Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) Találtgyerek válasza -Solt- (#57600) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem most hidraulikus pedál van. És ha puhább rugót használok, ami jó a térdemnek, akkor lassabban jön vissza a fék. Engem kicsit idegesít is. Miért szeretnéd, ha lassabban jönne vissza a fék?

06-3o/9759I39

(#57602) biker válasza Moby (#57583) üzenetére


biker
nagyúr

ez fantasztikus, ez nálam kimeríti a hardveres cheat fogalmát. mondjuk egy versenyen egyszer használod, és össze 2-3 tized, de ha kijönnek az integrált abs-el, meg integrált throttle map-el, akkor hajjaj...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#57603) -Solt- válasza Találtgyerek (#57601) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem lassabbat szeretnék, hanem jobban kontrollálhatót… nagyobb ellenállást szeretnék, de pedál út rövidülés nélkül.

www.smart-bus.hu

(#57604) Találtgyerek válasza -Solt- (#57603) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát ha már rendelsz Dampert, akkor dobd be mellé a BPK-et is! 20 Euró nem pénz érte és lehet az majd jobban bejön. ;)

06-3o/9759I39

(#57605) fatal` válasza -Solt- (#57600) üzenetére


fatal`
titán

Rallyhoz ne tedd a gázra, mert lassítja a pedált :)

Én is gondolkodom damperen a fékre, van BPK-m, de nem használtam egyelőre, bár most cockpiton gondolkodom rajta, hogy kicsit keményítsek a pedálon, de a puha féket szeretem és azt olvastam, hogy még a legpuhább konfigurációban is eléggé kemény.

[ Szerkesztve ]

(#57606) RobbyJr


RobbyJr
őstag

700€ kormánnyal.

Külön modul 250€

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57607) IzI válasza RobbyJr (#57606) üzenetére


IzI
senior tag

Kicsit túlárazták. :F

(#57608) RobbyJr válasza IzI (#57607) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kormányos verzióhoz van a perec, modul, podium hub, és QR2 pro. Váltó semmi nem jár hozzá.
Ha külön nézed az árakat, perecen kívül 600€, tehát egy 100-as a Sparco logóval ellátott kormány.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57609) bulikavagyok válasza mmdms (#57376) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

És JulesTS: Köszi mindkettőtöknek! :R Szóval azóta volt még egy kis utánajárás, nem lesz elég a kerek kormány, két perec kell nekem is.

(#57610) bulikavagyok válasza johnnyvsr (#57580) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ugyanerre a váltásra készülök most! Nekem sem jött be különösebbe a V3, most adok egy esélyt a V2-nek is. Mindenképpen szeretném átszerelni két pedálosra, ez a művelet állítólag sokkal egyszerűbb egy V2-esnél. A rezgőmotorból én sem éreztem semmit (zokniban sem), plusz valamelyik pedál nyikorgott is - állítólag ez is V3-as sajátosság.

RobbyJr: Szerintem is túlárazott lett egy kicsit a rally kormány. Így váltó nélkül különösen érdekes. Egyébként most épp nem kapható. :F

[ Szerkesztve ]

(#57611) RobbyJr válasza bulikavagyok (#57610) üzenetére


RobbyJr
őstag

Árában van, a Sparco kormány külön is vehető lesz, de így packban csak 100€, külön lesz vagy 200€.
Modul az hagyján, 300-ra tippeltem, 250 még oké, csak kár hogy a V1-es Universal hubbal nem kompatibilis csak V2, illetve megvan kötve melyik kormánnyal használható. :(((

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57612) bulikavagyok válasza RobbyJr (#57611) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én a modult 200-ra tippeltem, nem igazán értem, h miért drágább mint az Endurance. Világító gombok OK, viszont kisebb OLED kijelző és kevesebb gomb. Szóval simán lehetne ez is 200. :B

Szerk.: Nem érint egyébként, mert a rally annyira nem az én világom. Néha játszom egy keveset, de arra bármelyik kerek kormány megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#57613) RobbyJr válasza bulikavagyok (#57612) üzenetére


RobbyJr
őstag

Igen, a világító gombok dobják fel az árát, mert azt olyan színűre állítod amire akarod, meg ez kifejezetten Rally-ra készült.
Verseny alatt sokat rángatod a kormányt, és ez úgy van elrendezve, hogy véletlenül se érj bele.
Ha jó lesz az EA WRC, akkor lehet veszek egy ilyen modult, de akkor V2-es hub is kell... :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57614) JulesTS válasza -Solt- (#57594) üzenetére


JulesTS
őstag

Használtam, féken is, gázon is, de nem érimeg az árát. BPK hasznosabb dolog...

(#57615) JulesTS válasza -Solt- (#57597) üzenetére


JulesTS
őstag

A Dampert 0-tól 8-ig lehet állítani. 0-nál nincs ellenállása, 1 fölött kezd megjönni, 2-nél már túl kemény, afölött használhatatlan. Kicsit rosszul van szelepelve, 1.5 és 1.75 között lehet használhatóra állítani.
A BPK csökkent a pedálúton attól függően, hogy melyik keménységűt teszed be.
Igen a gyári két szivacs helyett egy rövid szivacs és két elasztomer henger kerül be.
Igen "recsegőssé" válik. Ahogy folyamatosan nyomod kis megakadás-megindulás-megakadás-megindulás sorozatot lehet érzékelni nagyon finoman.
Ez idegesített, éppen ma reggel le is szedtem a fékről...

(#57616) JulesTS válasza Találtgyerek (#57598) üzenetére


JulesTS
őstag

Zokniban se nagyon érezni, illetve nagyon kellett figyelnem rá. Amióta fent vannak a shakerek nem is nagyon használtam, aztán az egyik szerelgetés alkalmával le is szedtem a rezgető motorokat, mert útban voltak...

(#57617) JulesTS válasza fatal` (#57605) üzenetére


JulesTS
őstag

Pálya autónál a minimális damper jól tud jönni a gázon. De a gyári helye ahova mutatja, az lerövídíti a gázpedál útját (felütközik a damper), meg a csavar megoldása sem jó. A "recsegés"-ről meg ne is beszéljünk...
Viszont a Rallye-hoz és Drifthez, ha 0-ra állítod, akkor úgy jó.

(#57618) JulesTS válasza RobbyJr (#57606) üzenetére


JulesTS
őstag

Szerintem a BME 200-ért lesz nálam a befutó...
De még a BF-t megvárom.

(#57619) RobbyJr válasza JulesTS (#57618) üzenetére


RobbyJr
őstag

Várd meg, mert szerintem lesznek jó kis akciók 20-30%-os ahogy eddig is volt.
BME csak ezekkel kompatibilis:
Podium Wheel Rim Porsche 911 GT3 Cup (Suede)
Podium Wheel Rim Porsche 911 GT3 Cup (Leather)
Podium Wheel Rim R300* (necces)
ClubSport Wheel Rim 320
ClubSport Wheel Rim 320 Alcantara®

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57620) JulesTS válasza RobbyJr (#57619) üzenetére


JulesTS
őstag

Tudom, leteöltöttem a "sizing template"-et és felpróbáltam a 35cm-es "Races" karikámra, de sajnos pár gomb rossz helyen van neki, kelleni fog hozzá CSWR 320 is...

(#57621) Lac-coo válasza RobbyJr (#57613) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ne idegesíts már , hogy a filléres RGB LED + a vezérlése dobja fel az árát....

(#57622) RobbyJr válasza Lac-coo (#57621) üzenetére


RobbyJr
őstag

+ az M-Sport logó, mivel az M-Sport Ford csapata használja, sajnos ezt meg kell fizetni licence ide vagy oda :C
Egyébként nekem tetszik, tervben van egy spéci rallys kormány építése.

#57620JulesTS Azzal nem lősz mellé, jó kormány. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57623) drsanya


drsanya
aktív tag

Megy itt a haterkedés, de hadd kérdezzem már. Valahol feljebb írták, hogy a Moza féle szar pedál. Végiglapoztam a bevallott listát. Csak nekem van. No offense csak kérdezem, mi a gondja vele annak, aki próbálta? Mert gondolom próbálta, azért nyilatkozik így róla! Nekem egészen bevált és ennyi pénzért pont azt tudja, amit elvárok tőle. :F

I am iRacer

(#57624) Lac-coo válasza RobbyJr (#57622) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hát akinek meger ennyit egy matrica ,hajra !. :D

(#57625) -Solt- válasza JulesTS (#57615) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi az infókat!

www.smart-bus.hu

(#57626) RobbyJr válasza Lac-coo (#57624) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nem a matrica a lényeg, hanem az, hogy megegyezik az eredetivel, mint a BMW kormány.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57627) Találtgyerek válasza RobbyJr (#57611) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ezt a modult USB-vel is adják vagy csak Fanatec HUB-okhoz tervezik?

06-3o/9759I39

(#57628) RobbyJr válasza Találtgyerek (#57627) üzenetére


RobbyJr
őstag

USB C-vel csatlakozik a hubokhoz igen. Podium, vagy Universal V2.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57629) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Vajon mi az oka, hogy a Fanánál kb. egyetlen QR2-es bundle nem létezik és pont az, ami nekem (és tán még sokaknak) kellene? :F Tehát egy DD oldali type M-es csonk és 2 db sima QR2. Persze ez létezik QR2 pro verzában... Kecsegek! :(((

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57630) RobbyJr válasza zsozsa74 (#57629) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az tényleg érdekes, hogy pont az nincs ami a legjobban megéri :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57631) fatal` válasza zsozsa74 (#57629) üzenetére


fatal`
titán

Tényleg az a 10 euro plusz kedvezmény tántorít el? :D

Veszel egy Type-M bundlet meg mellé még egy QR2-t.

(#57632) RobbyJr válasza fatal` (#57631) üzenetére


RobbyJr
őstag

És tényleg csak 10€ ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57633) GalaHU válasza drsanya (#57623) üzenetére


GalaHU
őstag

Ugyan már, a fotelszakértők mindenben expertek, nem kell ahhoz ki is próbálni! :) Sőt, elég a gyártó egyik produktumát ismerni, egyből átfogó képet lehet kapni a teljes portfólióról… :W

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57634) GalaHU válasza JulesTS (#57620) üzenetére


GalaHU
őstag

Mostanra teljesen eltűnt a honlapról… :(

Mondjuk nem fenyeget az a veszély hogy bevásárolok (bár kaptam egy nagyon gáláns ajánlatot az egyik fórumtárstól) de 700 juró plusz 100 a váltóért elég acélos.

Értem én hogy “replikázott” verda váltórudas-szekis váltóval bír, de igazán bedobhatták volna a magna-shiftert a bundle-ba…

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#57635) zsozsa74 válasza fatal` (#57631) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Matekból sosem voltam jó, de hogy számoltad ki, úgy hogy nincs ilyen, tehát nem tudni, hogy mennyi kedvezményt adnánank rá? Tippre? Úgy nekem is megy... De lehet, hogy tévedek, mondom, matek... :D

Amúgy mondtam olyat, hogy eltántorít? :Y

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57636) Lac-coo válasza drsanya (#57623) üzenetére


Lac-coo
őstag

Én olvasok-látok jót is rosszat a Moza pedálról, nem tudok dönteni .... Várok, talán később több info lesz ahogy egyre több embernek van ...

(#57637) RobbyJr válasza zsozsa74 (#57635) üzenetére


RobbyJr
őstag

Onnan vette, hogy a Type-C bundle 160, + 1 QR-el lenne 260, de 2QR bundle-ba "csak" 250, tehát 10€-val olcsóbb. Viszont Lite verzióba semmivel sem olcsóbb, ha 2QR-t teszel mellé ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57638) fatal` válasza zsozsa74 (#57635) üzenetére


fatal`
titán

A QR2-re ha bundleben veszed 10 euro kedvezmény van (a Prora asszem több, de az itt nem játszik) darabjára, mindegyiknél (Type-C 2 QR-rel, sima 3 QR2-nél).

És ott a Type-M + QR2 bundle, arra rádobsz egy még egy QR2-t és kész.

[ Szerkesztve ]

(#57639) JulesTS válasza zsozsa74 (#57629) üzenetére


JulesTS
őstag

Kb. egy hete küldtem nekik egy bejelentést erre, de még nem válaszoltak...

(#57640) zsozsa74 válasza fatal` (#57638) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Tényleg nem értem a számításod. A QR2 bundle (Type M), ami nekem kell, 200 euró. Azaz így 50 euróval olcsóbb, mintha külön venném a két cuccot. Hogy jön ide 10 euró? :U Ehhez hozzá kell dobni még egy QR2-t, amiből mondjuk adhatnak még mittomén 20 euró kedvezményt. És akkor az összesen már lenne 70. De ez egy feltételezés, hiszen nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57641) zsozsa74 válasza JulesTS (#57639) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Márhogy egy panaszt, hogy nem kínálnak egy kedvünkre való bundlit? :Y Gondolom, azonnal összeállítanak egyet... :DD Persze, miért ne lehetne megpróbálni?

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57642) RobbyJr válasza zsozsa74 (#57640) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ebből indultunk ki, meg ebből.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57643) JulesTS válasza Találtgyerek (#57599) üzenetére


JulesTS
őstag

Én is ezt a kombinációt használtam: piros 12 és 13. BPK-ban ez a legpuhább. Most beraktam a 13-as helyett egy BPK elasztomer méretűre lerövidített eredeti szivacsot. Ezzel a gyári szivacsos és a legpuhább BPK közötti lett jó hosszú pedálúttal. Most tisztára olyan mint egy szervós fék. Majd meglátom, hogy hogyan boldogulok vele....

(#57644) zsozsa74 válasza RobbyJr (#57642) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ok. Értem. A 2. hozzádobott QR2-ből csak 10 eurót adtak. De egy összességében drágább bundlinál adhatnának akár többet is, nem törvényszerű...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57645) JulesTS válasza zsozsa74 (#57641) üzenetére


JulesTS
őstag

Nem panaszt, csak egy kérdést.
BF-re is rákérdeztem. Arra válaszoltak is, hogy várjam ki és nézzem a honlapjukat...

(#57646) fatal` válasza zsozsa74 (#57640) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nézd meg a QR2 bundlek árait, meg a Type-C bundlek árait és máris rájössz, hogy hogy oszlik szét.

3db QR2 270 euro, külön véve 300, €10/darab
Type C QR2 bundle €160 (70+100 helyett, 70+90, a type-c oldali részre nincs is kedvezmény),

Type C + 2 QR2 bundle €250, itt is +90 eur még egy QR2

Type M-nél az a 40 eur kedvezmény valószínűleg a bázis oldalira van és 10 a QR2-re, a többiből kiindulva.

#57644 Adhatnának, de nem adnak, a Fanatecről beszélünk. :DDD Ha ugyanezt a matekot végigjátszod a Pro QR2-vel, ott se lesz nagyobb kedvezmény darabjára, mint a kisebb bundleknél.

[ Szerkesztve ]

(#57647) RobbyJr válasza JulesTS (#57645) üzenetére


RobbyJr
őstag

De kedvesek voltak:DDD :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#57648) zsozsa74 válasza fatal` (#57646) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ok, nekem nem lett volna erőm ezt végigmatekozni, de hiszek nektek! :)

Ahogy írtam, nem tántorít el. Ami muszáj, az muszáj... :D

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#57649) fatal` válasza zsozsa74 (#57648) üzenetére


fatal`
titán

Jah azt nem is komolyan gondoltam, inkább csak "viccesen" jeleztem, hogy 10 euro a kedvezmény összesen, szóval nem akkora érvágás valószínűleg.

Ennek ellenére egyébként nem értem ilyen bundle miért nincs. Gondolom próbálják eladni a Pro QR2-t.

[ Szerkesztve ]

(#57650) Találtgyerek válasza JulesTS (#57643) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A szivacsot én is próbáltam, csak nem vágtam le. Az is jó volt. Az eleje még puhább lett.
A Meca-nál meg lehet megpróbálkozom egy cserével.
Hidraulikus féket becserélném egy LC fékre, ha belemennek.

06-3o/9759I39

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.