Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-12 12:27:04

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) JulesTS


JulesTS
őstag

Kicsit korábban jött a karácsonyi ajándék:

(#67052) tom120514 válasza Zoli54213 (#67050) üzenetére


tom120514
őstag

Nagyon jó lesz neked amikor megérkezik, jó választás :K

Never go full retard.

(#67053) zsozsa74 válasza JulesTS (#67051) üzenetére


zsozsa74
őstag

A dobozoknak én is mindig örülök. (Feleségem kevésbé, mert tilos eldobni őket.) Gyűjtöd őket? Ez mondjuk egész közönséges doboznak tűnik... :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67054) Zoli54213 válasza tom120514 (#67052) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Annyi hogy remélem hamar jön. A Fanatec oldalon az volt hogy 4-7 munkanap. Kaptam ma reggel e-mailt, hogy már előkészítik szállításra. Remélem nem az értik ez alatt hogy most kezdik el legyártani :D

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#67055) zsozsa74 válasza KnightDave (#67045) üzenetére


zsozsa74
őstag

Ezt én is így gondoltam, míg egy 20 nm-es bázis kihasználatlan +13-14 nm-én üldögéltem. Legalábbis számításaim szerint. Aztán kiderült, hogy az Alpha Mini 10 nm-e is bőven sok tud lenni.

(A fájós bal vállam így sem örül mindig a kis bázis erejének...)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67056) Találtgyerek válasza JulesTS (#67051) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nehéz feladvány. Nem tudom rájönni mi lehet ez. :DDD
Új pedál?

06-3o/9759I39

(#67057) Chris1983107 válasza #214 (#67049) üzenetére


Chris1983107
tag

Akkor, ha jól értelmezem a képet, a műanyag leszorító és a fém tengely között nem lehet semmilyen rés/távolság alapból?

(#67058) JulesTS válasza #214 (#67049) üzenetére


JulesTS
őstag

Szerk.:
Ez Chris-nek szól...

Az alu bilincs, de igen, jól érted.
Az a gond, hogy a bázisnak szénszálas kompozit belül a tengelye, ebbe van beledugva egy alu tengelyvég (bázis oldali QR), ezek minimálisan kúposak is. Ha a rezgésen és a forgatáson kívül kap még tengely irányú terhelést is (húzod magad felé a kormányt), akkor ki tud húzódni a tengelyvég.
"Mint az köztudott" az alu és a szénszál kompozit a bringáknál is szeret szétcsúszni, erre egy speciális szerelőpaszta a megoldás ott. Itt meg a két részes bilincs ami tud segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#67059) JulesTS válasza Chris1983107 (#67036) üzenetére


JulesTS
őstag

Rally szimulátorok konzerv effektekkel dolgoznak, ott szerintem nem annyira lényeges a részletesség, az 5Nm-rel is el lehet lenni. Ha kicsit is belekóstolnál a pályaautózásba, akkor kell a 8Nm. A QR1 Lite-hoz minimum a szigetelőszalag kell, de fém QR1 jobb lenne (az is csavarral). Lehet, hogy észre se veszed, de mozog a Lite, a fémen meg csavar nélkül hallani is a kattogást hirtelen erős FFB irányváltáskor.

(#67060) zsozsa74


zsozsa74
őstag

Simagic közzétett egy kis szösszenetet, főként az Alpha Minik teljesítményével kapcsolatban. A lényeg, hogy ők nem csökkentették a teljesítményét egyik bázisnak sem, semelyik verzióban.
Persze utána írják, hogy optimalizáltak ezt-azt, és amit már nem írnak, csak tippelem, hogy ennek lehet a következménye, hogy már nem 13, hanem valóban az ígért 10 nm a max teljesítménye a Mininek. Viszont ez növelheti az élettartamát a bázisnak. Meg hát amúgy sem érheti őket kritika amiatt, hogy a 10 nm-esként bázis nem tud 13-at.. 😁

Itt van az egész, akit érdekel:

"Setting the Record Straight: SIMAGIC Alpha Series Performance
We've heard some concerns about the Alpha series recently, and we want to address them head-on.
Fact: There has been no reduction in the peak torque output of any Alpha wheelbase.
Fact: Recent updates have focused on optimizing internal components to make them more robust and efficient. This includes a refined internal layout (shifting some components from horizontal to vertical) for a sleeker, more compact design without sacrificing power.
Fact: The Alpha Mini, for example, still packs the same punch, delivering 10 Nm of peak torque. We've even seen reports of it exceeding this figure, but we prefer to be conservative in how we present our lineup to ensure consistent performance across all units.
These optimizations are part of our ongoing commitment to improving longevity and performance across the Alpha series. In particular, we've focused on enhancing the power supply to ensure consistent force feedback (FFB) and long-term reliability. This power supply design has been in use for over a year, and it's the same reliable design found in our latest V3 units.
Our goal is simple: to provide the best possible sim racing experience for our customers. We value your feedback and will continue to be transparent about any future improvements. Stay tuned for more updates from us, big things planned...”

Azért nem rossz, hogy kommunikálnak a felhasználókkal. :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67061) JulesTS válasza zsozsa74 (#67053) üzenetére


JulesTS
őstag

Ezt a párom se ellenezné, mert nem került pénzbe...
Padláson van elég hely a dobozoknak...
Belső doboz már többet mondana. Annyi azért látszik, hogy nem Fanatec...

(#67062) JulesTS válasza Találtgyerek (#67056) üzenetére


JulesTS
őstag

Nem. Pedig "hint"-ettem egyik korábbi hozzászólásomban...

(#67063) GalaHU válasza Zoli54213 (#67050) üzenetére


GalaHU
őstag

Remek döntés, használd egészséggel!

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#67064) zsalesz válasza Bandit21 (#67047) üzenetére


zsalesz
tag

Ez így teljesen érthető, és logikus szemléltetés.

Köszi szépen, hogy újra leírtad! :R

Nekem volt T300, Csl Elte, GT DD Pro, és most Alpha mini. Szépen sorban növekedett a Nm, és ez természetesen érezhető is játék közben. Én egyáltalán nem vagyok egy gyors versenyző, csupán rendkívül szeretem az autósportot és a vezetés élményét.

Már a GT DD Pro is nagyon nagy élményt nyújtott de az Alpha mini még ezt is tudta fokozni. Kíváncsi lennék egy 15Nm-es bázisra, de azt hiszem ez a 10Nm már több mint elég, főleg az én szintemen. Bár már többen leírták a tutit, hogy nem a csúcskategóriás kormánytól lesz gyors valaki, viszont a legteljesebb élmény eléréséhez azért nagyban hozzájárul. :Y

(#67065) zsozsa74 válasza zsalesz (#67064) üzenetére


zsozsa74
őstag

Többen is visszafelé jöttünk a Nm-ek tekintetében és nem bántuk meg.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67066) zsozsa74 válasza JulesTS (#67061) üzenetére


zsozsa74
őstag

Akkor most vagy felfeded a titkot, vagy örökre fedje homály! :DDD

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67067) tome0001 válasza zsozsa74 (#67066) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Jah, ne kéresd már magad :D

(#67068) zsozsa74 válasza tome0001 (#67067) üzenetére


zsozsa74
őstag

Én? :Y

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67069) bnorci71 válasza JulesTS (#67062) üzenetére


bnorci71
addikt

hozzájutottam egy jobb szekvenciális váltóhoz amire le is cserélem...)

:F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67070) Találtgyerek válasza bnorci71 (#67069) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Akkor arra mindenképp kiváncsi vagyok. :C

06-3o/9759I39

(#67071) JulesTS válasza bnorci71 (#67069) üzenetére


JulesTS
őstag

Nyert! Ahogy én is! :DD
A HVML szervezésében indult AC DTM bajnokság indulói között (akik az összes futamon részt vettek), kisorsoltak egy Moza szekvenciális váltót amit a Simhome ajánlott fel. Ugyan nem én voltam a legélesebb kés a fiókban, de a végére még pontokat is tudtam gyűjteni, az utolsó futamra épp hogy beestem, már fél kört megtett a mezőny mire sikerült felállnom a rajtrácsra, ráadásul Misano-ra beállított autóval Zandvoort nem a legoptimálisabb (bal első izzott, jobb első kihült és a nyomások is ennek megfelelően elmentek), így is 20-ból 12. lettem. Végül a bajnokságban 32-ből 15...
De nem is ez a lényeg, hanem a verseny utáni sorsoláson engem forgatott ki a szerencsekerék. :C
épp ideje volt a szerencsének, mert utóbbi időkben összeszedtem a családi járműveken két bringa kerék cserét. 2db18-as felni görgőzést, egy defektet, egy motor olajnyomás hiányt a családi autóban (ami szerencsésen 150eFt-ból megoldódott), egy fényszóró cserét ez is közel egy 100-as, meg egy másik bringa hajtáslánc cserét
Adat egyeztetés után "Simhome" István feladta a csomagot, ami ma reggel meg is jött. :R
Íme az új szerzemény:

(#67072) Laby válasza JulesTS (#67071) üzenetére


Laby
őstag

:C :C mázlista! Legalább jó helyre került! :)

(#67073) zsozsa74 válasza JulesTS (#67071) üzenetére


zsozsa74
őstag

Gratula! :C

Akkor majd jöhet egy vélemény is a cuccról, persze pár nap használat után!

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67074) biker válasza JulesTS (#67071) üzenetére


biker
nagyúr

király cucc, gratula!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67075) zsalesz válasza JulesTS (#67071) üzenetére


zsalesz
tag

Gratulálok! :C :C :C

(#67076) Pet84 válasza JulesTS (#67071) üzenetére


Pet84
tag

Gratu!! :)

Egy összevetést az shh-val majd meghallgatnék.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#67077) adrian360 válasza JulesTS (#67071) üzenetére


adrian360
őstag

grat, szép nyeremény

(#67078) GalaHU válasza JulesTS (#67071) üzenetére


GalaHU
őstag

Gratula, kellemes csapatást vele!

A Simhome-tól meg extra jófejség a felajánlás, le a kalappal... :R

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#67079) Bandit21 válasza JulesTS (#67071) üzenetére


Bandit21
addikt

Szép cucc, gratulálok! :C

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#67080) bnorci71 válasza JulesTS (#67071) üzenetére


bnorci71
addikt

és mit nyertem :U
szép nyeremény :C

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67081) #214 válasza JulesTS (#67071) üzenetére


#214
tag

Gratula az eredményhez is, a nyereményhez is. Király váltó! :C

Szemeztem már én is vele, szóval kíváncsian várom a véleményed.

(#67082) Gomez86 válasza JulesTS (#67071) üzenetére


Gomez86
őstag

Gratula! Azigen!

Az én ilyenem elvileg már valami DPD raktárban várja hogy egy futár a hóna alá csapja is kibaktasson vele vidékre :)
Bár én unalmas módon fizettem érte :)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#67083) Találtgyerek válasza JulesTS (#67071) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Gratulálok! Én a beszámoló mellé kérhetek majd egy videót, hogy halljam a hangját meg lássam a kar útját? Köszi! :R

06-3o/9759I39

(#67084) JulesTS


JulesTS
őstag

Köszönöm mindenkinek a gratulációt!
zsozsa74 már most is van vélemény, de majd a rigre szerelve tesztelés után lesz bővebb.
Pet84 ami már most látszik, hogy az SHH játékszernek tűnik az SGP mellett. Félreértés ne essék, az SHH nagyon jó "játékszer" és ár/érték arányban most is verhetetlen. Ha nem nyerem meg ezt az SGP-t (vagy a lottó telitalálatot), akkor eszembe se jutott volna lecserélni.
GalaHU látszik, hogy komolyan gondolja. Először amikor indult, nem gondoltam volna, hogy működni tud, de úgy látszik igen. Minden esetre szurkolok neki.
#214 már most úgy látom, hogy jó véleményem lesz...
Gomez86 szerintem nem fogod megbánni, hogy fizettél érte....
Találtgyerek lesz majd videó is csak még fel kellene szerelnem a rigre. Az biztos, hogy jóval hangosabb mint az SHH, ami halkan tompán kattan, ehhez képest az SGP élesen hangosan kattan. Az biztos, hogy éjszakai családbarát szimezéshez alkalmatlan. A kar magassága aránylag tág határok között állítható, ezért a kar útja is függ ettől.

Kicsomagolás utáni első benyomások:
Van benne anyag. Merev szekezet lógás nélkül (mondjuk ezt rigre szerelve majd jobban tudom tesztelni. Alap helyzetben is elég hosszú a kar és méghosszabbra lehet állítani. Az alap mindkét oldalán van állító csavar amivel a rugóerőt lehet állítani (ha úgy szereled fel, hogy az egyik oldalához nem férsz hozzá, akkor a másik oldalról még állítható marad). Kézben tartva a legrövidebb kar állásban a legpuhábbra állítva a rugót is elég keménynek tűnik (de ez majd rigre szerelve kiderül, hogy milyen). Ha mégjobban kitekerem az állítócsavarokat, akkor a kattanás megszelidül. A karbelején van egy kis ravasz amire pl. üresbe visszaváltást, vagy rükit lehet rakni. Ez hasznos lehet. De a kar felső rész legalsó állásában ez a "ravasz" túl magasan van és véletlenül is rá lehet fogni. Azt néztem, hogy egyel feljebb állítva a kart már jó lesz. Az alap felém eső részén van két gomb aminek a háttérvilágítás színét Pit House-ból lehet állítani. Erre mehet majd a gyújtás meg az önindító. Ami jár hozzá: 4db csavar ami lemez lapra rögzítéshez jó, egy imbusz kulcs a rugó erő állításhoz, két darab 8/10-es villáskulcs a kar magasság állításhoz.
Hogy ne csak a pozitív dolgokról írjak:
A csomagban lévő rövid útmutató ki se tér a rugóerő beállításra, az útmutatóban lévő QR kód egy általànos support oldalra visz ahol a váltóhoz nincs útmutató (csak bázis, pedál, kijelző, meg a szoftverek). A villáskulcsok vastag lemezből vannak kivágva, arra alkalmatlanok, hogy a gyárban meghúzott csavarokat a rugósalátét ellenében kilazítsa, inkább szétnyílik, elnyalódik. Szóval saját csillagkulccsal érdemes nekiállni állítgatni...

(#67085) Pet84 válasza JulesTS (#67084) üzenetére


Pet84
tag

A régi szép idők, amikor mindenhez adtak egy lexikont leírásnak, de minimum egy kiskönyvet.. ;]
Azért ebben a kategóriában elvárható lenne a normális részletes leírás még ha csak online is.

[ Szerkesztve ]

Nasenscheidewandverkrümmung

(#67086) JulesTS válasza Pet84 (#67085) üzenetére


JulesTS
őstag

Ezt a lapot csomagolták hozzá:
https://image.gudsen.com/mozaracing/SGP%20Sequential%20shifter/SGP%20Sequential%20Shifter%20User%20Manual.pdf
Nem vagyok egy fogalmatlan júzer, de legalább egy nyilacskát berajzolhattak volna, hogy ezt a csavart nyugodtan csavargasd ha állítani szeretnél a rugóerőn (mindkét oldalon van és amelyiket beljebb csavarod, az fogja meghatározni a rugóerőt). De ez legyen a legnagyobb baja...
Ezek a villáskulcsok:

[ Szerkesztve ]

(#67087) GalaHU válasza JulesTS (#67086) üzenetére


GalaHU
őstag

Ezeken a kulcsokon csak az íves eljárás segít... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#67088) JulesTS válasza JulesTS (#67084) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja és ami nagy pozitívum, hogy miután a Pit House-ban beállítottam szép pirosra meg zöldre a gombokat, már nem kell semmi Moza szoftver/driver fusson. Sima játtékvezérlőként felismeri a windows (és csatlakozáskor szépen a beállított színekre váltanak a gombok). Ha már Pit House, belenézegettem más perifériák (kiszürkített) beállításaiba, a pedáloknál a jelleggörbe állítást a Fanatec is bevezethetné már, a H váltónál meg konfigurálható autoblip! :C

(#67089) biker válasza JulesTS (#67086) üzenetére


biker
nagyúr

"Ezt a lapot csomagolták hozzá:"

És a második oldalon találtam két helyesírási hibát :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67090) Chris1983107 válasza Chris1983107 (#67025) üzenetére


Chris1983107
tag

Még mindig nagy a dilemma. Moza kézifék, holnapra már az asztalon lenne csak egy clamp kell hozzá, itthon kapható 57 ezer cakum pakk. Fanatec kézi, két rögzítő is kell hozzá az asztalhoz, plusz szállítás kb. +80 ezer Ft és ki tudja mikor jönne meg. :O Nem tudok dönteni, jó lenne tartani az ököszisztémát, de kicsit borsosnak érzem a +80 ezret a kézifékért. Szóval nem tudom.

(#67091) JulesTS válasza GalaHU (#67087) üzenetére


JulesTS
őstag

Merku építőjátékhoz jó lenne...

(#67092) GalaHU válasza Chris1983107 (#67090) üzenetére


GalaHU
őstag

A Fanatec leggyengébb terméke a kézifék, ha picit is vonzódsz a Moza-hoz (és nem akarsz mondjuk konzolozni) akkor inkább azt válaszd...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#67093) JulesTS válasza Chris1983107 (#67090) üzenetére


JulesTS
őstag

Ha nem akarod konzolon használni, akkor felejtsd el a Fanatec kéziféket.
Ha szükséges a konzol kompatibilitás, akkor Brain75 tud csinálni Fanatec kompatibilist.
Vagy ha nem áll messze tőled a barkácsolás és az elektronika, akkor van pár leírásom:
https://4utem.blogspot.com/search/label/kezifek

(#67094) szacsee válasza JulesTS (#67071) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gratulálok, legalább olyan helyre került, ahol nem fog szotyizni. :D

(#67095) bnorci71 válasza GalaHU (#67087) üzenetére


bnorci71
addikt

az ilyet én ki se veszem a zacskóból :N

Pet84
igen a mai világba egy QR kód és bármekkora használati elférne a neten, nem hagyja el az ember stb.
Tv-be már be tudják rakni de amin pl. csodálkoztam és nagyon jó megoldás a 2015-ös Volvóhoz a fedélzetibe benne van a használati, neten is elérhető a pdf. és van app is amit letölthetsz a telefonra.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67096) Találtgyerek válasza JulesTS (#67084) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszi a beszámolót! Most pont jó lesz a S2000-es versenyhez. :D

06-3o/9759I39

(#67097) tome0001 válasza JulesTS (#67093) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Brain kolléga amúgy végül sorozatgyártásba rakta azt a kézit meg váltót amit pár hónapja ide be is linkelt?
Hirdetései között nem láttam/látom...

[ Szerkesztve ]

(#67098) JulesTS válasza Találtgyerek (#67096) üzenetére


JulesTS
őstag

Az éles teszt még kicsit arrébb van, mert az Atesz vázra egy új felfogatót kell hegesztenem...
Szerintem Gomez86 előbb fogja használatba venni az övét...

(#67099) JulesTS válasza tome0001 (#67097) üzenetére


JulesTS
őstag

A hozzászólás alapján sorozat gyártásúnak tűnt...

(#67100) Gomez86 válasza JulesTS (#67098) üzenetére


Gomez86
őstag

olyan 6 percenként frissítem a DPD oldalát :DDD :DDD De még "in transit"

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.