Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) gulasoft válasza Razor18 (#60886) üzenetére


gulasoft
őstag

Fejpántból érdemes a Bobo q3+-t venni azon van egy aksi ami ad még 1-1.5 órát +-ban és lehet hozzá venni +aksit is.
És német Amazon szállít magyarországra, és eddig csak jó tapasztalatom volt velük, egy q2 joy strafelés miatt ingyenes visszaküldő kódot adtak (a joy miatt az egészet vissza kellet küldeni, nem szarakodtak a joy cserével), és 1 hét alatt vissza is utalták az árát.
Persze az utalás megérkezése előtt már másnap rendeltem a másik Q2-őt az már a 128-as volt (az első széria az 64-es volt csak)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60902) kevike576 válasza gulasoft (#60901) üzenetére


kevike576
senior tag

Már kijött az S3 Pro super , 10.000 mAh-s akksival
Az M3 Pro is felupgrade-elhető 10.000 mAh-ra
A hülyének is megéri :D

(#60903) Razor18 válasza kevike576 (#60887) üzenetére


Razor18
tag

Ja, bocsi, valami összeakadt a címlistámban, de most, hogy szóltál, kifésültem őket ! :R

(#60904) Razor18 válasza gulasoft (#60901) üzenetére


Razor18
tag

Az akksi akkor is kell, ha csak PCVR-ozok a Q3-mal?

(#60905) Razor18 válasza kevike576 (#60887) üzenetére


Razor18
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#60906) gulasoft válasza Razor18 (#60904) üzenetére


gulasoft
őstag

Ha nem csak szimulátorozor, és nem tudod rádugni magad egy töltőre folymatosan, akkor kell, ha 2 óránál többet akarsz játszani. De ha úgyis veszel másik fejpántot (venni fogsz, a gatyamadzag amit hozzá adtak az egy horror), akkor már vegyél olyat ami jó.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60907) gulasoft


gulasoft
őstag

Na aki szerint az UEVR nem menti meg a pcvr-t az nézze meg ezt a kis szösszenet videómat, és van ott fent alien fire team elite is, az is eredetileg egy kivülnézős alienhentelős történet.
Mondjátok meg hogy ez nem olyan mintha eredeti vr lenne (egyébként kézzel célzós és vr-ban a szöveg a követi a kezemet, és persze egy videó nem adja vissza mint tudjuk a vr élményt)
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60908) KRoy19 válasza gulasoft (#60900) üzenetére


KRoy19
őstag

500$ a Quest 3 és 700$ lesz a legolcsóbb Pimax Crystal, szóval ez a háromszoros ár nem tudom hogy jött ki neked. Az már más kérdés, hogy ki mennyire akar a Pimax-től bármit is venni.

[ Szerkesztve ]

(#60909) t72killer válasza KRoy19 (#60908) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a pimax még nem létezik, csak betoltad rá az előleget. Amit konkrétan el tudsz hozni a boltból, nálunk még használtan is ezres (£) fölött megy. Ezzel szemben bontatlan, garis quest3-at vettem nemrég 330 fontért.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60910) VincentVG válasza KRoy19 (#60908) üzenetére


VincentVG
senior tag

aki Pimax-ben gondolkodik ajanlom figyelmebe h van mar magyar forgalmazo. en voltam naluk kiprobalni a Crystal-t, - bar vegul mas mellett dontottem (triple screen), de szuperkedvesek es jofejek voltak. arban is korreknek tunt + magyar garis az egesz.

(tudom reklamozni nem lehet, de legyen annyi h: IxxxxE a cegnev :) FYKI)

(#60911) t72killer válasza VincentVG (#60910) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mennyi az annyi? (Komplett rendszer, controllerekkel)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60912) gulasoft válasza KRoy19 (#60908) üzenetére


gulasoft
őstag

Erről mindig az alábbi vicc jut eszembe:
Bemegy az ember Grűnékhez, és kérdezi mennyi a kolbász, mondja neki Grűn, hogy 300. Mire az ember: De hát Khonéknál csak 1000.
Akkor menjen Khonékhoz mondja Grűn.
Ott most éppen nincs feleli az ember.
Ja ha éppen nálunk sincs akkor nálunk is 1000 válaszolja Grűn!

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60913) gulasoft válasza KRoy19 (#60908) üzenetére


gulasoft
őstag

Ja és a light az 2880*2880 local dimming nélkül (nincs fekete) és csak kizárólag PCVR, elavult vezetékes valami, a Q3 meg ugye egy standalone vezeték nélküli 2064 * 2208 szintán local dimming nélküli.
Az előbbi még nincs, az utóbbi van. Tehát ha az a kérdés, hogy mit érdemes most venni, akkor a Q3 500$, a pico verziók, és a pimax crystal a lehetséges választás ami 1600$-nál indul, azaz valóban tévedtem mert nem 3*-os az ár hanem kicsit több mint 3*-os, és kb. a szimulátor rajongó kőgazdagok engedhetik meg maguknak, mert ahhoz a felbontáshoz a 4090 is kevés és amint megjeleneki az 50-es sorozat ők lesznek az elsők akik rohannak a boltba, hogy végre legyen valami ami az 1600$-os fejszettjüket 30fps-nél többel ki tudja hajtani full felbontásban.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60914) gulasoft válasza VincentVG (#60910) üzenetére


gulasoft
őstag

Ja korrekt ár:
PIMAX CRYSTAL - 256 GB
Normál ár739.900

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60915) VincentVG válasza gulasoft (#60914) üzenetére


VincentVG
senior tag

amikor en voltam megneztem az aktualis arat a cuccnak a hivatalos oldalon es naluk. akkor korrekt volt - most passz.

egy lehetoseget irtam ha valaki gariztatni akar - magyar vasarlas - magyar szamlas cuccot...

de nincs erdekeltsegem a cegnel szval reszemrol tema lezarva. mindenki eldontheti igenybe veszi e. peace.

(#60916) gulasoft válasza VincentVG (#60915) üzenetére


gulasoft
őstag

Egyébként a magyar gari egy pimax-nál tényleg fontos.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60917) t72killer válasza gulasoft (#60914) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<< :DDD .
Van ismerős, aki aszongya, hogy az elektromos autók milyen korrekt áron mennek. Hákösz, dobjá 'má meg az ár felével... Nekem konkrétan ennek ÖTÖDÉBŐL jött ki a bontatlan Quest3. Persze, akinél van píz lóvéra dögivel és a számláról számlára evickélést max a hírekben látja, vegye az SLI (van még ilyen?) vizes 4090 rendszer mellé olyan összegekért, ami másnak fél évi bruttója. Nekünk földi halandóknak marad a (nem véletlen!) elterjedt változat, földreszállt árakon, létező széles felhasználóbázissal, kikupált supporttal.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60918) KRoy19 válasza t72killer (#60909) üzenetére


KRoy19
őstag

Jólvan, nem kell magatokat felizgatni, csak arra akartam rámutatni, hogy aki PCVR-ra akar venni headsetet és nem érdekli, hogy kábeles csak a lehető legjobb képminőséget és latency-t akarja elérni értelmes áron, annak nem igazán van más opciója mint a Pimax. Ha lenne más alternatíva én sem ezt venném, de nincs.

[ Szerkesztve ]

(#60919) gulasoft válasza KRoy19 (#60918) üzenetére


gulasoft
őstag

Akkor miért nem a crystal? Ha pénz nem számít!

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60920) KRoy19 válasza gulasoft (#60919) üzenetére


KRoy19
őstag

Ki mondta, hogy nem számít a pénz? Én személy szerint max 1000 eurót vagyok hajlandó erre szánni.

(#60921) Necc válasza KRoy19 (#60918) üzenetére


Necc
addikt

Valve Index, Vive Pro 2. Utóbbit én nem ajánlom.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60922) KRoy19 válasza Necc (#60921) üzenetére


KRoy19
őstag

Fersel lencsés headsetet nem akarok, ez is az egyik oka, hogy a Pimax-en kívül nincs más alternatíva számomra.

(#60923) t72killer válasza Necc (#60921) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A valve indexben se látom, mivel lenne jobb a questnél :F ?

A bigscreen beyond-ból sztem LESZ valami tényleg jó, ha kibírnak még 2 generációt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60924) VincentVG válasza t72killer (#60917) üzenetére


VincentVG
senior tag

1600-1800 eur valoban sok penz, valoban beteg sok penz - minden szempontbol.
foleg hobby-ra. teljesen egyetertek.

de pls szovegertelmezes!!! a korrekt ar nem azt jelenti h olcso, vagy meger ennyit, vagy NEKED meg kell venned. ( hiszen arra ott van 5od annyiert olasz amazonrol a Q3 - azt most hagyjuk mennyire relevans info, mikor itt most a crystalrol beszelunk :) - pls note the smiley )

hanem egy opcio, annak aki ezt szeretne, magyarorszagon / szamlaval. ennyi. nem tobb.

(#60925) t72killer válasza VincentVG (#60924) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt el tudom képzelni, hogy pilótasuli egy óránként 500 fontért bérelhető cessna helyett pár órát ezen túráztatja a növendékeket. Célszerszám adott felhasználásra + oda jön még valósághű szék, valóshoz közeli tapintású kezelőszervek kb még 2x annyiból, de így is olcsóbb a hivatalos szimulátoroknál.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60926) VincentVG válasza t72killer (#60925) üzenetére


VincentVG
senior tag

egyebkent "talaltam" reddit es egyeb forumokon tobb ex pilotat is aki lelkesen varjo-zott nyugdijas/visszavonult eveiben. es hat talan mondanom sem kell, ... oket nem igazan vagja foldhoz ez az ar sem..

(#60927) llll


llll
senior tag

Sziasztok!
Ha esetleg eladásra kerül a sor, akkor egyszerűen csak ki kell jelentkeznem a fiókomból a Quest 2-n? Ezzel visszaáll az out of box állapotba?
És a Quest 3-ban elég csak bejelentkezni és újra letölthetők a 2-re megvásárolt programok?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#60928) t72killer válasza llll (#60927) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még egy factory resetet nyomnék azon a Quest 2-n.
Sőt, elvileg az új Q3-al még a referral bónuszt is megkaphatod, ha aktuális lesz a téma, írj rám egy metás linkért :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60929) fatal` válasza Necc (#60921) üzenetére


fatal`
titán

A Valve Index egy száz éves cucc, elavult minden szinten (felbontás, lencse) és drága.

@llll: A Quest 2-n nyomj egy factory resetet mielőtt eladod. Igen, a platformra veszed a játékokat, nem az adott eszközre, belépés után letöltheted őket.

[ Szerkesztve ]

(#60930) Razor18


Razor18
tag

A quest 3-hoz létezik valami "aktív/töltő kábel", amire pluszba rá lehet csatlakozni egy sima USB töltővel? Mennyit bír enélkül a Q3 és mennyit bír ilyen aktív kábellel? Köszi a válaszokat, esetleg az útmutatást, ha volt már szó erről visszább...

(#60931) Necc válasza fatal` (#60929) üzenetére


Necc
addikt

Mégis mi az a minden szinten??
Base station és a mögötte álló technológia nem elavult.
Kontrollerek a mai napig a legjobbak amiket használtam.
Szoftveres környezete még nagyon hosszú ideig támogatott lesz, és sok 3rd party használja (OpenVR), így ez se nevezhető elavultnak.
Hiába gyengus a kijelsző/lencse mai szemmel, 144° FoV-ot nem kapsz ennyi pénzért, és sok VR-ossal akivel találkozok a mai napig elég, vagy pont az FoV miatt nem vált.

Egyetlen hibája hogy wireless modult már egyáltalán nem gyártanak hozzá, így aki mindenáron vezeték nélküliséget akar, nem tudja.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60932) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Nem tudom volt-e szó róla , de a Beat Saber így pár év után crossbuy lett :Y ideje volt...

(#60933) t72killer válasza Razor18 (#60930) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amazonon látni ilyeneket, vegyes visszajelzésekkel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60934) fatal` válasza Necc (#60931) üzenetére


fatal`
titán

A base station drága, helyigényes és körülményes, hasonló szintet hoz a self tracking controller (ami szintén drága és azért vannak hiányosságai), de erre végülis fogjuk rá, hogy rendben van.

A controllerei rohadt nehezek és hatalmasak.

Hiába nagy a FOV, ha az egész egy pixelhalom már, egy szar lencsével, több, mint 1000 euróért.

A szoftveres környezetre nem vonatkozik, amit írtam, csak simán a HW-ra. Ha a Valve komolyan gondolná a VR-t, akkor ideje lenne frissíteni az Indexet, még standalone platformjuk is lehetne a Deckre építve.

És nem arról volt szó, hogy váltson róla valaki másra, de szerintem okos ember 2024-ben nem vesz 1000+ euróért Indexet.

[ Szerkesztve ]

(#60935) Raymond


Raymond
félisten

Ezeknel a diskuraknal mindig az jut az eszembe hogy az idealis PCVR HMD per pillanat egy Pico 4 lenne DP bemenettel. Azt hiszem meg mindig sokaknak faj hogy az elodje a Pico Neo 3 Link utan ahol volt a 4-nel kihagytak belole.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60936) a2d2 válasza barcalaci84 (#60932) üzenetére


a2d2
addikt

Neee, ezt nem hiszem el, tuti csak hiba a mátrixban :)
Mikor megvettem Quest-re kipróbáltam pár gyári számot (jó szarok voltak), azóta sem játszottam egy percet sem vele. PC-s verzióhoz van még a custom song? Lehet így nem tudom hány év után teszek vele egy próbát :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#60937) barcalaci84 válasza a2d2 (#60936) üzenetére


barcalaci84
őstag

Van amúgy Pc-n és questen is custom song. A questest este megnézem mennyire bonyolult vagy sem. (mert ugye a questes így most lett meg nekem )

De amúgy meg meta quest plus előfizetőknek 40% kedvezmény van most Beat saberre (ilyen se volt még :) )

[ Szerkesztve ]

(#60938) KRoy19 válasza fatal` (#60934) üzenetére


KRoy19
őstag

A Valve új headset-ét várni már kezd olyan lenni, mint a Half Life 3-at várni. :DDD

(#60939) fatal` válasza barcalaci84 (#60937) üzenetére


fatal`
titán

A Questet moddolni kell hozzá. PC-n alapból van custom song support, nyílván Leaderboard nélkül meg a Chroma és NoodleExtension pályák modok nélkül nem mennek.

Na, akkor most már 3 helyen is megvan. :DDD

@KRoy19 Kb. :DDD Pedig minden adott lenne hozzá és a Steam azért nem kis platform.

[ Szerkesztve ]

(#60940) KRoy19 válasza fatal` (#60939) üzenetére


KRoy19
őstag

Titkon abban reménykedem, hogy bejelentik még mielőtt szólnak a Pimax-től, hogy küldenék a Crystal Light-ot. Elvileg pont 5 éve ilyen tájt jelentették be az Indexet is és Júniustól, már lehetett kapni.

(#60941) luikay válasza barcalaci84 (#60937) üzenetére


luikay
tag

Én meg pont most vettem meg Questre. :D

(#60942) kiskuplung válasza gulasoft (#60907) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Na aki szerint az UEVR nem menti meg a pcvr-t"

Én vagyok az, aki szerint se menti meg, és megnéztem az Alien videódat, miután múlt héten én is elővettem ezt az UEVR-t, mert pont az Alien Fireteam volt akciós, és azt írták hozzá ezen az oldalon, hogy "works perfectly"

Két kérdésem van:
1) te milyen profilt töltöttél le hozzá?

Mert ez a "works perfectly", ez azt csinálja, hogy a bal stickkel ha próbálok mozogni, akkor random bejön valami tárgyválasztó menü, aztán ha ebből kikeveredek, akkor meg nem hajlandó mozogni. Aztán valahogy kínomban rájöttem, hogy ebben az állapotában a jobb sticket kell lefele húzni, és akkor működik a bal rendesen megint :D
De nálad is nagyon jól működik, egy résznél mondjátok, hogy "azt vettem észre hogy ha egy ilyen piros rámugrik, utána elmegy a célzásom valamiért" Hát mert egy patkolt f*ssal kínzod magad, azért.

2) miért gondolod, hogy ez megmenti a PCVR-t?

A videód elején 2 percig azt látom kínlódsz az ablakkal, aztán kis szentségelés, megint nem záródik be, aztán szüttyögés, elindul, és egy láthatóan remegős, darabos játékot látunk. (pont olyat, mint amilyen a headsetben is. Tudom, mert láttam a sajátomban :D).

Ennek nem sok köze van a jó VR élményhez.

Ja, RTX3070-nel próbáltam, ezen még potato módban is darabos az egész, folyamatosan villog a spacewarp, csapnivaló.
Nyilván lehet venni rohadt erős videókártyákat, de akkor hogy is fogja megmenteni a PCVRt, hogy a Steam játékosbázisának az 2%-a, aki VR user is, és abból is szerinted mennyinek van 3070-nél jobb kártyája?

+1) nem folyik ki az agyad ettől a f*spumpa gép fordítástól? Barátok(Gőz), Edzett gyújtó lőfegyver, Kilépek a sorból, LOL :D

(#60943) Necc válasza fatal` (#60934) üzenetére


Necc
addikt

"A controllerei rohadt nehezek és hatalmasak."
WAT??

Most igy hirtelen elokaptam 3 fajta kontrollert ami nalam van (nem fogok ejfelkor berontani haverhoz hogy "add ma ide a Q2 kontrollert egy pillanatra" :)) ) es a steam kontroller volt kezre a legkonnyebb, sulypontra a legjobb!

A meretet megertem, mindenkinek mas keze van, nekem a pico4 gyerekjatek meret, masnak lehet pont az a jo :R ugyanakkor a rossz dolesszog ellenere az osszes kontroller alja egy vonalon van, igy talan kijon a meretbeli kulonbseg.

Amugy nem a HMD kerul 1000 euroba, hanem a komplett kit. Ez nem egy pico/quest kategoria, ahol az egesz hobelebancot csak egybe tudod hasznalni, hanem onalloan is mukodokepesek, fuggetlenul egymastol, remelem ezt is beleszamolod abba az 1000 euroba.
Teny, hogy nem best buy jelenleg az index, de sajnos a maga kategoriajaban jelenleg jobb ar/ertek arany nincs, es emiatt meg nagyon sokaktol hallom, hogy veszik.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60944) kerti008 válasza kiskuplung (#60942) üzenetére


kerti008
aktív tag

En is probaltam az Alien Fireteam-et az internetrol letoltott konfiggal. Pont olyan S**r volt ahogy leirtad. Viszont a Jedi Fallen Order tokeletesen mukodik mindenfele extra konfig nelkul. Ez a masodik jatek amit probaltam. Soha sem szerettem a 3rd nezetet de a shipyard valami fantasztikus volt. Csak a Native Stereot kell atallitani az uevr konzolban. :C
Az UEVR egyaltalan nem tokeletes kulonosen nem minden jatekhoz. De par AAA jatekot lehet jatszani vele ami nagyban megnoveli a jatszhato VR jatekok szamat. amit nagyon sajnalok hogy az eredeti Unrel-t 1998-bol nem lehet VR moddal hasznalni. (meg az UT 1999 :D )

[ Szerkesztve ]

Kedvenc VR jatekaim: HL Alix, Queke1-2, Half Life 1-2 and mission packs, Queke3quest, RTCQuest, Duke Nukem 3D

(#60945) kiskuplung válasza kerti008 (#60944) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hehe, úgy látszik egy ízlésünk van, mert én is anno 3 játékot próbáltam UEVR-rel, és mindegyik rossz volt, de a Jedi Fallen Order volt még a legélvezhetőbb.

Vannak amúgy jó modok/portok, pl. a Subnauticát, Outer Wilds-ot, meg az összes DrBeef-es portot végigtoltam, és azok működtek rendesen.

Azért gondoltam ezt a Aliens Fireteamet, mert tényleg több csoportban is ezzel példáloznak, hogy ez a legjobb UEVR, de ha ez a legjobb, akkor szeretném még kipróbálni a második legjobbat, vagy akkor egy olyan profillal, ami működik is, mert ez a fenti amit mutattam, ez nagyon nem perfekt.

Persze, ha valakinek bejön, szíve joga, ki vagyok én hogy beleszóljak, de az a kijelentés, hogy ez fogja megmenteni a PCVR-t, az kicsit erős.

[ Szerkesztve ]

(#60946) fatal` válasza Necc (#60943) üzenetére


fatal`
titán

Az Index controllere majd 200 gramm. A Questeké 130 körül van, Pico 140.

Nyilván a komplett kit kerül annyiba, de controllerek és base station körül nem sokra mész vele. Önmagában a HMD is rohadt drága, ahhoz képest, amit nyújt. Jó volt, amikor megjelent, most már nem az.

[ Szerkesztve ]

(#60947) Joma


Joma
csendes tag

Most nézegetek újat.. nekem pl az a bajom, hogy a Pico, és a Q3 is akkus.. ami nekem kell(ene) az a pancake lencse.. a fresnel nem tetszik.. csak azért váltanék.. de most van egy jó headsetem, amit bedugok, és megy.. ha sok év múlva előveszem, (és a szoftvert még frissítik) akkor menni fog. Ezek az akkus szarok.. és ráadásul nem is cserélhető azonnal.. szervizelni kell.. ha tönkre megy.. az akkus dolgoknak nem jó, ha folyamatosan töltve van, vagy ha hónapokig nem használod.. tönkre megy. Utálom ezt .mi a tökért nem lehet akku nélkül használni a pico-t..mert amúgy nem is filóznék rajta..

(#60948) Joma válasza proci985 (#60803) üzenetére


Joma
csendes tag

"biztos nem tennék a fejemre egy VR-t azért, hogy autókázzak...de mondom ez vagyok én, azt se zárom ki, hogy 49-évesen már vén vagyok ehhez." Ezzel és a repülőzéssel én is így vagyok. illetve találtam jó vonat, targonca, busz szimulátort.. :-) De az sem köt le.. Azonban.. A VR ban lehet 3D tervezni, KUKA robotokat programozni, gépsort építeni, festeni 3D ben, szobrászkodni, házat tervezni, tehát alkotni, és tanulni. Úgy, hogy benne vagy az adott térben. Ez pótolhatatlan perspektíva... és az edukációs szoftverek is ilyenek.. amit elolvasol, nézel 2D ben- nézheted egy évig.. .. aztán beleállsz egy boeing turbina belsejébe, és azonnal megérted a fizikáját.. .. játszani keveset játszok. alyx, vagy a borderlands.. (benne vagy térben egy rajzolt képregényben.. csodaszép) a vr ban a perspektíva nyűgöz le. Ami miatt már nem szeretem, csak olvasásra használni a monitort.. programozni sajnos, még nem lehet.. pedig rengeteg blokkos, vizuális program nyelv van.. ami blokkokat kézzel lehetne teszegetni hololens-el.. kva gyorsan.. szóval sztem ez egy dimenzió.. nem épp játék..

(#60949) proci985 válasza Joma (#60948) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha van lehetoseged es egy kormanyod, probald ki a VR autozast.

24h SPA project cars 2ben VRben (ket orara osszenyomva) eletem egyik legnagyobb jatekelmenye volt. az immerzio teljesen eszmeletlen, ahogy lemegy a nap, esik az eso, szarad, reggel jon a kod, felkel a nap... mikozben ott ulsz a kocsiban, es korozol monotonon.

talan hosszutavfutas (10k es folotte) hasonlo erzesre.

a VR training applikaciok egyebkent szuperek, konferencian probaltam olyat. programozasra ahogy irod alkalmatlan, egyebkent hosszu tavon kenyelmetlen is a headset.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60950) Joma válasza fatal` (#60829) üzenetére


Joma
csendes tag

"Ettől még a VR gyerekcipő jelenleg, ez nem is fog változni még egy darabig," - Ez elég nagy zöldség.. mármint, hogy sajnos így gondolja mindenki, pont emiatt nem fejlődik amúgy. A lamborghini tervezői, a nike designerei, építészek, orvosok és sokan mások használják.. a fizikai modellezést előzi meg.. mert olcsóbb a "megfogható" modell a 3D nyomtatásnál is.. játékra, még lehet nem túl jó.. emiatt a népítélet.. De pl egy online előadás - konferencia, tervezőműhely, ct diagnosztika vr élménye már igencsak működik, és nagyon jó....nem kell jobb, és egyéb edukációs alkalmazásokban is sikeres. DE emiatt a népítélet miatt, sajnos sokan nem ruháznak be ilyen drága cuccra.. rizikós, hogy nem térül meg.. - pl egy kis építész irodában - gyárban (operátor képzés) . elmennek egy VR szobába, és jó - jó, de mit kezdjek a beat saberrel? . Ismerek autóiperi fejlesztő céget, akikenk van hololens.. a fiókban :-) nincs aki használja.. :-) Így nem is tudják, milyen előnyökhöz jutnak, ha használnák..pl. mint az orvosok a ct diagnosztikában..2d ben nem látszik egyértelműen az, ami 3d ben.. hiába bámulod a monitoron.. .. A fa kerékből lett a vasalt szekér kerék, majd a jelenlegi gumik. De ha az lett volna a tendencia, hogy a fa kerék nem jó, mert lötyög, hangos, és kopik.. gyerekcipő.. akkor nem terjed el. nem ér oda azokhoz, akik fejleszteni tudják.. ha elér, akkor meg a fejlesztő nem fejleszt rá, mert a steam közösség 2% a VR os.. :-) tehát ez igazából egy ördögi kör.. :)) Nem éri meg megvenni, mert nem fejlesztik. Nem fejleszi senki, mert nem veszik meg :-) Igazából nem drágább, mint egy TV.. vagy egy jobb mosógép.. tehát tanulhatna minden gyerek egy órát a virtuális térben élmény alapon matematikát.. vagy rajzolhatna a tiltbrush -al és sztem a minecraft is jobb vr ban..és azok kockák.. ez már elérhető.. simán. De aki szereti a minecraftot, és csak azzal játszik se vesz vr -t .. mert macera..ki telepíti fel, meg ilyesmi.. de addig macera is lesz, még két százalék ért hozzá :-) Az apple most megpróbálta megfogni a plejb-et egy szemüveggel a coolság irányából.. de ez sem fog változást hozni.. talán eljut pár olyanhoz is majd, aki lát benne lehetőséget.. ez egyenlőre too much.. elvannak nélküle kategória.. majomnak űrhajó kb.. felveszi, nézeget.. aha tök jó.. de használni nem tudja.. csak nagyon kevesen veszik fel, és utána a következő alkatrészt már ezzel tervezik meg.. jó nekem a 3 monitor .. megszoktam..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.