Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) JulesTS válasza RobbyJr (#53841) üzenetére


JulesTS
őstag

Volt itt a fórumon egy használtan vett hibás, de még garanciális CSL DD, az akadozott, ropogott a tengelye, el volt gyengülve és annyira túlmelegedett, hogy megolvad és eldeformálódott a műanyag. Azt javította a Fanatec, mert a megolvad műanyagház megmaradt. Lehet, hogy az egész belseje cserélve lett, de a háza maradt.

(#53852) biker válasza Lincoln76 (#53829) üzenetére


biker
nagyúr

Ez ilyen sport. (bár nem tudom a PC és a PS5 miért kell egyszerre, de lehet rosszul értek valamit a listádon)
Közös kapcsolókkal pár kapcsolás megspórolható

Nálam:
PC bekapcsolás
Dashboard háttérvilágítás bekapcsolás (ha nem kapcsolom ki, akkor nonstop menne a háttérvilágítás)
iPad kijelző bekapcsolás, pinkód
egér ébresztése mert lemegy sleepbe 10perc után :D
Shaker erősítők kapcsolása (egy kapcsolós dugvillán van mind)
Bázis bekapcsolása
közben már megy a win, pinkód beírása
iPadon simhub indítása
OBS kamera és rögzített kijelzők ellenőrzése
füles fel, megfelelő dash kiválasztása a simhub kijelzőn, játék indítása, pedal-2-metal

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53853) RobbyJr válasza JulesTS (#53851) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az karrier akkor :C
Külsőleg nincs baja az enyémnek, szóval ha cserélik az egész belsejét akkor oké, csak nálam a tengelybilincs is szépen megvan hajolva, de állításuk szerint jó, miközben senkinek nem néz ki úgy. Az a baj, hogy sok mindenre rá vágják emailben hogy jó, azt közben meg nem...
Na mindegy, ha visszakapom, egyből megy rá a 2 csavaros bilincs.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53854) JulesTS válasza biker (#53852) üzenetére


JulesTS
őstag

Gurulós szék félretol
Atesz állvány komplexum betol az asztal alá
aktiv USB hub gép előlapjába csatlakoztat
Elosztó bekapcsol (ezen van a DD1, shakerek erősitői, aktiv USB hub, ardiinok és a BMW műszer)
Gép indít
DD1 bekapcsol
Billentyűzet félrerak
Monitor előrehúz az asztal szélére
Pin beír
ACC.ps1 vagy AC.ps1 vagy Racerpom.ps1 indítása

(#53855) GalaHU válasza Lac-coo (#53830) üzenetére


GalaHU
őstag

A vezetési élmény szempontjából teljesen igazad van, kormányt mindenhez! :)

De ha esetleg online szeretnél a többiek ellen versenyezni, akkor például a Forzában konkrétan hátrányban vagy! Ugyanis -ha jól tudom a mai napig- van olyan glinch, hogyha a kontis irányításnál a kuplungolást választod, és kuplung gombot ráteszed az A-ra (X-re, B-re a le-fel váltást), akkor elég pont egyszerre megnyomnod a két gombot. Ekkor ugyanis az autó kap egy pici gyorsulás löketet (nem tudom szebben írni) és jobban gyorsul! Konkrétan már az egyenesben adsz egy autóhossznyit a kormányos versenyzőnek a pálya függvényében bármit is csinálsz. Ezt többször teszteltük, elég siralmas hiba kormányos szempontból.

Erre jön még a direkt kontira írt irányítás, amiből az jön, hogy ha a nagy online zúzás közben a kontis versenyzőt meglökik, akkor neki elég a stick-en 2 centit mozdítani és összeszedte az autót, a kormányon meg fonhatod a perecet faltól-falig hogy összeszedd! Általában nem is sikerül... :(

Szóval bár egy vagyont költöttem anno a kormánnyal való Forzázásra, rohadt gyorsan elengedtem... :((

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az új rész ebből a szempontból változik-e bármit is...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#53856) RobbyJr válasza GalaHU (#53855) üzenetére


RobbyJr
őstag

Tegnap én is megpróbáltam kontival, de még azzal is kicsit siralmas az irányítás, nyilván valamit finomhangolni kell, de ezt a játékot kínzás lenne kormánnyal játszani.
Nyilván játék kormánnyal el lehet játszani, de egy komolyabbal is csak úgy esetleg, ha jó gyengére állítod. Itt annyi ütközés van multiban...

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53857) Moby


Moby
addikt

Tegnap azzal "szórakoztatott" a base, hogy V3-nak látta a CSL pedálokat. Nem értettem miért blokkolnak a kerekek állandóan. Hát ezért, de ez csak akkor derült ki, amikor elindítottam a programját. Kikapcs-bekapcs megoldotta, Hogy mik ezek, és honnan jönnek, én nemtudom.

(#53858) szdonat


szdonat
csendes tag

Ne haragudjatok, ha hülyeséget kérdezek, de tulajdonképpen mi az értelme a load cell pedálnak?

Olvasgatom már egy ideje a topicot és rendre előkerül ez a téma. Addig oké, hogy sokkal keményebb, mint a sima pedál, lehet cserélni a gumikat benne, hogy megfelelő legyen a nyomásérzet (bár, ezt gondolom egy simával ugyanígy meg lehet oldani). Azt is értem, hogy be lehet állítani úgy, hogy csak félig kelljen lenyomni a pedált fullos fékerőhöz. De, pl. egy hall szenzorral/potival szoftveresen ezt nem lehet megoldani? Illetve nem zavaró az, hogy nem a pedál végállásánál érzékel max fékerőt, hanem a felénél mondjuk, ahol még tudod tovább nyomni?

[ Szerkesztve ]

(#53859) stellaz válasza JulesTS (#53806) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, én is elengedtem a kontrollert és a TMX-eket nézegetem, hátha feldob egy jó vételt az apró.

Tegnap beüzemeltem a gtx 1050ti videókarit és most a Assetto Corsa - a jobb kinézet mellett - azért jobban irányítható, gondolom a folyamatosabb kép miatt, már billzettel is egész értelmesen tudtam így menni, de azért hiányzik a kormány. Lehet, hogy csak karácsony környékén lesznek jó vételek az apróban, annyira nem sürgős a dolog.

(#53860) Lac-coo válasza GalaHU (#53855) üzenetére


Lac-coo
őstag

Új horizont próbáltam, nyilván nekem nem tetszik a fizika ,de totál kellemesen be lehett állítani kormányra pedalra....

(#53861) Lac-coo válasza szdonat (#53858) üzenetére


Lac-coo
őstag

Igazi autóban is felkemenyedik a fekpeadol, tovább nem lehet benyomni, csak a nyomás erőssége nő...

(#53862) RobbyJr válasza szdonat (#53858) üzenetére


RobbyJr
őstag

Próbálj ki egy load cellás féket, utána érteni fogod mi a különbség, lehet itt elmagyarázzák neked, de nem fogod megérteni akkor sem. Trailbraking jóval könnyebb vele, az fix.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53863) szdonat válasza RobbyJr (#53862) üzenetére


szdonat
csendes tag

Na igen, hát elsősorban vétel miatt kérdeztem, hogy CSL DD bundle-ben az alap pedálra megéri-e az a kit, mert iszonyat drága, de kuplungra meg mindenképp szükségem van.

(#53864) Moby válasza szdonat (#53858) üzenetére


Moby
addikt

>De, pl. egy hall szenzorral/potival szoftveresen ezt nem lehet megoldani?

Nem. A fék, ha már összeértek a fékpofák a tárcsával, tovább nem nyomható (hiszen a folyadék sem összenyomható). A pedálra kifejtett erőt viszi át a munkahenegrekre, tényleges elmozdulás már nincs, vagy csak nagyon kevés lehet. Nyomhatnál egy falat is(a 200 kilós fékeknél ez is történik), a kifejtett erő a lényeg, nem az elmozdulás. Szimulátorra vetítve azért sem jó az elmozdulás, mert sokkal gyorsabb fekzést tesz lehetővé, ha csak az erőt kell elvenned, amit nem követ elmozdulás, ami sokkal több időt jelent (túl azon, hogy az izommemória az elmozdulásra nem "emlékszik", csak a kifejtett erő mértékére).
De, egyébként van ilyen is. A moza olcsó pedáljához van ilyen, de természtesen az nem mérhető a valódi LC-s megoldáshoz.

(#53865) Moby válasza szdonat (#53863) üzenetére


Moby
addikt

>megéri-e az a kit

Meg. Nagyon. Mármint jobban megéri eleve ilyen szettet venni, de én sem mertem, mert nem tudtam erre a kérdése a választ (meg azt sem, hogy megmarad-e az egész). Az LC-es fék az, amit képtelenség kiváltani normálisan bármivel. Nekem annyi a bajom a CSL LC kitjével, hogy nekem kicsit puha, lehetne keményebb is, de ez rohadt szubjektív, sokaknak meg épp túl kemény volt. Én jobban örülnék kicsit kevesebb pedálútnak, és hiába állítom feljebb, azzal csak a kifejtett erő mértékét állítom, az elmozdulást nem.

(#53866) Bandit21 válasza szdonat (#53863) üzenetére


Bandit21
addikt

Az alap pedál 79 euró. A plusz kuplung 39 talán. Az LC kit pedig 139 de ha együtt veszed akkor 119
Magyarul ha kell a kuplung akkor ahhoz képest +80 euró lesz, hogy LC legyen a szett.

Mindenképp megéri.

Mivel én elsőre lc nélkül rendeltem, el tudom mondani hogy az alap fek is nagyon jó ha előtte egy sima ellenállás nélküli feked volt, de az lc tényleg egy nagy lépés, mert a lábad nem azt jegyzi meg, hogy az adott féktávon 5-8-10 cm pedálut kellett hanem az erőt.
Nekem nehéz is volt kicsit megszokni 20+ év lc nélkül SIM után és első pár hétben még puhább elasztometereket kerestem de összeszoktam vele és most már nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53867) Bandit21 válasza Moby (#53865) üzenetére


Bandit21
addikt

Na ez viszont meglep hogy, sok a pedálút és puha az alap lc. De hát nem vagyunk egyformák. Illetve lehet még pár hét és én is ezt mondom.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53868) zozika84


zozika84
őstag

Szakikhoz lenne egy kérdésem: jön ugye a Moza Xboxra. A kompatibilitáshoz szükséges cucc itt magában a perecben van. Tehát elvileg, ha ezt a perecet egy R5 vagy R9 bázishoz csatlakoztatjuk, akkor azok is mennének Boxon, ha jól gondolom

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#53869) stellaz


stellaz
addikt

Használt kormányt hogy a leggyorsabb és legegyszerűbb tesztelni?
Lapotop mutatja az eszközkezelőben a kormány és a pedálok működését?

(#53870) Moby válasza zozika84 (#53868) üzenetére


Moby
addikt

Nem. Attól, hogy a szükséges tpm chip ott a kormányban, még nem fogja lekommunikálni a base usb-n. Hogy jön-e ilyen frissítés a nagyobb bázisokhoz, vagy kivitelezhető-e egyáltalán, ezt meg még szerintem nem tudni.

(#53871) Bandit21 válasza stellaz (#53869) üzenetére


Bandit21
addikt

Meg egy ffb teszt a driverben ha játék nincs is a gépen.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53872) Bandit21 válasza Moby (#53870) üzenetére


Bandit21
addikt

Én úgy tudom az r3 az Xbox kormány a Moza-nal. Nekem a hírek nem úgy jöttek át hogy innentől az r5/r9 alapból Xbox comp lenne.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#53873) Moby válasza Bandit21 (#53867) üzenetére


Moby
addikt

Fú, én ezzel a 2 stage Invicta pedállal nagyon jóban tudnék lenni, ha nem egy kényelmetlen mocsok lenne a beszámolók szerint, meg az 1000 eurós ár sem visz hozzá közelebb :D De tökre értem Will mit eszik rajta.

(#53874) Moby válasza Bandit21 (#53872) üzenetére


Moby
addikt

Igen, de zozika kérdése arra irányult, hogy mivel az xbox kompatibilitást biztosító csip a perecben van (pont mint a fanánál), azt a perecet tudja-e használni nagyobb bázison, és hogy azok kompatibilissé válnak-e XBOX-al. Jelenleg nem, és nem tudjuk, dolgozik-e ezen a Moza. Elképzelhetően tartom, hogy kijönnek valamikor egy ilyen frissítéssel, de erre garancia nincs (lehet meg sem valósítható, a fanánál is üzemmódot kell ehhez váltani).

(#53875) stellaz válasza Bandit21 (#53871) üzenetére


stellaz
addikt

köszi

(#53876) #214


#214
tag

Kis jó fejség a Next Level Racingtől. Gondolkodom első körben egy Wheel Stand 2.0 beszerzésén, tetszik, hogy összehajtható és, hogy később bővíthető fix üléskerettel. Azonban a webshopon csak olyan opciót találtam, hogy vagy elsőre megveszed a komplett vázat (GTTrack Frame Only), vagy, ha csak a hátsó rész kell, akkor üléssel együtt lehet vásárolni (GTSeat Add-on). Írtam nekik, hogy csak a hátsó váz megvásárolható-e utólag, ha az ülésre nincs szükségem, és felajánlották, hogy amikor aktuális lenne a bővítés keressem meg őket, adni fognak rá egy külön ajánlatot. Részletekbe nem mentem az árat illetően (mondjuk azt kiemelték, hogy a szállítás lehet drága lesz rá), de pozitívan csalódtam, lerázásra számítottam. :R

[ Szerkesztve ]

(#53877) RobbyJr válasza #214 (#53876) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ateszt keresd itt Hardveraprón, igényeid szerint gyártja le jóval olcsóbban, és szintén összehajtható. Én az enyémre kértem monitor állványt, és minden állítható lesz rajta, plusz fékezhető kerekekkel kértem, hogy könnyen tudjam ide oda tolni.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53878) zsozsa74 válasza zozika84 (#53868) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ez a Fana ökoszisztémában vagy így. Senki nem mondta, hogy a Mozánál is így lenne...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#53879) #214 válasza RobbyJr (#53877) üzenetére


#214
tag

Ismerem Atesz rigjeit, de egyelőre egy "polcról levehető" megoldás felé húzom. :)

(#53880) biker válasza #214 (#53879) üzenetére


biker
nagyúr

qrva nehéz a rig, nem lehet polcról levenni :D rádesik, agyonb...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53881) RobbyJr válasza biker (#53880) üzenetére


RobbyJr
őstag

Kb :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53882) #214 válasza biker (#53880) üzenetére


#214
tag

Vigyázni kell! :DDD

(#53883) JulesTS válasza RobbyJr (#53877) üzenetére


JulesTS
őstag

Azesz állványa tényleg jó (nekem is az van), de ha a könnyen összehajthatóság és a könnyen sarokba hajíthatóság feltétel, akkor nem ajánlanám. Összehajtáshoz 4db erősen meghúzott csavart kell meglazítani és összehajtás után se lesz könnyű...

(#53884) RobbyJr válasza JulesTS (#53883) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én nekem majd nem kellesz összehajtani, csak arrébb gurítani.
De aki ilyen polcról levevőst akar, oda valami nagyon egyszerűt kell nézni, csak az használat közben nyeklik jobbra balra.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#53885) #214 válasza RobbyJr (#53884) üzenetére


#214
tag

Félreérted, arra gondoltam, hogy kinézem egy webshopban és megveszem. :) Next Levelnek van több magyar viszonteladója, másnapra hozza (valahol ingyen) a futár.

[ Szerkesztve ]

(#53886) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Én is Attesz félét akartam, de írtátok, hogy rohadt nehéz. Ezért lett aluból, amit itt sikerült szereznem HA-n.
Amikor használom, akkor alát tolom az obi-s bútor szállító "gördeszkát" és betolom a tv elé. Amikor abbahagyom meg félre gurítom:DD

(#53887) zodo válasza zodo (#53654) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem nincs lehetőségem külön munkaállomást és játék gépet/cockpitet is elhelyezni ezért újítottam a bázis tartón.

Ilyen volt a GT Omega Prime Lite bázis tartóval és most hogy megérkezett a Sim Lab P1-X -el.
Nyertem jó pár centimétert a lábtérben így kényelmesen elfér a DIY billentyűzettartóm a térdem felett. :)
Most már tényleg be kellene állítanom a játékbeállításokat aztán körözni.

(#53888) Lincoln76 válasza biker (#53852) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

A PC kell a simhub-hoz, hogy a shakerek működjenek a 33739 és 33740-es portokon...

(#53889) Lincoln76 válasza Moby (#53836) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Na, kíváncsi leszek milyen érzés lesz a pedálon :)

(#53890) Moby válasza Lincoln76 (#53889) üzenetére


Moby
addikt

Ezek nem akkora motorok, mint a linkelt megoldásban, de az abban lévő erősebb motort is meg lehet rendelni aliexpresszről (sőt, vannak attól mégnagyobbak). Csak én nem akarom, hogy éjszaka itt csörömpöljön nekem :)

(#53891) Lac-coo


Lac-coo
őstag

gépépítő aluprofilokat, kötőelemeket hol lehet jó áron rendelni ? Lehetőleg ne szálban... :)

[ Szerkesztve ]

(#53892) Marci112233 válasza JulesTS (#53850) üzenetére


Marci112233
őstag

Probléma megoldva, és tesztelve is már. Elég így kézzel ráhúzni és stabil marad a kormány, és ez tuti bírni fogja majd.

KÉP

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#53893) zodo válasza Lac-coo (#53891) üzenetére


zodo
nagyúr

Komplett cockpit a cél?

Szálban olcsóbb max. egy vágást láttam ingyen onnantól vágásonként plusz költség.
Adott méretben véve szerintem drágább.
Fekete színben pláne.
Ha csak 40-es profil és azokhoz kellő kötő elemek/csavarok stb is horror.
Pedál tartót még meg lehet úszni a profilból megalkotva de szék és bázis alá kellenek a cél elemek, állítható láb netán kerekek + szállítás.
Ha ez a cél akkor jobb választás szerintem egy kész cockpit kintről.

(#53894) Gabisan


Gabisan
tag

Nekem most lett készen Atesz féle wheel stand egyedi méretben,nagyon masszív,igaz nagyon nehéz,de hátul 2 fékezhető görgő van ,így ha kell ki tudom húzni. :C

Gabisan®

(#53895) Lac-coo válasza zodo (#53893) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ma jön a moza r12, gyanítom a rozoga íróasztalomat szét fogja rázni :D

(#53896) Lac-coo válasza Lac-coo (#53895) üzenetére


Lac-coo
őstag

De lehet marad a 40 X 60- as vastagsfalu zartszelveny , azt meghegesztem ... :)

(#53897) footy válasza Lac-coo (#53891) üzenetére


footy
addikt

En a motedistol rendeltem meretre vagva.
Nemet nyelvteruleten a https://aluprofile24.de/ is nepszeru. (bar volt aki serult profilt kapott)

(#53898) zodo válasza Lac-coo (#53896) üzenetére


zodo
nagyúr

40x40 is bőven elegendő, esetleg (megnyugtatásként) a bázistartó lábakhoz tennék szélesebbet.
Nekem ilyen volt a korábbi fél vázalapom, Atesz típusaira sem volt még panasz.

(#53899) biker válasza Lac-coo (#53895) üzenetére


biker
nagyúr

Nem rázza szét, megforgatja a tengely körül :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53900) RobbyJr válasza Gabisan (#53894) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nincs túl magasan a base a monitorhoz képest?
Én tuti lentebb engedném az egészet székkel együtt, plusz a billt elvenném onnan, és közelebb tenném a monitort.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.