Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) Joshi válasza wolf033 (#41350) üzenetére


Joshi
titán

Az tényleg jó cucc, viszont annak se látom értelmét, hogy miért is kellene pár másodperc alatt kormányt cserélni. :F Szerintem a gyári megoldás is vállalható a maga kicsit több mint fél percével.

(#41352) GalaHU válasza fagy53 (#41339) üzenetére


GalaHU
őstag

Hát, ha végre összejönne a Regamex, ott a kiállítási pultomon lenne 10db kormány, meg dekornak a dobozos játékok. De pénzt azt szedjen érte a rendező... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41353) wolf033 válasza Joshi (#41351) üzenetére


wolf033
senior tag

Nekem a sima hollandira rakható kis karika is elég lenne, hogy kényelmesebben lehessen tekerni. A gyári megoldás elég kaka.

(#41354) Joshi válasza wolf033 (#41353) üzenetére


Joshi
titán

Ha meg tudod szerezni annak a gyűrűnek a 3D modelljét, én szívesen kinyomtatom neked töredék áron. Nekem is T300 van, szóval még ki is tudom próbálni mielőtt elküldöm.

(#41355) wolf033 válasza Joshi (#41354) üzenetére


wolf033
senior tag

Az király lenne. Majd kutakodok.

(#41356) sutatokisr válasza wolf033 (#41355) üzenetére


sutatokisr
tag

https://www.etsy.com/listing/728238970/3d-file-only-thrustmaster-wheel-quick?ref=shop_home_recs_2&crt=1

(#41357) Joshi válasza sutatokisr (#41356) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy ilyen 3D modellt ennyiért lehet megvenni, amit ráadásul nekem kell kinyomtatni... :O Akkor inkább tekergetem a gyári műanyag anyát. :DDD ;]

ui.: ha wolf033 fórumtársnak ez megéri az megint egy más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#41358) biker válasza Joshi (#41357) üzenetére


biker
nagyúr

Az az anya rátét amit nekem is küldtél tökéletes

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41359) biker válasza biker (#41358) üzenetére


biker
nagyúr

ja nem te küldted, hanem joco120 :) Bocsi

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41360) wolf033 válasza biker (#41359) üzenetére


wolf033
senior tag

Ugyan van e még neki vagy esetleg tud e nyomtatni? :DDD

(#41361) fatal` válasza wolf033 (#41360) üzenetére


fatal`
titán

Tud nyomtatni, fent vannak a hírdetései a HA-n. Én még a Logitechre vettem tőle mágneses váltót meg telefontartót egy pár hónapja. :)

(#41362) McFly78 válasza wolf033 (#41353) üzenetére


McFly78
csendes tag

Én ezt használom saját nyomtatásban:
https://www.thingiverse.com/thing:4004552

(#41363) biker válasza wolf033 (#41360) üzenetére


biker
nagyúr

tud bármennyit!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41364) arty válasza biker (#41340) üzenetére


arty
veterán

Nem tudtak, és "soha" nem is fognak "tudni" "100% élethű" fizikát csinálni... az RBR-ben pl súlya nem volt az autóknak. Mára persze mindenki csak a szépre emlékszik, de anno kapott érte bőven kritikát :)

Sajna ez eleve egy rétegműfaj, az a csoda, hogy a wrc játék megél...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41365) biker válasza arty (#41364) üzenetére


biker
nagyúr

Nem én állítottam hogy az RBR jó, én kérdeztem.
Anno próbáltam, szörnyű volt, persze egy wigman formula force kormánnyal bármi lehet szar.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41366) fatal` válasza arty (#41364) üzenetére


fatal`
titán

Ha már RBR. Felraktam az RBRHU-t, de nem tudom beállítani a steeringet a kormányra. Erre van valami okosság? Ha kihúzom a pedált meg a váltót (T300, T-LCM, TH8A), akkor be tudom állítani, de amint visszadugom mellé a pedált is, nem megy.

Egyszer már jó volt, nem értem most mi van. Registryben kéne pucolni valamit hozzá? Próbáltam keresgélni, de nem találtam normális megoldást, gondolom a több ugyanolyan nevű tengely kavarja össze.

Egyelőre Dirt Rally 2.0 megy meg WRC8, várom a WRC10-et, végre steamen is lesz. WRC9-et az Epic miatt nem vettem meg egyelőre. Dirtben az aszfalt "fizika" zavar. :(

(#41367) wolf033 válasza McFly78 (#41362) üzenetére


wolf033
senior tag

Írok privátot.

(#41368) iceman007 válasza arty (#41364) üzenetére


iceman007
aktív tag

2004-es játék, az akkori CMR a fasorban sem volt...ez inkább a Codemasters szégyene, hogy 15 év innovációs lehetőségeivel máig sem sikerült egy olyan rallys szimulátort/játékot csinálni ami megüti....de legalább a grafika szép :))
@biker: a sors fintora, hogy én is azzal hajtottam amíg nem lett meg a G25-öm és nekem semmi bajom nem volt vele... és az összes többi akkori játék/ szim is élvezhető volt vele...

(#41369) drsanya


drsanya
aktív tag

Srácok, azért ez mellett nem lehet szó nélkül elmenni, aki bátor a DIY projektekhez, Prohardveres kolléga (tomiafoka) cikkét (tudom, vótmá) és videóját (ezt viszont nem láttam még), olvassa el és nézze meg. Tegnap este láttam, államat azóta se tudtam összeszedni.
Cikk: Szimulátor kormány és pedálok építése PC-hez - LOGOUT.hu Számtech / Játékok cikk
Videó: DIY Simulator steering wheel tutorial - YouTube

A videóban komplett alkatrész lista is található, rajzokkal, CAD tervekkel, kapcsolási rajzzal, teljes szerelési útmutatóval, tehát minden is van.
Mi ez, ha nem önzetlenség??? Maxirespekt, amúgy meg sorozatgyártásba vele! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

I am iRacer

(#41370) biker válasza drsanya (#41369) üzenetére


biker
nagyúr

fél órája néztem pont a videót kb, YT dobta fel ajánlatba
nem semmi!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41371) Rico33 válasza drsanya (#41369) üzenetére


Rico33
aktív tag

Erről a projectről csak egy szó jutott eszembe: aztanázáretirablóhajtóbegyármindenit.... :DD

(#41372) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Közben kiszivárgott a titokzatos TM projekt: [link]
Nem DD-nek tűnik.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#41373) Dzsee326


Dzsee326
tag

Sziasztok, kis segítséget kérnék

Lehet felesleges energiát beleölni, de egy próbát megér :) Vettem a kölyköknek egy kormányt, (Auchan fury csoda, de 3 éves, hadd tekergesse) de a csodálatos win10 mindenáron Xbox vezérlőt telepít hozzá, a sajátját meg nem engedi. Pár hete olvastam, hogy valahogy át lehet verni, de az istenért sem találom. Így most nem megy a váltó, mert azt is meg még 2 vagy 4 gombot Z tengelynek vesz. Lehet ezzel bármit is csinálni?

(#41374) v2 válasza zsozsa74 (#41372) üzenetére


v2
senior tag

750 euro, normálisak ezek?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#41375) JulesTS válasza v2 (#41374) üzenetére


JulesTS
őstag

Ha mégis 10Nm-es DD + T-LCM + Alcantara kormány benne van, akkor jó az ára...

(#41376) v2 válasza JulesTS (#41375) üzenetére


v2
senior tag

De...... nem DD

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#41377) jilian


jilian
addikt

Mennyire érdemes az AC-t moddolni? Tényleg ennyit tesz a játék látványára a menü kezelésére stb...? Nem bugos, nem fossa el magát tőle a game? (elveszítve minden eddigi eredményt)

(#41378) JulesTS válasza jilian (#41377) üzenetére


JulesTS
őstag

Állítólag content manager nélkül nem is érdemes használni...

(#41379) fatal` válasza JulesTS (#41375) üzenetére


fatal`
titán

Kép alapján:
- Nem DD
- Nem T-LCM (sima T3PA-GT)
- Nem alcantara, hanem bőr :DDD

(#41380) JulesTS válasza fatal` (#41379) üzenetére


JulesTS
őstag

Akkor elírták az árát...

(#41381) FLx válasza jilian (#41377) üzenetére


FLx
addikt

Inkabb ugy mondanam, hogy kotelezo. Modok nelkul egy masik jatek.

(#41382) fatal` válasza JulesTS (#41380) üzenetére


fatal`
titán

Vicces, mert CSL DD 349€ + CSL Pedals LC-vel elvileg €199 és egy WRC vagy McLaren wheel meg €199.

Csak ugye az nem PS kompatibilis, ez meg hivatalos GT kormány, szóval bármennyiért is vesztegetik, lesznek, akik majd megveszik.

Mondjuk esetleg felezni kéne az árán és kicserélni a pedált T-LCM-re.

[ Szerkesztve ]

(#41383) Macka válasza fatal` (#41382) üzenetére


Macka
veterán

Nekem a T300/LCM kombót nem fogja leváltani, az tuti.

(#41384) biker válasza jilian (#41377) üzenetére


biker
nagyúr

"Nem bugos, nem fossa el magát tőle a game?"

de :( nekem a végére teljesen használhatatlan lett az AC, meg néha nem akarta a szuper beépített csomagkezelő frissíteni a csomagokat.
Van autó ami bizonyos pályákon nem működik, betöltés közben kilép, van pálya ami csak bizonyos időjárásban használható, stb.
Én feladtam, legyalultam, felraktam az alapjátékot újra, jó a gyereknek tanulni vezetni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41385) 6absbulldog válasza biker (#41384) üzenetére


6absbulldog
tag

Érdemes a mod letöltése előtt elolvasni a teljes leírását (pl racedepartment) mert mindig megírják mit tud és mit nem. Plusz vélemények.
Párszáz modot használok, egyik sem okozott gondot, csak javított a játékon minden téren. Graf+ffb+hangok+tartalom.

(#41386) biker válasza 6absbulldog (#41385) üzenetére


biker
nagyúr

igen, elolvasom, és három hét múlva is emlékszek majd rá hogy pont X autó Y pályán nem fog menni? Nem, nem fogok rá emlékezni, csak elindítom, és anyázok. Vagy te írsz listát ezekről a variációkról?

Nem szomorkodok, az RRE+ACC+DR2.0 kielégíti a versenyvágyaim, ha "dolgozni" akarok, akkor ATS, a gyereknek meg AC, PC2, és kész :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41387) 6absbulldog válasza biker (#41386) üzenetére


6absbulldog
tag

Egyáltalán ne telepíts olyan autó modot, ami nem megy olyan pályán, amin menni szoktál. Bármilyen autó is kell, tuti van belőle olyan verzió, ami megy minden pályán. Amúgy mit értünk azon, hogy nem megy y pályán? Az AI nem tud menni, vagy te sem, mert nem tölti be, vagy pontosan mi történik ilyenkor?

(#41388) biker válasza 6absbulldog (#41387) üzenetére


biker
nagyúr

nem tölti be a pályát, vagy kilép mikor a startra nyomsz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41389) GalaHU válasza jilian (#41377) üzenetére


GalaHU
őstag

Content managerrel kivirágzik a játék, ráadásul az összes látvány és irányítással kapcsolatos MOD-ot (a rengeteg autóról és pályáról nem beszélve) pofon egyszerű rajta keresztül felrakni.
És stabilabb, mint az eredeti, annak a készítők már rég elengedték a kezét... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41390) GalaHU válasza biker (#41384) üzenetére


GalaHU
őstag

Lehet, hogy így van, de az nem a ContentManager hibája, hanem az adott autó/pálya készítő sara.

A kérdés a CM-re vonatkozott...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41391) jilian válasza GalaHU (#41389) üzenetére


jilian
addikt

Mi az "alap" mod aminek fen kell lennie? :) Gondolom van pár.
"Graf+ffb+hangok+tartalom"
Ahogy 6absbulldog feljebb írta?

A Sol 2.1 van eddig, meg a LA Canyons behúzva.

De valahogy ez az AC olyan furcsa irányításra :U
Jó persze rally-ról jövök de akkor is olyan mintha sinen fékeznék, a féktáv valami brutál hosszú lenne , meg a kanyarokról szinte állandóan lecsúszok, mintha mindíg állóra kéne fékezni az autót, hogy tudjak valami értelmeset kanyarodni bezzeg az AI meg úgy megy mintha kötélen húznák.... :((

A VR-t meg addig fel sem teszem amíg nem tudok valami "normálisat" menni.

(#41392) FLx válasza jilian (#41391) üzenetére


FLx
addikt

Content manager, SOL ami kotelezo, a tobbi egyeni igenyek szerint. Ezt a furcsa iranyitast ugy hivjak, szimulator. :)

(#41393) GalaHU válasza jilian (#41391) üzenetére


GalaHU
őstag

Regisztrálj be a Racedepartment-re, ott a letöltések között a legnépszerűbb pályákkal/autókkal nagyon nem nyúlhastz mellé.

A SOL alap, azt hangold be a gépedhez. Tök jó, hogy amikor állítod, akkor megjelenik, hogy mi milyen grafikai változást jelent, nem kell folyton élesben tesztelgetni. De van nyilván benchmark is...

Autók közül meg olyan próbálj először amiben van ABS , meg TC. Csak utána menj GT3-ra... :)

A titkos tippem a 90's DTM, ott egy M3-al mindent meg lehet tanulni, és a tempó sem olyan vad.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#41394) Rico33


Rico33
aktív tag

Fanatec formula pereceseknek érdekes lehet [ez] az oldal.
Van csere, új 3d nyomtatott, alcantara, bőr grip.

(#41395) Emunem válasza GalaHU (#41389) üzenetére


Emunem
aktív tag

Hali, erről egy röpke PM-ben írnál valami szösszenetet. Nekem is még alap AC van, Mod-ok mindig is érdekeltek. :C
Előre is köszönöm.

ACC-t most vettem a múlt héten, Steam-en akciós volt. Még nincs fent, de mennyivel jobb az alap AC-nál?

"... hát persze ..."

(#41396) FLx válasza Emunem (#41395) üzenetére


FLx
addikt

GT3-ra van kihegyezve, arra nyilvan jobb. Minden masra AC.

(#41397) -FLY->


-FLY->
őstag

Az normális a G923-nál, ha pl a játék menüjében, ahol csak középre húzás van, döccen pont a centerben a kormány kis hangot hallatva? Játékban nem érződik, mert dolgozik az ffb, illetve áramról levéve is simán átfut a centeren. Gondolom a feszítésnek van hozzá köze, hogy pont középen a legkevesebb és kiérződik/hallatszik a foghézag miatti ide-oda ütődés, na de ez így normális?

(#41398) Patrick76496


Patrick76496
őstag

#41196wolf033 Nem úgy megy az faluhelyen. :D Én nem tervezem feladni, mert lassan nem is te vezeted már az autót, annyi input elveszik. 10 évesen még tök vagány volt a Knight Rider-ben az önvezető autó, a forma a mai napig gyönyörű szerintem, de 15 évvel később már inkább ijesztő, hogy elvehetik szeretett tevékenységemet. Ezért is veszem részben a sim wheelt. Bizonyos keretek között természetesen az auto-nak is van értelme, csak az az ilyesztő, hogy emiatt a kicsi olcsókból is elfog veszni az a minimális vezetési élmény is, ha nem te pakolgathatod a fokozatokat.

#41198FLxwolf033 Szerintem az automata túl nagy kényelembe helyezi a sofőrt, egyre többet telefonoznak vezetés közben. Meg a nagy kijelzőre sem lenne szükség ott középen, vagy legalább az alap funkcióknak meg gombnak kéne lennie.

#41200fatal` Sim racingben megértem amúgy, mert ott sokszor tényleg azért vezetsz, hogy jobb időket menj, nyerj. :) De IRL meg úgy sem versenyzel senkivel, ott szerintem a feeling többet ad. Nem minden dolog számít, ami megszámolható, és nem minden dolog megszámolható, ami számít. :)

#41207JulesTS Az kemény lehet, ha már ilyenen kell gondolkodni. :D Hány kiló erőt kell kifejteni a váltáshoz?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#41399) wolf033 válasza Patrick76496 (#41398) üzenetére


wolf033
senior tag

"#41198FLxwolf033 Szerintem az automata túl nagy kényelembe helyezi a sofőrt, egyre többet telefonoznak vezetés közben. Meg a nagy kijelzőre sem lenne szükség ott középen, vagy legalább az alap funkcióknak meg gombnak kéne lennie."

Mi pont ezért vettünk facelift 3-as Focust mert ebben vannak még gombok nem úgy mint az új 308-as Peugeotban. Megbolondulnék ha mindent a kijelzőn kéne kapcsolgatnom.

(#41400) JulesTS válasza Patrick76496 (#41398) üzenetére


JulesTS
őstag

Nem is az erő óriási, hanem az a baj, hogy wheelstand pro kormány tartója úgy van rögzítve mint egy kerékpár nyereg stucni (cső a csőben, patentzárral). Ha a kormány tartó aljára felcsavarozom a váltó (plusz kézifék) tartó konzolt, akkor ott már elég nagy erőkar lesz, hogy egy aránylag nagyobb erővel működtethető váltó, vagy kézifék elcsavarja a csövet... Logitech váltóval nem volt gond, azt még bírta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.