Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) LógaGéza válasza batagy (#550) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hmm, jó ezt tudni köszönöm! Kíváncsi leszek egyszer, hogy 250km-re is kijönnek-e :) Bár inkább ne kelljen megtudni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#552) malacka87


malacka87
senior tag

Elég volt meguntam ezeket a szar székeket. 2év alatt elbasztam rá 60000ft-ot. Sokat ülök a gép előtt ráadásul nehéz a meló is. CNC Hajlító. Hátam derekam kivan a nap végére. Ő fog jönni nemsokára.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#553) koxx válasza malacka87 (#552) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó választás.
Ha egyszer valaha garis dolgot kell intézned akkor közvetlen a svéd supportnak írjál a weboldalon keresztül.

(#554) malacka87 válasza koxx (#553) üzenetére


malacka87
senior tag

Köszönöm. Végigolvastam az 500 hsz-t láttam hogy te is írtál nekik. Elvileg csomagolás alatt van szerintem holnap megjön. Éjjel elvileg depoba rakják.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#555) Fernet


Fernet
senior tag

Ó a fenébe. Hétfőn vettem egy akciós TAMDRUP-ot Jysk-ben, mert a régi székem már kiszolgálta az idejét. Kényelmes meg minden, de ki volt téve egy TRIGE is, ami még kényelmesebbnek tűnt, viszont eredeti árán "kicsit" soknak találtam. Erre látom, hogy mától az is féláras. Most megesz a fene. :)

(#556) Uyuarasy válasza Fernet (#555) üzenetére

Ha online vetted, akkor meg elhetsz az elallas jogaval. :)

[ Szerkesztve ]

(#557) LógaGéza válasza Fernet (#555) üzenetére


LógaGéza
addikt

JYSKben előre látják az akciókat olyan 2 hónapra, ilyenkor ne félj kérdezni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#558) Fernet válasza LógaGéza (#557) üzenetére


Fernet
senior tag

Az lesz legközelebb, bevallom erre nem gondoltam akkor :)
Nincs amúgy bajom a vásárolt székkel, mert kényelmes meg minden, sokkal jobb mint az előző volt, csak kicsit bosszant a dolog. Pedig hányszor megfogadtam már, hogy vásárlás után nem nézek akciós újságokat. :)

(#556) Uyuarasy
Nem online vettem, úgyhogy nincs 14 napos elállás.
Sőt ki is próbáltam ott helyben. Csak más 1-2 percig benne ülni és más 1-2 órát :)

Más:

Lábtámaszt használtok a székekhez?

[ Szerkesztve ]

(#559) idegen lény válasza Fernet (#555) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem cseppet se sajnáld! Én olcsóbban vehettem volna meg a TRIGE-t, mégis a TAMDRUP-ot választottam. Mindkettőt alaposan kipróbáltam.

A TRIGE
- egyáltalán nem tartja a hátat, csak a vállakat, ha kihúzod magad, vagy pedig görnyedsz benne;
- nem emlékező habos, ezért hamar kilapul;
- nem lehet annyira hátradőlni vele, mint a TAMDRUP-pal;
- rövidebb a karfája, és nem emlékező habos;
- műanyag karfa, műanyag láb; TAMDRUP: króm színű fém karfa, króm színű fém láb, nagyon esztétikus.

"Vacak minőség 1 évig bírja csak!!!
Kevesebb mint 1 év alatt kiültem a széket. A szivacs benne teljesen kilapult. Valamint nyikorog, ami nagyon zavaró."

"1 év alatt tönkrement a 60 kilóm alatt
Pont most esett ki az egyik kereke is, és irodaszék szervizet keresek, de már a számla sincs meg de így is 1 év garit adtak talán rá? Már fél éve nyikorog hiába olajozom és kattog is mikor hátradőlök. 4-5 hónapja magától kiesett alul az egyik rögzítőcsavar is. A soroksári auchan mellett lévő jysk-ben vettük 2015 januárjában. Ennyi pénzért a kényelem mellett azért örültem volna ha nem nyikorog kattog vagy nem esik szét 1 év alatt teljesen átlagos használat mellett."

Akkor már inkább ez lehet opció, mert nem műbőr, hanem hálós az ülés és a hát is: [link]

Nyolcvan kg alatt ez is olcsó választás: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#560) peterez


peterez
csendes tag

Sziasztok, aki esetleg hezitál, most 10 000 Ft-tal olcsóbb a bőr IKEA Markus szék, vagyis összesen 35 000 Ft. Így aztán tényleg megéri.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40103100/#/40103100

(#561) Fernet válasza idegen lény (#559) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm, megnyugodtam :)

Nem kizárt, hogy csak a boltban tűnt kényelmesebbnek a TRIGE és itthon megváltozott volna a véleményem.
Én is nemrég olvastam, hogy nem memória hab van benne. Kényelmes ez a TAMDRUP, hoztam ma haza próbának egy lábtámaszt, azzal még kellemesebb ülni benne.

(#562) idegen lény válasza Fernet (#561) üzenetére


idegen lény
őstag

Még két vélemény a TRIGE-ről, amik bizonyítják, hogy mennyire nem ergonomikus:

"Nagyon szép, puha párnázott fotel, ami nagyon kényelmes is lehetne, de nem az...
Olyan magasan áll, és nem lehet lejjebb engedni, hogy legfeljebb 190+ -os embereknek kényelmes, ugyanakkor lapockánál támaszt, ez által görnyedt üléspozícióra kényszerít. Egy óra ülés után már borzasztó kényelmetlen. Bárcsak ne vettem volna meg, az üzletben még kényelmesnek tűnt."

"Gerinc kinyírásából ötös
Fél éve vettem egy fele ennyibe kerülő szék helyett. Két hetet használtam, majd súlyos gerinc-, csípőfájdalmak jelentkeztek tőle. Gyanakodtam rá, ezért kidobtam a képből, és a régi széket kezdtem el megint használni. És minden panasz megszűnt. Adtam neki még egy esélyt két hónappal később, és végigjátszottam ugyan ezt a ciklust, de a régi széknél lyukadtam ki megint.

Összefoglalva: Aki napi négy óránál többet akarja használni, és a magassága közel van az enyémhez (182cm), az nagyban kerülje el, ha nem rokkant módjára akar járni pár hónap után."

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#563) Fernet válasza idegen lény (#562) üzenetére


Fernet
senior tag

Na igen, ezek pont olyan dolgok, amik a boltban néhány perces próba alatt nem derülnek ki.

Székeknél is lehetne olyan a Jysk-ben mint a matracoknál a 100 napos próba. Nem is kellene annyi, elég lenne egy hét.

(#564) idegen lény válasza Fernet (#563) üzenetére


idegen lény
őstag

Nekem mondjuk ez egyből kiderült, mikor könnyedén befért a derekam és a szék háttámlája között a kezem. Nyilván akkor nem tartja a derekat semmi.

Semmivel sem lennél előrébb vele, mint a két év garanciával. Viszont igencsak megnőne az esély arra, hogy egy már akár száz napja használt széket adnának el neked újként.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#565) malacka87


malacka87
senior tag

AKRacing Premium V2 AK-7002-CB karbon első benyomás: Elég masszív szerkezet. Nem nyikorog nem nyekereg. Állítás még nem az igazi gondolom majd bejáródik. Nadrág póló szerintem nem árt hozzá ha nincs klíma. Odatapad az ember. Kényelmes iszonyatosan. Kartámasz is meglepően kényelmes. Kezdésnek beleraktam 4 órát egyhuzamban. Nem fáj a hátam derekam fenekem. ;] Ár szerintem 70-80 ezer forint lenne a reális ár érte. 187cm vagyok 78kg. Összességében megvagyok elégedve vele. Tapasztalatokat majd megosztom a hónapok folyamán.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#566) Zedz válasza malacka87 (#565) üzenetére


Zedz
addikt

Előtte fájt a hátad, derekad?

(#567) malacka87 válasza Zedz (#566) üzenetére


malacka87
senior tag

Igen. Másik szék nem tartotta a hátam derekam. Kezem túl alacsonyan volt. Meg élhajlítóként dolgozok nehezeket meg sokat emelgetek.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#568) negoro


negoro
csendes tag

DX Racert-t vettem (formula fekete, kevés zölddel). Csak jót tudok róla mondani, 1 hét után. Kényelmes, erős, és szép. A KIKA-ban leértékelve volt, 79-ről 69-re. Gyönyörű nagyszilárdságú csavarok, bikaerős huzat. A fejtámasz szuper, a deréktámaszt nem raktam föl, túl nagy, a szék így is kényelmes. Egyet sajnálok, hintaállásban nem rögzíthető valamely pozíció, egyes székek tudják ezt. A háttámla könnyen állítható, oldalt jól tart, a szék mérete nekem tökéletes (178 cm, 82 kg). Az egész szék kellően összefogott, kemény, de kényelmes, a kartámaszok is, örülök neki :)

(#569) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ezzel a székkel kapcsolatban vannak v.kinek tapasztalatai?Ajándék lenne.[link]

PSN - RedFoxHun

(#570) idegen lény válasza redhunter (#569) üzenetére


idegen lény
őstag

Hú! Nekem ez rettenetesen tetszik! Ha most vennék széket, biztos ezt venném meg! 135 kiló teherbírású szék ennyiért, az nem semmi! Nem hinném, hogy a gázlifttel gondok lesznek. :) Én gondolkodás nélkül lecsapnék rá! Tulajdonképpen nem sokban különbözik ettől, csak sokkal olcsóbb: [link] Pedig ezen még hálós díszítőelem sincs. A fejpárnával tényleg ördögien néz ki! ;] Én nagyon örülnék neki, ha ilyet kapnék ajándékba! :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#571) Kiglerx válasza redhunter (#569) üzenetére


Kiglerx
tag

Összesen 1 gond ezeknél a székeknél, hogy a háttámlát a karfa tartja. A háttámlába vannak menetes betétek és abba kell tekerni és ezek idővel kiszakadnak és az egész támla egy 10 fokkal hátrébb fog dőlni.
Nézd meg szerintem az Ikeás Markus széket, még midnig akcós, 35k-ba kerül

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#572) redhunter válasza Kiglerx (#571) üzenetére


redhunter
senior tag

Nem tudom hogy ez milyen lehet abból a szempontból,de nekem 3 éve van egy főnöki forgószék ahol a támlát szintén a karfa tartja,de semmi gondom nincs vele.Bár szerintem ez függ a használattól is,hogy ki mennyit használja,és mondjuk hogy hogy ül le.Mert látom munkahelyen 1-2 embernél ahogy 85-90 kiloval belevágja magát a székbe hogy csak ugy recseg némelyik,az nem hiszem hogy hosszutávon jót tenne neki.De nyitott vagyok szval megnézem azt is amit mondtál,bár mivel fiatalnak lesz igy neki a kinézet is számit.

PSN - RedFoxHun

(#573) idegen lény válasza redhunter (#572) üzenetére


idegen lény
őstag

Sikerült már kipróbálnod őket? Melyiket érezted kényelmesebbnek, ergonómikusabbnak?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#574) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

A széket keresem. Egyszer szeretnék rá költeni, ezért mondhatni nem számít a pénz (nem, nem anyu fogja fizetni, dolgozó ember vagyok és hajlandó vagyok félre tenni egy komolyabb összeget rá). Mivel programozó és gamer is vagyok ezért nyilván sokat ülök gép előtt, ezért sem sajnálom rá a lét.
Azt már eldöntöttem, hogy DX Racer lesz, csak azt nem tudom melyik legyen. A hivatalos EU holnapon rengeteg féle-fajta van. Odáig eljutottam, hogy a King az testes embereknek van. Nos én nem vagyok az (175 cm-72 kg) de szeretem az extra kényelmet ezért is gondolkodom a King-ben. Na meg persze arra is gondoltam, hogy ha méretesebb embereknek való széket veszek tovább tart mivelhogy az alapból strapabíróbb (nem tudom, hogy ez így hülyeség-e csak így gondolom).

Arról esetleg van valakinek tapasztalata, hogy mondjuk fél évi használat után nem kezd-e el nyikorogni a szék?

Azok akik DX Racert vettek mi alapján választották az adott modellt? Én nem szeretnék X típust venni azért mert csak az van éppen a boltban de még az akciózás sem igazán érdekel (persze nem gond ha olcsóbban jutok hozzá :DDD).

Azt szerettem volna még kérdezni, hogy itthon hol lehet DX Racer székeket találni-kipróbálni? Pár típusba beletennék a hátsóm mielőtt megvenném és az alapján szeretnék dönteni de erre kevés esélyt látok, hogy találok ilyet pláne helyben. (budapesti ajánlások is jöhetnek mivel néha arrafelé is megfordulok, de főképp Debrecenben tudnék nézelődni)

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#575) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Jómagam is széket keresnék, viszont, mivel eléggé izzadós vagyok, úgy vélem, szövet borítású lenne jó. 180cm, 85kg, enyhén derék és picit nyak fájós vagyok. Az elsődleges szempontom, hogy ergonomikus, egészséges ülést biztosítson, másodlagosan, hogy kényelmes legyen, ja, és 100e. alatt legyen az ára.
3 jónak tűnőt találtam:
DXRacer Formula - Fekete - Szövet
AKRACING Gaming Szék
Arozzi Torretta XL Gamer Szék
Ezeket sok helyen dicsérik, milyen kényelmesek, viszont arról nem nagyon találtam adatot, melyikben mennyire egészséges ülni, pedig ez érdekelne legjobban. Szívesen ki is próbálnám, ha tudtok javasolni Budapesten olyan helyet, ahol ezt meg lehet tenni.
Az Arozziról olvastam már olyat is, hogy inkább kényelmes, mint ergonomikus, pedig pont abból van XL típus, ami bár testméretemhez nem kell, viszont szeretem egyik lábam a másik alá rakva, fél törökülésben tartani.
Normál ülésmódban számít valamit,ha XL-es széket használunk normál testmérethez? Ront esetleg az ergonomián, kényelmen?

Köszönöm a segítségeket előre is.

(#576) nyunyu válasza rioter (#575) üzenetére


nyunyu
félisten

viszont szeretem egyik lábam a másik alá rakva, fél törökülésben tartani.

Ezzel azért vigyázni, mivel nem tesz jót az embernek, ha sokáig el vannak szorítva a combban lévő artériák.

Pár éve volt egy olyan eset, hogy valaki lótuszülésben végzett meditáció közben bealudt, aztán mire órákkal később felébredt, addigra teljesen elhaltak a lábai a keringés hiányától, amputálni kellett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#577) tkesy válasza Dyingsoul (#574) üzenetére


tkesy
őstag

vitko & rioter

Pixel.hu (Bp. XIV ker) itt ki tudtok próbálni nem egy széket, asszem kb 15 széket lehet kipróbálni 3 gyártótól: (DX, Arozzi, AKRacing). Nekem végül a Toretta XL vált be, mivel annak ellenére hogy nem vagyok egy sportos alkat, főként vállban (meg deréktájt) szűkek voltak (190, 94kg) a székek. (a sima Toretta mindenképp)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#578) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok ma megvettem a bőr verziós Markus-t. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Ezen igazi bőr vagy műbőr van?

(#579) Uyuarasy válasza kocsisdavid5 (#578) üzenetére

Weboldal szerint marhabor, amikor kiprobaltam, akkor hasonlitott a konyhai szekunkhoz, ami szinten marha.

(#580) Dyingsoul válasza tkesy (#577) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a tippet! Pixelről azt hittem hogy ez csak webshop, nem gondoltam volna, hogy még kipróbálásra is van lehetőség! :)
Mondjuk logikusnak tűnt, mivel a DXRacer weboldalán ő van feltüntetve hivatalos magyarországi eladóként, de hát a kereskedelemben nem szabad logikát keresnünk azt már megtanultam. (Egyébként durva, hogy még szállítással is cirka 15-tel drágább pl a King a pixelnél, mintha a hivatalos oldalról vennénk.)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#581) Zedz válasza Dyingsoul (#580) üzenetére


Zedz
addikt

Én is most szeretnék széket vásárolni. Miért DX lesz AKRacing helyett? Szimplán jobban tetszik vagy van valami specifikusabb oka is? :)

(#582) Dyingsoul válasza Zedz (#581) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem tudom, szerintem ez a legnépszerűbb szék. Vagy fene tudja. CS:GO közvetítésekben is gyakran látni (igaz Maxnomic-ot is láttam már ott) és sok streamernél is láttam. Olvasgattam Redditen, egyetlen negatív véleményt sem találtam róla de igazából már annyit olvasgattam róla, hogy eléggé megismertem és tetszik is. Az is tetszik, hogy rengeteg színben van és sok különböző típusa is akad, van miből válogatni és több is van ami tetszik az izlésemnek ami nagy szó mert ha valamiért sok pénzt adok akkor nyilván finnyás vagyok minden tekintetben.

Aztán néztem sok youtube videót is, azokból az jött le, hogy ez a tökéletes szék számomra. Pl volt egy ilyen ahol szétvágták az egész berendezést és ez a hegesztett aluminium váz azért elég durván időtállónak tűnik. Plusz a vastag habszivacs is nagyon meggyőző, nem olyan újrahasznosított hulladék van benne mint más székekben.

Egy cégről a weboldala is árulkodik és a DX Racingnek az EU oldala nagyon jó benyomást kelt.

Gyakorlatilag DXRacingről már annyit olvastam, hogy nem látom értelmét utánaolvasni más gyártóknak mert tökéletesnek tűnik minden szempontból. És itt vissza is kérdeznék: miért, szerinted az AK Racing jobb? :P

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#583) koxx válasza Dyingsoul (#582) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem hinném, hogy jobb az AK, de mindenképp olcsóbb. DX-nél 100 a belépő, AK-nál ~80k. Persze ha van rá keret és tényleg jobb mint a konkurensek akkor megéri megvenni. Nekem mákom volt tavaly az AK-val, miután megvettem egy 10-essel drágábban került vissza az Aqua oldalára.

DX oldalán megnéztem a leírást, a formula széket 91kg-ig ajánlják. Ha class 4-es gázrugó van benne akkor ez elég karcsú. 120killás gamer beleül mi lesz vele? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#584) Peppo válasza Dyingsoul (#582) üzenetére


Peppo
őstag

Nem jársz rosszul vele. Nekem King van, eddig meg vagyok vele elégedve. A hátpárna nagyon kényelmes, a nyakpárnát viszont szokni kell, de utána az is nagyon jó. Talán csak a kartámasz kemény egy kicsit, de ez egyéni ízlés dolga. Anyag van benne bőven, nehéz, mint a dög. Annak idején én is sokat olvastam róla, mielőtt megvettem, de már nem nagyon emlékszem rá. Az viszont rémlik, hogy mintha a Max szériát ajánlották volna azoknak, akiknek a kényelem az elsődleges. Érdemes persze kipróbálni mindet, ha lehet. A King elég nagy. Nekem pont jó (185/100), de kisebb termetűeknek már talán túlzás.

(#585) Dyingsoul válasza Zedz (#581) üzenetére


Dyingsoul
veterán

(#584) Peppo: Oké, utánaolvasván az oldalon láttam a méret ajánlásokat, így a King-ről letettem. Most a Driftrrel szemezek.
Kika-ban amugy akcióban van a formula: ~70k-ba kerül de nem voltam még ott, nem tudom mi van raktáron, nálam kizáró ok, ha nincs olyan színben amit csípek. (Leginkább a fekete+piros kombinációt csípem). De inkább adok 30k-val többet egy Drifterért, ha az kényelmesebb, viszont az a gáz, hogy nem biztos hogy mostanság megfordulok BP-n. A jövő héten viszont a Kikába mindenképp elnézek megsasolni a Formula-t, mert még életemben nem ültem DX racerben.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#586) Dyingsoul válasza koxx (#583) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az ár nem igazán lényeg, mivel úgy vagyok vele ez úgyis egyszeri kiadás lesz. Arról sajnos nem találtam infókat, hogy mennyi idő után kezdenek el ezek a székek nyikorogni (vagy elkezdenek-e egyáltalán) vagy hogy hogyan kell ezeket karbantartani, mennyi idő után adják meg magukat-ki lehet-e ülni a szivacsot és ha igen akkor mennyi idő után. Úgy veszem ezek nem is jönnek elő és ezért sem érdekel különösebben ha 20-30-cal drágább mint egy másik szék.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#587) Zedz válasza Dyingsoul (#582) üzenetére


Zedz
addikt

"És itt vissza is kérdeznék: miért, szerinted az AK Racing jobb?"

Nem tudom, hogy jobb-e, de akárcsak Te, én is szeretek minden tekintetben megfelelő terméket vásárolni ha már ennyi pénzt adok érte, és ezért kérdeztem meg a véleményed. :)
Sok videót, leírást (köztük ezt a topikot is) alapul véve úgy vettem észre, hogy az AK és DX közt nincs minőségbeli eltérés, de az AK olcsóbb, a DX-ből pedig valamiért többet látni. Nem tudom, hogy a minőség miatt-e vagy csak ezt is övezi valamiféle hype mint mondjuk az Apple termékeket, de az AK-vel egy negatív véleménnyel sem találkoztam. Szóval amit írtál, azt is belekalkulálva innen már tényleg csak egyéni preferencia kérdése, hogy ki mit választ. AK-nél is "rengeteg" a választék, én most konkrétan ezzel szemezgetek.

DX-nek van egy Drift(er?) nevű széke, abban van fekete-fehér-narancs variácó, na az viszont elég vadul néz ki. Csak kár, hogy 26 ezerrel drágább mint amit fentebb linkeltem. :(

(#588) koxx válasza Dyingsoul (#586) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én sem találtam ilyen infókat, megvettem amelyik tetszett :) (és jó árban volt). Ha hasonló a DX supportja is mint az AKR-é akkor nagy baj nem érhet.

(#589) Dyingsoul válasza Zedz (#587) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jah elfelejtettem a videót linkelni, engem ez győzött meg, hogy a DX racert válasszam. Itt szétvágtak egyet. Más székekről nem láttam ilyen videót de ebben tisztán látszik, hogy miért annyi az ára amennyi.

Oké, hogy egy harmad-negyed annyiba kerülő székkel hasonlítják össze. De ugye én speciel arra voltam kíváncsi, hogy miért olyan drága ez a szék, hogyhogy egy sz@ros szék ennyibe kerül. Éppenséggel ami harmad ennyibe kerül sem mondható olcsónak de nagyon nem mindegy, hogy egy fél év alatt ülöd ki a szivacsot vagy mondjuk 2-3-4-5 vagy kitudja hány év alatt. És még lehetne mondani nem mindegy hasonlatokat.

Szó mi szó én a fenti videó miatt ragaszkodom elsősorban a DX Racerhez. Ebben tudom, hogy mi van és tetszik az ami benne van. :K

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#590) koxx válasza Dyingsoul (#589) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze, hogy meggyőző ez a videó. De úgy illett volna, hogy egy hasonló kategóriájú székkel hasonlítják össze. Autós műsorban sem a suzuki swiftet rakják az SL500-as merci mellé :) Én is szívesebben vettem volna a premium V2-t, de nem ért nekem annyival többet.
Kíváncsian várjuk a tapasztalatokat.

btw AK székre egy negatívum, de leírtam korábban is, iszonyat nagy szopás volt az összeszerelés, 1 csavar valahogy sehogy nem akart a helyére menni. A tervezett 30 percből 2 óra lett végül. Illetve a gázrugó problémám amit később orvosoltak.

[ Szerkesztve ]

(#591) Zedz válasza Dyingsoul (#589) üzenetére


Zedz
addikt

Meggyőző videó, sajnos AK-ről nem találtam ilyesmi összehasonlítást, de a weboldal szerint ebben metal frame van.

(#590) koxx: De ha jól emlékszem akkor a support 10/10 volt, igaz?

(#592) koxx válasza Zedz (#591) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#593) Zedz válasza koxx (#592) üzenetére


Zedz
addikt

Ezen kívül teljesen meg vagy elégedve vele? Neked pontosan melyik típus is van?

(#594) Dyingsoul válasza Zedz (#591) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na az egyik youtube videós is ugyanilyen problémába akadt DX Racerrel és ahhoz is ugyanígy ingyen küldték a replacement gázszerkót. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#595) Zedz válasza Dyingsoul (#594) üzenetére


Zedz
addikt

Ennek fényében tényleg egyéni preferencia. :)

(#596) Zedz


Zedz
addikt

Egy csöppet elgondolkoztam én is a DX Driftingen, de az oldalon 180 cm-ig ajánlják. :( 185-ként nem biztos, hogy teljesen jó lenne, nem tudom mennyire lehet hinni az specnek.

(#597) koxx válasza Zedz (#596) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gaming van nekem (csak full fekete) [link]
193 centimhez megfelelő. Mondjuk az AK-től extended gázrugót kaptam, csak még nem cseréltem ki.

(#598) Dyingsoul válasza Zedz (#596) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na ez a jó kérdés. Én is ezért parázok, mert a Formula is 175 cm-ig jó, én meg 174cm vagyok de semmiképp nem akarok kicentizni semmit. Jó kényelmes széket keresek ezért problémázok ennyit a dolgon mivel nem tudom mindegyik típust kipróbálni személyesen (pixel.hu-s dolog még kérdőjeles mert nem tudom mikor megyek bp-re).

Azon viszont keményen elgondolkodtam, hogy árban ugye nagy a szórás: 280 eurótól 410 körülig. Viszont a specifikáció szerint mindegyik szék 22 kg, de mégis más-más méretekkel rendelkeznek. Ezt nem igazán értem, hogy hogy is van. Főleg ha az egyik szék nagoybb mint a másik akkor nem kellene nehezebbnek is lenniük?

Másrészt meg ha csak a méret a különbség (amúgy persze nem csak az mert pl a hab mennyisége is különböző) akkor a nagyobb növésűek szívnak amiatt, hogy nagyobbak? Persze a dagik (no offense) tudnak tenni az ügy érdekében mert le tudnak fogyni ha akarnak de aki magas az nem tehet arról, hogy a szék háttámlája a tarkójáig ér. Szóval érdekes ez a dolog amibe most csöppentem és nekem, neked de másoknak is ezért nehéz dönteni. Az oldalukon szerintem sokkal részletesebb leírást kellene mellékelniük, hogy azok az emberek is dönthessenek akik nem tudják kipróbálni személyesen.

Apropó a Maximum Series-zel mi van? Az oldalukon nincs semmi, nem tudom, hogy kifutott termék vagy mi lett helyette?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#599) koxx válasza Dyingsoul (#598) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hasonlítsd össze az AK szék méreteivel [link] fura, hogy a DX-et csak 175-ig ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#600) Zedz válasza Dyingsoul (#598) üzenetére


Zedz
addikt

Megrendeltem az AK Nitrot, eredetileg is ezt terveztem, a specifikációk alapján a magasabbaknak kedvez.
Az oldalaként eltérő leírásról pedig csak annyit, hogy iPonék 0 év gyári garanciát írtak az AK összes székéhez, de miután rákérdeztem kiderült, hogy csak elírás. Illetve amikor vettem az SSD-t a gépbe, teljesen más írás-olvasás sebesség volt feltünteve a bolt weboldalán, mint amit valójában tud a cucc, szóval ahány webshop annyi féle leírás. Szvsz a gyártó honlapja legyen a mérvadó, azért ott csak normális adatokkal van feltöltve. Mondjuk egy összehasonlító táblázat, ahol még képpel is illusztrálják kb. a méretek, elég sokat tudna segíteni a döntéshozatalban. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.