Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) amadeus11 válasza HS 2142 (#349) üzenetére


amadeus11
senior tag

Köszi nekem holnap jön, remélem beválik! :D

There is a star

(#352) amadeus11 válasza amadeus11 (#351) üzenetére


amadeus11
senior tag

Meg is jött a Trige szék! Elsőre minden rendben, jónak tűnik a minősége, remélem tartós is lesz! Ez valami eszméletlen kényelmes! Ez nem is szék, inkább fotel! Nagyon alacsonyaknak viszont nem ajánlanám, mert viszonylag magasról indít a magasság. 170 cm +.

There is a star

(#353) Rison77


Rison77
senior tag

Múlt hét pénteken beruháztam egy enzo-ra. Már 10 éve nyüstöltem az előző bőrszékemet ami már kezdett szanaszét foszlani. Összeszereléssel kicsit babráltam de nem volt nehéz. Nagyon kényelmes, kicsit hiányolom belőle, hogy teljesen hátradöntött állapotban is fixálni lehessen, filmnézésnél azért jól jött az előzőnél ez a funkció, és azért nem egyszerű megtartani hátradöntve, a kényelemről nem beszélve így. Viszont most észrevettem hogy, kizárólag a bal oldali karfán már található egy szép mélyedés ha végigsimítom a kezem annyira kilapult a szivacs, pedig cirka 4 napja használom. Ennyire futná a tartóképessége? Mert akkor küldöm is vissza, a 100+ kg súlyommal az ülés részének se jósolnék sok időt ez alapján.

(#354) Domonkos


Domonkos
Ármester

Szervusztok! A segitsegeteket szeretnem kerni, mivel mostanra jutottam el odaig, hogy raszantam magamat hogy vegyek egy normalis szeket, mert a mostani 30k-s kategoria atlag 3-4 evet bir ki alattam. Nem vagyok nagy szakerto a temaban, korulbelul egy hete bujom a forumokat, igyekszem szempontokat keresni hogy mi alapjan valasszak. Ha tudnatok par tippet adni konkret tipusokra - akar kulonbozo arkategoriakbol (valamint otletet hogy hol lehet kiprobalgatni oket; nagyon halas lennek erte :R
Amit szempontnak tartanek, illetve elonyosnek a valasztast illetoen:
- Legyen massziv es tartos. Nem szeretnem ilyen gyakran cserelgetni a szekeimet, mint most. Inkabb aldozok ra egyszer tobbet, figyelek oda jobban a karbantartasara, de szeretnem ha az unokaimat is ebbe tudnam majd beultetni.
- Legyen kelloen nagy es strapas. Napi 10-14 orat szoktam ulni a mostani szekemben. Munka stb. ebben szokott zajlani. Mind a 187 centimmel es 100 kilommal szinte hozza vagyok nove. Ebbe tornaszok (dulongelek), illetve neha alszom hatradolve.
- Tartsa jol a hatamat. Igen hajlamos vagyok rosszul ulni, es ha nem megfelelo a hattamasz, vagy lecsuszok a szekbol, akkor szokott fajni a derekam :(
- Urulnek ha lenne fejtamasz illetve kellokepp hatrahajthato lenne a tamla, mert egyeb okok miatt elofordul hogy aludnom kell benne. :U
- Szinten jo lenne, ha egesz alacsonyra le lehetne ereszteni a cuccost, mert az asztalom is eleg alacsony - ez nem tervezem egyelore cserelni :N
- Anyaghasznalatra, tomegre, fizikai meretre nagyon nincsenek megkoteseim. Ennek eldonteset ratok biznam. Jelentos kulonbseget en eddig nem veltem felfedezni. Arat szinten nem irok, mert ha meg tudtok gyozni, hogy egy darab 100+k-t is meger - es tenyleg csak egyszer kell majd megvenni - akkor egye-fene belefer.

Emellet nem tudom hogy meg milyen szempontok lehetnenek fontosak. Lehet hogy csak az eddigi szekeimet valasztottam ki nagyon szerencsesen, vagy csak nem ultem annyira nagyon joban hogy tudjam, de ha mondanatok szempontokat, akkor szivesen megfogadnam.
Egykoron nagyon szimpatikusak voltak ezek a 'gamer' szekek is (a magas hattamla es a hatradonthetoseg miatt) de nem igazan tudom, hogy mennyire lenne egy ilyen jo vetel. Csak a hype nagy korolottuk, vagy tenyleg megerik az arukat?
A hasznaltpiactol sem zarkoznek el - de ahogy latom nem igazan kerulnek eladosorba az ilyenek.
Szoval kerhetnek par akar konkret tippet, hogy mit, hol meg hogyan erdemes probalgatni? Vagy van valami osszefoglalo errol? Magyarorszagi vetel elony lenne. No meg a sok evnyi garancia :D
Elore is nagyon szepen koszonom!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#355) supercow válasza Domonkos (#354) üzenetére


supercow
őstag

Herman Miller Aeron ;]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#356) Domonkos válasza supercow (#355) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igen-igen. Kereses kozben egyszer sikerult mar raakadnom, de ez mar minden ertelmes hatart atszakit az araval. (vagy csak en nem talaltam "olcson").
Ennek esetleg egy kistesoja, a Mirra 1? Hirdetik is itt valahol az interweben. Annak az arat meg le is tudnam nyelni talan.
Gariztatni hogy lehet egy Herman Millert Magyarorszagon? ~ felek hogy ez sem birna a kikepzest :U Milyen aranyban szoktak oket visszavinni? Van valakinek szemelyes tapasztalata?
Elore is koszonom!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#357) supercow válasza Domonkos (#356) üzenetére


supercow
őstag

Herman Miller Magyarország, hívd fel őket talán mondanak valami okosat.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#358) Tin válasza supercow (#357) üzenetére


Tin
veterán

hát nemtudom. az aeron nekem kifejezetten nem jött be (használtam pár hétig), de biztos ergonomikus. negyedmilliót nem ér. az egyik olcsóbb modelljén (az asszem akkor 100-as tételben csak 150e volt) lehúztam közel egy évet, attól sem dobtam hanyatt magam - szép, jó, de ennyi. a sima 50e-s kategóriájú irodai szék ugyanazt tudta.
steelcase? asszem egynek kitört a kereke, egynek széttört a támla állító karja, meg még egy lesérült a kb 30-as rendelésből az egyik ügyfélnél nemrég, ezeket alig pár hónapig használták.
ikea markust használok itthon. 10 év gari, ez sem rosszabb, mint a többi, és valami 35e volt akciósan. csak azért vettem meg, mert mondom ennyiért még "csak úgy" is belefér, de semmi gondom nincs vele. ha meg lesz, még mindig vehetek másikat. igaz ugyan, hogy a "hálót" én nem szeretem, mert huzatban kicsinálja a derekad, így ráterítettem egy plédet a hálóra, és kész.

(#359) koxx válasza Domonkos (#354) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ak racingeket nézted már?

(#360) Domonkos válasza koxx (#359) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igen, neztem, de ott sincs sok erv a ~100k-s ar melle. Ami jobban bejon az az, hogy magas a tamla meg hogy tenyleg "aggya lehet alakitani", de ugyanakkor eleg fapadosnak tunik a masik mellett. Bar egyelore meg nem probaltam sem ezt, sem azt, a Herman Miller inkabb tunik olyannak hogy abba szeretnek sok idot elucsorogni. De azt megjegyeznem, hogy eddig nagyreszt csak a marketing miatt mondom ezt. Nem szivesen vennek szivacsos szeket, mert rendszerint azok adjak meg magukat legeloszor. Az akracinget egy sima, kemeny sportulesnek kepzelem.
Arozzi mennyiben mas?

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#361) golf2gt


golf2gt
tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani ár/érték arányban valami értelmes széket? Első sorba játszani szoktam a gépen .Árban 15.000 forintnál többet nem szeretnék rászánni. Tudom ebben a kategóriában nem kell várnom a csodát , de remélem tudtok valami normálisabbat ajánlani. Köszönöm!

(#362) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, rskeresve nem talaltam semmit itt a topicban, vkinek van vmi tapasztalata a suzuka forgoszekkel?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#363) DigitXT válasza Zirowe (#362) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem is szemembe ötlött az óriásplakát...:D 20-ért lehetne akár jó vétel is,
bár amennyire emlékszem, amikor egyszer - poénból - ültem benne szűknek
találtam. Azt nem hiszem, hogy azért lett volna, mert sokallottam az árát.:F
Bár mondják, hogy az idő megszépíti az emlékeket. Egy próbát csak megér.

(#364) Zirowe válasza DigitXT (#363) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem évek óta egy hasonló van, auchanból 15-ért, csak már kicsit megkopott és koszos is, gondolkodom a váltáson, a régi meg talán menne be melóba takarítás után..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#365) DigitXT válasza Zirowe (#364) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem az a modell volt, ami szűk. Ma belehuppantam, kényelmesnek tűnt.
Egynek jó, 20K meg nem sok: a 10 éves IKEA forgószékemnél csak jobb.
Azon a deréktámasz hiányzik, fájón. Néha szó szerint. Szóval vettem.:K
Persze marhára nincs készleten, talán majd májusban megérkezik, LOL!

(#366) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sziasztok, jöttem egy kis élménybeszámolót tartani. Én is már hetek óta kerestem asztalt és széket, láttam is több ígéretes jelöltet a neten, de legtöbbet ez az aprócska fórum segített, utólag is köszi mindenkinek a saját beszámolókat. A forgószék dilemmája oldódott meg leghamarabb, Batagy kolléga tapasztalatai alapján én is ellátogattam az Örs Vezér téri Ikeába háztűznézőbe. Korábban nézegettem székeket is, de 80-100 ropi magassága volt az a kategória, ami képek alapján a 40k árú Markus-szal összemérhető egyáltalán. Lehet hogy többet tudnak, nem tudom, de a Markus igencsak meggyőzött. Súlyos, stabil szék, vastag, közepesen kemény ülőpárnával, jó sűrű szövésű huzattal. A háttámla elasztikus háló, ezt korábban képek alapján vékony fémlemeznek gondoltam. A derék és a fej magasságában ki van párnázva, így aki benne ül, annak a hátával betartatja többé-kevésbé az S-alakot. Egyedül ami nem annyira jó szerintem, hogy a hátradőléshez kényelmetlenül nagy erőt kell kifejtenie az embernek. Hozzáteszem, a kiállított darab jobban rugózott, valószínű nem árt egy kis bejáratás neki. A saját darabom egyelőre keményen rugózik. Odahaza nem okozott gondot a szerelés, elég hülyebiztos útmutatót raktak be hozzá. Szöveg szinte nincs is benne, mindent jól értelmezhető képeken mutatnak be. És a drágaság:

Én a bézs színt választottam, annak ellenére, hogy valószínűleg ezt lesz a legnehezebb tisztítani. Legpraktikusabb ilyen szempontból a bőrbevonatos, de szövetpártiként inkább a szövetesek közt őrlődtem, mivel a világosszürke is nagyon elegáns. A szoba viszont szét lesz bombázva, így a jövőbeni környezetéhez ez a világos szín fog jobban illeni. Nagyon elégedett vagyok a székkel, másnak is meg tudom erősíteni, hogy ez alkalmi vétel ennyi pénzért.

A történet másik fele az, hogy asztalom sem volt, így azt is néznem kellett. Először ehhez hasonló kétoldalas modelleket kerestem, lehetőleg 160cm széleset és min 70cm mélyet. Ilyen a régi, kisebb fenyő asztalom is, de aztán letettem róla, mert mai szemmel nem tartom már annyira praktikusnak. Nehéz mozgatni, takarítani körülöttük és a szék sem fér sokszor rendesen oda, így inkább a szellősebb, moduláris asztalok felé fordultam. Egy ideig ezzel szemeztem, de a fórumba tévedve láttam szintén Batagy beszámolóját az általa vásárolt Bekant asztalról. Mikor a székért voltam, megnézegettem alaposan az asztalokat is. Mit tesz isten, éppen volt összerakva egy ilyen Bekant asztal egy Markus forgószékkel együtt. Tetszett az asztal konstrukciója, nagyon masszívnak tűnt a váza, egyedül az asztallap nem nyerte el a tetszésem. A lap 160x80cm, tehát elég nagy kiterjedésű, viszont ahhoz képest nagyon vékony. Nem mértem meg, de olyan másfél centi vastag lehet. Lényegében szimpla faforgács lemez, egy sima felületű fóliával bevonva. Egy ekkora asztalhoz nem találtam valami meggyőzőnek, ezért felálltam és csak úgy találomra lézengni kezdtem. Korábban felmerült már bennem, hogy lehet asztalossal fogok asztallapot gyártatni, lehetőleg bükkből, vagy más világos fából. Ekkor jött a másik szerencsés véletlen, az Ikeának is van bükk asztallapja, pont az általam preferált méretben. Gerton a neve és több másik lappal együtt egy tárolóban sorakoztak, ez volt a leges legalján. 155 cm széles, 75 cm mély és 3 centi vastag, hossztoldott bükkfából van, ami az egyik kedvenc megoldásom, mert tetszik az eltérő színű faelemek mozaikos textúrája. A felülete lehetne simább, de jól összerakott, masszív darab. Örömmel láttam, hogy a Bekant asztal vázát külön is meg lehet vásárolni, így gyakorlatilag már meg is volt, amit mindig is szerettem volna. Tulajdonképpen csak a székért mentem, de lett egy nagyon komoly asztalom is. :)

Elnézést a képek minősége miatt, de nagyon sötét, borongós idő van. Kicsit műteni kellett idehaza, mert a vázba illeszthető műanyag tipliknek nincs furata az asztallap alján, ami a csúszkálást megakadályozná. Ezért a lapot aljával felfelé lefektettem a padlóra, majd akkurátusan kimértem a váz helyét, amit szintén fejre állítva ráfektettem. A súlya miatt nem is kellett rögzítenem, egyszerűen a váz lyukaiba illesztve továbbfúrtam fúrógéppel a falapba. A tiplik ~1centi mélyen mennek bele és egy betolható műanyag csappal feszíthetőek neki a lyukaknak, így tartva biztosan a lapot. Ez inkább a csúszkálást akadályozza meg, a lapot alapvetően a saját súlya tartja a helyén. A váz nagyon masszív, összesen 6 csavarral összerakható, de ezek elegendőek is hozzá. Nem billeg, nem tekereg, apró fémfülek is segítenek, hogy a lábak a helyükön maradjanak. Leszállt a tököm is, mire egymagam talpra állítottam a kész szerkezetet. Amiért alapvetően jobb választás szerintem ez a bükkfalap a gyári forgácslemeznél (ha valaki szintén ilyen asztalt nézeget):

1, Kábé 10%-kal kisebb a felszíne, így keresztirányban közelebb kerül a két széle a váz központi tengelyéhez. Ez egy kicsivel már önmagában is stabilabbá teszi
2, A súlya 25 kiló körül van, egy tizessel több, mint a forgácslemezé. Ez az egyik legnagyobb fegyverténye, mert a stabilitáshoz elsősorban tömegre van szükség, az pedig megvan. A vázzal együtt több mint 40 kg az asztal, nem inog, nem billeg, még ha a szélén könyöklök is stabil.
3, A bükkfalap 3cm vastag, közel a duplája a forgácslemeznek. Nincs meghajolva, nem banán alakú, teljesen jól rásimul a vázra. Még inkább a váz volt enyhén elhajolva, de szerencsére nem a lapra merőlegesen, így nem zavar semmiben.
4, Igazi fa, és szerintem szebb is a fóliás megoldásnál, de ez már szubjektív vélemény.

A szék félig betolható az asztal alá, ott beleütközik a vázba. Elvileg az asztal magassága állítható (ezt még nem próbáltam ki, nekem a gyári magasság is jó), két centit emelve rajta a Markus egészen a háttámláig alá tolható. Ez jól jöhet annak, aki helyhiánnyal küzd otthon.

Elnézést, hogy kicsit hosszúra nyúltam, de úgy gondoltam, van akit érdekelhet. Néhány hete még álmomban sem gondoltam volna, hogy százezer alatt ilyen asztalom és székem legyen, ilyen minőségben. Egyben cáfolnám azt a mendemondát is, hogy az Ikeában csak szemetet kapni, igenis lehet találni minőségi árut, csak ismerni kell az igényeket és nyitott szemmel kell járni. Köszönöm a szíves figyelmet.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#367) batagy válasza Dr.F.E.R.I. (#366) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Nagyon jól tetted hogy megírtad az élménybeszámolót!
Köszönjük szépen, ez másnak is hasznos lesz! :R

Gratula a székhez és asztalhoz is, szerintem is jól állítottad össze, és tényleg kiváló ötlet a Gerton asztallapot rárakni! Nem rossz!

"A háttámla elasztikus háló, ezt korábban képek alapján vékony fémlemeznek gondoltam"
Igen, a vaku fénye valahogy úgy verődött vissza a Markus fotóimon, hogy annak tűnt.

Teljesen egyetértek vele, hogy az asztal alatt kell a hely. A széknek és a lábaknak ergonómiai okokból el kell férniük. A két oldali fiókos asztaloknál általában valóban szűk a szélesség ahhoz hogy a szék beférjen alá.

"A szék félig betolható az asztal alá, ott beleütközik a vázba. "
Igen, ha felszerelted a karfát. Nálam a karfa nincs felszerelve.

Az asztallap magassága valóban állítható, de eléggé macera. Nekem a múltkor egy erősebb "rátehénkedéstől" megsüllyedt jobb oldali asztalláb, és muszáj volt újraállítanom. Van hátul 1-1 (gondolom) kúpos végű csavar, ami megszorítja a belső vascsövet a külső vascsőben. A gond az, hogy - úgy vettem észre - hogy "analóg" módon állítható, azaz nincsenek fixen előre berögzített sávok, hanem bárhová állítható a magasság. Tehát nagyon nehéz eltalálni, hogy mm-re ugyanolyan magasan rögzüljön be a két láb. Nálam ráadásul nem sík a parketta sem. Aládúcolni nem tudtam mert nem találtam pont olyan magasságú gerendát vagy bármit. Úgyhogy aztán alábújtam, és miközben a hátammal tartottam a lapot, úgy próbáltam közben a magasságot tartani és közben a csavart meghúzni. Persze ha leszedem a fedlapot és fejre állítom, az is egy módszer csak nem akartam újból borigatni.

Azt javaslom, hogy a lábmagasság állító csavarokat húzd meg!

"A váz nagyon masszív, összesen 6 csavarral összerakható, de ezek elegendőek is hozzá." Hát talán ez az egy dolog, ami lehetne jobb is. Én ahhoz képest picit instabilnak találtam olyan értelemben hogy erőhatásra enyhén inog, de persze nem kell rajta táncolni sem, az igaz. A Gerton asztallappal biztosan stabilabb lett a tied. Az enyém amúgy is csak a kisebb 120 cm széles változat, tehát annak még annyi súlya sincs.

Mégegyszer köszi a beszámolót és gratula!

PS: Látom Nokia 6310-es is megvan. Én is használtam régen. Ragaszkodok a butatelefonokhoz én is.

[ Szerkesztve ]

(#368) Dr.F.E.R.I. válasza batagy (#367) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ha direkt lökdösöm, akkor is inkább csak oldalvást tudom kilengetni, magam felé nem igazán. Tehát életszerű helyzetben használva nálam nincsenek különösebben stabilitási gondok. Most megnéztem az Ikea oldalát, elvileg mindhárom méretű váz 100kg-ig terhelhető, szóval csak a ráhegesztett zártszelvények hossza különbözik, a lábak nem. 25 kg a lap, elvileg még engem is ki kellene bírnia. :) Akárhogy is, az enyém - koppkopp - jól szuperál, ne is legyen semmi baja. A szobámnak új aljzata is lesz, igyekszem tükörsimára húzni, hogy véletlenül se kelljen buzerálni a lábakat.

A nokiáról meg annyit, hogy nekem csak jó cuccaim vannak. :D

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#369) LógaGéza válasza DigitXT (#365) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tartósságról annyit, hogy voltam a Csepeli Honda bontóban tegnap, és ott is két Markus van. Igaz nem kérdeztem meg mióta, de az egyik bőrnek a fejpárnája már ki van kopva alul. Ott folyamatosan használják, ülnek bele, ugranak le róla, stb, még se láttam, hogy a kopáson kívül más bajuk lett volna. Ha náluk bírja a folyamatos mozgatást. akkor nálam se lesz baja :)
Meg hát mondjuk a 10 év gari is meggyőző :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#370) batagy válasza Dr.F.E.R.I. (#368) üzenetére


batagy
őstag

Ezt az asztallap csere tippet elültetted a fejemben. :) Elkezdtem rajta gondolkodni.

Hanyas fúróval fúrtad az asztallapba alulról a lyukat?

(#371) Dr.F.E.R.I. válasza batagy (#370) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

10-es fémfúróval. Fafúró száraim sajnos nincsenek itthon, de a célra végül is megfelelt. Viszont ha helyhiánnyal küzdesz, akkor nem biztos, hogy ez a lap volna neked a legmegfelelőbb.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#372) batagy válasza Dr.F.E.R.I. (#371) üzenetére


batagy
őstag

Ja bocs, nem a te Gerton lapodra gondoltam. Csak az ötletedre, amely kiváló.

Ha új asztallapot veszek, akkor vágatok asztalossal egy 3 cm vastagot (120x80cm-est). Nekem mindenképpen lekerekített sarkú kell.

Igen helyhiányom van.
Azonban próbálgattam , ha csak magát az állványt nézem, maxra balra tolva lehet, hogy pont elég, így a jobb oldalon a gép még éppen elmegy. Az asztallapot pedig 5 cm-rel jobbra tolnám el rajta, annyi lehet hogy megoldja az egészet, hogy bal oldalon ne lógjon bele az ajtóba.

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#373) Dr.F.E.R.I. válasza batagy (#372) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Azokon a jobb oldali polcos elemeken nagyon elgondolkodnék, hogy valóban kellenek-e oda, éppen abban a formában.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#374) kstcsk


kstcsk
tag

Sziasztok!

Ágyban fekve/ülve, a legkényelmetlenebb nyakatekert pózokban is képes vagyok notebookról dolgozni - fáj is a hátam miatta - , ezért úgy döntöttem itt az ideje beszerezni egy forgószéket. Nagy volt a dilemma hogy mégis mennyit szánok rá, de mérlegeltem, és mivel tényleg a nulláról ülök majd szigorúan forgószékbe (legalábbis próbálom majd betartani... :) ), illetve nem ülök napi szinten 10+ órákat majd benne, ezért nem költenék rá 20-25 ezernél többet. Böngészve a topikot annyi tanulságot sikerült leszűrni, hogy valószínűleg nem is tart majd örökké a szék, de nem is szükséges számomra hogy 5 évig szolgáljon ki.

A kiszemeltek:

Billum
Sunds
Snertinge
Skodsborg

Első blikkre a Snertinge és Skodsborg tűnik nyerőnek.

Vélemények, javaslatok?

Előre is köszönöm.

(#375) LógaGéza válasza kstcsk (#374) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Melóba nálunk BILLUM van, max 1 órát tudok benne ülni utánna fáj mindenem... SKODSBORG-ot azért nem ajánlanám, mert valószinű, hogy a kartámla tartja a hátlapot, ami tuti el fog törni. SNERTINGE-nek legalább van fejtámlája.
Merre laksz, IKEA nem opció?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#376) Dr.F.E.R.I. válasza kstcsk (#374) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem akarlak lebeszélni semmiről sem, de a Jysk-ből soha többé semmit. Minőségben ugyanaz, mint 20 éve a kínaiak voltak, csapnivaló. Vagy csak nekem egyedül nincs jó élményem velük.

Ezt a műbőrös fotelt öcsémtől kaptam karácsonyra (nem most, hanem az az előttire), először csak repedni kezdett alattam a bevonat, aztán apróbb-nagyobb darabokban hámlani is. Ahol ülök, ott már teljesen kopasz, a tarkómnál jön le még mindig. Állandó hétvégi program a fotel körüli fekete darabkákat összeszedni, porszívózni. Van a háttámlában egy vibramotor, amit ők masszázsfunkciónak hívnak, az már első összedugáskor elfüstölt. Kedvesemnek meg az éjjeliszekrénye esett darabokra, amit tőlük vett. Szerintem minőségileg a bolhapiacon is jobbat találsz, de műbőrbevonatos cuccot szerintem ne vegyél ott, ha jót akarsz magadnak. Forgószékről amit vettem, pár HSZ-szel feljebb írtam, szerintem neked is jó lenne, más egyebet sajnos nem tudok a témához hozzáfűzni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#377) kstcsk válasza LógaGéza (#375) üzenetére


kstcsk
tag

Messze van a főváros :)
Praktiker viszont van: Monza?

(#376) Dr.F.E.R.I.

Nem fontos a jysk-ből vennem, csak nálunk Nyíregyházán viszonylag korlátoltak a lehetőségek, a webshopban ezek pedig szimpatikusnak tűntek. A praktikeres Monza-ról vélemény?
Laikusként is úgy tűnik, hogy minőségibb darab. Tudom hogy innen már nem kellene sokat rápótolni hogy valamivel nívósabbat vegyek (pl. a sokat emlegetett Markus-t), de ez a lélektani határ egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#378) idegen lény válasza kstcsk (#377) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor el kell menni, és ki kell próbálni! Hiába jó másnak, ha neked kényelmetlen. Nem vagyunk egyformák. De nem hiszem, hogy a Praktikerben minőségibb székek lennének, mint a Jyskben, sőt. Ha a karfája, ami a háttámlát tartja, műanyag, akkor egy idő után eltörhet. Nekem műanyagnak tűnik a kép alapján. Nem is túl elegáns ez a Monza szék. Jól gondoltam: "Puha kárpitozású krómszínű műanyag karfa
Elegáns krómszínű műanyag lábcsillag". Nem tudom, hogy mi elegáns van ebben a lábban, nekem ez a szürke-fekete tucatláb kifejezetten rondának tűnik, és ez is műanyag. Harmincezerért + 1500 Ft házhoz szállításért (interneten kell megrendelni) én ezt vettem a Jyskben akciósan: [link] Ennek a TAMDRUP széknek fém a karfája és a lába is (nem "krómszínű műanyag", hanem krómozott acél), memóriahabos, és nem szövet, hanem jó minőségű műbőr. Műbőr és műbőr között óriási különbségek vannak, de ebben a GOLD árkategóriában vannak a legjobb minőségű Jysk székek. Most ugyan negyvenezerbe kerül a TAMDRUP, de biztos lesz ez még akciós. Eszméletlenül jól néz ki ez a szék, ami harminezerért már el is várható. Most a TRIGE van ilyen árban, amiről sokan írtak jó véleményt, emiatt én is majdnem megrendeltem kipróbálás nélkül, ami hatalmas ostobaság lett volna. De inkább kétszer is elmentem a Jyskbe, mert elsőre épp nem volt összerakva. Nekem a TRIGE csalódás volt, mert a derekat egyáltalán nem támasztja. Befért a kézfejem a hátam mögé, ha kihúztam magam, mert csak a lapockákat tartja a szék. Ha elengedtem magam, akkor görnyedtem. Azóta már mások is leírták ugyanezt a tapasztalatukat a TRIGE-ről a Jysk oldalán, csak vissza kell olvasni a véleményeket. Nem is tudom mire vélni a sok pozitív véleményt. Én kipróbáltam az összes kiállított Jysk forgószéket, de nekem egyedül a TAMDRUP volt kényelmes. De nekem gyerekkoromtól gerincferdülésem van, ezért én nagyon kényes vagyok a székekre. Ahogy írtam, mindenkinek magának kell kipróbálnia!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#379) kstcsk válasza idegen lény (#378) üzenetére


kstcsk
tag

Köszönöm neked és mindenki másnak is a válaszokat. Megfogadom a tanácsot és megyek személyesen egy kört.

(#380) hulp01


hulp01
senior tag

Én is elérkeztem ahhoz, hogy már elengedhetetlen egy új szék vásárlása. Múlt héten voltam próbálgatni, és igazán meggyőző széket nem találtam. Hazafelé menet meg azon gondolkoztam, hogy nekem olyan szék kéne, amilyen ülés az autómban van. Elkezdtem túrni a netet, és először az AKRacing ProX tetszett meg. Aztán itt a fórumban olvastam, hogy ennek nem túl jó a hintamechanikája. Tovább keresgéltem, és a következő jelölt a DXRacer King lett. Itt viszont a honlapjukon azt olvastam, hogy pvc meg műbőr az ülőlapja. Leginkább ez a PVC dolog aggaszt. Valaki közületek esetleg taperolt már élőben ilyen széket. Elég sok tesztet olvastam róla, és nagyon pozitívan nyilatkoznak a szék funkcióit és kényelmét illetően, viszont sehol nem találtam semmit arról, hogy milyen érzés ülni ezen a PVC huzaton. Mennyire izzad bele az ember? (ez lenne a legfontosabb) Olyan mintha leülnék a PVC padlóra? Vagy valami spéci anyag, amin tök kellemes ücsörögni, és esetleg légáteresztő is (bár ezt tuti kiemelnék a honlapon)? Sajnos nem nagyon van lehetőségem kipróbálni.
Baromi nehéz ez a székvásárlás ha az ember kicsit belemerül a témába.

(#381) kstcsk


kstcsk
tag

Voltam a helyi jysk-ben, kipróbáltam mindent, de a tamdrup magasan vert mindent, kiszállni sem igazán akarsz belőle. Sanszos hogy ő lesz a nyertes, kár, hogy most nem akciós

(#382) LógaGéza válasza hulp01 (#380) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont ma láttam az új Alpha Gamer székeket, szerintem erre is vess egy pillantást :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#383) hulp01 válasza LógaGéza (#382) üzenetére


hulp01
senior tag

Küllemre nem tűnnek rossznak, bár ha jól láttam, akkor ezeknek is olyan mechanikájuk van, mint az AK Racing székeknek. Ha az AK Racingnél is olyan multifunkciós mechanikát alkalmaztak volna, mint a DXRacernél, akkor nem is gondolkodnék, jönne a ProX. Szombathelyi lakosként sajnos Pécs a világ végén van, ezért esélyem sincs megnézni egy ilyen széket élőben. A tesztek alapján azért nagyjából be tudtam lőni, hogy mit tudnak a székek, de furamód a huzatról egyik esetben sem volt szó. Max csak annyi, hogy szép, meg strapabíró. De hogy mennyire izzad bele az ember, meg milyen a tapintása (mondjuk hozzáragad-e az ember), arról nem volt szó.

(#384) LógaGéza válasza hulp01 (#383) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nálam a mechanikában az etalon a MARKUS, ennél jobbat még nem láttam, de nem is várom el, hogy jobb legyen :K Lehet csak én vagyok szűk látókörű, de ár/értékben szerintem a legjobb választás.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#385) idegen lény válasza hulp01 (#380) üzenetére


idegen lény
őstag

Az egyik képen látszik, hogy csak a térdhajlat alatti rész PVC: [link] Nyilván azért, hogy védje a kopástól. Ebben a 90 ezres árkategóriában ilyesmiken már nem aggódnék.

LógaGéza

Szerintem akkor lenne jó az IKEA MARKUS ár/érték aránya, ha 30 ezerért árulnák, nem pedig 45 ezerért.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#386) hulp01 válasza LógaGéza (#384) üzenetére


hulp01
senior tag

Sajnos a Markus a teherbírása miatt kapásból kiesett. Nézegettem az 50k-s kategóriát is (boltban annyiba kerültek), az itt fellelhető bútorboltokba is elmentem. Amit először kinéztem szék pl nem bizonyult megfelelőnek. Ez volt az:

[link]

Sajnos csak egy meghatározott pozícióban volt jó, egyébként nem. Ez már sokkal kényelmesebb volt:

[link]

Viszont mindkettőnél a karfa tartja a háttámlát és a jelenlegi székemnél is eltörtek a csavarok az egyik karfánál. Szerencsére ennél egyben van az ülőlap és a háttámla, szóval még használható. Meg a mechanikája is tönkrement és a gázrugó is ereszt valamilyen szmötyit.

De egyelőre úgy néz ki, hogy a DXRacer lesz a befutó. Csak kicsit hezitálok még, mert azért mégis egy kisebb vagyonba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#387) LógaGéza válasza hulp01 (#386) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hasonló van (Desmond) öcsémnek, kb 2 éve. El van törve mind a két karfája, leestek a díszítések róla, ha én ráülök, és hátradőlök, akkor magától leereszt a gázrugó :(

Én is nézegettem a DXRacereket, annyi bajom volt velük, hogy bőr. Autóban is rosszul vagyok a bőrüléstől, nyáron beleizzad az ember, télen hideg...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#388) hulp01 válasza LógaGéza (#387) üzenetére


hulp01
senior tag

Na, akkor egyben köszi a tapasztalatokat a Desmonddal kapcsolatban. Ez akkor egyből felejtős.
A télen hideg dolog úgy gondolom nem zavarna, mert nem vagyok fázós, meg amint egy kicsit ül benne az ember úgyis felmelegszik. Inkább a nyári izzadástól tartok, mert nyáron 28-30 fok van a szobában. De most már nagyon gondolkodok egy légkondi beszerzésén is, ha ez a globális felmelegedés ennyire érződik nyáron a jövőben is.

(#389) idegen lény válasza hulp01 (#388) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem ne gondolkozz már túl sokat a klímán, mert nyáron már nem fogsz kapni szerelőt, annyi megrendelésük lesz. Ráadásul az idei nyár különösen forrónak ígérkezik.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#390) idegen lény válasza kstcsk (#381) üzenetére


idegen lény
őstag

A TRIGE-t is ki tudtad próbálni? Az milyen volt? Csak, mert itt is áradozott már róla valaki, de nekem csalódás volt, ahogy azt már föntebb kifejtettem.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#391) kstcsk válasza idegen lény (#390) üzenetére


kstcsk
tag

Most vettem észre a kérdést. Kipróbáltam, de személy szerint nekem volt annyira kényelmes. Tegyük hozzá, hogy a Tamdrup után egyik se volt már olyan jó. :)

(#392) idegen lény


idegen lény
őstag

[SUZUKA]-ról tapasztalat?

(A DX-Racer 80 ezerért van.)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#393) idegen lény válasza idegen lény (#392) üzenetére


idegen lény
őstag

És ezekről a szinkronmechanikásokról, mint például ez: [Cetus]?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#394) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

Egy forgószéket szeretnék venni, mert a mostani hagyományos fa szék kicsit kényelmetlen már.
Ezt a 2 terméket néztem ki (mindegyik 120 kg teherbírás, én csak 105kg vok) tapasztalat illetve véleményetekre vagyok kíváncsi. Bár jobb lenne személyesen kipróbálni, de az elég messzire kéne menni.
Kring Bokai 49K van 30K akciózva.
Arozzi Enzo

(#395) idegen lény válasza Sz_Imre (#394) üzenetére


idegen lény
őstag

Kring Bokai irodai szék:

Idézem: "kiváló minőségű ökológiai (mű)bőrrel vannak kárpitozva. A szilárd és erőteljes karjai kellő alátámasztást bíztosítanak." Lehet, hogy erősek, de nekem a műanyag karfákkal rosszak a tapasztalataim, amennyiben a hátrészt tartják, és szerintem ezek műanyag karfák, akkor egy idő után eltörhetnek.

Mit csinálsz, ha hibás? Visszaküldöd? A székeket könnyű összerakni, de szétszedni rémálom. Ezért nem szeretek az emagról vagy az ebayről rendelni.

Arozzi gaming székek:

Elég sok helyen árulják: [link]
Egyik helyen sem tudod kipróbálni? Itt egy vélemény: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#396) Sz_Imre válasza idegen lény (#395) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

"Lehet, hogy erősek, de nekem a műanyag karfákkal rosszak a tapasztalataim, amennyiben a hátrészt tartják, és szerintem ezek műanyag karfák, akkor egy idő után eltörhetnek."
Az Arozzi is műanyag a karfa, ha jól látom. Igen néztem az iponos véleményt, sőt videó review-t is.
Csak érdeklődtem volna hátha van itt valakinek tapasztalata ezekkel.
Max ami itt elérhető (20km) az a jsyk lenne, de ott nem árulják.

"Mit csinálsz, ha hibás? Visszaküldöd? A székeket könnyű összerakni, de szétszedni rémálom. Ezért nem szeretek az emagról vagy az ebayről rendelni."
Ez megint az Arozzinál is lehet ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#397) Sz_Imre válasza Sz_Imre (#396) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Na az Arozzi Enzo megrendeltem, majd beszámolok róla.
Remélem jó választás lesz.

(#398) idegen lény válasza Sz_Imre (#397) üzenetére


idegen lény
őstag

Várjuk! Lehet, hogy nekem is ilyet kellett volna vennem a TAMDRUP helyett?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#399) Sz_Imre válasza Sz_Imre (#397) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ma megjött a cucc, amit össze is raktam (kicsit nehéz volt, bár inkább időigényesebb (kb 30-45perc).
Így néz ki.
Eddig teljesen jónak tűnik, bár még nem tudok nagyon véleményt mondani, majd kb 1-2 nap múlva.
Bár kicsit szokatlan rajta ülni, de majd ezt is megszokom.

(#400) idegen lény válasza Sz_Imre (#399) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt hittem, hogy pirosat veszel. Fém a karfa? Mi a szokatlan benne? A legmagasabb állásában is leér a lábad?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.