Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) FireKeeper válasza kissz84 (#9100) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor kettőt vegyél ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9102) FireKeeper válasza kissz84 (#9100) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem feltétlenül jobb választás. ennek mondjuk utána kell olvasni a lap topikjában, de tudtommal az asrock hajlamos dropolni, ami hogyha erre a modellre is igaz, nem túl jó előjel. felszereltségben elég hasonló a két lap, csak az asrock több sávos CF-et tud, ami irrelevánás, ha nem akarsz CF-et. én a kettő közül még a kisebb chipset ellenére is az asust venném. persze ez én vagyok :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9103) kissz84 válasza FireKeeper (#9102) üzenetére


kissz84
tag

látod az ilyen meglátások miatt kérdezgetek tőletek vásárlás előtt:)
Személyes tapasztalatok jól jönnek csak nem akartam a lapok topikjába irkálni nehogy túl elfogultak legyenek páran:)

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#9104) FireKeeper válasza kissz84 (#9103) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

személyes tapasztalatom sajnos egyikkel sincs, ezért elfogult abszolút nem vagyok. egyszer volt asus lapom, azt nagyon utáltam, most mégis asust ajánlok.
egy jó teszt a lapról M5A97 EVO

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9105) lee56 válasza kissz84 (#9100) üzenetére


lee56
őstag

"a referencia hűtések fúják kifele ha jól tudom"
igen, de nem csak azok, bár ez épp egy gtx580 :)
http://www.guru3d.com/imageview.php?image=33243

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#9106) pilu85 válasza kissz84 (#9080) üzenetére


pilu85
őstag

nekem giga 990xa ud3 van. nagyon jó ès stabil lap. 8+2 tápfázisos...pomt a 8as fx nek jön jól.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9107) Findzs válasza pilu85 (#9106) üzenetére


Findzs
addikt

nekem is ilyen lapom van én is tudom ajánlani, stabil

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9108) kissz84 válasza pilu85 (#9106) üzenetére


kissz84
tag

Igen tetszetős lap:) droppolás mutatkozott eddig nálad?
fx6200-val hajtod igaz?
mik a tapasztalatok?
Nekem is volt már asus maximus extrem lapom utáltam az asus a bios problémákat nem javította:S
Gigalapom volt teljesen meg voltam elégedve vele.
Asrockról semmit nem tudok csak azt hogy elég jó ára van de eddig senki nem dicsérte:)

lee56 : ez a kártya hűtés most nagyon elgondoltat ...
anyira hogy a kutya melettem szétszedte az asszony mobilját és rá se szóltam na ezért kapok

[ Szerkesztve ]

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#9109) kissz84 válasza Asbee (#9094) üzenetére


kissz84
tag

Asbee

Fekete legyen lehetőleg 500w és 650w között és árban kb 15k
ha moduláris az külön öröm 520m silent pro-n agyalok még, mindenképp legyen rajta két pci csati és 4 vagy több sata

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#9110) Bali27


Bali27
addikt

A 9074-9075 ös h.sz nál elakadt egy fontos információról egy értekezés..
"A C6 state az az állapot mikor egy adott mag cache memóriáját a rendszer memóriába tölti majd gyakorlatilag kikapcsolja. C6 stateben lévő magok kellenek ahhoz, hogy a maradékon bekapcsolhasson a Turbo Core."

Az a kérdés hogy kikapcsolt TC nél ez is kikapcs vagy tökmindegy..

(#9111) bozont válasza Bali27 (#9110) üzenetére


bozont
veterán

A TC és C6 state nem függ össze, érdemes bekapcsolva hagyni mert azokat a magokat ami nincs használatban szimplán lekapcsolja. Persze ehhez kell az egyik hotfix a kettőből win7 esetében a rendes működéshez. [link]

(#9112) Asbee válasza kissz84 (#9109) üzenetére


Asbee
veterán

Cooler master gx 450
Corsair cx600 V2

Ezek a legolcsóbbak amik feketék nem modulárisak, de így is kicsit túllépik a keretet. Ha nem tervezel cf-et vagy valami 2 gpu-s kártyát akkor elegek. De a többit inkább a Melyik tápegységet vegyem? topikban :R

[ Szerkesztve ]

(#9113) pilu85 válasza kissz84 (#9108) üzenetére


pilu85
őstag

szerintem nem is annyira lapfüggõ h hogyan droppol...inkább biosbeállìtásfüggõ. am a lapom f4 biossal jött ki,de már f10 nèl tartok. am meg mit szâmít ez a dropolásps dolog? csak kèrdem.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9114) Bali27 válasza bozont (#9111) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.. köszi a választ.. Akkor C6 bekapcsolva marad.. Frissitések meg fent vannak..

(#9115) O_L_I válasza bozont (#9111) üzenetére


O_L_I
őstag

Nálam nem ment a TC mikor ki volt kapcsolva a C6

(#9116) =HG= válasza kissz84 (#9109) üzenetére


=HG=
addikt

Asrock 990FX...nekem az nem tetszik benne, hogy déli híd konkrétan egy fűtőtest!! A hűtőborda tök forró rajta...Egyébként jó lap, jó szolgáltatások, bár kézbe véve egy 890GX után kicsit gagyinak tűnik... VGA ügyben szerintem gondolkozz el ezen! Hűvös, kis fogyasztás 2 belőle brutál... Engem itt lebeszéltek a 8150-ről, de így utólag azt mondom inkább vedd azt, vagy maradj 6100-nál, és húzd meg rendesen ! :K Ja és én inkább egy 60Gb-os OCZ Agility

[ Szerkesztve ]

(#9117) Asbee válasza =HG= (#9116) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor már inkább egy gtx 570 árban teljesítményben kb ugyanaz. Egyedül a fogyasztás szól mellette.

[ Szerkesztve ]

(#9118) =HG= válasza Asbee (#9117) üzenetére


=HG=
addikt

Én erre fogok gyúrni, csak megválok a 470-től...

(#9119) Asbee válasza =HG= (#9118) üzenetére


Asbee
veterán

Fogyasztása mondjuk brutál jó.

(#9120) =HG= válasza Asbee (#9119) üzenetére


=HG=
addikt

:K ..és nem 90 c fok, mint a 470-em

(#9121) Findzs


Findzs
addikt

és ha megy a tuning akkor lekapcsolja a nem használt magokat a c6 ?
:B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9122) Findzs


Findzs
addikt

ahogy a tc-t kikapcsoltam automatikusan 1.3 v -ra állt be a cpu fesze

felvettem 20x szorzóval 4000 -re stabil
próbáltam levenni a feszt de rögtön behalt a win betöltése is már 1.275 -nél

azt hiszem jó lesz ez így 4 ghz -en szépen megy a 6 egység és mikor nem kell leveszi, jobb megoldás mint a tc
gyárilag így kellett volna ezeket kiadni :U :B

a phenom 2 945 -ömön 100 mhz -et nem lehetett húzni :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9123) bozont válasza Findzs (#9122) üzenetére


bozont
veterán

Én a helyedben megpróbálnám 3800MHz körül mekkora fesz kell neki, mert 4GHz-hez nálam is kell az 1.28-1.3v, de 3.8GHz-hez beéri az 1.24-1.25-tel is. Számomra ez az optimális beállítás, az a 200MHz már nem oszt nem szoroz, viszont fogyasztásban már annál többet a kevesebb feszültség.

[ Szerkesztve ]

(#9124) lee56 válasza kissz84 (#9108) üzenetére


lee56
őstag

Mobilevő kutyátok van? Vagy ízesített tokban volt? :D

No Comment

(#9125) pilu85 válasza bozont (#9123) üzenetére


pilu85
őstag

3.8on énse vehetek el tőle feszt mert hibázik. de alapfeszen 4,1en stabil.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9126) kissz84 válasza lee56 (#9124) üzenetére


kissz84
tag

Neeeem csak jack russel ugye nem kell elmesélnem ez a fajta mennyi energiával bír:D
HG neked esetleg Asrockod van vagy volt?
Kevesebbet fogyasztana a két 7770 mint egy 6970?
volt pár éve 5770 cfem imádtam csak ettek is rendesen és a hangja se volt túl szerény:-/

[ Szerkesztve ]

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#9127) Asbee válasza kissz84 (#9126) üzenetére


Asbee
veterán

Kevesebbet.

(#9128) =HG= válasza kissz84 (#9126) üzenetére


=HG=
addikt

Konfigom:
FSP Everest 80Plus 700W PSU Modular ASROCK 990FX EXT3, FX 8120 BE, Corsair H50,OCZ Agility3 60GB, 8GB ADATA Gaming DDR3 1600Mhz, Leadtek Winfast GTX470

Asus 7770 halk, és alig melegszik, ill fogyasztás is alacsony

[ Szerkesztve ]

(#9129) Whysperer


Whysperer
addikt

SZiasztok nem akarok itt Ivyzni meg Sandyzni de segítenétek eldönteni a kérdést? Itt azt írják a PH-s cikkbe ,hogy a i5-sknél nincsen " Valamivel nagyobb a különbség a Hyper-Threadinget nem támogató i5-ösöknél." szóval az FX 8120 pl vagy a 8150 támogatja a Hyper-t csak azt nem értem akkor így nézve jobb választás az FX az Ivynél ugye főleg ha nem is K-s intelt nézel hanem simat akkor meg főleg ha az FX-et tudod húzni is igaz?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#9130) Aucor válasza Whysperer (#9129) üzenetére


Aucor
senior tag

Szia!

Valamit összekeversz. A Hyper-Threading, az Intel only. AMD-nél ilyen nincs. A Hyper-Threading azt jelenti, hogy egy mag VIRTUÁLISAN két magnak tűnik. Az AMD oldalon azonban VALÓDI 8 mag van. Teljesítményileg viszont sok különbség nincs, ami van, az pedig az Intel javára. Egyébként, ha tuning párti vagy, akkor jobb választás az AMD. Ha nincs szükséged tuningra, nem akarsz mókolni, akkor Intel.

(#9131) synthattik válasza Aucor (#9130) üzenetére


synthattik
aktív tag

miért ne lenne hyper-threading,az összes fx-es megoldás ilyen,még a biosban is ott van feketén--fehéren és még állítani is tudod,ez a 8 mag az is inkább fizikálisan 4,mivel 4 modulos ,de itt már csak az a kérdés kinek ,mire kell a gép,ha melóra akkor szntem simán lehet a 8 -as széria fx-et venni,ha csak játék és egyéb felhasználás elég a 6100-is.
Whysperer: ha játékra lenne főként ,akkor szntem fx 6100 is elég,ha meg van több kessed,akkor intelből i5 bőven elég hozzá, a legtöbb helyzetben még sok is, amíg szinte semmi nem használja el 100°% még a 4 magot sem addig még emelni is fölös rajta,alap órajelen bőven elég 1 kártyás rendszerhez.
Ez a te döntésed,mit engedhetsz meg magadnak

(#9132) Whysperer válasza Aucor (#9130) üzenetére


Whysperer
addikt

NEm az ,hgoy tunnign párti vagyok vagy sem csak Én úgy szoktam venni h,goy hazsnálom alapon és mikro nem elég meghúzom ,de ugyebár ezt csak K-s intellel tehetem meg viszont az i5-s hyper nélküli ivy-ba igy egy híyper nélkülis i5k -s kelelne vennem vagy i7 de az drága viszont a i5 már drágább mitn egy 8120 és egy sima i5 nem gyorsabb azért mint egy húzott 8120 sz.tem ezért nem tudom mit válasszak. de igazad van 8) nekem nem a pontok kellenek hanem egy jó áron egy otthoni felhasználásra egy gép.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#9133) Whysperer válasza Whysperer (#9132) üzenetére


Whysperer
addikt

ezért gondoltoam 8120-ra 120 font csak és jó áron elég jó cpu

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#9134) Aucor válasza synthattik (#9131) üzenetére


Aucor
senior tag

Akkor legközelebb olvasd el jobban mit ír a BIOS, nem Hyper-Threading az, hanem Hyper-Transport, teljesen más célt szolgál. Hasonló az Intel féle QuickPath Interconnecthez, illetve a te esedetben a DMI-hez.

Egyéb: Az igaz, hogy 4 modul, viszont fizikailag tartalmaz egy modul 2 magot, csupán az FPU közös. De külön cache, külön számolóegységek. Az Intelnél ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#9135) synthattik válasza Aucor (#9134) üzenetére


synthattik
aktív tag

Igazad lehet,megeshet ,hogy tévedtem :K ,de már nem tudom megnézni,mert eladtam a lapomat.
De az ember minden nap tanul vmi ujjat :R

(#9136) lee56 válasza synthattik (#9135) üzenetére


lee56
őstag

Az még nem is lenne probléma ha tanul az ember, viszont meggyőződésből marhaságot állítani, na az a gáz, legközelebb jobban ásd bele magad mielőtt megint kijelented hogy a föld lapos :)

No Comment

(#9137) Findzs válasza bozont (#9123) üzenetére


Findzs
addikt

megkockáztatom, hogy 1.3 -an 4ghz -en tc nélkül kevesebbet eszik, mint 1.415 -ön tc -vel tuning nélkül

"4GHz-hez nálam is kell az 1.28-1.3v, de 3.8GHz-hez beéri az 1.24-1.25-tel is"

azaz 5 század volt olyan sokat számít fogyasztásban ? :B
nincsen fogyasztásmérőm nem kötözködésből kérdem :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9138) frescho válasza Aucor (#9134) üzenetére


frescho
addikt

Modulon belul az L1 data cache fuggetlen, de az L2 mar kozos. A leginkabb fajo viszont a kozos frontend, kevesbe zavaro a flexibilis FP.

En inkabb mondnam 4 modulosnak az FX-8 szeriat. Atlagban 1 modul teljesitmenye kb. 1.5 magnak felel meg, persze ez fugg a feladattol.

https://frescho.hu

(#9139) lee56 válasza frescho (#9138) üzenetére


lee56
őstag

És ez az 1.5-1.8 még mindíg jobb hatékonysági tényező a HT-nál (ami maximum 1.2-1.25), a corei-k csak azért gyorsabbak, mert erősebbek a magok, sokszálas feldolgozásban jobb megoldás az AMD-féle CMT.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#9140) pilu85 válasza lee56 (#9139) üzenetére


pilu85
őstag

az intel fèle ht 20at az amd fèle cmt egyes esetekben 68százalèkot is eredmnyezhet. viszont az intel 4 magja annyival erõsebb hogy az fx cmt-jèt többnyire behizza teljesítmèjèt.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9141) lee56 válasza pilu85 (#9140) üzenetére


lee56
őstag

Én tán nem ezt mondtam volna? :(( :D

No Comment

(#9142) addamka


addamka
őstag

Méregettem egy fogyasztást:

alap órajel, turbo on, minden auto, CPU fesz auton 1.375 nálam, kb. értékek
Üresjárat: 90W
Net (youtube, index.hu): 95-110W
GTA IV: 275W
Alan Wake: 310W
Aida max terhelés: 323W

3.6GHz, turbo off, CPU fesz 1.250
Üresjárat: 80W
Net: 90W
GTAIV: 268W
Alan Wake: 280W
Aida: 285W

Kb. 10-10 percem volt az egyes lépésekre, lehet menne még alacsonyabb fesszel is.
Az olcsó chieftec 500W-os táp viszont necces, mert gép kikapcsolva 9W-t eszik, se wake on lan se egyéb nincs bekapcsolva mindehhez :)

Csak a gép fogyasztása, monitor nincs benne.

Konfig profilomnál, HDD egy 1 TB Samsung HD105SI EcoGreen lassúság, VGA gyári órajel, táp Chieftec iArena 500W

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9143) lee56 válasza addamka (#9142) üzenetére


lee56
őstag

Hát igen, működhetne jobban is az a turbó, érdekes ha ennyivel alacsonyabb feszültségen is stabil, akkor miért ad neki akkorákat turbó módban vajon?

9W kikapcsolva!? :Y ErP be van kapcsolva BIOS-ban? Mondjuk úgy az igazi ha a táp is támogatja. Annak idején utánaolvastam, egy tesztet is néztem, ott 4-5W volt egy átlag gép ilyen "semmittevő" fogyasztása, míg Erp-s alaplappal és táppal 1W alatt volt ugyanez.

No Comment

(#9144) Findzs válasza addamka (#9142) üzenetére


Findzs
addikt

ez hasznos info volt köszi :R

lemérnéd tc off és 4ghz -en ?
köszi :R

szerk:
most látom, hogy 8120 -ad van így nekem ez nem pontos info mert 6100 -am van

itt tesztelik az erp -t: [link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9145) FireKeeper válasza lee56 (#9143) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

érdekes ha ennyivel alacsonyabb feszültségen is stabil, akkor miért ad neki akkorákat turbó módban vajon
nyilván azt akarták, hogy a leggyengébb chipek is stabilan hozzák a turbó órajeleket.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9146) addamka válasza Findzs (#9144) üzenetére


addamka
őstag

A jövő héten valamikor megnézhetem, de egyelőre nekem a 3.6GHz is elég, azt akarom megnézni alacsonyabb feszültséggel bírja-e.

Amúgy hasonlításképp másik két gép:
Dell Optiplex 745 (pentium D 925 | 275W-os táp | 40-es WD HDD | alaplapi x3100as VGA rettenet | intel Q965 chipset| | 4GB DDR2)
Üresjárat: 110W
Net: 140W
Terhelés: 190W

Acer Extensa 5630g noti (core2duo 2.0GHz | 3GB DDR2 | Mobility Radeon 3650 némi tuninggal | 250-es samsung HDD)
Üresjárat: 25W
Net: 36W
Terhelés 58W
Töltés+terhelés: 90W
Töltés+üresjárat: 55W

Asus Transformer tábla (a sima, tegra2-es)
Töltés: 15W
Net: 23W
Terhelés: 37W

Bocs az offért :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9147) Asbee válasza addamka (#9146) üzenetére


Asbee
veterán

Milyennel méred amúgy? Valamit nekem is be kéne szerezni.

(#9148) addamka válasza Asbee (#9147) üzenetére


addamka
őstag

Lidl-be 2799ért van egy silvercrest nevű cucc, nem tudom meddig ennyi, de előtte 3 ropi felett láttam hasonlóakat. Persze az a 200-300 Ft minősített esete a sz.rrágásnak, de akkor is :D

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9149) Asbee válasza addamka (#9148) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi megnézem majd.

(#9150) frescho válasza lee56 (#9139) üzenetére


frescho
addikt

Ez igy van, de az atlag felhasznalonak jobb egy gyors kevesebb magos gep, mint egy erosen parhuzamos feldolgozasra epitett. Legalabbis kevesen virtualizalnak, enkodolnakm, renderelnek otthon, de meg irodaban is jellemzobb az office, web bongeszo.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.