Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) rainmen válasza soulreaper (#7400) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem tudom, már én is kezdek aggódni. ;)

Na tisztulnak a részletek, hétfőn lesz játék. Épületharc. Leszünk jó páran újoncok. Kíváncsi leszek, hogy fog menni. Viszem a shotit meg az MP5-t is, aztán meglátom, mit fogok használni. Lehet, hogy mindkettőt. :D

(#7402) sowi válasza rainmen (#7401) üzenetére


sowi
őstag

ha kifogy az mp5 eldobod es mar akasztod is le a shotit a valladrol :) egyebkent baromi jo meg feelinges shotyval jatszani, de sokat kell gyakorolni, hogy lelodd vele az AEG-et hasznalo ellenfelet, ezt nem elrettenteskeppen mondom, csak teny

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#7403) Djuree válasza rainmen (#7401) üzenetére


Djuree
félisten

soti jobb épületben ha sok a beugró, sarok. ha viszont hosszú egyenes folyosók vannak akkor mp5.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7404) Kornel213 válasza rainmen (#7401) üzenetére


Kornel213
tag

Első játékod lesz? :)

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#7405) Alukard


Alukard
senior tag

Jó dolog az MP5 :DDD

https://blackfyre.ninja

(#7406) rainmen válasza Kornel213 (#7404) üzenetére


rainmen
aktív tag

Igen, most megyek először. :K
Ebből adódóan lövésem sincs, hogy milyen a terep. De majd lesz. ;]
sowi: Hát igen, ez is benne van a pakliban, mivel az MP5-höz egyenlőre egy real-capem van. Meg a hi-cap, de azt nem használom. :N Tudom, adjam is el... :))

alukard: Kezdőnek gondoltam én is. Pár hozzászólással feljebb vannak a távlati tervek. De először ki kellene "nőni" ezt.

(#7407) sowi válasza rainmen (#7406) üzenetére


sowi
őstag

nem kell kinoni, jo kis geppisztoly az mp5, maximum melle szabad venni valamit :) en egy RPK74est szeretnek :D ha mar PKM-re nem fussa...

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#7408) rainmen


rainmen
aktív tag

MP5
Akit esetleg érdekel az eredeti...

sowi: Ez valami támogató golyószóró, mint pl. a 249-es?

[ Szerkesztve ]

(#7409) Alukard válasza rainmen (#7408) üzenetére


Alukard
senior tag

Az ehavi kaliberben kicsit részletesebb a történet :P

Amúgy meg 1 MP5-SD + MP5-K szerintem bőven jó játékra
Az SD nagyobb, nyíltabb terepre, igény szerint holo v optika is megoldható rá... a 3 pontos szíj nagyon kényelmes tud lenni...
A K pedig kisebb, zártabb helyekre, combtokban vagy máshogy könnyen elhelyezhető... a legjobb viszont hogy nem AEP (mint mondjuk az MP7), hanem AEG, általában V2/V3-as gearboxal ami annyit tesz, hogy alkatrész könnyen szerezhető bele ha vmi gebasz van...

https://blackfyre.ninja

(#7410) rainmen válasza Alukard (#7409) üzenetére


rainmen
aktív tag

Kaliber? :F Azmiaz??? :P
A széria MP5-ök V2 gearboxszal vannak szerelve, a K ( K mint kurz, azaz rövid :) ) pedig V3-s.
Csak egy kis szösszenet, egyébként egyetértek veled. Majd egyszer elmondhatom azt is, hogy tapasztalatból. :K Csak a K az nem nekem való, eltűnik a kezemben. :DD

(#7411) Alukard válasza rainmen (#7410) üzenetére


Alukard
senior tag

Kaliber Magazin :DDD

Nekem személy szerint a K bejön nagyon, még nincs, de már játszottam vele és élmény volt :DDD
Jelenleg 1 G36K-val játszadozom, de már lassan itt az ideje némi generálnak, mert kezd rakoncátlankodni...

https://blackfyre.ninja

(#7412) rainmen válasza Alukard (#7411) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem ismerem az újságot. Az F1 magazinra fizetek elő már jó pár éve. :C
Az SD-n és öcsém AK-ján kívül AEG-et még nem teszteltem meg nagyon nem is láttam. Sowi mutatott párat, egyszer régen. Majd hétfőn akarok végigtaperolni mindenféle fegyvert, megvizslatni a többiek felszerelését, optikáját, mindent. Információ és tapasztalatgyűjtés lesz orrvérzésig. :D
Nekem is tervben volt G36...

(#7413) sowi válasza rainmen (#7410) üzenetére


sowi
őstag

ami a kulonbseg, hogy a K-ban v3as box van hosszunyaku motorral, motortarto bak nelkul, a sima v3asok pedig rovidnyakuval mennek, ez a rovid verzio a legjobb, az meg, hogy elveszik a kezedben...gondolj ra ugy mint egy nagy pisztolyra ne pedig gepkarabelyra:)

az rpk74 konnyu golyoszoro, 4 kilo korul van, dobtarral, villalabbal, nem akarok en 8-10 kiloval futkosni mint amennyi egy m249 :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#7414) rainmen válasza sowi (#7413) üzenetére


rainmen
aktív tag

:D
Nagy pisztoly...Ez jóóó! :C
8-10 kiló az nem is vészes. Simán 60 méteres gyorsfutás. :))

(#7415) Kornel213 válasza rainmen (#7406) üzenetére


Kornel213
tag

Az jó :) Arra figyelj majd hogy amikor kilőnek ne kerülj tűzvonalba! Én első játékomon elkövettem ezt a hibát, és felálltam feltettem a kezem mondtam hogy megvolt párat léptem és rám szólt egy srác hogy menjek már el, rohadt ideges lett mert nem tudta kilőni, nem győztem bocsánatot kérni :((( :DDD

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#7416) Alukard válasza rainmen (#7414) üzenetére


Alukard
senior tag

8-10 kiló egész nap megterhelő tud lenni azért...

https://blackfyre.ninja

(#7417) rainmen válasza Kornel213 (#7415) üzenetére


rainmen
aktív tag

Legfeljebb pajzs leszek. :D

(#7418) soulreaper válasza Alukard (#7416) üzenetére


soulreaper
tag

azám...2-3óra futás, fel-le guggolás után érzi az ember, nembeszélve ha mondjuk 1naposra mész :) én mazohista vagyok, 7-8kg a mellényem mindennel együtt, 5kg a fegyó, 3literes az ivózsák, és a hátizsákba akkor még semmit se raktam :D

Private Military Contractor

(#7419) rainmen válasza soulreaper (#7418) üzenetére


rainmen
aktív tag

Naná...
Kell egy kis testmozgás az eltespedt mai fiataloknak. Bezzeg az én időmben! :DD :C

(#7420) Alukard válasza soulreaper (#7418) üzenetére


Alukard
senior tag

súlyokat tartasz a mellényben vagy mit, hogy ilyen nehéz?

https://blackfyre.ninja

(#7421) sowi válasza Alukard (#7420) üzenetére


sowi
őstag

igen

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#7422) Djuree válasza sowi (#7421) üzenetére


Djuree
félisten

lol :DDD :C te sem vagy beteg :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7423) soulreaper válasza Alukard (#7420) üzenetére


soulreaper
tag

konkrétan 2 ilyen van a mellényemben, hogy élethű legyen... kisúlyozva, 1db pontosan 1,83kg :))

[ Szerkesztve ]

Private Military Contractor

(#7424) Ksea válasza torque12 (#5386) üzenetére


Ksea
újonc

A hír 50% ban igaz, vagyis a BBOne valóban jobb a Blasternél! (sokkal) Viszont az infó másik fele ár nem helytálló, ugyanis van olyan jó, mint a Guarder. (...ha nem jobb) :Y
Viszont mindenféleképpen olcsóbb! :C

[ Szerkesztve ]

(#7425) Mcray


Mcray
senior tag

360 Fps-ses JG G36K erős és turbulens szélben végzett lőtesztje álló helyzetből és szabad kézből, csak egyes lövéssel(Gyári állapot)

A cél mérete egy fekvő A4-es és kereken 30 méter távol volt (Játékon a legtöbb lövést ilyen közelről adom le...)

-Kínai Aimpoint (lehető legalacsonyabban(távcső gyűrűvel): 10 lövésből 7
-King Arms Acog red dot (elég magasn néz bele az ember): 10 lövésből 9
-Gyári nyílt irányzék(ua a magasság mint az aimpoint): 10 lövésből 7

Konkluzió:
-A szél 30 méteren semmit sem zavart be
-A magasan levő célzó pont hatékonyabb mint az alacsony, mert a hop up megemeli a BB röppályáját, pont annyival hogy a magasan levő pont, fedésben van a BB becsapódási pontjával.

Fontos megjegyezni, hogy amint elkezd a BB ereszkedni 35-45 méter felé, ismét hatékonyabbá válik a gyári irányzék és az extra alacsony red dot, DE ott már a lassú BB-t elviszi oldalra a szél.

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#7426) Djuree válasza soulreaper (#7423) üzenetére


Djuree
félisten

komoly. én nem terhelem ilyennel magam feleslegesen....elég a 104 kilómat cipelni :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7427) mykos válasza Mcray (#7425) üzenetére


mykos
aktív tag

Nem teljesen értem ezt a reddot-highmount-lowmount-távolság összefüggést. Reddot-ot mindig az adott távolságra állítod be ahol a kontakt legnagyobb valószínűséggel előfordul, így a becsapódási pont minden esetben teljesen fedésben lesz mount-tól függetlenül :F

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#7428) rainmen válasza mykos (#7427) üzenetére


rainmen
aktív tag

Esetleg a magasság? A red-dottal nagyobb szög alatt látod a célpontot, mint a többivel. Ergo innen adódhat a nagyobb pontosság...

Mcray: Mennyi a csőhossz a G36C-ben?

[ Szerkesztve ]

(#7429) Mcray válasza rainmen (#7428) üzenetére


Mcray
senior tag

A "C" az 250 cm, de nekem K van és nem tudom milyen hosszú.

Biztos ismeritek a jelenséget ha alacsony célzót használtok hogy a BB felemelkedik a szem és a célpont közé kifeszített képzeletbeli vonal fölé, majd lefelé jövet ráesik a célra.

@Mykos!

Elnézést hogy ezt nem tettem hozzá: 45 méterre beállított célzókról beszélek, és hogy 30 méteren mit tapasztaltam velük.

Csak azzal tudom magyarázni az eredményt hogy a magasan elhelyezett optika pont olyan magasról "néz lefelé" a cépontra mint amilyen magasra a hop up kiemeli a BB-t, ezáltal a 45 méterre beállított magasam levő red dot, kevésbé okoz tévedést 45 méter alatt...mert kevésbé zavaró hogy a BB "felugrik" a cél felé haladva

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#7430) Alukard válasza Mcray (#7429) üzenetére


Alukard
senior tag

Csúnya lenne ha a Compact verzió 2,5m hosszú lenne :P
Mesterlövész puska van ekkora, de az kicsit méretesebb lövedékeket ont ki magából ;]

https://blackfyre.ninja

(#7431) rainmen válasza Mcray (#7429) üzenetére


rainmen
aktív tag

Bocsesz. :D

(#7432) Mcray válasza rainmen (#7431) üzenetére


Mcray
senior tag

mm :D :D

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#7433) soulreaper válasza Alukard (#7430) üzenetére


soulreaper
tag

2,5méteres mesterlövészpuskát azért megnéznék :))

amúgy egy M700as(VSR) 1055mm de egy CheyTac Intervention(aaaj a kedvencem :U AKAROOOOOK EGYET :W ) 1346mm, egy Barett veziótól függően olyan 1110mm-1400mm között van

Private Military Contractor

(#7434) mykos válasza Mcray (#7429) üzenetére


mykos
aktív tag

Így már ok.
A Hopup a Magnus hatás elvén működik. A BB pályája a hajítás, amit a BB forgásából adódó légnyomás különbözet által keltett felhajtóerő kompenzál. A BB horizontálisan gyorsabban veszít a sebességéből mint a perdültéből, így a pálya utolsó harmadában többlet felhajtóerő keletkezik, a pálya liftel egyet, mivel a légellenállás négyzetes, így a horizontális lassulás helyett most a perdület veszít inkább. gyakorlatilag ismét bevárja a perdület-haladás egyensúlyt és egy kicsit helyreáll a normál pálya.
Kézenfekvő dolog, nehezebb BB-t használni. Így alacsonyabb a sebesség, és a légellenállás is négyzetesen kisebb hatást gyakorol rá. Volt már hogy a levegőben megállt előttem a BB aztán pörögve mint állat leesett :)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#7435) Alukard válasza soulreaper (#7433) üzenetére


Alukard
senior tag

nincs meg 2,5 de erősen közelít :DDD MAG-FED

Az FBI Januárban vett 2-t ezekből + hangtompítóval, ami jóval 2m fölé teszi... és igaz romboló puska, de... :P

https://blackfyre.ninja

(#7436) soulreaper válasza Alukard (#7435) üzenetére


soulreaper
tag

aztak.rva :Y nemhallottam még róla, de...úúúú :D fiiiincsi :)) mondjuk abszolút nemrúg vissza nagyot

Private Military Contractor

(#7437) Alukard válasza soulreaper (#7436) üzenetére


Alukard
senior tag

Muszáj volt kitalálni valamit mert ha a 20mm Vulcan visszarúg akkor nem sok minden marad az emberünkből...

https://blackfyre.ninja

(#7438) sptkyle válasza Alukard (#7437) üzenetére


sptkyle
senior tag

De nem is nagyon volt hangja. Ezzel már lehet aprítani. Mennyi ennek a lőtávja bakkker?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#7439) soulreaper válasza sptkyle (#7438) üzenetére


soulreaper
tag

5000 yard maximum range

Private Military Contractor

(#7440) Kornel213 válasza Alukard (#7435) üzenetére


Kornel213
tag

Nem semmi :Y Azért van visszarúgása lehet látni a videón! Kíváncsi lennék hangtompító nélkül milyen hangja lehet :DD

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#7441) Alukard válasza Kornel213 (#7440) üzenetére


Alukard
senior tag

Mire nem jó a youtube :DDD
http://www.youtube.com/watch?v=n4Dea5iae4A&NR=1

https://blackfyre.ninja

(#7442) Kornel213 válasza Alukard (#7441) üzenetére


Kornel213
tag

Az igen :C Mint egy kisebb ágyú :D
De látszólag nem ütött vissza olyan nagyot...

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#7443) Alukard


Alukard
senior tag

kicsit eltértünk az eredeti tárgytól... az rsov-n most ingyenes a szállítás 0.25 kg -ig bizonyos feltételek mellett... ha vki alkatrészt akar rendelni akkor ideális :DDD

https://blackfyre.ninja

(#7444) soulreaper


soulreaper
tag

lefoglaltam az új mellényem :) szerintem még a héten elhozom :))

Private Military Contractor

(#7445) rainmen


rainmen
aktív tag

Na, voltunk kint játszani. :C
Keverék játék volt, épületen belül, épületelfoglalás meg kinti harc is volt, csomagmegszerzés és hazajuttatás.
Tetszett, bár az elején kissé elszontyolódtam, mert az kilövési arány kb. 4/1 volt. Utána nekiálltam javítani és jobb kedvem is lett. Kb. 4,5 órát nyomtuk, így a hétvégi disznóölés meg ennek a kombinációja úgy eléggé kipurcantott. :D

(#7446) rainmen


rainmen
aktív tag

Egy kis infót szeretnék, aki már szerelt ilyesmit.
Mekkora cylinder van az MP5-ben? Gyárilag 230-as a csőhossz. Elbírna a cylinder egy 300-as csövet, vagy cserélni kellene?
Más: Karbon csővel találkozott már valaki airsoft fegyverben?

(#7447) sowi válasza rainmen (#7446) üzenetére


sowi
őstag

1. Zárt Cylinder = 27.1cm^3 450mm(min) 580mm(max) csőhosszhoz
2. XM Cylinder = "4/5 hole" 24.2cm^3 364mm(min) 460mm(max) csőhosszhoz
3. M4 Cylinder = "3/4 hole" aka Type-2 17cm^3 - 229mm(min) 430mm(max) csőhosszhoz
4. MP5K Cylinder = "1/2 hole" 9cm^3 110mm(min) 170mm(max) csőhosszhoz

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#7448) rainmen válasza sowi (#7447) üzenetére


rainmen
aktív tag

Akkor az M4 cylinder lesz benne, 3/4-es és elbír 300-as csövet.
Köszönöm :R !

Esetleg Vanaras csőröl tapasztalat? :)

[ Szerkesztve ]

(#7449) sowi válasza rainmen (#7448) üzenetére


sowi
őstag

annyit er amennyibe kerul, de minek akarsz masik csovet? a legfeleslegesebb upgrade a vilagon

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#7450) soulreaper válasza rainmen (#7448) üzenetére


soulreaper
tag

ha cső akkor 6,01 PDI de mivel közel annyibakerül mint egy AEG így... :))
ezen kívül tök fölösleges csövet cserélni ha csak nem ferde, göcsörtös vagy ilyesmi

Private Military Contractor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.