Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Borokafa válasza leonel (#9900) üzenetére


Borokafa
őstag

Lehet, hogy az állítható tartomány 75%-a? :F

(#9902) leonel válasza Borokafa (#9901) üzenetére


leonel
aktív tag

Passz. De ez volt a legközelebb terhelés alatt a beállítotthoz.
Kihullott a hajam mire végig zongoráztam a különböző lehetőségeket.

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#9903) DeadMeat válasza leonel (#9898) üzenetére


DeadMeat
veterán

század :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9904) kovsol válasza DeadMeat (#9903) üzenetére


kovsol
titán

pont akartam írni :D matekból egyest kap

May the Force be with you!

(#9905) leonel válasza DeadMeat (#9903) üzenetére


leonel
aktív tag

Na jóóóó! :DDD Ennyi hiba belefér -ennyi alvás után. ;]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#9906) gyiku válasza miresz (#9892) üzenetére


gyiku
nagyúr

az egyik ssd-n
kapocsburzsoazia.

hüllő

(#9907) Milka 78 válasza gyiku (#9906) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kocsit is vett...nem vagytok ti rokonok??? :DDD

(#9908) miresz válasza gyiku (#9906) üzenetére


miresz
veterán

Most olcsóbb mint a vinyó,tehát beruháztam.... :)

Milka: Ha rokonok lennénk akkor én is burzsi birtokaim egyikéről írnék most... :DDD,mint ahogy Gyiku. Apropó nem én etetem 9 literrel a kocsimat.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9909) Findzs


Findzs
addikt

én annyira nem bíznék a visherában, hogy sokkal jobb lesz mint a bull:
[link]

a legkisebb is 125w -os lesz és jóformán csak az órajelekben lesz változás

de az megdöbbentett, hogy ezután csak apu-s procikat fog gyártani az amd :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9910) kovsol válasza Findzs (#9909) üzenetére


kovsol
titán

Magasabb órajel, de azonos órajelen is kb +10% al gyorsabb.
Kíváncsi vagyok pl egy fx6300 mennyibe fog kerülni és hogy viszonyul majd az fx8120 hoz a teljesítménye. Olyan alkalmazásokban ahol egy szál ereje fog számítani ott jobban fog teljesíteni az új jövevény. Csodát mondjuk nem kell várni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9911) Atlantis válasza Findzs (#9909) üzenetére


Atlantis
veterán

Csodát nem kell váni tőle szerintem sem, ettől függetlenül esélyes lesz, hogy a 8120-ast lecserélem egy újabb 6 modulosra. Bár akkor ez a fostaliga ASUS lap is megy vele, várom, hogy kijöjjön egy olyan lap AMD-hez, ahol végre natív USB 3.0 van...persze ez nem ide tartozik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9912) MiklosSaS válasza Atlantis (#9911) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem vagy a 8120-al megelegedve ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9913) pilu85 válasza MiklosSaS (#9912) üzenetére


pilu85
őstag

csak sok a pènze. :) nameg olyan az ember hogy mindig a jobbra vágyik. sztem lesz vagy 55-60 az fx6 os tekintettel h ûj. a 8as meg vagy 75-80. nagyon nem èri meg a váltás. ènis váltanèk, de ha egy e2140 szèpen megszolgált 4 èvig akkor egy 8120 is mefog. gyakran elfeledkezünk h full hd felbontásnál egy kisebb 4 magos is elèg lehet egészsèges keretek közt,mert a vga+è a nagyobb szerep nagy felbontásban. erre golt is itt egy nagyon jó bf3 as táblázat pár hete. mèg az fx4100 is vmi kevèssel volt lemaradva a sandy 2600astól.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9914) MiklosSaS válasza pilu85 (#9913) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem, azert kerdeztem mert az AMD eros reklamja amin feleve lovagol az a vilagelso 8 magos cpu. Kicsit fura hogy valaki lemondana 8 magrol a 6-ert ? (vagyis nyolc modulrol a 3-ert?!)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9915) addamka válasza MiklosSaS (#9914) üzenetére


addamka
őstag

Vagy az van, hogy mindenki elírta, mert a 8 mag az 4 modul, ő meg 6 modult írt, ami FX-ből nekem úgy rémlik nem lesz. Opteronba már elvileg van egy ideje.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9916) MiklosSaS válasza addamka (#9915) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, en neztem el. Szerintem jo ideig nem lessz 6 modulos processzor asztali gepbe (FX, APU) .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9917) Atlantis válasza MiklosSaS (#9912) üzenetére


Atlantis
veterán

Dehogynem, nagyon jó proci. Hülyeséget írtam, 6 magos, 3 modulosra cserélném, ha az egy szálas teljesítménye tényleg javul.

Ez csak terv, az ilyen terveim általában asszonyi vétót kapnak... :) egyébként tényleg hülyeség lenne, mert a mostani gép is bőven jó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9918) Borokafa válasza Atlantis (#9917) üzenetére


Borokafa
őstag

Ha 3modulosra vágysz házilag is megoldhatod :DDD
Gondolom még nincs semmi hivatalos infó a Vishera tudásáról?

[ Szerkesztve ]

(#9919) bozont


bozont
veterán

Lecseréltem a Hyper TX3 hűtőt egy Arctic Freezer A30-ra (a Freezer 13 Pro utódja) a jobb hűtés reményében, de érdekes módon nem változtak a hőfokok. Az idle 38 C° még érthető mindkét esetben, egy legalább 30-32 fokos szobában. De terhelve ezzel is 58 C°a vége, mint a TX3-mal. Az mondjuk igaz hogy mindezt hang nélkül teszi. Persze lehet tényleg baj van az FX procik hőmérsékletének mérésével.
Ennek az Asrock lapnak nem sokat ér a venti vezérlése, lvl1-en 1000RPM a venti sebessége, mikor a specifikációk szerint 400-1350-et tud az F12 venti. És az öcsém 770 Extreme3 lapjában idle 400-at forog (ott egy Phenom II X4-et kell hűtenie), pedig nem valami jó a házszellőzése.

mod.: Akinek Asrock 970 Ext 3 vagy 4 lapja van, próbálta már hogy van-e különbség ha a processzorhűtő ventilátora a 3 vagy 4 tűs csatlakozóra van kötve?

[ Szerkesztve ]

(#9920) lee56 válasza Borokafa (#9918) üzenetére


lee56
őstag

Jahh ha annyira az egyszálas teljesítmény a fontos akkor megoldható manuális turbócore-al, meg 1-2 modul off-al :)

Hivatalos majd csak a megjlenéskor lesz :D
Egyelőre annyit lehet sejteni, amennyi a ph-s cikkben volt nemrég.
http://prohardver.hu/hir/harom_uj_amd_fx_processzor_erkezik.html
Ha lemaradtál volna :)

No Comment

(#9921) =HG= válasza bozont (#9919) üzenetére


=HG=
addikt

Ne lepődj meg ezen. A hőátadó felület ugyan akkora, ugyan olyan anyag próbálja átvenni a leadott hőt. Ha megfogod ezeket a léghűtőket, csak a processor közelében melegek, feljebb jó ha langyos. Rászerelhetsz te 1 méteres ventit is, ha nem vezeti el a hőcső és a borda a meleget....

(#9922) DeadMeat válasza =HG= (#9921) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen, a hő átadó felület majdhogynem egyforma méretű, csak a leadó 2x akkora mint a tx3-é.Ami számít.
Nekem is baj volt a hőmérséklettel, ami megoldotta hogy 180 fokot fordítottam a blokkon... 10 fokot hozott.. hogy miért? Azt ne kérdezd, fogalmam sincs, nem is értem igazán.. :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9923) Asbee válasza =HG= (#9921) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor ezek szerint a léghűtökk között nincs különbség? Hiába a nagyobb borda, venti, több vagy nagyobb hőcső?

(#9924) kovsol válasza Asbee (#9923) üzenetére


kovsol
titán

Azért valami eltérés csak van, mert tesztekben mégse teljesítenek egyformán.

May the Force be with you!

(#9925) Asbee válasza kovsol (#9924) üzenetére


Asbee
veterán

Én is erre céloztam. Elég csak arra gondolni, hogy a kupak alatt nem végig van a proci, tehát akkor hiába lenne növelve a felület.

(#9926) apollo12 válasza bozont (#9919) üzenetére


apollo12
veterán

ott valami el van rontva, ugyan így volt cserélve, és kb 6-8cfokot segített egy fx 6100 nak, most 50Cfok fölé nem megy 30-32Cfokos szobában

[ Szerkesztve ]

(#9927) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Én egy AC 13 Pro ról váltottam. Noctua D14 re..
Ha jól emlékszem akkor 10°C csökkenést ért. Ami azért nagyon nem mindegy.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#9928) =HG= válasza DeadMeat (#9922) üzenetére


=HG=
addikt

Oké, hogy a borda nagyobb, de ha nem viszi át a hőt, akkor a hideg bordát hűtöd a ventivel.
Én már egyszer felvetettem, itt fórumon, hogy szerintem ezeken a heatpipe-s hűtőkön vizszintesen szerintem nehezebben terjed a hő, mint ha függőlegesen lennének. Márpedig ugye a legtöbb gépben így helyezkedik el. Nomeg én még nem vagdostam szét egy ilyen hűtőt sem, de ha a "heatpipe" csak egy üres cső akkor parasztvakítás. Keressetek rá gugliban mit kéne tartalmaznia. Utána vágjátok szét, és nézzétek meg a tietek milyen ! :))

Én egy freezer 13 pro-nál hagytam fel a léghűtéssel..Nálam reménytelenül sz..ul teljesített.

[ Szerkesztve ]

(#9929) Asbee válasza =HG= (#9928) üzenetére


Asbee
veterán

Azért nem ilyen reménytelen a léghűtés. Vannak különbségek a hűtők között nem is kicsik, amiket nem egy teszt bizonyít. Nem véletlen, hogy ezeket a kisebb kompakt vizeseket egy komolyabb léghűtő veri.

[ Szerkesztve ]

(#9930) #21346560 válasza =HG= (#9928) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát én azért nem vágom szét az enyémet, hogy megtudjam van-e benne valami :DDD
Amúgy az enyémbe nem vizszntes vagy függőleges, hanem mindenféle :D

(#9931) Mardel válasza =HG= (#9928) üzenetére


Mardel
őstag

Lehet azért is, mert amdnél az freezer 13 pronak olyan a felfogatása, hogy a vga-ról szívja el a meleg levegőt.
Meleg levegővel meg nem annyira hatékony hűteni.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9932) Asbee válasza Mardel (#9931) üzenetére


Asbee
veterán

Ha van a házban felül venti akkor nincs különbség. Ha a táp szívja le róla az se rossz, bár tápnak nem a legideálisabb. :)

(#9930) Runo: Ezen a hűtőn is föggőleges.

[ Szerkesztve ]

(#9933) lee56 válasza #21346560 (#9930) üzenetére


lee56
őstag

Teyóég mennyi réz :DDD

No Comment

(#9934) Cseneles


Cseneles
őstag

Az én FX-8120 am 32 fok os szobában is csak max 48 ra megy fel Corsair H60 2 ventivel teljesen halkan HAF 932 házban. 2. venti -5 fok ot hozott, ajánlom mindenkinek :C

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#9935) Cseneles


Cseneles
őstag

Prime95 alatt nem néztem de szerintem akkor is max 51 lenne a plafon :DD

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#9936) Mardel válasza Cseneles (#9935) üzenetére


Mardel
őstag

+10 fok vagy több.

Nem mindegy hogy cnq-val idleben 48 fokos vagy minden mag leterhelve.

Nálam (fx-4100 4.3 GHz) Idleben "kupakhő" cnq-val 45-46 fok, mag 13-23.
Prime95-el (In-place large FFT test) 4 percig futó teszt alatt "kupakhő" 63 fok, mag 55.
És ez nem vízhűtés, mondjuk nem is 4 modulos proci, csak 2, bár nem hinném, hogy a 8120 jobban melegedne mint a 4100.

Szobahőmérséklet: 29 fok.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9937) dergander válasza Mardel (#9936) üzenetére


dergander
addikt

szerintem jobban melegszik mert dupla mag hiába a kis nanométer a több mag befüt egymásnak terhelve az egyém freezer 13al 55fok max.

(#9938) Asbee válasza Cseneles (#9934) üzenetére


Asbee
veterán

Én azért az idle 48 fokkal nem dicsekednék...

(#9939) dergander


dergander
addikt

Hamarosan meglesz az új ház amivel nyerek 3-4 fokot Thermaltake

Mit szóltok ehez?

(#9940) bozont


bozont
veterán

Most játszottam egy kicsit a Tribes : Ascend c. játékkal és ebben a nagy melegben (nincs hőmérő a szobámban, de biztos van 32-33 C°) 52-54 fok körül mozgott a processzor. Mondjuk nem mintha annyira aggódnék a hőmérséklet miatt, csak azért arra számítottam hogy hűvösebb lesz a processzor ezzel az új hűtővel (ugye nagyobb borda és venti, ne meg +1 heatpipe), reméltem azért megáll 50 C°körül a hőmérséklet. Vagy lehet én vártam túl sokat? :U
Mondjuk úgy is mindegy, eladni ezért nem fogom, jobb hűtőre nincs most nagyon pénzem. Na meg azért tényleg hangtalan így már terhelés mellett a gép, 8700 Ft-ért nem olyan rossz vétel ez.
Még pár kép ha valakit érdekel.

(#9941) Mardel válasza bozont (#9940) üzenetére


Mardel
őstag

Hm nem rossz az azért, nekem 53 fokos volt Star Wars Unlimited Sith Edition alatt.

A hűtőm meg 14,5 ezer Ft volt (6x6mm hőcső), mondjuk házban nincs felül hűtő (csak alul 1, hátul 1, elől 1), mivel a procihűtő szélessége miatt (135 mm) nem fér el a 427 mm magas házban.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9942) Borokafa


Borokafa
őstag

Tegnap én is megpróbáltam, X6 1,4V 4250MHz prime alatt 65-66°C jó meleg szobában.

(#9943) gyiku válasza lee56 (#9871) üzenetére


gyiku
nagyúr

:P

hüllő

(#9944) trigun válasza dergander (#9939) üzenetére


trigun
tag

meg ne vedd..... 2db ilyet vettem a barátaimnak, horpad a teteje, nagyok gyík anyagból van, nem fért benne el a Frio OCK saját hűtője.

nem ajánlott ház, még a Thermaltake V5 is kicsi, beszorul a levegő vagy telepakolod ventivel amitől hangos lesz...

BFBC2:speede85 BF3:speede85 CS:Source: Trigun

(#9945) Asbee válasza trigun (#9944) üzenetére


Asbee
veterán

+1. Ezek az olcsóbb Tt házak nem jók. Az árából kapni sokkal jobbat.

(#9946) Cseneles válasza Asbee (#9938) üzenetére


Cseneles
őstag

Nem idle hanem 3 óra játék nál :DD idle 33-35 kb

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#9947) Cseneles válasza Mardel (#9936) üzenetére


Cseneles
őstag

Rosszul irtam az idle az olyan 33-35 kb játéknál megy fel 48 ra. A ház viszont rengeteget számított nálam hogy normális igényes jól szellöző :K Cooler Master HAF 932 :C

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#9948) kovsol válasza Cseneles (#9947) üzenetére


kovsol
titán

Nekem nincs semmi flancos házam [link], de nincs melegedési gondom. Azért ez is 9,2kg szóval viszonylag masszívnak is mondható.
-elől egy 12cm -es cooling swif 2 1200.
-oldalt egy 19cm es venti.
-hátul egy 12cm -es cooling swif 2 120p ami egyben a H50 -t is hűti.
Kábelek szépen elrakva az útból, hogy jól menjen a levegő. VGA kártya is kifele tolja a meleget.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9949) Findzs válasza Asbee (#9945) üzenetére


Findzs
addikt

nekem bejött :U
v3 -as tt -em van, alul 1 db felül 2 db 12cm -es swif2 5v -on hangja sincs és 30 fokos szobában sincs hűtési gondom
cpu 4ghz -en 1 óra játék után 52 fok, vga szintén kb. 52 fok 30%-os ventivel

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9950) dergander válasza Asbee (#9945) üzenetére


dergander
addikt

Tudsz ajánlani valami értelmes,és jól szellőzö házat? -olyan 20K alatt?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.