Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) izomman1 válasza fulton (#8899) üzenetére


izomman1
senior tag

Hátra nyúlsz akkor mi van ? Elveszíti a Santa is a követést , de lehet úgy írni játékokat , hogy ezt a mozdulatot ne kelljen eljátszani.. Plusz szenzort meg nem igen fognak hozzá adni bár adhatnak.. A WMR mellé is hogy a hátad közepénél is legyen követés :-) (Közben írtam a Samsungnak is.. olyan könnyen nem adom fel valaki csak lesz hajlandó Magyarországra postázni.. vagynem.. :S )

(#8902) #54625216 válasza izomman1 (#8901) üzenetére


#54625216
törölt tag

Legrosszabb esetben megveszed ebayről. :DDD

(#8903) fulton válasza izomman1 (#8901) üzenetére


fulton
addikt

az nem jó, hol a szabadság...ez az igazi a 360 fok szerintem...remélem nem gyilkolják el.
Ki lehet bírni 2 senzort feltenni a falra..

kérdés ez hány fokot fog lefedni, mert oké nem játszok én sem kifordított kézzel. De ha csak 180 fokban látná az már gáz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8904) izomman1 válasza fulton (#8903) üzenetére


izomman1
senior tag

Oh Ebay ről dupla áron.. ( kábé a haszonleső kis kínaiak így adták anno az Oculus okat is az elején tovább)
Na majd lesz valami.. Minden esetre már lasasn 2 napja megjelent a WMR és egy vacak gameplayt nem tudtak a felhasználók feltolni a yoububra? ( Arizona Sunshine is megy elvileg rajta) Nagyon igényleten teszteket találtam már , de csak az eszközt mutogatják kívülről vagy ez azért van mert működésképtelen szoftverek híján egyenlőre? :-P LOL jó cuccra várok én is minden esetre decemberig valahonnan csak kikinlódom a beszerzését úgyis csak akkorra ígérik a steam vr támogatást.. De milyen már, hogy így letojják az európai piacot? Gyakorlatilag ezekkel a cikkekkel is csak azt mondják az európai vásárlóknak "' ne álmodozz meg se kaphatod csak az amcsiknak jár , úgyhogy ha VR kell vegyél inkább Oculust vagy más olcsóbb WMR-t (kisebb tudásút).. elégedj meg azzal! "

[ Szerkesztve ]

(#8905) #54625216 válasza izomman1 (#8904) üzenetére


#54625216
törölt tag

Valószínűleg nem tudnak elég AMOLED-et gyártani, hogy az összes régióban egyszerre jelen legyenek, de nem akarnak lemaradni a startról sem. Így az első tesztek, felhasználói visszajelzések pozícionálják a terméket a piacon, az EU piacon pedig ráérnek azután megjelenni, hogy kiderül hogy muzsikál a termék az USA-ban.
A késleltetett megjelenés a legtöbb hardvergyártónál bevett gyakorlat, legyen az telefon vagy játékkonzol, itt is valószínűleg erről lehet szó.
A Samsung viszont kétségtelenül idiótán kommunikál, mert egyszerűbb lett volna bemondani valami kamu EU megjelenést, mondjuk 2018 február, aztán tologatni, ha nem jön össze, mint hogy a bloggereknek kelljen pletyka szinten kiszedniük belőlük, hogy "jah, jó hogy kérded, EU-ban nem forgalmazunk bocsi, talán majd valamikor egyszer".

(#8906) kiskuplung válasza #54625216 (#8905) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, ez olyan MS-style, kommunikációs katasztrófa:)

Amúgy meg örüljenek az európaiak, a bétatesztet elvégzik az amcsik :)

(#8907) izomman1


izomman1
senior tag

Letesztelik a piacot, hogy mennyire lesz sikeres? A Samsungnak lőttek, ha EU -ba nem lesz érdemes forgalmazni a készüléket.. Akkor talán nekem se érdemes vennem.. Azt gondoltam, hogy hiány lesz a készülékből , de hogy már az elején egy hiányt generálnak azzal, hogy csak az Amcsi piacon elérhető az csúcs.. Olyan meg technológiai kütyükbe még nem volt, hogy csak az Amcsi piacon kapható és később nem jött be hozzánk.. (lásd telók piaca..) .. ez a cikk most a karácsony előtti vásárlásoknak szólt..

(#8908) izomman1


izomman1
senior tag

Bezzeg a kis kínaiak a PImax 8K ra tárt karokkal várják mindenki pénzét mert mindenhova szállítanak.. Mindig az a jó ami elérhetetlen..

(#8909) MlbMatic válasza izomman1 (#8869) üzenetére


MlbMatic
tag

Igazabol mindenhol ,,, talan 4,1 meter hattal a tobbire utolso senzor alatt lehet talalni bugot,,, de jatek kozben meg nem volt ra pelda

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#8910) izomman1 válasza MlbMatic (#8909) üzenetére


izomman1
senior tag

4 szenzorral el is hiszem.. Nekem nem volt szerencsém olyan setup ot próbálni...

(#8911) Csavez™


Csavez™
veterán

Mi a fa... van itt fél nap alatt 50hsz, jaa látom itt van Izommen! :)

[ Szerkesztve ]

(#8912) Segal válasza izomman1 (#8904) üzenetére


Segal
veterán

Akkor meg rendeld meg és ha nem tetszik akkor add el te az ebay-en. Problem solved :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8913) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Én néha komolyan csodálkozom, hogy egyeseknek milyen kevés ésszel milyen sok pénzük van, idejük pláne.... :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8914) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Most néztem, az Arktika új patchben már van nehézségi szint választás. Maximumra fejlesztett pajzzsal ha kiállok és nem hajolok le, akkor 2 ellenfél kb. 2 másodperc alatt halálra sebez. Így már van benne kihívás rendesen :)

(#8915) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Belevetném magam a VR élmény faktorba...

PSVR vagy oculus rift?

HTC nem fér bele a budgetbe...

(#8916) Komplikato


Komplikato
veterán

TPCAST Announces Wireless Adapter for Oculus Rift, Arriving Q4 2017 ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8917) Menthirist válasza Komplikato (#8916) üzenetére


Menthirist
veterán

"Mic and camera aren't supported, the software is unreliable, the included router is way underpowered, support is non-existant, they are fucking everyone that bought v1 by not supporting it anymore."

Aki korán támogatta őket és vásárolt (v1-et), azok fel is fordulhatnak a TPCAST részéről...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8918) Raymond válasza Menthirist (#8917) üzenetére


Raymond
félisten

Tobbek kozott az utolso ket bekezdes miatt se linkeltem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8919) Segal válasza sittes79 (#8915) üzenetére


Segal
veterán

Ez attól függ hogy PS4-en vagy PC-n játszanál e.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8920) #54625216 válasza sittes79 (#8915) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha van már PS4-ed: PSVR, ha van már VR-ready PC-d: Rift.

Ha nincs egyik se és a konzolozással nincs gondod, akkor PS4 Pro és PSVR.

Ugyanakkor ha már van PC-d, amiben a proci, memória stb. nagyjából rendben van, akkor még VGA cserével is megéri a Riftet választani.

PS4 Pro + PSVR = 370 + 365 = 735EUR
Gtx 1060 + Oculus Rift = ~350 + 450 = 800EUR

A PSVR erősen kompromisszumos élmény a rifthez és a vive-hoz képest (felbontás, grafikai teljesítmény, kontroller tracking), így a rift bőven megéri a 100EUR felárat.

(#8921) izomman1


izomman1
senior tag

Hallott már valaki erről a cégről? Megbízhatóak?
Ők a csomagom tudják kézbesíteni Magyarországra.. Lehet megpróbálkozom velük... :-) (Pont az a profiljuk, hogy ha nem tudod Amcsiból berendelni a cuccot mert nincs amcsi címet megoldják ..

[link]

(#8922) Joshi válasza izomman1 (#8921) üzenetére


Joshi
titán

Az ilyen "cégek" drágábban hozzák meg a cuccot mint azt egy futár cég, ez úgy működik, hogy amcsikon belül megrendelik a cuccot és ők adják fel valamilyen jogcímen mint pl ajándék stb. Persze ettől függetlenül számolj rá áfa különbözetet és vámot is, természetesen a postaköltségen túl. Szerintem nem éri meg.

(#8923) Raymond válasza izomman1 (#8921) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem vard meg eloszor a Novembert hogy egyalatalan piacra keruljon. Aztan lesz teszt is (a tobbirol is jonnek lassan most hogy tegnaptol van Fall Update W1-re) es meglatjuk mi a helyzet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8924) chris0000


chris0000
őstag

OCULUS Rift Bundle itthon is már 197e helyett 161e
nagyobb webshopokban keressétek.

(#8925) izomman1 válasza Raymond (#8923) üzenetére


izomman1
senior tag

184 e ft ért átszámolva kg 593 euroért elhozzák .. Gyakorlatilag pár 10 e bukok , de tuti meglesz az eszköz.. Még várok azért azokra a tesztekre.. de még egy Oculust vagy Vive ot biztos nem akarok venni.. Egy szinttel feljebb akarok lépni..

(#8926) izomman1


izomman1
senior tag

Úgy néz ki mégse lesz fekete karácsony! :-P

(#8927) tobias88888


tobias88888
őstag

Az igen. Speciális Tornádó ár 2017.10.22ig (micsoda elnevezés) Oculus Oculus Rift + Touch az alzán 141 ezer (nem vagyok alza részvényes, remélem nem reklám)

(#8928) #54625216 válasza #54625216 (#8920) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pontosítok, már 270EUR körül is lehet 1060-at venni, így a PS4 Pro + PSVR illetve az 1060+Rift kombók ára közel azonos.

(#8929) izomman1 válasza #54625216 (#8928) üzenetére


izomman1
senior tag

Most kaptam meg a pontos ajánlatot 194 e ft (kb 625 euro) hajós szállítással 4-8 hét ( november 6 tól számítva) és 215 e ft repülővel max 2 hét szállítással..
Kicsit csal a kalkulátoruk.. nyilván van egyéb költség.. , de ezzel a módszerrel garantáltan karácsonyig megkapnám a cuccot.. Röhej , hogy az európai vásárlókat így letojják , de legalább valamilyen módszerrel beszerezhető a termék..

[ Szerkesztve ]

(#8930) tobias88888 válasza izomman1 (#8929) üzenetére


tobias88888
őstag

Szerintem itt már leírták a lényeget korábban. Nem tudják mekkora érdeklődés lesz és feleslegesen nem építenek több gyárat. Ez teljesen elfogadott dolog amúgy a műszaki cikkeknél. Autóiparban dolgozom és az a termék ami 2017q1-ben megy Amerikába, az q3ban megy Európába és 2018q1-ben megy Ázsiába. Ez van :)

Jobb lenne ha mindenhol kitennék és utána nem lenne készleten mint ahogy az RX480as kártyánál volt? :)

(#8931) Raymond válasza izomman1 (#8929) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem megint belelovaltad magad valamibe, semmi ertelme annak amit itt leirsz. A repulos szallitasnak (november vege) egyaltalan de meg a hajos is (december vege vagy januar eleje) kerdeses, ugyanis a HMD hasznalhatatlan addig amig nincs SteamVR tamogatas, az meg elmeletileg decemberben jon, de ezekkel az van mint mindig - akkor lehet majd elhinni hogy mikor jelenik meg amikor kint van. Egy elorejelzett datum nem jelent semmit.

Szoval rendelnel 700EUR-ert egy termeket 3 honapos USA garanciaval ugy hogy nem is tudod hasznalni a Home environment-en (cliff house) kivul es nincs ra majdnem semmi jatek vagy app.

Ha kell telre valami VR meg mindig tobb ertelme van vennek egy Rift bundlet, eltolteni egy kis idot a beallitassal (nem mint legutobb) es hasznalni par honapig. Aztan ha kint a Samsung, lattad a tesztekbol hogy mukodik vagy hogy nem, tetszik amit latsz es megvan ra a SteamVR tamogatas is akkor lesz ertelme a rendelesen elgondolkodni. Lehet addigra lesz Europaban is (mondjuk legalabb UK ha nem akarnak a lokalizacioval kinlodni) vagy ha nagyon kell meg mindig rendelhetsz az USA-bol is.

Bonusz - addigra (2018 januar/februar) azt is latod hogyan alakul a Pimax 8K es ha jol neznek ki a dolgok akkor vehetsz azt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8932) izomman1 válasza tobias88888 (#8930) üzenetére


izomman1
senior tag

Akkor marad ez a cég velem nem csesznek ki :-) (Csak pár 10 e ft al )

(#8933) #54625216 válasza izomman1 (#8929) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez első sorban az EU piac széttöredezettsége miatt van.
Az USA-ban (+Kanada) elérnek egy 300 milliós piact úgy, hogy egyetlen szabályozásnak kell megfelelniük, megírják a használati útmutatót angolul, esetleg spanyolul és franciául (Kanada miatt), egyetlen központtal elintézik a szervizet, garanciát. Tartalom, szoftver, stb. egy szerzői jogi szabályozás alá tartozik és nem mellesleg az USA-ban van jelenleg a világon a legnagyobb vásárlóerő.
Ehhez képest az EU-ban pár millió emberenként van teljesen más nyelvi környezet, szabványok, fogyasztóvédelmi szabályozás, szerzői jog és így tovább. Így bár az EU vásárlóerőben valamennyire ugyan beéri az USA-t, ugyanazt a terméket nagyságrendileg körülményesebb ugyanabban a volumenben értékesíteni.
Nyilvánvaló tehát, hogy egy új termék bevezetésekor az USA-t priorizálja mindenki.
A Samsung csak abban hibázott, hogy az EU megjelenés idejét tekintve sumákolt, más tekintetben teljesen szokványos az üzletpolitikája.

(#8934) izomman1 válasza Raymond (#8931) üzenetére


izomman1
senior tag

Végül is igaz...

(#8935) #54625216 válasza Raymond (#8931) üzenetére


#54625216
törölt tag

Szerintem nem beszéld le róla, legalább lesz a fórumban egy privát béta teszterünk. :DD

(#8936) -Solt- válasza #54625216 (#8935) üzenetére


-Solt-
veterán

Biztos akarod te azt? :)

www.smart-bus.hu

(#8937) izomman1 válasza #54625216 (#8935) üzenetére


izomman1
senior tag

Jól látom, hogy az amazonon terméke válogatja mit lehet Európába berendelni és mit nem?
Sajnos még ha oda felkerül sincs garancia pont ezt fogják Magyarországra postázni.. :(
Köszi Samsung.. Pedig a Microsoftos fickó azt ígérte a prezentációjába, hogy karácsony előtt minden készülék mindenhol kapható lesz..

(#8938) Németh Péter

Nekem bejön ez a VR dolog nagyon. Most azon gondolkozom, hegy beszerzek egy VR fényképezőt. Tudtok ajánlani 3D 180+fokos kamerát? Olyan kellene, amivel kattintok és kész. A teljes 360 nem igazán érdekel, sokkal inkább a 3D része a dolognak.

Néztem pl. ezt a https://www.lucidcam.com/ kamerát. csak kíváncsi vagyok, hogy miről hallottatok.

(#8939) izomman1 válasza Németh Péter (#8938) üzenetére


izomman1
senior tag

WMR -hez a windowsba jelenleg van videó néző progi? Vagy még az ember azt se tudná használni? Mert ugye Steam felületen van például a lejátszó is ..Akkor így most ezt az eszközt nem sok mindenre lehet használni..
Rift-et nem lehet a Cliff House -ba használni? ha jól tudom nem.. minden exclusive.. (Ez az exclusive megoldás az őrületbe kerget sajnos teljesen feldarabolják a piacot.. )

(#8940) tobias88888 válasza izomman1 (#8939) üzenetére


tobias88888
őstag

Ha van is videó néző progi, értelmes videót nem találsz a neten. A youtube videók borzalmasak, azon kívül meg maximum az xxx kategória pörgött rá ahogy nézem az egészre. Pedig valódi természet filmeket simán lehetne gyártani már hozzá :W

(#8941) Németh Péter válasza izomman1 (#8939) üzenetére

Én azzal addig jutottam, hogy felszólított a a WMR, hogy csatlakoztassam a VR HMD-t. Fölvettem az Oculus-t, de nem történt semmi.

(#8942) Dyingsoul válasza Németh Péter (#8938) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

2x Gear360-al lehet stereoscopic videót vagy képeket készíteni. Nem mentem bele nagyon a témába, de itt van egy reddit beszélgetés róla, le is írják hogyan lehet készíteni vele. Itt pedig egy videó.

S ha már itt tartunk leleményes ötlet DIY Gear360 sapka mount. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8943) Uzi74 válasza Németh Péter (#8938) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha moto z családból származó telód van még 360 videót is tud elvileg:
[link]

(#8944) Németh Péter válasza Dyingsoul (#8942) üzenetére

A nem 3D-s 360-as videónak amúgy mi értelme van? Nem rossz ötlet ez a két 360-as, csak körülményes lenne használni egy kiránduláson vagy ilyesmi.

(#8945) Raymond válasza Németh Péter (#8938) üzenetére


Raymond
félisten

Nem olcso cucc, de kenyelmes. A masik lehetoseg manualisan kesziteni ket kameraval, igy keszulnek a termeszetfilmek is es gyakorlatilag barmelyik VR kameraval meg tudod csinalni. A fontos a alignment - fizikailag egy sikban kell lennium minden iranyban, tehat nem lehet az egyik feljebb vagy elorebb mint a masik es ugyanabba az iranyba ugyanabban a szogben kell hogy nezzenek. Ez az alap. A scale itt is ugyanugy mint a Rift-nel mondjuk a ket kamera tavolsagaval valtoztathato. A reprojection se teljesen mindegy a vegen, de ez egy masodlagos dolog. A formatum kinyerese (nem mindegy mit tudsz kiszedni a kamerabol) es a feldolgozas lehet maceras, ingyen progi nem sok van, a Hugin eleg jo.

Peldaul a Theta S ami nekem is van. A kepek aranylag jo minoseguek jo fenyviszonyoknal es az API-nak hala van egy rakat program amivel kulsoleg lehet vezerlni igy a rendes HDR re porblema (max 9 bracketed kepbol), de a kamerabol csak a mar feldolgozott equirectangular kep jon ki. Nem tudod a ket lencse nyers kepanyagat kiszedni belole hogy kulosleg dolgozd fel. Filmeknel ez megy, mert ami kijon belole az a egy sima SBS video a ket lencse (elso es hatso) fisheye kepevel jobb es bal oldalt, viszont a felbontas csak 1920x960 tehat ha ket kamera kepebol csinalnas is 180 fokos sztereo videot akkor max ez a felbontas, ami nem sok. A normalis minosegu 180 sztereo videok 3840x1920 felbontasnal kezdodnek. Plusz maceras, mert kiszeded a ket stream-et, kiszeded az elso kamera kepet mindket mp4-bol es azokat dolgozod fel. Szoval eleve egy 960x960 fisheye mp4 stream-et kell meg tovabb feldolgoznod. Nem eri meg. Viszont nem munkara csak hobbinak egy olyat mint linkeltel is venni azert meredek szerintem. Persze kinek mi meredek, lehet neked OK :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8946) Németh Péter válasza Uzi74 (#8943) üzenetére

Na oké, hogy 360, de 3D-s?

(#8947) Uzi74 válasza Németh Péter (#8946) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ja bocs, a 3d fölött elsiklottam, csak a VR-re figyeltem. 3d-re van otthon egy Fujifilm FINEPIX REAL 3DW3 kamerám, de az igazat bevallva nem sokat használtam. Lehet el kellene adnom, többért megy az ebay-en használtam, mint amennyiért vettem... - persze ez meg nem 180+ fok...

[ Szerkesztve ]

(#8948) Németh Péter válasza Raymond (#8945) üzenetére

Hát igen, 499 dollár, de ha Magyarországra veszem, akkor 633,73$ azaz 165 ezer forint. Mondjuk annyit biztos nem használnám... de az a gondom, hogy a sima fényképek, akármilyen jó minőségűek is, de csak két dimenziósak. Egyszerűen nincs térérzet bennük. Egy csomó fényképem, ami élőben nagyon izgalmas, az fényképen olyan semmilyen.

(#8949) Németh Péter válasza Uzi74 (#8947) üzenetére

Köszi a tippet, jónak tűnik az a fényképező nagyon! Nekem bőven elég a 180 fok körüli is. Kár, hogy már nem gyártják. Túl korán jött ki, nem is volt VR szemüveg hozzá.

(#8950) Márton válasza Németh Péter (#8938) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát, én ilyet tuti nem vennék, ha a sample videókat nézem. 960px /szem és az sem éles. Mi lesz ebből, ha sisakban nézed 90-100 fok látószöggel? :F
Szerintem kezdésnek vegyél használtan két goprot, a 3+ verziókat szinkronizálni is lehet. Ott legalább meglesz az 1920/szem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.