Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) pelda10 válasza Mardel (#9650) üzenetére


pelda10
tag

Ez már jó :)
Én is akarok majd tuningolni,de még gyári hűtőm van,milyen hűtőt használsz hozzá?

(#9652) synthattik válasza Mardel (#9650) üzenetére


synthattik
aktív tag

azért durván sok feszt kér 4.3-hoz mikor az alap órajele 3.6,én azt hittem,hogy ezt alap feszen tudják a 4100-asok.
Ha kevesebb feszt adsz akkor instabil lesz?

(#9653) Mardel válasza synthattik (#9652) üzenetére


Mardel
őstag

Igen, előző lépcső az 1.4125 V ami az fx-4100 alapfeszültsége turbo-val együtt.
Viszont azon prime95-el nem stabil 4,3 GHz-en.

4,4 GHz-en meg 1.4625 V-al, de még egyel fölötte 1.4875 V-al is hibázik prime alatt.

Tehát inkább visszavettem az órajelet 100 MHz-el meg megnéztem hogy mennyi az a feszültség amivel még stabilan megy a prime95.

@pelda10:

Ezt a hűtőt vettem rá lassan 1 hónapja.
Teljesítménye alig marad alul néhány teszt alapján az Alpenföhn Matternhorn-tól.

Annyi hátránya van, hogy pár mm-re rálóg az első memória foglalatra, épp annyira hogy a magas vengeance ramot, az egyiket nem tudom beletenni. Így a 2x4GB-os modult a másik 2 foglalatba raktam.

A ventillátor fekete külső része gumi borításu, így kevesebb zajt ad le.

Házban alulra került még egy Arctic F12 3pin-es venti ami max sebességgel szívja be lentről a hidegebb levegőt, természetesen előtte porszűrő is van.
Hátra egy szintén F12 került, csak az PWM-es így az alaplap állítgatja a sebességét.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9654) Roxy


Roxy
tag

Hali. Egy FX6100 proci és egy Phenom II X4 965 között vacillálok. Nem lenne húzva. Teljesítmény ugyileg ugy néztem, hogy az X4 biza igen megszorongatja az FX et. Nemigazan tudom eldönteni melyik lenne jobb választás.

Másik kérdésem meg a hűtővel kapcsolatban lenne, hogy miféle "csodákat" adnak hozzájuk?
Mert ha nem túl megbízható, és jó, akkor egy procihűtő is beficcenhet, ami növelné a kiadást.

(#9655) MiklosSaS válasza Roxy (#9654) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

8xxx + egy normalis huto. 6xxx nem erdemes hosszu tavra, plane hogy a 8120 most eleg jo arban van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9656) #21346560 válasza Roxy (#9654) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ha nem húzod, akkor pont jó hozzá, egész klassz "kis" hűtőt adnak....
25. hsz.

(#9657) Roxy válasza MiklosSaS (#9655) üzenetére


Roxy
tag

Igen, az lenne hosszutavra nagyon is jo. Csak sajnos anyagilag megvan kotve a kezem. Igy is a 30k korul van a max amit rafordithatok.

Runo: hmm, nem tunik rossznak.. :D

(#9658) Bali27 válasza Roxy (#9657) üzenetére


Bali27
addikt

újabb játékoknál, pl Bf3 azért pl egy 6 magos jobb mint a 4 magos.. Nem?

(#9659) pilu85 válasza Bali27 (#9658) üzenetére


pilu85
őstag

jah.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9660) Asbee válasza Roxy (#9654) üzenetére


Asbee
veterán

Szia!
Én 3,8-on járó 955-ről váltottam fx 6100-re ami 4,0-án ment és nagyon nem bántam meg. Főleg amikor vga-t cseréltem. Win8-al pl ami a jövő, baromi gyors volt. Régebbi játékokban nem igazán volt különbség újabbakban igen. A gyári hűtő alapórajelre esetleg alulfeszelve tökéletes, de hangosan. Összességében azt mondom ma már fx mindenképpen. Ha tudsz inkább 8120 de a 6100 is teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#9661) RedDot válasza pelda10 (#9646) üzenetére


RedDot
tag

Most akkor itt mennyivel is megy C'n'Q nélkül?

(#9662) RedDot válasza Asbee (#9660) üzenetére


RedDot
tag

Én is a 6100 és a 8120 között gondolkodtam. Utóbbi lett, szinte ugyanazon az áron és nem bántam meg. A gyári hűtő egy kicsit hangos és kevés, mert nagyobb tuningnál, fesznél igencsak melegszik.

(#9663) Asbee válasza RedDot (#9662) üzenetére


Asbee
veterán

Gyári hűtővel a feszelés , tuning felejtős. Ezt tudtuk eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#9664) eszakas


eszakas
senior tag

A lenti config tesztje. Úgy látszik az FX 8150@4,1 GHz korlátozza a Gibabyte 7950@ 1GHz
5,6GHz-ez :(

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#9665) Asbee válasza eszakas (#9664) üzenetére


Asbee
veterán

FullHD játékban elégnek kell lennie.

(#9666) kovsol válasza eszakas (#9664) üzenetére


kovsol
titán

3dmarkkal szoktál játszani ? cpu teszteken kívül máshol nem használja normálisan ki a több magot a 3dmark.

May the Force be with you!

(#9667) Bali27


Bali27
addikt

16:30 van..

(#9668) Bali27 válasza RedDot (#9662) üzenetére


Bali27
addikt

"Én is a 6100 és a 8120 között gondolkodtam."
Pedig még csak 2012 van..

(#9669) pelda10 válasza RedDot (#9661) üzenetére


pelda10
tag

1,112v

(#9670) RVR400 válasza Bali27 (#9668) üzenetére


RVR400
veterán

Az a 7110 lesz. :DDD :C

(#9671) Roxy válasza Asbee (#9660) üzenetére


Roxy
tag

Egyre valoszinubben FX6100 lesz belole. Hiszen megis a tobb szalon valo futtatase a jovo.

(#9672) Asbee válasza Roxy (#9671) üzenetére


Asbee
veterán

Mivel újonnan veszed mindenképpen fx-et válasszál. A 6100 még jó ideig elég lesz.

(#9673) RedDot válasza pelda10 (#9669) üzenetére


RedDot
tag

Mennyit esett a hőmérsékleted?

(#9674) pelda10 válasza RedDot (#9673) üzenetére


pelda10
tag

4fokot kb

(#9675) Findzs


Findzs
addikt

nekem nem megy az alulfeszelés
4000 -en 1.3 -on nagyon sokáig jo volt de most van egy játék a hard reset ami időnként kifagy tőle (eltartott egy ideig mire rájöttem, hogy mitől)

érdekes hogy a 3dmark nem fagy ki, meg kisebb játékok sem
a firefox szokott még hülyéskedni :U

anti alulfeszelős példányom van :(

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9676) Asbee válasza Findzs (#9675) üzenetére


Asbee
veterán

A 4 Ghz + alulfesz azért nem olyan gyakori. Nekem is 1,275 -el volt stabil a 4Ghz. Én ezért szoktam, hogy először LinX majd utána 4-5 játék és akkor mondom hogy 99% hogy stabil. Vagy pedig akkor tényleg nem a határra állítod be hanem adsz neki inkább több feszt de nem sznvedsz a tesztelgetéssel. :)

[ Szerkesztve ]

(#9677) TXT


TXT
őstag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem Tőletek!
Vízhűtés és tuning kapcsán keresek AMD Bulldozerhez olyan alaplapot, ami kezeli a 4 kártyás CF/SLI-t, lehetőleg minden slotnál 16x sávon és jó tuning alany is.
Jelenleg Asus Crosshair V Formula van, de arról azt írják a honlapjukon, hogy 3 kártyás "csak".
Létezik Bullhoz ilyen, általam keresett megoldás, ezekkel a kritériumokkal? :U

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat! :R :R

(#9678) =HG= válasza TXT (#9677) üzenetére


=HG=
addikt

:Y :Y Én megpróbálnám a NASA-nál... :D

(#9679) TXT válasza =HG= (#9678) üzenetére


TXT
őstag

Közben én is privátban hozzáértőktől olyan infókat kaptam, hogy "ilyen lap nem létezik!" :F

Rendben, akkor mi a legjobb választás Bull kapcsán, ha több kártyás CF/SLI és tuning a cél?

(#9680) =HG= válasza TXT (#9679) üzenetére


=HG=
addikt

(#9681) =HG=


=HG=
addikt

Vagy esetleg:ennek az ára is barátibb, de csak 3x16 :U

(#9682) Mardel válasza TXT (#9679) üzenetére


Mardel
őstag

Nah oda kell majd hűtés rendesen, ha nem cseréled le az alap vga hűtéseket egy Alpenföhn Peter-re. :DD

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9683) RVR400 válasza =HG= (#9680) üzenetére


RVR400
veterán

(#9684) =HG= válasza RVR400 (#9683) üzenetére


=HG=
addikt

(#9685) _csocso_ válasza =HG= (#9680) üzenetére


_csocso_
senior tag

Most is olyan lapja van, de annál jobbat nem valószínű,hogy talál, az egyik legjobb AM3+ os lap.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#9686) TXT válasza =HG= (#9680) üzenetére


TXT
őstag

köszi a segítséget :R

#9677 írtam itt, hogy ASUS Crosshair V Formula lapom van. :C Ez csak abban különbözik az általad javasolttól, hogy azon van egy Thunderbolt kártya, semmi másban, így a PCI slotok sávszélességében sem. De ettől függetlenül köszönöm a javaslatod! :K :R

Van ettől jobb lap Bullhoz??? Most már akkor "csak" ez a kérdésem, ha már Te is ezt ajánlottad!

(#9687) TXT válasza Mardel (#9682) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm a javaslatod, de már megvannak a vízhűtőblokkok hozzájuk, azzal még meggyőzőbb lesz minden szempontból, mint ezzel! :K
:R

(#9688) _csocso_ válasza TXT (#9686) üzenetére


_csocso_
senior tag

Valószínűleg az egyik legjobb lap a tied, hanem a legjobb. Ez az MSI tud 4utas crossfiret, és ez a Gigabyte.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#9689) TXT válasza _csocso_ (#9688) üzenetére


TXT
őstag

Akkor tengermély tisztelettel megköszönöm minden fórumozó válaszát, aki érdemben segíteni akart! :R :R

(#9690) Mardel válasza TXT (#9687) üzenetére


Mardel
őstag

Egyébként mihez kell ennyi videókártya, munkához?
Vagy egyszerre több játékot szeretnél futtatni?

OFF:

Nem te vagy az ötös lottó egyik mostani nyertese? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9691) TXT válasza Mardel (#9690) üzenetére


TXT
őstag

Több monitoros megoldásban gondolkodom, ráadásul 3D-ben.
Ehhez keresem a legmegfelelőbb összetevőket, lap és monitor tekintetében jelenleg. :R

[ Szerkesztve ]

(#9692) Mardel válasza TXT (#9691) üzenetére


Mardel
őstag

Annyi 3D játék lenne már hogy ezért megéri pénzt kiadni?
De a legtöbb vga kezel 2-3monitort, vagy hány monitoron szeretnéd nézni, 6?

Célszerű ezt még átfutni szerintem.
Csak hogy ne verd magad felesleges költségekbe.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9693) TXT válasza Mardel (#9692) üzenetére


TXT
őstag

Köszi a linket, ez is egy újabb infó, bár az elképzeléseimen nem változtat.
Egyébként iszonyat sok játék van, ami már kezeli a 3D-t!
Mivel a 3D megjelenítés elég durva megjelenítést jelent és ezért kb felére veszi le az FPS-t, van követelménye bőven. Egyébként mindenkinek javasolni tudom, aki még nem próbálta ki, vagy szkeptikus, vagy csak más infói vannak, hogy próbáljon ki egy-két (vagy több) játékot 3D-ben, és lesz egy érzése vele kapcsolatban. Nekem speciel bejött! :K
De ez ugyan olyan, mint a hagyományos mozi és a 3d, vagy még inkább az IMAX 3D közti különbség. Ki kell próbálni és sztem rögtön nyilvánvalóvá válik, miért megy nagy nézettséggel az IMAX mozi. ;)

De ez is, mint minden más, szubjektív. Van, akinek tetszik, van akinek nem!

:R

(#9694) lee56 válasza TXT (#9693) üzenetére


lee56
őstag

Ajánlom figyelmedbe ezt a tesztet, és főleg a következtetések levonását :)
http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/hd7970_quadfire_eyefinity_review/12

Már az SLI és CFX két kártyával is néha értelmetlen, és a legjobb esetben sem duplázod meg a teljesítményt, szóval ár/értékben egyre roszabbul jársz minél több kártyát pakolsz egymás mellé, ráadásul ahogy több lesz a kártyák szám, úgy fogy az azokat kihasználni képes játékok száma, nem véletlen hogy 3dmarkk-al kezdik a tesztet :)

3D-re több mint 3 monitoron már lehet értelme, persze az ár/érték rész akkor is sújtva lesz
De két 7970 eye6 elvileg meg tud hajtani 12 monitort is akár azt hiszem. Azt nem tudom hogy a 3D-nek mekkora negatív hatása van a teljesítményre, de kétlem hogy 4 videókártya kellene már hozzá :)

No Comment

(#9695) nocturna


nocturna
csendes tag

Sziasztok, remélem tud nekem valaki segíteni, mert furcsa dologra lettem figyelmes!
Tera nevü mmorpg alatt a procim hőmérséklete 70 fok sőt néha kicsit több, a játék szinte full grafon van a konfigom pedig a következő :
-Asrock 970 Extreme3,
-AMD FX 8120,
- Asus HD 6950 1 Gb Direct Cu II.
-2x4 Gb Corsair Vengeance 1600-as ramok,
-a proci hűtöm egy Schyte Ninja 3,
-a házam pedig egy Sharkoon T28

Véleményem szerint ez túl durva érték, arra gondoltam talán ami a hőmérsékletet méri az kakukkolt be, a méréseket először az alaplap AXTU nevű progijával, majd a Speedfan-al és az Aida 64-el végeztem, de mind ugyan azt a hőmérsékletet mutatta, nekem már az gyanús hogy bekapcsolás után 37-39 fok a proci hőmérséklete.
Megmondom őszintén nem húztam semmit, mivel nem értek hozzá, és a feszültséggel sem szórakoztam, mivel ahhoz sem igazán értek.
Ha valaki tud valami okosat tanácsolni nekem azt rendkívül hálásan venném!
Előre is köszi.

(#9696) #21346560 válasza nocturna (#9695) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#9697) nocturna válasza #21346560 (#9696) üzenetére


nocturna
csendes tag

Először is köszi a segítséget, de tételezzük fel hogy én nem vagyok pc zseni, ami kb. fedi is a valóságot. Nem igazán értem hogy most ez mit is akar jelenteni?

-Rossz a bios-om?

-Vagy a mérvadó az pl az Aida 64-ben a magok hőmérséklete?
-És amit cpu hőmérsékletként kiír 71 fok nem igazán reális?

Bocsánat ha kicsit értetlennek tűnök, de nagyon sokáig spóroltam erre a konfigra és nem szeretném ha elolvadna, vagy lefüstölne!

(#9698) El Kebir válasza #21346560 (#9696) üzenetére


El Kebir
őstag

Már a múltkor is elgondolkoztam rajta, hogy mi a fenére gondolhatott az az amd-s mérnök. Hiszen a "fizikai hő" is molekulák atomok mozgása (vagy rezgése), ennek tudatában érthetetlen az a leírás, hogy "ez nem az, de mégis az" (röviden vázolva).
Gyakorlatilag nem mond semmit, azon kívül (amit eddig is tudtam), hogy a hőmérsékletkijelzés egy erősen feldolgozott adat, és sokszor ez a feldolgozás hibás képlet szerint történik.

Azon agyaltam, hogy a "molekuláris mozgáshő" alatt esetleg a diffúziósebességet, vagy a kristályhibák mozgását értheti?
...mert úgy már nem lenne teljesen ugyanaz, mint a "fizikai hő", ami az atomok, molekulák mozgása.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#9699) Borokafa válasza nocturna (#9697) üzenetére


Borokafa
őstag

Ha a hűtőd normálisan van feltéve(pasztázva) és a házadban is normális a légcsere akkor az a ninja bőven elég a procidhoz.
Gondolom auton hagytál mindent. Sajnos sok esetben az tapasztalható, hogy auto állásban néhány lap "bőséggel" adja a feszültségeket. Lehet ha átállnál manuálra a feszültségekkel, - esetleg egy kicsit visszább is vennéd - még mindig stabil maradna és kevésbé melegedne.

[ Szerkesztve ]

(#9700) nocturna válasza Borokafa (#9699) üzenetére


nocturna
csendes tag

Köszi a tippet, most épp az Aida 64-el monitorozom a hőmérsékleteket, és az a fura hogy alapon a cpu hőmérsékletre most 40 fokot ír, de a magonkénti hőmérséklet minden egyes magon 19 fok.
Talán tényleg van valami turpisság a dologban, de amit javasoltál azt is kipróbálom, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.