Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) P.O.C. válasza DroneZ^ (#4149) üzenetére


P.O.C.
tag

Lehet bootolni usb-ről, disk utilityben mindent megtalálsz hozzá!
Csinálsz egy image-t (szintén azzal), utána létrehozol bootolható partíciót (GUID Partition) a valamilyen usb-s akármicsodán, és oda beteszed a korábban létrehozott dmg-t (Restore résznél).
A végén a system pref. / startup diskben kiválszthatod a létrehozott bootloható partíciót.

Asszem ennyi, de javítsatok ki, ha nem jól írtam.

(#4152) biker válasza DroneZ^ (#4149) üzenetére


biker
nagyúr

6.3GB-os Apple telepítő DVD-t hogytudok kiírni? Apple Leopard-dal
Tegnap óta vagyok apple tulaj és ezeket az alap dolgokat sem tudom még

Hát, a DL DVD nem Apple okosság :)

Leo már telepíthető dmg-ből is, kolléga leírta

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4153) DroneZ^ válasza P.O.C. (#4151) üzenetére


DroneZ^
őstag

Nekem alapból dmg-ben van már meg a képfile.

Felmásolom egy GUID Partition-re formázott usb-s eszközre, erre állítom a bootot, és készen is vagyok? :DDD

Másik kérdés: hogy tudom beállítani, hogy az iMac alapból legalacsonyabb fényerővel induljon el? mindig lehúzom, és mikor bekapcsolom mindig maximum fényerővel indul.. :))

[ Szerkesztve ]

(#4154) joey04


joey04
titán

Van itt olyan valaki akinek van tapasztalata arról, hogy egy 20" iMac és egy Samsung T200 képe hogy viszonyul egymáshoz? :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4155) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Valamiért a Start up beállításoknál nemjelenik meg az USB-s vinyó... GUIDra van formázva és nemtudom miért nem látja, valaki tud segiteni? :O

(#4156) DroneZ^ válasza P.O.C. (#4151) üzenetére


DroneZ^
őstag

pont ugy csináltam ahogy irtad és Restore legvégén, Failure, Time out-ra hivatlkozik...

(#4157) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Áhh ujracsináltam és sikerült...

Jó ez a SnowLeopard... sokkal jobb a gyári iMac szín profil. gyönyörű szinei vannak igy ;)
Mintha az egér is máshogy mozogna kicsit, amugy mást nemvettem észre még annyi hogy a menük fekete hátterűek lettek. xD

(#4158) P.O.C. válasza DroneZ^ (#4156) üzenetére


P.O.C.
tag

Végülis mi volt a gond?

(#4159) DroneZ^ válasza P.O.C. (#4158) üzenetére


DroneZ^
őstag

Restore végén kiirta h Time out failure, ujracsináltam, már jó volt...

Amugy most ismerkedek az Apple világával, nézegetem mi mindenre jó egy iMac... most játékokat nézek éppen rá.. :DDD Sikerült MSN Plust is találni ;] Lassan kezdek végleg átállni :)

Viszont van 1 dolog ami bosszant: nagyon forró a teteje... ez természetes? nem gondoltam volna hogy ennyire melegszik, és a tetején az alu már süt! Arra gondoltam hogy ha lelehetne venni a vga vagy cpu teljesítményét hidegebb lenne, mert egy így (nekem) félelmetesnek tűnik ha a gép élettartamára gondolok... ;]

[ Szerkesztve ]

(#4160) doc válasza DroneZ^ (#4159) üzenetére


doc
nagyúr

a MacBookPro is rettenetesen forro a tapcsatlakozonal...

(#4161) DroneZ^ válasza doc (#4160) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát ennek az iMac-nek nagyon gyenge szellőzést csináltak...

(#4162) xedos válasza DroneZ^ (#4161) üzenetére


xedos
addikt

Nekem volt a fehér, majd az alu iMac, most meg egy 17"-os van egyedi házban.
A bal felső sarokban van a táp, nekem ott melegedett mindegyik.
Az alu ráadásul viszi is a hőt. -szerintem nem gond -csak furcsa...
Mint a Macbook Pro-m meghajtva.. az kijelző előtti fémrész már megfoghatatlanul forró volt.

(#4163) DroneZ^ válasza xedos (#4162) üzenetére


DroneZ^
őstag

Nincs tapasztalat iMac-nél a panel és az üvegborítás közötti porosodásról? Mert nekem kezd porosodni, és a szélek fele és a balfelsö sarok fele egy ilyen áramvonalas porleakódás található amit elszeretnék tüntetni onnan... :W Találtam egy ujjlenymatot is felül... ez érdekes... :W

(#4164) Alex91 válasza DroneZ^ (#4163) üzenetére


Alex91
félisten

De, mindegyik ilyen lesz egy ido utan :), az enyem is. Ha zavar, akkor le lehet szedni az elejet egy tapadokorongos uvegfogoval, vagy az ugyesebbek akar egy ragasztoszalaggal is megoldjak :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4165) DroneZ^ válasza Alex91 (#4164) üzenetére


DroneZ^
őstag

ragasztoszalaggal hogy? oldalára rakok , megfogom a talpat és probálom lehuzni vagy hogyan?D:

(#4166) Alex91 válasza DroneZ^ (#4165) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, valahogy ugy...

Vagy igy: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4167) DroneZ^ válasza Alex91 (#4166) üzenetére


DroneZ^
őstag

Közben nemtudtam hogy apám szakember ebben a témában (fényképész, optikával foglalkozik, teleszkópokkal meg minden ilyesmi) hozott 10 fajta kendöt meg tisztítószert. ugymegcsinálta, hogy kisül a szemem, olyan szép a kép :D, valahol komolyan mondom világosabb a kijelző, a széleknél :D most mégjoban megszerettem ezt a gépet :DDD :DDD

(#4168) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Windows 7-et megeszi a Parallels Desktop? :))

(#4169) doc válasza DroneZ^ (#4168) üzenetére


doc
nagyúr

azt nem tudom, de a VirtualBox igen :)

(#4170) Alex91 válasza DroneZ^ (#4168) üzenetére


Alex91
félisten

Meg, de a videokartya miatt egyes progikkal gondok lesznek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4171) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Akkor Vista vagy XP az ajánlottabb? :))

(#4172) xedos válasza DroneZ^ (#4171) üzenetére


xedos
addikt

XP! Gyorsabb mint a VISTA!

(#4173) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Valami jobbfajta Zip/Rar tömörítő/kicsomagoló programot tudtok mondani? :)

(#4174) biker válasza DroneZ^ (#4173) üzenetére


biker
nagyúr

rákattintasz kétszer, kell jobb?

de ha kell, unrarX, vagy stuffit expander

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4175) DroneZ^ válasza biker (#4174) üzenetére


DroneZ^
őstag

kösz!

Más kérdés:
Mivel jobb, mivel tud többet Snowleopard mint a sima? Mert mióta felraktam, szerintem lassabban indul és lassaban is kapcsol ki a gép, és semmi komoly változást nem vettem észre... :))

[ Szerkesztve ]

(#4176) Alex91 válasza DroneZ^ (#4175) üzenetére


Alex91
félisten

A valtozas a rendszer melyen van :). Az pedig jelentos! Valoszinuleg a jelenlegi progik tobbsege meg nem igazan hasznaljak ki az uj lehetosegeket, de idovel... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4177) DroneZ^ válasza Alex91 (#4176) üzenetére


DroneZ^
őstag

Hát én egyenlőre csak lassulást látok... De ha valaki megmondja miért sokkal jobb ez akkor legközelebb nem sim Leo-t rakok fel :DDD

(#4178) Alex91 válasza DroneZ^ (#4177) üzenetére


Alex91
félisten

Kidobtak a PPC tamogatast, GrandCentral, GPU szamitasoknal valo hasznalata, azt hiszem Finder is ujra lett irva, 64 bit stb. Van benne jo par dolog, ami uj, es jo, csak kivulrol ez nem latvanyos. :) Hogy tetted fel, upgrade, vagy clean install volt? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4179) DroneZ^ válasza Alex91 (#4178) üzenetére


DroneZ^
őstag

Sajna upgrade... de nemigy terveztem! Mint Leo telepités esetében kikellett volna dobja az ablakot h Erase and Install, vagy a többi lehetöség h upgrade repair vagy nemtudom hogy van megfogalmazva, de sajnos ilyen lehetöség nemjött és azonnal fel upgradelte magát.. Gondolom a 6,13 gigás SnowLeo telepítő DVD nemcsak upgrade-re jó :DDD

(#4180) Alex91 válasza DroneZ^ (#4179) üzenetére


Alex91
félisten

Valahol a Disk Utility-ben lehet ezt kivalasztani, vagy megoldani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4181) DroneZ^ válasza Alex91 (#4180) üzenetére


DroneZ^
őstag

Ott is, énistudom jól. Csak megszoktam h a Leo felkínálja az Erase and Install lehetőséget. Ez meg nem.

Amúgy csak annyi a gondom vele hogy lassan bootol és talán még sokkal de sokkal lassabban áll le. Már olykor windows sebességű :DDD Shutdown gomb lenyomása után eltünik a dokk, marad pár mp-ig a háttér, majd kékháttér és ott az a körbe forgo kis töltés jelentő ikon forog vagy fél percig és csak utánna áll le. Engem nagyon idegesít :o

Sima Leo-nál shutdown gomb után 1mpen belül leált a vinyo és eltünt a dokk, majd rá 2tized másodpercre a gép kikapcsolt :DDD

(#4182) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Csak HDMI-n tudom a TV-met rákötni a gépre, ami viszont csak HD Ready (1366x768) De ilyet nem találok a listán, csak 480p 720p 1080p 640x480 720x576 800x600 1024x576 vannak.. Hogy lehet megoldani hogy 1366x768 vagy 1360x768-at is engedélyezze? :))

(#4183) Alex91 válasza DroneZ^ (#4182) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor valoszinuleg OS-bol sehogy... Esetleg valami progival, de tolem ne kerdezd, hogy melyik az, mert fogalmam sincs! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4184) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na meg egy olyan torrent kliensre lenne szükségem ami kitudja kapcsolni a gépet ha kész a letöltés... eddig nemtaláltam :((

(#4185) almaspece válasza DroneZ^ (#4184) üzenetére


almaspece
tag

uTorrent

(#4186) Alex91 válasza DroneZ^ (#4184) üzenetére


Alex91
félisten

PC-n melyik tudta?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4187) DroneZ^ válasza almaspece (#4185) üzenetére


DroneZ^
őstag

uTorrent volt a gépen de nemtaláltam meg benne ezt a lehetőséget :((( ráadásul blokkolta az internetet, néha nemakart 1honlap sem betöltődni, akármilyen bőngészővel próbáltam. Azóta félek az uTorrent mac-es verziójától...

PC-n majdnem mindegyik tudta de pl az uTorrent bittorrent tudta.

[ Szerkesztve ]

(#4188) Alex91 válasza DroneZ^ (#4187) üzenetére


Alex91
félisten

Le kell venni a kapcsolatok szamat, es feltoltest is korlatozni kell. IMHO valami nem ok a MacOSX halozat kezeleseben, Transmisson-nel is ezt csinalja, pedig elotte nem volt ilyen gondom. (Mondjuk router valtas, Transmission verzio valtas, modem valtas is volt, szoval a franc se tudja, hogy mi okozza :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4189) DroneZ^ válasza Alex91 (#4188) üzenetére


DroneZ^
őstag

Akkor nemcsak nekem szórakozik ezzel, viszont szerintem az uTorrent nemtudja az AutoShutdown-t... Vagy csak rossz verziója volt fenn az enyémen... Azureus se tudja.. Valaki tipp??

(#4190) Paarthurnax válasza DroneZ^ (#4189) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Most nem a Mac előtt vagyok, de PC-n az Options - Auto Shutdown alatt megtalálod

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4191) DroneZ^ válasza Paarthurnax (#4190) üzenetére


DroneZ^
őstag

nincs :DDD

(#4192) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Új kérdés:

Egy BootCamp-es Windows teljesitménye lehet egyenlő egy eredeti Windows-os gépével amiben ugyanezek a hardverek vannak? (core 2 duo 2,8ghz, 4gb ram, ati 2600pro)

BootCamp-es VGA driver helyett egy gyári ATi 2600Pro-hoz való driver működik? :R

[ Szerkesztve ]

(#4193) Alex91 válasza DroneZ^ (#4192) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel nativan fut, ahogy mondod ugy van :).

A gyari nem tudom, hogy megy-e. Max. kiprobalod :D. (Azt hiszem azert mas firmware van a Mac-es gfx kartyakban...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4194) DroneZ^ válasza Alex91 (#4193) üzenetére


DroneZ^
őstag

Tehát egy BootCampes windows-al kb annyi fps-em lesz játékokban mint egy ugyanolyan hardverü gyári windows-os gépben...

Mert akkor ezt a Parallel Destktop témát hanyagolom, rakok 1 WIN-t rá és tökély :DDD

(#4195) Alex91 válasza DroneZ^ (#4194) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, miert lenne mashogy :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4196) DroneZ^ válasza Alex91 (#4195) üzenetére


DroneZ^
őstag

alaplap, kicsit módosított ati kártya.. mittudomén, ezer és ezer különbség lehet attól még hogy a fő hardverek egyeznek :) de ha nem, akkor csak jó, mert teljesen kihasználható windows-al is az iMac, akár játszani is.

(#4197) xedos válasza DroneZ^ (#4192) üzenetére


xedos
addikt

Egyet ne felejts el! Az iMacben noti VGA van esetleg alul órajelezve!

(#4198) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na szépen felraktam bootcamp-el egy XP-t és CS-zni k*rvajól lehet vele... :D:D Mondjuk jó lenne egy 4:3-as beállíthatóság hozzá... Ha esetleg tudja valaki, ne titkolja :B :R

Amúgy egész gyors :))

(#4199) DroneZ^


DroneZ^
őstag

EZT szeretném megcsinálni, csak CS helyett Live Messenger-el... Legújab CrossOver-rel nemsikerült, vagy rosszul csinálom... Elkezd futni a telepités és csak lefut, kiirja hogy a nemlett feltelepítve. Semmit nemállítittam a CrossOver progin.. Valaki tud segíteni, hátha meglehet oldani? :R

(Gondolom egy 3d-s játék mellett eltörpül egy chatprogi, ugyhogy csak meglehet oldani..) :U

[ Szerkesztve ]

(#4200) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Na, sikerült feltelepítenem de mikor futtatnám 2mp-ig megjelenik a dokk-on a messenger ikon majd eltűnik és sehogysem akar elindulni :(((

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.