Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) tlac válasza Alex91 (#4100) üzenetére


tlac
nagyúr

remélem az intel-t nem a rack-ra érted :)

(#4102) Alex91 válasza tlac (#4101) üzenetére


Alex91
félisten

A Mac-re :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4103) rakal válasza somiati (#4098) üzenetére


rakal
senior tag

Először frissítsd 10.5.7-re angolul,arra küldd rá a magyar frissítést.
Egyébként a magyarítás kifejezetten idegesítő szvsz.,sokkal jobb az eredetiben,a magyar kifejezések valahogy nagyon mesterkéltek,kényelmetlenül idegenek,helyenként nevetségesek,minimális angol tudás is elég az OSX kezeléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#4104) rii


rii
nagyúr

hello

van egy 2 TB-os WD MyBookWorld edition, LAN-os USB-s külső HDD ...

rákötöttem a ROUTER-re
azonnal látom is a finder-ben, a MyBookWorld-ben
de csak 80-160 Kb/sec-el megy fel.

700 megára 3 órát ír ki

miéé'?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4105) Alex91 válasza rii (#4104) üzenetére


Alex91
félisten

Kek ledes, vagy feher ledes?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4106) rii válasza Alex91 (#4105) üzenetére


rii
nagyúr

fehér ház - fehér led (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4107) rii


rii
nagyúr

és miért nem normál USB bemenet van rajta?

hanem olyan, mintha egy pendrive-ot fogadhatna?

így mivel lehet összekötni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4108) Alex91 válasza rii (#4107) üzenetére


Alex91
félisten

Ha feher ledes, akkor ez elvileg a gyorsabb verzio. Csak LAN-ra tudod kotni, az USB host, tehat hozza dughatsz egy pendrive-t, vagy masik HDD-t, hogy pl. a halon leoszd, vagy igy masolj ra, vagy rola.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4109) rii válasza Alex91 (#4108) üzenetére


rii
nagyúr

köszi

az IT hátha ki tudja facsarni belőle.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4110) Zjunior


Zjunior
veterán

Ha vkit érdekel: Van eladó Macbook Alu ÚJ.2,4

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#4111) doc


doc
nagyúr

juhhejj, vegre eletre kelt a MBP-m :)

elso lepeskent szuksegem lenne egy Linuxra az OSX melle, valaki meg tudna mondani hogy hogyan alljak neki? vagy siman berakom a Linuxos CD-t, bekapcsolom a gepet es orulok? gondolom nem ilyen egyszeru, BIOS hijan...

(#4112) Alex91 válasza doc (#4111) üzenetére


Alex91
félisten

Virtualis gep, azt hali. (Egy ido utan ugyse kell, ha meg igen, akkor folosleges a MBP...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4113) doc válasza Alex91 (#4112) üzenetére


doc
nagyúr

kizart, mint mondtam Linux KELL, ez nem alternativa hanem kovetelmeny :)
amugy idokozben meglett a megoldas: REFIT

(#4114) doc


doc
nagyúr

elkezdtem ismerkedni az OSX-szel, eddig kimondottan tetszik :)
lenne viszont egy-ket nagyon kezdo kerdesem:

hogyan tudok programokat telepiteni? marmint nem olyan hulyegyerek windows-modon, hogy keresgelek a neten guglival, aztan hatha veletlenul pont olyat dob ki ami kell, hanem a Linuxnal megszokott csomagkezelos modon?

hogyan tudok ablakokat mozgatni anelkul hogy a fejlecukre kattintanek? (mint Linux alatt az ALT+bal eger gomb)

a MBP-ban fizikailag van jobb egergomb a touchpaden? ha igen, hogyan tudom beallitani? rettento idegesito a CTRL-click :(

a telepitett programokat hogyan lehet atlathato strukturaba szervezni? jelen pillanatban mindent omlesztve latok az applications/utils menuben, raadasul van amit nem is talaltam itt (pl. xcode, qt creator)

van egy djuice-os mobilnetem (alcatel x200), ezt bedugva fel is tudtam telepiteni a driveret, de ujrainditas utan is csak sima pendrive-nak latja a modemet, hogyan tudok csatlakozni vele?

egyelore ennyi, de majd meg biztos lesz :D
amugy mint mondtam, tetszik az OSX, gyakorlatilag teljesen kesz OS out-of-the-box, gyarilag van benne teljes vim es gcc/g++, ez hatalmas pirospont :C
a hardware meg csillagos hatos, leszamitva a csokeveny billentyuzetet, azt meg szokni kell :(

(#4115) Paarthurnax válasza doc (#4114) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Na igen, a billentyűzetet azt szokni kell. Nekem itt az asztalomon van PC és Mac is, ráadásul a PC magyar billentyűzettel, a Mac meg angollal, mégpedig a rövid fajta billentyűzt, a numpad nélküli. Káosz mi? :DDD
A telepített programok listája használhatóság szempontjából szerintem nem annyira fontos mivel a jobb felső sarokban a keresőbe elég beírni amit keresel. Én is pont az XCode miatt használtam a Mac-et és egy klikk a sarokba, majd leütöd az xc gombokat egymás mellett és már ki is dobta a listát, elején az XCode-al. Tkp négy klikkből megvan.
A többire most kapásból nem tudok kimerítő választ adni. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4116) xedos válasza doc (#4114) üzenetére


xedos
addikt

Programokat a macupdaten[link] szoktam nézni, vagy az APPLE-nél...[link]

Telepítés a legtöbb programnál csak behúzod valamelyik mappába...
Magyarán annyi mappát csinálsz, amennyit akarsz...
Vagy hóleopard esetén van alapból a dockon stack, amelyben mutatja az applications mappát. Ott csinálhatsz könyvtárakat.

Ablakot mozgatni: trackpad beállításai között van olyan, hogy draging...

(#4117) doc válasza Paarthurnax (#4115) üzenetére


doc
nagyúr

nekem meg nemet szitazasu, angol kiosztasra allitva :) evek ota szinte kizarolag notebookot hasznalok, szoval ez a resze szerencsere nem gond
a spotlight jo dolog, de en pl. egy uj disztroval/os-sel ismerkedve vegig szoktam nezni a menut hogy lassam mi is van benne, probalgatom oket, ez igy nehez...

(#4118) doc válasza xedos (#4116) üzenetére


doc
nagyúr

koszi a linkeket, jol neznek ki. bar ez meg mindig csak felmegoldas, de sokkal jobb a guglinal :)
a belehuzast hogy erted? letoltom a linkekrol ami kell, belerantom az applications-be, es kesz?
a trackpad beallitasokat megnezem, bar nekem egerrel is kene

(#4119) xedos válasza doc (#4118) üzenetére


xedos
addikt

Ha letöltesz valamit, akkor az egy DMG fájlban szokott lenni (Diskimage)
Ezt megnyitod és egy "fájl" van benne, amely tartalmazza a programot és beállításait stb...
Belenézhetsz : jobb gomb - show package contents...

A programok másik fajtáját telepíteni kell.

(#4120) doc válasza xedos (#4119) üzenetére


doc
nagyúr

igen, ezzel mar talalkoztam, a Qt SDK jott pl. dmg-ben, benne egy mpkg file-lal, ezt kellett telepiteni (erdekes modon elsore hibat irt ki, persze semmit nem mondott arrol hogy mi a baj, meg egyszer nekifutva meg felment... ez gyakori?)
azt meg meg tudod mondani hogy a masik fajta csomagnak mi a kiterjesztese?

(#4121) tlac válasza doc (#4118) üzenetére


tlac
nagyúr

macports, fink, csomagkezelők, linux-os programokhoz

sajnos osx-hez nincs olyan mindenes csomagkezelő rendszer, mint linux alatt, marad a google-ös keresgélés...

(#4122) rii


rii
nagyúr

olvasva az a POST-okat, az merült fel bennem, hogy nem lehet feltenni akkor a Windows-os NetLimiter-hez hasonló, Linux-.os programot OSX-re?

vagy OSX-re csak 2-féle progot lehet feltenni .. az OSX-re lefordítottakat, meg a forráskódot, amit még le kellene fordítnia? :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4123) ede006


ede006
csendes tag

Sziasztok!

Egy mac mini vásárlását tervezem most, és lenne néhány kérdésem. Milyen routerekkel működik együtt a gép, vagy édesmindegy menjek be a boltba és kérjek egyet mert mind1? Nemrégiben vettem egy vezeték nélküli logitech billentyűzetet és egeret, az vajon bármilyen okból lehet hogy nem fog együttműködni ezzel a kis géppel? Az aktív használókat kérdezem, hogy mennyire vannak amúgy megelégedve a géppel, illetve az iWork szoftvercsomagban a Pages használható word szintű szerkesztőként? Illetve egy samsung syncmaster 913v monitorom van, annak vajon hol lehetne utánanézni, hogy kompatibilis-e ezzel a kis géppel? Egyelőre ennyi kérdés jut eszembe, és előre is köszi a válaszokért!

[ Szerkesztve ]

(#4124) Alex91 válasza ede006 (#4123) üzenetére


Alex91
félisten

Router: mindegy

Bill., eger: Ez valoszinuleg menni fog, esetleg ha van rajta valami spec. bill, akkor az lehet, hogy nem. Bar meg kell nezni Logitech oldaln, hogy van-e valami Mac-es driver. (Amugy erdemes elobb driver nelkul radugni, ha nem megy, akkor keresni drivert.)

Pages alap dolgokra eleg, de aki Word-hoz szokott annak furcsa lesz a kezelese. Ajanlom az OpenOffice vagy Neoffice csomagokat is megtekinteni!

Monitor: Ha DVI van rajta, akkor no problem, ha csak D-SUB, akkor a legujabb Minihez kell kulon atalakitot venni, nincs a gephez mellekelve.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4125) ede006


ede006
csendes tag

D-SUB van rajta, szóval akkor kell átalakító. Minden választ köszönök szépen nagyon!!!

(#4126) Cyrin válasza ede006 (#4123) üzenetére


Cyrin
addikt

lehet hogy októberben frissülnek a minik, mondjuk olyan nagy változásra nem lehet számítani, de ha nem sürgős, várhatsz egy kicsit.

(#4127) rii válasza Alex91 (#4108) üzenetére


rii
nagyúr

izé.... IT megódotta... áve nekik

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4128) pongyolapity


pongyolapity
csendes tag

Sziasztok
tegnap kaptam egy powerbook-ot
kérdés hogy lehet utorrentet használni rajta? feltelepítettem azt amit az apple hoz találtam de elindítom és nem történik semmi ... vagyis nem látom a futó programot miért? vagy egyáltalán hol keressem ...?
Esetleg valami ajánlat hogy mit érdemes használni?
Következő nincs hang... ez mitöl lehet se hangszórón se fülesen...

(#4129) rii válasza pongyolapity (#4128) üzenetére


rii
nagyúr

ha utorrent nem megy, akkor próbáld meg a Vuze-t

futó porgramok, lent, a DOCK-on kell lennie
meg persze magának a utorrent ablaknak is látszónia kellene

ha fut:
ikonja alatt 10.5 esetében kék fényecske
10.4 fekete háromszög

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4130) doc


doc
nagyúr

udv mindenki

megint vannak kerdeseim :)

meg mindig hianyzik par kenyelmi funkcio amihez Linux alatt hozzaszoktam :)
megoldhatoak az alabbiak OSX-en?

- Linux alatt hasznalt copy-paste mod, tehat egerrel kijelolom, kozepso gombbal beillesztem?

- ablak mozgatasa/atmeretezese a fejlec es a jobb also sarok vadaszgatasa nelkul? (Linux alatt ALT+ bal / jobb gomb)

- radugtam egy USB-s billentyuzetet, de par gomb, pl. home/end nem mukodik

(#4131) Alex91 válasza doc (#4130) üzenetére


Alex91
félisten

Ez OSX, az meg Linux. Megszoksz vegy megszöksz! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4132) doc válasza Alex91 (#4131) üzenetére


doc
nagyúr

nema' :D
amugy felre ne ertsetek, nem nyafogok vagy Linuxot keresek benne (bar igazabol az OSX jobb Linux mint sok Linux disztrib :D), csak alapvetoen kenyelmes ember vagyok, es szeretek mindent a leheto legkenyelmesebb modon intezni
rettenetesen hianyzik pl a hasznalhato kurzormozgatas, control-nyil az home-endkent mukodik, nem tudok szavakkent ugralni a szovegben (valoszinuleg meg nem talaltam meg a megfelelo hotkeyt ra, ezert is kerdezek)

ja es eszembe jutott meg egy hotkey amit nem talalok: Safariban hogy tudok visszalepni egy oldalt? (mint mas browserekben az ALT-balra nyil)?

(#4133) Alex91 válasza doc (#4132) üzenetére


Alex91
félisten

Probalkozz! :) De a Preferences-ben a megfelelo helyen az OS hotkey-ek pl. fel vannak sorolva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4134) xedos válasza doc (#4132) üzenetére


xedos
addikt

Safari vissza: nem alma+8-as?
Az egérrel kijelölés és beillesztés működik... :-)
Általad beírt szövegben működik az ALT + balra nyíl... akkor szavanként ugrik...

(#4135) doc válasza xedos (#4134) üzenetére


doc
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

(#4136) doc válasza xedos (#4134) üzenetére


doc
nagyúr

hehe, koszi, ha nem allitottam volna at az alt-nyil kombot a spaces-re, meg ra is johettem volna :B
az egereszes viszont nem mukodik... pl itt kijeloltem a te postod egy reszet, nyomtam egy kozepso gombot itt az editorban, es semmi...
az alma+8 sem mukodik, de megtalaltam: alma + nyil, csak most mire rakjam a spaces asztalvaltast? :F

ja es akkor meg egy kerdes (bocs ha faraszto vagyok, szoljatok am es csendben maradok :B ):
azt be tudom allitani hogy ha masik asztalra valtok a spaces-zel, akkor adott ablak maradjon meg? tehat mindegyik asztalon latszodjon?

[ Szerkesztve ]

(#4137) xedos válasza doc (#4136) üzenetére


xedos
addikt

A spaces-t nem használom.. :-(

(#4138) rii válasza doc (#4132) üzenetére


rii
nagyúr

így másfél év MAC-ezeés után én is azt vettem észre, hogy az OSX készítőe lefelejtették leprogramozni a text.mezőknben a home-end,. CTRL-letf, CTRL-righ .. meg hasonló wondows alatt (is) meglécő alap dolgokat.

szerintem ebben a topikban (csak az 1lső post-ot linkelem) s próbáld meg feltetnni a kérdést ... mert nekik "muszáj" volt hack-elni a bill-t ----

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4139) AloeVera válasza doc (#4136) üzenetére


AloeVera
tag

azt be tudom allitani hogy ha masik asztalra valtok a spaces-zel, akkor adott ablak maradjon meg? tehat mindegyik asztalon latszodjon?

Alkalmazás szinten igen. A Spaces beállításoknál, az "Application Assignments" ablakban megadhatod, hogy melyik alkalmazás melyik space-en jelenjen meg. Az egyik lehetőség az "Every Space".

(#4140) pongyolapity


pongyolapity
csendes tag

Sziasztok kavami oknál fogva nincs hang a powerbook-omon se a hangszórói se pedig a fülhalgató kimeneten sem mukkan meg mi lehet a baj?

(#4141) Alex91 válasza pongyolapity (#4140) üzenetére


Alex91
félisten

Kikapcsoltad a hangot...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4142) pongyolapity válasza Alex91 (#4141) üzenetére


pongyolapity
csendes tag

még nem volt appe-m nem tudom mit hol lehet kapcsolgatni de mindenhol van ráadva hangerő

(#4143) pongyolapity


pongyolapity
csendes tag

esetleg valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban:Texas Instruments TAS3004
vagy esetleg driver hozzá?

(#4144) biker válasza pongyolapity (#4143) üzenetére


biker
nagyúr

olyan nincs, hogy driver kell hozzá
és olyan sincs, hogy 10.4.12 :)

állítsd be az audio midi setup progival a kimenetet 44khz 16bit stereora, sok esetben nincs hang ha 96khz 24 bit van beállítva

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4145) pongyolapity válasza biker (#4144) üzenetére


pongyolapity
csendes tag

bocsi 10.4.11
a hang jól van beállítva legalábbis a frekvencia stimmel... :F :F

(#4146) doc válasza AloeVera (#4139) üzenetére


doc
nagyúr

a semminel ez is tobb, koszi :)

(#4147) Chandler


Chandler
senior tag

Hello

A régebbi régebbi, nem 64 bites programok gond nélkül futnak a snow leon?
A Play-re volnék konkrétan kiváncsi, nem okoz valami gubancot hogy nem 64 bites?

(#4148) sghc_toma válasza Chandler (#4147) üzenetére


sghc_toma
senior tag

persze, mennek a 32 bites progik.. az Xserve gepek kivetelevel egyebkent a kernelbol is a 32 bites indul alapbol..

in asm we trust

(#4149) DroneZ^


DroneZ^
őstag

6.3GB-os Apple telepítő DVD-t hogytudok kiírni? Apple Leopard-dal :DDD

Másik kérdés, kiírása nélkül lehet bootolni valamilyen külsö usb-s vinyóról, hasonlóról, hogy megússzam a kiírást?

(Tegnap óta vagyok apple tulaj és ezeket az alap dolgokat sem tudom még :DDD :B )

(#4150) Chandler válasza sghc_toma (#4148) üzenetére


Chandler
senior tag

Értem, köszönöm a segítséget :)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.