Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) sowi válasza soulreaper (#6847) üzenetére


sowi
őstag

foleg, hogy a magnum egy kalap sz@r, az usmc bates bakanccsal egyutt, szettori a labad es hamar szetjon

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6852) hejesírásó válasza sowi (#6851) üzenetére


hejesírásó
senior tag

a magnum nekem kényelmes volt, igaz jóóóó vastag oknival :)

hát h tartós-e attat majd meglássuk.

(#6853) sptkyle


sptkyle
senior tag

Hát nekem a régifajta egycsatos magyar barna surranó van.:P:P Belül müanyag a talpa, és szétfagy benne az ember lába, de be nem ázik, az tuti. És legalább ingyen volt. (így sajnálni se fogom, ha tönkremegy):DDD

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6854) rainmen válasza sptkyle (#6853) üzenetére


rainmen
aktív tag

Azt a fajtát ismerem. Tényleg egy élmény. Ráadásul az enyém a havon felvette a versenyt egy olimpiai síléccel, úgy csúszott. :D
Aztán kinőttem és elpasszoltam a családban. :C

Szerencsére...

[ Szerkesztve ]

(#6855) sptkyle válasza rainmen (#6854) üzenetére


sptkyle
senior tag

0km-esen kaptam, és nekem nem csúszik. És amugy tényleg nem lenne vele bajom. Már be is tört szépen. (1 játék volt, aminek a végén már sántikáltam, mert friss volt a cucc, és nagyon szép vízhólyagot csinált a sarkamra :D), csak az alapvetően fázós lábamat nem érzem benne 15 perc után. :D

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6856) sowi válasza BaKeSZ87 (#6846) üzenetére


sowi
őstag

nem te vetted meg veletlenul azt a kivalo army l85-ost a softairen? jol menne a famashoz :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6857) BaKeSZ87 válasza sowi (#6856) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nem.
Amúgy valószínűleg cserélem a FAMAS-t egy red dotra.

(#6858) soulreaper


soulreaper
tag

Hella!

ha érdekel valakit akkor lesz eladó ESS ICE ballisztikai szemcsim és Ultrafire(surefire koppintás szal igen igen jó fajta) 370-420lumenes tak lámpám

BaKeSZ87:na, milyen reddot moooooore information :DD

Private Military Contractor

(#6859) BaKeSZ87 válasza soulreaper (#6858) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag


Ilyen. Jövő héten megkapom, ha tetszik, küldöm a FAMAS-t cserébe.

#6860 Ja. Szerelékkel együtt. Valami kék doboza van, valószínűleg kínai, de állítólag szép képe van. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#6860) soulreaper válasza BaKeSZ87 (#6859) üzenetére


soulreaper
tag

márkáról van infó? szerelékkel együtt?

Private Military Contractor

(#6861) Mcray válasza soulreaper (#6860) üzenetére


Mcray
senior tag

Srácok segítsetek!

Próbáltam utánajárni a dolognak de mindenhol csak vitáznak a témán. 1-et már tudok: A 11,1-es 25C-s lipó kinyírja a CA Ver3-mast 120-as rugóval...

Nekem egy CA és egy Cyma Ver3-mas van 120-as konfiggal, és helyhiány miatt csak egy extrarövid lipó stick fér el a tokfedél alatt. 11,1-esben láttam([link] )már ilyet de 7,4-esben nem, és ilyet keresnék a lehető legjobb áron. Most jött meg a csoda mindent töltő töltőm B6 vagy BH6 (vagy mi :) ) de a leírásában csak az van hogy MIT NE csinálj vele, az hogy hogyan kell tölteni vele az NEM... :C Olyan funkció hogy rádugod és "fire and forget" elvileg van benne,de a leírásban nem találom. HELP!

Mi az hogy 12C vagy 25C a lipóknál? Nekem olyan kell ami hozza a 8,4-es NI-MH alacsony tűzgyorsaságát (Az AK nem AK ha olyan gyors mint a villanyfúró), de bírja a hideget és negyed akkora (méretre és súlyra) mint a 4000-es fél kilós téglám. Nincs mosfetem sem tehát atom erőmű sem kell, ami elégeti a tűzkapcsolómat.

Tudom hogy már szinte mind lipóztok ezért bízom bennetek.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#6862) soulreaper válasza Mcray (#6861) üzenetére


soulreaper
tag

szerintem k.vára felesleges 11-es lipo, 7.4-es 1100es lifepo aksim eddig még 1játékon sem merült le, pedig lőttem párat...

"The C rating commonly associated with lithium ion batteries refers to the maximum current supply capability as a multiple of the cell's capacity: for instance, a 1 A·h, 20C battery should be able to supply 20 A continuously without damage."

Private Military Contractor

(#6863) sptkyle válasza soulreaper (#6862) üzenetére


sptkyle
senior tag

No igen. LiPo-nál is a maximális terhelőáramot jelzi a C, de itt van egy szorzó is, amivel a C előtti értéket megszorozva kapod meg a terhelőáram mértékét Amperben.
(mivel nem értek hozzá, ezt csak így most találtam. 1 forrás. Most próbálok ennek az állításnak utánanézni)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6864) sptkyle válasza Mcray (#6861) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ja. És a 8.4-es tűzgorsaságát csak a 7.4-es LiPo fogja hozni neked. (vagyis egy kicsit az is izmosabb, de nem vészes.) Vagy külön elektronikát kell beépítened a nagyobb LiPo mellé. De ez már egy másik fórum. (Eletronika vagy Modellezés témakörben keresgess.)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6865) sptkyle válasza Mcray (#6861) üzenetére


sptkyle
senior tag

Kép alapján (és keresés alapján) nem jöttem rá, hogy a linkeden lévő akkunak mekkora méretei vannak. Ez esetleg? Vagy tul hosszu? 17centi.
Bocs a sok hozzászólásért. Kicsúszok mindig a szerkesztési időből.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6866) Mcray válasza sptkyle (#6865) üzenetére


Mcray
senior tag

Köszi!

Amit linkeltem az 10-11 centi csak. Ilyen kicsi lenne jó nekem is. Találtam már régebben amikor még nem Lipóban gondolkodtam, de most hogy kéne, természetesen nem találom...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#6867) soulreaper válasza Mcray (#6866) üzenetére


soulreaper
tag

vagy csináltatsz olyan aksit...én is lehet azt fogom, bár kaptam olyan infót is hogy van olyan lipo ami befér a ris-es előagyba :-)

Private Military Contractor

(#6868) sptkyle válasza Mcray (#6866) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ez elvileg pont 10centi hosszú.
Bár elvileg ez Crane stock-ba való.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6869) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Jelentem a Sportline megmihálylott, ha tudni fogom, hogy mi adta be a kulcsot, leírom.

(#6870) rainmen


rainmen
aktív tag

A héten már a második autómat törik össze! :W
Kezdek ideges lenni, mert ez is a hobbi rovására fog menni pénzügyileg, az pedig az airsoft. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#6871) feka007 válasza rainmen (#6870) üzenetére


feka007
nagyúr

Miért, hány autód van, 5? :Y Akkor az egyiket eladod, és lesz pénz az as-re.. :)

(#6872) rainmen válasza feka007 (#6871) üzenetére


rainmen
aktív tag

Csak egy, amin hitel van, kvázi nem adom el, a másik az anyósé, csak használom, azt sem adom el. Ráadásul nem is tudja, hogy megtörték. Egyikről se. Nem is kell, így legalább ritkán látom.

(#6873) soulreaper válasza BaKeSZ87 (#6869) üzenetére


soulreaper
tag

lehet a finom belső spiáter cuccok, vagy COL stb. kíváncsi vagyok amúgy mi a nyűgje :)

Private Military Contractor

(#6874) BaKeSZ87 válasza soulreaper (#6873) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

(#6875) rainmen válasza BaKeSZ87 (#6874) üzenetére


rainmen
aktív tag

:Y

Ez de szép! Ilyet se gyakran látni! Beleköltözött a kisegér és megrágta? :))

(#6876) sowi válasza BaKeSZ87 (#6874) üzenetére


sowi
őstag

az a csoda, hogy a vaj kemenysegu spiater idaig birta :D

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6877) sptkyle válasza BaKeSZ87 (#6874) üzenetére


sptkyle
senior tag

És ez mitől lehetett? Csakhogy hagy tanuljunk is. :) (mások kárából :P :D)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6878) BaKeSZ87 válasza sptkyle (#6877) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

11.1 LiPo + spiáter sector gear + hosszabb sorozat :B

(#6879) soulreaper válasza BaKeSZ87 (#6874) üzenetére


soulreaper
tag

fincsi :DDD bár én azért meglepődtem, azthittem hogy több minden darálódott szét :))

Private Military Contractor

(#6880) rainmen válasza soulreaper (#6879) üzenetére


rainmen
aktív tag

Valószínűleg az ezt meghajtó fogaskeréken is látható kisebb kopás. :D
Meg ezt jobban megnézve a hézagolás is lehetett volna kicsit szűkebb. :K

[ Szerkesztve ]

(#6881) soulreaper válasza rainmen (#6880) üzenetére


soulreaper
tag

lehetett volna sok dolog jobb az SL szériában :))

Private Military Contractor

(#6882) sptkyle válasza Mcray (#6861) üzenetére


sptkyle
senior tag

Bocs hogy visszatérek a témához, de ugy tünik kielégítő választ találtam arra a kérdésre, hogy a C jelölés a LiPo akkuknál az mire jó:

" Kisütési érték / áramleadási képesség:

Az első amit ezekkel az akkukkal kapcsolatban fontos tudnunk az "C" vagy kisütési értékük. Ez az érték határozza meg, hogy mekkora áramerősséget képes károsodás nélkül tartósan az akkumulátorunk leadni. Pld egy 7,4V 1800mAh 25C típusu akkunál ez az érték értelemszerűen 25C (régebbni NiCd NiMh akkuknál ez jellemzően max 12C).

De mit is takar ez a 25C érték? Segítségével meghatározhatjuk az akkumulátorunk normál és maximális áramleadási képességét.

C érték x Kapacitás (Ah-ban) = Maximális áramleadás (A-ban)

Esetünkben ez

25C x 1,8Ah = 45A

Összehasonlításképpen egy normál méretű 8,4V-os Mini type NiMh akku áramleadási képessége

12C x 1,4 Ah = 16.8A"

Teljes cikk itt.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6883) BaKeSZ87 válasza rainmen (#6880) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A spur gearnek semmi baja, a hézagolást pedig nem lehetett ennél szűkebbre, nem tökéletes a hallásom, de azt még meghallom ha a sector meg a spur gear sík részei összeérnek. Nem a hézagolással volt a gond, a többi fogat elnézve, ahogy egyre nagyobb volt az ellenállás, ugye egyre jobban nyomódik össze a rugó, annál jobban koptak a fogak, mindig a következő egy picit jobban el van kopva mint az előző.

(#6884) sowi


sowi
őstag

nincs valakinek megunt chronoja?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6885) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Eladó egy AGM L96!
Kb egy éves,vannak rajta karcok,de nem feltűnő.
Az elsütőszerkezet módosítva,kicserélve acélra.
Adok hozzá fegyvertáskát..Be van vizsgáltatva a fegyver,van róla igazolvány is.Nincs hozzá tár,egy noname red-dot-ot tudok hozzá adni.Tárat a keletifront-nál lehet 3 ezer körüli áron venni.
Hamarosan képek,irányár:
22000ft.

[ Szerkesztve ]

(#6886) Kornel213 válasza sowi (#6884) üzenetére


Kornel213
tag

Hello!
Softairon van egy srác aki árul egyet! [link] (Oldal elején van)

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#6887) sowi válasza Kornel213 (#6886) üzenetére


sowi
őstag

jo, hat ez el van tevedve egy kicsit, postakoltseggel 80 dollar egy ilyen krono, gyerek kicsit erdekesen valtja a dollart

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6888) rainmen válasza BaKeSZ87 (#6883) üzenetére


rainmen
aktív tag

Fordítva gondoltam, lehetett volna talán kevesebb a hézag, legalábbis a fogmaradvány magasságából ítélve. Bár a Te gondolatmeneted is teljesen logikus, mármint a rugóellenállás.

Apropó: a non linear ( nem lineáris, ha jól fordítom ) rugónak az a lényege, hogy nem egyenletesen növekszik a rugóerő összenyomás függvényében?

(#6889) rainmen válasza sowi (#6887) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ment pü, pls repü! :R

(#6890) Mcray válasza sptkyle (#6882) üzenetére


Mcray
senior tag

@sptkyle! :R

Köszönöm ismét, még a végén megtanulom mi ez az egész :)

Üdv,

ha valakit érdekel még, új képeket készítettem az AK-ról és eddig nagy sikere van:

[link]

Következő variáns már M4 tusos lesz ha minden alkatrész passzol majd. (Sowi, Soulreaper,Feka segítségével :R )

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#6891) rainmen válasza Mcray (#6890) üzenetére


rainmen
aktív tag

M4 tus van már? Mert ha nem, akkor:

M4 tus állítható

[ Szerkesztve ]

(#6892) sowi válasza Mcray (#6890) üzenetére


sowi
őstag

bazze, nagyon allat!!! ezek a tarak is baromi jol neznek ki, az utobbi idok egyik legjobb taktikal AK-ja :C

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6893) Mcray válasza rainmen (#6891) üzenetére


Mcray
senior tag

A vicc az hogy pont ilyen tust akartam, de sehol sem volt, ez a lökött Sowi meg eladta előttem ugyanezt( :DDD :((( ), így most Feka crane stockját foglaltam le. Pofátlanság lenne lemondani, és akkor is megveszem tőle ha hosszú távon más tussal tervezek, mert mindenképp fel szeretném próbálni az AK-ra.

@Sowi
Szuper, még egy elégedett néző :C :C :C :)
Az a vicc hogy ekkora sikerre egyáltalán nem számítottam. Nagyon várom hogy ezzel a tussal vagy M4 tussal lesz kényelmesebb...

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#6894) soulreaper válasza Mcray (#6893) üzenetére


soulreaper
tag

nekem nemteccik :) bár nekem semmilyen AK nemteccik :))

Private Military Contractor

(#6895) Kornel213 válasza sowi (#6887) üzenetére


Kornel213
tag

Ja oké, ezt nem tudtam csak láttam egy pár napja gondoltam belinkelem
Mcray: Nekem is tetszik az AK-d :D

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#6896) sptkyle


sptkyle
senior tag

Egész csini. AK-khoz képest. (ez tőlem nagyon nagy dicséret,mert szinte ugy viszonyulok az AK-khoz mint soulreaper. :D )

Hát gyerekek, ez már pech. 3 mp7-es volt még tegnap fent softair-en. Az elsőnek (mint fentebb említettem) Írtam 2 PM-et, elolvasta, nem válaszolt. Tegnap írtam neki mégegyet, ugyan az történt. Volt egy Well/TM öszvér. Azt tegnap este vette le a gazdája kb a listáról mert eladta. (mondjuk ő legalább előtte válaszolt a pm-emre) És van egy 3. Az Bell (ismeri valaki? :F ) Kicsit drágán, és arra is van már érdeklődő.
Ugy tünik mostanában nincs szerencsém. Nem lesz CQB fegyverem még egy ideig. :D

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6897) soulreaper válasza sptkyle (#6896) üzenetére


soulreaper
tag

mp7 jólnéz ki de abba is olyan gearbox van :S

4x-es ACOG-ot árult valaki softair-en de 25 de azt sokallom érte...bár lehet nemlesz más választásom :(

Private Military Contractor

(#6898) sowi válasza sptkyle (#6896) üzenetére


sowi
őstag

mp5k kell CQB-re rovid tarakkal, abban normalis GB van es birja a strapat

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#6899) rainmen válasza sptkyle (#6896) üzenetére


rainmen
aktív tag

A CQB-s fegyverkérdést múltkor kitárgyaltuk sowival. Kell két jobbfajta pisztoly, 100-as tárral és lehet tolni. :D
Néztél MP5K-t is? Esetleg vakera? Ott is vannak elszórtan cuccok. Ja, és persze a PH! apróhirdetései között is vannak airsoftos cuccok. :DD

(#6900) Djuree válasza Mcray (#6890) üzenetére


Djuree
félisten

nem rossz, de az enyém azért szebb :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.