Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) tibizje válasza MiklosSaS (#10100) üzenetére


tibizje
tag

nincs semmi húzva.

(#10102) frescho válasza Mardel (#10096) üzenetére


frescho
addikt

A kupak ho hogy lehet alacsonyabb a szilicium homersekeletenel?

Ha melege van, akkor visszavesz az orajelbol, NOP-kat futtat, vegul lekapcsol.

A link boven eleg lett volna. Az elmult 4 evben eleg sok dolog tortent. Az elso es legfontosabb, hogy a csikszelesseg radikalisan csokkent. Tobb dolgot is hozott ez magaval:

- Az atomok migraciojara sokkal erzekenyebbek. Erthetobben fogalmazva alacsonyabb csikszelessegnel konnyebben degradalodik a processzor. Valaki felhozta a P4-et, ami tobbek kozott ezert is sokkal jobban birta a meleget. A leirasban pont emiatt a degradacio miatt ajanlja atuning beallitasok rendszeres ellenorzeset.
- A TDP nem csokkent a desktop vonalon radikalisan, mikozben a hoatado felulet (fokent tranzisztor szamra vetitve) igen. Az Ivy tunungnal is ez jelenti a gondot. Szimplan nincs eleg hoatado felulet, amirol el lehet szallitani a meleget.
- A tuning az integracionak hala sokkal osszetetteb lett egy reszrol (kismillio feszultseg es orajel, szorzo) masreszrol az alap tuning egyszerusodott sima CPU orajel szorzo emelesre (BE, K)

Erdemes meg vegiggondolni ebbol a szemszogbol, hogy miert kapuzzak a CPU egyes reszeit drasztikusan es integraljak az IGP-t. Abu nagyon sokszor felhozta mar a dark silicon-t.

attamero81: Egy ideje gyujtogetem a regebbi cuccokat es a barati korben is van jo tehereautonyi "lom". Ez alapjan azt tapasztaltam, hogy az ujabb alacsonyabb csikszelessegu darabok 60 fokig siman birjak. Ami nem birja, az a BGA forrasztas a chipsetek es a GPU alatt, na meg a kondik. Ma megint hoztak egy AM2-es gepet, hogy nem indul, csak ha nyomjuk az alaplapot...

https://frescho.hu

(#10103) Asbee válasza tibizje (#10097) üzenetére


Asbee
veterán

Mennyi feszt kap a proci? Esetleg a lapra tudok még gondolni vrm túlmelegszik. Bár nem tudom az ilyet produkálna-e. Táp az inkább lekapcsol ha kevés. Más lapban nem tudod véletlenül kipróbálni?

(#10104) tibizje válasza Asbee (#10103) üzenetére


tibizje
tag

proci fesz: 1.352 V
ezek gondolom az ágak:
3.3V -> 3.36 V
5V -> 4.932 V
12V ->12.232 V
ezeket BIOSban néztem

(#10105) Asbee válasza tibizje (#10104) üzenetére


Asbee
veterán

Proci elég sok feszt kap. Próbáld meg lejebb venni. Ezek a feszültésgek rendben vannak bár bios/szoftveres mérés nem jó erre. Tápnak elégnek kell lennie.

(#10106) Mardel válasza frescho (#10102) üzenetére


Mardel
őstag

Hát a 45nm-ről 32-re váltás csak a tranzisztor méretbeli változásával járt a CPU-ban.

Egyébként a BlackEdition meg talán K széria (intelben nem vagyok biztos mert intelem még nem volt, mert drága) is sokkal régebb óta van.
Talán az első Black Edition-ös cpu a AMD Athlon 64 X2 6400+ volt az meg úgy 2006 májusa körül jelent meg 90nm-en.
Olyan sok lényegi változtatást nemtudtak belevinni ami erősen befolyásolná a hőtermelést.
Tehát a 4 éve írt dolgok ebben a témában is ugyanúgy alkalmazhatóak.

@(#10105) Asbee:
Vagy vigye feljebb gyári értékre ugyanis fx-4100-ról beszélünk.
Gyári feszültsége meg 1.4125 V, ha kevesebb feszültséggel nem megy, akkor még kevesebbel szerinted jó lesz?

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10107) tibizje válasza Mardel (#10106) üzenetére


tibizje
tag

És hogy rakjam feljebb? Nem veszélyes?
Azért van a problémám(leesik 1400mhz-re játék közben), mert kicsi a feszültség?
Mitől kisebb a feszültség most, ha a gyári 1.4125V?

Ja és most alaplap hőmérséklete 32°C(Speccyvel mérve)

[ Szerkesztve ]

(#10108) Mardel válasza tibizje (#10107) üzenetére


Mardel
őstag

Lehet attól is, hogy a te alaplapod csak bios frissítés után támogatja az fx procikat és a feszültségbeállításait nem lőtték be rendesen és vagy alul vagy túlfeszelték.
Hát ha manualra rakod akkor ott a CPU voltage control-ra rámész enterrel és előjön egy le-fel nyilakkal lépkedhető lista amivel tudud növelni vagy csökkenteni a feszültség értékeket.

Ha beállítottad akkor F10 és yes.

Miért lenne veszélyes?
Azért próbáld ki a gyárin mert a gyári alapból nagyobb feszültség mint kéne hogy a rosszabbul sikerült példányok is mennjenek rendesen.
Ha alapfeszültségen működik rendesen, utána próbálhatod lejebb vinni ha neked ez fontos.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10109) tibizje válasza Mardel (#10108) üzenetére


tibizje
tag

Köszönöm a választ. ezzel okozhatok kárt? nem kockázatos?

(#10110) Asbee válasza tibizje (#10109) üzenetére


Asbee
veterán

Semmiképpen se emeld feljebb a feszt.

Tudrbot kapcsold ki. Apm-et kapcsold ki ha lehet. Manuálisan állíts be egy 1,3V-ot. Küldj rá egy prime-ot és meglátjuk mi van.

[ Szerkesztve ]

(#10111) Mardel válasza tibizje (#10109) üzenetére


Mardel
őstag

Hát ha tényleg a cpu feszültségét módosítod és csak annyira amennyire írtam akkor nem valószínű.

Asbee ha az az AMD által garantált legnagyobb feszültség amivel tesztelték akkor miért ne tegye?

Előszőr azt kell megnézni hogy úgy hogy muzsikál mivel a legtöbb fx-et bios frissítés nélkül kezelő lap 1.4125-re teszi alapból 4100 feszültségét.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10112) tibizje


tibizje
tag

bocsi összezavarodtam. most akkor mennyire rakjam?

(#10113) Asbee válasza tibizje (#10112) üzenetére


Asbee
veterán

Turbot kapcsold ki azzal kezd. Semmiképpen ne tedd 1,4V fölé. Azon 4,5 GHz-t menne kb... Alapórajelen alapban túl sok feszt kap. Adj neki 1,3V-ot azzal tuti stabil. És prime-al nézd meg mi a helyzet. Az jobban leterheli a procit mint a játék és kiderül mi van.

(#10111) Mardel: Ne beszélj már marhaságokat azt akarod, hogy kinyírja a lapját? Nem egy tuningra termett no vrm hűtés. Az a turbo miatt van az a magas fesz. Ha minden magot használ nem ad neki annyit. Kicsit nézz már utána fx4100 alapfeszen mennyi fesszel megy... Auton eleve sokat ad neki... Most hirtelen ránéztem google 1,4+ V -al 4,5Ghz+-al megy. Alapfesz 1,3 alatt simán...

[ Szerkesztve ]

(#10114) tibizje válasza Asbee (#10113) üzenetére


tibizje
tag

tehát akkor azért veszi le játékban az órajelet mert magas a feszültség? de akkor miért jó az első 5percben még?

Turbo=Turbo Core Technology? mert az asszem Auto-n van.

[ Szerkesztve ]

(#10115) Asbee válasza tibizje (#10114) üzenetére


Asbee
veterán

Nem hinném. Az lehet hogy a lapnak sok és amiatt van ez. Mindenképpen egy turbo off , alulfeszelést próbálj ki.

(#10116) tibizje: A fesz lehet sok neki.

[ Szerkesztve ]

(#10116) tibizje válasza Asbee (#10115) üzenetére


tibizje
tag

mármint a 3.6GHz-et nem bírja az alaplap vagy a mostani feszültséget?

Turbo=Turbo Core Technology? mert az asszem Auto-n van.

[ Szerkesztve ]

(#10117) Mardel válasza Asbee (#10113) üzenetére


Mardel
őstag

Ne beszélj zöldségeket légyszives.
Nem menne 4,5GHz-en de még ha menne is akkor örülhetne neki mivel nálam 4,3 GHz-en megy 1.4375 V-on.
Szérián belül nagy szórás van a procik feszültség éhségében.
Az 1.4125V-al talán 4.2 GHzen menne.
Viszont a Cool'n'Quiet miatt egy tized Volt annyira elhanyagolható, hogy kár vele foglalkozni, melegedésben meg kb. max 3 fokot jelent.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10118) Asbee válasza Mardel (#10117) üzenetére


Asbee
veterán

De te tényleg nem érted látom miről van itt szó. Miért feszelje szét a procit alapórajelhez? Kapcsold ki a turbo-t és nézd meg úgy alapban mennyi feszt ad a procinak... 1 tized Volt elhanyagolható??? :Y Jézusom... Az az 1,4+V az a turbo miatt van.

(#10119) tibizje válasza Mardel (#10117) üzenetére


tibizje
tag

teljesen nem tudom hogy akkor melyikre tegyem. kockáztatni nagyon nem szeretnék.

amúgy már máshol is említették nekem hogy 1.4125V az alapfesz.

(#10120) Mardel válasza Asbee (#10113) üzenetére


Mardel
őstag

Én utána néztem te is nézz utána.
Az hogy annyit álílt be attól még a bios visszaállítgatja feszt ha túl sok neki.
De pl mikor primeban teszteltem a procit akkor biosban 1.4375 V érteken volt a proci feszültsége, CPUZ-ben meg 4 mag leterhelve olyan 1.5-1.51 V körüli értéket írt.

És a Turbot se kéne kikapcsolni.
Előszőr gyári értékekkel kéne meghajtani, hogy úgy mit csinál, és ha működik rendesen utána lehet kikapcsolgatni dolgokat ha ez a cél.
Turbo Coret meg elve kár kikapcsolni mivel azt by default tudja a processzor, ha anélkül megy csak rendesen akkor azt vissza gariba.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10121) #21346560 válasza tibizje (#10119) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nálam 1.3125 egész pontosan...

És a turbo-t kikapcsolom.....

[ Szerkesztve ]

(#10122) tibizje


tibizje
tag

most CPU-Z ~0.9 valamennyin van(változó, valamikor 0.920 vagy 0.970)
természetesen 1400Mhz

(#10123) Asbee válasza Mardel (#10120) üzenetére


Asbee
veterán

A turbonak semmi értelme mert nincs különösebb haszna. Kevesebb fesszel mint amit a turbo ad neki elérhető az az órajel és akkor mindjárt minden mag megy annyin. De neked hiába magyarázom. Te itt fx témában nagyon elv vagy tájolódva. Ha szerinted az 1,5V normális a procidnak akkor egészségedre.... De adjatok csak annak a 760-as lapnak 1,4-5 Voltot aztán lessetek amikor a vrm pukkan...

[ Szerkesztve ]

(#10124) Mardel válasza Asbee (#10123) üzenetére


Mardel
őstag

Nem én adok 1.5 Voltot hanem a BIOS álíltgatja és a vrm is köszöni szépen de jól van.
TurboCoret akkor kapcsolod ki mikro tudod mit csinálsz és miért.
Csak fx szériák között is más az alap feszültség. Más az fx-8120 alapfeszültsége TurboCore-al és más a 4100é.
Gondolom az alaplap is azért kapta meg rá a bios frissítést mert megnézték hogy mik a feszültség követelményei az fxeknek és hogy mennyire tudja telejsíteni. Ha nem akkor nem kap fx kompatibilitási frissítést rá, szerintem.

Tehát magyarán most azt tervezed vele hogy lebutítod a prociját azzal hogy kikapcsoltatod vele a TurboCoret.
És mondjuk visszatuningolnád a prociját a TurboCoreos értékre.
Én nem strapálnám le az olyan embert aki nem igazodik el a biosban és alap dolgokkal nincs tisztában.

Viszont ezt az 1.4125 V ez ennyi Turbo Core-al igen, de ha gondja is lenne vele még mindig be tudja vinni és gariba kicseréltetni mert nem a gyáritól eltérő értékekken mahinált vele.
Nem azt mondom hogy ne csökkentse a feszt, csak azt hogy előbb azt nézzük meg hogy ahogy a legtöbb alaplap kezeli a 4100-at úgy mit produkál.

Kápise?

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10125) tibizje


tibizje
tag

Bocs hogy türelmetlenkedem, de akkor mit offoljak, és mit ne? Mennyire tegyem a feszültséget?

(#10126) Asbee válasza Mardel (#10124) üzenetére


Asbee
veterán

:C :C Nézd meg a lapját., könyörgöm. Engem nem izgat igazán, hogy te 1,5V-ot adsz a procidnak. (Ha te kicsit is képben lennél akkor tudnád, hogy az k..va sok fx4100-nek 5,0Ghz környékén szoktak ennyit adni) De más cuccával ne játszál. Turbo core témát meg inkább hagyjuk mert fogalmad nincs a dolgokról, szerinted ha 4 maggal megy 4,2-őn ellenben mondjuk 2 mag turbo 4,2-vel az butítás... Azt is tudhatnád hogy az fx-nél nem az igazi turbocore, nincs igazán előnye pont emiatt. De ha veszed a fáradtságot és visszaolvasol láthadot, hogy a nagy többség kikapcsolja. Részemről a téma befejezve kár rád pazarolni az időt.

[ Szerkesztve ]

(#10127) Mardel válasza Asbee (#10126) üzenetére


Mardel
őstag

Teljesne mindegy hány GHz környékén adják a procinak azt a feszt BIOSban 1.4375 V-an mikor 4 mag le van terhelve akkor 1.5-1.51-et mutat de szerintem nálad is belekóstál az 1.45-be leterhelve.

Az hogy a BIOS álíltgatja terhelést alatt azt én nemtudom befolyásolni.

Részemről is mert te úgy segítesz szegénynek hogy szétmoddolod a prociját mielőtt azt néznéd meg hogy gyári értékekkel megy-e. :))

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10128) Asbee válasza Mardel (#10127) üzenetére


Asbee
veterán

Az én fx6100-em ami 6 mag volt 1,25V-on tudott 4,2-t. Közelében nem volt még csak az 1,3V-nak se.

Az hogy a BIOS álíltgatja terhelést alatt azt én nemtudom befolyásolni. Ez se igaz ebben a formában. Látszik, hogy teljesen amatőr vagy ebben a témában ilyen kijelentésekkel hogy a 0,1V nem számít és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

(#10129) tibizje


tibizje
tag

Légyszi azért ne öljétek meg egymást:) Látom nem jutottatok dűlőre, de sajnos én sem jutottam egyről a kettőre.

(#10130) Mardel válasza Asbee (#10128) üzenetére


Mardel
őstag

Igen ha nem lennék amatőr 4 GHz-re húznáma prociját alulfeszelve...

Nemtudom mit írtozol az 1.4125 V-tól az egy gyári maximális határérték AMD letesztelte addig, vagy kétségeid vannak ebben?

Nem azt mondtam hogy 1.5 V-ra tegye, és a Turbo Coret is akkor fogja használni amikor kell neki, nah most a GTA IV nem fog 4 magot neki leterhelni de még talán kettőt se teljesen így a feszültsége is kevesebb lesz mint 1.4, mivel a feszültség nem állandó, folyamatosan állítja a lap terhelésnél és idleben.

A lényegen nem változtat valahogy próbálja ki.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10131) Asbee válasza tibizje (#10129) üzenetére


Asbee
veterán

Ne húzzál semmit. Alap órajel. Turbo off. APM off. Fix 1,3V-ot állítsál be. Így próbálj ki pár játékot.

(#10132) tibizje válasza Asbee (#10131) üzenetére


tibizje
tag

Soha nem húztam semmit, eddig is alap órajelen volt. Pontosan mi az az APM?

Válaszokat köszönöm szépen. Holnap megpróbálkozom vele. További szép estét.

(#10133) Asbee válasza tibizje (#10132) üzenetére


Asbee
veterán

APM az egy energiagazdálkodási funkció, ha átlépi a proci a tdp-jét, nálad ez 95W akkor lejebb veszi a feszt, órajelet. Igazából ha nincs lehetőség kikapcsolásra az se nagy gond.

[ Szerkesztve ]

(#10134) MiklosSaS válasza tibizje (#10132) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Probald meg 1.3 -1.35 V -al. Asbee-nak igaza lehet hogy a turbo miatt nagy a fesz es azt az alaplapod nem birja.
Nekem a 6 magos 6100-as dozer ment 1.38 V-al 4.5 ghz-en, de masnak sikerult a 1.35 V is.
1.415 isszonyatosan sok alapra, szerintem.

De mondjuk olyan is lehet hogy a te processzorod eleg ehes es kell neki az 1.415 (ebben az esetben adj hamar tul rajta mert egy gagyi darab). Mindenesetre egy probat meger egy pici alul feszeles.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10135) Mardel válasza MiklosSaS (#10134) üzenetére


Mardel
őstag

Csak ti végig 3 meg 4 modulos fx-ekkel példálóztok.
Sehol nem látok egy olyan tuningot ahol 4100 alulfeszelve megy ennyin, mert ritka.
Mivel 4 modulosból csinálják az összes kategóriát csak ami jobban sikerül az marad 4 ami kevésbé az 3, ami nem annyira az 2.
Ezáltal a feszültség értékeik is mások lesznek, egy fx-6100-et lehet jobban alul lehet feszelni tuningolva mint egy 4100-at.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10136) MiklosSaS válasza Mardel (#10135) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez is igy van. Szerintem probalja meg a kollega alulfeszelni, ha nem jon be akkor adjon meg neki egy kicsit. Vagy igy vagy ugy de annak menie kellene.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10137) synthattik válasza Mardel (#10135) üzenetére


synthattik
aktív tag

Mennek azért 1.3-al is az fx4-es széri cimbimnek is az van,alapból a lap 1.4 fölött adott neki,kikapcsoltuk a turbo c.-t,meg belőttem 1.3 ra és ment ugyan úgy,tehát nem kell mindegyiknek 1.4v fölötti érték,de tény ,ahogy láttam,hogy ennek a szériának kell a legtöbb fesz.
Volt nekem is 6100 is,meg 8120 is mind 2 olyan 1.28-1.3v-on tudta a 4ghz-t,csak pillázok általában,hogy a legkisebbek meg ennyi feszt kérnek.

(#10138) stratova válasza tibizje (#10132) üzenetére


stratova
veterán

Mardel-nek és Asbee-nek is igaza van, csak egyikük a proci másikuk az alaplapod felől közelíti meg a témát - elvárható lenne, hogy A. a gyárilag "megadott" feszültségen stabilan üzemeljen. B. az alaplapra való tekintettel a gyári energiaigényesebb funkciókat (turbó) kiiktatva alacsonyabb feszültségen, ki kellene próbálni 1.3 V körül.

Helyedben én - noha nem gyári beállítás - az utóbbit próbálnám meg, mivel kárt nem tehetsz vele. Legrosszabb esetben a túl alacsony fesz. miatt nem lesz stabil a rendszer - ekkor feljebb teszed kicsit a feszültséget, de sem a CPU-nak sem az alaplapnak nem eshet baja.

(#10139) stratova válasza stratova (#10138) üzenetére


stratova
veterán

Kicsúsztam a szerkesztési időből.

APM

AMD Turbo Core Technology: AMD Turbo Core Technology and Application Power Management (APM) allow
the CPU cores to run above the CPU Base clock value as long as the CPU remains within the thermal and
power limits.

A Turbo Core és az APM felelős a gyári alapórajel feletti futásért (Turbo Core) illetve, hogy a CPU így is a gyárilag megadott fogyasztási kereten (TDP) belül maradjon (APM).
Utóbbit általában a tuning korlátozása miatt iktatják ki, de esetedben 1.3-1.35 V-tal nem a gyárilag megengedett értékek felett járna a CPU.

(#10140) frescho válasza Mardel (#10106) üzenetére


frescho
addikt

"Hát a 45nm-ről 32-re váltás csak a tranzisztor méretbeli változásával járt a CPU-ban."

"Csak"

OK, azt hiszem ertelmetlen lenne barmit is irni ezek utan.

tibizje: Erdemes kiprobalni, amit Asbee es a tobbiek irtak. APM es turbo off, kicsit csokkentsd a feszultseget. Ha semmi mas nem megy, akkor a szorzot is fixalhatod, de az favago modszer. Az APM vagy a hovedelem belepese okozhat olyat, amit leirtal.

https://frescho.hu

(#10141) RVR400 válasza MiklosSaS (#10134) üzenetére


RVR400
veterán

Igen, Te vagy a második Asbee mellett, aki jön azzal, hogy van egy FX6100-asa, ami 1.3 V-on viszi az ennyit meg annyit. A téma egy FX4100-asból indul, amihez hiába viszonyítjátok, ugyanis a default Vcore érték a kettő között 0.2 V rögtön, ergo nem véletlenül így van gyárilag.
Ugyanis ezek szerint ti túlfeszelitek a procitokat, ugyanis az FX6100 1.2125V alapból, míg az FX4100 1.4125V.
Vajon ezt mikor veszitek már figyelembe?
Ráadásul már 3 korai (fél évnél idősebb) Bull-al is ugyanúgy jártam, hogy 1.4V alatt nem tudja a 4 GHz-et, ugyanis ami nálatok 1.35V, az egy FX4100-nál 1.55V lenne...

[ Szerkesztve ]

(#10142) =HG= válasza Asbee (#10105) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem is az alaplap nem bírja tibizje fórumtársnál, azért veszi vissza a teljesítményt.
Nekem asrock 990 Extreme3-nál az NB ha felmelegedett játék közben 58 C-ra, akkor a játék beszaggatott, a hang elment stb...Elé tettem egy ventit, nem ment 56 fölé, semmi baj nem volt, úgyhogy ment vissza gariba.....Itt is valami ilyesmi lehet, nagy valószínüséggel kevés alá a deszka. :U

(#10143) =HG= válasza RVR400 (#10141) üzenetére


=HG=
addikt

És a 8120-nak mennyi a default ? Mert bios alapból 1,5 fölé állítja....

(#10144) #21346560 válasza =HG= (#10143) üzenetére


#21346560
törölt tag

1.3125 V

(#10145) kovsol


kovsol
titán

Szerintem meg kb minden példánynak más az alapfesze, nekem pl az fx6100 -t alaplap 1,2625V ra állítja alapból, én meg adok neki +300Mhz -t és még így is megy 1,115V al :D Azon gondolkoztam megnézem alap 3300 -t mennyivel bírja, kíváncsi vagyok 1,1V alá be tudok-e menni vele ott.

Valaki olyan irányú fogyasztás méréseket nem végzett, hogy az NB órajel és feszültség állítás hatására mennyit nő a CPU fogyasztás ?
Kíváncsi lennék pl egy 2000Mhz 1,15V és 2600Mhz 1,35V között mekkora eltérés lehet.

May the Force be with you!

(#10146) perfegor17


perfegor17
senior tag

Nálam az fx-8120 most 4ghz 1,3v-on megy.De ment 1,265-el is.

(#10147) perfegor17 válasza perfegor17 (#10146) üzenetére


perfegor17
senior tag

Csak nálam hülyült meg a CPU-Z? olyanokat írogat hogy 4700mhz meg hogy rate fsb 2353mhz.Mikor 4ghz-n van az órajel.

(#10148) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Elolvastam a kommenteket. Köszönöm a válaszokat.
Tehát szerintetek kapcsoljam ki a Turbo Core-t és az APM-t, valamint a feszültséget vegyem vissza 1.3V-ra? Tehát azzal nem lehet baja, ha feljebb veszem a feszt, maximum ha feljebb?

(#10149) perfegor17


perfegor17
senior tag

Egy kis furcsaság a cpu-z-től.[link]

(#10150) Oliverda válasza perfegor17 (#10149) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne foglalkozz a CPU-Z-vel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.