Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) kiskuplung válasza Joshi (#8600) üzenetére


kiskuplung
őstag

Egyetlen kábel van, az is a hátam mögött. Miért is lenne ez probléma?

Az ugrabugrálás elég túlzó... Hajolgatni kell meg letérdelni, ez azért egy csoffadt testű IT-snak is belefér, sőt ;)

(#8602) Menthirist válasza kiskuplung (#8598) üzenetére


Menthirist
veterán

behúztam már akkor én is :) Bár a Divinity 2 miatt passz mikor fogom kipróbálni :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8603) Joshi válasza kiskuplung (#8601) üzenetére


Joshi
titán

Nem mondod hogy székből nem lehet játszani? :Y

ui.: a kábel akkor probléma ha forogni kell, ahogy írtad lehetne. :U

[ Szerkesztve ]

(#8604) proci985 válasza Joshi (#8600) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ugyanugy ahogy a superhotot / robo recallt?:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8605) Joshi válasza proci985 (#8604) üzenetére


Joshi
titán

Az elég gáz ha VR-re ilyen játékok lesznek a meghatározók, ugyanis ki a tököm akar bohóckodni a szoba közepén? :DD Én nem tudom ti meddig tudtok így szórakozni, de nekem hamar el menne a kedvem. :B

(#8606) Menthirist válasza Joshi (#8605) üzenetére


Menthirist
veterán

"ki a tököm akar bohóckodni a szoba közepén?"
Ki a franc nem? :D :D 20+ éve játszok számítógépes játékokat ülve, de ez a mozgós, célozgatós lövöldözős élmény azért egy másik szint :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8607) Joshi válasza Menthirist (#8606) üzenetére


Joshi
titán

Az újdonság varázsa, azért megnéznélek 2-3 óra játék után. :D

(#8608) proci985 válasza Joshi (#8605) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sokkal nagyobb fun ugy tolni, meg egy szimulatorhoz kepest is.

ha megnezed a topikban tobben vannak, akik szimulatorozni vettek, aztan robo recall maraton lett a vege

2-3 ora utan az ember megizzadhat, nekem is uton van hozza a facial interface

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8609) Menthirist válasza Joshi (#8607) üzenetére


Menthirist
veterán

Megnézhetsz, mert tucatnyi órám van ehhez hasonló játékokban. :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8610) kiskuplung válasza Joshi (#8607) üzenetére


kiskuplung
őstag

És engem megnéznél lassan így 7 hónapnyi játék után?

(#8611) Joshi válasza proci985 (#8608) üzenetére


Joshi
titán

A körbenézés, az ott lét tényleg hozzátesz az élményhez, de egy PC-és guru az egeres irányításhoz van szokva. Ok hogy a touch-al könnyebb célozni mint egy kontrollerrel, de azért na. Így a késő estébe nyúló játékoknak lőttek, nem biztos hogy díjazza az asszony. :D

ui a többieknek: nekem is van több száz órám szimulátorokban, de azért egy huzamba 2-3 óra intenzív mozgás. Persze jó dolog a mozgás, de nem meló után.

[ Szerkesztve ]

(#8612) proci985 válasza Joshi (#8611) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

de ha a kezedben a fegyver siman lehet iranyzekkal celozni. egyebkent igen, harom oraig kitartani magad ele a kezed faraszto. plusz VR jatekoknal ugyelni szoktak ra a fejlesztok, hogy jellemzoen 15 percnel tobb intenziv periodus nincs egyszerre, kozben lehet pihenni.

teljesen mas immersion szempontbol, mint az eger. vrben pedig ugyanaz a problema megvan, mint kormanynal, hogy az ember nem erzi a faradtsagot, aztan masnap izomlaza van a combjaban

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8613) kiskuplung válasza Joshi (#8611) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az ülőmunka után nekem kifejezetten felüdülés jelentenek ezek a játékok. Az asszonyodról nem tehetünk, az enyém tökéletes partner az ilyenekben, a Keep talking and nobody explodes-ot is szoktunk játszani ;)

Ui. ugyanazt a hibát követed el, mint hónapokkal ezelőtt, amikor a kormányos topikban osztottad az észt, hogy mekkora a sz@r ez a VR, mikor még sose próbáltad ki. Előbb tesztelj egy ilyen Touch-os játékot (Robo Recall ajánlott), és utána aranyosan mosolyogunk majd, ahogy leírod, hogy már meg is rendelted. Mint ahogy a DK2-vel is tetted :P

(#8614) Joshi válasza proci985 (#8612) üzenetére


Joshi
titán

Így van, egy 1-1,5 órás autóverseny is kimerít, pont ezért furcsa hogy ezeket a játékokat csak így lehet játszani. Ez mindenképpen megossza közönséget. Pl nekem az is furcsa, hogy a touchos játékokat nem is lehet hagyományos módon csak sisakkal játszani. :F

(#8615) proci985 válasza Joshi (#8614) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

probald ki a toucht ;)

nem lenne ertelme VR headset nelkul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8616) Joshi válasza kiskuplung (#8613) üzenetére


Joshi
titán

"Ui. ugyanazt a hibát követed el, mint hónapokkal ezelőtt, amikor a kormányos topikban osztottad az észt, hogy mekkora a sz@r ez a VR, mikor még sose próbáltad ki. Előbb tesztelj egy ilyen Touch-os játékot (Robo Recall ajánlott), és utána aranyosan mosolyogunk majd, ahogy leírod, hogy már meg is rendelted. Mint ahogy a DK2-vel is tetted :P"
Ekkorát már biztosan nem fogok fordulni, én inkább megmaradnék a cockpitnél vagy az íróasztalnál. Bohózkodásnak ok, de nekem nem több. Egyébként is uncsi az ilyen és hasonló játékok, az ide-oda kattintás tárgyak elhelyezése engem egy idő után idegesít.

(#8617) Joshi válasza proci985 (#8615) üzenetére


Joshi
titán

Autószimulátorba kormány kell nem touch. :D A következő Vive vagy Oculust megveszem, de egyelőre csak autós szim.

[ Szerkesztve ]

(#8618) MlbMatic válasza Joshi (#8605) üzenetére


MlbMatic
tag

Mindenki mast szeret,,,, szerintem igen faxa az ugralos lovoldozos

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#8619) Dyingsoul válasza kiskuplung (#8595) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Pff manual... Az halandóknak való. :DDD

Most vagyok túl egy majdnem 3 órás PCI hangkártya debugoláson de szerencsére ezt is sikerült összehozni. Kár, hogy ha beírja az ember a sound card + bármilyen compatibility/hardware issue akkor javarészt vga hibákat dobál hiába ott van a "sound". :) Rifttel mondjuk még nem teszteltem a dolgokat remélem ott nem lesz gond, különben eret vágok...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8620) MlbMatic válasza kiskuplung (#8598) üzenetére


MlbMatic
tag

egy baja van, de az nagy,,, nem multis sajna

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#8621) Dyingsoul válasza kiskuplung (#8598) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Szólj, ha akciós lesz! :DDD

(#8603) Joshi: Ez VR topik. Mi a meglepő azon, hogy ha szembejön veled itt egy játék amit nem székből kell játszani hanem VR controllerrel, állva, mozogva? Többiek már elmondták én is csak azt tudom mondani. De kicsit más perspektívába emelem a dolgot, amiről épp beszélünk az Arktika. FPS játék. Jobb élményt nyújt touch kontrollerrel, mint bármi mással? Igen, leírhatatlanul jobb, egy teljesen más világ. Mindenkinek bejön aki szereti az FPS műfajt. Amit most csinálsz az olyan, mintha te magyaráznád egy billentyűzettel autószimulátorokat játszó játékosnak azt, hogy 3 monitorral + cockpittel + egy jó kormánnyal jobb játszani autós szimet, mint billentyűzettel... de ő csak kötné az ebet a karóhoz, mondván, hogy az bohóckodás, billentyűzettel és egy monitorral, kerti székben ülve az igazi a szimulátorozás és keresné a kifogásokat (amiket te is keresel a touch-os élményekben) mint például sok helyet foglal a szobában, nyűgös, mit szól hozzá az asszony stb. Persze egy kamionsofőr nem hiszem, hogy 1500 km után leül ETS2-t játszani de szerintem nem is neki találták azt ki (mondjuk ettől még lehetnek fanatikus kamionosok akik mégis tolják).
Egyszer próbáld ki és elvarázsol, ennyi.

MlbMatic: Még mindig nem tanultál meg írni... :DDD , != .

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8622) fulton válasza Joshi (#8603) üzenetére


fulton
addikt

Nekem tetszik, nekem pont az nem tetszik hogy miért nem lehet megoldani hogy választható lenne , teleport vagy mászkálós. Nekem sokkal jobban bejönne, ez kb mint az Onward nál ha teleportálós lenne sz* sem érne. Az a lényeg hogy lássam merre megyek elbujok stb...de ez hogy hopp ott vagyok valamiért nem jön be. Tudom tudom rosszul lesznek sokan tőle, de meg lehet szokni, nekem semmi bajom pl tőle. Sajnálom hogy nem lehet--- nem szeretem hogy megszakad a játék, ugyan ezt éreztem a batman VR nál is. Jó lett volna folyamatosan mozogni benne-... de csak teleport. Akkora szobám meg nincs hogy bejárjam :D

(#8623) tobias88888


tobias88888
őstag

Artika.1-ről annyi érdekelne, hogy milyen hosszú? Egy óráért nem veszem meg, de az árcédula ezt sejteti :)

Szerintem kifejezetten jók a mozgós játékok, direkt olyant nézek amit állva érdemes. Egész nap ülök abban a nyamvadt székben, legalább ilyenkor hadd mozogjak már. Sikerült is összegyűjtenem párat ezekből:

GolfClub, Superhot VR, Windlands, The Climb, Robo Recall

Meg persze van több ami érdekes, de annyira nem mozgásigényes (tippre): Lone Echo, DuckSeason, Fantastic Contraption, Rick and Morty Virtual Rickality, The Wizards, Batman Arkham VR, Arizona Sunshine

Pénzügyileg megterhelő csak :D
Amúgy ha azt nézzük, tényleg nincs akkora kínálat még, mert ez kb az összes játék ami van és érdemesnek találtam :)

iRacing-nél sikerült beállítanom a grafikát, most már az is nagyon szép. A faltól még mindig félek oválon, szoktam fel fel kiabálni mikor közel megyek. Tippre ez soha nem fog elmúlni, max a bátorság jön meg. Jó dolog touch-al is játszani, de azért a cockpitben ülve, Oculussal a fejemen, kezemet és lábamat is látva nagyjából ott ahol van kicsit más, kicsit még jobb:

Pixel Density-vel kell leginkább szórakozni ott, most 150en van azaz 2880x1620as képet renderel le és azt küldi ki a riftnek. Így valamiért sokkal szebb mint 100on, ahol 1:1 a megfeleltetés. Próbáltam a 200as értéket, úgy gyönyörű, csak nem bírja el a GTX1060. Samsung Odyssey-t megnézném 200on, csak ott meg már 5760 x 3200as képet kellene renderelni, amit nem tudom milyen kártya bír el

[ Szerkesztve ]

(#8625) #54625216 válasza -Solt- (#8624) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez várható volt, miután a HTC képtelen volt tartani az árversenyt. A Valve technológiája hiába ad minőségi trackinget, az csak a 3x3m roomscale felett fizetődik ki igazán (azaz a játékosok kis részénél előny), de jóval drágább gyártani.

(#8626) kiskuplung válasza tobias88888 (#8623) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ha megnézed az eddigi hozzászólásaimat, mindig megírtam, hogy melyik játékkal mennyi játékidőt kapsz.
Ha befejezem az Arktika.1-et, akkor úgyis írok róla még, hogy mennyi idő volt.

Ebből a listádból szerintem csak a Lone Echo az, ami biztosan megéri az árát. A másik esélyes az Arizona sunshine. Azt még idén meg szeretném venni, bár ezzel, hogy havonta jönnek ki a stuffok, elég nehéz tartani a tempót :)

A fenti hozzászólásokból amúgy tisztán látszik mennyi különbözőek vagyunk, nekem pl. eszembe nem jutna az Arktika-ban multiplayert keresni. Ha pedig játszik az ember, akkor érződik rajta, hogy a free locomotion hiánya sem lustaság, hanem designeri döntés. A pályák is úgy vannak szerkesztve, és a komplett játékmenet is erre épül. Még a sztorit is úgy szőtték, hogy megmagyarázzák, miért képes a főhős teleportálni.

Ha már lista, én ezeket még tuti meg fogom venni:
- Arizona sunshine
- Killing Floor: Incursion
- From Other Suns

Amúgy meg még ezeket követem, hátha akciósak lesznek és éppen kifogytam a játékból:
- EVE: Valkyrie
- Raw Data
- Pollen
- Technolust
- Gunheart
- Karnage Chronicles
- Syren
- Loading Human
- Rangi
- The Assembly

Valamint a futottak még kategória (szinte ingyen már elviszem):
- Job simulator
- Surgeon simulator
- Archangel
- John Wick Chronicles
- Giant Cop
- Black hat Cooperative
- FORM
- The Tower
- Please, don't touch anything

Csak ez a lista kitart nálam a CV2-ig :)

(#8627) Segal


Segal
veterán

Nekem olyan kérdésem lenne hogy a DOOM VFR a steam oldalán csak a htc vive-ot tünteti fel mint támogatott eszköz. Létezik hogy oculussal nem fog menni?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8628) Raymond válasza Segal (#8627) üzenetére


Raymond
félisten

Bethesda jatek, nem fogjak odairni meg ha menne is. Meg kell varni mi a helyzet az iranyitassal, mukodnie kene hacsak direkt nem ugy csinaltak meg hogy ne passzoljanak a gombok stb. a Touch-hoz. Ennek viszont aranylag kicsi az eselye azt latva hogy az uj MS cuccoknal is a controllerek a Touch designra es megoldasra epulnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8629) #54625216 válasza Segal (#8627) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mivel a Zenimax és az Oculus éppen perben állnak és a Steamnek gyakorlatilag csak a Doom és a Fallout 4 lesz az exkluzív címe elképzelhető, hogy eleinte nem fog menni Rifttel. Vagy szoftveresen letiltják, vagy lesz benne néhány optimalizálatlan funkció, mint pl. a kontrollerek rossz szögben állnak, nagyobb roomscale-t igényel, stb.
Ugyanakkor az ilyesmit szinte már a megjelenés napján meghackeli valaki és pár hét után már stabil megoldást lehet hozzá találni a neten, tehát 99%, hogy idővel működni fog Riften is.
Szvsz a legjobb kivárni a megjelenést és az első riftes beszámolókat és akkor megvenni, ha már garantált a Riftes támogatás akár hivatalosan, akár hackelve.

(#8630) Menthirist válasza #54625216 (#8629) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem gondolnám hogy majd gond lenne riften pl a fallouttal, ahogy írod is, max megfaragja a tiltást egy lelkesebb felhasználó, lásd reVive.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8631) tobias88888 válasza kiskuplung (#8626) üzenetére


tobias88888
őstag

Most muszáj volt beírni még 10 játékot amiről nem hallottam? A fene egye meg :D

(#8632) aerosmith válasza Joshi (#8607) üzenetére


aerosmith
őstag

Egy éve tolom roomscale játékokkal.
Egyedül az ED amihez leülök VRben.

(#8633) fulton válasza kiskuplung (#8626) üzenetére


fulton
addikt

Én egyet bántam h megvettem. Nem is jatszok vele iranyithatatlan sz*r nekem. Elite dangerous

(#8634) #54625216 válasza fulton (#8633) üzenetére


#54625216
törölt tag

Én mondjuk eddig az Elite-el játszottam a legtöbbet, igaz anno a C64-es verziót is kimaxoltam.
Kétségtelen, hogy nem mindenkinek való, mert sokat kell tanulni, mire kezelhető lesz és sok időt kell beletolni a fejlődésbe, de ez általában igaz minden komplexebb játékra. (Próbáld csak ki az EVE-Online-t :DDD )
Amúgy pont az irányítást lehet a leghamarabb megtanulni, csak vagy kell hozzá egy hotas, vagy le kell szedni valamelyik előregyártott xbox kontrolleres config filet, hogy ne kelljen mindent egyesével a gombokhoz rendelni.
Jah és a tutorialok között az "advanced combat training" egy jó nagy szivatás, profikat is megizzasztja mert nagyon gagyi hajóval, nulla fegyverzettel kell sokkal jobb ellenfelek ellen küzdeni, tehát nem csoda, ha az nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#8635) kiskuplung válasza fulton (#8633) üzenetére


kiskuplung
őstag

LOL. tényleg nem vagyunk egyformák. Az Elite ugyanis kb. a legjobb, legkomplexebb játék a jelenlegi felhozatalban.

Majd' 1000 órát tekertem bele, és ez azért nagy szó mert amúgy a legtöbb játékot max. 30 óra után megunom. :)

Nyilván mint mindent, ezt is meg lehet unni, de egyetlen játékom sincs ami ilyen jó ár/érték aránnyal rendelkezne.

(#8636) painkillerx


painkillerx
tag

Ma megjött az Oculusom, az új graf.kártya már úton van, de addig is ki akartam próbálni valami alap dolgokat a mostani 760-al. Setup mindent felismert, megyek tovább de amikor a lencséket kéne állítani akkor nem mutat képet az Oculus. Fehér lámpa világít, hang elindul de nincs kép. Ez most csak azért van mert még régi a graf kartya? Nem lehetne valahogy üzembe hozni? VR videókra, kisebb demokkal azt hittem menni fog.

(#8637) izitom


izitom
tag

Na jövőre jönnek az új Oculus termékek is , Oculus Go -199 dodó...
(2560x1440,LCD!,továbbfejlesztett lencsék)

[ Szerkesztve ]

(#8638) Raymond válasza painkillerx (#8636) üzenetére


Raymond
félisten

"Ez most csak azért van mert még régi a graf kartya?"

Nem, valami mas a gond. Alapbol adj neki egy reboot-ot es probald ujra. Egyenesen a HDMI-be van dugva a Rift?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8639) painkillerx válasza Raymond (#8638) üzenetére


painkillerx
tag

Ujra inditottam parszor, frissitettem az nvidia drivert, oculus setup reinstall. Igen HDMIre van kötve, próbaltam DVI->HDMI adapterrel is, ugyanugy feher lampa es nincs kép. Most atugrottam a setupon, es elinditottam a Dreamdeck Demot. Monitoron latok mindent, mozog a fejemmel egyutt, de az Oculusban nincs kep.

(#8640) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Oculus Go announced, $199 standalone headset

szerk: Látom vótmá, szóval sry. :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8641) suniland


suniland
csendes tag

Elo kozvetites az Oculus Connectrol
https://www.youtube.com/watch?v=prN2Vqf2aDg&feature=push-lsb&attr_tag=6WQwPgG3IzLi0KGf-6

virtuall.hu - érdekelnek már ma a jövő technológiái, mint pl a VR

(#8642) tobias88888 válasza izitom (#8637) üzenetére


tobias88888
őstag

2,560x1,440-pixel "fast-switching LCD display"

Szóval nem oled? Tippre azért ez egy Gear VR-t felváltó dolog lesz, kétlem hogy az Oculust akarják egy LCD kijelzővel leváltani :)

(#8643) Raymond válasza painkillerx (#8639) üzenetére


Raymond
félisten

Volt ilyen mas kartyakkal is, a legutolso meghajtok vannak fent? Nem mintha 100% az lenne a megoldas mert lehet epp azokkal nem megy :) Plusz ha valami mast rakotsz a HDMI-re (monitor vagy TV) akkor ott van kep?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8644) Raymond válasza tobias88888 (#8642) üzenetére


Raymond
félisten

Az lesz, volt mar errol itt a topic-ban szo par honapja (nem talalom). Ez egy GearVR-szeru HMD amibe a szukseges telefon reszek be vannak epitve es mennek rajta GearVR cuccok az Oculus Store-bol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8645) izitom válasza suniland (#8641) üzenetére


izitom
tag

Ja, Oculus+Touch mától 399 dollár
jövőre lesz Project Santa Cruz is
Egyre kíváncsibb vagyok a Pimax-ra, ott az 5K OLED, a 8K LCD de állítólag szép a képe

(#8646) painkillerx válasza Raymond (#8643) üzenetére


painkillerx
tag

Igen a monitor megy a HDMI kimenettel.

(#8647) Márton válasza izitom (#8645) üzenetére


Márton
nagyúr

mondtuk, h nem sokáig megy vissza az ár..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8648) proci985 válasza Márton (#8647) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

amig normalizaltak a keszletet gondolom. steam market share mondjuk nagyon beszedes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8649) Raymond válasza izitom (#8645) üzenetére


Raymond
félisten

Aki az utobbi egy-ket hetben vette annak erdmes az eladoval lebeszelni mi a helyzet, mert ha nem akarnak pozitivan hozzaallni egy kulonbozet visszafizeteshez akkor meg mindig siman vissza lehet kuldeni es visszakapni a penzt aztan megvenni as olcsobb pakkot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8650) gabi182


gabi182
tag

Sziasztok!

Tervezem a vásárlását egy oculus rift-nek, látom hogy most az oculus oldalon 400 dolcsi, van rá valami esély hogy magyarországra is fognak szállítani?

köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.