Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) dergander


dergander
addikt

valaki tudna infó-t adni mennyi feszt kell lőni ahoz h elérjem az 5Ghz lélektani határt ? :D

Valamint még mit érdemes feszelni mellé?

(#10152) MiklosSaS válasza tibizje (#10148) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, probeld eloszor az 1.325 - 1.345 V -al es turbo OFF. ha nem sikerul akkor probald emelgetni a feszt lepcsozetesen +0.05 V-al. Mindenkepen irj vissza az ewredmenyel mert kivancsiak vagyunk.

Sok sikert !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10153) MiklosSaS válasza dergander (#10151) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Halam a 3+3 hengeres elerte a 4.9 ghz-et 1.435 V-al, de vigyaz mert iszonyatosan sokkat zabal es forrosodik. 15.000 HUF-os hutovel sem birtam huteni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10154) Borokafa válasza dergander (#10151) üzenetére


Borokafa
őstag

1,4-1,5V körül biztosan kelleni fog hozzá, de (ha menni fog egyáltalán annyit) stabilitásba ne reménykedj.

(#10155) frescho válasza RVR400 (#10141) üzenetére


frescho
addikt

1.3V-al siman megvolt a 4.2GHz. 1.4V-al 4.5GHz-et futott az FX-4100. Alulfeszelesnel 1.175V-on volt stabil.

https://frescho.hu

(#10156) Asbee válasza frescho (#10155) üzenetére


Asbee
veterán

Erről beszélek. Végre valaki aki okosan használja és nem hagyja hogy auton szétfeszelje magát. Turbo nélkül nálad mekkora az alapfesze?

(#10157) Mardel válasza Asbee (#10156) üzenetére


Mardel
őstag

Én is Turbo nélkül használom 4,3-on de az általa írt feszültséggel a 4,5 nálam kékhalálozik win bootkor.
Meg kérdéses nála mi a stabil, cpuz valid eredményt hozott, bebootolt a win, vagy IBT lefutott very high, maximumon?

Meg csak tizedes pontosságig írta feszeket ez lehet 1.4125, 1.4375, 1.4625 és még felette 1.5.ig.

De ami már 1.4125 V felett van az túl van feszelve.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10158) stratova válasza Mardel (#10157) üzenetére


stratova
veterán

frescho komplett tesztsorozatot futtatott vele.

[ Szerkesztve ]

(#10159) kovsol


kovsol
titán

de amúgy ha turbo be van kapcsolva, vagy ki van kapcsolva akkor is egy az alapfesz a biosban, csak mikor aktiválja a turbot akkor feldobja 1,4V fölé a feszültséget automatán

May the Force be with you!

(#10160) lee56 válasza tibizje (#10148) üzenetére


lee56
őstag

Még annyit azért leírhatnál hogy mivel hűtöd (milyen fajtával) a processzort.. Azt ugyan írtad hogy szerinted nem melegszik túl, de mivel azt is írtad hogy c&q-s órajalekről nem nagyon megy feljebb, ez pont egy jó magyarázat lehetne a túlmelegedés elleni védelem bekapcsolódására :)

És még hasznos adat lehet a BIOS-ban mért CPU hőmérséklet és kb.-i szobahőmérséklet amiben használod a géped.

Amúgy viszonylag egyszerűen meg tudsz bizonyosodni hogy valóban nem túlmelegedés miatt van-e a gondod. Csak állítsd be a BIOSban hogy 70foknál figyelmeztetést adjon CPU warning temperature vagy valami hasonló néven van, és a CPU thermal throttling-ot pedig kapcsold ki, aztán futtass valami megterhelő programot, és figyeld a hőmérsékleteket meg hogy elkezd-e csipogni, én a helyedben ezzel kezdeném aztán jöhet amit a többiek mondtak..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10161) tibizje válasza lee56 (#10160) üzenetére


tibizje
tag

Játék közben néztem a hőmérsékleteket Aida64gyel, és 3.6GHz-en az elején olyan 55 fok körül ment, miután lement 1400ra, akkor 40-45körül.
De érdekes, miután kiléptem játékból, végig ugyanúgy marad az órajel, utána bármint csinálok. Ha elindítok később egy másik játékot, az elején már fel sem megy az órajel, hanem marad 1400zon.

Mikor tegnap este megnéztem a BIOS-t, 37-40°C között volt, 3000 körüli rpm.
A CPU hűtő a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#10162) lee56 válasza tibizje (#10161) üzenetére


lee56
őstag

Akkor tényleg a BIOS lehet a ludas, béta verziós? APM és turbo kikapcs-t próbáltad már?
LLC (Load Line Calibration) van a beállítások közt? Ha igen, mire van állítva?

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10163) RVR400 válasza frescho (#10155) üzenetére


RVR400
veterán

Biztosan vannak csodák, csak nem ez a jellemző. Ahogy írtam is, nincs értelme hasonlítgatni egy 6100-as egy 4100-ashoz feszültségértékben, mert már gyárilag nem közelít egymáshoz a kettő. Nekem 1.4V-on megy 4.2-t a proci, ez alatt nem stabil játékok alatt sem. 5 GHz-hez meg kell neki a 1.51 V, ahol egy HyperTX 212 még le tudja hűteni.

(#10164) tibizje válasza lee56 (#10162) üzenetére


tibizje
tag

BIOS a legfrissebb, 17.9es van fent.
Még csak a turbo core-t próbáltam magában kikapcsolni még múltkor, de azzal nem lett jó.

(#10165) lee56 válasza tibizje (#10164) üzenetére


lee56
őstag

Akkor mire vársz még? :) Az APM még elég fontos lenne, mivel az szintén képes leszabályozni a proci,t ha úgy találja hogy kiszaladt a fogyasztási keretből.

No Comment

(#10166) Asbee válasza RVR400 (#10163) üzenetére


Asbee
veterán

Ki hasonlítgatja a 6100-hez? Az ő általa csinált teszt is 4100-el van. Köztudtott, hogy az amd sok feszt ad a procinak alapban és nagyon jól alulfeszelhetőek alapórajelhez de sokszor még kisebb tuning mellett is. A fx 4100-el is ez a helyzet, ne abból indulj ki hogy te kifogtál egy roszabb példányt hanem pl keress itt rá toyone is tesztelt régen, vagy más külföldi oldalakon/fórumokon. tibizje-nél pedig tuningról szó sincs szal nyugodtan lehet alulfeszelni.

[ Szerkesztve ]

(#10167) RVR400 válasza Asbee (#10166) üzenetére


RVR400
veterán

"Ki hasonlítgatja a 6100-hez?" - Te voltál az első. :)
Másrészt szapulod, hogy nehogymá' 1.5V, mert az már túlfesz, bezzeg Neked megy 1.4V alatt. De az is túlfesz a gyári alaphoz képest. :K

(#10168) tibizje válasza lee56 (#10165) üzenetére


tibizje
tag

Az APM-t nem találom, nem láttam ilyet a Cell Menu menüpontban, ahol a Turbo Core is volt. Mindet végignéztem. Esetleg más néven van?

(#10169) Asbee válasza RVR400 (#10167) üzenetére


Asbee
veterán

Először fussál neki még egyszer az olvasásnak. Én nem hasonlítottam össze és olyat se írtam hogy nekem 1,4-el ment. Nekem mondták, hogy biztos 1,45-be is belekóstált mire leírtam, hogy nekem fx6100-em volt és mit tudott. Nem is szapultam, megint nem tudsz értelmezni, azt mondtam 1,5 voltot nem kéne adni egy alap 760-as lapban a procinak.

(#10168) tibizje: Elképzelhető, hogy nem lehet kikapcsolni. Nem tuningra tervezett lap nem is indokolt, hogy ki legyen kapcsolva. Szerintem apm-et nem is kéne végül is kikapcsolni. Az ilyet nem produkálna. Igazából legjobb megoldás az lenne, hogy másik lapban kipróbálni. De egy alulfeszt mindenképpen próbálj ki.

[ Szerkesztve ]

(#10170) Mardel válasza tibizje (#10168) üzenetére


Mardel
őstag

Nálam (giga lap biosában) az APM meg C1E, C6, ezek az Advanced BIOS Features részben vannak.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10171) stratova válasza tibizje (#10168) üzenetére


stratova
veterán

Régen a Mardel kolléga által is említett Advanced BIOS Features rész Ctrl+F1 billentyűkombinációra jött elő Giga lapoknál, de azt nem tudom a mai darabok megörökölték-e ezt, próba cseresznye.

Asbee: Az akkor más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#10172) Asbee válasza stratova (#10171) üzenetére


Asbee
veterán

MSI lapról van szó.

(#10173) tibizje


tibizje
tag

rendben, körülnézek kicsit.

(#10174) tibizje


tibizje
tag

Nos találtam egy ilyet: C1E és ez Enable . Ez lenne az APM?

Amúgy furcsát láttam: most a CPU Vcore-nál 1.264 V van, tegnap még 1.352V volt.
Ez attól történt hogy Turbo Core-t kikapcsoltam?

(#10175) Asbee válasza tibizje (#10174) üzenetére


Asbee
veterán

Igen. Ezt próbáltam magyarázni. Nem a C1E nem az és szerintem nem is lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#10176) Oliverda válasza tibizje (#10174) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Az teljesen más.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10177) tibizje válasza Asbee (#10175) üzenetére


tibizje
tag

Rendben. Akkor Turbo Core offolva, így 1.264V a fesz.

Így kipróbáltam GTA IV-t, kb 10 perc múlva elkezdett szaggatni, leesett megint 1400ra. Pedig az elején olyan gyönyörűen ment :(

[ Szerkesztve ]

(#10178) =HG= válasza tibizje (#10177) üzenetére


=HG=
addikt

Ha van egy felesleges ventid, tedd a northbridge elé, fujasd rá a levegőt, hátha......

(#10179) #21346560 válasza =HG= (#10178) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#10180) Asbee válasza tibizje (#10177) üzenetére


Asbee
veterán

Hát akkor tényleg próbálj meg alaplapra valami hűtést legroszabb esetben vedd le az oldalát aztán fogd a ventit és közben valami stresszt nézzél. Még egy win reinstall-t is megpróbálhatsz a szoftevres hiba elkerülésésre de erre nagyon- kicsi az esély hogy az lenne. Ha így se javul akkor gari. 99% hogy a lap a ludas. Néztem az msi oldalán írja hogy 95W-os procit tegyenek csak bele és stress tesztet ne nagyon futassanak, de a te procid 95W és támogatott.

(#10179) Runo: Ez komoly. :D Én próbaképpen betettem egy 14-es ventit ami a vga-ra fúj de semmi haszna nem volt. Mondjuk hála istennek ebben a melegben se vészesek a hőfokok.

[ Szerkesztve ]

(#10181) MiklosSaS válasza tibizje (#10177) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha van ra lehetoseged probald meg a processzorodat egy masik alaplapban, es egy masik dozert a te lapodban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10182) tibizje válasza Asbee (#10180) üzenetére


tibizje
tag

Az alaplapnak mekkora hőmérsékletűnek szabad lennie terheléskor? Alapjáraton olyan 35 fok körül megy. Windwost reinstall-t megpróbálom.

(#10181) miklosss2012

Sajnos nincs lehetőségem egyikre sem. :(

(#10183) Asbee válasza tibizje (#10182) üzenetére


Asbee
veterán

Szedd le a ház oldalát és játék közben tedd a bordára a kezedet. Ha leégeti az ujjad akkor az nem olyan jó. :)

(#10184) tibizje válasza Asbee (#10183) üzenetére


tibizje
tag

Mármint az alaplapon található kis bordát?:)

(#10185) =HG= válasza tibizje (#10184) üzenetére


=HG=
addikt

Ami a proci és vga között van...(annyira nem kicsi)

(#10186) lee56 válasza Asbee (#10183) üzenetére


lee56
őstag

Na igen ha egy melegedősebb videókártya is rásegít, zárt házban könnyen túlmelegedhet a proci, meg az északi híd. Úgyis mindíg azt mondta hogy pár perc játék után esik vissza az órajel. Erősen túlmelegedésgyanús az eset :)

400Wos FSP tápegység is több mint 50%-ra van terhelve ha minden megy ~100W(FX4100 CPU)+150W(6850 VGA)+ a többi, bár a táp nem szokta visszavenni az órajelet szóval ezt csak úgy zárójelben.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10187) Asbee válasza lee56 (#10186) üzenetére


Asbee
veterán

Annak ellenére, hogy a gyártó szerint bírja a lap a bull-t nekem ez nagyon vrm túlmlegedés gyanús. De vga melegés gondja is van szóval ott tuti nincs szellőzés.

[ Szerkesztve ]

(#10188) pilu85


pilu85
őstag

szerintem èrtelmes tuning az, hogy a turbocore max èrtèkère állìtjuk a cpu-t. apm off ès tc off. ès nem fog többet enni csak kevèssel, vagy nem?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10189) gyiku válasza lee56 (#10186) üzenetére


gyiku
nagyúr

"bár a táp nem szokta visszavenni az órajelet"
akkor hogy hajcsa ki? :F

hüllő

(#10190) Asbee válasza gyiku (#10189) üzenetére


Asbee
veterán

Hát a táp tényleg nem veszi vissza a proci órajelét. :)

(#10191) lee56 válasza gyiku (#10189) üzenetére


lee56
őstag

És nem is hajcsa ki, te meg ne hordjál ide ződségeket jó :D

No Comment

(#10192) stratova válasza gyiku (#10189) üzenetére


stratova
veterán

Csak a burzsi táp hajcsa ki napszámba a procit és persze kötelező robotra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10193) gyiku válasza lee56 (#10191) üzenetére


gyiku
nagyúr

bár a táp nem szokta visszavenni az órajelet szóval ezt csak úgy zárójelben.
ha van orajele, akkor megy a tuning, es akkor bizony kihajcsa :K

hüllő

(#10194) lee56 válasza gyiku (#10193) üzenetére


lee56
őstag

Bár most hogy mondod, új dimenziókat fedezünk fel : táptuning :D
De mit is hajtunk ki vele, a többi alkatrészt a gépházból? Esetleg a gépet az ablakon? :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10195) kovsol


kovsol
titán

süllyed a színvonal úgy látom :U

May the Force be with you!

(#10196) lee56 válasza kovsol (#10195) üzenetére


lee56
őstag

Színvonal? :DDD

No Comment

(#10197) addamka


addamka
őstag

Győzött a kíváncsiságom, feltettem a Win 8 RP-t. Nem a bulldozer miatti csodára várva, hanem maga a rendszer érdekelt.

Alulfesszel szívtam, Win7 alatt 3.6-on ment 1.2V-tal 0 fagyással, itt 1.275ig kellett emelnem, mert firefox meg bármilyen medialejátszó alatt konstans beállt (semmi bluescreen, csak minden not responding). Játékok mentek gond nélkül.

Szívás volt a wifi-vel, mert ohne drivert, persze a telepítés előtt amikor átnézte a hw-t magabiztosan állította, hogy kompatibilis.

A legöbbet a games for windows live-val szívtam, telepítésnél kiírja, hogy kompatibilitási gondjai vannak, itt egy link az újabbhoz. Természetesen a linkről ugyan azt a verziót lehetett leszedni :D

Ezeken sikerült túllendülni, egész kellemes. Még a nyomi csempék is tetszenek a maguk módján. Boot aránylag lassú HDD-vel is 10 másodperc körül megvan. Aminek nincs kompatibilitási baja, az jól megy.

Alaplapi driver nincs 970es chipsethez egyelőre. Samsung TV-nél a natív panel felbontást csak registry buherálással lehetett belőni. Catalyst felülete még bonyolultabb lett, mint win7 alatt volt.

Asrock közbe alámvágott az 1.60-as BIOS-szal, USB eszközök véletlenszerűen leszakadnak, majd 1-2 perc és visszatérnek. 1.50-es verzióval ok, még jó, hogy az 1.60-ban pont az USB code volt updatelve :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#10198) gyiku válasza addamka (#10197) üzenetére


gyiku
nagyúr

biztos alulfeszelted a tapod, azt a 8 nem csipi :N

hüllő

(#10199) sultansmith


sultansmith
senior tag

akinek van most fx 8150 procija, mennyire van vele megelégedve? mennyire várható, hogy elhúz majd az idő haladtával az i5 2500k mellett pl a játékokban?

proci vásárlás előtt állok, és eléggé nagyok a kételyeim, hogy mi is érné meg jobban, hosszútávon, főleg hogy úgy tudom, 8150-ben kevesebb is a tuningpotenciál, és nagyon melegszik.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#10200) Oliverda válasza sultansmith (#10199) üzenetére


Oliverda
félisten

Játékokban full HD-ben nem nagyon van különbség a kettő között, ha csak nem valami GTX 690 SLI rendszerben gondolkozol több monitor mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.