Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) 1010 válasza AloeVera (#3400) üzenetére


1010
őstag

koszi
pedig jartam ott valahogy nem vettem eszre vagy nem tom

(#3403) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Hali!
Az apple-nek hogyan hívják a monitor csatlakozóját?
Nem ADC mert csak 2 soros szóval nem ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3404) Des1gnR válasza Des1gnR (#3403) üzenetére


Des1gnR
őstag

Közben megtaláltam ;) :K
Macintosh Video
VGA

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3405) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jajjde jövök a klubba szerdán egy 20'-os iMac-el :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3406) 1010 válasza Des1gnR (#3404) üzenetére


1010
őstag

NEM!
ADC a neve[link]

(#3407) Des1gnR válasza 1010 (#3406) üzenetére


Des1gnR
őstag

De amikor ADC portot keresek az mind 3 soros ez pedig ilyen: kép
Valahogy csak megkülönböztetik :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3408) azazell0


azazell0
csendes tag

Az új iMacek megjelenése a régiek árcsökkenését fogja hozni, és lehetséges, hogy veszek egy 24-est a kifutó szériából, amíg még nem omlott össze a nemzeti valuta. (Eddig PC-m volt, macen is Wint fogok leginkább futttatni, még ha ez nagyon nagy barbárság is. :) )

- éjszakai letöltésre használható?
- ki lehet kapcsolni a monitort? sokat fogyaszt?
- halk? megőrzi a halkságát? (konvektorral fűtünk, poros a lakás)

(#3409) 1010 válasza Des1gnR (#3407) üzenetére


1010
őstag

hat akkor nem tom,en ezt ismertem annak

(#3410) xedos válasza azazell0 (#3408) üzenetére


xedos
addikt

Monitor lekapcsolható.
Halk, ugyanakkor idővel ha sok a por, akkor ki kell takaríttatni!

(#3411) rii


rii
nagyúr

hi!

MAC Pro-ba nincs beépített WiFi, ugye?

se a apple cinema display-be?

máshonnan megközelítve: csak az iMac-be (mint asztali mac) van beépített wifi?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3412) 1010 válasza rii (#3411) üzenetére


1010
őstag

vasarlasnal opcikont kerheted,hogy legyen benne
szoval lenyegeben van benne,
asszem hogy mac miniben is van wifi

(#3413) Pisztillus válasza rii (#3411) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahogy 1010 is írta: a noti sorozatban (MacBook, MacBook Pro), az iMac-ekben és a Minikben van beépített wifi.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3414) 1010


1010
őstag

talaltam egy programot a neve crossover

csak inteles

winfos programokat lehet vele futtatni osx alol,
ez nem virtual pc!exe elinditja es kesz,
gta vice city is elnditottam vele,a macbook video karesz kepssegeihez merten,szepen elindult a jatek

[ Szerkesztve ]

(#3415) rii


rii
nagyúr

köcce mindenkinek!!!

köv. kérdésem az lenne, hogy lehet a MAC Pro-khoz külsô WiFi vevôt venni?

illve ha igen, akkor lehet mondjuk egy torrent programnak meg lehet mondani, hogy a WiFi netet használja?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3416) 1010


1010
őstag

jaaaj de szep
miert nincs mar fekete macbook :O [link]

(#3417) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Nemtudja valaki hogy Parallels Desktop 4-ben windowsban miért recseg be néha a hang? Nemtudok egy zenét úgy végighallgatni hogy ne recsegjen 1x bele, mit kéne beállítani? :U

(#3418) tlac válasza DroneZ^ (#3417) üzenetére


tlac
nagyúr

kíváncsivá tettél, hogy miért virtuális gépen hallgatsz zenét?

(#3419) Pisztillus válasza 1010 (#3416) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ezt a szériát sajnos elvitte az alu MacBook. Használtan esetleg még találsz.

DroneZ: Az emuláció azért csak emuláció. Nálam VirtualBox alatt is recseg néha, függetlenül a host rendszertől.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3420) Nyugdíjas válasza tlac (#3418) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor nem vagyok egyedül :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3421) 1010 válasza Pisztillus (#3419) üzenetére


1010
őstag

az utobbi evek egy legstilusosabb termeke volt a fekete macbook
tul volt arazva de akkor is,nem tom most mer nincs nekik fekete notijuk

(#3422) DroneZ^ válasza tlac (#3418) üzenetére


DroneZ^
őstag

nemazért, csak néha lusta vagyok alt+enter-ezni és akkormár maradok végig winben és onnan hallgatnám a zenét... De ha nem jó, akkor mind1. Amúgy meg iTunes-al is berecseg néha amikor leterheli a procit a Parallels... :U

(#3423) rii válasza tlac (#3418) üzenetére


rii
nagyúr

mer'ot van Winamp ;-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3424) Pisztillus válasza 1010 (#3421) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Az kétségtelen, hogy szép gép, nem sokon múlt, hogy én is olyat vettem, csak későn bukkant fel újra. Így maradt a fehér - nekem is és a feleségemnek is nagyon tetszik az is.

DroneZ: Én a macin a MacAmp-ot használom, mert az iTunes-t még nem bírtam megszokni.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3425) tlac válasza DroneZ^ (#3422) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tudja beolvasztani az ablakokat az osx környezetébe?
próbáld ki a vmware fusion-t, az tudja, és akkor nem muszáj bambulni a win-es asztalt

Amúgy meg iTunes-al is berecseg néha amikor leterheli a procit a Parallels...

akkor elég vacak ott vmi :)

rii:

az tényleg jó cucc :)

(#3427) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Most legyilkoltam minden grafikát, védelmet, defendert tűzfalat stb-t és jobban hasít, kevesebbet recseg be. Azért tegyük hozzá hogy ez egy MacBook...
Egyik barátomnak egy erősebb fajta iMac van, core2duoval, ati kártyával, azon minden maximumon van és megnem reccsen akárhogy csavargatom a windows ;]

[ Szerkesztve ]

(#3428) Nyugdíjas válasza DroneZ^ (#3427) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nah, majd próbaképpen megnézem én is az iMac-en :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3429) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Tudjátok-e, hogy ha a leveleimet szeretném a Thunderbirdből áttenni a Mail-ba, azt hogy lehet és átvisz-e minden levelet? (különböző fiókokkal együtt?)

(#3430) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Alternatív zenelejátszónak nagyon ajánlom a Vox nevű programot. Mindenevő, kicsi mekes stílusú lejátszó.

Os X alatt iTunes helyett Songbird nekem eléggé ZOMG WTF :Y :P , de végül is miért ne ha van. :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3431) 1010 válasza M@trixfan (#3430) üzenetére


1010
őstag

mer nem jo az ájtyúúúúnsz?ott van benne a genius,a cover flow,steve jobs videon instural ha valamit nem ertek :U hat kell ennel tobb

(#3432) KMan válasza 1010 (#3431) üzenetére


KMan
őstag

azzal a problemaval talalkoztal mar hogy a itunes elfelejtei megjegyezni a konyvtarat es minden alkalommal elolrol kell betoltened? nalunk az egyik pc-n jott elo, itunes6, itunes7, reinstall sem segitett es mar tobb maces forumon is olvastam hasonlokat.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3433) M@trixfan válasza 1010 (#3431) üzenetére


M@trixfan
addikt

Jó az, főleg meken. Fentebb említette valaki, hogy Songbird van neki Os x alatt iTunes helyett, erre szúrtam a csodálkozó WTF-et. ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3434) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

A notimra (MacBook) rátettem egy külső, USB-s adatmentő HDD-t, viszont az ikonja nem mountol föl, milyen billentyűkombinációval vagy paranccsal lehet megjeleníteni a küldő HDD-t?

[ Szerkesztve ]

(#3435) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#3434) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Meglett a HDD, annyi volt a bibi, hogy egy külső USB HUB-ra tettem és az nem tudott annyi feszültséget kicsikarni, hogy elég legyen a HDD felpörgéséhez

(#3436) 1010 válasza M@trixfan (#3433) üzenetére


1010
őstag

nem tom msot mer kell hatszaz progit leszedni az osx re mert ez nem jo az nem jo,winfosos szokas,itunes teljesen jo,pc meg nem teszunk apple progit es kesz,
apple gepeket hasznaljauk ahogy vannak

(#3437) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Fijjug!

Feltettem az apróba egy Dual G5-öt.

Szóljon, akinek kell.

Don

[ Szerkesztve ]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#3438) 1010 válasza Don Vittorio (#3437) üzenetére


1010
őstag

200 nagyon sok
nekem 160ert kinaltak quad G5 ot de akkor megvettem az inteles mac notit

(#3439) Nyugdíjas válasza Don Vittorio (#3437) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm. Elgondolkoztató....
Mondjuk picit én is sokallom,de egyébként nekem való gép lenne.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3440) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

MÁS:
Adódott egy olyan feladat, hogy egy white inteles iMac-et kellett volna újratelepítenem a hétvégén,de a külföldi tulaj az előző országban hagyta a lemezeit, ahol lakott.
Mint kezdő Mac user gondoltam én valami csak lesz, ha bedobom az én gépemhez kapott lemezeket.
Lett is. Csak nem az amit vártam :D

"Mac OSx cannot be installed on this computer" :U

Mi a teendő ilyenkor?
Vetessek vele egy Leopardot, azt' hagyjon békén? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3441) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Hol lehet beállítani a osx-ben lévő pdf-et, hogy ne jelenítse meg a honlap linkjét, a nyomtatás idejét...? (azt a pdf-et, ami a nyomtatás menüben is található)

(#3442) xedos válasza Nyugdíjas (#3440) üzenetére


xedos
addikt

A géphez adott lemez, csak az adott géptípuson fut...
Csak a dobozos Tiger vagy Leopard telepíthető bármire...

(#3443) Nyugdíjas válasza xedos (#3442) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sejtettem, hogy részben átültethetem a win-es tapasztalataimat ide is :D
Teht ez kvázi egy OEM cucc, a dobozos, meg dobozos.

De ha egy ugyanolyan géphez adott telepitőt szerzek az jó lehet? Vagy félreértem, mire akarsz utalni a "géptipus" szóval? :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3444) xedos válasza Nyugdíjas (#3443) üzenetére


xedos
addikt

Ha jól tudom csak géptípusonként tér el...
imac, Mac mini, Macbook, Macbook pro stb...
Bár hallottam olyat, hogy vannak átfedések mini-macbook stb...

(#3445) Nyugdíjas válasza xedos (#3444) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dehá' ez két iMac, csak korban térnek el, ráadásul inteles mind2.. Affene érti ezt:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3446) Nyugdíjas válasza xedos (#3444) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Közben lett megoldásom...
Almarium-ban segitenek, ha minden igaz.

Valahogy ugy van ez, hogyha lényeges változtatás van a gépben (gondolom teszemazt chipset), akkor lesz "nemjó" az install DVD. Ezért lehet nem csak tipusonként, hanem generációnként is eltérő telepitő. Gondolom integrált driverek ügyén ugyebár...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3447) 1010 válasza Nyugdíjas (#3446) üzenetére


1010
őstag

apple ennyire nem bonyolult,van hogy csak gonolnak egyet es a kovetkezo sorozat lemeze mar nem jo az elotte levohoz,hogy miert,csak

ez az apple

(#3448) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Marhajó kérdésem van :D

Van valami Remote Desktop program amivel tudok win, és az én kis Leo-m közt összeköttetést biztositani? :U
Jól jönne, ha már jó drágán beköttettem a fix IP-s netet:D
Nem volna hátrány, ha nem valami baromi lassú cucc lenne.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3449) Don Vittorio válasza 1010 (#3438) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Hát, megközelítés kérdése. Maces kereskedésekben bevennék 160-180 körül, de aztán ők teszik rá a hasznot, amikor eladják.
Ha meg a Quadot nem vetted meg 160-ért, magadra vess! :) Még most is sokfelé árulják 400 fölött.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#3450) Don Vittorio válasza Nyugdíjas (#3439) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Alkuképes.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.