lehet. hogy az Intel ebbe nem rakott elég pénzt, hogy csak az azokon fusson jól?

Az FX 4100 is egész jó benne, bár átlagba egy kicsit elmarad, de az aljába egész jó.
Az viszont tényleg vicc, hogy a 2100 milyen gyengén muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#9187) kovsol válasza Alastair' (#9186) üzenetére


kovsol
titán

minimum fps nek gondolom jót tesz a magas órajele.
intel most is odaver, de full hd ban gondolom olvad a különbség. Na meg úgy hiszem mindegyik cpu val élvezhető szinten futtatható a játék.

May the Force be with you!

(#9188) pilu85 válasza frescho (#9167) üzenetére


pilu85
őstag

azt mondjâk a bf3 at az fx az összes szállal toja, vajon itt mièrt nem?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9189) Asbee


Asbee
veterán

Tuningos összehasonlítás kéne, kíváncsi lennék.

(#9191) pilu85: Senki nem szépíti ez a tény, szerkeszteni meg végre megtanulhatnál.

[ Szerkesztve ]

(#9190) kovsol válasza pilu85 (#9188) üzenetére


kovsol
titán

mert 4mag+HT kétlem, hogy valaha is fog úgy terhelődni, hogy minden szálat rendesen feltornásszon

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9191) pilu85 válasza Abu85 (#9180) üzenetére


pilu85
őstag

nem 4 mag nem 2 mag hanem 2 modul. nem kell szèpíteni a az i3 ast...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9192) pilu85 válasza Alastair' (#9186) üzenetére


pilu85
őstag

ha a tendencia az új játèkokban ismèt elõjön, hogy mègis jôk a bullok, mègmajd drágulhat az fx. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9193) Alastair' válasza kovsol (#9187) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Full HD-ben szinte különbség se marad, ha vga limites környezetbe állítjuk, és ugye full hd-ban mindenki vga limitben játszik. :D de ez a teszt 1024-ben készült, GTX680-al, ahol csakis a proci dominál.

pilu85: vagy az Intel lesz olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#9194) pilu85 válasza Alastair' (#9193) üzenetére


pilu85
őstag

így van ha nem vagyunk vèrpistikèk akoe egy 3 èves ph2 x4 el is elehetünk mèg 3 èvet. s akkor nwm említettem a 2500k sandyt meg fx 8at... :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9195) Alastair' válasza pilu85 (#9194) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az Intel erejét általában 800x600-as felbontáson készült tesztekkel szokták bizonygatni, és javarészt olyan játékokban, ahol 300km-ről bűzlik, hogy az Intel keze benne van keményen a tesztoldal pénzelésében, hogy minimum 30 fps legyen a különbség. Vagyis míg egy FX-el vagy X4-el 115 a max fps, addig egy I5-el 145 legyen. Ami 1680-ban már csak 6-7 fps-re csökken, de az is a 60-66-os környéken, full hd-ban pedig 52 helyett 53. :D És akkor az összes Intel Blood István elégedett.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#9196) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Tök faszán elvagyok az x4 955-el... Annak ellenére, hogy a rendszert úgy dobtam össze, h belevágok majd egy bulldózert. Ez még várat magára.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9197) pilu85 válasza kovsol (#9190) üzenetére


pilu85
őstag

figyelmetlen voltam. azt hittem fxes kèp. de akkor ott egyenletesebb a dolog...várok fxes screent ide. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9198) Abu85 válasza pilu85 (#9191) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól, hogy megosztott az FP, még szétválasztható egy-egy clusterhez dedikáltan. A Max Payne tudtommal nem tartalmaz AVX optimalizációt, így kizárt, hogy az egyik cluster elviszi a teljes FP-t. Az SSE kódok nem lehetnek 256 bitesek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9199) pilu85 válasza Abu85 (#9198) üzenetére


pilu85
őstag

a lényeg h szépen egyenletesen terhelje a procit, ne ugráljanak a folyamatok egyik magróll a másikra meg összevissza

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9200) Brian PH válasza kovsol (#9190) üzenetére


Brian PH
tag

Windows7 Core parking off BF3 egyből használja mind a 8 szálat. Legalábbis nálam. Am csak 6-t.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.