Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-12 12:27:04

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) zsozsa74 válasza bence1885 (#66499) üzenetére


zsozsa74
senior tag

És ráadásul, egy pár dolog olcsóbb is nála, mint kintről. Nem minden, de akad.

Nekem is csak jó tapasztalatom van vele.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#66502) GalaHU válasza bence1885 (#66499) üzenetére


GalaHU
őstag

Szívét-lelkét beleteszi a srác, remélem sikeres lesz a vállalkozása, mert nagy szükség lenne végre egy rendes hazai boltra.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#66503) zsalesz válasza GalaHU (#66502) üzenetére


zsalesz
tag

Így legyen! :R

(#66504) kzolee216 válasza bence1885 (#66499) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Még egy plusz pont a SimHome-nak. Rugalmasok, segítőkészek és egyből válaszolnak bármi kérdése lenne az embernek. Én visszatérő vásárlójuk leszek ;)

(#66505) kozmy


kozmy
őstag

Csak a Simagic :DDD :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#66506) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Kezdésnek egyáltalán kipróbálni, hogy mennyire érdekli az embert a téma mit ajánlanátok? Szerintem alapból használtan néznék valamit, ha nem jön be akkor ne bukjak nagyot rajta.

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#66507) shteer válasza freelanced (#66506) üzenetére


shteer
titán

Egy használt de jól működő Logitech DFGT-t (Win10-ig támogatott) :) 30k körül lehet találni mostanában - ha nem jön be, továbbadod

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#66508) zsalesz


zsalesz
tag

Felmerült egy kérdés. A GT Neo simhub által is támogatott a led-ek tekintetében. Ha a simhub-ban akarom testreszabni a ledeket akkor kell a maglink?
:K

(#66509) bence1885 válasza freelanced (#66506) üzenetére


bence1885
tag

Simtechtoolnál kitudod próbálni a szimezést. Mostananában nyitott.

(#66510) shteer válasza bence1885 (#66509) üzenetére


shteer
titán

Vagy az :K SimTechCool

..szerintem jónak tűnik

(#66511) bence1885 válasza zsalesz (#66508) üzenetére


bence1885
tag

Igen kell, ugyanis USB-n keresztül kommunikál a Simhubbal.

(#66512) freelanced válasza bence1885 (#66509) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, ránézek.

Olyan 150-ig bezárólag amúgy, a jövőre nézve merre érdemes nézelődni mostanában, ha beválna? Avagy mi a standard szett mostanában, anélkül, hogy a vásárlás után rövidesen cserélni kéne, vagy lényegesen sokat kéne költeni rá? Csak kiváncsiságból egyelőre, megnézem az ajánlott helyet. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#66513) GalaHU válasza freelanced (#66512) üzenetére


GalaHU
őstag

150k sajnos ebben a műfajban nagyon a belépőszint lett, kb 10 éve javasoljuk a Thrustmaster T300-at, abból már vannak olyan bundle-k amiben vállalható a pedál és jobb a kormányperec. Kis szerencsével ennyiből ki lehet fogni RS GT kivitelt újonnan (most 156k az Alzánál) használtan pedig jóval olcsóbban.

Fanatecnél ez nem rossz beugró 400Euroért (plusz posta): [link]

De az igazán tuti, 3 pedállal ez 800-ért: [link]

Aztán innen meg a határ a csillagos ég! :)

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#66514) Találtgyerek válasza freelanced (#66512) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én a Fanatec R2R-t választanám, amit Gala is linkelt. Az alatt szerintem csak használtat érdemes venni.

06-3o/9759I39

(#66515) kzolee216 válasza freelanced (#66512) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem van egy TGT2-m. Pár napja raktam fel hwaprora. Ha gondolod lesd meg a hírdetéseim között.

[ Szerkesztve ]

(#66516) zsalesz válasza bence1885 (#66511) üzenetére


zsalesz
tag

Köszi! :R

(#66517) Bandit21 válasza GalaHU (#66513) üzenetére


Bandit21
addikt

A 400 és a 800 eur közé meg oda ajánlom én azt, hogy:

5 nm csl dd bázis 200 eur
Csl lc pedál 200 euró
Meki kormány 200 euró

És akkor bár nem 400 de van lc és már egy jobb perec.

Aztán posta jön mindre meg a ,400/600 nal a Tomi táp itthon a 8 nm -hez.

Amíg az alap r2r 450 eur postával addig én nyugodt szívvel nem tudom ajánlani a t300-at akkor se ha rs GT.

Igaz az alap 50 el a 3 pedálos meg 25 el olcsóbb de sehol nincs már az alap csl dd-hez sem.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#66518) Laby


Laby
őstag

32:9-es monitor vásárlás előtt vagyok, jelenleg 21:9-et (LG UltraWide 34GL750-B)használok.

Mivel eddig sem volt extra vágyam a nagy felbontás, meg 4K meg a nem tudom hány K, ezért most is maradnék a kisebb felbontás mellett. Jobban zavar hogyha fps/hz hiányom van, és szaggatva látom a képet, mintsem HD felbontás.
3080TI a 32:9 nagyobb felbontásokhoz amúgy is csirke lenne gondolom már?!

AOC AGON AG493QCX , ASUS ROG Strix XG49VQ
Ezeket találtam ami már adná a 32:9 előnyeit, de talán mégsem kéne atomerőmű hozzá, viszont egyik sem G-sync-es.
Gondolom G-sync nélkül cseszhetném, ugye?

Ha pedig g-sync is feltétel, akkor már ugrik a kisebb felbontásom, ezzel nem csak az FPS-em de a pénztárcám is jelentősen csappanni fog a fentiekhez képest:

AOC AGON AG493UCX2 , LG 45GR75DC-B , LG UltraWide 49WQ95C-W

Szóval ezzel a témával kapcsolatban van valakinek tapasztalata, vagy valami plusz infó amivel helyes útba tudna igazítani?
Kell a g-sync? Jól gondolom, hogy nekem optimálisabb lenne a kisebb felbontás?

(#66519) Bandit21 válasza Laby (#66518) üzenetére


Bandit21
addikt

A felskalazas miért nem játszik? Bakker nekem egy 6650 xt van, ahhoz képest a 3080ti egy atomerőmű.

Szerintem gsync, nagyobb felbontással és skalazd fel.

Hz/FPS marad így is.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#66520) Laby válasza Bandit21 (#66519) üzenetére


Laby
őstag

Nincs szükségem felskálázásra, nekem pont az lenne a lényeg hogy ne legyen nagy felbontásom, nincs szükségem rá grafikailag. Inkább elég lenne 1080p 32:9-ben és akkor gazdagon maradna fps is, és bőven jó kinézetre is, csak 1080p-ben nem látok olyan monitort ami g-sync-es lenne.

(#66521) Bandit21 válasza Laby (#66520) üzenetére


Bandit21
addikt

Én is kerestem és nem volt én erre gondolva írtam hogy ha 34 és gsync a terv akkor az nem lesz 1080 -ban.

Akkor meg muszáj lesz a nagyobb felbontás az meg ha kell az FPS a felskalazassal megy. Vagy egy 4070 super -el.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#66522) András12345 válasza Laby (#66518) üzenetére


András12345
aktív tag

Mindig is azt mondom, amit most fogok, ennyi pénzből bőven kapsz három 2560x1440p 144hz monitort, talán 32"-t is, nem csak 27"-ost (a 49" monitorok a 27" monitorok magasságával egyeznek meg), álványostól, több lesz a látómeződ, ellenben 32/9-el ugyanúgy nem látszik a jobbos tükör, szerintem rondán tud torzítani széleken. Magyarul nincs értelme. Esetleg ha kizárólag Formula autókkal mész, mert ott keskeny az autó, és teljesen középen vagy. De oda is jobb a tripla.

Felbontással kapcsolatban, nekem 3090 (ami valami 0.2%-al erősebb csak a 3080ti-nél) mellett van a három 1440p 144hz, beállításokkal kicsit játszva tud 80-90 felett stabilan, mindenféle upscaling bs nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#66523) Laby válasza András12345 (#66522) üzenetére


Laby
őstag

Az a bajom a 3 monitorral, hogy egyrészt sokkal több helyet foglal, kell neki állvány, általánosságban még erősebb gép, idegesít a káva még a bezel cuccal is.
A legfőbb érv, hogy 1 monitort használok fps játékhoz is, böngészéshez is íróasztalnál. Ha pedig szimulátorozok, akkor csak áttolom a mellettem levő cockpit-em elé.
Na ezzel megszűnne ez a sarkom 3 monitorral, és nem is férnék el. Plusz ezekhez jön a többi fenti írt negatívum.

Azt néztem hogy nem lesz akkora látómezőm, mint 3 monitorral, de mégis ez tűnik élhetőbbnek, egyszerűbbnek és mégis egy ideális előrelépésnek.

(#66524) DiszNóÓl válasza Laby (#66518) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Freesynces működik elvileg nvidia kártyával is.
asusnál írja is:
Supports both Adaptive-Sync with NVIDIA GeForce* graphics cards and FreeSync with AMD Radeon graphics cards *Compatible with NVIDIA GeForce GTX 10 series, GTX 16 series, RTX 20 series and newer graphics cards

HATER

(#66525) RobbyJr válasza Laby (#66520) üzenetére


RobbyJr
őstag

49-es monitoron az 1080p-s felbontás bűn ronda, és még finoman is fejeztem ki magam.
Erősebb kártya kell, ha mindent magas beállításon akarsz játszani, vagy pedig használod rendesen natív felbontáson, és lejjebb veszel 1-2 grafikai effektet.
AMD-ből egy 7900XTX maximálisan kiszolgál, vagy pedig egy RTX4080.

Tűéles kép sokkal élethűbb hatást ad játék közben, mint egy lebutított felbontás. Nagyon pixeles lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66526) Laby válasza RobbyJr (#66525) üzenetére


Laby
őstag

Ugyan ezt mondták a 21:9-es 1080p 34" monitorra is, de én semmi csúnyát nem látok benne.

(#66527) RobbyJr válasza Laby (#66526) üzenetére


RobbyJr
őstag

Próbáld ki egy 49-es monitornál, az teljesen más szélességben, annál nagyon csúnya lesz.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66528) biker válasza Laby (#66520) üzenetére


biker
nagyúr

van freesynces tucatszám, vegyél olyat

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#66529) fatal` válasza Laby (#66518) üzenetére


fatal`
titán

Freesync (gsync compatiblenek hívja az nvidia, működik egyébként nem támogatott monitoron is, én használtam így) is megy már nv-n jóideje, nem kell gsync.

(#66530) Laby


Laby
őstag

Na ez jó hír, erről lemaradtam. :) Akkor kitárult a világ, köszönöm! :)

(#66531) Gigi01 válasza Laby (#66523) üzenetére


Gigi01
őstag

Én is ezért nem triplát vettem.Oled alá viszont nem adnám,de ez én vagyok.
Hellblade II is gyönyörű rajta korom sötétben.

[ Szerkesztve ]

(#66532) GalaHU válasza RobbyJr (#66525) üzenetére


GalaHU
őstag

De ha vesz erősebb kártyát, akkor már nem is kell kukázni a VR-t...

22-es csapdája ez Laby, akárhogyan is nézzük! ;)

De egyetértek a többiekkel, ekkora méretben a 1080p-t felejsd el, ronda lesz. Nyugodtan vegyél freesyncest, az is pompás lesz!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#66533) Laby válasza GalaHU (#66532) üzenetére


Laby
őstag

Kiábrándultam a VR-ból most a Quest 3-mal. Biztos van olyan ami frankó (Camaro fűz egy ideje, hogy hozzunk össze egy randit, ott biztos megváltozna a véleményem), viszont akkor 800 ezerért venni egy VR szemüveget, meg még minimum 500-ért gépet frissíteni az nagyon nem járható út nekem. :D

Várok a VR-ral még aztán pár éven belül rápróbálok újra, hátha addigra megfizethető kategóriában is még nagyobb előrelépés lesz.

(#66534) Géjza válasza Laby (#66533) üzenetére


Géjza
őstag

Hamarosan elvileg rápróbálok egy P4-re, kiváncsi vagyok mennyire jön majd be, milyen lesz (a beszoktatás után). Most brutál látványvilággal tolom ACC-t (epic felett wqhd-ben), azért lélekben felkészültem, hogy látványvilágban lesz visszalépés. Immerzióban meg előre (ha bírja a gyomrom majd :DDD).

32:9-es monitorokat nézegettem én is, használtan 300k körül vannak épkézlábok (kis felbontást 49"-es méretben felejtsd el). Aztán néztem videókat, hogy mekkora a FOV 21:9-ben, 32:9-ben, 3 monitorral. És itt volt az, hogy dobtam a 32:9-et. Mert amennyibe kerül, egy 3 monis setuphoz képest kevés amit nyújt. És így jött képbe VR (ti ajánlásotokra), 100 körül talán lesz egy P4, ami aprópénz mind a 32:9-hez, mind a 3 monitoros setuphoz képest. És némileg kisebb helyet is foglal, mint a 49" vagy 3x27" (vagy 3x32"). :D

[ Szerkesztve ]

(#66535) GalaHU válasza Laby (#66533) üzenetére


GalaHU
őstag

A VR alatt csak az iRacingot érted meg az ACC-t... ÉnVersenyzekben nincs praxisom, de az ACC-hez egyszerűen sovány a kártyád, már többen is leírtuk. Sajnos oda 4080 kell minimum, nekem 4090-el tök jó a kép, 90Hz-en. Szóval nem kell 800k-s szemcsi, elég ha csak a felét a kártyacserére dobod és minden röpül mint a sasmadár. Ha kibírod őszig amikor megjönnek a 5090-es kártyák, dobálni fogják a kifutó 90-eseket.

A Quest3 már most is az egyik legjobb (ár-érték alapján verhetetlen) HMD, egy AMS2 lefolyik a lencsékről olyan éles és tiszta, de írhatnám a moddolt AC-t is. Szóval a technológia tudja, a többi az ACC f@szsága.

Ha már úgyis jössz Camaro-hoz, ugorj egy kerülettel tovább és én is megmutatom a motyót. :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#66536) RobbyJr válasza Géjza (#66534) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nyilván egy 3 monitoros több FOV-ot nyújt, de oda kizárólag nV kártya való, plusz macerás az elején beállítani, hogy minden a helyére kerüljön tökéletesen. Nagyobb felbontást kapsz, így erősebb kártya is kell. Sokakat zavar a monitor sarka, még bezel cuccal is.

Egy 32:9-es meg nagyon egyszerű beállítani, tökéletesen működik AMD / nV kártyán is, kisebb hardvert igényel.
A lényeget látod ami a FOV-ot illeti, meg 1-2 gombbal ugyanúgy oldalra tudsz nézni.
Rengeteg profi simes tolja ilyen monitorral, szóval nem lehet annyira rossz.

Én is próbáltam már 3x32"-es setupot, de nem érzem hogy a 49-es sokkal rosszabb lenne, nekem amúgy is jobban bejön az utóbbi. :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66537) Laby válasza GalaHU (#66535) üzenetére


Laby
őstag

ACC-hez értem hogy sovány a kártyám, de van egy rakás videó a youtube-on ugyan ilyen kártyával mindegyik arról szól hogy mennyire brutálisan szép és hogy állítsd be...stb. Próbáltam sokfélét, de nálam mindegyik borzalmas iRacinghoz képest.
iRacing amúgy tök szép, de Q3-mal távolra borzalmas, de az meg a Q3 miatt van ahogy olvastam, Reverb-ben nem volt ilyen ha emlékeim nem csalnak.

Ráadásul ACC-ben hogyha felrakok mindent full-fullra akkor kb semmi fps-em nem lesz, de semmi fps-el körbe nézve sem szép.

Camaro-val még nem jutottunk odáig hogy legyen kiválasztott nap is, de előbb-utóbb megszüljük azt is. :) Ha így lesz, akkor lehet lecsapok rád is. :D

(#66538) proci985 válasza RobbyJr (#66536) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Nyilván egy 3 monitoros több FOV-ot nyújt, de oda kizárólag nV kártya való
Ezt kifejtened?

10+ eve hasznalok 3monitoros setupokat, ami jellemzoen AMD volt.

7900XT kb megbirja 7680x1440pben ultran 60fpssel a WRC24et ami azert eleg szep teljesitmeny. 7900XT/XTX paros raszterben eros, marpedig harom kijelzore az kell es nem RT.

3x32" mondjuk helyigenyre tenyleg szurrealis

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66539) RobbyJr válasza proci985 (#66538) üzenetére


RobbyJr
őstag

Elbírja, de a magas fps alacsony késleltetés nálam szempont. Szóval én 60fps-el nem játszom. Lassabb köröket futok vele. Minimum 130-140fps kell, hogy szép folytonos legyen számomra.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66540) proci985 válasza RobbyJr (#66539) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez oke, de ahogy nezem egy 4090 sem annyival gyorsabb egy 7900XTXnel ebben az esetben, hogy meglenne a dupla fps, emiatt nezem, hogy miert kizarolag NVidia.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66541) JulesTS válasza proci985 (#66540) üzenetére


JulesTS
őstag

Szimulátoroknál csak szívás van a Radeonokkal.

(#66542) proci985 válasza JulesTS (#66541) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

oke, egesz biztosan, bar tulajkent meg mindig nem tudom mirol beszeltek

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66543) RobbyJr válasza proci985 (#66540) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az AMD-t egyszerűbb beállítani 3 monitoros setupnál, én mindenkitől ezt hallottam.
Egy monitoros van nekem, és oda tökéletes az AMD, nekem nincs semmi bajom vele.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66544) András12345


András12345
aktív tag

Elméletileg egyszerűbb beállítani a Radeon szoftverben a 3 monitort, az Nvidia Surroundhoz képest, ami egy hisztis szemét szar megoldás. Ha nem teljesen megegyező cikkszámú, ÉS verziójú monitorjaid vannak, akkor nem fog max FPS-en (esetleg még felbontáson sem) menni. Ha nem egyforma kábellel vannak bedugva a videokártyába a monitorok (általában Displayport), akkor szintén nem fog max fpsen menni, hanem lekorlátozza. Hogy miért? Mert CSAK. ;]

Az AMD programja simán tud más felbontású, képfrissítésű, képarányú monitorokat összehozni minden gond nélkül (asszem Eyefinity a neve).

Emellett (szerintem) igaz az hogy a Radeonokkal csak a szívás van. Egy időben építettem rengeteg gépet eladásra, legtöbbször Radeon kártyákkal, mert az volt ár érték arányban a jobb,.6000-es szériától az RX400-as szériáig mindegyikkel volt tapasztalatom, azt a sz*páscunamit amit néha okoztak, legtöbbször megmagyarázhatatlan okokból, azt senkinek sem kívánom... A random kifagyások, kékhalálok, X játék nem indul el, mert most olyan napja van, és még sorolhatnám, adott driverrel működik, az újabbal már nem, stb stb. Tragikus volt néha.

(#66545) RobbyJr válasza András12345 (#66544) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az nem max fps, hanem max Hz akart lenni. ;)
Kettőt ne keverjük ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66546) proci985 válasza András12345 (#66544) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Eyefinity gyakorlatban is igy mukodik mai napig, nalam ket Philips 328b6 mellett egy HP X32 van (a Philips kifutott, mire oda jutottam, hogy megis kene megint egy harmadik). technikailag eltero felbontas is mehet, de ez inkabb pro felhasznalasnal erdekes. szinre minimalis elteres van, de szimulatorozni oke.

fagyasokkal en nem talalkoztam, de nalam szinte vegig vizen mentek a kartyak plusz nem szoktam (mashogy) OCzni es random monitorozokkal piszkalni a kartya lowlevel vezerleset, hutes es tap viszont mindig elsorendu.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66547) JulesTS válasza proci985 (#66542) üzenetére


JulesTS
őstag

RX560, RX580 és RX6600XT Raceroomban olyan beeséseket produkált, hogy egyes pályák egyes szakaszain diavetítés lett belőle. Fekete képernyős, vagy csak sima program fagyás is volt nem egy. Az FPS beesést ACC-ben is csinálták, de ott szerencsére nem olyan drasztikusan. Előtte is Radeonjaim voltak, mert ár/érték arányban verhetetlenek, de nem valószínű, hogy nVidia-ról visszaváltanék valaha is...
Az x3d proci viszont marad...

(#66548) András12345 válasza RobbyJr (#66545) üzenetére


András12345
aktív tag

Bocs, jogos :D

Ezeket az AMD problémákat nem feltétlen szimulátor címekre értettem, hanem általánosságban volt velük rengeteg gondom.

[ Szerkesztve ]

(#66549) RobbyJr válasza András12345 (#66548) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nagyon sok AMD kártyám volt, és jelenleg is az van, de szerencsére nálam nem okoztak gondot, sem fagyás nem volt.
Arany szabály, hogy nem szabad mindig a legújabb drivert felrakni, max, ha valami új játék igényli.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#66550) Géjza


Géjza
őstag

VR téma: track IR mennyivel rosszabb, mint vr? Sokkal vagy éppen csak? Valaki próbálta már mindkettőt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.