Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) neilszab válasza 1010 (#3899) üzenetére


neilszab
őstag

Nem tudom miért lenne örültség egy egyszerű módszerrel kitolni az akksi élettartamát?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3902) biker válasza neilszab (#3898) üzenetére


biker
nagyúr

thinkpad r61 tudja ezt, multkor szólt is, hogy állítsam be, mert túl sokat volt eddig töltőn

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3903) neilszab válasza biker (#3902) üzenetére


neilszab
őstag

úúú, ez jó hír.

Milyen oprendszer van rajta, egészen pontosan melyik szoftver szólt neked és mit tudtál rajta konkrétan beállítani?

Én a Mac-es progiban olyat láttam, hogy egy csúszkán lehetett állítani, hogy hány %-os feltöltöttség fölött még NE kezdje el tölteni az akksit.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3904) joey04 válasza neilszab (#3898) üzenetére


joey04
titán

Ezt találtam:

Az akku ciklusokat számol, ha 60% alá megy az akkumulátor töltöttsége, az számít egy ciklusnak. A sok ciklus tudja csökkenteni az élettartamot, illetve ha többször teljesen lemerítjük a gépet. A MacBook-ok töltője pont ezért járatja az akkumulátort, nem tölti túl, de dolgoztatja cellákat. Nekem van egy legelső generációs (2 és fél éves) MacBook-om, így használtam, 99%-os az akksija, van egy kolléga, akinek van egy 6 éves iBook-ja, szintén ezzel a módszerrel 80-85% körüli(!) akksiteljesítménnyel, illetve egy másik kolléga 2 éves MacBook-ja is 90% fölött van. Szóval az akkumulátort a ciklusok teszik tönkre, de pont hogy nem hagyja annyira lemerülni az akksit a töltőelektronika, hogy ciklust számoljon. Egyébként lehet használni az új alu MacBook-okat is akkumulátor nélkül, csak vissza fogja venni a gép teljesítményét, illetve gondolj bele, hogy a MagSafe milyen kellemetlen meglepetéseket tud okozni ebben az esetben...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3905) biker válasza neilszab (#3903) üzenetére


biker
nagyúr

win xp, és a thinkpad saját szoftvere.
be lehet állítani, ha fel van csatlakozva, akkor meddig engedje kisülni az akkut, mielőtt tölt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3906) neilszab válasza biker (#3905) üzenetére


neilszab
őstag

És a csepptöltést is ke lehet kapcsolni vele?

Mi a pontos neve a proginak?

Köszi

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3907) biker válasza neilszab (#3906) üzenetére


biker
nagyúr

power manager a neve

van 3 mód:
mindig feltöltve, ez a csepptöltésnek felel meg
normál kímélő verzió: min 96%-ig le kell merüljön és akkor tölt
egyéni, ha akarom 50% :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3908) neilszab válasza biker (#3907) üzenetére


neilszab
őstag

Rendben, köszi, pont ez az ami nekem is kéne!

Akkor a ThinkPad-os topicban folytatom az érdeklődést... :R

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#3909) 1010 válasza joey04 (#3904) üzenetére


1010
őstag

igen valoban jol birjak a macbook aksik

(#3910) Paladin1492

Sziasztok!

Itt is megkérdezem bár lehet hogy,nem idetartozik.Ha elindítom a safarit még fel se jön az ablak már össze is omlik.Ez egy Mac Pro-s notebook,hozzá teszem van fönn egy windows is
de az azért mert szükségem van rá.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#3911) Alex91 válasza Paladin1492 (#3910) üzenetére


Alex91
félisten

A Library/Preferences konyvtarbol torold ki a Safari .plist-jet!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3912) Paladin1492 válasza Alex91 (#3911) üzenetére

Nagyon köszönöm. Remélem sikerül.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#3913) P00By


P00By
nagyúr

Sziasztok! Konica minolta magicolor 2400W típusú lézernyomtatóhoz kéne driver? Úgy látom hivatalos nem létezik :( Van vmi megoldás? :)

(#3914) retes válasza t-bali3 (#3851) üzenetére


retes
aktív tag

Szia!

Én ezt sok embertőől megkérdeztem, de eltérő válaszokat kaptam. Túlnyomó többség szerint nem, de egy módja van kideríteni, hogy ha felhívod a szervízt és megkérdezed!

Nem leoltás képp, mcsak az a tuti ami biztos...

A tudás mindenkié!!!

(#3915) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy most gép vásárlás előtt vagyok mivel asztali gépem kicsit elgyengülte magát. Apple gépen gondolkozok, mert tudom, hogy nem hiába kerül annyiba. Viszont kicsit eltántorít, hogy eddig szinte csak Windows használtam és ugyebár ezen meg unix alapú osx van.

Tudom, hogy nem valami nagyon nagy ördöngösség megtanulni a kezelést, de viszont ami nekem a nagy dilemmát okozza, hogy míg veszek egy akármilyen mac-et addig mondjuk egy core i7-es konfig is kijön ugyan abból az árból.

Vagyis a márkán kívül nektek mint Apple használóknak milyen tapasztalataitok vannak a gépről?

Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy milyen szép kívülről, meg hogy vékony meg ilyenek, hanem, hogy mennyire lehet használni windows hálózatban dominben, cd, dvd írás macerásabb e mint windows alatt? Esetleg megéri e költeni egy régebbi gépre mondjuk itt is van fennt 50ezerbe régi mac amin ki lehet próbálni dolgokat, vagy ezek az új intel alapúak már oprendszerben is eltérőek, esetleg az új leopárd felmegy e még rájuk vagy arról már nem szabad álmodni?

Ezekben tudnátok segíteni nekem?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

A tudás mindenkié!!!

(#3916) Alex91 válasza retes (#3915) üzenetére


Alex91
félisten

1. Vehetsz PC-t is, max. csinalsz belole hackintost. Persze, ez kicsit bonyibb, meg nem is biztos, hogy 100%-os. De teny, hogy a legkoltseghatejkonyabb, es mondjuk illegalis is :).
2. vehetsz ujonnan Mac-et. Ha nem jon be, barmikor tehetsz ra Win-t is. Nagy kockazat ma mar nincs, max. foloslegesen fizettel felarat, ha csak Win-t hasznalsz.
3. Vehetsz hasznaltat is, de IMHO csak Inteleset erdemes. Es a gari is kerdeses, noti eseten eleg gaz lehet, ha valami kimegy. (Mondjuk az asztali eseten is :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3917) retes válasza Alex91 (#3916) üzenetére


retes
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget, igazából csak érdekel, hogy megéri e Mac-et venni vagy maradjak annál, hogy össze legózok egy atom asztali gépet és maradok a már szokott Windows/Linux kombónál...

Csak mert nagyon tetszetős, hogy Mac tulképp mindenhol, csak igaz sokkal drágább egy kategóriabeli PC-knél. Azt gondolná az ember, hogy tud valami extrát amit a riválisok nem nagyon.

Windows dominben esetleg van valakinek tapasztalata, hogy hogyan viselkedik? Működik minden mint egy Windows kliensen vagy vannak nehézségek?

A tudás mindenkié!!!

(#3918) Alex91 válasza retes (#3917) üzenetére


Alex91
félisten

Extra? Kevesebb kartevo, design, halk uzem. Mondjuk.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3919) tlac válasza retes (#3917) üzenetére


tlac
nagyúr

ha a linux-hoz tényleg értesz, meg tetszik is, akkor nem biztos, hogy be fog jönni az osx leegyszerűsített felülete, szerintem érdemes lenne kipróbálnod előtte

össze legózok egy atom asztali gépet és maradok a már szokott Windows/Linux kombónál...

összelegózhatsz egy apple hardverhez nagyon hasonló gépet is, és akkor kipróbálhatod a win, lin, osx hármast

Alex91:

Extra? Kevesebb kartevo, design, halk uzem. Mondjuk.

hang, design megoldható pc-n is
biztonságban pedig a linux vezet

(#3920) retes válasza tlac (#3919) üzenetére


retes
aktív tag

Hát igen, csak akkor nem sok értelme van a mac-nek, mert egy core i7es gépet brutál nagyobb teljesítménnyel a machez képest 400 ezer körül össze lehet rakni...

Vagyis ezek szerint akkor inkább azt mondjátok, hogy a Mac azoknak jó választás akik szeretik, hogy egy premium kategóriás termék van a birtokában aminél a meghibásodás lehetősége minimális.

Tulképp az aki egy gépet össze tud rakni és ismeri a Windows illetve Linuxot annak csalódást okozhat sokkal-sokkal drágábban a Mac és OSX élménye.

Én kb ezt vettem ki a szavaitokból, viszont a windows-os hálózat és domainben való helytállásáról még nem hallottam erről mik a tapasztalatok?

A tudás mindenkié!!!

(#3921) tibi666


tibi666
senior tag

hálistennek megszabadultam az istenverése macbooktól.
vettem 4 giga ramot mindkét laptopomba, hasít a vista, ugyanolyan gyors, mint az osx.
legalábbis amire én használom a számítógépet, abban nem vettem észre különbséget.

a maradék pénzből meg veszek egy fényképezőgépet. :)

azért köszi a segítséget!

(#3922) P.O.C. válasza retes (#3920) üzenetére


P.O.C.
tag

"Tulképp az aki egy gépet össze tud rakni és ismeri a Windows illetve Linuxot annak csalódást okozhat sokkal-sokkal drágábban a Mac és OSX élménye.
Én kb ezt vettem ki a szavaitokból"

Hát ezt aztán jól kivetted a hozzászólásokból, már meg ne haragudj :D

(#3923) P.O.C. válasza retes (#3920) üzenetére


P.O.C.
tag

Domain:

Pontosan mire vagy kíváncsi?
Domainbe be tudod léptetni, működik a dolog. Authentikáció, fájl - nyomtatómegosztás, hálózati meghajtók, satöbbisatöbbi működik. Vagy másra?

(#3924) Alex91 válasza retes (#3920) üzenetére


Alex91
félisten

Tulképp az aki egy gépet össze tud rakni és ismeri a Windows illetve Linuxot annak csalódást okozhat sokkal-sokkal drágábban a Mac és OSX élménye.

:). En is ossze tudok rakni egy gepet, Win-t is hasznalok, Linuxot is lattam mar. Meg meg par OS-t. Es nem mondanam, hogy csalodast okozott :). De teny, hogy ez is egy OS, aminek vannak jo es rossz tulajdonsagai is, ez is egy HW, aminel lehet erosebbet, olcsobbat stb. osszerakni. Nekem bejott, otthon ezt hasznalom. Es mar nem is nagyon szeretnek mast. (Bar a Win7 eleg szimpi, es a Linux is fejlodik, bar en meg mindig nem erzem igazan desktopra jonak, de ez is felhasznalas fuggo.) Munkahelyen meg van WinXP :).

Azt mondom menj el egy boltba, nezd meg a Mac-et! Ha lehetoseged van, akkor telepits hackintosh-t! Aztan eldontod, hogy belevagsz, vagy nem!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3925) P00By válasza P00By (#3913) üzenetére


P00By
nagyúr

UP! :U :D

(#3926) tlac válasza P00By (#3913) üzenetére


tlac
nagyúr

win?
(akár virtuálisan is és az usb-t meg átadni neki, nem tudom, hogy megoldható-e így)

(#3927) P00By válasza tlac (#3926) üzenetére


P00By
nagyúr

Apám iMacjéről van szó és nem akar többé wint látni(otthon nála) :N
Találtam vmi nem hivatalos drivert 2300/2004W-hoz, minden úgy néz ki, mintha rendben lenne, csak nem nyomtat :D

[ Szerkesztve ]

(#3928) retes válasza P.O.C. (#3922) üzenetére


retes
aktív tag

Extra? Kevesebb kartevo, design, halk uzem. Mondjuk.

ha a linux-hoz tényleg értesz, meg tetszik is, akkor nem biztos, hogy be fog jönni az osx leegyszerűsített felülete, szerintem érdemes lenne kipróbálnod előtte

Ezek nem nagyon győztek meg és nekem azt sugalták amit leírtam. Nem vagyok oprendszer elfogult, linux vagy windwos nekem mindegy. OSX et még nem használtam sokan szídták sokan dicsérték, igazatok van meg kell nézni, hogy mit tud az életben mert valóban mire rákérdeztem az nagyon szubjektív.

Azért köszönöm a segítséget!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#3929) xedos válasza retes (#3915) üzenetére


xedos
addikt

Idáig csak az első MAC-em vettem boltól, az összes többi használt, de garis gép volt.
így is drágább mint egy Pc.
Ha nem játszol, akkor kipróbálhatsz egy MAC Minit is... vagy egy használt iMacet is.
Mindenképpen intelest vegyél. Esetleg járható út a Hackintosh is...

(#3930) retes válasza xedos (#3929) üzenetére


retes
aktív tag

Szia!

Köszönöm a tanácsokat, mindenképp ezt fogom tenni, de mielőtt veszek egy használt gépet elmegyek egy apple boltba és megnézek magamnak egy pár példányt...

Köszi a segítséget mindenkitől!

A tudás mindenkié!!!

(#3931) rii


rii
nagyúr

ha adott egy gép, USB-n rákötnek egy HDD-t, akkor azt meg lehet osztani a hálózatban?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3932) P.O.C. válasza rii (#3931) üzenetére


P.O.C.
tag

szerintem gond nélkül meg tudod osztani a system pref./sharing-ben

(#3933) P.O.C.


P.O.C.
tag

hali!

Aki mailt használ levelezéshez, attól kérdezném:
Találkoztatok-e már olyannal, hogy elküldesz 1 levelet, alul pedig a státuszt jelző csík szépen végigfut, és kiírja, hogy outgoing messages 2/2. És ezt rendszeresen produkálja. Ezmiez vajon?

szerk.: ááá megvan, bocsánat. már napok óta nézegetem mikor eszembe jut, na mondom írok ide is hátha, erre pont megtalálom a bibit.

[ Szerkesztve ]

(#3934) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Segítsetek!
Pagesben hogy lehet egy Numbersben lévő cellára hivatkozni?

(#3935) tamás111


tamás111
csendes tag

sziasztok.lenne egy olyan gondom,hogy ha a macbookra felteszem a az xp-t bootcamppel akkor csak az xp alatt van net,ha elindul a leopard akkor nem csatlakozik.upc a szolgáltatóm.

(#3936)



tag

itt is van ilyen topik ez god

(#3937) rii


rii
nagyúr

HotLine-ról hallott már valaki?

elég bonyolult számomra, és valami oldal kellene, ahol leírják, hogy kell használni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3938) rii


rii
nagyúr

G4 miért nem látja az 1 TB-os külső USB-s HDD-t?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3939) rii válasza rii (#3938) üzenetére


rii
nagyúr

újra kell formázni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3940) rii


rii
nagyúr

ha "unmount"-oltam egy USB-s eszközt, szóval ledobtam, akkor hogy tudom visszacsatolni- fel-mount-olni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3941) Alex91 válasza rii (#3940) üzenetére


Alex91
félisten

DiskUtility

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3942) rii válasza Alex91 (#3941) üzenetére


rii
nagyúr

ahm :) köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3943) #95561216


#95561216
törölt tag

Minap felötlött bennem, iMac használható monitorként?

(#3944) Alex91 válasza #95561216 (#3943) üzenetére


Alex91
félisten

Nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3945) #95561216 válasza Alex91 (#3944) üzenetére


#95561216
törölt tag

Akkor ez no comment.

(#3946) perempe


perempe
addikt

Ma 15-16 perc alatt másoltam pendrive-ról iMac-re (a billentyűzet HUB-ját használva) egy 1CD-s filmet. Itthon 5 perc lehetett a pendrivera másolás.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3947) Alex91 válasza perempe (#3946) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen bill? Mert a regi plexi fehernek az USB-je csak 1.1-es, az uj alu meg 2.0-as!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3948) perempe válasza Alex91 (#3947) üzenetére


perempe
addikt

Valaki nagyon ért a dolgokhoz. :R

Ez persze a régi, fehér plexi. Az általam leírt sebesség még mindig nem közelíti meg a szabvány korlátját (1.5 MByte/s).
[link]
Az új slim és alu.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3949) mtbsrac


mtbsrac
csendes tag

Hali!

Azért nyitottam eme topicot mert az égvilágon halovány lökkömsincs hol tudnám
érvényesíteni ezt a kártyát.

http://kepfeltoltes.hu/090715/IMG_6714_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ami a hátulján van írva oldal az majdnem olyan amilyennek lenniekell (reg vagy vmi.) csak épp az a menü hiányzik. Garantáltan nincs lehasználva ismerős se tudta HOL kell és HOGY ésvényesíteni, úgy hogy lehessen vele letölteni.

Tehát a regben és a használatban kérnék segítséget. Google meg mehet a búsba az semmi hasznosat se adott ki. Bocs ha nemidekellett volna a topic. Ez az új forummotor nemsokat és a régi jobbvolt ott legalább lehetett tudni mi merrevan.

Köszi hogy elolvastátok és remélem válaszoltok!

(#3950) biker válasza mtbsrac (#3949) üzenetére


biker
nagyúr

tudsz vele vásárolni iTunes boltban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.