Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10452) stratova


stratova
veterán

Igazából az FX témának az ARMA 2 szerves része ugyanis itt fény derült arra, hogy a gravitáció miatt nem megy úgy a Turbo Core sőt a színvonalra is negatív hatással van. Több hátszél kellene a CPU-nak. Más játékokban pedig minigun-nál alacsonyabb a Turbo a mesterlövész puskához képest. :DDD

(#10453) Runo: FX mellé mesterlövész puska kellene nem vízhűtés és máris kiderülne milyen.

[ Szerkesztve ]

(#10463) DeadMeat válasza stratova (#10462) üzenetére


DeadMeat
veterán

van róla új infó?esetleg teszt?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#10464) lee56 válasza stratova (#10462) üzenetére


lee56
őstag

Már úgyérted a várakozás a Piledriverre? :)
Ennyire nem bírtok magatokkal? :)

No Comment

(#10465) koxx


koxx
MODERÁTOR

Fejezzétek be a masszív offolást és fórumozzatok normális hangvételben, a következő ilyen jellegű kirohanások szankcionálva lesznek!!

(#10466) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#10467) Mardel válasza Malibutomi (#10466) üzenetére


Mardel
őstag

Ezzel most mit szerenél kifejezni?
Igen ilyen a 8mag. Egyidejűleg tudsz futtatni 8 db egy szálat 100%-ban kihasználó programot.
Bár így hogy ennyi játékot kis ablakban kis felbontásban játszik még így is be-beszaggat.
Bár értelmét nem látom, aki játszik az még mindig egyszere csak egy játékra koncentrál.

Meg azért tudja megcsinálni, mert a VGA mindig csak azt a felületet rajzolja ki ami látszik is, amit egy másik ablak takar ott nem dolgozik a VGA.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10469) kovsol válasza Mardel (#10467) üzenetére


kovsol
titán

Nekem szokott olyan lenni, hogy két játék is megy egyszerre. Míg mondjuk várok diabloban a haverra, addig játszok kicsit mást, ha megjön akkor alt tab és mehet a diablo :) Persze tudom, hogy a második játék kb annyit befolyásol, hogy több a ram használat.

May the Force be with you!

(#10470) #21346560 válasza kovsol (#10469) üzenetére


#21346560
törölt tag

Minap játszogatok World of Tanks-al aztán nyomok egy Alt+Tab-ot hogy kilépjek asztalra, és akkor veszem észre, hogy megy mellette egy Race Driver Grid :DDD

(#10471) attamero81


attamero81
senior tag

Akkor lesz igazi több játékkal játszani,ha majd a GPU-k is több szálasak lesznek.Nem is tudom miért nem csinálták már meg,ha a CPU-nál sikerült.Ha már megy a 2 GPU-s rendszer akkor egybe kellene tenni és menne egy brutál kari.
Mondjuk ígyen:
-AMD FX-8150
-CF-ben Xtreme HD-8000 amiben 2 GPU van és GPU-ként 2 mag/ 4 szál
Na ezen már menne egy két hülyeség. (pl.: PH!) :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10472) kovsol válasza attamero81 (#10471) üzenetére


kovsol
titán

GPU teljesen eltérő a CPU -tól. Majd jön valamelyik nálam jobban hozzá értő és elmondja gondolom. GPU -okban most is sok száz stream processzor van, bár a GPU témába nem ástam magam bele így inkább nem írok hülyeségeket.

May the Force be with you!

(#10473) stratova válasza attamero81 (#10471) üzenetére


stratova
veterán

Részletesebb magyarázatért ajánlom figyelmedbe ezt és ezt, még ha nem is mai darab.

Az egyébként nekem is megfordult a fejemben, hogy két monitoros rendszernél milyen jó lenne, ha egy gépen nem osztott képernyőn hanem külön-külön monitoron natív felbontáson számolná egy pl. FX 8150-es vas két kártyával két játékos kooperatív játékát.. Eleve egyre kevesebb az osztott képernyős játék pedig az efféle szerintem pár esetben jobb élményt adhatna, mint hogy a távolban játszik az ember a másikkal. Konzolon talán több játék létezik osztott képernyővel, viszont ott a több monitoros kialakításhoz, annyi konzol és kópia kell ahány képernyőt szeretnénk (eddig PS3 és Xbox 360 esetében is 3-3-at láttam).

A másik verzió, hogy 4 modulos Zambezivel virtuális gépen 2 klienst futtatva lehetne különböző játékokkal egy időben egy PC-n játszani két embernek (szintén két kártyás felállásban), kérem kapcsolja ki.

[ Szerkesztve ]

(#10474) attamero81 válasza kovsol (#10472) üzenetére


attamero81
senior tag

Azért annyira nem vagyok analfabéta.Én is egy fajta szakember vagyok.(műszerész)
Alapból én sem gondoltam komolyan azt,hogy szálas technológia kell a GPU-nak,mivel számítások sokkal részletesebbek,mint a CPU esetében.
Csak azt taglaltam,hogy a CPU-nál mennyire haladnak,ugyanebben a tempóban viszont lemarad vagy legalábbis bő egy évvel jön olyan VGA ami ki is szolgálja a CPU-t.Pl.Amikor kijött a Phenom II X4 965-ös akkor HD4xxx-ek tomboltak illetve a HD5xxx-ek kezdtek megjönni.nVidia téren pedig a a 200-as sorozat után jelent meg nagy várakozással a 400-as amiből igazán a 470-től volt társa a Phenom-nak.Igaz a 470-essel és 480-al is próbáltam,de a 480-nál már volt CPU limitem bizonyos feladatoknál.A Phenom II X6-os széria szerintem hosszú idők óta nagyon jól sikerült CPU AMD szinten.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10475) Cseneles válasza attamero81 (#10474) üzenetére


Cseneles
őstag

Ne idegeskedj ienen :D egyenlőre dolgozzanak az optimalizáláson nem a több szálas GPU-n, majd ha már kiaknázza a játékok, alkalmazások zöme a GPU-k ban rejlő potenciált akkor lenne értelme a dolognak meg driver szinten is tudnak hónapról hónapra optimalizálni 1-5% ot. Addig marad az SLI, Crossfire :C Egyenlőre még a 4 magon futó programok száma sem mondható soknak, a magok kihasználásáról, kezeléséről ne is beszéljünk :DD

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#10476) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Srácok valaki megoldotta már ezt a "kupakhő eléri a 60 fokot leveszi a procit 1400-ra" dolgot?
Fx-8120, a lap szerint 38-ról kb 10 másodperc alatt felmegy 63 fokra, és le is veszi.
Ez persze hülyeség, egy Brocken van rajta, alapfesz, és még a hőcsövek sem kézmelegek, direkt nem a lamellákat fogdostam. Ja és már újra is pasztáztam.
APM off, TC off, thermal throttle off

[ Szerkesztve ]

(#10477) Oliverda válasza Malibutomi (#10476) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez az alaplap hülyesége lehet szerintem. 63 foknál még nem nagyon kéne hozzányúljon az órajelhez. Hasonlót még egy ASUS lapnál (M3A79-T Dlx) láttam egy Phenom 9850 mellett. Ugyanaz a proci egy másik lapban már nem csinált ilyet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10478) Malibutomi válasza Oliverda (#10477) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szinte biztos, a phenomot is fole merte. De nem tudom mit lehetne tenni vele. Elvileg a thermal throttling is ki van kapcsolva.

(#10479) Oliverda válasza Malibutomi (#10478) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AIDA szerint is ki van lőve az APM? Ezt a Motherboard -> CPUID -> Power Management Features alatt tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10480) Malibutomi válasza Oliverda (#10479) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Most nem otthon vagyok, de megnézem este. De a biosban azt irja, hogy disabled. Még van is megjegyzés hozzá, hogy alapból disabled és ha akarod bekapcsolhatod.

(#10481) bozont válasza Malibutomi (#10476) üzenetére


bozont
veterán

Melyik uefi van a lapon? Igaz nekem csak egy 6100-am van, de nem jelentkezik ez a probléma 60C°-nál sem. Mondjuk nekem a thermal throttle be van kapcsolva, esetleg megpróbálhatnád úgy is.

(#10482) Malibutomi válasza bozont (#10481) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

1.7 van, de lehet vissza kellene rakni az 1.5-ot

[ Szerkesztve ]

(#10483) Malibutomi válasza Oliverda (#10479) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na megnéztem AIDA is azt írja hogy ki van kapcsolva.
Hát nem tudom, lehet hogy a lapom hibás, hogy rosszul mér? Teljesen alapon is úgy megy fel a hőfok mintha nem is lenne rajta hűtő.

(#10484) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nincs esetleg vallalkozo szellemu egyen ujpest-dunakeszi kornyeken, aki raer jovohet napkozben, es radumalhato egy proc tesztelesre? Ki kellene deritenem, hogy a lap rossz, vagy esetleg a prociban az erzekelo.

(#10485) Borokafa válasza Malibutomi (#10484) üzenetére


Borokafa
őstag

Az érzékelő (" kupak hőmérséklet") az alaplapon van. És nem hőmérsékletet mér közvetlenül.

(#10486) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tesztelgettem még, olyan mintha semmi összefüggés nem lenen a cooler és a proci között.
Ha már teszt előtt felhúzom maxra a ventit, akkor is kettesével ugrál fel a hőfok 38-tól 66-ig aztán le is veszi a procit.
A phenommal is tesztben elindult a hőfok felfelé, de mikor ott felkapcsolt a venti, akkor szépen megállt a hőfok, itt meg semmi, furcsa.
A hűtőt már levettem vagy négyszer, felraktam kevés pasztával sok pasztával, így-úgy-amúgy, semmi lényegi változás a hőfokokban, úgyhogy most már a mérési hiba felé hajlok. Ennyiből legalább egyszer fel kellett volna raknom jól.

(#10487) Oliverda válasza Malibutomi (#10486) üzenetére


Oliverda
félisten

Próbálj ki régebbi BIOS verziókat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10488) Malibutomi válasza Oliverda (#10487) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Volt mar. 1.50-1.70-1.90
Sajna semmi valtozas.

(#10489) Oliverda válasza Malibutomi (#10488) üzenetére


Oliverda
félisten

A magokra milyen hőmérsékletet ír az AIDA?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10490) Malibutomi válasza Oliverda (#10489) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A magokon teljesen furak, idle 17-25 fokok, terhelve mar normalisabb, 45-50

(#10491) Bali27


Bali27
addikt

Asrock 970 Extreme 4 hez ma jelent meg uj bios.. Az van kiírva hogy jaqvítja a billentyüzet és egér kompatibilitását...
Érti ezt valaki??? Mert én nem..

(#10492) #21346560 válasza Bali27 (#10491) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kérdezz rá az Asrock fórumban, hátha ott tudják.

(#10493) kovsol


kovsol
titán

Valakinek megy amúgy az NB órajel 2600Mhz fölött ? Nálam 2800Mhz el már el se indul a gép, 2600-al meg vígan működik. Nem mintha sokat számítana, csak kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10494) Bali27 válasza kovsol (#10493) üzenetére


Bali27
addikt

pfff.. Ott valami alaplapi hiba lesz,..:) Nálam 2200 fölött instabil:D De lehet csak én vagyok a béna...:D Esetleg egy fénykép a belőtt biosodról? :P :B

(#10495) pilu85 válasza Bali27 (#10494) üzenetére


pilu85
őstag

az hogylehet h nekem alap a 2600?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10496) kovsol válasza Bali27 (#10494) üzenetére


kovsol
titán

Kétlem, hogy alaplapi hiba lenne, lehet csak oda még több fesz kellene.
semmi extra beállítás nincs, simán csak felraktam az NB szorzóját magasabbra és adtam neki fest. 2400Mhz 1,3V 2600Mhz 1,35V. Mondjuk a 2000Mhz meg megy 1,15V al is, szóval elég nagy emelés kell nálam ahhoz, hogy az Aero ne menjen el.

(#10495) pilu85 FX4-6 szériának 2000, FX8 nak meg 2200 a gyári alap.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10497) gyiku válasza Bali27 (#10494) üzenetére


gyiku
nagyúr

2000 az alap, jobb lappal megy 2500-2600-ot, de tobbet nem.

na, bullnal 2200?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10498) attamero81 válasza gyiku (#10497) üzenetére


attamero81
senior tag

Nekem a az Asus Sabertooth erre lőtte be alap beállításra:
-NB: 2600
-Core clock: 3600
-Vram: 1532
Erre tudok húzni ami még stabil.
-NB: 3000
-Core clock: 4500
-Vram: 2000
Bár itt megjegyezném,hogy az alaplap már nem mindig stabil.(10 indításból 2-szer téveszt)

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10499) Bali27


Bali27
addikt

Hát akkor nagyon gagyléder ez az Asrock :W

(#10500) kovsol válasza attamero81 (#10498) üzenetére


kovsol
titán

Mi az a Vram ?
Pedig a 2600 az nem alap NB nek.

(#10499) Bali27 mennyi feszt próbálsz adni neki ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.