Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) P.O.C.


P.O.C.
tag

Hali

A következő lenne a gondom:

Van otthon egy windowsos gép. Csinálok rajta egy megosztást, ehhez csatlakozok a macbookommal. Eddig oké. Elkezdek másolni a windowsos gépre, és kb 2-3 perc múlva MINDIG megáll a folyamat. Miközben a megosztott hely nem "szakad le". Mindkét gép vezeték nélkül csatlakozik a routeremhez. Valakinek ötlet esetleg?

(#3952) xedos válasza P.O.C. (#3951) üzenetére


xedos
addikt

Nem lehet, hogy elmegy valamelyik aludni???
Én így jártam... nézd meg minda két gépet, hogy hány perc után megy aludni a winyó és a gép.

(#3953) P.O.C. válasza xedos (#3952) üzenetére


P.O.C.
tag

Hali,

Sajnos nem ez lesz a gond. A macbook alszik el hamarabb (töltés nélkül), de az is 25 perc.
A routerre is gyanakodtam még (dlink di-524) de nem találok semmi ilyen hibára utaló bejegyzést a naplójában.

(#3954) parvus


parvus
tag

Sziasztok!
Ibook g4-re szeretném felrakni a Leo-t ez alapján install
és nem akar menni sehogy sem igaz sosem csináltam még ilyet.
Amikor a Disk utility-ben a "Source"részbe behelyezem az image-t,a Destination részbe a winyót aztán restore eliskezdi de jön ez " An error(6) occurred while copyng.(Device not configured).
Mi nem tetszik neki? :F

menjünk inkább kapálni!

(#3955) parvus


parvus
tag

Így is próbáltam dmg de nem megy! :((

menjünk inkább kapálni!

(#3956) rii


rii
nagyúr

DOS emu van OSX/re?
És látja esetleg a Journaled, meg NTFS-es disk-eket?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3957) xedos válasza rii (#3956) üzenetére


xedos
addikt

Bocs. most olvastam pontossan. XP-n belüli DOS nem jó? Az megy Paralellel vagy egyéb virtualizációs progival...

OSX alapból olvasni tudja az NTFS-t csak írni nem -de erre is van megoldás.
Vagy DOS EMU-n belül kérdezted?

[ Szerkesztve ]

(#3958) rii válasza xedos (#3957) üzenetére


rii
nagyúr

nekem csak egy parancs miatt kellett volna ... és azt DOS-ból ki tudom adni
persze XP alól is, csak egész XP ezért feltenni:

dir /b /s › konytvtarlista.txt

de azt hiszem megvan a megoldás ... mégpedig itt, amit régebben írtak nekem ...

ls | open -e -f

így az LS parancs eredményét felhozza egyből TEXTEDIT-ben :)

(ahhoz kell, hogy kaptam vagy 160 DVD-t, felmásoltam, és most kellene róla lista :) )

amit pedig az ls -1R | open -e -f lehet elérni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3959) xedos válasza rii (#3958) üzenetére


xedos
addikt

Így már értem!
Egyszerű a megvalosítás :-)

(#3960) NewMacUser


NewMacUser
csendes tag

Szevasztok!

Keservesen összegyűjtött spórolt pénzemen szeretnék venni egy 24" iMac gépet, a macbolt-tól.
Elegem van a pécés nyavalyákból, legózásból, frissítgetésből, inkompatibilitásból. Ami minimálisat játszom, az szerintem elmenne a 9400-as NV kártyáján és az Intel proccon.
Egyetlen kérdésem van, amire őszinte választ várok, pont ezért nem a viszonteladót kérdezem..
Mi a helyzet a random képernyőfagyással, ami fekete képernyőt okozott és újra kellett indítani a gépet miatta? Sajnos 2007 októberitől 2009 júliusig találtam ilyen hozzászólásokat különböző fórumokban, amikben erre panaszkodnak.
Minden gép csinálja, vagy csak a régebbiek, vagy csak azok amiken elromlott a hűtés, vagy esetleg egy adott programtól van?
Meglehetősen kínos lenne 420 ezerért venni egy gyönyörű és juzerbarátnak mondott gépet, ami aztán többet fagy, mint a Windows-os meglévő (az nullaszor fagy. Mindegy, más baja van).
Köszi a választ.

|,,| I need someone to show me the things in life that I cant find, I cant see the things that make true happiness, I must be blind |,,|

(#3961) NewMacUser válasza NewMacUser (#3960) üzenetére


NewMacUser
csendes tag

Bevallom, igazából azért vágyom rá, mert gyönyörű. :)
De megoldották már a fagyogatását?

Bluetooth-os billentyűzettel, egérrel és ilyen hangszórókkal szeretném megvenni.

[ Szerkesztve ]

|,,| I need someone to show me the things in life that I cant find, I cant see the things that make true happiness, I must be blind |,,|

(#3962) _Blank_ válasza NewMacUser (#3960) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Szerintem nyugodtan megveheted.
Bugokat, fagyásokat általában az Apple szoftveresen tudja javítani egy frissítéssel, másrészt ha ilyen komoly esetről lenne szó akkor nagyobb felhajtás/szardobálás lenne körülötte.
Bár én nem vagyok mac user, majd egy imac-es kijavít ha mást tapasztal vagy gondol.

(#3963) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Üdv!
Az új oprendszerhez (Snow Leopard), ami hamarosan megjelenik, tervez az apple új imac szériát megjelentetni, vagy idén már biztosan csak ezek a hardverek lesznek? Érdemes lehet várni?

Semmit sem írok alá!

(#3964) Alex91 válasza bmwk1200s (#3963) üzenetére


Alex91
félisten

Buyer's Guide

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3965) rii


rii
nagyúr

hello

hogy is van a parancssoros törlés?

csak mert elég egy "/", és minden-de-minden repül? :)

rm -rf ./*

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3966) rii


rii
nagyúr

hogy lehet elérni, hogy amit törlök, az ne kerülkön bele a TRASH-be?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3967) AloeVera válasza rii (#3966) üzenetére


AloeVera
tag

Nem emiatt kérdezted a parancssoros törlést? Merthogy az a megoldás.

(#3968) rii válasza AloeVera (#3967) üzenetére


rii
nagyúr

nem ... :) azt azért kérdeztem, mert egy ntfs-es hdd-ről származó, majd töröltadatok beentragadtak a Trash-ben

kindóóz alatt ha shift-el törlök, akkor nem teszi be a recycle bin-be, ... gondoltam hátha itt is van valami bill.komb.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3969) P.O.C. válasza rii (#3968) üzenetére


P.O.C.
tag

A Trash-ben command+option+shift+delete esetleg?
ááá mégsem jó, bocs...

[ Szerkesztve ]

(#3971) AloeVera válasza tlac (#3970) üzenetére


AloeVera
tag

(#3972) tlac válasza AloeVera (#3971) üzenetére


tlac
nagyúr

haha, durva :DDD

de, hogy legyen jó hír is:
Mac OS X 10.5.8 update

(#3973) biker válasza AloeVera (#3971) üzenetére


biker
nagyúr

De jo, hogy regi billem van, nem az uj
Arra nem jo

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3974) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok..
Lenne egy pár kérdésem hozzátok, egy cimborám kapott egy mac G4-es gépet de hdd-nélkül.
Rakott bele egy 80Gb-os samsungot, de telepítő lemez nincs a géphez.. Honnan lehet ezt a legegyszerübben beszerezni?
A válaszokat előre is köszi..
üdv jani

[ Szerkesztve ]

(#3975) xedos válasza Janix12 (#3974) üzenetére


xedos
addikt

Pontos típus ismeretében keresel valakit akinek ilyen gépe van.
Esetleg amegkérdezed a MAC kereskedőket : www.xms.hu,www.macbolt.hu stb tudnak -e segíteni. Esetleg letölthetsz torrenten egy régi Tiger telepítő lemezt.

(#3976) Janix12 válasza xedos (#3975) üzenetére


Janix12
aktív tag

Letöltöttem 3-at, de mindhármat kiköpi...
Esetleg egy linket kérhetek mivel próbálkozzak?
köszi.. üdv jani

(#3977) xedos válasza Janix12 (#3976) üzenetére


xedos
addikt

Nem tudok segíteni...
Beszélj kereskedőkkel. Amúgy a géphez adott telepítőlemezek csak azon a gépen használhatóak!

(#3978) 1010 válasza Janix12 (#3974) üzenetére


1010
őstag

VESZEL NETEN egy osx tiger-t HASZNÁLTAN
.........ennyi

www.ebay.com

(#3979) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Megéri az árát ez a gép? X3100-es Intel vga van benne.....

[ Szerkesztve ]

(#3980) rakal


rakal
senior tag

Szervusztok!
Tanácsot szeretnék kérni:
Mac Mini RAM bővítésről lenne szó:
Melyik gyártó terméke a legmegfelelőbb,amivel nem lesznek kompatibilitási gondok(2GB-s)?
Köszönöm!

(#3981) Stoto válasza rakal (#3980) üzenetére


Stoto
tag

Hello!

Kingmaxból a legtöbb fajtát megeszi, Kingstoneból állítólag még kevésbé válogatósabb, de hallottam már olyan macbookról ami nem evett meg kingstone ramot sem. Apple branded ramokkal biztos nem lesz gond, csak aranyárban van. Legjobban úgy jársz, ha úgy veszed hogy megemlíted, hogy mac-be kell és válogatós, hogy ne pampogjanak ha cserélni kell. Esetleg be is viheted a minit egy üzletbe és akkor ott ki is tudod próbálni.

(#3982) 1010 válasza Stoto (#3981) üzenetére


1010
őstag

nanya is szóba jöhet sztem
meg valami x es márka is

(#3983) rakal válasza Stoto (#3981) üzenetére


rakal
senior tag

Köszi a választ!
Az eredeti természetesen kizárva anyagi okokból.
Azt hiszem Kingston lesz a befutó,2 GB-s,667-es.
1010:
Magyarországon hol lehet ilyeneket kapni?
Webshopokban mindenhol Kingmax,meg Kingston van.

[ Szerkesztve ]

(#3984) 1010 válasza rakal (#3983) üzenetére


1010
őstag

ugyanott csak noname ként asszem régen volt

(#3985) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

PC-vel “feldarabolt” (.crc kiterjesztésű) filmet mivel lehet összefűzni, hogy ismét egyben legyen a teljes film?

(#3986) tlac válasza mimi_bacsi (#3985) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. terminálban:
cat film* > egybefilm

(#3987) xedos válasza mimi_bacsi (#3985) üzenetére


xedos
addikt

Ha láttam volna, hogy ez ilyen egyszerű...
Én is copy/b utodját kerestem...
Split and Concat progi lett a megoldás.

(#3988) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Subtitle Workshop helyett milyen progit ajánlanátok OSX-re?

Most hogy kijött a snow leo update, mikortól várható, hogy a megvásárolt Apple gépen ez az oprendszer lesz alapból telepítve?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3989) blunt válasza joey04 (#3988) üzenetére


blunt
aktív tag

matol!

(#3990) joey04 válasza blunt (#3989) üzenetére


joey04
titán

itthon is?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3991) xedos válasza joey04 (#3990) üzenetére


xedos
addikt

Tegnap (28.-án déltől) óta lehet kapni...
iJoe-nál már el is fogyott...

Nekem idáig bejött! Nagyon gyors! Frissült a Bootcamp is -most már olvassa XP alól az OSX-es winyót is!

(#3992) joey04 válasza xedos (#3991) üzenetére


joey04
titán

azt tudom, láttam xms-nél mekkora sor volt... :D
csak mikor lesz olyan, hogy ha bemegyek és veszek egy imacet akkor már nem csak upgradelik nekem helyben a gépet, hanem snow leo lesz rajta gyárilag, és snow leo lemezt is kapok egyből hozzá?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3993) xedos válasza joey04 (#3992) üzenetére


xedos
addikt

Bocsi... félreolvastam :-)

(#3994) biker válasza joey04 (#3988) üzenetére


biker
nagyúr

subs factory, ha jól rémlik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3995) joey04 válasza biker (#3994) üzenetére


joey04
titán

ígéretesnek tűnik, :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3996) sszever válasza joey04 (#3992) üzenetére


sszever
őstag

Én úgy tudom, hogy az újonnan, 2x-e után apple-nál rendelt gépeken.
Ismerve itthon hogy fut át a disztrin, kereskedőn, stb., ez kb. 4-6 hét.

De ha az üzletben frissítik neked úgyis, kérd meg, hogy clean install legyen, bár ezt Te is meg tudod otthon tenni, így nem értem mi az izgalom oka... :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3997) Badb0y


Badb0y
addikt

Lenne egy olyan problémám az iMac-emmel, hogy a hangkártyája nem képes folyamatosan jelet venni, és zenehallgatás filmnézés közben előszeretettel random időpontba kattog szakadozik a hang. Mac OSX dvd-t már 3szor betettem hogy updateljen mindent de ez se segített, megjegyzem vista van a gépen.

Lehetséges hogy elektronika ügyileg romolhatott el valami vagy mi a helyzet vele mert elég keményen idegesítő tud lenni...

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#3998) xedos válasza Badb0y (#3997) üzenetére


xedos
addikt

Ha jól értem VISTA alatt van ez a problémád?
Cseréld le a hangkártya gyártó driverére az APPLE-set!

(#3999) Badb0y válasza xedos (#3998) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen jól értetted. Feltettem a sigmatel hd audio 2.31-es driverét ez sem segített :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4000) czanga


czanga
őstag

Üdv.
Lehetséges, hogy nem teljesen jó helyen vagyok, ezért elnézést. Annyi lenne a gondom, hogy adott egy új macbook pro, egy apple mini display to dvi adapter, egy PC, és egy LG W2284F monitor.
A macbook gépét szeretném kikötni a monitorra, a lehető legjobb módszert használva, de úgy, hogy vissza tudjam kötni a PC-t is akár a monitorra.
Macbook pro: DVI-D adapter hozzá (az adapter DVI részén jobb oldalt csak 1 lapos érintkező van, ha jóra gondolok)
PC: DVI-I (jobb oldalt 1 lapos érintkező, és felette+alatta 2-2 tű is van)
Monitor: DVI-D
Ezek alapján szeretném megtalálni a legjobb megoldást.
A kérdés (csak rosszul fogalmaztam) inkább arra irányult volna, hogy mien kábelt vegyek. Dugdosni fogom majd, mivel a Pc-t ritkán használom,csak játék miatt kell.
Ergo adott egy DVI-D macbook, egy DVI-D monitor (csak 1 dvi port van), és egy PC-s ati 4830 2db DVI-I portal.
Milyen kábel kell nekem, amit bármelyik kombinációban tudnám használni, persze digitális jelátvitellel.
Az én gondolat menetem szerint nekem ebben az esteben DVI-D / DVI-D kábelre van szükségem, mivel az digitális jelátmenetet biztosít, és ráköthető a DVI-I ajzatra is a video kártyán, mert az a port képes analóg és digitális jel sugárzására is, másrészről belemegy a DVI-I mivel csak a nyújtott érzékelő tű körül hiányzik a 4db kis tű, és így digitálsi jel menne át a kártyáról a monitorra. Ezen kívül láttam olyan átalakítót is macbook-hoz aminek a végén DVI-I csatlakozó van(macbolthu-n és olcsóbb is mint az apple féle DVI-D). Ez jobb megoldás lenne?
Jól gondolkoztam?
másik kérdés. single vagy dual link csatlakozós kábel kell e nekem inkább? - passzolok ezügyben… :)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.