Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-12 12:27:04

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) zsalesz válasza JulesTS (#67149) üzenetére


zsalesz
tag

Köszi szépen! Akkor nem nálam van a "zavar". Igen ahogy mondod is, erdős szakaszoknál észrevehető az Fps drop.
X3D adott, akkor valszeg a kártya nem "tetszik" neki.
Mindegy kártya csere biztosan nem lesz, de talán annyira nem vészes, hogy játszhatatan lenne.

(#67152) jlaci74 válasza Chris1983107 (#67150) üzenetére


jlaci74
tag

LC-t keményen kell taposni mert izom memóriára épít, nem elmozdulásra és ennek megfelelően nagyon határozottan kell rögzíteni, nekem a kezdeti PlaySeat hajlott-recseget-ropogott alatta...
Mára már nincs ilyen gondom és sem tudnám képzelni a sima féket, igaz nem is volt, én ezzel kezdtem: Fana V2 Elite

(#67153) Lanash válasza Chris1983107 (#67150) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nekem az elején ajánlották, hogy vegyem meg. Sajnos akkor ezt nem fogadtam meg, mert nem tudtam mennyire fog beszippantani ez az egész simezés. Viszont azóta sincs és nagyon hiányzik, de már nem veszem meg a Fanatec-et, mert nyár végén szeretnék cserélni Simagic-re és akkor már a hozzávaló LC pedált is megveszem.

(#67154) Hummin válasza zsalesz (#67151) üzenetére


Hummin
tag

Tényleg lehet valami a kártyával is. anno 1060-val nem voltak akadások. 6700XT-vel meg megvoltak ezek a fás, pályaszakaszokon való lagok. (Proci: 5800x3D)
Biker írt egyszer a vulkan-os rendelésről. [link]
Ez tényleg segített valamit, érdemes beállítani a raceroomnál.

Azért kíváncsi leszek, jön-e valaha motor update. (Hallani lehetett róla)

(#67155) mmdms válasza Hummin (#67154) üzenetére


mmdms
addikt

Tehat egyertelmuen a dx9 egy kepkocka alatt kiszamolhato max 30 000 poligonja a ludas. Amit az is alatamaszt h sok fa es auto jobban megakasztja. Ez az ertek edes keves, crysis korszakaba minden jatek evvel szivott, hiaba volt eros vas ha dx-win volt a szuk keresztmetszet. Az elso vulkan api 150k-t tudott, azota ha jol tudom korlatlan lett.
Sztem eleg gaz h vagy 10eve nem cserelte le a raceroom az apit, mar akkor is eleg retro volt a dx9.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#67156) biker válasza Hummin (#67154) üzenetére


biker
nagyúr

igen, egyszer behalt nekem a vulkan render, de újrarakva jó lett, azóta is a dxvk hajtja.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67157) mmdms válasza biker (#67156) üzenetére


mmdms
addikt

A hirdetett kormanyodra felrakhato a QR2 is?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#67158) biker válasza mmdms (#67157) üzenetére


biker
nagyúr

Ha a qr2 és a fém qr1 csereszabatos, akkor igen. Ugyanaz a nyolc csavar tartja a 2-t is nem? Érintkezők is ugyanazok tudtommal. Bármely qr1 képes kormány cserélhető 1-re szerintem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67159) fatal` válasza biker (#67158) üzenetére


fatal`
titán

Csereszabatos, csak vannak régebbi Fana kormányok, amiken nem cserélhető a QR, valószínűleg emiatt kérdezte.

(#67160) biker válasza mmdms (#67157) üzenetére


biker
nagyúr

ugyanaz az adapter, csak a QR más
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67161) biker válasza fatal` (#67159) üzenetére


biker
nagyúr

igen, a porsche ami qr1 fém lite special edition

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67162) JulesTS válasza Hummin (#67154) üzenetére


JulesTS
őstag

6600XT-vel 120..130fps, kivéve Most, Ningbo meg még pár pálya egyes szakaszait, ahol 30..40fps-re beesett, plusz voltak fagyások, fekete, vagy kimerevedett képpel. 3080TI-vel 220fps mindenhol...
Ja és nálam a Vulkan-tól szétesett a kép.

[ Szerkesztve ]

(#67163) JulesTS válasza Chris1983107 (#67150) üzenetére


JulesTS
őstag

A pálya autós szimulátorokhoz kell akár azonnal, ha köridő hajszolás a cél. Arcade játékokhoz nem feltétlenül szükséges...

(#67164) zsalesz válasza Hummin (#67154) üzenetére


zsalesz
tag

Köszönöm szépen! Ez hasznos infónak tűnik. :R

(#67165) mrst3ph3n válasza JulesTS (#67121) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

A jelszó nem müxik, valahol meg lehet tudni? Discordon nincs semmi infó a futamról.

(#67166) JulesTS válasza mrst3ph3n (#67165) üzenetére


JulesTS
őstag

snszolder24

[ Szerkesztve ]

(#67167) JulesTS válasza JulesTS (#67166) üzenetére


JulesTS
őstag

Vagy
snsyolder24

(#67168) biker válasza mrst3ph3n (#67165) üzenetére


biker
nagyúr

sajnos angol billentyűzeten maradt a szerver, és nem vette észre a kolléga mikor mentette a jelszót, így lett snsyolder24

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67169) zsozsa74 válasza Laby (#67146) üzenetére


zsozsa74
őstag

Nekem sem éles. Tompa dobozhang. Idegesítő. A Neo-nak meg szinte semmi. Valamit kezdek majd vele. Teszek bele ütközőt.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#67170) #214 válasza JulesTS (#67130) üzenetére


#214
tag

RaceRoom engem anno őrületbe kergetett pályaelhagyást figyelő rendszerével. Nagyon zavart, hogyha elhagyást érzékel, akkor azonnal elveszi a stoppert, viszonyítási alapod sincs a kör végén, hogy mégis mit futottál. Az meg hab a tortán, hogyha mindezt az utolsó pár kanyarban teszed, akkor a következő körödet sem méri. :((( Tök jogos, hogy ezek nem szabályos körök, de legalább összehasonlításnak jó lehetett volna egy-egy rontott kör is.
Igaz RR-t még rig nélkül játszottam, a forgószék, földre rakott nem LC-s fék nem segített a konzisztencián. Illetve nem tudom, hogy ezen valami overlay segít-e, még zöldfülű voltam, vanilla RR-t használtam.

(#67171) bnorci71 válasza GalaHU (#67124) üzenetére


bnorci71
addikt

pedig nejed a Jari Matti-nak szerintem jobban örült volna :))

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#67172) JulesTS válasza #214 (#67170) üzenetére


JulesTS
őstag

Én pont a konzekvens pályahatár kezelése miatt szeretem a Raceroom-ot és vágás által szerzett büntetés rendszere is a legjobbak között van. Ha vágsz, akkor elveszi az időd. Időmérőn ez ugye sokat jelent. Versenyen meg a legjobb körödhöz nézi, nyertél-e és mennyit, ha nyertél időt, akkor attól függően kell x időt visszalassítanod, amit egy percen belül kell megtenned. Ha nem teszed, akkor DT három körön belül, ha az sincs meg, akkor DQ. Ja és ha rendszeresen vágsz akkor szorzókat is kapsz, egyre nagyobbakat.
A simhub ha jól emlékszem tudja mutatni a köridőt ha vágsz akkor is. A legjobb idődhöz mért deltát érvénytelen körnél is mutatja. A műszerfalam alsó ledsorán ezt látom:

(#67173) biker válasza JulesTS (#67172) üzenetére


biker
nagyúr

+minél többet vágsz annál több a bünti, azt hiszem első három vágás 1.0 szorzós, utána 1.25, 1.5, 2.0 és megy fel, egy vágás lehet 2-3mp a végén

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67174) mrst3ph3n válasza JulesTS (#67167) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Köszi! És neked is @biker! :R

(#67175) JulesTS válasza biker (#67173) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja, volt hogy 10mp fölötti is összejött...

(#67176) András12345


András12345
aktív tag

Volt tegnap a hír hogy LFM supportot kap az AMS2, gondoltam kipróbálom megint, egyszer próbáltam pár óra erejéig.

Nagyon szórakoztató, de ez nem egy igazi szimulátor.
Hagyján hogy az aero nélküli autók csúszkálnak, de a nagy leszorítóerővel rendelkező GT autók (GT1 Mclarennél mentem pl.) is simán mennek keresztbe, olyan módon hogy teljesen irreális, az meg főleg hogy emellett nagyon könnyen meg is lehet fogni ezeket a csúszasokat.

De ha nem úgy állunk hozzá hogy hardcore szimulátort szeretnénk, hanem szórakozni akkor nagyon jó élményt adnak ezek a kontrollálható csúszások hatalmas tempónál :D
Nagyon elhiteti veled a játék, hogy űber profi mód tudsz vezetni :D

Itt egy kis Porsche régi Nordschleifén, 70-es évekbeli fotó filterrel.

(#67177) Fehercsoki válasza András12345 (#67176) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Az 1.6-ban pont ezeken a csúszásokon javítanak, valamint jön vizuális gumi kopás és flat spotting is, a saját dev blogjukban van több info róla. Én azért nem mondanám rá, hogy nem igazi szimulátor.

(#67178) András12345 válasza Fehercsoki (#67177) üzenetére


András12345
aktív tag

Flatspot az van most is valamilyen szinten, elfékeztem hidegen ABS nélküli autóban, és úgy rázott utána hogy majd szétesett a rig :D

(#67179) Fehercsoki válasza András12345 (#67178) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Igen, de 1.6-ban látni is fogod (a kopással együtt), azért egy F1-es autónál ez nem rossz, na meg újraírták ezt a részét (a melegedéssel együtt).

(#67180) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Azoktól kérdezném, akik szoktak feltölteni yt-ra videót, hogy mivel veszitek fel?
Afterburnerrel próbáltam rögzíteni egy iracing replayt, de sosem volt folyamatos. Hiába toltam fel a frame limitet, akkor sem tűnt 60fpsnek(a replay 90fps). Az Nvidia progija meg csak 20 percet tud felvenni.

https://www.youtube.com/@Rolika82

(#67181) Találtgyerek válasza -Rolika- (#67180) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én OBS Studioval szoktam. Biker ajánlotta, egész jó.

06-3o/9759I39

(#67182) biker válasza -Rolika- (#67180) üzenetére


biker
nagyúr

Obs, de a nvidia game exp is tud streamet illetve nincs csak tárhely limit, nem tudom milyen 20 percre gondolsz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67183) -Rolika- válasza Találtgyerek (#67181) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Köszi:R
biker: köszi Neked is. Ránézek az OBS-re. link itt 20 percet ír.

https://www.youtube.com/@Rolika82

(#67184) adrian360 válasza -Rolika- (#67180) üzenetére


adrian360
őstag

csak sima replayt az iracing is le tudja menteni videonak

(#67185) -Rolika- válasza adrian360 (#67184) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Nem találtam erre opciót. Hol kellene ezt keresnem?:F

https://www.youtube.com/@Rolika82

(#67186) fatal` válasza -Rolika- (#67180) üzenetére


fatal`
titán

OBS

(#67187) adrian360 válasza -Rolika- (#67185) üzenetére


adrian360
őstag

(#67188) kozmy


kozmy
őstag

Ha valaki játszik RaceRoomal az tudna abba segíteni hogy hól mit kellene állítanom hogy a virtuális kormány valósat forduljon

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#67189) -Rolika- válasza adrian360 (#67187) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Köszi szépen.:R

https://www.youtube.com/@Rolika82

(#67190) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék tőletek megerősítést a tervemhez. Azért is lenne rá szükségem, mert 3 hete vagyok a témában, nulla tapasztalattal.
Szóval Ps5 mellé tervezek szimulátort. (GT7 és AC). Hosszú távú (2-3 év) megoldásban gondolkodom. Tehát nem szeretnék pár hónap múlva újra fejlesztéseken gondolkodni, mert ez, vagy az nem jó. Persze a pénz sem korlátlan, így próbáltam jó ár/érték arányt elérni.

Cockpit: Trak Racer TR8 pro
Kijelző 16:9: 42inch LGC3 sorozat
Egyebek:

Szerintetek ez így rendben tud lenni?
A QR2-es foglalatok mindkét oldalra kompatibilisek, ugye?
A kijelző méret jó? Nem túl kicsi? Sajnos nagyobb nem fér el, picit félek, hogy csalódni fogok.

(Ha marad egy kis pénz, akkor lehet a CSL kormány helyett a Mclaren GT3-at választom.)
Esetleg más, olcsóbb, de jobb javaslat?

(#67191) KnightDave válasza dhcodoki (#67190) üzenetére


KnightDave
tag

Ez egy jo set, konzol kompatibilitassal igazabol mas normalis nincs is.
En maximum a pedalt cserelnem le V2-re, mert jobban szemelyreszabhato es a loadcell is konnyen valtoztathato, de ez egy kis felarral jar.
A QR2 bazis es kormany oldalon OK, de ha nem igenyled a kerek kormanyt, a mclaren pereccel jobban jarsz.
A kijelzo tekinteteben dontsd el milyen kozel fogsz ulni es mennyi helyed van. FoV kalkulatorok tudnak ebben tampontot adni.
A Fanatec shipping azota helyreallt, egy max ket het alatt rendelestol szamitva kezhez kapod a termekeket.

Burn the rubber, not your soul.

(#67192) tome0001


tome0001
Topikgazda

Ma volt időm kipróbálni a Lemans Ultimatet, kb. 2 órán keresztül nyúztam és állítgattam, szerintem nagyon jó kis játék, ajánlom mindenkinek a megvásárlását.
Az ffb tényleg kiváló lett, a rázókövek, az hogy mennyire érzed az autót, stb.
Medium beállítások mellett is teljesen elégedett vagyok a grafikával, mondjuk nálam ez 15+ év szimulátorozás után mindig másodlagos volt a fizika mögött.
Az autók fizikája élvezetes, de ABS low nélkül azért elég nehéz konzisztens köröket menni. A GTE kategória autói kicsit orrtolósabbak mint az ACC-ben. A hypercar meg durván gyors, így hogy GT autókhoz vagyok szokva főként.
A gépet eszi (mondjuk melyik játék nem), de ha csak egy kategóriát töltetsz be vele, akkor nem vészes.
Ami érdekes, hogy nálam egy kategóriával (13 autó) megevett 22GB ramot :), viszont ami hátrány, hogy a shakerekre egyelőre nem tud TC és ABS jeleket küldeni.

Egy szónak is száz a vége, szerintem 30€-t simán megér, annak ellenére hogy early access, még teljesen játszható, és jó is. ACC óta nem nagyon találtam alternatív játékot egyelőre (Rennsport még nagyon gyerekcipőben jár - és ahhoz képest az LMU fejlesztői sokkal előrébb tartanak szerintem.)
Én nekem nem crashelt a játék, habár nem játszottam vele több tíz órát egyelőre, de pl. a héten is jött vagy 2-3 hotfix ha jól emlékszem.

(#67193) noblem1983 válasza dhcodoki (#67190) üzenetére


noblem1983
senior tag

Ha végre lecserélem a wheel stand+G29-es kombómat akkor én is ugyanezt a cockpit-et szeretném megvenni de ezzel a kombóval [link] +HA-n olcsóbban vehető a power táp és akkor 8 Nm-es lesz. A C3 nekem is szimpi de lehet 48-as kicsit nagyobb élmény lenne.

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#67194) dhcodoki válasza noblem1983 (#67193) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Köszi KnightDave, noblem1983!

Még azon agyalok, higy az ülést nem a TrakRacer-nél venném meg, hanem pl: [link]

Ezzel majdnem 50ezret spórolnék és akkor beférhet a V2 pedalszett.

Csak nem tudom, hogy az ülés rögzíthető-e a kerethez. A Trakracer és az FK is adja az üléskonzolt. Kérdés, hogy ez szabványos-e? :F

(#67195) mmdms


mmdms
addikt

Miota van amugy fananal reszletfizetesi lehetoseg paypallal?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#67196) GalaHU válasza dhcodoki (#67194) üzenetére


GalaHU
őstag

Ülést személyes próba nélkül ne vegyél, de annak nézz utána hogy a Devil-est hogyan lehet felfogatni.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#67197) JulesTS válasza kozmy (#67188) üzenetére


JulesTS
őstag

A vezető kezét kapcsold ki, akkor jól fogja mutatni.

(#67198) #214 válasza JulesTS (#67172) üzenetére


#214
tag

A szabály az szabály, ezzel a részével nem volt bajom, sem a büntetés mértékével. :K A megvalósítás részével inkább, de úgy tűnik egy SimHub segített volna. Kezdő simesként nem mondom, hogy időnként nem vette el a kedvem, amikor jópár futott kör után is 0 mérttel rendelkeztem. :DDD

(#67199) Chris1983107


Chris1983107
tag

Mivel felmerült a kérdés mástól is, így én is bátorkodom megkérdezni. Ugye meg lett a Fanatec alap szett. (5nm-es bázis, P1 V2 kormány, alappedállal) Vettem egy Moza kézit, hogy a rallyban meg legyen azért a feeling. Jelenleg itt tartok kb. 3 hét alatt, viszont rájöttem, hogy a következő beruházás mindenképpen valami állvány/cockpit kellene, hogy legyen. A legnagyobb gond, hogy tényleg nincs hely jelen pillanatban, meg álszent sem leszek, kezdőként még nem biztos, hogy 3-400 ezer Ft-ot rászánnék egy cockpitre. Ami nehezíti a helyzetet, hogy a 181 cm-hez azért társul egy 115 kg-os súly is. :D (szerencsére ez inkább csak hasban nyilvánul meg, meg a csontjaim is erősek ;] ) Viszont egy biztos az íróasztal előtt a mostani rozzant irodai székben a továbbiakban nem terveznék, mert kicsit úgy érzem, mintha csinálnék magamnak egy 4D élményt, hogy még a székkel meg az asztallal is küzdök nem csak a FF-el. A leírtak tükrében mit javasolnátok kezdésnek, hogy egy picit javítsam az élményt? Melyik eszköz lehetne egy még nem a végleges, de mindenképpen az aszal/szék kombónál jobb megoldás?

(#67200) zsozsa74 válasza Chris1983107 (#67199) üzenetére


zsozsa74
őstag

És mennyi az, amit rászánnál? A Track Racernél épp nyári leárazás van...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.