Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#4200) üzenetére


DroneZ^
őstag

7.5-ös msn messenger még el is indul, de nembírok beirni a mezőkbe semmi szöveget :DDD Meg ilyen torz az ablak picit.. A linkelt videón, hogy lehet ilyen szép és működőképes a steam? :DDD

(#4202) P.O.C. válasza DroneZ^ (#4201) üzenetére


P.O.C.
tag

Hát ha csak msn kell, akkor esetleg Messenger for Mac?
Vagy Adium?

(#4203) doc válasza P.O.C. (#4202) üzenetére


doc
nagyúr

en letoltottem az apple downloads-bol a mercuryt, de el sem indult, feluton befagy
ugyhogy maradtam a jol bevalt pidginnel
igaz, kell hozza egy egesz X :D de legalabb megy...

(#4204) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Eddig az Adium a legjobb, és van hozzá ilyen félig meddig msn plus plugin, de csak letörli a kódokat a nevek elöl meg mögül... De sajna nemlesznek szinesek. Eddig igy a legáttekinthetőbb...

[ Szerkesztve ]

(#4205) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Egy Windows Paint szeru progira lenne szuksegem, de nem talalok semmi ilyesmit az alkalmazasok kozott. Van valami ingyenes alternativa erre amit le tudnek tolteni?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4206) DroneZ^ válasza Paarthurnax (#4205) üzenetére


DroneZ^
őstag

(#4207) doc válasza DroneZ^ (#4204) üzenetére


doc
nagyúr

az Adium tenyleg jo, koszi a tippet :R

(#4208) tlac válasza Paarthurnax (#4205) üzenetére


tlac
nagyúr

(#4209) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Üdv! Az adatlapomon lévő konfigért (monitor nélkül) milyen apple notebook-ot tudnék szerezni?
Az új megfizethetetlen, a csereárakat nem tudom....

(#4210) tlac válasza Matthewsz (#4209) üzenetére


tlac
nagyúr

lecseréled a vapor-x-es 4850-es szutykot és felraksz egy hackintosh-t, ez a legolcsóbb megoldás :DD

(#4211) Alex91 válasza tlac (#4210) üzenetére


Alex91
félisten

Es a hatara szijazza? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4212) Karma válasza Matthewsz (#4209) üzenetére


Karma
félisten

Nem sok esélyét látom, hogy valaki ilyen asztali gépre cserélne MacBookot... Próbálj meg inkább pénzmagot csinálni, és abból vásárolni egyet, akár használtan.

“All nothings are not equal.”

(#4213) tlac válasza Alex91 (#4211) üzenetére


tlac
nagyúr

akár :D
de biztos nem cserélném le azt a konfigot egy sokkal gyengébbre
ha csak sima laptopban gondolkozik már az is lassabb lesz

(#4214) doc


doc
nagyúr

valaki hasznalt mar 64 bites guestet VirtualBox alatt?
elvileg mennie kene, de azt mondja csak 32 bites a proci (VT-X vagy mi a halal be van kapcsolva)

(#4215) Karma válasza doc (#4214) üzenetére


Karma
félisten

A legújabb VirtualBox-szal próbáltad?

Egyébként nem tudom, lehet hogy OSX-en még nem implementálták ezt a feature-t. Windows hoston használjuk rendszeresen a cégnél - de a VB egyéb remek vonásai miatt inkább megvettem magamnak a VMWare Fusion-t, és nem szopatom magam. Az előbb kipróbáltam, a 64-bites Debian telepítő simán bootolt nálam, pedig a Snow Leopard 32-bites módban fut.

Esetleg megpróbálhatsz 64-bites módban bootolni, már ha SL-ed van. (Bekapcsoláskor nyomd le együtt a 6-os és a 4-es számokat).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4216) tlac válasza doc (#4214) üzenetére


tlac
nagyúr

esetleg vmware server, az ingyenes
(virtualbox nem olyan jó)

[ Szerkesztve ]

(#4217) rii


rii
nagyúr

os/x-en hol lehet megnézni az utolsó (szóval nem a mostani, hanem az ezt megelőző) bekapcsolás időpontját?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4218) Karma válasza rii (#4217) üzenetére


Karma
félisten

Első nekifutásként én a Console alkalmazásban (Applications - Utilities) a kernel.log-ot nézegetném meg.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4219) doc válasza Karma (#4215) üzenetére


doc
nagyúr

igen, 3.0.8
a 6+4-es inditast kiprobalom, koszi!
vmware nem kell, a VirtualBox nekem teljesen megfelel, nem akarom koltoztetni a virt. gepeimet :)

(#4220) Matthewsz válasza tlac (#4210) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

próbáltam már a hackintosh-t, fel is ment, csak ugye a 4850-nel gondok vannak :)
abszolút nem értek a mac-hez, ezért kicsit nagy falat lenne egyből hackintoshozni, nem?
amúgy mire kéne lecserélnem a vga-t? (bár nem szívesen cserélném le:D)

(#4221) doc válasza doc (#4219) üzenetére


doc
nagyúr

sajna nem jott be, igy sem megy a 64 bites guestem :(
viszon az application listaban azt irja hogy nem 64 bites a VBox, ez gond?
csak egy dmg-t talaltam az oldalukon, nem volt kulon 64 bites verzio

(#4222) tlac válasza Matthewsz (#4220) üzenetére


tlac
nagyúr

ne gondold, hogy sokkal jobban fogsz érteni a hackintosh-okhoz, ha már használtál igazi apple cuccot :)
általánosságban nincs probléma a 4850-ekkel, főleg azokkal van a gond, amiknek nem 2 dvi és tv-out kimenetük van
ha ati-nál akarsz maradni, akkor a ref-es 4850, 4870, 4890 viszonylag könnyedén beállítható

(#4223) Matthewsz válasza tlac (#4222) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

hát ezaz, hogy nekem van hdmi, és azon is használom :D

(#4224) tlac válasza Matthewsz (#4223) üzenetére


tlac
nagyúr

van dvi is azon a monitoron, de a ref-es kártyákhoz azt hiszem szoktak adni dvi->hdmi átalakítót is ;)

(#4225) sghc_toma válasza doc (#4221) üzenetére


sghc_toma
senior tag

6+4 kombo csak olyan gepeken mukodik, amelyekben 64 bites EFI van.. ioreg-gel lecsekkolhatod:

ioreg -l -p IODeviceTree | grep firmware-abi

nincs kulon 64 bites verzio, mert egy csomagban ott vannak mindket architekturara a binarisok (a kext-ek fat binary-kent, magabol a programbol meg kulon binarisok 32 es 64 bitre).. a futo kerneltol fugg, hogy melyik verzio indul..

a 2.valahanyas verzio ota VirtualBox elvileg tud 32 bites host-on 64 bites guest-et futtatni, szoval mennie kene.. kiprobaltam most 64-es Win7-tel, megy.. bocs, ha hulyeseget kerdezek, de mas hibaforras most nem jut eszembe: amikor letrehoztad a virtualis gepet, biztos, hogy 64 bites OS-t valasztottal tipusnak?

in asm we trust

(#4226) doc válasza sghc_toma (#4225) üzenetére


doc
nagyúr

:W :W :W :W :W :W :W
ehhbazzeg, mekkora farok vagyok...
a sztori annyi, hogy az OSX melletti particion levo Slackware-t akarom futtatni virtualisan, ha mar akkor miet ne alapon :)
viszont nem lehet Slackware-t valasztani mikor letrehozom a gepet, ugyhogy ranyomtam az "Other Linux"-ra, ami ezek szerint 32 bites...
"Linux 2.6 64 bit"-re allitva mar mukodik is, koszonom! :R

(#4227) a000


a000
őstag

sziasztok.
az lenne kérdésem, hogy ugye most frissítették az imac-et, és a kérdésem, hogy milyen kijelző van bennük? ledes?
és az előző verziókban a 24colosban milyen van? és mellyire jó ez a kijelzője?

Köszönöm

(#4228) xedos válasza a000 (#4227) üzenetére


xedos
addikt

Nem tudok róla, hogy frissítették volna.
A 24"-osban mindig is jó monitor volt.

(#4229) Alex91 válasza a000 (#4227) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm? Mi van, mit frissitettek? :DD

A mostaniban nem LED-es, a 24"-osban IPS panel van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4230) sghc_toma válasza doc (#4226) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nincs mit.. megesik az ilyesmi :)

in asm we trust

(#4231) Paarthurnax válasza a000 (#4227) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

A 24-es kijelzője fantasztikus! Nagyon szép képet ad, munkára is jó.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4232) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Lehet-e automatizálni egy feladatot? Van egy akár 100 fős listám Numbersben. A listában a nevekhez hozzátartozó felhasználónevek és jelszavak vannak hozzárendelve) Meg lehet-e azt tenni, hogy az Automator bizonyos időközönként, vagy kézi indításra a nevekhez tartozó weboldalakra belépjen, onnan adatokat nyerjen ki és azokat az adatokat a táblázat bizonyos cellájába beillessze, ezzel rengeteg időt megspórolva. Most kézzel teszem ezt, de ez a mennyiség amit írtam (100 fő) tovább bővül és nagyon lassan tudom megcsinálni a táblázat kiegészítését! (remélem jól, pontosan fogalmaztam meg a problémámat)

(#4233) Paarthurnax válasza mimi_bacsi (#4232) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Ne legyen igazam, de kétlem, hogy ilyet tudna. A weblapon a belépést követően olvasható formában van a jelszó?

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4234) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Felraktam a Neoffice-t a kis Mac-re, de elég vegyesek a tapasztalatok. Az a baj, hogy egyszer Win alatt a Word 2007-el, aztán Mac-en Neoffice-al kell felváltva szerkeszteni. DOCX-ként indult, aztán ODT lett belőle. Amikor az ODT-t betöltöm Word-be akkor az összes tábla széle fehér lesz, azaz nem látszódnak. Kicsit körülmények így a munka. Nem rossz a Neoffice, de komplexebb feladatokra jobb a Word. Persze ez érthető is, hiszen az egyik ingyenes, a másik meg nem. Azért fogom ajánlani ha valaki kérdezi, mert alapból nincsen kitéve ilyen körülményes munkának szerintem.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4235) tlac válasza Paarthurnax (#4234) üzenetére


tlac
nagyúr

használd az openoffice-t, mindkét rendszeren

mimi_bacsi:

biztos megoldható vmi scripttel
de engem is zavarnak a felhasználónév, jelszó párosok...

[ Szerkesztve ]

(#4236) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Megjelent az ÚJ IMAC!

Lehet eladó lesz az enyém! :D
[link]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4237) Alex91 válasza BLOODSHOT (#4236) üzenetére


Alex91
félisten

Kemenyen odabaxtak :DD!

1200 dollar az indulo, Apple Wireless Keyboard, Magic Mouse wow!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4238) _Blank_ válasza Alex91 (#4237) üzenetére


_Blank_
aktív tag

nagyon jók lettek és a felbontások is durvák!
+ sokkal jobban néznek ki a vékonyabb alsó sávval mint a régiek. Apple roxx! :DDD

(#4239) Karma válasza Alex91 (#4237) üzenetére


Karma
félisten

Meg Core iX procik, meg 27"-os képernyő :Y

Gyorsan el kell adnom a kis 20"-os iMac-em, ha azt akarom, hogy érjen valamit.

“All nothings are not equal.”

(#4240) Cyrin


Cyrin
addikt

A kisebbik Mini árából elengedhették volna az a sokat emlegetett 100 dolcsit. De nem rossz.

(#4241) xedos


xedos
addikt

Ilyenkor mindig eldurran az agyam...
Legyen 27"-os 16G RAM 2Terrás winyó Core i7... na ez már durván drága :-)

(#4242) BLOODSHOT válasza xedos (#4241) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Én szerintem beruházok egyre janurában.

27", 8gb ram (bőven elég jelengleg), 2terra, 2.8i7

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4243) Alex91


Alex91
félisten

Jo kis frissites, es meg a legolcsobba is 178/178 fokos betekintesi szogu panel kerult.

A meg raktaron levo keszletet most mar nagyon nyomott aron lehet majd eladni.... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4244) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Huhh...lehet most kellene majd lecsapni egy raktáron maradt 24" iMac-re hd4850 meg 4Gb rammal :C

Semmit sem írok alá!

(#4245) P.O.C.


P.O.C.
tag

Hát eléggé kábítós lett az iMac. Arra a "csodaegérre" is kíváncsi lennék :K
Viszont jól láttam, hogy a billentyűzeten nincs numerikus pad? WTF, miért kell elhülyéskedni az ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#4246) Karma válasza P.O.C. (#4245) üzenetére


Karma
félisten

A mostani Bluetooth billentyűzeten sincs (ezt csomagolják az új gépek mellé, az a nagy újdonság). Én egész hamar megszoktam :)

“All nothings are not equal.”

(#4247) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Van új MacBook is, javítottak a külső borításon, elvileg könnyebb lett (2,13kg), LED-es képernyő, 7 órás üzemidő és az ára is veszélyesen jó. Az alap konfig $1300 AUD, ami olyan 210ezer Forint. Elmegyek ma az Apple boltba megnézni, de attól tartok ez még mindig kicsit nehéz nekem, bár ha csak öt órát is bírja az akksi már nagyon jó vétel lenne. Szegény kis notim kezd elöregedni, de csak 1,6kg és a teljesítményben sincs lemaradva nagyon.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4248) tlac


tlac
nagyúr

talán itt is érdekelhet pár embert, aki nem apple monitort használ
betűsimítás snow leopard alatt

(#4249) P.O.C. válasza Karma (#4246) üzenetére


P.O.C.
tag

Vágom, csak az nem tetszik, hogy alapból ezt csomagolják a gép mellé. Távolról sem vagyok könyvelő vagy ilyesmi, de azért az kell oda a jobb oldalra. Ne akarjanak leszoktatni róla, szerintem nem szép dolog, és pláne értelmetlen. Na mindegy, ízlések és...

(#4250) xedos válasza P.O.C. (#4249) üzenetére


xedos
addikt

Rendelhető felárért a régivel is -úgy emlékszem ...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.