Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) RobbyJr válasza Gigi01 (#58700) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én nem is kaptam ;]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58703) RobbyJr válasza IzI (#58702) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha csak PC-n játszol, akkor az X nélküli perecet venném, masszívabb darab, mint a McLaren perec, ami műanyagosabb, és gyárilag nem QR1-el kapod, ellenben a másikkal.
Nekem hosszúak az ujjaim, zongorázom, és a Formula perec ilyen pont jó kategória, nem bánnám ha 30cm széles lenne mint a McLaren. Szóval van ennek is, meg annak is előnye hátránya.
Ha Szabolcsi vagy, és közel is vagy, gyere el hozzám, és próbáld ki a Formula perecet. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58704) IzI válasza RobbyJr (#58703) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi,de pesti vagyok :)
Pc-re használnám maximum és ott is a clubs. dd-hez.Egyelőre csak informálodom,hát ha befut valami jó akció és tudjak lőni azonnal :D

(#58705) Moby válasza IzI (#58702) üzenetére


Moby
addikt

Van. A McLaren full műanyag, elég gagyi az egész érzetre, és a váltója elég szar. Funkcionálisan amúgy jó, meg a mérete jó, de ezzel nagyjából ki is merül minden pozitívuma. Ha tehetném, már rég mást használnék, de hirdettem vagy 1 hónapig, a kutyának sem kellett. Én nem nagyon ajánlom.

(#58706) IzI válasza Moby (#58705) üzenetére


IzI
senior tag

Kár,pedig pont azon van kuplung,bár ha fana szettem lesz,akkor cslv2 van kuplung pedál,de kormányról jobb vezérelni. Mondjuk sok esélyt nem adok,hogy fana szettem lesz,de ki tudja :U

(#58707) Moby válasza IzI (#58706) üzenetére


Moby
addikt

Lenne rajta a kuplung helyett inkább egy normális váltó...

(#58708) JulesTS válasza IzI (#58706) üzenetére


JulesTS
őstag

Formula, F1 perecre "kötelező" az APM, akkor azon is lesz két karos kuplung...

(#58709) IzI válasza JulesTS (#58708) üzenetére


IzI
senior tag

Ez akar lenni ? [link]
ClubSport Steering Wheel F1® Esports V2 ehhez jó,ha minden igaz

[ Szerkesztve ]

(#58710) RobbyJr válasza JulesTS (#58708) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha kell neki a kuplung, akkor valóban APM kötelező, ha nem használná, jó anélkül is.
Plusz ami a Formula perec mellett szól, hogy rengeteg gombbal rendelkezik, ami jól jön egy F1-es autón, vagy GT autón.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58711) JulesTS válasza IzI (#58709) üzenetére


JulesTS
őstag

Igen, ez az.

(#58712) JulesTS válasza IzI (#58709) üzenetére


JulesTS
őstag

Igen, jó hozzá (a V1-hez nem volt jó), de inkább Formulát vennék, mert as 6 küllő miatt merevebb és több gomb van rajta...

(#58713) shteer válasza Moby (#58705) üzenetére


shteer
titán

Ha nem vitték, sokat kértél érte ;]

..szerintem jónak tűnik

(#58714) IzI válasza JulesTS (#58712) üzenetére


IzI
senior tag

thx

(#58715) Moby válasza shteer (#58713) üzenetére


Moby
addikt

Alkudni mindig ér, és nem volt másik hirdetve. Mindegy, sosem voltam teljesen biztos benne, hogy a formula jó lenne-e helyette, és ma sem tudom biztosan. Akkor még meg volt a lendület a cserére, ma már nincs. Meg szinte mindegy melyikkel vagyok tetűlassú, és egy igazán jóra meg nincs amúgy sincs pénzem. Az egyik kompromisszumot cserélném csak egy másikra.

(#58716) RobbyJr válasza shteer (#58713) üzenetére


RobbyJr
őstag

Amúgy nagyon sokan az eredeti ár 90-95%-át kérik érte, sokszor még nem garis Fana termékért is. Nem értem az emberek agyába ilyenkor mi zajlik le :F 10 ezerrel drágábban megveszem 2 év garival szállítással együtt, a nem garis használt cuccal szemben.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58717) GalaHU válasza Moby (#58705) üzenetére


GalaHU
őstag

A recsegést megoldja ha áthúzgálod a csavarokat. Én a váltófül festése miatt darabjaira szedtem, és az összerakás óta meg se nyilkkan. Zsozsa is megcsinálta a csavarhúzogatást, neki is csendbemaradt…

A tapintás fejlesztèsére ott a bőrözès, designak meg egy jó kis matrica, szóval fel lehet ezt pimpelni, csak még rá kell dobni 100eurót.

De alapáron 200 euróért (hátha a BF-en 150 lesz) bestbuy aki túraautó/f1 vonalon gondolkodik.

Persze ha nyomorult F1-es kormányuk amit már csillió verzióban kiadtak 30-33 centis lenne, mindjárt más lenne a helyzet. :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58718) Moby válasza GalaHU (#58717) üzenetére


Moby
addikt

Recsegni nem recseg, matrica van rajta, a gumi borítást már megszoktam, annak a tapintásával nincs bajom, de a váltó az szörnyű. Brain75-el már konzultáltam, lehet az ő váltója megoldaná a legfőbb problémát, de szeretni akkor sem tudnám. Nekem ez miindig egy ilyen kis gagyi, az egész szetthez méltatlan kis plasztik izé marad, amit legfeljebb elfogadok ilyennek.

(#58719) zsozsa74 válasza Moby (#58718) üzenetére


zsozsa74
senior tag

A Meki kormány legjobb Fana vételem evör! Pedig volt egypár. Még pimpelnem sem kellett. Kivéve a csavarmeghúzás, ha az számít...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#58720) szacsee


szacsee
nagyúr

Bocs, ha már szóba jött a GT perec, mióta megjelent a Podium Button Module Rally foglalkoztat, hogy az alábbi összeállítás mire nem lenne alkalmas?
Podium Hub + Podium Advanced Paddle Module + Podium Button Module Rally + bármilyen perec
Indy Open szerű perectől a nagyobb perecekig mindenre is jó lenne, vagy tévedek?
Esetleg egyedi perec is készíthető alumínium lapból és 3D nyomtatott alkatrészekből, mint pl a meki perec.
Akciózva az alkatrészeket lehet akár egy univerzális kormányt csinálni belőle, vagy rosszul gondolom?

(#58721) RobbyJr válasza szacsee (#58720) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ezzel az összeállítással váltani nem tudsz a kormányon, csak ha nem veszel hozzá egy alap mágneses váltót, vagy szeki váltót használnál? Nálam is podium hub + rally module van kinézve, perecet meg olyat rak rá az ember amilyet akar.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58722) szacsee válasza RobbyJr (#58721) üzenetére


szacsee
nagyúr

Miért nem?
Berry is összelegózta a GT3-as pereccel, Hubra rádugta és csók... vagy én nézem be?

(#58723) RobbyJr válasza szacsee (#58722) üzenetére


RobbyJr
őstag

Bocsi, az APM-et nem néztem, de látom hogy írtad, azzal teljesen oké. Az egy fullos szett, és úgy variálod a perecet ahogy szeretnéd. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58724) szacsee válasza RobbyJr (#58723) üzenetére


szacsee
nagyúr

Látatlanban én sem vagyok biztos benne, ezért tettem fel a kérdést, igaz 1-2 videót megnéztem róla. A gyártó oldalán a kép zavart meg a legjbban, azt hittem először, hogy egy mágneses váltófül modról van szó. :DDD

(#58725) Laby


Laby
senior tag

Moza update...
A QR kotyogása teljesen megszűnt. Fogalmam sincs hogy mitől, nem tudom előidézni (mondjuk annyira erőltetni sem akarom, nehogy véletlenül sikerüljön, és utána úgy maradjon :D ) . Nem tartom kizártnak, hogy valami űber gagyi effekt volt terhelésváltásra hogy klottyant egyet, mert akkor kerestem a jó beállításokat. Úgyhogy már sok óra használat után eléggé bejön a szett.

Bújom a Moza discordot...marhára szimpatikus hogy szoktak csinálni témákban szavazásokat hogy mik tetszenek az embernek, milyen kialakítású kormányok jönnek be, alternatívakat mutatnak...stb. RPM, tengely hossz, alak, forma, kinézet... mindent megszavaztatnak.

Egy kis érdekesség. Kérdezték, hogy ki milyen kialakítású perecet preferál, kerek vagy D alakú (GT)?! Engem nagyon meglepett, de 1000 kerek, 340 D alak.

Szóval ez marha szimpatikus a Fanatec-hez képest.

(#58726) RobbyJr válasza szacsee (#58724) üzenetére


RobbyJr
őstag

Van kompletten is ilyen Podium szett kormánnyal 630-650 között, így valamennyit spórolsz rajta mintha külön vennéd. Ha viszont más perec van tervben, akkor érthető hogy külön akarod megvenni.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58727) GalaHU válasza szacsee (#58720) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem is hasonló "mindentvivő" konfigom van, csak BMEndurance-el, 35-ös MOMO pereccel. Nagyon ritkán cserélem...

Egyébként ugyanez a Porche komplett kormány 650-ért, azzal is lefedsz mindent szinte és jár hozzá váltó is.

A Rally Modul-al kapcsolatban azért óvatosan azzal a "bármilyen pereccel" mert lehetr hogy a felfogatás szabvány 6-os de magán a kormányon lévő villák okozhatnak gondot.

Ha már komplett, akkor maradj a javasolt Sparco-nál, az tuti passzol.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58728) RobbyJr válasza GalaHU (#58727) üzenetére


RobbyJr
őstag

A Rally modul rengeteg kormánnyal kompatibilis, nézd meg az oldalon. 300/320/330-as kormányokkal, és a 350-es Sparco. Nem mindenki akar kiadni 100k-t egy kormányért otthoni szimezésre, ahogy én sem :DDD
Egyébként van aki már használja sima 320-as kormánnyal.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58729) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Michael Fassbender: Road to Le Mans – The Film [link]

(#58730) GalaHU válasza RobbyJr (#58728) üzenetére


GalaHU
őstag

Mert gondolom azok vagy mind a Fana cuccai, vagy Sparco-k. De egy noname, vagy akár egy márkás OMP is más kialakítású lehet, aztán meg jön a sírás, hogy nem passzol, vagy közdarab kell hozzá, meg új csavarok. :) Az én MOMO-m se passzol, kell alá egy gyűrű…

Szóval vagy kit-ben a Fanától, vagy tesztelni. Egy kis óvatosság sosem árt.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58731) JulesTS válasza szacsee (#58720) üzenetére


JulesTS
őstag

Nekem a drift/rally/ETRC perecem ilyen lesz, csak megvárom a BF-et, hogy mi lesz akciózva...

(#58732) JulesTS válasza RobbyJr (#58721) üzenetére


JulesTS
őstag

Az APM-mel tud váltani, nekem is az van fent, 35cm-es pereccel is el lehet még érni.
Ja látom, hogy már írtad te is...

[ Szerkesztve ]

(#58733) RobbyJr válasza GalaHU (#58730) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nekem 2db kínai kormányom van, megegyezik a Fana alakjával 99%-ban. V1-es hubra ezeket könnyen felpakolom, mivel a hátulja is megegyezik a Fana kormánnyal. Így ebből kiindulva gondoltam, hogy nem lesz gond ezzel sem nálam. Na de majd ha megérkezik beszámolok róla. ;)

Ahogy nézem nem nagy dolog feltenni. Nyilván akinek mélyagyas a kormánya, nem lapos, az fel se tudja tenni. Engem ez a veszély nem fenyeget, mert a képen lévő kormányhoz szinte ugyanolyan az eleje.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58734) szacsee válasza JulesTS (#58731) üzenetére


szacsee
nagyúr

Arra vigyázz, hogy a készlet erejéig lesz elérhető vagy 27-ig.
(ha jól értelmezem a blog bejegyzést.
Váltót nem is írják már ebben sem.

GalaHu:: BME-nél rátakarhat a küllő a gombokra, ha speckó kialakítású, Rally Modulnál pedig a küllő fölé kerül, egyedül a 3 csavaros felfogatás zavar, de csak kibírja...
Illetve változhat a váltófül és kormányperec távolság, amiatt, hogy nem a perec alá megy.

RobbyJr: Ilyen nincs szerintem, mert a Rallye kormányon nincs váltó modul, a Porsche kormányon meg BME van, ami magasabb mint a Rallye modul (meki vagy flat kormánynál nagynak tűnhet), de igazad van olcsóbb lehet ha egy meglévő kormányra építek, azt valószínű akcióznak majd.

Majd kiderül, hogy mi lesz akciós, mert 200k-t egy kormányért sajnálnék kiadni, már pedig a 650-es kormány nyaldossa alúlról.

[ Szerkesztve ]

(#58735) tome0001


tome0001
Topikgazda

Ki az akit beszippantott a Fanatec BF és rendelt már? :)

(#58736) GalaHU válasza szacsee (#58734) üzenetére


GalaHU
őstag

Igazából a Fana eredeti kormányoknak ez egy elég speciális része, ez szinte semelyik más gyártónál nem törik ekkora szögben a felfogatáshoz képest, és nem is vékonyodik el ennyire.

A BME miatt bejártam az összes pesti tuningboltot, felpróbált rá az összes perecet, de egyik se stimmelt. Ezért csináltattam közdarabot, tulajdonképp ugyanazt, amit most ad a Fana a BMR-hoz. :)

Valószínűleg nem vèletlenül gyártja ilyenre a pereceket.

Annyiból jobb a helyzet a leírás alapján, hogy több hely van a rally-modul alatt.

Mindenesetre a gyári pereccel a komp. listáról nem lehet hibázni.

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#58737) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Nem vagyok nagyon jártas az erősítő témában.
Tudnátok abban segíteni, hogy egy [link] ilyen erősítő jó lehet bass shaker rendszerhez? 4 vagy 5 shakerhez kellene.

06-3o/9759I39

(#58738) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Hali!
Olyan egyszerű kormányt keresek (kuplung, és váltó nélkül, nagy szögelfordulás sem kell), ahol kikapcsolt FF mellett? nagyon könnyen, kvázi kisujjal forgatható a kormány. Utóbbi feature lenne a lényeg..., már ha létezik ilyen.

"So say we all"

(#58739) IzI válasza Laby (#58725) üzenetére


IzI
senior tag

Köszönjük az információt.Számomra hasznos volt,mert amikor emlitetted a hibát,akkor kicsit elbizonytalanított.

(#58740) RobbyJr válasza szacsee (#58734) üzenetére


RobbyJr
őstag

6 csavarral rögzül, nézd meg jobban a fotót amit kiraktam. Amikor rá teszed a gyűrűt, akkor vissza is rakod a 3 csavart, és ugyanúgy 6 fogja megint, aztán maga a gyűrűn van 4 menet, az fogja majd a modult.

Gala: Nekem egy az egyben így néz ki az Allis kormányom. Ugyanígy vékonyodik el ilyen ívben.

Satuba is befogtam, hogy hajlítsam, de ez meg se mozdult. :DDD
Én csak segíteni akarok, hogy van olcsóbb megoldás is, nem csak a Fana kormány jó, de valószínűleg ha rá teszem majd a rally modult, akkor se fogjátok el hinni, hogy az úgy jó. :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58741) RobbyJr válasza RobbyJr (#58740) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ezeket kell letölteni a Fana oldaláról, 1:1 méretűek, kinyomtatod, körbevágod, és rá teszed a kormányra. Így látni fogod hogy állna rajta a valóságban. ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58742) JulesTS válasza szacsee (#58734) üzenetére


JulesTS
őstag

Tudom és ezért is vagyok dilemmában, hogyha az egyik tervbe vett dolog akciós lesz, akkor csak azt rendeljem, vagy mindent...
Egyêbként lesz még váltó:

(#58743) f3rdzs0 válasza JulesTS (#58742) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

Amilyen gyors náluk a kiszállítás én azon kalkulálok, hogy ha lesz LC pedál akció akkor megrendelek mindent (valszeg az lesz legjobban leakciózva azok közül ami nekem kell), és ha kijön még egy akció, és meg tudok mindent rendelni készletről, akkor megrendelem úgy, és az elsőt lemondom.

f3rdzs0

(#58744) RobbyJr válasza f3rdzs0 (#58743) üzenetére


RobbyJr
őstag

Elvileg úgy működik a BF, hogy minden nap új termékek lesznek hozzáadva a BF-hez, és az előző napi termékek is maradnak, míg el nem fogy. Mert hülyén nézne ki, hogy veszel mindennap valamit akciósan, majd fizetsz össz. 300€-os szállítási díjat.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58745) IzI válasza RobbyJr (#58744) üzenetére


IzI
senior tag

Meddig tart ?

(#58746) RobbyJr válasza IzI (#58745) üzenetére


RobbyJr
őstag

November 24.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58747) JulesTS válasza Találtgyerek (#58737) üzenetére


JulesTS
őstag

Kétesélyes a dolog. Attól függ, hogy a hangkártya optikai kimenetén küldött jelet szét tudjaa-e bontani külön csatornákra.
Én használtan 20eFt körüli áron vennék régi erősítőt, olyat aminek minden csatornára van külön vonal szintű bemenete.

(#58748) IzI válasza RobbyJr (#58746) üzenetére


IzI
senior tag

thx

szerk.: oda is van írva,csak vaksi vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#58749) JulesTS válasza RobbyJr (#58744) üzenetére


JulesTS
őstag

Igen, csak nem tudhatod, hogy mikor fogy ki egy-egy akciós termék...

(#58750) RobbyJr válasza JulesTS (#58749) üzenetére


RobbyJr
őstag

Eddig nem fogytak ki, a váltó meg korai volt, de akinek nagyon kell valami, vegye meg, mert némelyik akkora akcióval rendelkezik, hogy lazán belefér a többlet szállítás.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.