Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) tkesy válasza Alg (#649) üzenetére


tkesy
őstag

Az XL-t is próbáltad?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#652) malacka87 válasza mgoogyi (#650) üzenetére


malacka87
senior tag

igazán nincs mit. 187cm és kb 75-80 között lehetek mostanában nem mértem. Deréktámasz kiváló, meg a fej is. Meló után beleülök és megszűnik az egész napos fájdalom. Régi szék csak tovább erősítette. Gondolom a keményebb ülőfelület is segített.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#653) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.

Jyskben voltam, a Trige nagyon bejött, kényelmesnek tűnt, viszont a Tamdrup szerkezetileg (fém karfa, meg a forgó rész) tetszik jobban...
Sok rosszat olvastam tőletek a Trigéről, tényleg ennyire rossz lenne?
Az eladó az egyik Jyskben azt mondta, hogy egyedüli hátránya, hogy a háttámla egy picit (jobban) dől a többi székhez képest.

Esetleg valami help jól jönne :)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#654) Alg válasza Dictator^ (#653) üzenetére


Alg
veterán

Ez volt az ha jól emlékszem amibe beleültem és rögtön összesett alattam az összes tömés, hátradőlve meg szépen lassan besüppedtem a vázig... de lehet csak a kiállított darab volt nagyon szétülve (mondjuk az sem jó előjel)

A Tamdrup egyel jobb volt, de az alacsony és hülye alakú (előrefelé lejt) karfa miatt nem tetszett, mondjuk 30at szerintem megérhet.

tkesy azt nem, de ott már kifizetném inkább a különbözetet a Premiumért, ha tényleg meg tudom csípni 80ért

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#655) Dictator^ válasza Alg (#654) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem kényelmesebb volt mint a Tamdrup, de tartok a hátrafelé dőlő háttámlától, meg a műanyag karfától.
A Tamdrup meg kényelmes, de kemény, bár ha igaz memória habszivacsos.
Mindkettőnél nagy előny, hogy a fejem nem lóg le róla, ha hátradőlök teljesen...
A többi itteni szék kiesett emiatt (mármint nem elég magas a háttámla)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#656) idegen lény válasza Dictator^ (#655) üzenetére


idegen lény
őstag

Leginkább csak tőlem olvashattál ezekről. #540, 559, 562-ben írtam róluk. A Trigében nem nagyon tudsz hátradőlni, mert előredönt. Keménynek egyáltalán nem nevezném a Tamdrupot, már csak azért sem, mert emlékezőhabos. Nagyon jól hátra lehet dőlni benne, olyannyira, hogy mindig félek, hogy eltörik, viszont ilyenkor egyáltalán nem tartja a fejet, ami egy idő után kényelmetlen, és megfájdul a nyakam. Ezért kitaláltam, hogy valahogy rákötözök majd egy ergonómikus emlékezőhabpárnát, az pont odaillik. A gond ezzel csak az, hogy függőleges állásban már nem kell, mert úgy már jó a fejtámasza. Köztes állásban meg nem lehet rögzíteni a széket. De még nem szereltem fel rá a párnát.

Szerintem próbáld ki a Markust is, a pár hozzászólással ezelőtt valaki által kifejtett gyakori probléma miatt én olyat választanék, aminek szövet vagy igazi bőr a fejtámasza, mintha a képek alapján lennének ilyenek is. Most még mindegyik 35 ezer forintért elvihető!

De nekem ez tetszik most a legjobban, csak elég drága, és még nincsenek róla tapasztalatok, elég zsákbamacska ennyi pénzért, de a 135 kg teherbírás elég meggyőzőnek tűnik: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#657) Dictator^ válasza idegen lény (#656) üzenetére


Dictator^
veterán

Ha jól vettem ki a szavadból akkor 177cm vagy, Én meg 185cm, viszont a Trigében a háttámla simán tartja a fejem normál ülő pozícióban, általában ha hátradőlök meg képes vagyok picit előrecsúszni ami hosszú távon igaz nem kényelmes, de legalább nem lóg le a fejem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#658) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Nekem az AK Premium V2 vagy ProX-e tetszik leginkább, csak tartok tőle, hogy melegebb időben nagyon beleizzadnék (más típusnál tapasztaltam, hogy menne :(( ). A szövet borítású székeknél viszont az aggaszt, hogy lehetséges, hogy ott is beleizzadok, csak a szék felszívja? Ez esetben egy műbőrt legalább letörölhetném, de a szövetet nem tudnám kitisztítani. Esetleg létezik cserélhető textilhuzat, mint az autó ülésekhez?

(#659) malacka87 válasza rioter (#658) üzenetére


malacka87
senior tag

Hu ezt akartam még írni ruha nélkül ne nagyon üljön bele senki mert elég tapadós. :)

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#660) rioter válasza malacka87 (#659) üzenetére


rioter
csendes tag

Hú, köszi, hatalmas tanács! :)
Viszont az igazat megvallva én nagyon igényes típus vagyok és az is zavarni tud, ha a székből felkelve a pólóm hátulján van egy szép nagy izzadságfolt.

(#661) Casoli válasza rioter (#660) üzenetére


Casoli
őstag

Ruha nélkül egyik műbőr székben sem ajánlatos ülni, mert a savas izzadság teszi tönkre a műbőrt. Attól reped ki pár év után.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#662) malacka87 válasza rioter (#660) üzenetére


malacka87
senior tag

Nekem nincs ilyen problémám most hogy van klíma. Ha kezdem érezni hogy meleg van azonnal kapcsolom! :D Padlástér 27c felett már megy is. Az itt olyan mint ha 40 lenne nem lehet levegőt kapni.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#663) icecave válasza Alg (#649) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is nézegetem a Torettát, de elbizonytalanítottál. Bár nemtudom, milyen magas vagy és hány kiló, én 168 cm és 72 kiló, szóval ezek alapján bőven bele kell, hogy férjek, nemde?

Szerk.: Ja, közben megtaláltam: 187centi/80kiló. Hm... akkor lehet mégsem lesz olyan jó az, mint gondoltam. Nincs más lehetőség, ki kell mennem a Pixelbe.

[ Szerkesztve ]

(#664) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Sziasztok, tudtok nekem ajánlani egy jófajta széket? Max 70-80k pénzért, testalkatom normál szóval nem kell nagy teherbírású. :D
Nézegettem ilyeneket pár oldalon de gondoltam inkább rákérdezek itt, úgyis van tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#665) Szőrös  válasza Szőrös  (#664) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ehh szerkesztési idő lejárt, ezt néztem ki magamnak szerintetek ez jó? Van valakinek tapasztalata?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#666) koxx válasza Szőrös  (#665) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#667) Szőrös  válasza koxx (#666) üzenetére


Szőrös 
veterán

Köszi, mondjuk csak úgy általánosságban van megemlítve Akracing szék :P
Vagy a kereső nem találta meg, hogy ez a típus meg lett említve.
Mondjuk ennyi pénzért már csak nem adnak valami vackot.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#668) Bla82


Bla82
tag

Sziasztok!

A három szék közül melyiket ajánljátok?

"SUZUKA" Forgószék
DX Racer forgószék #1
DX Racer forgószék #2

Kényelem és tartóssága lenne a fő szempont.

Előre is köszi!

(#669) koxx válasza Szőrös  (#667) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig írtam erről, nekem ugyanez van :)

(#670) Szőrös  válasza koxx (#669) üzenetére


Szőrös 
veterán

Akkor csak szimplán vak vagyok :DDD Azt láttam, hogy dicséred magát a márkát.
Na asszem holnap berendelem valahonnét.
Köszi :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#671) rioter válasza malacka87 (#662) üzenetére


rioter
csendes tag

Nem szándékozom ruha nélkül ülni benne, legalább egy rövidnadrág, póló. Nálam a légkondicionálás viszont azt jelenti, hogy bekapcsolok egy ventilátort és... és ennyi. Bár nem padlástér, de elég meleg tud lenni itt is.

(#672) attiati


attiati
veterán

nyeregszéket használ valaki? Képek alapján nagyon kíméletes megoldásnak tűnik.

De valami olcsóbb, 100e ft alatti megoldás érdekelne. Akár valami teljesen más, ami ugyanígy:
1. tehermentesíti a csípőt az ülőfelület előredőlésével
2. középen lyukas az ülőfelület

Markusból egyébként a bőr, vagy a szövet bevonású a jobb? Mos egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#673) LógaGéza válasza attiati (#672) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem szövet van, bőrből már láttam párat, és ami nem a boltban volt, annak mind repedt volt a fejpárnáján a bevonat - meg amikor kerestem is, tán pont itt mondták, hogy ez előjön. Úgyhogy szövetnél maradtam, eddig nem bántam meg.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#674) batagy válasza attiati (#672) üzenetére


batagy
őstag

A szövet bevonatos Markus mindenképpen sokkal jobb szerintem, mint a bőr bevonatos. Nem izzadsz rá, kellemes farmer szerű anyaga van, pamut érzést ad. Nem repedezik ki a bőr.

(#675) attiati


attiati
veterán

koszi mindkettotoknek

es osszerakos a Markus? kezben haza lehet hozni metron?

(#676) batagy válasza attiati (#675) üzenetére


batagy
őstag

A Markus összerakós, de ha kézben metrón viszed, megemelem a kalapom. :) A doboz 23 kg, de elég nagy és nehéz rajta a fogás. Mindenképpen kell valami segédeszköz, kiskocsira rátenni vagy valami. Sima kézben szerintem esélytelen, leszakadna a karod 10 m után.

[ Szerkesztve ]

(#677) icecave


icecave
nagyúr

Voltam ma megnézni a székeket, nemsokára leírom melyikeket próbáltam és milyenek voltak, természetesen hozzátéve a testi adottságaimat, hogy tudjon mindenki viszonyítani hozzájuk.

(#678) mgoogyi válasza icecave (#677) üzenetére


mgoogyi
senior tag

:R

(#679) bullseye


bullseye
addikt

Nekem tegnap jött meg a DXRacer Iron. Kicsit kalandosabb volt, mint vártam, de nagyon kellemes. 30 fokban mondjuk durva a műbőr felülete, de normál hőfoknál nem veszélyes. És a derekamnak nagyon jó, az biztos.

Csak azért aggódom, hogy meddig bírja a műbőr felület, mert erről nem sok infó van, és mondjuk a karbantartásról is csak kb. annyi volt, hogy "clean with gentle cleansers", meg ne legyél scrub :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#680) icecave


icecave
nagyúr

Kezdjünk bele, előre szólok, hosszú lesz és a fogalmazási stílusom sem fog mindenkinek tetszeni :D

Menjünk szépen sorban. Leginkább adottságaimhoz megfelelő székeket néztem, így a nagyon nagy böhöm székekbe bele sem ültem. Amint írtam 168 cm vagyok és 72 kiló, tehát majdnem "hónalj cirkáló" kategória, viszont a sokéves konditermi sportolásnak köszönhetően vállas(abb) vagyok, nem az az elhízott óvodás alkat, aki a kis keskeny csonti vállára rakatott a mekivel egy kis (vagy sok) zsírt.

Ami meglepett, hogy nem szabad a gyári adatokra teljes mértékben hagyatkozni, gondolok itt pl. a háttámla "szárnyfeszávra". Ugyanis nem mindegy, milyen szöget zárnak ezek be a hátlappal. Lehet, a fesztáv ugyanakkora, mégsem mindegy, hogy egyikbe beszorult, a másik meg pont jó. Itt erre egy kép, mire gondolok, Az A-val jelölt részről van szó:

1. Arozzi Torretta (~63k): A vállaimnak keskeny, és nem jó ez a szög, amiről beszéltem, nagyon "beszorít", így ha szélesen tartom a kezeim (mert a billentyűzettől jobbra egér, balra meg wacom tábla), akkor nyomja a külső oldalát a vállamnak. Valamint megértem azokat, akik az izzadás miatt nem akarnak szintetikus bőrt, hanem vásznasat, de nekem ez annyira bőr idegen, hogy nem tudnám megszokni. Oké, nem meztelen ül benne az ember, de ha bármi bőrfelületem ehhez a vásznas cucchoz ér, akkor az irritáló, kényelmetlen,stb. Ezért az XL-t ki sem próbáltam, sőt, ezzel az összes szövetes kiesett nálam.

2 Arozzi Verona (~80k): Érdekes, hogy kisebb a háttámlán a szárnyak távolsága, mégis mivel kisebbek, mint a Torettán, ezért kényelmesebbek. Jó volt, azt mondanám, hogy kényelmes.

3. AKRacing Rush (~90k): A háttámla "lapátjai" nagyobb szöget zárnak be, így elég szélesek, hogy az említett katartásnál na nyomják a vállamat, de mégis tartanak, amennyit kell. Kényelmes, ülőlap is elég, nem túl hosszú, valamint jó az oldaltartása.

4. AKRacing Premium V2 (~103k): Kényelmes, jó kis szék, de nekem már érzésre nagy volt, háttámla is inkább a nagyobb hátú "favágó legény" vagy épp "zsírsertés" alkatot is kiszolgálja. A szárnyak nagyon nyitottak, így csak a nagy és széles hátat tartják, így magamfajtáknak nem ajánlott.

5. DXRacer Racing (~105k): Becsapós szék, bár a képeken nem látszik, ez is a "vállbeszorítós" kategória, mint a Torretta. Gyorsan le is tettem róla, pedig egyébként tuti befutó lett volna.

6. DXRacer Wide (~133k): Ez egy baromi jó és kényelmes szék. Tetszett, nem vitás. Nem tudtam belekötni.

Végeredményben azt hiszem, hogy a Rush lesz (ahogy olvasgattam, nézegettem, kb. a Nitro is nagyjából ugyanez), mert bár ez és a Wide volt a legkényelmesebb, azt hiszem, a Wide nem ér 42k-val többet, annyival nem volt jobb, mint a Rush.

Azt gondolom, nagyon megérte elmenni, egyrészt, mert minden ember más, és ebbe az is beletartozik, hogy lehet akár két ember ugyanolyan magas és még súlyra is megegyező, vállszélességük miatt ami az egyiknek jó, másiknak korántsem biztos, hogy az.

[ Szerkesztve ]

(#681) Dictator^


Dictator^
veterán

Az IKEA-s Markusnak a háttámláját csak az ülő rész fogja? Ez mennyire stabil így?

A Jysk-es Tamdrup nem jön be, viszont a Trige nagyon. Igaz csak pár percet ültem benne, de totál bejövős.
A Markust nézném még meg, viszont félek, hogy a háttámlát nem tartja semmi csak az ülőrész.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#682) batagy válasza Dictator^ (#681) üzenetére


batagy
őstag

Egészen pontosan, a Markus-on a háttámlát nem az ülőrész tartja, hanem az vasból készült alváz. A hátlap egy L alakú vas vázzal csavarozódik fel az alvázra és nincs közvetlen összeköttetésben az ülőrésszel.
Ez 10-szer stabilabb mint az olyan székek, ahol a karfa tartja a hátlapot és amely az ülőlapba van csavarozva.

Szerintem tehát éppen fordítva van, mint ahogy gondolod.
A Trige-t csak így fényképről nézve nekem úgy tűnik hogy ott is a karfa tartja a hátlapot. Volt már ehhez hasonló székem (igaz olcsóbb darab) és az nem stabil, nyekeg, egy idő után elferdül. A konstrukció miatt én biztos nem vennék ilyen széket, de ízlések és pofonok.

SZERK: saját fotóim itt találhatók a Markus-ról, ott is megnézheted az alváz részt.

[ Szerkesztve ]

(#683) Dictator^ válasza batagy (#682) üzenetére


Dictator^
veterán

Jól van köszi, meggyőztél.
Holnap megnézem majd élőben a Markust.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#684) icecave


icecave
nagyúr

Van valami előnye/hátránya annak, hogy a pixelben, vagy az aqua-ban veszek egy széket? Gondolok itt a garanciás ügyintézésre (már ha ez egy szék esetén jelent valamit), valamint pl. arra, hogy új helyett elküldenek nekem egy elállási jobbal visszavitt példányt esetleg (ha egyáltalán ezt törvényileg megtehetik, nem tudom, hogy van ez)?

(#685) mgoogyi válasza icecave (#684) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Én biztos az aqua-ban venném, sokkal olcsóbb ott.

(#686) icecave válasza mgoogyi (#685) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, konkrétan 2910 forinttal. 1-3 munkanapot írnak, vajon ha ma megrendelem, kihozzák még péntekig?

tudom, hülyeségeket ne kérdezzek, ezt csak ők tudják (vagy ők sem).

(#687) mgoogyi válasza icecave (#686) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Ja, semmi, a premium v2-n járt az agyam, ott ~10k-s különbség van kb.

(#688) Szőrös  válasza icecave (#686) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én tegnap rendeltem meg az Akracing széket, még neme jeleztek, hogy megjött.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#689) bullseye válasza icecave (#684) üzenetére


bullseye
addikt

Pixelről tudok nyilakozni. Ott eddig kicsit kalandos volt.

- Rendelésre jött válasz e-mail, utána semmi.
- 2 órára rá jött ismeretlen számról egy SMS, hogy jön küldemény: száma xxxxxxx (semmi cégnév, de GLS volt, mint kiderült pár próbálkozásból). De a sebesség azért nem semmi!
- Az egyik keréken nem volt ott az a nem teljes karika bizgentyű, amitől nem esik ki a talpból.
- Amikor felhívtam őket, hogy most akkor küldenek egyet vagy mi lesz, mondták, hogy menjek csak ki, adnak cserét. Kicsit sértődöttek is voltak (Na jó, Attila mindig eléggé morcnak tűnik), hogy megjelentem náluk, és ilyesmivel zaklatom őket, amikor lenne más dolguk. Kiderült, hogy igazi csere nincs, csak a próbatermi modellből kapták ki az egyiket, és rendelnek igazi cserét. Remélem azért már nem nekem kell kibékávézgatnom 3 kerülettel arrébbról. A bocsánat/elnézést/hát ez gáz vagy bármi rokonértelmű kifejezés végig nem hangzott el. Részemről sem, mert ilyen kemény gyerek vagyok ám! :)

De működik, kellemes, nem fáj a derekam.

Ja, esélyes, hogy a garancia nem vonatkozik a műbőrre, mert természetes használatból eredő kopás vagy ilyesmi. :( És talán a fém részre sincs lifetime, csak a két év, remélem soha nem derül ki.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#690) Alg


Alg
veterán

Nekem is Premium v2 lett végül, apróról, gari már lejárt de egyébként hibátlan, 60ért - azaz az egyik csavar menetét majd javítani kell mert nem megy be teljesen de ez belefér.

Ha nem lett volna apróról, akkor innen rendeltem volna 80ért. (végül nem voltam a boltban, nem beszéltem velük szóval ennyit tudok én is amit itt írnak)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#691) icecave válasza bullseye (#689) üzenetére


icecave
nagyúr

Én tegnap este írtam már rájuk, hogy rendelnék, de a regre üres oldalt dob több böngésző is, "simán" rendelve meg nem választhatok utalásos fizetést (számla kell, utalással fizetve,hogy direkt legyen nyoma könyvelésemnél). Ma nyitás után kaptam is egy amilt,hogy küldjem az adatokat és a rendelést, küldenek egy utalásos számlát. Azóta várok. Ok, csak pár óra telt el, de írtam még egy levelet, hogy ha már így alakult, jólenne még benne lenni a nyereményjátékban, ami ma jár le... :D

[ Szerkesztve ]

(#692) Egon


Egon
nagyúr

Már évek óta készülök széket venni: a jelenleg használt (KIKA-ban vásárolt (50K-ról 30-ra leakciózott) példány bőr részeiről pereg le a festék (különösen a fejtámlánál).
Sajnos a magasságomhoz (180 cm) és feltételeimhez nem igazán sikerült találni semmilyen értelmes széket: úgy tűnik, a legtöbb ülőalkalmatosság 170-175 cm magasságig használható kényelmesen. Legalábbis ha szempont a magas háttámla, hogy hanyatt lehessen dőlni időnként. Az olyan apróságokat, hogy párnázott karfa, már nem is említem (szinte alig van olyan szék, amely ilyennel rendelkezne). A másik gond pedig az árak: a korábbi vételből kiindulva, először 30K környékén nézelődtem, aztán 50, majd 70K-ig, de kb. semmi. Külön bosszantó, hogy szinte az összes szék gagyibb cca. 100K-ig, mint a régi (30K-ért vett) székem.
Jah, ha tudtok magas háttámlás, szövet borítású, kényelmes, karfás széket, max. 70K-ért, szóljatok...:)

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#693) icecave válasza bullseye (#689) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, minden elintézve, amit akartam, számla, stb., szóval holnap a GLS dob egy barnát a ház elé :DDD

[ Szerkesztve ]

(#694) attiati válasza icecave (#693) üzenetére


attiati
veterán

meg mellé egy vastag sárgát

(#695) Zsiráfnyál válasza Egon (#692) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Én 200 cm és 110 kg vagyok, átérzem a problémát. :D Én is kb fél éve keresek széket, de egyszerűen az átlag méret / súly felett nincs normális. Amint szóba jön, hogy "extra teherbírás", vagy "extra méret", azonnal dörzsöli a tenyerét a sok szrházi, és "+100 ezer, mert nincs más, és úgyis meg fogod venni".

Néztem a "gamer" székeket, van 1-2 ami úgy-ahogy megfelelne, de az 150.000 Ft, és igazából egyáltalán nem jobb székek mint az 50.000 Ft-osak, helyenként ugyanolyan durva konstrukciós hibáik és igénytelen alkatrészeik vannak azoknak is.

Random külföldi gyártók weboldalait nézegettem, szerintem talán itt van a legnagyobb esélye annak, hogy véletlenül belefut az ember egy normális székbe, de itt sem találtam eddig igazán jót, plusz kb 0 felhasználói véleményt találok róluk. Itt van pl [ez], ami lényegében egy Markus 2.0, nagyon hasonló, csak kicsit masszívabb (+ pár alkatrésze cserélhető, pl kérhetsz hozzá más fajta karfát, stb..). Az [Antares] székei között is van félig-meddig normális, de ott se találom az igazit.

Keresni kell a legeldugottabb helyeken, aztán hátha.

(#696) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Egyébként ha már szóba jött, a [Velo] nevezetű székkel találkozott esetleg valaki ? Adnak rá 3 év garanciát, viszonylag sok benne a fém, hálós, szövetes, néhol 100, néhol 130 kg teherbírást írnak rá, és némi túlzással rámondható, hogy magas (kb 80 centis) a háta (szakszerűen belefókázva akár fejig is érhet).

90.000-ért látom legolcsóbban, ami elég sok, de valszeg van ez valahol ennél olcsóbban is. Vajon gagyi, vagy normális ?

[ Szerkesztve ]

(#697) Egon válasza Zsiráfnyál (#695) üzenetére


Egon
nagyúr

A külföldi rendeléssel az a bajom, hogy nem vennék széket kipróbálás nélkül, ezért az kiesik...:(
A felhasználói vélemények meg max. iránymutatásnak jók: annyira különbözőek az ízlések/elvárások, hogy simán benne van a pakliban, hogy adott széket akár tucatnyian is agyondícsérnek, de nekem (vagy neked) személy szerint nem bejövős (vagy akár a fordítottját is el tudom képzelni adott esetben).
Marad a random időközönként elkövetett IKEA/KIKA stb. látogatás (ami a JYSK-et illeti, hajlamos vagyok egyetérteni az egyik fórumtárs lesújtó véleményével, ami a bútoraik minőségét illeti: eddig kétszer vásároltunk náluk (1-1 cipősszekrény illetve kisasztal), és mindkettő csapnivalóan, bicskanyitogatóan sz*r).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#698) Alg válasza Zsiráfnyál (#695) üzenetére


Alg
veterán

Ay AK premiumot nézted már? Elég széles, és nekem a 187 centimmel a fejpárnát eléggé le kell húzni hogy kényelmes legyen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#699) Zsiráfnyál válasza Alg (#698) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Persze, néztem. Az ülés szélén lévő oldalsó "falakkal" van problémám. Maga az ülő rész sokkal keskenyebb mint a mostani székemé, szigorú vigyázülésben még kb beleférnék, de ha kényelmesen ülve az ölembe rakom mérőszalaggal azt az x centit amit a weboldalon írnak, az látványosan kevés. Plusz én eléggé keresztbe fekszek random irányokban a székemen, ez a körbefalazott "racing" konstrukció nem nekem való.

Élőben beleülnék, ha lehetne, de itt a környéken (Pécsen) erre sajnos nincs lehetőség.

A DX-eknek van kevésbé zárt, szélesebb ülőrésze, de az meg már a 150.000 Ft-os árkategória, ami nekem sok.

(#700) icecave


icecave
nagyúr

Egy kis update. Tegnap (szerda) ugye rendeltem egy széket a Pixeltől. Utalással fizettem, így meg is küldték az utalásos számlát. Még akkor (délután 3) elutaltam a pénzt.

Kaptam egy sms-t, hogy elindult a csomagom, fuvarlevélszámmal.

Ma nem változott semmi a GLS honlapján, mondom rákérdezek náluk mizu, azt mondták, hogy igen, lejelentették majd, hogy lesz egy csomag, csak ők még nem kapták meg.

Remek mondom, írtam a Pixelnek, hogy szerdán kaptam már csomagszámot, azt hittem ma megjön a csomag.
Válaszoltak, hogy a pénz megjött (naná, még tegnap, de ha esetleg nem fért volna bele a max. 4 órás bankok közti utalásba, akkor ma délelőtt biztosan megkapták)., és HÉTFŐN hozza majd a futár a csomagot... Eszem megáll, miért nem holnap? A honlapjukon is ott van, hogy a csüt. 15-ig beérkező rendeléseket még pénteken kiviszi a GLS. Tekintve, hogy én már tegnap elutaltam a pénzt, azért ez elég gáz...

Egyrészt lett volna időm hétvégén összeszerelni, másrészt azt tuti, hogy ha megjön a szék, akkor videó felvétellel meg mikroszkóppal fogom kinyitni, hogy ha bármi van, tudjam bizonyítani. Persze, csak nem lesz gond, hisz mi lenne, de sosem tudni.

Szóval röviden szerdán rendeltem egy raktáron lévő terméket, amit hétfőn fognak kihozni. Ennyit arról, hogy másnapi kiszállítás, ahogy hirdetve van a honlapon: [link]

Félreértés ne essék, nem fogok kínok között elhalálozni, hogy csak hétfőn jön a szék, de értetlenül állok a dolog előtt, plusz akkor ne állítsanak olyat, amit nem tudnak betartani. Így viszont nem, hogy következő munkanapra nem küldték a csomagom (csütörtökre), de még 2 munkanappal utána (hétfőre)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.