Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Hali Mindenkinek. Én anno a piacom vettem egy bőr fotelt, kitört az egyik kartámasza és kicsit megtuningoltuk:

Először méretre vágtuk a vasat, hegesztés, majd rákerültek a tartók:

[link]

Majd végül a karfák is:

[link]

Az alap szék a piacon alig volt pár ezer forint. Nagyon megérte. Ismerős vett egy hasonlót boltba jópár ezer forintért és már kb. 1 év után már szakad több helyen szét. :((

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#203) nyunyu


nyunyu
félisten

Melohelyen nagyon bejon a Sitag Reality:

Csak az ara harom-negyszerese a szekre koltheto lovemnak. :(

Van valami hasonlo szek, elerheto aron?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#204) BomiBoogie válasza nyunyu (#203) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez mennyire segíti elő, hogy egyenesen üljön az ember?

Én régóta keresek olyan dolgozószéket, amelyik úgy tartja/nyomja a hátat, hogy egyenesen kell ülni rajta.

Nem találok, ezért jobb híján fittlabdán ülök...

(#205) nyunyu válasza BomiBoogie (#204) üzenetére


nyunyu
félisten

Atlagos szekekhez kepest ez annyiban ergononikusabb, hogy lehet fel-le tologatni a hattamlajat.
Ulolap+hattamla szoget szabalyzo szinkronmechanikat is csak akkor szurtam ki, amikor egyik kollega szekere ultem le, amelyiken nem volt bedugva a hintat gatlo pocok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#206) BomiBoogie válasza nyunyu (#205) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát akkor elvileg közelebb lehet állítani a támlát a hátadhoz, hogy ne "feküdj el" a széken.

Minek neked szék, ha a melóhelyen van jó? :D

Nekem elsősorban munkahelyre kéne, itthon jó a labda. :K

(#207) ak05


ak05
tag

üdv
sikerült venni egy ilyet: [link]
összeszerelés után ráülök,visszasüllyed a szék az minimum szék magasságig
ötlet?
köszi

(#208) nyunyu válasza ak05 (#207) üzenetére


nyunyu
félisten

Instant csere.
Rossz a gazrugoja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#209) Alex91


Alex91
félisten

Rocada RD-997, errol van valami velemeny? Esetleg tud valaki jo aron tartos, nagy teherbirasu fogoszeket?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#210) Alex91 válasza Alex91 (#209) üzenetére


Alex91
félisten

Meshback SY irodai munkaszék fekete, vegul ilyen lett.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#211) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Ha már szék és December van.

;]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#212) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok a Kika féle D-sign székről van valakinek bármilyen tapasztalata?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#213) fradi81


fradi81
veterán

hali
Ezt néztem ki neten, jó lehet? Ezeknek a székeknek a szivacs részét lehet cseréltetni mikor már kényelmetlen lesz?
[link]

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#214) sittes79


sittes79
addikt

Otthon/munkahelyen minimum 8 óra gép előtt üléshez szeretnék valami jó kis kényelmes masszív hát támasztós széket max 30.000 a keret.

Köszi

(#215) thomeef


thomeef
őstag

Fú de pang ez a topik, pedig érdekelne hogy miben csücsülnek az emberek a gép előtt 24/7 :P

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#216) XmoD válasza thomeef (#215) üzenetére


XmoD
aktív tag

(#217) thomeef válasza XmoD (#216) üzenetére


thomeef
őstag

Hát én ebben csak aludnék :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#218) XmoD válasza thomeef (#217) üzenetére


XmoD
aktív tag

Alvasra kenyelmetlen :O Foleg nem szomjas allapotban. De gephez nekem tokeltes. mivel alacsonyan helyezkedik el a monitorom is

(#219) thomeef válasza XmoD (#218) üzenetére


thomeef
őstag

Érdekes megoldás mindenképp :))

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#220) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Az előbb széttört alattam a 2 éve vett székem :((

Kéne már egy olyan amit nem a karfa kerete fog össze, mert az előző kettő is így tört szét, amikor hátradőlve filmet néztem. Tudtok ajánlani egy strapabíró, erős forgószéket?
20-30k között lenne jó megállni árban...

www.vakbelmutet.hu

(#221) marec1122 válasza Cheesy (#220) üzenetére


marec1122
senior tag

én most ezen gondolkodom. csak az a baj hogy nem tudom mennyire strapabíró. a mostani is kb ennyibe került de nem bírt ki 3 évet. ha nem lenne pénzkérdés kérdés akkor dxracer széket vennék, bár annak meg megszűnt a magyarországi viszonteladója.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#222) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Hátha valaki tud segíteni:

Szeretnék egy forgószéket magamnak otthonra, mert az előző széttörött, max 40k-ban gondolkodom.

Szempontok:
- fejtámla kell
- karfa is
- minél gerinckímélőbb és ergonomikusabb
- hintamechanika egyáltalán nem fontos
- nem beleizzadós
- természetesen minél kényelmesebb (egyik részét az ergonomikus kielégíti, a másik, hogy a belesüppedősbe hosszú távon elzsibbad és beleizzad az ember, a kemény meg nyom.)
- nem kiállítási tárgy lesz, de azért ne nézzen úgy ki, mint valami okádmány

Ha konkrét, bevált típusokat nem is tudtok, boltokat mondjatok kérlek, ahol van bőven választék!

EIK! :R

[ Szerkesztve ]

(#223) eami válasza raven12 (#222) üzenetére


eami
addikt

Hali,

én is épp nézelődök és nekem IKEAból ajánlották a MARKUS és VOLMAR székeket. Utóbbi 80 ezertől felfele kezdődik az nyilván kiesett, viszont a MARKUSból van kettő 40 ezer körül:
egyik és a másik

Illetve találtam egy bejegyzést hupon is az egyikről.

Jó kis széknek tűnik és ahogy hallottam elég strapabíró is. Én csak azért töröm még rajta a fejem mert a háttámla hálós és nem tudom két kisgyerek mellett mennyire jó ötlet hálósat venni. Azon kívül tuti ezek közül választanék most azonnal :K (és eléggé esélyes hogy a háló ellenére is ez lesz)

[ Szerkesztve ]

(#224) raven12 válasza eami (#223) üzenetére


raven12
senior tag

Jé, ki gondolta volna, hogy kapok választ! :D

Köszönöm! Én is amúgy ezeket néztem ki, igaz, kicsit megdrágultak a bejegyzés óta :Y

Ezt a Markus-t elég nagyra tartják külföldi oldalakon is, kinéz egy út az IKEA-ba! :))

(#225) #42007296 válasza raven12 (#224) üzenetére


#42007296
törölt tag

Ezt a tipusú széken honnan lehet beszerezni IKEA-n kívül ?
Mivel a közelemben nincs és az ikeának nincs webshopja :(

Esetleg valami hasonló tipus ?

(#226) eami válasza #42007296 (#225) üzenetére


eami
addikt

Nem ismerem őket, de az omifutár vállal beszerzést és házhozszállítást IKEAból.

[ Szerkesztve ]

(#227) #42007296 válasza eami (#226) üzenetére


#42007296
törölt tag

Köszi az infót! :)
Ugyan ahol én lakok az a település nem szerepel a listájukon, de utánajárok, hátha mégis vállalnák.
De ha lenne más alternatíva, akkor szivesebben választanám azt, mint ezt a bizonytalant :)

Szerk.: Hahhhh xD közel 10e Ft-ba kerülne :D :D ugyhogy kihagynám :D

[ Szerkesztve ]

(#228) salmiakki válasza #42007296 (#227) üzenetére


salmiakki
tag

Esetleg van közületek valakinek ilyen széke? Kíváncsi lennék a tapasztalataira :)

https://www.bestmarkt.hu/arozzi-monza-jatekules-narancssarga-p269052

(U:I.: Sorry, a témára akartam a választ, nem a hsz.-re :S)

[ Szerkesztve ]

(#229) #42007296 válasza salmiakki (#228) üzenetére


#42007296
törölt tag

Egyik ismerősöm hasonló tipusú széket vett.
Full textil, igy nem izzadós mint a bőr és nagy teherbírású...nem is könnyű szék :)

Én is vacillálok ezen a tipuson.

(#230) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

eRROL A SZEKROL MI A VELEMENYETEK ?

Nem nagyon tudom azt sem hogy honnan erdemes vasarolni, mert nem igazan talalok olyan boltokat ahol arulnak.

XD alias IKSZDé

(#231) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Otthoni irodámba szeretnék forgószéket venni. Napi XX órát gép előtt töltök, úgyhogy fontos, hogy jó tartást biztosítson. Tudnátok ajánlani egy kényelmes és tartós darabot olyan 50 000 Ft + áfáig?

Előre is köszi! :)

(#232) eami válasza r6man123 (#231) üzenetére


eami
addikt

a korábban említett MARKUS szerintem jó vétel ebben az árban. IKEA ráadásul 10 év garanciát is vállal rá.

(#233) actions9


actions9
tag

Halk, nem recsegő, ropogó széket keresnék, otthoni éjszakai munkához, tud valaki ajánlani ilyet?
(pl. bőr szóba sem jöhet, mert az önmagában morgó hangot ad)

[ Szerkesztve ]

(#234) Cheesy


Cheesy
őstag

Jelentem ma hoztam haza és szereltem össze az Ikeás MARKUS széket. (sötétszürke, szövetes)

23KG és ami kell, az fém. Nem a karfák tartják a háttámlát az ülőlaphoz, eddig az tört el amikor tönkrement egy székem. Határozottan úgy tűnik és olyan érzés, hogy "van benne anyag".

www.vakbelmutet.hu

(#235) feggef


feggef
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az IKEA MARKUS -nál jobb szék kapható 45 -ért? Érdemes keresgetni?
kösz

(#236) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Arról kérdezném a jelenlévőket (bár a téma kicsit pang :) ), hogy használ-e valaki ilyen széket: [link]

Elvileg jónak néz ki, az ára sem rossz, délután kipróbálom, csak a saját tapasztalat is számítana.

Előre is köszi a hozzászólásokat.

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#237) eami válasza P1eTr0 (#236) üzenetére


eami
addikt

IKEA-ban most akciós a Markus forgószék.

(#238) P1eTr0 válasza eami (#237) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Igen, de azért ez egy kicsivel többe kerül (akciósan +15k).

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#239) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

irodai széket keresnék, melóhoz. napi 10-16 óra gép előtt ülés, heti 5-7 napban. 185+ magas vagyok és 100+ kg, tehát nem kistestű. tartós kell és kényelmes, amiben nem nyíródik ki a hátam.

melóban steelcase székek vannak, azok jók, de mocskosul drágák. korábbi melóban herman milleren is ültem vagy 1 évig, mondjuk nekem a hálós annyira nem jön be, de a szék jó volt. szóval van összehasonlítási alapom, hogy mi a jó szék.

nyilván szeretném olcsóbban megúszni, de ahogy látom, nem fogom. 100 fölé nem szívesen mennék, de inkább olcsóbbat keresnék. személyes vélemények előnyben.

válaszokat köszi

(#240) koxx válasza Tin (#239) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Válaszolva a bestbuyos topikban feltett kérdésedre.
Sokáig nézegettem én is, de nem találtam olyat a ~100kilóm alá ami tutira kibírt volna 2-3 évet. Így akadtam rá az ak racingekre. Kértem ajánlatot vmi egyedi olasz gyártmányú spéci irodai székre, de a 995€-s árat kicsit sokallottam, ill a csaj ezt sem tudta megmondani hány kg teherbírású a gázrugója.

(#241) Tin válasza koxx (#240) üzenetére


Tin
veterán

na de ez az ak racing milyen? mármint a tapasztalataidról írhatnál:)

1000 eurósat annyira én sem akarok, a steelcase-ek is annyit, meg a hermann miller is. annyit azért nem adnék egy székért, mert értelmetlen.

(#242) koxx válasza Tin (#241) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jah az kimaradt :D
Nagyon masszív szerkezet, egy fémváz van körbe a székben. A csillagtalp sztem van vagy 5 kiló, a kerekek jó minőségűek. A karfa magassága állítható, de oldalirányba sajnos nem lehet forgatni. A gázrugó úthossza nekem pont megfelel, nem ereszt le pár óra üldögélés után. A kárpit lehet műbőr vagy szövet, én utóbbit választottam mert nyáron a bőrbe sztem belerohad az ember. A támla majdnem vízszintesig ledönthető egy kar segítségével így elég jól be lehet állítani. Adnak egy derék ill egy fejtámaszt is, opcionális, hogy használod vagy sem, én a fejpárnát használom.
Negatívum: nekem vmiért baromi körülményes volt az összeszerelés, de lehet csak én vagyok béna. Nem forgatható alkartámaszok. Ha testesebb az ember akkor lehet, hogy keskeny a kagylóülés kialakítás.

(#243) Tin válasza koxx (#242) üzenetére


Tin
veterán

köszönöm, ez így korrekt.

a karfa állíthatóság nekem fontos az asztal alá becsúszás / félig fekve gépelés miatt. a forgathatóság kevésbé, ha jó helyen van, nem gáz. a fejpárna jó, a deréktámasz szerintem annyira emberfüggő, hogy max az ember varr magának sajátot. a gázrugó látom egy sarkallatos pont, még nem volt szerencsém olyan székhez, ami leeresztett, igaz, egy steelcase gázrugó már eldurrant alattam, mondjuk az a szék már elég régi volt és előttem mások is használták:D

ami tényleg para lehet, az az, ha szűk a szék, és az ember beleizzad. ez ugye a háton és az ülőlapon van, és nem mindegy. megnézed, kocsiban is vannak olyanok, amikor gyakorlatilag az oldalsó támasztókon ül az ember, nem pedig közöttük, mert kicsi a szék. mondjuk, ha 100 kiló vagy, akkor gondolom te sem vagy az a nádszálvékony típus.

megnézem ezt az ikeás széket, most akciós. beleülök, kipróbálom, aztán megrágom a dolgot.

egyébként az általad használt szék árkategóriájában néztél másokat is? néztem, a pixelben van választék másokból is, de annyira nem vágom ezeket minőségileg, hogy a neten is rengeteg soha nem hallott székmárkát magasztalnak az egekbe, amik még olcsóbbak is mint ezek.

(#244) Tomko78 válasza Cheesy (#220) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem egy Sigma EC 06 fotelom van , elég masszív egy darab pl alúl még betettek egy vaslapot ami jól rögzíti a háttámlát

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#245) koxx válasza Tin (#243) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Régi kikás szék gázrugója adta meg magát ~1,5 év után, de szerencsére nem durrant el csak eresztett.
Karfa magassága nagyon tág határok között álíltható, pont most engedtem lejjebb és csúsztattam az asztal alá.
Szerencsére széltében nem vagyok olyan nagy, nekem még pont kényelmes a szék. Nyilván nem mindegy, hogy a 100kg mellé az ember 170 centi vagy 190 :D
Aquánál vettem mert akkor sokkal jobb áron volt mint a pixelnél, AK Racing és az Arozzi székeket néztem, igazából külföldi review-ból sincs túl sok, de amit elolvastam ott dícsérték az AK székeit. Még egy ikeás versenyző volt vmi 50k körüli árban, de nem győzött meg :/

(#246) Tin válasza koxx (#245) üzenetére


Tin
veterán

semmiképpen sem szeretném elfillérb.ni a dolgot. utána fogok nézni alaposan, és keresek helyeket, ahol ki is tudom próbálni ezeket - anélkül nem szívesen vennék semmit.

mindenesetre köszi a válaszokat mindkettőtöknek, ha másnak vannak még tippjei, várom őket!

(#247) koxx válasza Tin (#246) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha pesti vagy akkor szívesen megmutatom a széket. Sajnos én sem tudtam sehol kipróbálni így kicsit zsákbamacska volt.

(#248) Tin válasza koxx (#247) üzenetére


Tin
veterán

köszi!

végülis vettem egy bőr markust az ikeában, 35-ért vétek lett volna otthagyni.

ezt ki tudtam próbálni, hogy viselkedik az asztalnál, becsúszik-e alá, és egész jónak tűnik. az én méreteimhez megfelelőnek tűnik az ülőlap és a hátlap is, a fejtámasz pont a vállam fölött kezdődik, egyedül a deréktámasz idegesítő benne, és nem is állítható/kiszedhető, de gondolom az majd kipuhul, mert ott is volt olyan szék, amiben nem volt zavaró.

szóval most elodáztam a dolgot, vettem egy B széket, és majd ha nagyon nem jó, később rászánom az időt, és keresek egy frankót. de addigis kell ülnöm valamin:)

(#249) Peppo


Peppo
őstag

Üdv! Látom, feléledt a topik. Én is most keresek széket, ami megfelel az elvárásaimnak, és nem csillagászati áron kapható (5 számjegynél több ne legyen). Sokat ülök a gép előtt, használom munkára, játékra, filmnézésre. Nézegettem az ún. gamer székeket (Akracing, Dxracer, stb.), nem tudom, ezek megérik-e az árukat. Szépek, jónak tűnnek, de nem volt még lehetőségem kipróbálni őket. Sima irodai széket munkahelyemen tudtam tesztelni többet is, de azoknál valami jobb kellene. Valami olyan, ami strapabíró (100-120 kilót bírjon el megbízhatóan), lehetőleg szövetborítású, mert a bőrbe nyáron belerohadok, és persze ami a legfontosabb, kényelmes legyen.

(#250) #42007296 válasza Peppo (#249) üzenetére


#42007296
törölt tag

Én ezt és ezt néztem ki. Mindkettőt kipróbáltam és nagyon kényelmesek. Bővel elbirja mindkettő a 100-120 kg-ot. Egyik bőr hatású a másik pedig szövet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.