Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) batagy válasza PainKiller13 (#300) üzenetére


batagy
őstag

Köszi az infót!

Érdekes dolog ez a gerinccel kapcsolatban, amit írtál. Nekem gyógytornászok azt szokták mondani, hogy éppen az a jó, ha a gerinc dolgozik , mert az ízületeknek , porckorongoknak az a jó, ha az izmok megerősödnek. Ugye mert itt tulajdonképpen arról van szó hogy a gerinc környéki tartó izmokat kell mindig erősíteni, a gyógytornák alkalmával. Pl. ülőlabdát is szoktak ajánlani, aminek direkt az a célja, hogy ne legyen stabil az ülőhely, ezáltal a gerincet a mozgásra, kiegyensúlyozásra késztetve. De az ülőlabdát is csak módjával szabad használni és fokozatosan, mert nagyon megterheli a gerincet.

De el tudom azt is képzelni, hogyha valakinek már mondjuk kopottabbak a porckorongjai és gerincferdülése van (mint pl. nekem), akkor ez a fajta mozgásra kényszerítés nagyon fárasztó és esetleg az izmok már nem tudnak regenerálódni, ha nem engedik őket pihenni. Lehet hogy ilyenkor egy stabil szék jobb mert pihenést is enged kicsit? :F

Az biztos, hogy a hosszan tartó sok ülés nagyon nem tesz jót. A testsúlya és a gyenge gerinc környéki izmok egymásra nyomják a csigolyákat és a porckorong kopás előbb utóbb bekövetkezik. A sok ülés nemcsak a gerincnek, de az általános immunrendszernek és prosztatának , bélrendszernek sem jó. Időnként mindig fel kell állni, nyújtózni, sétálni egyet.

Most nem tudom ezzel előbbre kerültünk-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#302) PainKiller13 válasza batagy (#301) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem az úszás miatt szerencsére nincs gerincferdülésem, viszont aki itt ül 8-10 órát gép előtt nap mint nap, annak az izmai egy idő után mindenfélét produkálnak, ezért kell, hogy néha tehermentesítsük ettől, persze így is dolgoznak, csak kevesebbet.

Mindenkinek más jó, de a fix székkel nem lősz bakot az tuti.

Nekem idegbecsípődés lehet időnként, ami 1 hónap mire elmúlik teljesen (most vagyok túl egy újabbon), valószínűleg ezt is a forgószéknek köszönhetem.

Emellett mióta ezen ülök azóta járáskor is helyes a testtartásom.

[ Szerkesztve ]

(#303) szebe


szebe
őstag

Sziasztok!

Arozzi Monzáról mik a vélemények/tapasztalatok?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#304) Hapi18


Hapi18
tag

Sziasztok! Olvasgattam a forumot de az baj, hogy itt minden szék gurulós! Irodába ok de gamernek minek a gurulás? Én sokszor felteszem vagy feltámasztom a lábam a mitől a gurulós szék hátra gurul.

Tudtok olyat mondani ami nem gurulós alul vagy legalább is befékezhető a guruló lába?

(#305) nyunyu válasza Hapi18 (#304) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kotelezo felszerelni a gorgoket, de akkor neked kell odebbrakni a nehez fotelt, nem tudod tolni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#306) spidersoft válasza Hapi18 (#304) üzenetére


spidersoft
senior tag

Lehet venni székhez fix talpat is. Ez a neve: fix talp :D 2-5.000Ft egy szett. Csere előtt meg kell vizsgálni a görgő tengelyét: hosszirányú bordás? hengeres? milyen átmérőjű?

Nekem sokkal jobb a gurulós, mert egy húszkilós szék önmagától már nem nagyon megy sehova, de kis erővel azért odébb tolható. Például van, hogy hanyatt dőlve vagyok a gép előtt, meg van, hogy hátratolom a széket, a térdemre könyöklök és előrehajolva, homorú háttal ülök itt... van, hogy így esik jól. És nem kell hozzá felállni a székből, csak odébb noszogatom a gurulóján :) Továbbra is elégedett vagyok a Markussal, annyi, hogy rátettem az jüszkös utazó nyakpárnát erre is (valami ilyesmi, csak sárga, még régebben vettem, bele kellett toldani a gumijába), mert görbe a hátam és ehhez képest eléggé hátul van a fejtámla.

(#307) eami válasza spidersoft (#306) üzenetére


eami
addikt

neked nem "recseg" a markus ha felállsz belőle ?

(#308) spidersoft válasza eami (#307) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nem, egyelőre stabil, de még nem használom régóta... gondolom a csavarokat megnézted, nem lazult-e ki valamelyik ;) A bőr lehet másképp viselkedik, de én direkt szövetet akartam, jobban szellőzik, nem repedezik ki pár év alatt, stb.

(#309) batagy válasza spidersoft (#306) üzenetére


batagy
őstag

Ez a fix talp mekkora ötlet!! :C

Nekem se jutott eszembe, hogy a görgők helyett ilyet is bele lehet rakni.

Én viszont 1 hete vettem a Jysk-ben "Stenderup" széket, 50eFt helyett 35eFt-ért. De csak tegnap este raktam össze. Készítettem fotókat is, úgyhogy nemsokára beszámolok róla. Szövet borítás, karfa független a hátlaptól és állítható. A gáz emelést és a hinta funkciót külön kar állítja, így stabilabb, nincs annyi holtjátéka mint a többi olyannak, amelynél 1 közös kar van.

Amit utólag vettem észre, hogy a műanyag szövet borítás miatt az ember elektromosan feltöltődik és aztán ha valamihez hozzáérsz akkor szikra jön létre... Ez más székeknél is előfordul, pl. a Markusnál?

Viszont csak sikerült egy félresikerült példányt kifognom, mert a hátlap nincs középen és ráadásul félre is áll. Csöppet mérges vagyok hogy az ember vesz egy35eFt-os széket, ettől már elvártam volna hogy hibamentes legyen. Most vissza kell mennem úgy tűnik.

Amúgy Dec 2-tól 25eFt akcióban lesz a Jysk Stenderup.

[ Szerkesztve ]

(#310) spidersoft válasza batagy (#309) üzenetére


spidersoft
senior tag

Szerintem inkább lábbeli kérdése... itthon jellemzően mezítláb, illetve nagy-ritkán zokniban vagyok, így nem töltődök fel. Melóban nyilván cipőben. Ha a bakancsba kell mennem (télvíz idején...), akkor simán összetermelek egy három centis (!) szikrára való villanyt, ha a cipőmben, akkor meg semmit. Ha az asztalon tartasz egy kis vasdarabot, akkor ha mégy valahova, akkor először azzal kell megérinteni a kilincset, így a szikra a vas és a kilincs között fog kialakulni. Ugyanúgy megráz, csak nem érzed :) Árulnak ilyen glimmlámpás cuccot is, ez némiképp korlátozza az áramot. Vagy venni kell legalább egy ESD-s görgőt, ami gyengén vezeti az áramot (nagyságrendileg 100k-10M ellenállása van, tehát nem vezet, csak épp annyira, hogy a töltés le tudjon rajta szivárogni).

(#311) batagy


batagy
őstag

Jysk-es Stenderup szék beszámoló

Saját fotók:
stenderup_01
stenderup_02
stenderup_03
stenderup_04
stenderup_05
stenderup_06
stenderup_07
stenderup_08
stenderup_09
stenderup_10
stenderup_11
stenderup_12
stenderup_13

Tulajdonságok:
- Szövet borítás
- Karfa független a hátlaptól, stabil és állítható magasságú
- A gázemelő szabályzó és a hinta funkció kikapcsolását két külön kar állítja, így stabilabb, nincs annyi holtjátéka.
- A dobozon 17.8 kg tömeget ír, de lehet hogy a csomagolással együtt ennyi (?)

Első benyomások:
- Fura a biztonsági görgő, meg kell szokni. Terhelés nélkül nem gurul. Már leszállás közben sem tudod úgy hátralökni, mint a teljesen gurulósat.
- A szövet borítás először nagyon vonzónak tűnt a vásárlás előtt, de most hogy megvettem, már kissé tartok tőle. Két dolog: túl műszálas érzést ad, ráadásul én nem bírom a műszálas ruhákat, csak a pamutot. Ezt nem gondoltam át rendesen. Másrészt úgy tűnik, mindig elektromos feltöltődést és kisülést okoz. Persze lehet hogy a ruházattól is függ.
- Ebben a példányban félre áll a hátlap és nincs is középen. Ez kicsit kiábrándít.
- A hátlapot egy vastag vaslap tartja, mely az ülőlap aljához csavarozódik 4 db csavarral. Fogalmam sincs, hogy ez mennyire lesz stabil hosszú távon, vagy hogy az ülőlapból az anya része kihúzódik-e.
- A csavarozásnál szerintem túl nagy lyukak vannak a vas alkatrészeken és nehéz pontosan bepozícionálni, hogy hova kell esnie a ráerősített vasnak.
- Amúgy kényelmesnek tűnik és stabilnak is, nem is nyikorog, vagy ropog. De csak fél napja van összerakva.
- Az ülőlap viszonylag sík, ami szerintem nem baj, lehet rátenni ékpárnát is mondjuk.

Kérdés:
- Vélemények róla?
- Hogyan viszonyul az Ikea Markushoz?
- A hátlap ferdesége miatt cseréltessem? Látszik a fotókon?

SZERK: Én 35k-ért vettem. Dec 2-től 25k lesz.

[ Szerkesztve ]

(#312) spidersoft válasza batagy (#311) üzenetére


spidersoft
senior tag

Erőst látszik, hogy csámpás :DDD Viszont a háttámla cipzárját kicsit felhúzva lehet megtalálod az okát (sanszos, hogy ott is csavarozva van, és hagyított a kínai szeme, amikor benézte a derékszöget). A 8-as képen látszik az a rögzítés, ami zavar téged: szerintem emiatt nem kell aggódnod, az összes ilyen... pedig ha már megcsinálják azt a süllyesztést az ülésvasra, akkor csinálhatnák olyanra, hogy ez a vastag derékszögű lemez beférjen alá, és feküdhetne mindenhol, nem kéne ilyen hülyén állnia. Eddig még nem találkoztam olyan székkel, ahol ez problémát okozott volna, de időnként ránézhetsz, szerintem írja a papírja is, hogy néha ellenőrizd a csavarokat, nem lazult-e meg valamelyik (inkább az ülésvasat tartó négy csavar szeret meglazulni).

A markus vasalata ettől jóval masszívabb hatást kelt, igaz ez szinkronmechanikás, így a hátlap nem fixen az ülőlapra van szerelve, hanem a mechanikára: ha billensz hátra, akkor az ülőlapot csak gyengén, a hátlapot sokkal inkább billentve fektet lefelé, és nem derékszögben tartva a combodat emelve ejt hanyatt, mint a tied. Nekem ez jobban tetszik, bár gondolom ahány ember annyi fajta etéren is. Biztosan műszálas ennek is a kárpitja, de olyan farmerhoz hasonló sűrű anyag, nem az a nagyszemű, mint a tiédnek.

A Markus háttámlája vagy 10 centivel magasabb, tehát normál magasságú embernek felér a fejéig (középen, belül az ülőlap síkjától mérve kb. 83cm magas).

(#313) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Én is gondolkodok most egy szék beszerzésén, kinézetre az AKRacingek tetszenek, csak a pénztárcámnak nem...
Szóba jött még a Markus is, azzal az a baj, hogy Békés megyétől kicsit messze van bármely IKEA...
Most melóba JYSKes BILLUM van, az se rossz, csak egy nagy baj van vele (el is érkeztünk a válóokhoz), hogy alacsonyra emelkedik fel. Mondjuk ez a Stenderup se rossz első blikkre.
Az asztalom olyan 95cm magas (ha jól rémlik, még nem mértem le), és jó lenne, ha a karfa felé érne, vagy legalább közel hozzá.
Valaki tud ilyen magas karfájú széket?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#314) spidersoft válasza LógaGéza (#313) üzenetére


spidersoft
senior tag

A céges székhez szereztettem olyan gázliftet, aminek hosszabb az útja. Összemegy a szokásos méretre, így kényelmes a gép előtt is, de egész magasra fel lehet emelni, úgy meg ha valami magasabb dolog van a mikroszkóp alá téve azt is jól felérem róla. Ha stabilan magasabb székre van szükséged, akkor viszont érdemes lehet egy lábtartó gyűrűs ülésmagasítót beszerelni, mert az rövid távon is kényelmetlen, ha nem ér le a lábad... A Markust maximumra felemelve a karfa 85cm magasan van, az ülőlap meg kb. 54cm-en. Nekem erről már nem ér le jól a lábam, 175cm körül vagyok.

Szerintem kérdezősködj ismerősök között, biztos lesz aki segít neked elhozni az ikeás széket, vagy bármi mást Pestről. Ha más nem, akkor egy kis díjazásért cserébe :) Ha úgyis arra megy el, akkor annyiért, amennyit egyébként a futárnak adnál még meg is éri neki beugrani a boltba.

(#315) LógaGéza válasza spidersoft (#314) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lábtámaszra már számoltam, tuti lesz, szükséges - a másik opció, hogy új asztal, és másik monitor/TV.

85cm az sajna kevés, ugyanis akkor 10centivel lejjebb lenne az asztallaptól a kartámasz, az meg elég kényelmetlen - nagyjából ennyire emelkedik fel a Billum is.

Viszont ahogy nézem a hosszított, 170mm állíthatóságú gázlift olyan 10ezer körül van, így lehet, hogy elég lenne a Billum is. Köszi a tippet, nem is tudtam róla, hogy ilyenre is van lehetőség :R

Szerk.:
Közben megnéztem a lábtartó gyűrűt is. Értem én, hogy ez legalább stabilabb, mivel merev, de szerintem ez már sok lenne. Gondolom a hosszabb gázrugó is elég lenne, csak elbírná az én 87 kilómat tartósan.

Esetleg valami székre szerelhető billentyűzettartó nem létezik? Akkor sok problémám megoldódna...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#316) batagy válasza spidersoft (#312) üzenetére


batagy
őstag

Próbálom szétszedni, de csak a hátlapot és a karfát tudom leszerelni az ülőlapról.

A gázrugót sem a fémlábból, sem az ülőlapból nem tudom kihúzni.... :U

(#317) spidersoft válasza batagy (#316) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha már ültél rajta akár egyszer is, akkor elég macerás onnantól széthúzni :D Büdösül össze tud szorulni a kúp... első kanyarban megitatod a két összetolást valami jól szaladó olajjal (WD40 például), hagyod dolgozni pár percet. Alul szokott lenni egy biztosító lemez, azt letolod, majd széthúzod kétfelé. Ekkor kipotyog a csapágyazása, ami jó zsíros, szóval lehetőleg ne közvetlenül a szőnyegen műtsd :D Ha ez megvan, akkor a csövet ki lehet venni a csillagtalpból. Felül már macerásabb, lévén ott az élő gázrugót tudod csak megfogni... valamivel... célszerű nem szétnyomni, vagy a felületét nagyon összebarmolni a gázrugónak, főleg ha ez az alkatrész nem hibás és kéne még :D Szóval például csőfogóval csak óvatosan.

(#318) supercow


supercow
őstag

Irodai munkám miatt 15 évig ültem sokféle ilyen-olyan Office depot, rs bútor, noname és márkás székeken. Mind gázrugós, karfás volt. A minőség nem jelent semmit ha rossz a tartás és sok időt töltesz benne. Nem számít milyen minőségű széketek van, ne felejtsetek el mozogni. Nekem tönkrement a hátam, elgyengültek a tartóizmok, izületek, lumbágós lettem. Csak a rendszeres torna, úszás segít most, illetve levegővel töltött ülőpárna és egy karfa és háttámla nélküli ikea gázrugós ülőke segít a rendes tartáson.
Csak annyi a lényeg, hogy hoszú távon nem szabad elfelejteni az ülés hatásait.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#319) batagy válasza supercow (#318) üzenetére


batagy
őstag

Olyannyira igazad mondasz, hogy szerintem nem is kéne offtopikba tenni!

Totál ugyanilyen helyzetben vagyok, az én izmaim is teljesen elgyengültek, a hátam nagyon rossz állapotú! A gyógytorna életbevágóan fontos! Nemcsak gerincferdülésem van, hanem sok helyen porckorong kopás és peremmegnyúlások is. A conus részem is túlnyúlik a kelleténél (nem tudom, lehet, hogy a rossz tartás , gyenge izmok miatt is), és urológiai gyulladásokat is okoz már (értsd prosztata gyulladás). Csípőkopásom is van már.

Szóval ezt komolyan kell venni, milyen igazad van!

Ez az ülőke nem rossz ötlet! Bár marha nehéz lehet rajta ülni... Hogyan tudod a hátadat tartani?

Egy dolgot nem értek, az "egy karfa" , ezt hogy érted? Az ülőkéhez nem is lehet karfát csatolni...

[ Szerkesztve ]

(#320) LógaGéza válasza batagy (#319) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az ülőkére vonatkozik, hogy az "egy karfa és háttámla nélküli" ülőalkalmatosság.

Szerencsére én nagyrészt állok, mozgok, szaladgálok, egész nap, csak este ülnék le pár órát, és erre kéne valami, hogy jól essen belehuppani :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#321) supercow válasza batagy (#319) üzenetére


supercow
őstag

Eleinte csak fél órákra, rendes székkel váltva használtam. Az utóbbi hónapokban már bírom egész nap. Ha van karfa akkor oldalra dőlve könyököl az ember, oldalra tolódik a terhelés. Napi 8-10 órát ülök rajta, minden reggel torna, heti 1 úszás.
Egyébként egy, "karfa és támla nélküli "... ;)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#322) supercow válasza LógaGéza (#320) üzenetére


supercow
őstag

Álló asztalon is gondolkoztam, de egész napra azt nem bírnám. Programozásból élek, azt nem lehet gép nélkül. Vagy szék hlyett futópadot tenni egy magas asztalhoz.. Pl

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#323) LógaGéza válasza supercow (#322) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én még anno sorozatnézés közben gondoltam arra, hogy jó lenne valami szobabicikli/futópad - úgyis eltöltöm az időt, legalább annak is legyen valami haszna :)

Ilyesmit nem látott valaki idehaza, esetleg olcsóbban?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#324) batagy válasza supercow (#322) üzenetére


batagy
őstag

Nekünk a cégben emelhető asztal van, egy kapcsolóval fel-le mozgatható, és ülve és állva is lehet mellette dolgozni.

Azt tudom elmondani, hogy az álló helyzetben való dolgozás csakis rövid időszakokra javasolt. Tehát váltogatva szabad csak! Én augusztus óta betegeskedek, farokcsont fájással kezdődött. Nem is ez a lényeg, hanem hogy nagyon sokat állva dolgoztam (naívan hogy kíméljem a farokcsonti részt), gyakorlatilag majd 3-4 hétig. Azonban több kárt okoztam mint hasznot, úgy megfájdult a térdem, bokám, aztán a csípőm is, hogy alig tudtam kikeveredni belőle. Túlterheltem az állással. Szóval ezt csak mérsékelten érdemes.

Tehát hasznos az emelhető asztal, és ha időnként tudunk állni is, de tényleg ésszel kell! Sokat számít az is, hogyan tartod magad állás közben, pl. fél lábon még rosszabb!

(#325) spidersoft válasza LógaGéza (#323) üzenetére


spidersoft
senior tag

Magamon azt vettem észre, hogy ha valami begurul az asztal alá, akkor azt bizgetem a lábammal... ezen felbuzdulva, egy életem, egy halálom, vettem a jüszkben egy ilyen talpmasszírizót (csak akkor még 400Ft volt... kicsit drágábban itt van egy jóval nagyobb, szóval nem reménytelen egyéb helyi üzletekben/vásárokban is fellelni effélét emberi áron). Kicsit nem figyelek oda oszt máris ezen szaladok ültömben, pedig nagyjából annyira vagyok mozgásigényes állat, mint egy tengeri rózsa... viszont ebből kellene sok, mert odébb taposom és lábbal nem tudom visszahúzni (lehajolni és megigazítani meg *nyilván* nem fogom, csak mikor legközelebb az asztal alatt járok...), meg amúgyis kényelmesen nem fér rá csak egy láb, túl közel esik a két guriga, túl rövid, nagyon egymás mellé kell tenni a lábamat. Szóval ebből kéne nagyobb... ezen felbuzdulva az új íróasztalomba már bele van tervezve egy ilyen görgős izé, néhány százforintos bolti seprűnyélből meg is lesz :)

Amit észrevettem: nem zsibbad úgy el a combom, nem fagy úgy le a talpam. Szóval hasznos jószág gép elé :)

(#326) batagy válasza spidersoft (#317) üzenetére


batagy
őstag

A Stenderup visszavíve. Nem gáncsoskodtak semmit. Egyelőre csak jegyzőkönyvet vettek fel, amire ráírta a panaszt (hátlap balra dől) , illetve hogy a vételárat kérem vissza. Megvizsgálják és telefonon értesítenek majd.

A lábat, gázrugót és a felső vasrészt egyben hagytam (nem tudtam szétszedni WD40-nel sem, és nincs itthon gumikalapácsom sem), és azt az eredeti doboztól külön szedve vittem egy nagy OBI-s szatyorban.

Szeretném jelezni, nehogy valaki félreértse, a Stenderup szerintem jó szék, én csak azért vittem vissza, mert ez a példány hibás, gondolom ez csak egyedi probléma volt.

Ellenben az Ikeába ki fogok menni és megnézem a NILSERIK ülőkét és a MARKUS széket is.

Asztalból a BEKANT-ot meg fogom nézni, csak az a bajom vele, hogy valszeg a lába nekem rossz helyre esik, a gépet nem tudom hova tenni. A másik variáció, hogy magam tervezek egyet és asztalossal összerakatom.

[ Szerkesztve ]

(#327) LógaGéza válasza spidersoft (#325) üzenetére


LógaGéza
addikt

Erre lehet rápróbálok, bár én egyébként is mozgok szinte mindig, olyan 7 éves koromban megállapították, hogy hiperaktív vagyok :U Ennek annyi a jele azóta is, hogy nem tudok nyugodtan, mozdulatlanul se ülni, se feküdni, a lábam vagy a kezem mindig mozog szinte...

Annyi a szerencsém, hogy még "fiatal" vagyok, tudok tenni az ellen, hogy később valamilyen bajom legyen... Szinte ijesztő olvasni, amiket az utóbbi pár hsz-ben leírtak a fórumtársak...

batagy
Mi kerül ebben az asztalban ennyibe? :Y

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#328) koxx válasza batagy (#326) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ugyanilyen asztalom van csak a nagyobb változata.

LógaGéza: normális minőségű asztalt nem veszel 20 ezerért, ha teheted nézd meg egy ikeában milyen

[ Szerkesztve ]

(#329) batagy válasza koxx (#328) üzenetére


batagy
őstag

És Te a Bekant asztalnál hol tartod a gépet, már hogyha ATX méretű házat használsz? Az asztal mellett lent?

Nálam nincs 160 cm széles hely, a 120 cm széles asztal is éppen csak elfér. Egy marha nagy ATX méretű gépem van, amely jelenleg így van elhelyezve, egy Praktiker-es Polytub kis polc emelvényen. Azon gondolkozok, hova rakjam... Ez a kispolc 30 cm széles. Ha berakom a Bekant asztal alá, akkor a kb 90-100 cm lábköz szélességből elvenne 30 cm-t. Plusz így tutira belerúgnék párszor és eltörne a lábujjam. A gépet tegyem az asztal tetejére? Amúgy nagyon nehéz a gép, csak maga a ház 10 kg, a cuccokkal együtt van biztos kb 15 kg. Nem nyomná nagyon az asztallapot?

(#330) koxx válasza batagy (#329) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lent van a lábamnál jobbra a földön. Az én házam se kicsi, egy chieftec bravo ~60cm magas és min 15kg, sztem simán elbírja az asztal ha azon múlik.

(#331) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nos ma szabin voltam és rászántam a napot, hogy az Ikeában szétnézzek. Jó egy órát eltöltöttem és megnézegettem ezt a 3 széket.

Előre leszögezném hogy én elfogadom supercow véleményét arra vonatkozólag, hogy a karfára nincs szükség! Nekem legalábbis ugyanez a tapasztalatom a régi székkel is, hogy akaratlanul is az ember oldalra dőlve könyököl rajta és ez nem jó.

MARKUS
Szerintem ultra jó. A Jysk-es Stenderup-pal összehasonlítva, a Markus sokkal stabilabbnak tűnik. A konstrukciója is sokkal jobb a hátlap rögzítését tekintve. Kényelmes és tényleg jó érzés beleülni. A magassága miatt olyan érzése van az embernek hogy tartja a hátat. Felér egészen a fejig. A másik nagy különbség a szövet anyaga, ez is sokkal jobb a Markus esetén. Ahogy spidersoft mester említette, ez egy ilyen farmer vagy vászon szerű anyag, nekem kellemes pamut érzést adott. A Stenderupnál nagyon műszálas/műanyag érzésem volt rajta. A Markusnál ha jól láttam, a hátlapot egy vas keret adja, szóval a csavarozás nem a faanyagba történik. A hátlap viszont hálós, de ez valahogy nem tűnt hátránynak. Nekem így üzletbeli megtekintés alapján nagyon tetszik, és azt mondanám sokkal jobb a Stenderupnál.

A csomagja 97 x 60 x 22 cm, 23 kg.

FLINTAN
Ezt is néztem, megmondom őszintén, nekem ez is tetszik. Mivel a karfa nem érdekel, szerintem ez is szóba jön. Ez is kényelmesnek tűnt. Markushoz viszonyítva, a hátlap jóval alacsonyabb, nem tart annyira, kb lapocka vagy vállig ér. Szintén egy vas keret tartja a hálós háttámlát. Ennek 1 db karja állítja a hinta és a gázrugó funkciót, nem külön, ennek ellenére relatíve stabilnak tűnt. Ugyanolyan vászon szerű anyagú ülőlap. Az ülőlap lejtése nem állítható! Alapból előre lejt enyhén, ezt figyeltem meg. Amennyire tudom, ez éppen így ergonomikus, mert az alsó lábszárra is kell egy kis terhelésnek esnie. Érdekes hogy a speckó szerint ez max 60 cm magasra állítható, míg a Markus csak max 57 cm magasra. Nem rossz szék, a Markusnál kevesebbet tud, viszont fele annyiba kerül.

A csomagja 75 x 49 x 15 cm, 14 kg.

NILSERIK
Ez az gázrugós ülőke, amit supercow mester említett. Adott célra biztos megfelel, és nagyon hozzá kell szokni, de talán a legfontosabb különbség a többihez, hogy nagyon kicsi az ülőfelület (35 cm átmérő), és nagyon púpos felfelé. Azt mondanám, hogy prosztata, farokcsont fájósoknak vagy aranyereseknek nem igazán ajánlott, mert éppen középen nyom. Amúgy nagyon könnyű az egész cucc, az aljában sincs semmi súly, szóval könnyen borul. A láb ráér a talpra, szóval azt sem érzem annyira stabilnak, hogy a talpunk nem tud megtámaszkodni, de ez csak az első benyomásom.

Most így még az is eszembe jutott, ha valaki háttámla nélküliben gondolkozik, akkor egy FLINTAN is megfelel, csak a hátlapot nem kell felszerelni rá. Akkor van egy kicsit stabilabb ülőlap, ami nem nyom középen :D

BEKANT asztal
Megnéztem, nem rossz. Egy vas alvázra van szerelve a felső lap, baromi stabilnak tűnt. A láb kb 16-17 cm helyet vesz el a szélétől számítva. Ha nálam ilyen lenne, akkor a gépet valszeg az asztallapra kell tennem. De mivel 80 cm mély, még az is felmerült hogy a gépet esetleg hosszában a hátuljhoz tudnám tenni, akkor még mindig nagyobb az asztal, mint a mostanim, amely mindössze 56 cm mély.

Én szerintem a Markus vagy a Flintan közül fogok választani, még alszok rá kicsit. A Jyskből amúgy visszakaptam a pénzt, totál rendesek voltak. Összerakták, a ferdeséget nem ismerték el, szerintük nincs baja, meg is néztem, de továbbra is ferde volt, ezért aztán nem variáltam tovább.

(#332) supercow válasza batagy (#331) üzenetére


supercow
őstag

Nekem egy Galant asztalom van, komoly befektetés de hosszú távon megéri, nagyon masszív és kényelmes, ha sikerül eltalálni a testhez illö asztalmagasságot.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#333) Exom


Exom
tag

Megvettem a Markus forgószéket. Abszolút meg vagyok elégedve.
Több mint 100 forgószéket néztem meg az elmúlt időszakban, és azt tapasztaltam, hogy 50 eft alatt ez a legstrapabíróbb. Kényelmes, nem cseklik - nyuklik.
Annyi probléma van vele, hogy alacsony testsúllyal (<60) nem lehet vele hátradőlni, mert nem lehet annyira kilazítani a rugót. Egyébként jó, ajánlom másoknak is.

(#334) eami válasza Exom (#333) üzenetére


eami
addikt

én is meg vagyok vele elégedve, egyedüli problémám vele csak recseg ropog egy ideje ha felállok / leülök, vagy előre hátra dőlök :\

(#335) spidersoft válasza Exom (#333) üzenetére


spidersoft
senior tag

ha kell ülni hátra, vagy felemelni a karod, amíg lemegy :) hátha...

(#336) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Na tegnap véletlen eljuttottam az IKEAba, és elszórtam egy kis aprót. Vettem magamnak egy MARKUSt és asszonynak egy FLINTANt (neki nem kell karfa) - eddig az utóbbit raktam össze, és meglepően jó élményem van vele - a csillag fémből van, az egész szerkezet elég masszív, a hintázással emeli az ülőlapot is, deréktámasz tökéletes helyen van, a csillaghoz a lábakat dupla csavar fogja, az ülőlaphoz a támlát 1x3 és 1x4 csavar rögzíti. Abszolút pozitív véleménnyel vagyok eddig róla.

A MARKUS ma esti program lesz :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#337) batagy válasza LógaGéza (#336) üzenetére


batagy
őstag

Szuper!

Akkor várjuk majd a Markus véleményt is.

Én ma másodjára jártam az Ikeában, még mindig csak megtekintettem, inkább az asztalt, nem is annyira a széket. A BEKANT azért nincs annyira stabil, mint a GALANT, mert előbbinél az állítható magasság miatt a lábnak van egy kis holtjátéka. A GALANT-ból viszont csak fehér asztallapos van, ami nálam kizáró tényező, továbbá annak a sarka nincs lekerekítve.

(#338) Iginotus


Iginotus
őstag

Nem tudjátok véletlen, hol lehet székeket kipróbálni?
Akracing
Ilyeneket tehát GAMER székeket.
Mindenhol ahol raktáron van sajna se AQUA sem PIXEL nem lehet élőben ráülni tehát minta darab nincs :(

Valaki esetleg tud ilyen helyet?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#339) koxx válasza Iginotus (#338) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gyere át hozzám és kipróbálhatod, sajnos én sem tudtam egyik helyen sem kipróbálni mert nem tartnak belőle bemutató darabot. Mondjuk nem pont ez a modell van nekem. Hanem ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

(#340) Iginotus válasza koxx (#339) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm a felajánlást.
Most jött (emailen) a PIXEL-nél van 15 féle szék bemutató darab!
Szóval holnap el is megyek kipróbálni.

Plug and Pray... :)

(#341) koxx válasza Iginotus (#340) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na az király, hogy van ilyen lehetőség.

(#342) batagy


batagy
őstag

Ha valaki tudja, hol lehet kapni fix talpakat (görgők helyett tappancsokat) (pl. ez vagy ez) , de 11 mm helyett 10 mm-es csappal, az ne fogja vissza magát.

Lemértem, az Ikea Markus görgőinél a csap 10 mm-es, és a csaphossz 20 mm.

(#343) Iginotus válasza koxx (#341) üzenetére


Iginotus
őstag

El is mentem meg is néztem tényleg sokat számít. Szóval a véleményem, hogy kicsit kicsi (rövid) az ülőfelülete, de a jó hír hogy másik típuson van hosszabb is. Na de drágább is :)
Meglátom még karácsonyig.
Mindenképp aki teheti nézzen el a PIXEL.hu-ra és nézze meg személyesen is a székeket.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#344) Neul


Neul
csendes tag

Üdv,
Jó lenne ha tudna nekem valaki tanácsot adni. Már kétszer befürödtem sajnos kényelmetlen szék vásárlásával, pedig annyira igyekeztem jót választani :/
Most a "gamer" forgószékeket nézem, mert azt írják hosszú távon kényelmesnek, és valami mutatósat szeretnék mindenképp fekete és/vagy kék színben.
Eddig viszont sajnos amik tetszettek azok vagy túl nagyok nekem (DXracer K series (168 cm és 53 kg vagyok), vagy szövetből vannak amit kevésbé szívlelek mint a műbőrt (AKracing Prime), vagy nem lehet teljesen függőlegesre állítani a támlát (Arozzi Torretta).
Szerintetek van még bármi esélyem megfelelőt találni, vagy túl bonyolult vagyok hozzá? :/

(#345) batagy


batagy
őstag

Ikea-s MARKUS szék mellett döntöttem én is. Már megvan kb 2 hete.

Saját fotók, de figyelem, a karfát nem szereltem föl!

markus_03
markus_04
markus_05
markus_06
markus_07
markus_08
markus_09
markus_10
markus_11
markus_12
markus_13
markus_14
markus_15
markus_16
markus_17
markus_18
markus_19
markus_20
markus_21
markus_22

Végül is már leírtam korábban is a gondolataimat, akkor még csak áruházi megtekintés alapján. Most is csak megerősítem azokat.

- A szövet anyag nagyon jó, vászon vagy farmer szerű anyag, nem műanyag érzetű.
- A hátlapot egy vas keret adja, ill a közé kifeszített háló. Deréktámasz is van.
- A hátlap rögzítése tízszer stabilabb mint a Stenderup. A csavar helyek pontosabban illeszkednek. A hátlap az alsó fémtartóba csavarozódik, nem az ülőlapba.
- Talán a legfontosabb számomra, hogy az ülőlap nagyon jó kemény, nem süpped bele az ember. (A süppedés nem jó, mert a fenékizmok nem dolgoznak, hosszú távon elgyengülnek. Ezen kívül süppedés esetén bemelegszik az ülepünk, ami prosztatagyulladáshoz vezet.)
- A gázrugó is kellemesen kemény.
- Stabil az egész.
- Amúgy az ülőlap enyhén hátrafelé lejt. Ezt állítani nem lehet.
- A karfát nem szereltem föl, szerintem csak bajt okoz, így jobb a gerincnek, kicsit jobban motivál hogy egyenesen tartsam magam.
- A biztonsági görgő is sokkal használhatóbb, nem annyira blokkol mint a Stenderup.
- Amúgy az Office Depot-ban vettem 10 mm-es csapos fix talpat hozzá, de végül azt nem szerelterm fel rá, hanem az eredeti görgőt.
- Ha hátradőlés ki van kapcsolva, akkor is van egy kis hátradőlési holtjátéka, de nem tűnik zavarónak, mert elég keményen tart a rugó.

Azért ezt választottam és nem a FLINTAN-t, mert a FLINTAN-nak puhábban tűnt az ülőfelülete. Elégedett vagyok, szuper szék.

(#346) batagy


batagy
őstag

Kicsit írok a BEKANT asztalról is, mert egyúttal azt is vettem.

Saját fotók (ez a 80 x 120 cm változat):
(A második fotó természetesen a régi asztal.)

bekant_01
bekant_02
bekant_03
bekant_04
bekant_05
bekant_06
bekant_07
bekant_08
bekant_09
bekant_10
bekant_11
bekant_12
bekant_13

Nem rossz asztal, tényleg kényelmes, bőven van hely a lábnak minden irányba. Elvileg a magassága módosítható, de ezt nem próbáltam még. Széle lekerekített, ami szerintem fontos. Jól is néz ki, bár nekem ezen falszín mellett túl világos. A gépet több helyen próbáltam, alá nem tudom berakni, sem oldalt, sem hátul hosszában, nem fér el. Ha az asztallapon hagyom, az túl otromba. Egyelőre jobbra mellé leraktam két fenyőlécre a gépet. Az asztal sajnos szerintem nem elég stabil! Ahogy gépelek, a monitor már beremeg tőle. Van az asztalnak egy enyhe kilengése. A lábat alul 2-2 csavar fogja, felül pedig 1-1 db. Ezenkívül az én példányomon az asztallap kicsit görbült is (homorú), azaz két oldalt a lap nem fekszik fel síkban a vaskeretre. Amúgy a vaskereten hegesztási hibák is vannak, mert az egyik keresztrúd félre van hegesztve, azaz rúd egyik felülete kiáll a síkból. De végül is ez ebben az esetben nem jelentett problémát, mert úgy fordítottam a vaskeretet, hogy az asztallapot a síkból kiálló rész ne nyomja alulról. A lap rögzítéséhez műanyag csapokat adnak, ami a görbületet nem tudja ellensúlyozni megfelelően. Mondjuk ha a kap sík lenne, a rögzítés szerintem nem okozna gondot.

Összességében, nem atomstabil, ez a legfőbb gondom. Emiatt sajnos meg kell válnom majd tőle. Olyan asztalt fogok készíttetni, ami asszimetrikus lesz, a jobb lábat beljebb rakatom, hogy a számítógép kényelmesen elférjen és a polchoz is hozzáférjek valamelyest. Csak a lap magasságát kell eldönteni.

(#347) Spirit


Spirit
őstag

Én az elmúlt 15 évben kinyírtam vagy 6-8 széket, pedig a súlyom 70-től 115 kilóig volt mindenféle, semmi összefüggést nem vettem észre a súlyommal. Volt több leeresztő, kotyogós(törött csapágy) gázrugó, 2 karfa törött, 1 iszonyatosan recsegő, 2, aminél szétfoszlott a kárpit, de az csak javított az állapotán kinézetre.

A kedvencem a mostani, aminek a karfája eltörött, átlapoltam 4mm-es alulapokkal, így beton biztos lett. Igen ám, de pár hónappal később a háttámlája elkezdett hátrafelé hajlani a karfa fölött, úgy kb 30 foknál jár.Ha így folytatja, fél év múlva ágy lesz belőle, vagy kidőlök hátrafelé egy nagy reccsel.

Szóval, soha többé gázrugós széket, vagy bármilyet, ami egy ponton van alátámasztva. Olyat se, aminél a háttámlát a karfák tartják. Olyat főleg nem, ami gurul.

Gyakorlatilag keresek egy olyan süppedős, puha fotelt, aminek az ülésmagassága nem 35-40cm, hanem 48-50,hogy elérjem az íróasztalt. A háttámlája ne dőljön hátrafelé, hogy elérjem a billentyűzetet.Legyen tömör az alja, ne lábakon álljon, a karfája is legyen egyben, lehetőleg párnázott és 70-75cm magas. Nem baj, ha nem foglal túl sok helyet és nem túl drága. Szerintetek van esélyem? :DDD

A teljes netet végigtúrva sem találtam ennek megfelelő darabot, még ha az utolsó két ponthoz nem is ragaszkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#349) HS 2142 válasza amadeus11 (#348) üzenetére


HS 2142
őstag

Nekem ilyesmi Office depot Niceday Malaga szék volt, igaz akcióban valami fele ennyiért lett véve már kb 7 évvel ezelőtt. Az elején, ahol a lábammal érintkezett kikopott az anyag, az ülésállító mechanizmus 3-4 év után megadta magát, én a magasságom miatt szeretem alacsonyra állítani a széket és amikor kiszálltam, szép lassan, kattogó hanggal elkezdett visszaemelkedni.

Nemrég óta van meg a Trige, és bár nincs hosszú távú tapasztalatom vele, már ránézésre is masszívabb, kétszer olyan vaskos mindenhol. :D 25-ért szerintem megérte.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#350) HS 2142 válasza batagy (#301) üzenetére


HS 2142
őstag

Én is így tudom, hogy az úgynevezett aktív/dinamikus ülés segít elkerülni, hogy a rossz testtartás berögzüljön, bár persze önmagában kevés lenne, mellé a rendszeres mozgás is kell.

Nekem mindenesetre irodában Sissel Sitfit ülőpárnám van, így legalább ha már a nap nagy részében ülni kell, legalább kényszerít hogy azt helyesen tegyem. Viszont úgy gondolom kell a fokozatosság (kezdeni 30 perccel, nem napi 8 órával), elején furcsa, hogy az üléstől elfárad a hátad, de egyre jobban hozzá lehet szokni és jó irányba terel.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.