Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) rii válasza Karma (#4899) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi .... ez zsíros lesz!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4902) BLOODSHOT válasza gabsz227 (#4900) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

:D

Melyik MacBook és Melyik MacBook pro között? Mire kell?

Az első kérdéset tedd fel magadnak miután egymás mellé tetted hogy melyik, mit tud.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4903) dni


dni
őstag

Sziasztok!

A mai nap folyamán én is csatlakoztam a Mac-esek táborához. Twitteren olvastam az XMS APR bejegyzését: mai olcsósított (twitter only) eladó gépünk: Mac mini 2.0 GHz/1GB ram/120GB HDD/SD/AP/BT Bontatlan dobozos 1 év gar: 99 900 ft-ért vihető.
Kis tájékozódás után útra is keltem a gépért. Nagyon kellemesek az első benyomások, úgyérzem nem csináltam rossz vásárt, ha a használt piaci árakat vesszük figyelembe.

Felmerült egy-két technikai jellegű kérdés:

Hol/kinél lenne érdemes a ram és hdd bővítést elvégeztetnem. Akár otthon is elvégezhető ez a művelet? (XMS-ben rákérdeztem, de elég vad árakat kaptam :) )

A W7 iTunes cuccait hogyan tudnám egy az egyben átmenteni, h ne kelljen semmit újrarakni az iPhone-omon?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4904) TonTomika válasza dni (#4903) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Szia!

Olvastam én is twitteren, gratula! :D
ITT megtalálod, hogy hogyan kell szétbontani a gépet, a lényeg annyi, hogy ne add el a benne lévő cuccokat, és próbáld meg úgy szétszedni, hogy ne nagyon látszódjon meg. Bár nem hinném h elveszne a garancia, hisz nem írják bele a garipapírba, hogy memócsere történt, ha szervizbe kéne vinni akkor StarkingPRO-t ajánlom. Minden esetre egy évig őrizd meg a kivett dolgokat.

Win7 iTunesában állíts be egy home-shareinget, ugyanezt állítsd be a Maceden is. Ez a funkció elvileg pont arra szolgál, hogy egy házban lévő libary-k szinkronizálhatóak. (Én úgy csináltam iPodon, hogy ne szinkronizálja automatikusan, hanem én döntöm el, hogy mit teszek rá és mit nem. Ezt utólag is ki lehet kapcsolni.)

Üdv a körben, nem fogod megbánni! :)

(#4905) Nyugdíjas válasza BLOODSHOT (#4902) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A kérdésfeltevés elég komolyan feladta a leckét,de jól vetted az akadályt :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4906) Axel66 válasza Nyugdíjas (#4905) üzenetére


Axel66
csendes tag

Kicsit pontosítok!
a két noti között gondolkodom magam is, ezért a közös gondolkodás jól jönne a megfelelő döntésben. (nem "nyugdíjas" módjára adott válaszokra számítok) ;]

Szóval macbook és macbook PRO (13.3 és 2.26 a proci)
macbook pro mellett:
- FIREWIRE
- a KIJELZŐ (erről annyit tudok, h a fehér macbook kijelzője előtt nincs üveglap, és nem észleli a környezeti fényviszonyokat. Persze látványos volt mikor a srác a boltban letakarta a PRO webkamera környékén elhelyezett érzékelőjét és az, automatikusan csökkentette a kijelző fényerejét. Ezt két mozdulattal a macbookon is elvégezhetjük manuálisan)
- VILÁGÍTÓ BILL

ellene:
- 160as winyó a 250nel szemben
- nekem a fehér jobban bejön (de ez szubjektív)
- és hát az ÁR: fehér mac (240K) PRO (306K) diákkedvezménnyel!

Nekem egyetemistaként általános felhasználásra kell. szövegszerkesztés, netezés, és kikapcsként kis photoshop.

Biztos hagytam ki érveket, ezért örülnék ha kiegészítenétek, de alapvetően a kérdésem: Kik azok a fogyasztók, akik a PRO-t preferálják sápadtarcú testvérével szemben és vaj'h miért teszik ezt? (így talán könnyebben eldöntöm,közéjük tartozom-e avagy sem)

és még vmi: érdemes-e a 2GB memóriát 4re cserélni? Többek szerint annyit nem javít a teljesítményen, meg úgyse használja ki az ember.. a photoshop miatt is érdekel (meghát itt még nem kérdeztem :) )

bocs a regényért, és köszi az építő jellegű reflekteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#4907) Alex91 válasza Axel66 (#4906) üzenetére


Alex91
félisten

Es a macbook-ban nincs infra erzekelo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4908) Karma válasza Axel66 (#4906) üzenetére


Karma
félisten

Ahogy lattam, a MacBookon meg SD kartya slot sincs, mig az MBP-n van. Egyebkent azt olvasom mindenhol (csak kirakatban lattam eddig a feheret), hogy gyujti a mocskot es a karcokat ezerrel...

A memoriabovitesrol nemreg irtam a MacBookos topikban.

Nekem egyebkent nagyon bevalt az MBP, az akkori kedvezmenyekkel nem nagy kulonbseg volt a 160-as es a 250-es vinyo kozott, igy a nagyobbat vettem. Szinte tokeletes gep.

“All nothings are not equal.”

(#4909) xedos válasza BLOODSHOT (#4897) üzenetére


xedos
addikt

Internetes fórumokon + Mactracker progi -adatbázis.

(#4910) dni válasza TonTomika (#4904) üzenetére


dni
őstag

Megnéztem pár videót, nem tűnik nagyon bonyolultnak, megpróbálom itthon elvégezni a cserét. Egy 320 WD Caviar Blue-t és 2+1Gb RAM-ot fogok beletenni.
A sebességétől, és a GMA 950-es vezérlőtől tartottam(tartok) egy kicsit, a mostani gépemen szinte pöccre megy minden (3GHz, 4Gb RAM, 7200rpm), de ez is vállalható :) Az új vinyóval, 3Gb rammal és SL-al biztos pörgősebb lesz.

A home-shareing csak a zenéimet osztja meg, de én mindent (Appok, zenék, playlistek, videók, csengőhangok, iPhone backup, stb) át szeretnék rakni az Win iTunesból a Minire.

(#4911) Nyugdíjas válasza Axel66 (#4906) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Normális kérdésfeltevésre lehet normáisan válaszolni. Én csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy "hülye kérdésre nemjár válasz" :D

Egyébként egetverő különbség nincsen a Pro, és a "Sima" MacBook közt. A nyilvánvalóakat kivéve, amiket te is irsz. Tehát ha ez egy kérdés, ergo nem tudod csak azért kicsengetni a Pro-ra a pénzt, mer neked az kell, akkor éedmesebb a "simaára" benevezni. Szigorúan költséghatékonysági szempontokat vizsgálva...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4912) BLOODSHOT válasza Nyugdíjas (#4905) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nemtudom hogy van-e olyan topik, hogy "LEGOSTOBÁBB KÉRDÉSEK", de azért ez mindent vitt.

(Idézem ha valaki nem vágná)

Sziasztok!
Szerintetek a Macbook és a Macbook Pro közt nagy a különbség? Úgy értem szerintetek melyiket érdemes megvenni? Nagy különbség van a kettő közt?

Csillagos 5-ös APÁM! :R :C

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4913) Axel66 válasza Nyugdíjas (#4911) üzenetére


Axel66
csendes tag

köszönöm a válaszokat! bár látom kicsit eltévedtem topic ügyileg.. :B
szóval akkor 4 ram, Karma, értem! meg sd slot sincs..most ahogy néztem magam se láttam!

Alex '91. Köszi a kiegészítést! Kár, h nem fejezted be a mondatod, pedig az érdekelt volna igazán. Nincs benne infra...és akkor itt, hogy neked ez miért fontos, napi szinten használod és nem tudnál nélküle élni...vmi hasonló

Nyugdíjas külön köszönöm a válaszod, és el is fogadom. Abban segíts kérlek, h ezen: "...ergo nem tudod csak azért kicsengetni a Pro-ra a pénzt, mer neked az kell,..." pontosan mit értettél. Tudom nem illik kiragadni mondatból, de nekem egybe sem világos, h itt mire gondoltál. :F

egy uccsó kérdés a billentyűzetről: magyar v amerikai? Melyik kényelmesebb? Hallottam úgy, hogy ha megszoktuk az amerikait az utána jobb. vagy ez hülyeség és szigorúan programozáshoz? Ti hogy kértétek?

[ Szerkesztve ]

(#4914) Karma válasza Axel66 (#4913) üzenetére


Karma
félisten

Magyar billentyűzetem van, de ha kódolok, amerikaira váltok. Nomeg vakon gépelek. :DDD Jól jön az a +1 Í billentyű, és egyébként se számít - az írásjelek és más speckó karakterek amúgy sincsenek jelölve a billentyűzeten, nincs kavarodás.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4915) BLOODSHOT válasza Axel66 (#4913) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Azt mondta, hogyha pénz hijján vagy, akkor a macbook-ot is nyugodtan megveheted, mert az adott felhasználásra az is tökéletes lesz

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4916) Nyugdíjas válasza BLOODSHOT (#4915) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Felfogadhatlak szóvivőnek? :D
Megint elég jól megfogalmaztad. Köszi :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4917) Alex91 válasza Axel66 (#4913) üzenetére


Alex91
félisten

Csak, hogy meg ebben kulonbozik. Szerintem nem lenyeges dolog, de van aki ezert sirt :).

Ha tetszik a feher, meg erra van penzed nyugodtan megveheted. Bill. meg IMHO magyar.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4918) TonTomika válasza Axel66 (#4913) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, itthon leginkább magyar billentyűzettel hozzák forgalomba, de kérheted international kiosztással is. Különbség csak annyi, hogy van egy plusz gomb, szóval szerintem simán jó a magyar, mert két klikkel át lehet állítani más nyelvre a kiosztást. Ha pedig valamit nem találsz, van egy kis keyboard viewer, switchereknek nagyon hasznos kis cucc.

Infra szerintem jó ha van, én vettem hozzá egy remote-ot, jó hasznát lehet venni filmnézés, zenehallgatás közben. (Keveset tudon Front Row helyett ingyenes XBMC)

Kiemelném még a billentyűzet világítást, este nagyon jól tud jönni ha van!

Nagyjából ennyi, ha pénzügyileg megengedheted magadnak, mindenképpen a PRO-t ajánlom! :K (Ha programozni akarsz, természetesen attól függ mit, hasznos lehet a CODA nevű .app)

[ Szerkesztve ]

(#4919) doc válasza Karma (#4914) üzenetére


doc
nagyúr

nekem nemet billentyuzetem van, amerikai kiosztassal hasznalom, es ha valami miatt nagyon muszaj magyar ekezetes karaktereket gepelnem, akkor atvaltok addig magyarra :)

(#4920) Axel66 válasza TonTomika (#4918) üzenetére


Axel66
csendes tag

utánaérdeklődtem, bővítéssel együtt: 260K kontra 340K! az már egy házimozi közte, szal én maradok a fehérnél, majd igyekszem vigyázni rá.

Egyébként az apcomnál azt mondták kb 40 jön most az országba macbookból, tehát várnom kell egy-két hetet mert elég sok az előrendelés. Meg h a fehérben is van üveglap a kijelző előtt, csak amit kiállítva láthattam az valszeg még régi típusú volt. :F Ezt meg tudja erősíteni v cáfolni vki?

és még egyszer köszönöm a segítséget! üdv

(#4921) TonTomika válasza Axel66 (#4920) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ezt sajnos nem tudom neked megerősíteni :( , viszont szerintem bővíteni házilag éri meg...egyszerű, megoldható könnyen, és nincs munkadíj. :) Esetleg vegyél hozzá egy jó kis crumpler tokot, neoprén cucc, még eső ellen is jó, vastag és biztonságban tartja a gépet. :) (nekem crumper gimp van)

[ Szerkesztve ]

(#4922) gabsz227


gabsz227
tag

Sziasztok!

Egy Mac OS X elfut egy szimpla 1 éves Asus notin esetleg? A gép konfigja AMD Athlon X2 proci, 3 gb ram és integrált vidkártya. Kérlek ha tudtok segítsetek :)

(#4923) Karma válasza gabsz227 (#4922) üzenetére


Karma
félisten

Rossz topikban vagy, itt a helye a kérdésnek.
Egyébként mivel AMD, nagy csodát ne várj. Valószínűleg izzadni fogsz.

“All nothings are not equal.”

(#4924) BLOODSHOT válasza gabsz227 (#4922) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Szerintem inkább maradj az első kérdésnél hogy macbook vagy macbook pro.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4925) doc


doc
nagyúr

valaki tudna INGYENES videoszerkesztot ajanlani OSX-re?
probaltam a ports-szal felrakni a kdenlive-et, de elhasalt nehany oranyi forditgatas utan :W

(#4926) TonTomika válasza doc (#4925) üzenetére


TonTomika
aktív tag

iMovie :)

Ingyenes, mert minden Machez jár az iLife OSX mellé, és remekül használható. :)

(#4927) Axel66 válasza TonTomika (#4921) üzenetére


Axel66
csendes tag

értem.
A memória cserét még lehet tolom. ugye ez nem bővítés, mert a 2X1 GB-ot dobhatom ki, ha 4GB akarok. Vagy eleve 4gyel rendelem... De állítólag kb ugyanannyira jövök ki, csak egyik esetben kezemben marad 2 giga ram, amivel nem sok mindent tudok kezdeni.

Ruhát már néztem neki, viszont ezt nem veszem meg anélkül, h ne láttam volna élőben, fogtam volna kézben.

Garról tudtok mondani vmit (húha már látom bloodshot összeráncolt szemöldökét). Szóval konkrétan...vettetek bővítést? Fontos, nem fontos?

[ Szerkesztve ]

(#4928) TonTomika válasza Axel66 (#4927) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Én meghiteleztem az Apple-nek a bizalmamat, így nem vettem bővítést, nem is lett volna rá pénzem. Ha gariztatni kéne neadj'isten StarkingPRO szervízét ajánlom, náluk él a nemzetközi garancia is, rendesek, segítőkészek. (AirPort Express nálam itthon nem működött, hardverhiba gyanús volt, szervízben működött, de kicserélték nekem egy újra.)

Szerintem ha az ember vigyáz rá tartós kis gép ez, viszont én személy szerint garibővítés helyett nagyobb gépet vennék. 2 giga ramot meg max eladja az ember. :)

Ruha amit néztél nem rossz, de igen, midnenképp érdemes megtapogatni. :) Second skin-t is ajánlom attól függetlenül, hogy táskába teszed, hasznos kis dolog. Samsonaite-nak van olyan laptoptáskája ami belülről ilyen memóriaszivaccsal van kibélelve, az az ütődésektől is megvédi, bár gondolom nem olcsó mulatság.

(#4929) doc válasza TonTomika (#4926) üzenetére


doc
nagyúr

hat, az en almam melle nem jart, a fonok 'levetett' MBP-jat kaptam :)

(#4930) TonTomika válasza doc (#4929) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Értem, hát sajnos más, ingyenes alternatívát nem tudok javasolni, esetleg nem tudom...kérdezd meg vagy mást akinek van macje, biztos kölcsönadja az iLife lemezt. :) Amit a gépekhez adnak, ahhoz nem kell kód, tehát simán fel lehet rakni, ha szerzel egy telepítőlemezt. Más ötletem sajnos nincs. :(

(#4931) tlac válasza doc (#4925) üzenetére


tlac
nagyúr

(#4932) Karma válasza tlac (#4931) üzenetére


Karma
félisten

Meg kijöttek a Windows 7 normális működéséhez szükséges driverek is a Boot Camp 3.1-es frissítésben. Végre megjavult a touchpadom... Remélem a hangkártya stabilabb lesz, mint a Cirrus driverrel volt, nomeg a Windows Experience Index 1,1 ponttal nőtt :)

“All nothings are not equal.”

(#4933) doc válasza tlac (#4931) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, az avidemuxot mindenkepp felrakom, bar nekem kiss mas jellegu kellett volna, de ha mashogy nem, hat osszevagdosom darabokra, aztan megint osszerakom :)

(#4934) Kewin21


Kewin21
tag

Szeretném összehozni a Gmail-es postafiókom a Mail-lel. Bejövővel minden rendben, de levelet küldeni nem tudok...:s
Google adott jópár találatot, de egyik sem javította meg a problémát... :F
Valami ötlet?

(#4935) n0_gAboR válasza Kewin21 (#4934) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Be kell allitani az SMTP szervert. Vagy a szolgaltatodet, vagy a gmail-et:
[link]

(#4936) Alex91 válasza Kewin21 (#4934) üzenetére


Alex91
félisten

Olvasd el a gmail-nel, hogy hogyan adod meg az smtp szervert, vagy allitsd be a szolgaltatod smtp szerveret kuldonek (ha engedi a szolgaltato, hogy mas cimmel is kuldjon levelet).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4937) Alvin_ti4200 válasza dni (#4903) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

iJoe-hoz vidd be, ő megcsinálja, van raktáron normális áron RAM-ja is.

(#4938) TonTomika válasza Kewin21 (#4934) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Mail prefs -> Account

Megfelelő account kiválaszt majd:

account info tab:
incoming mail server: pop.gmail.com
outgoing server: rákatt, edit smtp server list, server name smtp.gmail.com, use default ports kiválaszt, use SSL bepipál, alatta szintén password kitölt és ok

advanced tab:
port: 995 use SSL pipa, alatta password opciót kiválaszt

Nekem is volt vele problémám anno, google rám akarta kényszeríteni az IMAP-ra de sikerült visszaállítani POP3-ra.

[ Szerkesztve ]

(#4939) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Most jartam a boltokban a 27"-os iMac utan erdeklodve, i5 procival, alap felszereltseggel. Az Apple oldalan $2599 AUD, az elso boltban oda adnak 2479 AUD-ert, amit ki is nyomtatott nekem a srac. Ezt a papirt lobogtatva atmentem a kovetkezo boltba, ahol 2420-as arat kaptam. Egy-ket extrat meg megkerdeztem es az iMac, az Eye-TV es az Applecare egyben 2700 lenne, azaz szaz dolcsival tobb mint a gep eredeti ara, csak azt nem tudom kell e ennyiert az a plusz ket ev garancia. Szerintetek?
Nem keves penzrol van szo, de a kovetkezo 4-5 evben akkor megint nem vennek ujat.
(1 AUD most 174Ft korul van)

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4940) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Apám vett egy új Apple iMac 21,5"-os gépet, Nvidia 9400M videókártyásat.

Sehogysem bírok a VGA-ra, a Magic Mouse-ra, és a Wireless háló kártyára drivert találni :(((

Bootcamp Drivers 3.0-t raktam fel, aztán a 3.1-es patch-et (amiben bennevan elvileg a Magic Mouse drivere is) aztán az "imac Late 2009 windows 7 drivers"-t is letöltöttem, abból sem jutottam tovább.

Nnvidia.com-ról letöltött Mobility/Notebook opció alatti 9-es szériára való driver nemjó, azt írja a telepítő hogy ilyen videókártya nincs a gépben.

Ötletem nincs, hogy mivel tudnám feltelepíteni az említett 3 hardvert, anno a 24"-os iMac-emre egy 3.0-s drivers mindenre elég volt :(((

Aki tudja, hogy tudnám megcsinálni, segítsen! :R

[ Szerkesztve ]

(#4941) Nyugdíjas válasza DroneZ^ (#4940) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemkő a faternak az a windóz ;] :DDD

Viccet félretéve nekem a 9400M-el semmi bajom nem volt, meg az Airport-al sem. Tudtommal ugyanazok vannak a Mini-ben is. A Magic Mouse-hoz nem tudok hozzászólni, azzal nem volt dolgom.

De a másik kettő nekem eddig még mindig, és minden gépen ment. Nem értem :F

Nem próbálsz ki egy reinstallt?
Nekem bootcamp driverek nélkül, simán a win7 megtalálta őket amikor még hivatalosan nem is volt támogatva a win7...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4942) DroneZ^ válasza Nyugdíjas (#4941) üzenetére


DroneZ^
őstag

öhm, windows xp van rajta... talán lehet ezért megy a sz0p4s :))

[ Szerkesztve ]

(#4943) TonTomika válasza DroneZ^ (#4940) üzenetére


TonTomika
aktív tag

XMS oldalán az írják, hogy a win sima egy gombos egérnek látja a varázsegeret. :) Szerintem arra nem nagyon lesz driver, hogy teljes értékű varázsegeret kapj win alatt. :( Egy kapcsolódó fórum.

[ Szerkesztve ]

(#4944) varsam


varsam
őstag

Üdv!
NTFS olvasásához mit ajánlotok inkább? macfuse + ntfs3G vagy Paragon NTFS for Mac v7 nevű progit, ez utóbbit most találtam, nem tudom jobb-e mint a másik kettő?

(#4945) Karma válasza varsam (#4944) üzenetére


Karma
félisten

Nekem 64-bites kernellel nagyon nyögvenyelős az NTFS-3G (nem tudok írni), a másikat meg nem ismerem. 32-bites kernelen nagyon jól ment az NTFS-3G is.

“All nothings are not equal.”

(#4946) TonTomika válasza varsam (#4944) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Szia!

NTFS olvasásához semmilyen progi nem kell, mert az OSX alapból lekezeli azt!
Snow leo-t használsz, vagy sima Leopardot? :)

Ha írni akarsz NTFS-t akkor paragont ajánlom, bár az fizetős. Ha Snow Leo-d van, ahhoz van egy terminal paracs, amivel aktiválható az NTFS kezelés!
NTFS meghajtókkal viszont vigyázni kell Mac alatt, MINDEN ESETBEN dismountolni kell, különben tönkremehet az egész ntfs fájlrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#4947) varsam válasza TonTomika (#4946) üzenetére


varsam
őstag

Igen rosszul írtam, írni is akarom, nem csak olvasni. Snow Leo-m van, tehát akkor ehhez nem is kell semmi más, elég a terminal parancs? Le tudnád írni, ha megkérlek, légyszíves.
Jelenleg ntfs3G + macfuse párost használom, de elég lassúnak tartom (max 10MB/s írás - olvasás)
Ha felteszem a paragont, akkor előtte mindenképp dismount-oljam az összes ntfs meghajtóm, ha jól értem, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#4948) TonTomika válasza varsam (#4947) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Igen mindenképpen, sőt takarítsad le az egész NTFS3g-t!

OSX 10.6.X. alatt NTFS írás tutorial

Először is szükségünk lesz az NTFS meghajtó UUID azonosítójára, amit a Disk Utilityben fogunk találni, majd terminálba a következőket írjuk be: csak saját felelősségre!:)

sudo nano /etc/fstab

Itt kérni fog egy jelszót, majd...

UUID="UUID azonosító" none ntfs rw

Ha több meghajtónk van, értelem szerűen több sort kell beírni. Ezután mentsük el fstab néven, majd indítsuk újra a gépet!

Aki pedig nem szereti a terminált az INNEN letölthet egy kis programocskát, ami gyakorlatilag ugyan azt végzi el, mint a két terminál sor.

Forrás: sityak@beszmac

[ Szerkesztve ]

(#4949) DroneZ^ válasza TonTomika (#4943) üzenetére


DroneZ^
őstag

értem. és WLAN és VGA drivert honnan szerezzek? :(((

(#4950) varsam válasza TonTomika (#4948) üzenetére


varsam
őstag

És melyik a jobb megoldás? Paragon vagy a terminalos dolog?
köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.