Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Egyre inkább érdekelenek a Mac-ek.
Jó lenne venni egyet, de sajnos nekem nagyon drágák. A mostani gépemet (PC) le kell cserélnem lassan, és nézegettem a használt Mac-eket. Egy PowerPC 1.2GHz,-es Mac mini jó lehet Internetezni, levelezni, DVD-t írni, tehát játékon kívül bármire. (Játékra ott a PS3).

(#4052) Alex91 válasza hitman77 (#4051) üzenetére


Alex91
félisten

Mara ez mar gyengus...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4053) hitman77 válasza Alex91 (#4052) üzenetére


hitman77
senior tag

Akkor válasszam a mostani Mac mini-ket? Nagyon tetszik, hogy olyan kicsik, és keveset fogyasztanak. Nem utolsósorban a kinézetük is nagyon jó.

Ezeket a gépeket csak DVI bemenetes monitorral lehet használni? Elképzelhető, hogy mostanában Snow Leopardal adnák, vagy mindíg is upgradelni kell majd őket?

(#4054) Paarthurnax válasza rakal (#4049) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

3.3.1-es OO és 10.5.6-os Leopard. Nem tudom miért nem engedi.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4055) Alex91 válasza hitman77 (#4053) üzenetére


Alex91
félisten

Mindenkeppen Inteles Minit erdemes venni. Nem csak DVI-s monitorral, de azt hiszem most mar kulon kell venni hozza atalakitot (megnezed az Apple honkapjan, hogy mit adnak vele). Most mar SnowLeo-val kellene adni, persze kerdeses, hogy ami raktaron van, azzal mi lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4056) rakal válasza hitman77 (#4053) üzenetére


rakal
senior tag

A Mac Minihez jár DVI/VGA konverter.
Könnyű beszerezni DVI/HDMI konvertert is.
BoGyesz_24:
Én már jártam úgy,hogy 10.5.6-ra sem ment fel progi,csak a 10.5.7-re,ugyanaz volt az üzenet,mint Nálad.

[ Szerkesztve ]

(#4057) Alex91 válasza rakal (#4056) üzenetére


Alex91
félisten

In the box

Mac mini
Mini-DVI to DVI Adapter
110W power adapter and power cord
Install/restore DVDs
Printed and electronic documentation

Ez jar hozza! Itt hol latsz VGA adaptert?!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4058) rakal válasza Alex91 (#4057) üzenetére


rakal
senior tag

Az enyémhez az járt(még a múltkori kiadás,2 GHz-es)
Lehet,hogy most már nem azt adják,megkeresem,ha érdekel lefotózom...
Egyébként [ilyesmi],csak rövidebb,és fehér....

[ Szerkesztve ]

(#4059) rii


rii
nagyúr

találkozott már valaki VLC Player-nál azzal a probléámval, hogy ráhúzok egy filmet, és feldob a VLC egy ablakot, hogy'aszongya: "The application cannot be found"

közben meg a film jó.

vagy VLC-szerű video playert tudnátok mondani? QuickTime-ot nem szeressem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4060) Alex91 válasza rakal (#4058) üzenetére


Alex91
félisten

Tudom, hogy milyen. Van Minim. De a jelenlegi miniken nincs sima DVI csati. Kap egy MiniDVI-DVI atalkitot hozza, ha VGA-ra kotne, akkor kell vennie egy DVI-VGA atalakitot, amilyet linkeltel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4061) Alex91 válasza Alex91 (#4060) üzenetére


Alex91
félisten

Sot! Lehet, hogy nem is jo a DVI-VGA atalakito, ha az Apple nem vezettte ki az analg jelet! Akkor venni kell egy Apple minidvi-vga atalakitot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4062) xedos válasza rii (#4059) üzenetére


xedos
addikt

Én a PLEX-et is szoktam használni, de amióta JAVA frissítés volt azóta szakadozik a film lejátszás Leopard alatt.

(#4063) doc


doc
nagyúr

udv mindenki!

megorokoltem fonokom MBP-jat, ami alapvetoen tok jo, de szegenyem doglott (marmint nem a fonok). bekapcsolas utan hallom a 'chime' hangot, de a kepernyo egyenletes vilagosszurke, semmi egyeb jel (illetve eros mechanikus hangok jonnek a dobozbol, gondolom a dvd-olvaso az)
probaltam a pram-trukkot (command+option+p+r), de semmi
van meg valami otlet? sajna az istyle-ban nincs raktaron OSX-uk, hogy ujra tudnam konnyen huzni

egy ehhez kapcsolodo, masik kerdes: ha rakok ra Linuxot, utana fel tudom tenni melle egy masik particiora az OSX-et, vagy mindenkepp azzal kezdjem?

(#4064) Alvin_ti4200 válasza rii (#4059) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

egyértelműen Plex

(#4065) Alvin_ti4200 válasza doc (#4063) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ha van benne elég RAM én inkább virtuális gépen futtatnám a Linuxot

(#4066) doc válasza Alvin_ti4200 (#4065) üzenetére


doc
nagyúr

Linux mindenkepp kell nativan, ez nem kerdes :) virtualisan majd megy a vindoz ;)

(#4067) doc válasza doc (#4063) üzenetére


doc
nagyúr

upgrade lemezrol (Leopard->Snow Leopard) lehet bootolni, illetve az rendbe teheti nekem a masinat?

(#4068) Alex91 válasza doc (#4067) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, nyomod az Alt gombot, es lemezrol boot. Aztan telepited, ha nem telepit akkor DiskUtilityben lehet particionalni, formazni, ha elozo tartalom mehet a kukaba.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4069) doc válasza Alex91 (#4068) üzenetére


doc
nagyúr

koszi :R
viszont ha siman particionalok es telepitek rola, akkor mitol upgrade? meg sem nezi hogy van-e mar nagymacska a gepen? (nem mintha baj lenne, nem akarok a fonok szemetevel szorakozni)

(#4070) Alex91 válasza doc (#4069) üzenetére


Alex91
félisten

Ha megnezi, akkor baj lesz :). Hatha nem nezi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4071) doc válasza Alex91 (#4070) üzenetére


doc
nagyúr

ja ertem :D
elvileg van rajta, hogy pontosan mitol nem bootol azt nem tudom, de csak nem radirozta le a vinyot (allitasa szerint "screwed up something", szoval elvileg ott van az...)

(#4072) sghc_toma válasza Alex91 (#4070) üzenetére


sghc_toma
senior tag

valahol azt olvastam, hogy tokugyanaz az upgrade lemez, mint a rendes telepito, csak ahhoz, hogy upgrade-et tudjal venni, kell Leopard szamla...

in asm we trust

(#4073) Alex91 válasza sghc_toma (#4072) üzenetére


Alex91
félisten

Szamla se kell hozza. Es Tigerre is felmegy. Valoszinuleg nem nez semmit.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4074) 1010 válasza Alex91 (#4070) üzenetére


1010
őstag

sajnos keri a fajast,viszont 2009ben sztem mindkei megtudja ezt oldani

en meg varok picit
tul sok a hibajelenseg,ki tudja mik annak benne|
meg kulomben is nincs is emg program ami kihasznlja azt a rentgeteg ujitast

(#4075) sszever válasza rii (#4059) üzenetére


sszever
őstag

Nekem ez a Snow leo nem csak a VLC-vel xcsinálta, hanem 2-3 alkalmazással.
Majd újra betettem őket az appok közé és azóta nem tűntek el...

Először azt hittem én voltam a hülye, de tuti nem.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4076) sszever válasza 1010 (#4074) üzenetére


sszever
őstag

Hát nem tudom, van benne sok olyan apró újítás ami miatt nekem megérte áttérni. (itt is leginkább az exchange támogatást vártam nagyon).

De szerintem a gyorsabb boot miatt és egy pár egyéb kényelmi funkció miatt bárkinek megéri.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#4077) dllz


dllz
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 problémám remélem tudtok segíteni. Adott egy MCbook Pro. A wifivel van gondom, vagyis eddig tökéletesen működött, de pár napja azt csinálja, hogy nem csatlakozik fel a jelszóval védett hálózatokra (2db is van a cégnél ,egyikre se)olyamit ír h connection timeout , viszont a szomszéd cég wifijére ami nincs levédve azonnal csatlakozik.

Találkoztatok már hasonló problémával? Szoftveres vagy Hardveres probléma lehet?

előre is köszi a válaszokat,

mfg

(#4078) rii


rii
nagyúr

Linux-os szerveren miért nem lehet színnel megjelölni Foldereket*, meg ALT-al másolni egy knytvár alkönytárába?

(Alköntyvárból lehet a főkönytvárba)

*a gyökérben lehet, de az alkönytárak alkönytvátraiban már néha felteszi, majd leveszi magától.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4079) dllz válasza dllz (#4077) üzenetére


dllz
csendes tag

köszönöm, megoldódott már a probléma.

mfg

(#4080) Stoto válasza rii (#4078) üzenetére


Stoto
tag

Erre a megoldás az afp megosztás használata linux alatt. Netatalk -al lehet megvalósítani, ez letudja tárolni a macosx által használt meta elemeket is.

(#4081) rii válasza Stoto (#4080) üzenetére


rii
nagyúr

enélkül semmit nem lehet "szinezgetni"?

mert van ahol engedi, de sok helyen meg nem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4082) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziazstok!

Felraktam a Snow leot és szeretném is használni a Quicktime-ot de nem tudja lejáccani egyik Avi-t sem próbáltam codeceket de eddig nem jártam sikerrel:)

Aki tud segíthetne.Amúgy VLC-t használok, de ha már drissítettem hagy használjam már ezt a "Nagyszerű" Qtime- :R ot....

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4083) xedos válasza Zjunior (#4082) üzenetére


xedos
addikt

Keress rá a Perian-ra...

(#4084) Zjunior válasza xedos (#4083) üzenetére


Zjunior
veterán

Köszi, megoldódott csak a subtitle-t nem tudok berakni :W

ÜDV!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4085) rii


rii
nagyúr

nahm ... málytimáúúz tulajok FIGYELEM!!!

ha valakinek beszart volna a görgő, mint ahogy elég gyakran szarakszik fél év használat után, íme a megoldás:

valami tapadós felüelten, egérpad, (jelen esetben parafatábla) az egeret fejjel lefele, a görgőjével végig kell gurigáztatni, és ez leszedi a zsírt, ami miatt beragad.

Így néztem az eredményt: Oo

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4086) Alex91 válasza rii (#4085) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy fejjel lefele gorgetve mosoporos viztol enyhen nedves mikroszalas torlokendon :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4087) Stoto válasza rii (#4081) üzenetére


Stoto
tag

Az a baj, hogy most nem tudom megnézni neked, mert a kis atomos linux boxom kigyulladt :D

(#4088) rii válasza Stoto (#4087) üzenetére


rii
nagyúr

sajna közben kiderült, hogy az IT ezt az izét feltette már több mint egy éve, mikor megkaptuk azt a kis gépet, és mégis össze-vissza működik ;-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4089) Stoto válasza rii (#4088) üzenetére


Stoto
tag

A netatalkra gondolsz?

Mert ugye az afp megosztás. A netatalk config fájljában engedèlyezni kell valami daemont(nem jut eszembe a neve) ami lekezeli a macosx meta tagokat.

(#4090) rii válasza Stoto (#4089) üzenetére


rii
nagyúr

sajnos nem tudom mire gondolok :-/

és ha nincs engedélyezve, akkor semmit-de semmit nem lehet szinezgetni?

mert nekem az a gondom, hogy a Megosztás gyökerében 2-jára, 3-jára mindent lehet szinezni, de ha belemegyek az egyik alkönyvárba, ott már sajna nem engedi, hanem azt mutatja, hogy feltette, majd azonnal el is ttűnik.

Továbbá másolni nem lehet az ALT gombbal.
alkönytár alkönytárából lehet az egyel fentebbi alkönytvátrba másolni, de alkönytárból egy benne levő másik alkönytbárba már nem :-/ ;-(

hétfőn megkérdezem akkor pontosan az IT-st, de amit írtál még legelősször,azt egy z egyben átküldtem neki, majd erre ő hevesen bólogatott, hogy az mind megvan

de akkor lekonkretizálom majd vele.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4091) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!

Mit ajánlottok MAc aluminium tisztításra?

Bill és az LCD-re?

ÜDV

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4092) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Kiderült múltkor nem a PowerPC-s Open Office-t használtam azért nem indult el. Tegnap leszedtem a PPC-s változatot, ez elindul, de meg is áll és nem történik semmi. Képtelen vagyok elindítani, úgyhogy ment a kukába és Google Docs van helyette. Mac-re nem veszem meg az Office-t, úgyhogy párom kénytelen Google Docs-ot használni.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4093) P.O.C. válasza Paarthurnax (#4092) üzenetére


P.O.C.
tag

Esetleg neooffice? Vagy azzal is ugyanezt produkálja?

(#4094) Paarthurnax válasza P.O.C. (#4093) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Köszi a tippet. Azt nem ismerem, de egyelőre tökéletes a Google Docs. Mindent tud ami neki kell. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4095) somiati


somiati
csendes tag

sziasztok!
Létezik magyar nyelvű oprendszer imac-re?

(#4096) P.O.C.


P.O.C.
tag

sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget:
Létezik ennek maces megfelelője? Esetleg valami más megoldás hálózaton keresztüli szkennelésre? (ir2022-es gépről lenne szó)

(#4097) xedos válasza somiati (#4095) üzenetére


xedos
addikt

(#4098) somiati válasza xedos (#4097) üzenetére


somiati
csendes tag

ami a linken található az magyarítás?

(#4099) tlac


tlac
nagyúr

Usb-s rakcre (amiben egy pata vinyó van) lehet telepíteni osx-et?
Hackelés nélkül érdekelne, hogy hivatalosan támogatja-e az os.

somiati:

igen

(#4100) Alex91 válasza tlac (#4099) üzenetére


Alex91
félisten

Siman, ha Inteles a cucc.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.