Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) Cingi1979 válasza Smiley (#37848) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Egyértelmű, hogy a Rampage IV bios rosszúl van beállítva. Kipróbáltam Clover és akkor sincs billenytű sem egér ha betölt a rendszer. EHCI Hand-off próbáltam Disabled vagy Enabled egyik sem segített. De hol kell variálni, hogy működjön az USB a rendszer betöltése után? :U

[ Szerkesztve ]

(#37852) Smiley válasza Cingi1979 (#37851) üzenetére


Smiley
őstag

Kell USBkeymap-ot csinalnod. Asszem a Catalina volt az utolso, ahol mindenfele magic nelkul mentek az USB-k.
https://dortania.github.io/OpenCore-Post-Install/usb/intel-mapping/intel.html

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37853) scdlsc válasza Senator (#37840) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Kell a dGPU játék miatt. Viszont a linkeket eltettem, mert még jól jöhetnek. Köszi.

(#37854) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Köszönöm a visszaigazolásokat, akkor keresek egy 10. generációsat. A Haswellhez képest előrelépés lesz és nem is kerül majd egy vagyonba. :)

(#37855) tlac válasza scdlsc (#37854) üzenetére


tlac
Topikgazda

nagy előrelépésre azért ne számíts

i7-4790K vs i5-10500 cinebench r23-ban win alatt
[link]
1009/4887 Vs. 1204/8217
egy szálon: +19%
több szálon: +68%
magok száma: +50%

(#37856) Smiley válasza tlac (#37855) üzenetére


Smiley
őstag

En is eleg nagy dilemmaban vagyok. 6 eves az 7700k, es honapok ota gondolkozok mi legyen vele. Megfogadtam hogy 3 evente cserelem egy 3 evesre es tartom a lepest a felso kategoriaval olcson, de egyszeruen annyira eleg meg ma is... viszont akkor is 6 eves. Ha megall akkor hulyet kapok mert ez a mindenes gepem a melotol a szorakozasik. En is a 10700k-t neztem a z490-el, de nem tudom, hogy van-e ertelme. Nagy valoszinuseggel ez lenne az utolso Hackintosh itthon. Az IT-s fejem azt mondja, hogy most kell meg cserelni amig mukodik, de felesleges teljesitmenyt venni rohadt nagy hulyeseg. Kb 2 honapja ezen rugozok. :W

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37857) tlac válasza Smiley (#37856) üzenetére


tlac
Topikgazda

én bő éve léptem meg a cserét, elég olcsón sikerült (nagyjából 15k-t fizettem rá)
lehet neked sem kerülne sokba
na meg nem muszáj K-s procit venni, én azokat nem is szívesen venném használtan

(#37858) Smiley válasza tlac (#37857) üzenetére


Smiley
őstag

Jah csak a 7700k valtana a 4440-et a HTPC/Gaming fronton. Ahol az is tovabbra is eleg azokhoz a jatekokhoz amivel jatszom, amire amugy nincs is idom. De ez itt mar tenyleg offtopic.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37859) attilav2


attilav2
őstag

Gépet cseréltem 12. gen-re, windows 11 kompatibilitás miatt, 10.gen-t vagy régebbit nem akartam, hanem új garisat, megkerestem a legolcsóbb b660-as lapot, meg a legolcsóbb 12.gen i3-at, konfig az aláírásoman és az adatlapomon. Elég őreg már a haswell-es gép, féltem hogy tönkremegy alattam. Egyébként az előző haswell es konfigból kettő van, melóhelyről hoztam el selejtezésből(2x Giga B85M HD3 R4+2xi3 4160) az egyik még médialejátszó gépként szolgál a tv alatt, monterey-el(az igp miatt), szóval nem szakítottam teljesen a macOS-sel.
12.gen -re tényleg annyira nehéz efi-t fabrikálni ?
Találtam egy ilyet: https://github.com/luchina-gabriel/BASE-EFI-INTEL-DESKTOP-12THGEN-ALDER-LAKE kiindulási alapnak jó lehet ?
Arra is gondoltam hogy hagyom a fenébe macOS hekkelést az új gépre, veszek az új gépbe egy intel dg1 vga-t(legolcsóbb normális filmezős netezős vga, kínából rendelős) és a haswelles médialejátszó megkapja az rx550-t, akkor átrakhatom bele a sonoma-s ssd-t(amit itt van az új gépbe bekötetlenül). Bár kicsit tartok a dg1-től mert állítólag csak bizonyos lapokkal ad a biosban képet, és néha a biosba be kell mennem.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37860) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!
Keresővel alig találtam pár bejegyzést de azért reménykedem, hogy vannak már többen, akik proxmox alatt használják a macos-t.
Én már több telepítésen is túlvagyok, megy a Ventura nVidia GTX 770 kártyával de az a gondom, hogy ha elmegy aludni a rendszer, akkor onnantól már csak a reset segít. Látszólag feléled de nincs kép.
Ha esetleg van itt olyan aki már megoldotta a sleep kérdést proxmox alatt, kérem jelezze.
Köszi előre is.

.: Aláírás helye :.

(#37861) tlac válasza Traptor (#37860) üzenetére


tlac
Topikgazda

én szívesen venném ha írnál róla a topikban, hogy miért jó ez, hogyan működik, mire használod, hogyan telepítetted rá, van-e hardveres gyorsítás, stb.

(#37862) scdlsc válasza Traptor (#37860) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Rá kellett keresnem, hogy mi az a proxmox, de engem is érdekelne picit bővebben.

(#37863) Smiley válasza Traptor (#37860) üzenetére


Smiley
őstag

Proxmox-ban nem vagyok otthon, de ugye itt pcie passthrough van ha jol gondolom, es ilyenkor szerintem sleep alatt visszakerul ez a device a host-hoz. A guest felebresztese elott ezt valahogy ujra initialize kellene. Mivel itt eleg sok helyen lehet hiba, en a sleep-et kiprobalnam ugyanigy passthrough-val egy barmilyen linux guest-el. Ha ott jo akkor a kvm megcsinalja rendesen, es akkor az osx oldalon lesz a gubanc.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37865) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Van most olyan angol-magyar szótár amit jól be lehet hekkelni a rendszerbe? Persze jó lenne, ha ingyenes is lenne :) Köszi!

(#37866) Smiley válasza scdlsc (#37834) üzenetére


Smiley
őstag

Meg is jott kinabol, a handoff-hoz kellett egy iCloud logoff&logon, ezt leszamitva plug&play. :) Koszi a tippet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37867) orko


orko
tag

Sziasztok!
Apple Cinema Display 30 használható hackintoshal? Dual DVi- DisplayPort, vagy Dual DVI-HDMI átalakítóval?

(#37868) tlac válasza orko (#37867) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha van tuti megfelelő átalakítód, akkor nem látom, hogy miért ne menne

(#37870) attilav2


attilav2
őstag

Sikerült elindítanom a még korábban, haswell i3 4160, giga B85M-HD3-R1, -en telepített sinomát az új gépemen, ami i3-12100f, asrock b660m-hdv.
Ezzel az efi-vel https://olarila.com/files/OPENCORE1/EFI.OpenCore.Alder.Raptor.Lake.zip
Ezt kiegészítettem egy B660M-HDV-re készített -efi-ből vett usb map-el, https://github.com/dclive/B660M-HDV-i5-12400F-Hackintosh (usbports.kext) és a bluetoolfixup.kext-el h működjön a csr bt dongle-m.
Az Asrock B660M-HDV-re készült efi-vel nem indult el a sonoma, ellenben az általános raptor lake olarila efi-vel egyből elindult.
A vga nem változott, maradt az RX550.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37871) tlac válasza attilav2 (#37870) üzenetére


tlac
Topikgazda

az a proci egész ideális hozzá, mert pont az igp, meg az efficient magok hiányoznak belőle, amikkel amúgy is gondban lenne a macos

sleep működik?

(#37872) attilav2 válasza tlac (#37871) üzenetére


attilav2
őstag

sleep működik?
Nem próbáltam még.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37873) attilav2 válasza tlac (#37871) üzenetére


attilav2
őstag

Lehet hogy azért nem indult el a B660M-HDV-re "optimalizált" efi-vel, mert aki készítette az i5-12400f-re szabta az efi-t, és abban vannak efficient magok, a 12100f-ben meg nincsenek ?
Az olarila féle efi meg lehet csak a P magokat használja, ezért működik ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37874) tlac válasza attilav2 (#37873) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem néztem meg az efi-ket, azt majd te megnézd és visszaírsz, de a doksi a ProvideCurrentCPUInfo-ra hivatkozik, annak meg van némi hatása az alder lake-re is

ProvideCurrentCpuInfo
Type: plist boolean
Failsafe: false
Requirement: 10.4 (10.14)
Description: Provides current CPU info to the kernel.

This quirk works differently depending on the CPU:

- For Microsoft Hyper-V it provides the correct TSC and FSB values to the kernel, as well as disables CPU topology validation (10.8+).
- For KVM and other hypervisors it provides precomputed MSR 35h values solving kernel panic with -cpu host.
- For Intel CPUs it adds support for asymmetrical SMP systems (e.g. Intel Alder Lake) by patching core count to thread count along with the supplemental required changes (10.14+). Cache size and cache line size are also provided when using 10.4 as Intel Penryn and newer may only have cache information in CPUID leaf 0x4 which is unsupported by 10.4.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37875) attilav2 válasza tlac (#37874) üzenetére


attilav2
őstag

Nem volt köze a cpu-infonak a nem induláshoz, a biosban a clever access memory-t(rebar) kikapcsoltam és indult egyből a B660M-HDV-re optimalizált efi-vel a rendszer :)
A rebar-t ki akartam kapcsolni már korábban is, de nem ilyen néven hanem clever access memory-ként van a biosban, jobban kellett volna figyelnem a leírásra.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37876) tlac válasza attilav2 (#37875) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha használsz win-t is a gépeken játékokhoz, akkor inkább bekapcsolva hagynám és opencore-ból tiltanám le (ResizeAppleGpuBars)

(#37877) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Üdv mindenkinek! Van egy MSI Z170A Gaming Pro Carbon alaplap. Pendrive szeretném indítani de nem látja az EFI mappát. Konkrétan nem indúl az EFI-ről. Az EFI határozottan jó mert ASUS alaplap látja és indúlna is róla de nyilván nem lenne jó neki és nem is azt akarom indítani. Van itt valaki akinek hasonló alaplapja van és tudna segíteni? Windows Pendrive telepítőről indúlna mert kipróbáltam. Kiírtam egy Olarila High Sierra telepítőt ami tartalmaz EFI mappát de arról sem indúl. Érdekes módon látja az EFI-t és indúlna is róla ha SSD vagy HDD-n van az EFI. Ezt onnan tudom, hogy telepített Monterey, Ventura és Sonoma van de egyikben sem az MSI Z170 EFI van. Arra pedig nincs időm és energiám, hogy a telepített rendszerekben cserélgessem az EFI mappákat főleg nem úgy, hogy átkellene rakni a működő ASUS lapokba cserélni vagy módosítani a Z170 MSI EFI mappát. Minden segítséget előre is megköszönök!

(#37878) tlac válasza Cingi1979 (#37877) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy készítetted a pendrive-ot?
mi a pontos jelenség?
partíciós séma, fájlrendszerek, van-e boot.efi rajta, bios hogyan van beállítva, stb.
ezeken kellene végigmenni

(#37879) Cingi1979 válasza tlac (#37878) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Van Olarila EFI és van az enyém amit én készítettem. Egyik sem indúl de érdekes módon az ASUS indúlna mindkettővel! Értelemszerúen a pendrive Fat32. Az MSI bios pedig nem igazán egyértelmű számomra. Na ez a probléma. Feltételezem hogy hasonló beállításokat használ minz az ASUS vagy a Gigabyte. Mert Giga lapot is tudok indítani megfelelő EFI-vel. Ráadásúl sem Legacy sem pedig UEFI módban nem indúl. Kiválsztom F11 az USB és csak egy fekete képernyő mosolyog rám! :W

(#37880) Smiley válasza Cingi1979 (#37879) üzenetére


Smiley
őstag

Figy en nem akarok belevau, de ez igy ossze-vissza masolgatva biztos nem lesz jo. Vagyis 10x annyi idot fogsz elbaszni az egesszel, mint ha szepen vegigolvasnad az opencore guide-ot.
https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/prerequisites.html

Szoval en azt javaslom, idot sporolva magadnak, hogy ez alapjan keszitsd el az installer-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37881) Cingi1979 válasza Smiley (#37880) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Lehet, hogy valamit kihagytam a kommentből? Vegyük át még egyszer. Készítettem egy Asztali SkyLake OC EFI mappát a Dortania leírása szerint. Ezt az EFI-t nem tudom indítani az MSI Z170A Gaming Pro Carbon alaplappal. Beállítottam a biost AHCI mód beállítva Secure boot letiltva. Próbáltam indítani de nem töltötte be az OC-t az alaplap. Ezért kicseréltem az EFI-t egy OLARILA SkyLake EFI-re azzal sem indúl az alaplap mert be sem tölti az OC-t. Ezért próbáltam ki az EFI-t ASUS lappal ami indúlt ezzel az EFI-vel. Az indító OC EFI pendrive van. Eddig még nem találkoztam ilyen problémával annak ellenére hogy készítettem saját OC EFI mappákat különböző chipset alaplapokhoz. A teljesség igénye nélkűl LGA775 Sonoma Legacy , 1366 Sonoma Legacy X79, X99 és x299 UEFI lapokat indítottam sikeresen. Tehát az EFI amit én készítettem az indúl mert ASUS alaplap betölti de nyilván nem ahhoz készítettem mert egy 1155-ös lappal teszteltem a SkyLake EFI-t. Tehát a Probléma az hogy az MSI LGA 1151 SkyLake nem tölti be az OC-t. Na ez a gond.

(#37882) Cingi1979 válasza Smiley (#37880) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Annyi előrelépés történt, hogy betöltötte az EFI-t az alaplap. Nem tudom mi történt de elindúlt. Most egyenlöre kernel pánik de majd kijavítom. Köszi a segítséget! :R

(#37883) Smiley válasza Cingi1979 (#37882) üzenetére


Smiley
őstag

Igy mar sokkal vilagosabb persze.
Az van, hogy ezek az ilyen nagyon gamer lapok Windows-hoz keszulnek, az Asus pl annyival jobb fej, hogy van nala Boot Priority es itt lehet valasztani hogy Windows vagy Other OS. A tied valszeg csak a windows boot file-okat scenneli. Nem kell aggodni, csinalsz egy FAT32 pendrive-ot azon letrehozod a /efi/boot/ mappat es raksz bele egy EFI shell-t elnevezve bootx64.efi nevre.
Itt a legfrissebb Itt mar el is neveztek neked, de latni fogod az .iso-ban a strukturat.

Aztan ha ez megvan akkor elinditod az EFI shell-t.
Itt egy nagyon jo leiras arrol, hogyan tudsz hozzaadni uj Boot entry-t a BIOS-hoz.
Hozzaadod, reboot es ott lesz a bios-ban mint boot option.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37884) Cingi1979 válasza Smiley (#37883) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Minden OK! Köszi a segítséget! Menetközben jöttem rá hogy ez egy elb@szott proci :W De nem fogott ki rajtam! :K [kép]

(#37885) tlac válasza Cingi1979 (#37884) üzenetére


tlac
Topikgazda

mi volt a megfejtés?

(#37886) Cingi1979 válasza tlac (#37885) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Konkrétan én sem tudom de ami biztos hogy foltozni kell a Celeron procit. Mert ugye a Celeron proci OFF. Cserélgettem az EFI mappákat és az egyikkel indúlt a lap csak éppen kernel pánik volt. Rákerestem a Google és találtam az elitemacx86. fórumon egy útmutatót. Ez segített és azonnal indúlt az OC :CAmi viszont tény, hogy nincs egyéb OP rendszer választási mód az MSI alaplapoban. :W

[ Szerkesztve ]

(#37887) r3dsnake válasza Cingi1979 (#37884) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Milyen progi a legutolsó?

(#37888) tlac válasza Cingi1979 (#37886) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt azért jó lenne ha kinyomoznod, hogy mi segített, mert könnyen következőnek is bele fogsz futni a hibába
pl. sok lap azt csinálja, ha lehúzod róla vinyót/ssd-t, akkor elfelejti, hogy milyen boot entry-k voltak az uefi nvram-jába beállítva

Ami viszont tény, hogy nincs egyéb OP rendszer választási mód az MSI alaplapoban.

az nem biztos, hogy probléma, sőt egy régi Gigabyte z87-ban, konkrétan a win kiválasztásával lehetett csak értelmesen át tenni uefi módba

de korábban egy msi z87-re tettem macos-t, annak is puritán volt a biosa, sőt az még régebbi lap is, mint a tied
ahogy én is utaltam rá, meg Smiley is, az /EFI/Boot/BOOTx64.efi (opencore legyen a tartalma, ne a winé) létezése megoldja a problémát a legtöbb esetben
erre szokott tudni fallback-elni a legtöbb bios

[ Szerkesztve ]

(#37889) Cingi1979 válasza r3dsnake (#37887) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Sensei :K

(#37890) scdlsc


scdlsc
aktív tag

A gép bootolásakor manuálisan választom ki a betöltendő rendszert, a Windows 10 mégis feldobja ezt az ablakot. Telepítsem? Ha nem, akkor hogyan blokkoljam? (Mi a funkciója?)

(#37891) tlac válasza scdlsc (#37890) üzenetére


tlac
Topikgazda

talán ez segíthet
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37892) Furymaxx


Furymaxx
tag

Sziasztok
vállalna MONTEREY telepítést valaki Dell Latitude 5480-ra?
Processzor i5 6200u
Memória 8Gb DDR4
Kijelző 14" Full HD 1920x1080
háttértár 256Gb SSD
grafika Intel 520
[link]

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37893) tlac válasza Furymaxx (#37892) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld meg magadnak
ha ezt az előre elkészített efi-t akarod használni, akkor nagyon egyszerű dolgod lesz
csinálni kell egy macos telepítőt, meg rátenni a cuccost

[ Szerkesztve ]

(#37894) Furymaxx válasza tlac (#37893) üzenetére


Furymaxx
tag

nekem nem sikerül mert kezdő vagyok az OSX-ben
ezért kéne a segítség

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37895) tlac válasza Furymaxx (#37894) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha tényleg szeretnél macos-t pc-n használni, akkor neked kell kitaposni az ösvényt, máskülönben örökre kezdő maradsz benne
de ha csak win-től akarsz szabadulni, akkor egy linux-szal is sokkal könnyebb dolgod lenne

igazság szerint a hozzászólásaidból nem sok minden derült ki

[ Szerkesztve ]

(#37896) Furymaxx válasza tlac (#37895) üzenetére


Furymaxx
tag

Magát az oprendszert szeretném kipróbálni de ezért nem akartam venni egy "MEKKET"
a DELL lapi adott és gondoltam kezdetnek jó lesz
és bizom benne hogy talán segít valaki

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37897) tlac válasza Furymaxx (#37896) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha azt szeretnéd, hogy valaki megcsinálja helyetted, akkor hardveraprón kell feladnod egy hirdetést hozzá

ha pedig mégis te magadnak szeretnéd, akkor itt van egy egész topik segítségnek használhatod az összefoglalót (bár elég régen nem lett frissítve), kereshetsz a topikban, kérhetsz segítséget, hogy hol akadtál el pontos hibaleírással

[ Szerkesztve ]

(#37898) Furymaxx válasza tlac (#37897) üzenetére


Furymaxx
tag

ok
köszi

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37899) naja válasza tlac (#37897) üzenetére


naja
aktív tag

Most olvasom az összefoglalót. Ez a kedvenc részem:
Töltsük le a teljes macOS Monterey telepítőt az App Store-ból
Ez egy kezdőnek azért lehet, hogy egy kicsit nagy lépés. Bár igaz, hogy kicsit feljebb ott van, hogy szükség lesz majd: "• macOS-t futtató rendszerre (ez lehet virtuális gép is), vagy Internet Recovery telepítőhöz Windows-ra"

Ezek fényében jól sejtem, hogy az összefoglaló nem segít egy csak Windowssal vagy Linuxszal rendelkező kezdőnek?

(#37900) tlac válasza naja (#37899) üzenetére


tlac
Topikgazda

van ott az összefoglalóban egy ilyen is

2. macOS telepítő USB létrehozása
(macOS Internet Recovery telepítő Windows alól való létrehozásához kattints ide)

(persze az is frissítésre szorulna, meg valószínűleg már van egyszerűbb módszer is)

de manapság már több megoldás is van arra, hogy linux vagy win alól megoldjuk
az "ősi" időkben, mint a tüzet, úgy kellett őrizni, hogy legyen egy bármilyen, de futó osx-ed, mert anélkül tényleg nem tudtál telepítőt csinálni

[ Szerkesztve ]

(#37901) Furymaxx


Furymaxx
tag

Itt elakadtam (Monterey)

[ Szerkesztve ]

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37902) attilav2 válasza naja (#37899) üzenetére


attilav2
őstag

Linux alatt, ha van elég memória, (16gb+ erősen ajánlott, 8gb-al nagyon nyögve nyelős lesz) a Quickemu qemu wrapperrel fel lehet húzni egy előre konfigurált macOS VM-et, aminek odadható a fizikai usb és meg lehet alatta íratni a telepítőt, lassú lesz de nekem működött. Így csináltam az első macOS telepítő pendrive-omat.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37903) Furymaxx válasza Furymaxx (#37901) üzenetére


Furymaxx
tag

siker

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37904) naja válasza Furymaxx (#37903) üzenetére


naja
aktív tag

Ügyes vagy! Ez gyors volt, de tényleg. Nekem durván sokkal több idő kellett az első lépésektől az első működő OS X-ig. Bár akkor még kicsit másképp mentek a dolgok.

Jó felfedezést!

[ Szerkesztve ]

(#37905) Furymaxx válasza naja (#37904) üzenetére


Furymaxx
tag

Köszönöm

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#37906) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Haverom megkért, hogy varázsoljak neki egy hacklit, mert megkapta tőlem a régi gépemet, ami anno nativan futtatta. Egy 3. gen intel proci z77-es alaplappal. Maverickset meg yosemite-ot probáltam letölteni, de nem jártam sikerrel pendrive készítésekor, mert azt írja h hibás a dmg. Valaki tud pmbe működő linket küldeni? Több verziót is már leszedtem. Azt hittem, hogy majd pikk-pakk megcsinálom macbookon, de nem jártam még sikerrel. Köszi :R

(#37907) Cingi1979 válasza Lazika (#37906) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Szia! A 3.gen proci nativan támogatja a Monterey-t. Szerintem próbáld meg azt. Esetleg az Olarila oldalán találsz linket az említett OS-hez. Maverick és Yosemite.

(#37908) tlac válasza Lazika (#37906) üzenetére


tlac
Topikgazda

töltsd le ezzel
[link]

(#37909) 1thousand977 válasza Lazika (#37906) üzenetére


1thousand977
csendes tag

Szia!

Én a népszerűbb/biztonságosabb gibMacOS-t ajánlanám. Jelenleg a macOS High Sierra-tól (10.XX) a mai macOS Sonoma-ig (14.XX) tudsz letölteni vele macOS-eket.

Ahogy Cingi1979 is írta az ivy bridge processzorokkal a macOS Monterey-el (Service: ON) próbálkozz inkább...

ps.: sokáig írtam, tlac megelőzött... :D

[ Szerkesztve ]

(#37910) attilav2 válasza Lazika (#37906) üzenetére


attilav2
őstag

Avx2 lehet hogy kell(hogy rendesen működjön a grafikus gyorsítás), az meg ha jól tudom nincs a 3.gen-ben. Haswell refresh-től van avx2 azthiszem. Valahol azt olvastam hogy az avx2 hiányát OCLP(opencore legacy patcher)-rel meg lehet oldani.
Nekem i3 4160 igpu-ján fut monterey, de nincs benne sok köszönet, bele bele futok fagyásokba, igaz 15-30 perc várakozás után magához tér a rendszer(újra be kell jelentkezni). Főleg új program telepítésekor, új hardver csatlakoztatásakor van fagyás. Böngészés, youtube-ozás közben viszonylag stabil a rendszer. Erre számíts ha igpu-val használod. Legjobb lenne egy támogatott polaris magos radeon-t szerezned, úgy már teljesen stabil,(bár esetedben az avx2 hiánya okozhat meglepetéseket).

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#37911) Cingi1979 válasza attilav2 (#37910) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

iGPU-t soha nem próbáltam de ez a dGPU sem támogatott és OCLP után tökéletesen működött.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.