Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) skylinelaca válasza xedos (#4850) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ah értem, szal drága... köszi a felvilágosítást! mindenképpen 24 " at akarok... voltam egy Apple boltban és láttam egy 27"-osat is hát az elképesztő volt dehát az számomra elérhetetlen:S

Üdv: Laca

(#4852) P.O.C. válasza Karma (#4847) üzenetére


P.O.C.
tag

A cmd+h eszembe sem jutott, annyira ráfókuszáltam a becsukásra :DDD
Így is jó. köszi

(#4853) rolko válasza tlac (#4827) üzenetére


rolko
őstag

Kipróbáltam a legújabbat is, de még rosszabb a helyzet, nemhogy a nick nevemet nem jegyzi meg még az online partnerek személyes üzenetét sem mutatja :W

(#4854) tlac válasza rolko (#4853) üzenetére


tlac
nagyúr

lépj ki az amsn-ből, a home könyvtárad/Library/Application Support-ban lévő amsn könyvtárat nevezd vmi mássá át és próbáld ki így is

[ Szerkesztve ]

(#4855) Oracle


Oracle
senior tag

Ha már amsn-ről van szó megkérdezem újra mert megoldást nem találtam. Ha elindítom az amsn-t a tűzfal mindig megkérdezi hogy engedem-e vagy sem eleinte nem kérdezte meg midig. Aztán a nick név ezt sajnos nem jegyzi meg mindig az email címem mutatja és minden egyes alkalommal be kell írnom a nevem, pedig a menüjében beállítottam hogy jegyezze meg. :F

(#4856) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

esetleg tudna nekem valaki mutatni egy olyan irást amit egy kezdő is ért és kicsit leirja h mi hogy van a Mac-en?

Üdv: Laca

(#4857) P.O.C. válasza skylinelaca (#4856) üzenetére


P.O.C.
tag

Olvasgass itt.

(#4858) skylinelaca válasza P.O.C. (#4857) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nagyon koszonom !!

Üdv: Laca

(#4859) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

ezt ma láttam , remélem leesik a dolog :D kép

Üdv: Laca

(#4860) Oracle


Oracle
senior tag

Valaki tudja min múlik az hogy milyen png-t fogad el ikonnak a rendszer?? Ha berakom az általam választott ikont legyen az png ico icns akármi ha beillesztem a get info-nál felül csak a kiterjesztést mutatja de méééé :O

pl ps-nek ezt akarom berakni de nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#4861) Alex91 válasza Oracle (#4860) üzenetére


Alex91
félisten

Keress valami progit, ami icont keszit a kepbol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4862) biker válasza Oracle (#4860) üzenetére


biker
nagyúr

elvileg rém egyszerű az ikoncsere, get info, és behúzod, de néha nekem is ezt csinálja, hogy a png kiterjesztés jelenik meg ikon helyett

azt hiszem 32bites transzparens png-t elfogad, max 256x256px-ben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4863) Oracle válasza Alex91 (#4861) üzenetére


Oracle
senior tag

Próbáltam candybar-al de nem jött össze.

Biker: pontosan így próbálom de csak a png felirat jelenik meg nemértem.. :F

[ Szerkesztve ]

(#4864) Oracle válasza Oracle (#4863) üzenetére


Oracle
senior tag

Sikerült egy kis programmal megoldani a neve img2icns :)

(#4865) Alex91 válasza Oracle (#4864) üzenetére


Alex91
félisten

Na, ugyi :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4866) rolko válasza tlac (#4854) üzenetére


rolko
őstag

Míg be voltam jelentkezve mondom megkeresem a mappát, csak megnéztem benne minden mappát (félelmetes hogy mennyi képet tárol el az ismerősökről) semmit nem neveztem át és mégis 2 napja megvan jegyezve a nevem ;] hát no comment... :)

(#4867) Oracle válasza rolko (#4866) üzenetére


Oracle
senior tag

Most nekem is megjegyzi, én sem értem :) de a tűzfal még mindig rákérdez minden indításnál.

(#4868) tlac válasza rolko (#4866) üzenetére


tlac
nagyúr

nem is tudtam, hogy van ilyen távgyógyító képességem :D

(#4869) Oracle


Oracle
senior tag

Toast-al hogy kell többmenetes dvd-t írni?

(#4870) Alex91 válasza Oracle (#4869) üzenetére


Alex91
félisten

Ahhoz Nero kell :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4871) Oracle válasza Alex91 (#4870) üzenetére


Oracle
senior tag

Nemá ez komoly? :DDD Csak van olyan program ami tudja mac alatt is.

(#4872) Alex91 válasza Oracle (#4871) üzenetére


Alex91
félisten

Komoly, tan ez kvazi Nero hazi szabvany...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4873) doc válasza Alex91 (#4872) üzenetére


doc
nagyúr

fenet, Linux alatt K3B-vel rendszeresen irok tobbmenetes dvd-ket, tokeletesen mukodnek az asztali lejatszoban is

(#4874) Alex91 válasza doc (#4873) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor irjon o is azzal :). (Toast imho nem tamogatja.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4875) doc válasza Alex91 (#4874) üzenetére


doc
nagyúr

elvileg van KDE OSX ala (fink, macports, stb), gondolom van benne K3B is, kis szerencsevel meg mukodik is, szoval hajra :)

(#4876) Oracle válasza doc (#4875) üzenetére


Oracle
senior tag

Na ezt kifejtenéd bővebben nekem, hogy mit hogy kéne csinálnom.

(#4877) tlac válasza Oracle (#4876) üzenetére


tlac
nagyúr

mindkettőnek van jó leírása

bár egy nagyon gyors kereséssel úgy tűnik, hogy egyikben sincs benne

(#4878) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

ha disk utility-bol irsz, es becsekkolod a "Leave disc appendable" opciot, az nem tobbmenetes DVD-t gyart?

in asm we trust

(#4879) doc


doc
nagyúr

itt nezelodj, azt nem tudom van-e benne k3b
de elobb probald ki a kollega altal emlitett opciot, az jol hangzik:)

(#4880) Oracle


Oracle
senior tag

Disk utility-ból nem lehet adatot írni csak image fájlt.

(#4881) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Miért van az, hogy amióta belassult a netem a tetves T-online által, azóta a mail nem működik. 1 két soros levelet, 1 órán keresztül küld (legalább is azt mutatja). Egy beérkező levelet sem mutat. Kizárólag iphone-on vagy a gmail.com-on keresztül tudom megnézni a levelelimet.
És ezt mind ugy, hogy semmilyen beállítást nem változtattam.

Ötlet :F :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4882) TonTomika válasza BLOODSHOT (#4881) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Mail.app gyakran rakoncátlankodik sajnos, nálam is szar a T-net, nekem leginkább a modemmel vannak bajaim. Amiket érdemes kipróbálni:

Milyen protokollt használsz? IMAP vagy POP3?
Teljes rendszer restart - csináltál már?
Mailbox menüben Rebuild.
Accountok törlése, és újra hozzáadása.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe! :)

(#4883) BLOODSHOT válasza TonTomika (#4882) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Sikerült, köszi :).

Más: A 2008év végi, még nem unibody-s macbook pro-nak a kijelzője, ugyan az mint a cinema displayé?

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4884) Nyugdíjas válasza BLOODSHOT (#4883) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sosem lesz ugyanaz. ebben egészen biztos lehetsz. A notik kijelzői TN-esek, a CD meg ezer éve IPS-es.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4885) BLOODSHOT válasza Nyugdíjas (#4884) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Laikus kérdés tudom. De mondjuk az uj iMac 27nek színhűbb a kijelzője mint a jelenlegi 30"-as cd?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4886) Nyugdíjas válasza BLOODSHOT (#4885) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gyakorlatilag ugyanaz. Nincs olyan, hogy "szinhübb". esetleg pontosabban, vagyis inkább nagyobb mértékben fed egy bizonyos szinteret. De az apple kijelzői egy jó ideje 100% sRGB körüliek, ezt tudják, és pont.

más kérdés, hogy tudsz ennél komolyabb kvalitású monitort venni jóval olcsóbban

Főleg, ha jól nézem neked nem ártana egy AdobeRGB szinterű monitor ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4887) BLOODSHOT válasza Nyugdíjas (#4886) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Húha. És miért? Megmondom őszintén ezeket a dolgokat én nem vágom. Be kalbráltatom a monitort 2 havonta és ennyi.
De érdekelne hogy miért és miez stb :) :R :U

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4888) Nyugdíjas válasza BLOODSHOT (#4887) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Erről könyveket irnak kb. :D Nem hiszem hogy e hely keretei közt el tudom mondani. De mi a kérdés igazából? Mi miért?

Milyen monitort kalibráltatsz? Mert ha valami szutykot, akkor ennyi erővel égethetnéd is el a pénzt :D
Két havonta.... Inkbb félretenném, és vennék egy profi monitort.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4889) BLOODSHOT válasza Nyugdíjas (#4888) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

iMac 24" em van. 2008 év végi de februrában tervezek venni uj 27" i7-et venni.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4890) Nyugdíjas válasza BLOODSHOT (#4889) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor teljesen rendben vagy. Nincsen azzal semmi gond. :K

Persze sokkal profibb egy "külső" kijelzős megoldás,de nyilván Mac-ek esetében elég korlátozott a lehetőséged. MacPro-ra kinek van pénze, a Mini meg lehet, hogy nekem elég,de sokmindenkinek nem.

A panel az nagyon jó az iMac-ben,de elektronikát azért lehet amögé a panel mögé komolyabbat is tenni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4891) BLOODSHOT válasza Nyugdíjas (#4890) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Engem ez az üveglap zavar eléggé a kijelző előtt, mert nem adja vissza feltétlen ezáltal a nyomdai színeket, hiába van bekalibrálva. Kicsit contrasztosít.
Cinemadisplay-en nekem személy szerintem jobban tetszenek a színek. Fakóbbak ugyan, de legalább tudom hogy miyen lesz a kinyomtatott eredmény.

Kár hogy nincs matt kijelzős iMac. :O

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4892) BLOODSHOT válasza Nyugdíjas (#4890) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

2x külde el avalamiért

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4893) TonTomika válasza BLOODSHOT (#4891) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hát igen, néha zavaró tud lenni...alternatívák mondjuk vannak, esetleg MacMini ha megfelel a teljesítménye, ha nem akkor combosabb MacBookPro, + valami jó kis monitor. :) (bár a világ legjobb dolgának tartom a 13,3"-os kis notit :D )

(#4894) BLOODSHOT válasza TonTomika (#4893) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Sajnos fotózásra édes kevés a mac mini. Ezt az iMac-et is azért cserélem le, mert már lassú, holott 1 éve vettem.
Az új macbook pro-kból van ugyan matt, de nekem nagyon nem jön be a dizájna. Szerintem a régebbiek sokkal szebbek voltak.

Apropó: Tudja valaki hogy 15"-ösből melyik volt a legerősebb MacBook Pro ami még nem Unibody-s? :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4895) Alex91 válasza BLOODSHOT (#4894) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a mostani iMac-ed nem eleg, akkor az a MacBook Pro se lesz eleg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4896) xedos válasza BLOODSHOT (#4894) üzenetére


xedos
addikt

Szia!
Ha jól látom, akkor T9500-as proci volt a csúcs benne 2600Mhz 800-as FSB és még DDR2-es RAM-al. Max 6Giga RAM-ot kezel.
LED-es háttérvilágítású a kijelző és MATT.
Ugyanakkor unibody 15"-ost is lehet MATT kijelzővel kapni!!!!
Ebben már lehet T9900-as proci 3Ghz 106-os FSB!

A notikba kell egy drága SLC-s SSD és hozzá egy külső Firewire 800-as winyó -akkor gyors lesz!

(#4897) BLOODSHOT válasza xedos (#4896) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Köszönöm szépen!
Tudom hogy van matt, de csunya az uj macbook pro. Mint írtam nem jön be + drága is.
Nekem az iskolába kell meg arra hogyha külföldön fotózok akkor tudjam hova tenni a képeket. Aperture is valószínüleg elmegy rajta, csak lassan. Bér ha max 6giga ram-ot bele lehet tenni, akkor az jó.

Alex: Ezért veszek iMac 27" i7-et mellé.

Szerk:

Tehát ha jól látom, akkor a MacBook Pro 2008 early kell nekem.
T9500 Penryn-el, viszont ebben a 6GB Ram-ban nem vagyok biztos. Ezt hol láttad?

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4898) rii


rii
nagyúr

plexis bill.-ről van valahol leírás, hogy hogy kell teljesen szétkapni tisztításhoz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4899) Karma válasza rii (#4898) üzenetére


Karma
félisten

Esetleg innen valami?

“All nothings are not equal.”

(#4900) gabsz227


gabsz227
tag

Sziasztok!

Szerintetek a Macbook és a Macbook Pro közt nagy a különbség? Úgy értem szerintetek melyiket érdemes megvenni? Nagy különbség van a kettő közt?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.