Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24747) macilaci78 válasza Lacuss20 (#24746) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyes, leülhetsz.

5 dekás vasgolyót nem fogsz tudni olyan messzire dobni mint egy 25 dekásat Miért ne tudnék? Sőt!

Nem képes ugyanannyi mozgási energiát felvenni egy fele tömegű tárgy. Amíg tudom növelni a sebességet, addig minden határon túl tudom növelni adott, tetszőlegesen kis tömegű tárgy mozgási energiáját. Ez az űrhajózás egyik veszélye is.

A másik pedig, hogy azonos erősségű fegyverrel lőve tehát azonos kezdősebesség biztosítása mellett, különböző tömegű BB egyértelműen megfigyelhetően produkálja azt a tényt, hogy a könnyebb BB nem fog tudni ugyanakkora "kárt" tenni mint a nehezebb nehezebb. Ez igaz, én is erről beszéltem. Azonos sebesség mellett a nehezebb lövedék nagyobb mozgási energiával rendelkezik. Éppen ezért mérnek lövedék-kezdősebességet 0,20 g-os lövedékkel. De legalább elismered, hogy a fasza 0,43 g-os lövedéked nagyobb eséllyel okoz sérülést. :C

Emlékszem, amikor még 10 éve az első védőszemüvegemet kerestem szegedi munkavédelmi boltban: 0,5 g tömegű, 200 m/s sebességgel haladó, 6 mm átmérőjű vasgolyót fogjon meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.