Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) izomman1 válasza proci985 (#9400) üzenetére


izomman1
senior tag

Ez az ajánlott? [link]

Gyakorlatilag ez a kártya elbír akár 4 szenzort is ?
Akkor ha jól értem a gyárilag adott 2.0 as hosszabbító se annyira jó amit a senzorokhoz adnak alapból ,mert 3.0 ban működik jól?

[ Szerkesztve ]

(#9402) kiskuplung válasza Raymond (#9399) üzenetére


kiskuplung
őstag

Néha úgy érzem tök feleslegesen van ez a topic. Olyan mintha valami végtelen bot-tengerrel kellene beszélgetni: milyen USB kártya, milyen hosszabbító, mit hova dugjak, honnan vegyek 3. szenzort, mit csináljak-mit csináljak. Van mikor 1 napon belül megkérdezik kétszer ugyanazt. Elég lenne csak írni egy 10 soros összefoglalót, és kb. minden 5. komment után automatikusan beszúrni, hogy vegyél Inateck kártyát, stb :D Ha már a fenti összefoglalót senki sem olvassa el.

(#9403) izomman1 válasza kiskuplung (#9402) üzenetére


izomman1
senior tag

Mire kéne keresnem mi a kulcsszó? OK látom usb kártyára bejön sok találat bocsi..

[ Szerkesztve ]

(#9404) Raymond válasza kiskuplung (#9402) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, de ez mindenhol igy van, nem VR topic specifikum :) Az egyetlen gond az Inatek kartyaval egyebkent az hogy ez egy Mo-i forum igy sajnos nem lehet 100% csak linkelni az amazon.de-t mert meg ha van is termek es szallitanak mindig lesz valaki aki fel kulfoldrol rendelni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9405) Joshi válasza izomman1 (#9391) üzenetére


Joshi
titán

Az 1080Ti mellé FX proci?! :Y

(#9406) kiskuplung válasza Joshi (#9405) üzenetére


kiskuplung
őstag

Na igen, az nekem is elég fura. Én nem vagyok egy nagy processzorguru, de amikor megvettem a Riftet, egy i5-3570k-t használtam, 4,2 Ghz-en.
Most gyorsban rákerestem, mi is ez az FX proci, és hát az i5-ös jó 1,5-2x jobb.

Na, ezt most csak azért írtam le, mert ugye írtam korábban, hogy minden olyan "fura" pl. Project Carsban, meg mondjuk Lone Echoban is olyan, hogy a táj a folyamatosan mozog, de benne a karakterek mintha "szaggatnának".
Úgyhogy én 2 hete vettem egy i7-7700k-t és feltekertem 4,7Ghz-re és azóta minden úgy megy mint az álom.
Szóval szerintem ha izomman1-nek úgyis annyi pénze van mint a szemét, hogy hetente rendelget prototípusokat a Kickstarteren, meg ad-vesz Vive-okat, akkor tiszteljük már meg azt az 1080Ti-t hogy nem egy ilyen FX-et teszünk bele...

(#9407) proci985 válasza Raymond (#9404) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

co.ukn is van egyebkent :P

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9408) Raymond válasza proci985 (#9407) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, de az ugyanugy "kulfoldrol rendelni" mint az amazon.de :) A "nem akarok/tudok" kulfoldrol rendelni volt a mondandom lenyege.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9409) proci985 válasza Raymond (#9408) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja vagom, meg azt is, hogy utobbi honapban eleg sokszor leirta mindenki, hogy ki mit hasznal.

en meg egy masik topik lakoit is terrorizaltam a csodalatos voros innatek bovitokartyaval az X16_2es alaplapi portban a ket VGAm kozott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9410) Raymond válasza proci985 (#9409) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs kedve valakinek osszeirni az Mo-n talalhato/mukodo kartyakat? Konnyebb lenne copypasta vagy az osszefoglaloba berakni. Mennyi volt itt? Talan ketto vagy harom ami nem az Inatek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9411) kiskuplung válasza Raymond (#9410) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én csak a Delock-ot tudom, hogy az nem jó :(

(#9412) Márton válasza kiskuplung (#9411) üzenetére


Márton
nagyúr

én is :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9413) MlbMatic válasza fulton (#9384) üzenetére


MlbMatic
tag

tegnap elott 22 oran keresztul

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#9414) izomman1


izomman1
senior tag

azt mondjátok meg nekem, hogy ha 4 szenzoros rendszert építenék ki elegendő ez az USB kártya ? :
[link]

Vagy ezt válasszam , mert nagyobb a sávszélessége? (4 szenzort is vígan elvisz) :

[link]

Illetve ajánlott még az alábbi 5 M es kábel : [link]

Viszont kéne nekem USB 3.0 as kábelből egy kisebb is kb 2-3 M esbe.. Arra tudnátok valamit ajánlani ami tuti megy a oculus sensorral?
Köszi a segítséget előre is!

(#9415) izomman1 válasza kiskuplung (#9406) üzenetére


izomman1
senior tag

Ja hát azért az túlzás annyi pénzem van mint a szemét. a prototipust se rendeltem be csak akartam a Samsungot se csak akartam (vagyis töröltem a rendelést) .. ! :-). Ha meghúzom talán egy I5-3570 K val egyenértékű azért az FX 8350 em .. De akkor te azt mondod neked is szaggattak az I5 el a játékok és a CPU limit problémám is lehet?
4K felbontásban nincs limitem szépen megy 50-60 FPS el minden.. csak alacsony felbontásnál jön elő a CPU limit.. Minden esetre ha már cserélnem kéne az alaplapom procival memóriával akkor lehet az új alaplappal ( ha több USB 3.0 porttal rendelkezik majd) is menni fognak jól a szenzorok és felesleges venni USB kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#9416) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.techspot.com/news/71650-developer-eve-online-shut-down-vr-development-studios.html

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#9417) proci985 válasza izomman1 (#9414) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy tipp: nezzel revieweket. a hetportos usb3 splitterrel van megoldva, tehat a 4portos jobb.

kabel olyan hosszan ahogy csak akarod

vezerlo

ha negy usb3mat akarsz egyszerre vezerelni, akkor jellemzoen ket innatek kell, de arra tobb helyen instabilitast irtak. elvileg a startech elbir 3 szenzort magaban, ezen usb3 portonkent van egy sajat vezerloegyseg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9418) Raymond


Raymond
félisten

A-Tech Cybernetic

Megneztem a demo-t, pofas! Ha a fejlesztok kozul valaki erre koszal akkor sok sikert! :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9419) #54625216 válasza izomman1 (#9415) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az oculusnál azt javasolják, hogy 2 szenzor meg a hmd menjen usb3-ról, a 3. és 4. szenzornak meg elég az usb2.

(#9420) fulton válasza izomman1 (#9414) üzenetére


fulton
addikt

Nekem ilyen van hosszabbításnak 2m-esbe
és megy vele az USB 3 sebesség. Minőségi kábel felépítésileg.

Egyébként nekem egy Asrock Z170 PRo4 alaplapom van, és minden megy USB 3.0 sebességgel (alapból, semmi kártya).
Egyik szenzor 2m, a másik pedig 5m USB 3.0 kábellel van hosszabbítva.

[ Szerkesztve ]

(#9421) fulton válasza MlbMatic (#9413) üzenetére


fulton
addikt

Köszi az infot mindenkinek.

(#9422) izomman1 válasza proci985 (#9417) üzenetére


izomman1
senior tag

Köszi szépen a tippet akkor a 4 usb portos lesz.. Az elbír 2 db szenzort ugye?

Ha meg 4 szenzorom lesz akkorra nagyon valószínű procicserém és alaplapcserém is lesz amin már bőven lesz usb 3.0 meg 2.0 a is ami a plusz 2 szenzort majd elbírja..

(#9423) Bagoly81 válasza izomman1 (#9415) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

nekem is szaggatott, nekem a monitor kihúzása a hdmi portból oldotta meg a bajt

(#9424) proci985 válasza izomman1 (#9422) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat nekem ket szenzorom van egy vezerlovel, szoval passz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9425) kiskuplung válasza izomman1 (#9415) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, nálam a CPU csere megoldotta a problémákat. Amúgy nekem is 1080 van, mondjuk nem Ti :-P

(#9426) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Amúgy én most látom, hogy a Killing Floor is 20 USD.. Refundolom az Arizonát, egyáltalán nem tetszik, és inkább átnyergelek erre a Killing Floor-ra :)

(#9427) MlbMatic válasza fulton (#9420) üzenetére


MlbMatic
tag

ezzel a fajtával,, (nekem is ez van) 2x2m el is toldhatod a senzort,,, de folottem mar aktiv,,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#9428) Márton válasza kiskuplung (#9426) üzenetére


Márton
nagyúr

Másfajta játékkal nem játszik itt senki?
Csak a horror és az autós szim. menő?
Én már unom a lövöldözős, véres fps trailer-eket is, nemhogy még fel is tegyem.
(ok, biztos idős vagyok már ehhez, de akkor sem jó látni, hogy erre megy a világ)
na most jól kiadtam magamból :B

Esetleg munka? 360 fotók, videók, modellezés, Sketchfab és társai, FPV Gearvr-ben, oktatási segédletként appok, lakástervezés?
Olyan szivesen olvasnék erről is tapasztalatokat, hamarosan lesz időm a több hete mellettem pihenő Riftre :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9429) kiskuplung válasza Márton (#9428) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én levezetésnek használom az itthoni gépet, épp eleget kockulok fejlesztőként egy székben ülve. Nekem ezek a lövöldőzös anyagok olyanok, mint egy megvalósult álom....

Írtam neked múltkor pár címet, amik nem zombis-lövöldözősek, a Xing pl. nagyon ajánlott.

Amúgy mi az ördög az az FPV? :D

(#9430) Márton válasza kiskuplung (#9429) üzenetére


Márton
nagyúr

értem
drónos fogalom - first person view

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9431) #54625216 válasza Márton (#9428) üzenetére


#54625216
törölt tag

Én spec az rpg-ket szeretem meg az egyszerűbb kalandjátékokat normális sztorival. Abból is van pár VR-re, mint a Chronos, Edge of Nowhere vagy a meseszerűbbek közül a Herobound vagy a Witchblood.

Ha a fejlesztés érdekel, akkor az Unreal Engine-t érdemes kipróbálni elsőre, vannak elég jó tutorialok hozzá és a pályaszerkesztője működik VR módban is.
Ha az alkotás érdekel, arra a legjobb a Medium vagy a Quill, de ezeknél fontosabb a hagyományos rajztudás, mint az informatikai ismeretek.

(#9432) tobias88888 válasza Márton (#9428) üzenetére


tobias88888
őstag

Ezek azok amik minőségiek. De ott a The Climb / Lone Echo amivel mindenki játszani fog ha olcsóbb lesz :D

Én most az Obduction-t kezdtem el VR-ban, szerintem nagyon jó lett. Tervben van a The Talos Principle VR is idővel

(#9433) Davidgta


Davidgta
csendes tag

Hali!

Olvasgattam ma, és többször felmerült, h dedikált usb 3.0 kártya vagy proci(FX) csere legyen e. Ehhez kismértékben kötődően a kérdésem az volna, h jelenleg egy GTX 1070 mellett egy I5 4690K van 4.5Ghz húzva.(vedókártya is húzott, stabil 1987Mhz) Szerintetek lenne érdembeli előre lépés ha procit cserélném egy I7 4790K-ra? Ez alapból 4.5Ghz a turbó frekvenciája. Házam szellőzése jó és a pocihűtőm is úgy gondolom engedné annak is minimális húzását.(Nem gyári) Most proci használat 100%, videokártyáé 70%-80% és játékfüggően 100% között mozog. Néztem simán, 2d-ben, játékok alatt nem nagyon volna fps feljebb ugrás. Tekintettel, h 4mag 4szálnál többet nem igen használnak a játékok, de Oculus alatt/mellett futtatott játékok profitálnának e a 4mag 8 szálból? Remélem érthető a kérdésem :) Alaplap és ram-ot még nem cserélnék.

(#9434) Joshi válasza Davidgta (#9433) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nem lenne előrelépés, a te kombód tökéletes. Amiről előbb beszéltünk az egy FX8350 + 1080Ti. :Y

(#9435) MlbMatic válasza Davidgta (#9433) üzenetére


MlbMatic
tag

nekem i5 7400 volt,,,, altalaban 80-90 munkaval, neha meg meg akadt nemelyik game VR ben
csere i7 7700K , azóta konyokolve megy a proci,,, s semmi akadas,,,,,
szerintem i5 kicsit lightos a VR hez

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#9436) Davidgta válasza Joshi (#9434) üzenetére


Davidgta
csendes tag

Igen, igen azt tudom, h ott egy kicsit kibillen a mérleg az egyensúlyból. De azt nem tudom, h az Oculus mint program, vagy mint alóla indított játékok fel vannak e készítve/kihasználják e a 8 szálat. Ezért kérdeztem. Illetve ha van jó áron csere lehetőség megéri e egyáltalán. Köszönöm véleményed.

(#9437) fulton válasza Márton (#9428) üzenetére


fulton
addikt

Én mondjuk szeretem a biliárd játékot (sports bar), (tényleg nincs kedve valakinek majd tolni egy meccset? (akik szoktak vele játszan) ) játszottam online de külföldiekkel, viszont azok majmok voltak, nem a játékról szólt hanem a marhaságról (magyarán belenyultak az ütésbe stb..) szóval , inkább magyarokkal játszanék azokkal legalább egy nyelvet beszélünk.
vagy a ping pong amit imádok rendesen leizzadok...nagyon fain. Horror nekem nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#9438) fulton válasza MlbMatic (#9435) üzenetére


fulton
addikt

Hát igen, a kényelmes proci neki az i7 - főleg gtx 1080ti mellé

[ Szerkesztve ]

(#9439) Joshi válasza Davidgta (#9436) üzenetére


Joshi
titán

Az Oculus semmit nem használ ki, esetleg a játék grafikus motorja. Manapság nem hátrány a minél több szál, de ezt nem lehet úgy leírni hogy igen vagy nem. Sajnos még mindig vannak olyan játékok amik nincsenek optimalizálva 4-nél több szálra. A te esetedben nagyon jó az összeállítás mondhatni optimális, ha váltanál akkor inkább komplett platformot és azt is nagyobb léptékben. Egyelőre nincs szükség változásra a rendszeredben.

(#9440) Davidgta válasza MlbMatic (#9435) üzenetére


Davidgta
csendes tag

Köszi a tapasztalatod megosztását. Nem tudom 1070 mellé van e értelme az I7 nek. Nem tudom neked milyen kártyád van. De félek ha beleugrom a cserébe akkor nincs megállás, jön a sóvárgás egy nagyobb kártya iránt :)) Utána meg kéne DDR4 is :D

(#9441) Davidgta válasza Joshi (#9439) üzenetére


Davidgta
csendes tag

Értettem. Akkor talán marad így minden. Majd egy következő generációs HMD-nél lesz csere úgy érzem.

(#9442) Joshi válasza Davidgta (#9441) üzenetére


Joshi
titán

Akkor kell váltanod, ha már annyira vissza kell venned a grafikát a kívánt fps érdekében, hogy az már zavaró. A vr erőforrás igényesebb, de egy jelenlegi csúcs konfiggal is lehetnek kompromisszumos helyzetek, szóval ne lovald bele magad. ;)

(#9443) MlbMatic válasza Davidgta (#9440) üzenetére


MlbMatic
tag

teljesen jo a rifthez a 1070, nem kell sovarogni, majd 2 ev mulva,, kivetel ha repulogep szimulatorozol de akkor meg eleve kellene az i7 K a limit miatt

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#9444) izomman1 válasza fulton (#9438) üzenetére


izomman1
senior tag

Hát igen előbb proci ( platform) váltást eszközölök aztán jöhet az USB .. megérett ez az öreg FX a cserére..I7 be gondolkodom, mert marha zavaró Rifttel az akadás.. ( Vive al annyira ez nem volt jellemző kicsit kevesebb procit evett) Tetszik a Rift de megvannak a hátrányai a Vive hoz képest..(és az előnyei)

(#9445) kiskuplung válasza izomman1 (#9444) üzenetére


kiskuplung
őstag

Mikor alaplapot választasz, nézd meg, hogy milyen USB 3.0 controller van rajta, és akkor lehet hogy még az Inateck kártyát is megúszod. De ha veszel is, akkor is jó elosztani a terhelést az Inateck és az alaplapi kontroller közt.

(#9446) izomman1


izomman1
senior tag

Ezt egyébként érdemes megvenni?

[link]

Tényleg növeli az FOV t mint a Vive esetén hasonló cucc? Vagy csak a kényelem dominál?

[ Szerkesztve ]

(#9447) kiskuplung válasza izomman1 (#9446) üzenetére


kiskuplung
őstag

Úgy látom tényleg felesleges beírni ebbe a topicba bármit is, de most segítek neked :)

[link]

(#9448) izomman1 válasza kiskuplung (#9447) üzenetére


izomman1
senior tag

Köszi ! és ott a link honnan lehet olcsóbban megvenni , illetve szállítanak végre Magyarországra is.. ! :)

(#9449) Dyingsoul válasza kiskuplung (#9402) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Érted ott van az összefoglalóban, meg is találja de azért még generál 10 hszt erre...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#9450) baphomet válasza Alwares (#9393) üzenetére


baphomet
senior tag

Az Elite-ben minden szükséges funkciót rá lehet pakolni gamepad-re is. Válaszd a Default context kiosztást, ezzel az A,B,X,Y L1, R1 gombok hosszan lenyomva tartására feljön egy kontext menü, ahonnan a D-paddel lehet választani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.