Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) bullseye válasza icecave (#700) üzenetére


bullseye
addikt

És neked azért említették, hogy bocsi?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#702) icecave válasza bullseye (#701) üzenetére


icecave
nagyúr

Gondolhatod.... semmi. Persze válasz e-mailben (mármint arra mikor közölték, hogy hétfőn jön a csomagom) utalgattam arra, hogy ha tegnap, de legkésőbb ma délelőtt megkapták a pénzemet, miért nem adták fel ma este a GLS-nek, ahogy a honlapon is hirdetik, hogy másnapra kiszállítják a 15:00 óra előtti rendeléseket...

Na, midnegy is, ezen nem tudok változtatni, ha végre megjön, majd írok egy kis beszámolót, elvégre arra van a topik, nem a - bár szerintem jogos - picsogásomra.

(#703) kippedli


kippedli
tag

Vettem egy közel 500euros dxracer széket, most ültem bele harmadjára és a karfa már most nem tart, felhúzom és le esik, a túloldali teljesen jól bírja. Biztosan több ezer szék közül 1-1 ilyen előfordul de azért csak 500euro... :W

(#704) koxx válasza kippedli (#703) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Email a gyártónak és küldenek újat.

(#705) negoro válasza icecave (#700) üzenetére


negoro
csendes tag

hát, ez nemigen a székről szól, a boltokról talán máshol van téma...

(#706) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a példányt?
Egy áruházban találtam rá, végigültem vagy 30 széket és ez jött be igazán :D De a neten sehol sem találom név szerint.

Cédula közelebbről: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#707) Egon válasza AeSDé Team (#706) üzenetére


Egon
nagyúr

Ránézésre bejövős, bár a karfa lehetne vízszintes...:) Bár jobban megnézve textilbőr, az nem bejövős...:(
Silveerstone székeket találtam a neten, de pont ilyet nem. [link]
Hol találtad? Hány cm magas vagy? Ha hanyattdőltél a székben a fejtámla a fejtetődig ért, vagy alacsonyabb volt?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#708) dragon1993


dragon1993
őstag

Az ikeás markus 45k-ért még mindig bestbuy ? Sajnos csak a hétvégén jutok el pestre.

[ Szerkesztve ]

(#709) AeSDé Team válasza Egon (#707) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Szerintem részben pont emiatt a karfa miatt jött be :)
183 cm vagyok és a Mömax-ban találtam rá Pécsett, de a webshopjukban már nincs, és semmi konkrétabb modellszám vagy elnevezés nem volt rajta.
Szerintem fejtetőig biztos nem ért, az nekem valahogy zavaró volt néhány széknél.

[ Szerkesztve ]

(#710) Szőrös  válasza Szőrös  (#688) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na tegnap jött meg a levél, hogy mehetek érte, most kora délután el is hoztam. Gyalog ne próbálja meg senki ezt boltól elhozni, elég nagy a doboz és rossz a fogása.
Összeszerelés egyszerű. mondjuk egyedül a háttámla felcsavarozás kicsit macerás.
Maga a szék elég kényelmes, rendesen tartja a hátam és a derekam, nekem ez a legfontosabb.
Ami kicsit szokatlan az az ülőrész szélén lévő hmm mondjuk "combtartó" vagy micsoda. Aki megszokta, hogy terpesztve ül annak fura lehet.
Egyedül talán a karfa az amire azt tudom mondani, hogy lehetne jobb, arra is mehetett volna szövet vagy műbőr borítás. Most elég meleg van ahogy hozzáér az alkarom már érzem, hogy tapad.
Összességében jó széknek tűnik bár tény, hogy hosszabb távon derül ki igazán az előny/hátrány.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#711) icecave


icecave
nagyúr

Csak ideért az AKRacing Rush szék. Összeraktam, nem volt nehéz, nincs mit elrontani rajta, max. a háttámla felrakása volt kicsit necces, mert nagyon elálltak a csatlakozópontok, szóval kellett kicsit nyomogatni, feszegetni, mire belekapott a csavar. Kényelmes, deréktámaszt felraktam, használom, mert jó, viszont a nyaktámaszt már nem, mert ha mindkettő fent van, úgy nem érzem azt, hogy helyes volna a tartás, túlságosan előre nyomja a nyakamat. Ki-hogy használja egyébként?

Viszont hátradőlve, filmet nézni jó, ha ott van a kis párna.

[ Szerkesztve ]

(#712) Dictator^ válasza dragon1993 (#708) üzenetére


Dictator^
veterán

Múlt hét péntekig 35k volt IKEA FAMILY-vel.. persze lecsúsztam róla én is :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#713) dragon1993 válasza Dictator^ (#712) üzenetére


dragon1993
őstag

A hétvégén be is szereztem egyet.
A bőr verzió egyáltalán nem győzött meg, de a szövet nagyon tetszett.

Pár nap után, annyi tűnt fel, hogy túl alacsonyan van a karfa, gondolkozom rajta, hogy leszerelem.

(#714) kippedli


kippedli
tag

A múltéhen kettő dxracer széket vettem, először az egyiken ment tönkre a kartámasz, utána a másikon :W

Itt egy videó a problámról,volt már valakinek hasonló? Sikerült megoldani?

Sajnos nem garanciások a székek.

(#715) koxx válasza kippedli (#714) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Írsz a supportnak és ha jófejek akkor küldenek újat. Nekem se volt már garis az AK székem mégis mindent pikpakk elintéztek.

(#716) kippedli válasza koxx (#715) üzenetére


kippedli
tag

Sajnos ezek order ID-t kérnek, ha nincs akkor nem tudnak segíteni :(

(#717) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Az AK Racing "PU leather"-jével (konkrétan ami a ProX-en van, de sztem ugyanaz mindegyiken) milyen hosszútávú tapasztalataitok vannak ? Tök ugyanaz, mint az összes többi műbőr széken, és ugyanúgy elszakad két év után, vagy tényleg normális, az átlagnál strapabíróbb anyag ?

Plusz ha valaki esetleg meg tudná nekem mondani, vajon rárakható-e szabvány 11mm-es csappal csatlakozó görgő, azért hálás lennék. Vettem ugyanis nem rég külön spéci (bazinagy, extra puha) görgőket, amiket örülnék, ha tudnék használni rajta.

(#718) mgoogyi válasza Zsiráfnyál (#717) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Jofogas-on volt fent egy 3 éves eladó akracing premium és egyáltalán nem látszódott, hogy baja lenne rajta a bőrnek.

(#719) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

[Wiki]

Az alapra elvitt bevonat leggyakrabban PVC, klórozott PVC, vagy PVC-viniléter kopolimer. A PVC társításával a cél mindig az, hogy a bevonat kellőképpen lágy, hőstabil és szilárd bevonatot alkosson. Az eredetileg kemény PVC-t lágyítóval teszik a műbőrgyártásra alkalmassá. Erre többnyire ftalátot használnak, de mivel ez az egészségre ártalmas lehet, egyre jobban terjednek a más eljárással készült, ftalátmentes műbőrök.

A PVC mellett egyre nagyobb szerepet tölt be a poliuretán (PUR), amely igen nagy kopásállóságú, jól tisztítható, nagyon hajlékony, a környezetnek jól ellenálló bevonatot képez. A poliuretán bevonat nagy szerepet kap a kárpitosipari, egészségügyi és cipőipari alkalmazásokban, mert az ilyen műbőr vízzáróvá, de ugyanakkor légáteresztővé tehető („lélegző műbőr”). Hátránya, hogy drágább a PVC bevonatnál. Ha a filmképző anyag PVC és PUR keveréke, ez puha, bőrszerű fogású műbőrt eredményez, de egyben tartós és vízzáró is.

Gondolom a PVC lehet az átlag középkategóriás székeken, és a PU a drágábbakon ? De ezt csak tippelem.

Nekem most pl [ilyenem] van, és ez 2 év után több helyen is elszakadt, pedig semmi extra bánásmódnak nem volt kitéve. Jó lenne tudni, melyik melyik.

[ Szerkesztve ]

(#720) Alg válasza Zsiráfnyál (#717) üzenetére


Alg
veterán

Másfél éves Premiumot vettem, olyan a borítása mint az új, nem kopott, nem vesztett a fényéből, varrás hibátlan.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#721) Zsiráfnyál válasza Alg (#720) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

[Itt] meg azt magyarázzák, hogy PVC / PU tök mindegy, sokkal több múlik azon, hogy a gyártó hogyan használja. Ha betartják a felhasználás szabályait, akkor tartós lesz, ha spórolnak, akkor nem. A PU műbőr jobb, vagy rosszabb is lehet az igazi bőrnél, egy jól felhasznált PVC jobb, mint egy rosszul használt PU, stb... Szóval ebből önmagában nem derül ki sok minden, bár elkopott AK Racing székről én még nem hallottam (de még megpróbálok rákeresni).

Esetleg ha valaki addig megtenné, hogy szikével végigvágja a székét, és feltöltene pár közeli fotót. :D Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#722) mgoogyi válasza Zsiráfnyál (#721) üzenetére


mgoogyi
senior tag

(#723) Zsiráfnyál válasza mgoogyi (#722) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Igen, pont ilyen kerestem AK-sban, csak nem találtam. Ezen látszik, hogy ott van az a fehér hálós cucc, szerintem ez az, amiről abban a PU vs PVC topicban beszélnek, ott olvastam, hogy ezt a réteget hajlamosak a gyártók kihagyni, és egyből a szivacsra nyomni a borítást, attól lesz szakadós (a noname szétvágásban látszik is, hogy annál hiányzik).

Gyanítom, hogy az AK-nál is szinte biztosan ott van az a réteg, de ennek azért még megpróbálok utánajárni.

[ Szerkesztve ]

(#724) Casoli válasza mgoogyi (#722) üzenetére


Casoli
őstag

Fú ez a videó meggyőző :R

A kikában is DXRACER fotelt lehet venni? Vagy valami kínai másolat?

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#725) Zsiráfnyál válasza Casoli (#724) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Azt én se tudtam eldönteni.
- Egyrészt egy olyan áruházban árulnak az eredeti áránál olcsóbban egy széket, ahol mindent minimum 30%-al drágábban adnak, mint máshol.
- Másrészt nem tartják szükségesnek, hogy a konkrét típust megnevezzék, így hogy a millió fajta Dx Racer szék közül amúgy melyik lehet az, az nyitott kérdés marad.

Amekkora s*ggfejek a Kikások, szerintem biztosan valami kamu hamisítvány. De nem jártam utána egészen, ez csak sejtés.

[ Szerkesztve ]

(#726) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Egyre közelebb kerülök egy AK Racing Pro X vásárlásához, de honnan érdemes megrendelni ?

A [saját weboldalukon] azt írják, 2 év garanciát kapok, ha a hivatalos partnereiktől veszem meg, ami Magyarországon egyedül a Pixel.

Ők viszont már csak [egy évet] állítanak a webáruházukban, és az összes többi forgalmazó (Aqua, 220, stb...) is ír 1 év garanciát, hiába nem hivatalos partnerek.

Esetleg be tudom ezt szerezni valami más forrásból (külföldről ?) ennél olcsóbban is, garanciával ?

(#727) koxx válasza Zsiráfnyál (#726) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rendeld meg a gyártótól.
Amúgy meg le kell szarni, ha gond van vele akkor úgyis megoldják gari időn kívül is.

[ Szerkesztve ]

(#728) icecave válasza Zsiráfnyál (#726) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, ott van az AKRacing oldalán ugye,hogy hivatalos forgalmazó a Pixel. Viszont most néztem a számlát, garancia 12 hónap (Rush szék, amit írtam is pár napja).

(#729) Zsiráfnyál válasza koxx (#727) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Mondjuk szállítással együtt €404.95 árat ír, ami 125.000 Ft. Magyarországon a legolcsóbb pedig 114.000 Ft (és arra még szerintem rájön a szállítás is). A Pixelnél 119.

A 2 éves gyártói garanciát tényleg elveszítem, ha mondjuk a Pixeltől rendelem meg ? Mert akkor lényegében +5 ezerért kapok +1 év garanciát. Rákérdezek azért náluk e-mailben.

[ Szerkesztve ]

(#730) attiati


attiati
veterán

ötletes hordozható szék megoldás

más kérdés, hogy mennyire kényelmes

(#731) Dictator^ válasza dragon1993 (#713) üzenetére


Dictator^
veterán

Markust vettél? Milyen?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#732) dragon1993 válasza Dictator^ (#731) üzenetére


dragon1993
őstag

Vissle sszürke

(#733) negoro válasza Zsiráfnyál (#725) üzenetére


negoro
csendes tag

Én ezt vettem a KIKA-ban:
http://www.dxracer.com/global/en-us/product/1/pc_gaming_chair/formula_series/oh-fe57-ne/

És ez nem koppintás - ha mégis, nekem megfelel :)

[ Szerkesztve ]

(#734) Egon válasza negoro (#733) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi pénz ez most a Kikában?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#735) Egon válasza Egon (#734) üzenetére


Egon
nagyúr

Közben megtaláltam: 80K. A hivatalos weblap és a Kika képeket összehasonlítva, egyetlen eltérő elemet fedeztem fel: a hivatalos weblapon levő szék lábainál nincs zöls színezés:
[link]
[link]
Ez vagy egy jól sikerült hamisítvány, vagy eredeti, és az eltérésre van valami magyarázat. Egyébként az árból nem indulnék ki: ha a Kika kapott valami egyedi kedvezményt, akár még reális is lehet az árazásuk.

Szerk.: holnap megyek a Kikába, akció van. Első körben ezzel a székkel szemezek:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#736) bullseye válasza Egon (#735) üzenetére


bullseye
addikt

Gondolom ott nem havi 2-3-10 darabot rendelnek, hanem egyszerre behúztak ötezret, amire azért lehet kedvezményt kapni erősen, ozt azt szétdobálták a hálózatban.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#737) Egon válasza bullseye (#736) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is ez a véleményem.
Valószínűbbnek tűnik, mint hamisított cuccal égetni magukat: ekkora cégnél, nagy mennyiségben értékesített termék esetében előbb-utóbb úgyis kiderülne.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#738) Casoli válasza bullseye (#736) üzenetére


Casoli
őstag

5 ezret? Azért túlzásba ne essünk. Alig van pár kika magyarországon. Biztos nem rendeltek 1000 darabot egy üzletbe.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#739) Egon válasza Casoli (#738) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván nem csak a magyarországi üzletekre gondolt... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#740) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Nem sikerül értelmeznem ezt az Ak Racing vs Dx Racer egymáshoz viszonyítást.

- Az AK egy év garanciát ad, a Dx kettőt.
- A Dx jóval drágább (főleg a nagy méretű székei, King, Tank, simán +30-50%)
- Mindenféle random Youtube review-k között elég könnyű olyat találni, ahol panaszkodnak a Dx-re, elszakad, elgörbül, jóval kevesebb súlyt sem bír el, mint amit ráírnak, eltörik a karfa, nyekereg a szék, stb... Ak-s székről ezzel szemben kb egyetlen ilyen videót / véleményt sem találtam (bár maga a review is sokkal kevesebb).

Lehet ez egyszerűen annak a következménye, hogy Dx-et sokkal többen vesznek (Amerikai gyártó, ha jól tudom, az Ak pedig Európai), és több vásárló között nyilván több az elégedetlen, vagy tényleg jobb az Ak ? De akkor miért fele annyi garanciát adnak a székükre, és miért olcsóbb ?

[ Szerkesztve ]

(#741) koxx válasza Zsiráfnyál (#740) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha megnézed az AK supportját akkor teljesen mindegy, hogy hány év garit kapsz. Sztem ők is nagyon sok széket eladnak. DX-et nem ismerem.

(#742) negoro válasza Zsiráfnyál (#740) üzenetére


negoro
csendes tag

Ja, mert a yt-on kell keresni a véleményeket...

https://www.facebook.com/AKRACING.OFFICIAL/posts/836995399730410

https://steamcommunity.com/discussions/forum/12/612823460275109445/
("Cheap plastic covers that don't fit")

(#743) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

Most egy gagyi irodai széket használok de kezd fájni a hátam akarok valami normálisabbat 20-30 ezer Ft körül.

[link]

A Möbelix és a Mömax ugyanazokat árulja? A weblapjukon szinte egyezik az árukészletük, csak a Mömax akciós jelenleg.
Vagy ezek közül melyiket javasoljátok? Sajnos az Ikeás akcióról lecsúsztam :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#744) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék új széket venni. Jelenleg egy műbőr görgős székem van. Az új lehetőleg olyan legyen, hogy van kartámasza, fejtámlája (ne csak ilyen váll középig érő valami), deréktámasza, lehessen állítani a magasságát (nem tudom, hogy erre a gázrugó-e a legmegfelelőbb, mert tapasztalat szerint pár hónap alatt megadja magát), lehetőleg ne bőr vagy műbőr legyen mert nyáron beleizzadok (és nem viseli jól a vizet, szakadozik és mállik egy idő után) tehát jól szellőzzön, görgői erősebbek legyenek (sajnos ez is tapasztalat, hogy szeretnek a műanyag görgőkben lévő acélcsapok menetestül kitörni), illetve jó árban legyen (ezért nem írtam "gamer széket" mert engem a márkák nem hoznak lázba, az árcédula fontosabb szempont). Mindennapos, masszív használatnak lenne kitéve és fontos, hogy ergonomikus/kényelmes legyen, nem szeretek túl keményen ülni, egy idő után zavaró.

Mit tudnátok ajánlani konkrét termékeket? Illetve milyen árkategóriában kell gondolkodnom ezekután?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#745) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Írtam levelet az AK-nak, hogy most akkor a [ProX] pontosan milyen széles is, mert az ábrán ez nem teljesen egyértelmű. Mint kiderült, még keskenyebb mint a képen, a 44 cm ugyanis az ülés max szélessége az elülső végén, a háttámla felé már kevesebb, mint 40 cm (!!!). Pontosan 39 egész valamennyi. Ehhez képest a full kommersz normál méretű székek kb 50 szélesek (és nincs fal a szélükön). Fel nem tudom fogni, miért gondolták ezt jónak.

Emellett a steam fórumon is ezt olvasom : "If your normal build or smaller, id consider it, if you have larger than average legs stay clear of this chair!"

Szóval ennyit a "king size"-ról, ez kicsi. :( Vagy lehet úgy kell érteni, hogy IV. Lajos 7 évesen már király volt, szal végülis... Pedig amúgy tök jó szék lenne, de ez a 2 hülye "uszony" az oldalán tönkreteszi.

[ Szerkesztve ]

(#746) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Egy minőségi szék kb. mennyibe fájna game-eléshez? Milyen áron futnak a közép és magasabb kategóriás székek?

100 kg+ és 186 cm-erre kellene és nagyon fontos, hogy bírja a terhelést és ne deformálodjon / "foszoljon" szét a bélés, nem is beszélve az emelő és döntő technikáról. :B

Milyen opciók vannak? Ajánlott márkák esetleg?

Köszi!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#747) koxx válasza la_cc (#746) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

AK racing, DX racer, Arozzi.

(#748) la_cc válasza koxx (#747) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi!

Ezek "gamer" márkák? Egy széknél ez nem feltétlenül jelent előnyt szerintem.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#749) koxx válasza la_cc (#748) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen azok. Te írtad, hogy játékhoz kéne. Ezek elég masszív strapabíró székek.

(#750) la_cc válasza koxx (#749) üzenetére


la_cc
addikt

Értem, köszi!

Látom a Pixel-nél van minden szép számmal... :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.