Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Jacek válasza adrian360 (#41050) üzenetére


Jacek
veterán

Nem rohad bele nyáron sem, aránylag olcsó :DDD Nekem autentikus a r383-hoz :D Persze ez szerelő kesztyű.

[ Szerkesztve ]

(#41052) GalaHU válasza biker (#41049) üzenetére


GalaHU
őstag

Bocs, én a Fanatec ecosystemhez értettem, mintha arról folyt volna a szó. A fél szimes világ Fana lázban ég, én is rögtön arra gondoltam.

Thrustmaster vonalon esetleg inspirálhat egy régebbi átalakításom:

http://crazyman.hu/index.php/leiras/kormany-cockpit/1022-thrustmaster-tx-momo-mod.html

FunFact: azóta is ugyanazt a MOMO perecet nyúzom. :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41053) 6absbulldog válasza adrian360 (#41050) üzenetére


6absbulldog
tag

Sima kerékpáros kesztyű. Nem túl vastag, nem sül meg benne a kezed.

(#41054) biker válasza GalaHU (#41052) üzenetére


biker
nagyúr

jól értetted, fanatec kormányt szeretnék, csl dd-t, de ahhoz kell két kormány. egy gt3 vagy egy f1 openwheel jellegű, és egy kerek a rallyhoz, és ha már van quick release, nem fogok csavarhúzózni.

A TM-re is csináltattam nagyobb gyűrűt hogy gyorsan lehessen cserélni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41055) Tibiajax válasza adrian360 (#41050) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

veszel 200ft-ért egy fekete pamutot a sarki kínai boltban és levágod az ujjai végét....
problem solved

(#41056) wolf033 válasza adrian360 (#41050) üzenetére


wolf033
senior tag

Kerékpáros kesztyű, teli ujjas.

(#41057) ForRedGlory válasza adrian360 (#41050) üzenetére


ForRedGlory
félisten

(#41058) adrian360 válasza ForRedGlory (#41057) üzenetére


adrian360
őstag

köszi mindenkinek, ez egész jónak tűnik, megnézem élőben milyen.

(#41059) OgreImre válasza adrian360 (#41050) üzenetére


OgreImre
senior tag

kozmetikai/kézápoló kesztyű fehér :) vékony, kényelmes, mosható.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#41060) Macka


Macka
veterán

Bocsánat, ha már volt, de alza.hu-n a TMX PRO 61 ezerért kapható.

(#41061) v2 válasza ForRedGlory (#36117) üzenetére


v2
senior tag

Én is ilyet vettem, csak egy régebbi verzió. Az vékonyabb anyagból van.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#41062) Tibiajax válasza Macka (#41060) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jobb a 920-as logitech-nél?

(#41063) Macka válasza Tibiajax (#41062) üzenetére


Macka
veterán

Szerintem igen, elég sokat volt a téma vesézve. Főleg ezen az áron.

(#41064) Macka


Macka
veterán

Kellene kis segítség.
Padlón van elhelyezve nálam a T300 pedálja, és bizony csúszkál. Van valami bevált dolog, amivel ezt ki tudom küszöbölni?

(#41065) Met válasza Macka (#41064) üzenetére


Met
nagyúr

Én ilyen nanopadból vágtam még a MOMO Force talpaira, fényes laminált padlón volt. Meg se moccant.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41066) arty válasza Macka (#41064) üzenetére


arty
veterán

pedál méretére, alávágott gumiszőnyegdarab (hajópadlón használom)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41067) GalaHU válasza biker (#41054) üzenetére


GalaHU
őstag

Értem, akkor viszont mégiscsak működhet amit írtam. Már feltéve ha a rally-kormány a "kereksége" miatt kell, a GT meg a gomberdő miatt.
Ha a HUB-ra teszed az original versenykormányt, akkor nyugodtan lehet körbe-körbe tekergetni rally-zás közben egy szerpentinen, de ugyanezt a kormánykereket (átszerelés nélkül) GT módban úgyis csak 9:15 fix állásban használja általában az ember. De gombok, tekerők rajta vannak a HUB-on, sokféleképpen be tudod állítani. Így egy kormányszettel lefedsz mindent.

Persze ha látvány is fontos, vagy szimplán ragaszkodsz az autentikus megjelenéshez, netán pont a cserélgetés feelingje a lényeg akkor ez neked nem opció.

Nekem a Podium DD-hez kapott kék GT kormány a megvétel óta nem volt 2 órát használva, nem csere-berélem. Funkcióban alig több, ellenben a kisebb átmérője számomra már zavaró...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41068) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Azért a tavalyi limitált F1-es perecnél az idei sokkal jobb ajánlat, mivel tavaly 450 euro volt az ára (bár volt hozzá F1 2020 játék 60 euroért, de az nálam nem érték).

(#41069) Rico33 válasza ForRedGlory (#41068) üzenetére


Rico33
aktív tag

És nem volt hozzá APM, az idei nagyon jó ár volt :K

(#41070) barabasb válasza Met (#41065) üzenetére


barabasb
tag

Igen, ezek nagyon jók csúszásgátlónak. Mondjuk néha túl jók is, alig lehet leszedni, ha kell :D

(#41071) biker


biker
nagyúr

CSL DD Hands On

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41072) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Nagyobb helyre költözünk, így végre lesz helyem cockpitet építeni.
Az volna a kérdésem, hogy a TX + tetszőleges kerék + T-LCM-nél lejjebb menni akkor nem érdemes? A másik, hogy a fentihez képest egy Logitech G923 a kanyarban sincs?

(#41073) GalaHU válasza -FLY-> (#41072) üzenetére


GalaHU
őstag

Jól látod, bár a "kanyarban sincs" kifejezéssel páran biztos vitatkoznának, a magam részéről +1 a leendő konfigodra! :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41074) FLx válasza biker (#41071) üzenetére


FLx
addikt

Ar/ertek aranyban tenyleg jo lett a cucc. Remeljuk valamikor lehet majd kapni is. :)

(#41075) FLx válasza FLx (#41074) üzenetére


FLx
addikt

Na, megrendeltem. :) Jol tippeltem, szeptember kozepe. :)

szerk. Megjelent a formula wheel 2.5 is kozben...

[ Szerkesztve ]

(#41076) ForRedGlory válasza FLx (#41075) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igazad volt. :R

Legalább sikerült nekem is megrendeltni. Már csak ki kell várni. Mondjuk nem tudom mit fogok csinálni a most rendelt F1 2021 pereccel, ami itt lesz július elején. :DDD Lehet bérbe adom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41077) FLx válasza ForRedGlory (#41076) üzenetére


FLx
addikt

Jol nez az ki a polcon is. :D Egyebkent eleg sokan panaszkodnak, hogy naluk nem latszik a weboldalon a DD, szoval tuti van egyeb feltetel is azokon felul amiket irtak. Vagy csak siman veletlenszeruen boktek ra X emberre, amennyire lesz keszlet elso korben.

(#41078) zsozsa74 válasza FLx (#41077) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nem hiszem, miféle feltétel lehetne még? (Vásárolj náluk több, mint 2000 euróért összesen mondjuk? :D Végül is, miért ne... ) Nálam is megjelent a DD is, az új pedál is, megvolt mindhárom feltétel, hogy előrendelő lehessek.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#41079) ForRedGlory válasza FLx (#41077) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nekem sem jelent meg, de mint kiderült, nem voltam belépve. Persze nem én voltam a hülye, mert direkt beléptem előtte, simán be is jöttek a menüpontok (order history, stb), de ennyi, kírta, hogy a termék nem elérhető. Aztán rákattintottam a saját menün belül az adataimra és meglepetésként jeleze, hogy előbb lépjek már be. Beléptem megint és utána már ment a vásárlás is.

(#41080) macy


macy
addikt

Nálam bezzeg nincs, hogy kapják be. Nem mintha rendelni akartam volna :D

(#41081) Rico33


Rico33
aktív tag

Megrendeltem, 3 óra mulva jött a hirlevél, hogy rendelhető .
A limited kormány ugyanez, mire szóltak, nem is volt. Mêgis minek kellett elsőkörös feltételnek a hirlevél, ha szart se ér :F
Az akciókat ELŐRE szeretném tudni, nem utólag :W
ugyanitt szeptemberben csl elite eladó lesz :D

(#41082) ForRedGlory válasza Rico33 (#41081) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nyugi, 18:40-kor jött az e-mail nekem is, aztán látom, hogy mások már 1.5 órája megrendelték. :D

(#41083) -FLY-> válasza GalaHU (#41073) üzenetére


-FLY->
őstag

Köszi! Jól látom, hogy kell vegyek egy sim hubot is, ha xbox series x-hez akarom csatlakoztatni a rendszert?

(#41084) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A'szongya raktáron. :DDD

(#41085) tome0001 válasza ForRedGlory (#41084) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Azért a Fanatec elég furcsa egy cég. Kiváló termékeket gyártanak, világszinten tudnak szálítani, elég jó a supportjuk. De hogy a weboldaluk, minden egyes kisebb-nagyobb roham után lehal (Black Friday-ek, és termék előrendelések) az már a vicc kategória. És ez is amit te írsz... Állandóan mást ír a készlettel kapcsolatban (már nem először fordul elő).
Az előrendeléssel meg egyedül azt kívánják elérni, hogy a gyártást ne őnekik kelljen előre megfinanszírozni, hanem előre beszedik a pénzt a vásárlóktól így a gyártást mi finanszírozzuk...

(#41086) FLx válasza tome0001 (#41085) üzenetére


FLx
addikt

Nana, ha megnezed minden uj termek szept-november kozott lesz elerheto, ergo most kezdik meg a gyartast. Eleve a tesztelok is pre-prod cuccot kaptak tehat a gyartosor meg el se indult, mert nincs vegleges termek se. Mindenkitol beszednek 4-500 ejrot 3-4 honapra elore, nem rossz deal. :) Es igy azt is tudjak, hogy mekkora tetelt rendeljenek a kinai gyartol, kozben meg forgatjak kicsit a penzunket. De hat en is ezt csinalnam, uzlet az uzlet.

(#41087) tome0001 válasza FLx (#41086) üzenetére


tome0001
Topikgazda

Sajnos ez elég sok mindennel így van napjainkban. Lásd: egy játék amit előrendelsz X €-ért, aztán a megjelenés napján vagy kapsz valamit vagy nem (Assetto Competezione ami használhatatlan volt, én pl visszakértem az xbox store-tól a pénzt, mert el sem indult a játék). Minden előrendelés sajnos egy nagy lutri, de ez már tényleg off-topic...

[ Szerkesztve ]

(#41088) FLx válasza tome0001 (#41087) üzenetére


FLx
addikt

Amig a kereslet meghaladja a kinalatot, addig barmit csinalhatnak. Par ev es ujra a vevoke lesz a piac, sajnos most nem az.

Egyebkent sok dolgot rendeltem mar elo korabban is, tisztessegesebb cegek akkor vonjak le a penzt, ha indul a kiszallitas.

[ Szerkesztve ]

(#41089) arty válasza tome0001 (#41087) üzenetére


arty
veterán

az elorendelessel magad alatt vagod a fat, barmi eseten ;) mondjuk jatekoknal a leginkabb, a DD vegulis mar le van tesztelve.... szoval aki zsakbamacskat vesz, ne reklamaljon, hogy azt kap.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41090) JulesTS válasza tome0001 (#41085) üzenetére


JulesTS
őstag

Tényleg fura cég. F1 2021-et csak előrendelni lehetett. Ámerikában meg már páran csodálkoztak, hogy kopogtat a futár az új pereccel a hóna alatt...

(#41091) Patrick76496


Patrick76496
őstag

#40976GalaHU Köszi a megerősítést a G27-tel kapcsolatban, arról sehol sem találtam infót, hogy ferdefogazású-e. Viszont így emellett teszem le a voksom, mert míg autóknál zene füleimnek a visító hang egyenes fogazásnál, itt szerintem jobb lenne, és már viselhető ferde fogakkal. :D Meg túlságosan vérszemet kaptam a 3 pedál + H-váltótól. Tökéletes úgy sem lesz, de ha már jóval halkabb a DFGT-nél és ténylegesen enyhébb a G25-nél a videókban hallottakhoz hasonlóan (mintha fűrészelnél), meg valóban olyan jól bírja, akkor én nagyon boldog leszek vele. :) Plusz elvileg kisebb a deadzone is, mint a G25-nél.

Teljes szobás szőnyeg egyébként van (bár viszonylag vékony), és az asztal is egész masszív, szóval amiatt nem aggódok. Mennyire nehéz/drága javítani egyébként a G27-et? Modból ahogy láttam elég sok van hozzá. És grat a kollekcióhoz, nagyon szép. :D

Egyébként a TMX Pro is tetszene, ha újonnan kb annyiért van, mint ezek használtan, de ha csak ilyen drágán van hozzá kézi/szekvenciális váltó, akkor megint a G27 felé húzok.

Köszönöm mindenkinek említésen kívül is a választ! :)

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#41092) fatal` válasza Patrick76496 (#41091) üzenetére


fatal`
titán

"Egyébként a TMX Pro is tetszene, ha újonnan kb annyiért van, mint ezek használtan, de ha csak ilyen drágán van hozzá kézi/szekvenciális váltó, akkor megint a G27 felé húzok."

A G27 váltóján nincs szekvenciális mód. Ha PC-n játszol akkor a legolcsóbb megoldás egy Driving Force Shifter (annyiban különbözik a G27 váltójától, hogy nincsenek gombok - mert a G29/G920/G923-on átkerültek a kormányra) és egy USB-s átalakító mtsimtechről vagy sraról, pár ezer forint. De egy TH8 mérföldekkel jobb (annyival drágább is).

Alternatíva még az SHH shifter, ami egy fokkal olcsóbb és dícsérik (nekem nincs vele tapasztalatom).

(#41093) Tibiajax válasza ForRedGlory (#41084) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mi a az boost kit? még gyorsabban fogsz tudni vezetni?

(#41094) JulesTS válasza fatal` (#41092) üzenetére


JulesTS
őstag

"Alternatíva még az SHH shifter, ami egy fokkal olcsóbb és dícsérik (nekem nincs vele tapasztalatom)."
Nekem már feladták a csomagot, jövő héten itt lesz...
SHH-nak elvileg csak két baja van:
- csak PC-vel megy
- megrendeled és másfél hónap várakozási idő...
Egyébként a lengyeleknek van egy hasonlóan jónak tűnő váltójuk, csak nem találtam meg a neten. De azt hiszem itt a fórumon is írtam régebben linket ...

(#41095) JulesTS válasza Tibiajax (#41093) üzenetére


JulesTS
őstag

Nagyobb táp, 5 helyett 8Nm...

(#41096) Tibiajax válasza JulesTS (#41095) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de az miért jó? olyan erős lesz a bázis, amilyen tápot teszel alá?..
ne már

(#41097) Segal válasza Tibiajax (#41096) üzenetére


Segal
veterán

:K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#41098) zsozsa74 válasza Tibiajax (#41096) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Mondhatni "táposabb" lesz a kormány bázis. :D 5 nm-ről 8 nm-re ugrik. A rivjúk szerint kell is, hogy hozza azt, amiért a DD-t szeretjük.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#41099) Jacek válasza zsozsa74 (#41098) üzenetére


Jacek
veterán

Platinából van az a táp hogy 160euró? :DDD

(#41100) Tibiajax válasza zsozsa74 (#41098) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

édes istenem..
mondjuk sztem ez nagyon tré
miért nem azzal adják akkor gyárilag? miért van egyáltalán kicsi meg nagy táp egy olyan cucchoz, ami igenis igényli - a leírtak alapján- az erősebb és persze jóval drágább tápot?
sztem ez szánalmas
és főleg úgy, hogy reklámozzák hogy így olcsó meg úgy nép DD-je, aztán kiderül bzmeg, hogy vehetsz alá harmadannyiért még külön tápot is..
gagyi

én a hifiben mozogtam sok évig, ott is volt az, hogy lehetett játszani a kábelezéssel, meg tápkábellel, meg még sok mással és igen, picit valóban tudott mindig hozzáadni.
de nem arról volt szó, hogy konkrétan másképp viselkedik egy jobb meg erősebb táppal..ezért nem is adtak hozzá gyárilag, és ez elfogadott volt. hiába vettél meg egy mill-ért egy végfokot, nem adtak hozzá tápkábelt 200k-ért, mert az olcsóval is azért hozta az, amiért eleve kifizetted az 1mill-t
de ez itt akkor... hagyjuk már
miért nem adják azzal a normálisabb táppal akkor? mert akkor nem hirdethetnék, hogy 350-ért tudnak adni végre DD-t?..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.