Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) biker válasza 1010 (#3150) üzenetére


biker
nagyúr

google:
xerox 3117 cups osx

első találati hely:
hogyan működik osx-en :)

remélem segítettem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3152) 1010 válasza biker (#3151) üzenetére


1010
őstag

hat nem sokat :( ,eddig en is eljutottam,ezt szedtem le meg masfelet is,meg lexmarknak montam nyomtatot,ugyse akart nyomtatni,

sztem tiger a hibas,nem tom annyira nem gaz,csak a nagy osx ami soha nem ker drivert,elbukik egy nyomtato miatt

(#3153) biker válasza 1010 (#3152) üzenetére


biker
nagyúr

1: nem a rendszer hibája, ha valamibe spórolás miatt nem építenek rendes meghajtót. a GDI nyomtatók szinte mindig csak winfos alatt működnek, mert van benne egy mindenre jó mikrovezérlő, és nem az dolgozik, hanem a szoftver a gépen. (The Graphics Device Interface (GDI) is a Microsoft Windows application programming interface and core operating system component that is responsible for representing graphical objects and transmitting them to output devices such as monitors and printers.)
ami kicsit is értelmesebb nyomtató, és valamilyen normális szabványos nyelvet támogat, ott minden működik magától.
gyárilag kb 1,8GB printer driver van neki, ehhez jön még a telepíthető cucc.

2: általában előre megnézzük, mit veszünk :) ami csak win alatt megy, ott 10-15% az esély a működésre, ami bármiylen linux alatt megy, ott már 60-70%, ha meg az osx is rá van írva, akkor király (sajnos az occsó nyomik nagyon ritkán)

3: miért lexmarknak, mikor a megoldás a generic samsung gdi driver? :F

Mellesleg mit vársz egy 15.000Ft-os nyomtatótól, amibe az utángyártott toner 10.000Ft, az eredeti meg egyezik a gép árával? örülhetsz, ha lap kijön belőle win alatt, mi 311x félékből 2-3at kidobáltunk a korábbi időkben. ha elromlott a cégnél egy nyomtató, és elvitték javítani, vettünk egyet, és ha kifogyott, és megjött a régi, kivágtuk a ....ba :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3154) 1010 válasza biker (#3153) üzenetére


1010
őstag

12k a nyomi
7k utan gyartva a toner
most neztem meg,hogy pontosak legyunk. :)
es jol nyomtat nincs vele semmi gond minosegileg,
ja igen es ra van irva hogy LINUX driver,
szal ezert is gondoltam,meg eleve winfos gepre lett veve,szoba se jott hogy egy noti melle lesz csapva,csak kivancsi voltam,hogy mit kezd vele.
aztan furcsa volt hogy nem megy,de megis van valamifele megoldas.

meg amit en nyomtatok egy evben arra meg ez is sok.
talan leopard al; megy rendesen,
hulye xerox,hogy nem irnak egy osx drivert,szemetek

(#3155) biker válasza 1010 (#3154) üzenetére


biker
nagyúr

12k a nyomi
7k utan gyartva a toner

így se jobb :)

ja igen es ra van irva hogy LINUX driver,
hmmmm, akkor pedig valahogy meg lehet barkácsolni, valami generic szarral

jajaja, tehát a win gépen megosztva ül a printer, és úgy akarod?
lehet, a barkácskodás ezért nem megy. néha tud körülményes lenni így
direktben próbáltad már?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3156) 1010 válasza biker (#3155) üzenetére


1010
őstag

mind2vel probaltam,ha latja is haloban,akkor is az osx tol keri hozza a drivert
ami hiaba van leszedve,ez a linuxos valami,nem csinal vele semmit

(#3157) biker válasza 1010 (#3156) üzenetére


biker
nagyúr

mindenképpen javaslom, előbb helyinek telepítsd fel, utána ha jó, akkor játsz a hálóban bármit is.
most a wnes gépen van a xerox, és ahhoz csatlakozol a mac-el?
mi kéri a drivert? mert az osx ritkán "kéri" max nem csinál semmit, de kérni azt ritkán kér :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3158) 1010 válasza biker (#3157) üzenetére


1010
őstag

hozzadasnal ki kell valsztani a nyomtato tipusat,es akkor kapcsol hozza egy drivert

[ Szerkesztve ]

(#3159) rii


rii
nagyúr

ha egy folder le van locked-olva, akkor azt hogy tudom törölni?
GET INFO-nak a LOCKED mellől ki akarnám venni a pipát, de nem engedi ... admin-ként kellene? De azt meg hogy?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3160) biker válasza rii (#3159) üzenetére


biker
nagyúr

alul, a jogoknál a tulajdonos sor melletti lakatra kattintasz, ott megadod az adott user nvét és jelszavát
elvileg ennyi.

update: de nekem sem sikerül :(

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3161) rii válasza biker (#3160) üzenetére


rii
nagyúr

diskj utility-be töröltem az egész HDD-t, oszt'jóvan'a :)

de most már legalább tudom, hogy hol vannak a priviliges-izék:)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3162) 1010


1010
őstag

milyen progival lehet mpeg fielokat szerkeszteni? a nagy imovie es final cut se tud megnyitni egy sima mpeg2 videot,ez valami botrany

(#3164) biker válasza Kalandor (#3163) üzenetére


biker
nagyúr

de miért? már ne haragudj, de a topikcím alapján a szoftverekről nem beszélhetünk itt? :F

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3165) biker válasza 1010 (#3162) üzenetére


biker
nagyúr

botrány vagy nem, az mpeg 2 eleve nem szerkeszthető kényedre, csak kulcskockánál, pl

mellesleg handbrake bármibe konvertál kb bármiből, és utána, ha átzúztad azonos rátájú h.264-be, akkor nincs veszteség, és azt vágsze bele amit akarsz a két progiddal.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3166) mimi_bacsi válasza Nyugdíjas (#3136) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Ezt én is kérdezem, HOL LEHET KAPNI A chipet?

Amit az EFI-x előír, alkatrészeket, azok szinte mind megvannak a jelenlegi PC-mben, kivétel: a vga 8600gt, de szerintem annak a drivere azonos a 8800gt-vel, az alaplapom giga p45ds3r

(#3167) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Hol lehet olvasni, melyek a MAC kompatibili nyomtatók? (HP Laserjet 1018-am van)

(#3168) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#3166) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Megtaláltam a svájci oldalt! Valakinek véleménye, tapasztalata a szállítással kapcsolatban?

Ha oprendszer frissítés van, arra is jó a megoldás?
(gondolom a MAC hivatalosan nem támogatja a chipet...)

[ Szerkesztve ]

(#3169) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#3168) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Valaki használja ezt a chipet? Működéssel kapcsolatos infók kellenek... :R :R

(#3170) biker válasza mimi_bacsi (#3167) üzenetére


biker
nagyúr

az adott nyomtató support oldalán.
vagy apple support oldalán.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3171) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#3168) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Ha oprendszer frissítés van, arra gondoltam, ha MAC OSX frissítés van, arra is alkalmas lesz? (gondolom...)

Ha valaki használja, kérem jelezze, hogy pár hasznos infót kérhessek...! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3173) 1010 válasza biker (#3165) üzenetére


1010
őstag

jo most ez engem annyira nem erdekel
en mpeg2 akarok vagni es abba menteni
nem fogok itt orakat konvertalgatni,mivel arra van procis segitseg erre a szar mpeg2 re amiben csak kulcskocka van, h264 meg senkit nem erdkel mindeki youtobozik,meg mpeg2vesz fel a tv rol szal ennyi

[ Szerkesztve ]

(#3174) biker válasza 1010 (#3173) üzenetére


biker
nagyúr

arra is van mód, csak keresni kell...
bár a final cut tudja:
Native long GOP MPEG-2 editing for HDV, including 1080i 50/60, 1080p 24/25/30, 720p 24/25/30/50/60
Native long GOP MPEG-2 editing for XDCAM EX at 720p 24/25/30/50/60, 1080i 50/60, 1080p24/25/30

(youtube-ot azért ne vegyük ide, mert fáj :) )

de versiontracker és macupdate oldalakon is van egy rakás DVD editáló progi, ami talán segíthet. én sokat láttam most ott, ezét nem linkelek, mert nincs elég hely

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3175) biker válasza 1010 (#3173) üzenetére


biker
nagyúr

mondjuk ha TV-ről mpeg2-ben vesz fel, akkor kb asztali íróval teszi, ott tán egyszerűbb megszerkeszteni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3176) 1010 válasza biker (#3175) üzenetére


1010
őstag

nem.ez egy tv tuner ami tv dast vesz fel a mac re mpeg2 be
mpeg 2 azert jo mert......van timeshift,meg...ooo......van kulcskocka :DDD
es a tv tunernak sajat mpeg2 procija van.
szal sztem be tud segiteni mas progiknak ha erzekeli hogy mpeg2
ha meg nem akkor nem,

(#3177) biker válasza 1010 (#3176) üzenetére


biker
nagyúr

hát, ha mac-es tuner (elgato) akkor h.264 támogatás is van, és az szebb is, mint az mpeg2.
ez esetben viszont a tuner saját progija segít vágni az mpeg2 felvett anyagot, minden esetben.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3178) 1010 válasza biker (#3177) üzenetére


1010
őstag

jo es asbba hol kell belepni mert jol edugtak azt a funkciot hogy megvaghatod a felvetlet mert nem kinalgatja magat sehol,pedigm egy osx es prignal 3mp nel nem tarhat tovabb hogy megtalad,de itt semmi ilyen nincs/megnztem nem lehet csak mpeg1 es 2 be felvenni,talan nem veletlen :U nekem eddig nem volt bajom ezzel

es az apple! dvd studio prp 3 se akarja iportalni az az mpeg fielt amit az eye tv keszit,
kiszedtem a csomngbol a sima mpeg fiet es kiirja hogy ez szar....kb ezt hogy az nem kompatibilis bla bla meg a szoaksos,akko mi a turba csinaljam msot mar marhara zavar a angy apple a pro pro,a professzionalista,meg az elvonal de egy sima mpeg2fielt nem elhet szekeszteni :((

[ Szerkesztve ]

(#3179) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

próbálta már az XBMC-t használni valaki az AppleTV-n? 720p-s mkv-k érdekelnének, mekkora bitrate-ig viszi őket...

(#3180) biker válasza 1010 (#3178) üzenetére


biker
nagyúr

nem lehet, hogy az eyetv vesz fel rossz formátumba? sok felvevő engedi a nem szabványos mpeg2 felvételt, amitől egy két progi kiakad.

mellesleg elgato eyetv-3
[link]
Edit unwanted content from your recordings and put them into iTunes in one easy step. Export for current media types and playback devices or burn to DVD.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3182) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Kérlek Benneteket, segítsetek, olyan lézernyomtatót keresek, amelyik MAC-re és PC-re is jó!
Hol találok listát erről esetleg?

(#3183) Alex91 válasza mimi_bacsi (#3182) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyikhez a gyarto mellekel MacOSX-es drivert, az talan csak menni fog?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3184) mimi_bacsi válasza Alex91 (#3183) üzenetére


mimi_bacsi
tag

De a MACBookomhoz keresek nyomtatót, és célzottan azt szeretném megvenni...

Van egy HP LJ 1018-asom, de azt nem támogatja....

Javaslat?

(#3185) Alex91 válasza mimi_bacsi (#3184) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt mondom, kinezel egyet, elmesz gyarto honlapjara, tamogatja, akkor megveszed, ha nem, akkor meg nem veszed.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3186) mimi_bacsi válasza Alex91 (#3185) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Ennél azért konkrétabb válaszra vártam, ez olyan "nesze semmi fogd meg jól"...
Például, Te milyen lézerrel nyomtatsz?

(#3187) biker válasza mimi_bacsi (#3186) üzenetére


biker
nagyúr

a ma kapható 350 nyomtatóbol kb 250 működik mac-en, hadd ne listázzunk már vakon.

legalább azt írd le nyavajgás helyett, hogy
- kb milyen gyártó legyen (HP, canon, xerox, konica, samsung, lexmark, epson és még soroljam?
- kb mennyit nyomtatnál havonta
- színes vagy FF
- hálózati vagy helyi

ezzel már kb 20ra is csökkenhet a lista. :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3188) Alex91 válasza mimi_bacsi (#3186) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs lezerem... Altalaban az olcso szutykok nem mennek Mac-kel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3189) mimi_bacsi válasza biker (#3187) üzenetére


mimi_bacsi
tag

HP, vagy Kyocera
0-2000 nyomat A/4 havonta
jelenleg helyi, majd legyen benne opció a hálóra is
monokróm

(#3190) Alex91 válasza mimi_bacsi (#3189) üzenetére


Alex91
félisten

http://www.argep.hu/main.asp?suche=i-SENSYS+LBP3310&x=29&y=8

Bar ez egyik sem... A lapja szerint tamogatja, de driver nincs a honlapon :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3191) biker válasza mimi_bacsi (#3189) üzenetére


biker
nagyúr

2050 és 2030 HP printerek, ezek 500-3000lap/hó terhelésre vannak, és PCL5 PCL6 nyelve tudnak, így kompatibilis és támogatott macen is.
50-70k kiépítéstől függően, lehet hálózati opcióval is, meg egyébbel
de még a p1006 is támogatott macen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3192) 1010 válasza biker (#3191) üzenetére


1010
őstag

sztem xerox 3117 jo mac hez :DDD

na viccet felre teve
apple.com oldalan van egy rakat nyomtato,szines lezer is
ezek tobbsege itthon is kaphato szal azok tuti jo mac hez.
ja es gyarto oldala,
hp es canon ezek jok mac hez ez a ket ceg szinte osszes termeke mac combatiblis,fenykepezo,szkenner,nyomtato

(#3193) biker válasza 1010 (#3192) üzenetére


biker
nagyúr

beszeljukmac szerint is támogatott a xeroxod mac-en, leírással együtt ott nézz körül

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3194) rii


rii
nagyúr

hello

toast, vagy dragn burn -ben hogy tudok ISO-t kiírni DVD-re?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3195) biker válasza rii (#3194) üzenetére


biker
nagyúr

toast: másolás, azon belül disk image
berántod a képre az iso-t, és már fel is csatolja, majd burn

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3196) rii válasza biker (#3195) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi!!!! (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3197) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lehet, hogy fél év múlva tudnék venni egy iMac-et. :) Azt nem tudom, hogy akkor már az újabb széria lesz vagy még a mostani? :) Hol tudnék olcsóbban Macet szerezni? :) Angliába most egész olcsó, csak a szállítási költséget nem tudom.

(#3198) 1010 válasza biker (#3193) üzenetére


1010
őstag

nem az enyem es mar nem erdekel

(#3200) Neil Watts válasza Kalandor (#3199) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor ez így is úgy is szívás... :(

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.