Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) biker válasza Takhanto (#3349) üzenetére


biker
nagyúr

nézd meg a betűsímítás résznél, mire van állítva.
itt alapból szép kerekített a szél, ettől kissé homályosabb tud lenni, míg winen szép kockár ragyás, de éles.
Kikapcsolod az élsímítást, és olyan lesz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3352) biker válasza 1010 (#3350) üzenetére


biker
nagyúr

Van tény is, vagy csak úgy feldobtad?

mindent lekezel, ahol a monitorban a DDC infó ki van töltve, és nem az van benne: VESA standard display
Azt is kezeli, csak lehet benne hiba.

Nekem a Gaba MV 590 15" TFT-t is magának egyből névre felismerte, és beállította, meg az új Samsung MW2032-t is, gond nélkül, de volt már rajta TV is, heti 3-4x, meg idegen TFT tesztre is. meg projektro is, azt is felismerte, és kezelte.

Bár egyik sem Shianzin Super féle TréFT csoda volt...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3353) Takhanto válasza biker (#3351) üzenetére


Takhanto
őstag

Megint egy láma kérdés,hol van a betű simítás?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#3354) Takhanto


Takhanto
őstag

DSDTPatcherGUI_1.0, az mire való?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#3355) 1010 válasza biker (#3352) üzenetére


1010
őstag

en ezt elhiszem es tapasztalom hogy driver alig kell neki
szkenner meg ilyenhez kell neki peldaul.

de vannak kivetelek....

[ Szerkesztve ]

(#3356) biker válasza Takhanto (#3354) üzenetére


biker
nagyúr

ugye nem hackintossal kapcsolatban kérdezgetsz hibákról?
mert akkor másik topikban kellene, a mac osx pc-re topikban.
gyári mac-en erre semmi szükséged.
élsímítás: system preferences, appearence

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3357) biker válasza 1010 (#3355) üzenetére


biker
nagyúr

kijelzőről volt szó... melyik nem működik osx-en?

a scanner, printer más tészta, ott sok hardverben egy rakás szar van, nem elektronika, és nem szabványos nyelven beszél, hanem csak a saját progijával, ha nincs mákod, csak winessel.

egy jobb scannerrel, printerrel semmi gond nem lesz.
applications közt van egy image capture, minden szabványos eszközről képet szed le, legyen az scanner, vagy videokamera.
ugyanígy legrosszabb esetben szabványos printer.

(persze, az occcsóóó cuccoknál nincs support, mint a te xerox printerednél)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3358) 1010 válasza biker (#3357) üzenetére


1010
őstag

jah igen a nyomtato ami nem is ez enyem,nincs is nekem, kapaszkodj ebbe evekig,lepjunk mar tul ezen!

akkor se megy midnen tft monitor,lcd tv ,plazma tv, siman osx en
ezt te se gondolod komolyan,nagy batorsag ezt kijelenteni mert x eve osx et hasznalsz

[ Szerkesztve ]

(#3359) Pisztillus válasza 1010 (#3358) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Kétségtelen, de ez csak az Apple-n múlik. Ha akarja megy, ha meg azt akarja, hogy vegyék a cuccait (még többen, mint eddig), akkor meg akarni fogja, mint ebben az esetben is.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3360) biker válasza 1010 (#3358) üzenetére


biker
nagyúr

én az "akkor sem"-re nem tudok alapozni, míg legalább egy kijelzőt nem mutatsz, ami nem működik osx-en

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3362) Alex91 válasza Kalandor (#3361) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, at lehet irni :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3363) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Tudtok-e olyan telefonálós programot (PC-n Win környezetben pl.: a FreeCall) amivel pár forint ellenében a MAC PB-ról interneten keresztül tudok vezetékes számokat hívni?

Sajnos a FreeCall nem működik MAC-es környezetben, ahogy olvastam....

(#3365) biker válasza mimi_bacsi (#3363) üzenetére


biker
nagyúr

xLite, neophone kompatibilis

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3366) Alex91 válasza Kalandor (#3364) üzenetére


Alex91
félisten

System Preferencesben a Sharing-ban... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3367) 1010


1010
őstag

probalta valaki az uj ilife 09et?
az arcfelismero resznel forog egy nyil korbe korbe most akkor keresi az arcokat?ha oda megyek akkor azt irja adjak hozza
de nem tudom a nyil mit jelez
kozel 3ezer kepem van :DDD lehet vegig nezi :))

[ Szerkesztve ]

(#3369) biker válasza Kalandor (#3368) üzenetére


biker
nagyúr

az a saját felhasználóneved.
Accounts fülön keresgélj.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3370) biker válasza 1010 (#3367) üzenetére


biker
nagyúr

igen, gyanítom kapcsolatokat keres.

(vagy épp települ az iWorkServices :U )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3372) biker válasza Kalandor (#3371) üzenetére


biker
nagyúr

én két névről tudok, user név és gépnév.
mindkettőt leírtuk.
mutass már egy képet :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3373) Alex91 válasza Kalandor (#3371) üzenetére


Alex91
félisten

Azt at ne ird, mert kulonben xopsz, mint a torkos borz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3374) xedos


xedos
addikt

Vettem egy használt inteles iMacet - HTPC-ek a tv alá...
Egyenlőre nagyon bevált. Ha akarom teljes értékű gép, lehet Intenetezni stb rajta...
A HTPC felületet az ingyenes XBMC szoftver biztosítja.
Nekem nagyon bejött!

Felvenni nem akarok vele, sajna digitáis beltéri van :-(

(#3376) Alex91 válasza Kalandor (#3375) üzenetére


Alex91
félisten

At lehet, kattintassz rajta kettot, azt atirod. Aztan meg nezel nagyot, hogy semmi se megy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3377) Alex91 válasza xedos (#3374) üzenetére


Alex91
félisten

Most iMac vagy Mini? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3378) Pisztillus válasza Alex91 (#3377) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szerintem Mini, mert egy iMac érdekesen mutatna a TV alatt... :DDD

Kalandor: Lehet, hogy jobban jársz - kivételesen - egy újratelepítéssel?

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3379) xedos válasza Alex91 (#3377) üzenetére


xedos
addikt

De jó... ekkora bakit is régen írtam:-)
mini!

(#3380) tlac válasza biker (#3341) üzenetére


tlac
nagyúr

szublimálhat :D

vagy A user megnyit egy filet, B meg törli, utána A bezárja, és szo..ta :(

egyfelhasználós környezetben, helyi gépen ez nem szokott előfordulni

hálózaton már jelenthet problémát, de erre is vannak megoldások
pl. ha többen dolgoznak vmi projekten, akkor használhatnak verziókezelőt

egyébként ennek a fájlzárolásos dolognak eddig inkább csak hátrányát tapasztaltam
(kedvencem, amikor uninstallálok egy programot win alatt és hagy maga után vmi szemetet, amit nem lehet letörölni újraindításig)

(#3381) tlac válasza biker (#3351) üzenetére


tlac
nagyúr

nem apple monitoron ocsmány a betűsimítás (apple monitoron nem tudom milyen, azon még nem láttam, de szerintem ott sem lehet sokkal jobb)
ugyanazon a monitoron linux vagy win alatt sokkal jobb

(#3382) Alvin_ti4200 válasza tlac (#3381) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ez hülyeség, tegnap rákötöttem az Air-re a 22"-os LG TFT-met és nagyon szép képe volt, abszolút nem volt homályos, sőt a Safari is kellemesebben olvasható (mint egyébként is), nem úgy, mint a Firefox pl.

(#3383) tlac válasza Alvin_ti4200 (#3382) üzenetére


tlac
nagyúr

csak az apró betűk csúnyák
én nem láttam különbséget ilyen szempontból safari és firefox között

(#3384) 1010


1010
őstag

ha kette particionalom a lemezem es 2 rendszert teszek fel akkor kesobb az egyik particiot be tudom olvasztani a masikba?
pl meghagyom a leopardot de a tigert particival eggyut kitorlom

(#3385) tlac válasza 1010 (#3384) üzenetére


tlac
nagyúr

egy okosabb particionáló program kell

elvileg az iPartition tudja

a parted csak csökkenteni tud

[ Szerkesztve ]

(#3386) 1010 válasza tlac (#3385) üzenetére


1010
őstag

koszi
ez kell nekem

(#3388) Pisztillus válasza Kalandor (#3387) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Arra én is kíváncsi vagyok. Remélem, lesz kedvezményes upgrade Leo-ról, illetve hogy a MacBook X3100-as VGA-ja bírni fogja. Ez esetben jöhet...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3389) joey04


joey04
titán

Szerintetek figyelembe véve azt, hogy az iMacet lassan tényleg frissítik, viszont addig nem várhat a vásárlás még ha csak 1 hónapot is kéne várni melyiket vennétek meg: vadiúj alapmodell valamivel bolti ár alatt, vagy egy fél éves használt alapmodell de 4 GB ram társaságában(ez 230 lenne)?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3390) Pisztillus válasza joey04 (#3389) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha a használt gép jó állapotban van van, és minden papír okés (gari miatt), akkor én azt venném. De várd meg Kalandor-t, ha jól tudom, ő is most újított iMac-re, méghozzá használtan.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#3392) joey04 válasza Kalandor (#3391) üzenetére


joey04
titán

De az 24es jó paneles, ez meg 20as tn panel.
ezek olyan 240-250 körül mennek ahogy néztem, kb 6 találatot is kaptam ez a 230 eddig a legjobb az tény a 4giga meg a fél év gar miatt.láttam gari nélküli alapmodellt 210ér is csak akkor nem volt még meg a pénz. de akkor lehet ezt bevállalom, állítólag gyönyörű állapotban van, megnézem, és ha igaz akkor ráugrok.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3394) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Google naptárat hogy lehet az iCal-ba applikálni? Vagy iCal adatait a Google-ba..!

(#3396) tlac


tlac
nagyúr

(#3397) Takhanto válasza tlac (#3396) üzenetére


Takhanto
őstag

És csak símán fel kell telepíteni?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#3398) 1010


1010
őstag

apache szervert hol tudom bekapocsolni
kene hasznalni egy picit

(#3399) mimi_bacsi válasza Kalandor (#3395) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Nnna, ez így világos, az rss-t hogy tudom (és hol) importálni...?

(#3400) AloeVera válasza 1010 (#3398) üzenetére


AloeVera
tag

System Preferences->Sharing->Personal Web Sharing.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.