Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) biker válasza mimi_bacsi (#3649) üzenetére


biker
nagyúr

4-edjére is elmondjuk: EXPORTÁLOD, nem save as, hanem export.
ott lehet ppt-be, pdf-be, flashbe, interkatív quicktime moziba (ez a legállatabb)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3652) biker válasza Alex91 (#3650) üzenetére


biker
nagyúr

hagyjad, nem azt csinálja, hogy export, hanem save as

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3653) mimi_bacsi válasza biker (#3652) üzenetére


mimi_bacsi
tag

igazatok van, bocs.... :W :W

(#3654) rii


rii
nagyúr

hello

OSX tud software-s raid-et, pld a disk utility?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3655) Alvin_ti4200 válasza rii (#3654) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

a Disk Utility ahogy látom igen

(#3656) M@trixfan válasza rii (#3654) üzenetére


M@trixfan
addikt

Tud, de ha a rendszert akarod rátenni raid 0-ban akkor utána kell nézni, nehogy meglepetés érjen ha valamiért újra kell telepítened vagy frissíteni következő OS-re.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3657) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok.

MAC Mini vásárlásán gondolkodom.
Nagyon nehéz felvarázsolni rá a windows-t ? Nekem az Excel ( visual basic, makrók ) miatt kellene a win.

Előre is köszönöm a választ.

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#3658) xedos válasza nesh20 (#3657) üzenetére


xedos
addikt

Semmi nehézség nincs!
Utility-bootcamp
Megmondod mekkora particiót akarsz, rakd be az XP lemezt, majd újraindul.
Lefut az XP telepítés, majd újra berakod a leopard cd-t, erről felmennek a driverek.

A másik lehetőség: Paralell
Ekkor virtuálissan futhat a WIN, benne az XP

(#3659) tlac válasza tlac (#3553) üzenetére


tlac
nagyúr

viszont ff2-ben még jó volt
opera-ban is jó, olyan, mint safari-ban

[ Szerkesztve ]

(#3660) C64


C64
őstag

Sziasztok!

A mac os x frissítést 10.4.10-ről 10.5.6-ra miképpen lehet elvégezni? Még sosem csináltam, most van nálam először mac, uh. eből kell kiindulnom. Kell ilyen cd-ről boot mint windows-nál?

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3661) xedos válasza C64 (#3660) üzenetére


xedos
addikt

Mi???
Tigrisről Leopardra?
Én lementeném az adataimat (mondjuk iBackuppal)
Leformáznám a winyót és arra telepteném a Leopardot.

Amúgy van Leopard CD-d? Mert A 10.4.10-es az még Tigris és nem egy Szoftver update a 10.5.6!

(#3662) C64 válasza xedos (#3661) üzenetére


C64
őstag

Igen, megvan a telepito dvd es ugy kepzeltem el, hogy format es install. De hogyan kezdjek hozza? Lepesrol lepesre...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3663) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Tudtok olyan Mac OSX programot, amivel a környék országainak is a TV adásait (Horvát, szerb, szlovén) és rádió adásait lehet neten keresztül nézni? (és a magyarokat is ...)

(#3664) xedos válasza C64 (#3662) üzenetére


xedos
addikt

Az install lépései? vagy mire gondolsz?
Dvd-ről bootolsz, majd amikor elindul (előszőr talán nyelvet kell választani) a fenti sorban disk utility. Ott le tud formázni, majd ha kész, akkor becssukod...
Akkor kezdődik az install... nagyon keveset kérdez.
Egyszerű! Ne egy Windows installt képzelj el driverekkel :-)

Ha fent van a rendszer, akkor letölti a frisstéseket, majd mehetnek rá az adataid!

(#3665) C64 válasza xedos (#3664) üzenetére


C64
őstag

Okey, köszi, így gondoltam. Boot menüt hogyan hívhatom elő a mac bekapcsolásakor?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3666) xedos válasza C64 (#3665) üzenetére


xedos
addikt

vagy az alt, vagy az option gombot kell nyomi a gong után.

(#3667) biker válasza C64 (#3662) üzenetére


biker
nagyúr

én úgy tenném, ahogy tettem is.

boot dvd-ről
telepítésnél UPGRADE opció, és start.
minden beállításod megmarad, programok, minden

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3668) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Most fogok venni egy imac-et.
A kérdésem az lenne,hogy mi kell ahhoz,hogy az otthoni netemet tudjam használni az iphone-om al?
Azaz ami a pc-nél megoldható volt egy 6000 ft-os wifi routerrel,az egy mac esetén mivel oldható meg?

(#3669) xedos válasza kiszu (#3668) üzenetére


xedos
addikt

Ugyanazzal...
Vagy az iMac-be kábellel bekötöd a NET-et és beállítod, hogy ossza meg a beépített Airportal (Wifi)

(#3670) Nyugdíjas válasza xedos (#3669) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jahogy ez tud ilyet?
OMG, erre nem is mertem gondolni :D:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3671) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Csatlakoztam a Mac felhasználók táborába, igaz ezt régebben sosem gondoltam volna. Pár hete a tanulmányaim miatt kénytelen voltam otthonra is venni egy Mac-et, hogy ne kelljen mindig a laborban lenni és a legolcsóbb megoldás egy G4-es régebbi Mac Mini volt. Találtam EBay-en egy korrekt darabot, 1,3 vagy 1,4Gh-es, 40GB HDD + 1GB RAM. Vettem hozzá egy Leopard-ot, mert kell a legújabb Developer Tools (Cocoa) meg egy új billentyűzetet egérrel.
Eddig nagyok tetszik, bár közel sem olyan gyors mint a benti iMac-ek, amikor fordítania kell Obj-C-t, az is eltart egy darabig. :) Pár nap alatt egész jól megtanultam az op. rendszer használatát, belőttem egy perc alatt az otthoni wireless kapcsolatot, csatlakoztam gond nélkül a PC-m Windows workgroup-jába, minden kapásból működött, fasza rendszer ez.
Mielőtt megvettem volna a Mini-t azzal próbálkoztam, hogy VMWare-ben futtattam Tiger-t, de az annyira lassú volt, hogy inkább beruháztam egy ilyen régebbi Mini-re.
A másik, hogy párom is nagyon hamar kiismerte a rendszert, pedig ő aztán absz. számítógép kerülő, csak netezésre használja. Kicsit biztonságosabb is, hogy ezt használja netezésre és nem az XP-s notimat.

Arról tudnátok mondani valamit, hogy milyen progit érdemes felrakni a biztonság miatt? ... trójai, spyware, stb. miatt.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3672) Tim82 válasza Paarthurnax (#3671) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mac-re hivatalosan nincsen vírus, sem spyware.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3673) tlac válasza Tim82 (#3672) üzenetére


tlac
nagyúr

az baj, hogy ezek többnyire nem hivatalosan vannak :D

(#3674) Tim82 válasza tlac (#3673) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én ezzel tisztában vagyok. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3675) Paarthurnax válasza tlac (#3673) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Pont ezért kérdezem, mert "hivatalosan" nincsenek, de mégis vannak. :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3676) Alex91 válasza Paarthurnax (#3675) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO a Mac-esek 99%-a nem hasznal virusirtot, en se...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3677) Paarthurnax válasza Alex91 (#3676) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Ha te mondod. :D Akkor hagyom a fenébe, bár azért érdekelt volna, mert mostanában olvastam Mac-es trójai progikról, bár ott is általában kérte a jelszót a felhasználótól, de ez olyan frappánsan volt megoldva, hogy az átlag user simán begépelte volna, mert futtani akart vmit.

Mellesleg nem rossz ez a Cocoa. Nem tudom ti is használjátok e, de a felhasználói felület összerakása viccesen egyszerű egy alap progihoz. ;) Objective-C kódot simán lehet párba rakni bármelyik gombbal, csúszkával, szöveg mezővel, stb.-vel. Tudom ilyen van Windows környezetben is, de itt valahogy sokkal felhasználó barátabb az egész. Az mondjuk vicces volt, hogy mindig amikor bementem az Apple boltjába az eladók olyan hatalmas önbizalommal és "óriási" tudással magyarázták a dolgokat, de nemrég, amikor a Leopard-ot mentem megvenni kicsit kizökkentettem a srácot. :) Azt kérdeztem tőle, hogy a DVD-n raja van e alapból a Developer Tools, vagy töltsem le azt a gigás installt. Nem tudta mi az a Developer Tools, majd mondtam neki a Cocoa és Xcode nevét, de azokat sem ismerte. Hívta a kollégát, de az sem tudta, majd elkezdték keresni a honlapon. :D ...majd feladták. Tuti nem örültek nekem, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek.

Egy idegesítő dolog volt, az a Mini kikapcsolhatatlan hangja minden bekapcsoláskor, de végül találtam egy progit, ami ezt megoldotta, csak azt nem tudom alapból ez miért nincs benne a Leopard-ban. (vagy csak én nem találtam meg)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3678) biker válasza Paarthurnax (#3677) üzenetére


biker
nagyúr

miért kell kikapcsolni? :F
lerakod sleepbe, és kész. ez nem windows, hogy mindig leáll, indít :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3679) Alex91 válasza biker (#3678) üzenetére


Alex91
félisten

Azert ki kell, ez is belassul... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3680) biker válasza Alex91 (#3679) üzenetére


biker
nagyúr

én havonta egyszer szoktam emiatt, és ketten használjuk, és ez még G4-es, mint a kollégáé

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3681) Nyugdíjas válasza Alex91 (#3679) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én februárban vettem meg az iMac-et, és azóta nem volt kikapcsolva. Nem vettem még észre lassulást... :B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3682) Alex91 válasza Nyugdíjas (#3681) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, probald ki! :)

De gondolom nem 1 GB RAM-od van...

(A G4-es Mini program be-kilovesektol igenes szepen be tud lassulni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3683) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Először még úgy gondoltam eladom majd júliusban a Mini-t amikor már nem kell, de meggongoltam magam, szerintem megtartom. Asszonynak jó lesz netezésre. Egész megkedveltem az Apple gépeit, pedig idén használtam először ilyeneket. Az egyetemi laborokban is 20"-os iMac-ek vannak, de Debian fut rajtuk, csak egy laborban van Mac OS X. A hátul lévő USB csatlakozó miatt viszont mindig ott felejtem a pendrive-ot.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3684) parvus


parvus
tag

Sziasztok!
Nekem is ez a problémám Tiger-ről szeretnék váltani Leopard-ra!
De nem tudok mert bár a boot-olást már tudom,gogy az alt-al kell de csak a winyó ábrája jön elő a lemezé nem.
Hogyan tovább?
Egy ibook g4-re kéne!
help please!

menjünk inkább kapálni!

(#3685) parvus


parvus
tag

ja eléggé új vagyok a mac világban ezért ha lehetne lépésről-lépésre kérnék segítséget!
Remélem adtok erőt,hogy áttérjek! :R

menjünk inkább kapálni!

(#3686) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !
Lenne egy kérdésem, van egy elég bika gépem, de nem nagyon játszom, erre fölösleges, viszont raknék föl rá OSX-et, ez lehetséges ? Illetve hol, milyen áron lehet beszerezni a legújabb OSX-et, magyarul, ha egyáltalán létezik.

[ Szerkesztve ]

(#3687) biker válasza MmDorian (#3686) üzenetére


biker
nagyúr

ez a te topikod a kérdésedhez, de jelenleg hivatalosan nem támogatott amit szeretnél. osx-et csak macre szabad telepíteni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3688) biker válasza parvus (#3684) üzenetére


biker
nagyúr

dvd-ről boothoz szerintem a C gomb kell. alt-al a telepített rendszerek közt válthatsz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3689) parvus válasza biker (#3688) üzenetére


parvus
tag

Szia!Köszönöm de sajnos a C betű nem vált be.Pedig biztos valami egyszerű megoldása van mint win-nél a del.Teljesen szűz rendszert szeretnék!
:F

menjünk inkább kapálni!

(#3690) biker válasza parvus (#3689) üzenetére


biker
nagyúr

akkor rossz a lemez, és nem ismeri fel, mint boot device

honnan van?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3691) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!

uTorrent-tel kapcs lenne egy problémám!Megy szépen, fasza minden, de egy idő után szépen elkezd lelassulni a fel/letöltés míg végül teljesen leáll!Ha bezárom és újramegnyitom az appot akkor megint jó lesz egy ideig!
Vki tudna nekem vmi okosat mondani?!
lámpa végig zöld!

(#3692) Tim82 válasza rOwLeY (#3691) üzenetére


Tim82
nagyúr

OS X-en, ami Mac vason fut, vagy hackelt OS X-en, ami PC-s vason? :) Ha az utóbbi, akkor ide kellene írnod. [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3693) biker válasza rOwLeY (#3691) üzenetére


biker
nagyúr

én síma bittorrenttel, illetve winen bitcomettel jártam így

osx-re tomato-t javaslom

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3694) xedos válasza rOwLeY (#3691) üzenetére


xedos
addikt

Én a transmission-t használom. Nem volt vele gondom...

(#3695) rOwLeY válasza Tim82 (#3692) üzenetére


rOwLeY
őstag

macbook, tehát normális osx mac vason :D

(#3696) Tim82 válasza rOwLeY (#3695) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volt egyértelmű, elnézést. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3697) rOwLeY válasza Tim82 (#3696) üzenetére


rOwLeY
őstag

jójó, persze, de nyilván azért írtam ebbe a topicba, mert nem Vista alatt van a problémám :D :D

(#3698) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Külön jó pont, hogy milyen faszán meg van csinálna a Mac OS X-ben a billentyűzet váltás. A Windows XP szerencsétlenkedő, néha nem megjelenő menüpontjai helyett ott egy zászló a jobb felső sarokban, csak fölé viszem az egeret és kiválasztom a másikat. :C
Egyre jobban tetszik az Apple. Mondjuk ez is fagyogat néha, de legalább nem omlik össze. :D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3699) xedos válasza Paarthurnax (#3698) üzenetére


xedos
addikt

A fagyás általában a memória hiba jele!

(#3700) Paarthurnax válasza xedos (#3699) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

...vagy a rosszul megírt programé. :D Valami nem stimmel, mert ha sokszor lépek a kitöltendő mezők között tab-al, akkor borul az egész.
A másik meg az szokott lenni, hogy az én adataim nem a HDD-n vannak, hanem a hálózaton és néha kiakad ettől. Csak pörög a labda... :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.