Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) bulikavagyok válasza kozmy (#40396) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem igazán értem ezt a kérdést... nem mindenkinél ugyanaz a folyamat? :B Holnap megnézem neked, ha érdekel.

(#40402) mmdms válasza fatal` (#40392) üzenetére


mmdms
addikt

Valóban, bocsi benéztem. Eddig mindig egyből az eu store nyílt meg nálam, gondolom ip alapján...

Ezt az új DD-t hogy kell rögzíteni? Azt látom h asztalhoz van hozzá cucc, de kokpitre hogy kell? Furatok vannak az alján?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#40403) fatal` válasza mmdms (#40402) üzenetére


fatal`
titán

Biztos, hogy lesz furat az alján. De mivel majd csak Q3-tól lehet kapni, senki nem tudja :)

(#40404) arty válasza FLx (#40397) üzenetére


arty
veterán

Senki??

Gala, mutass neki pár ps2-es fanát!!! ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40405) kozmy válasza bulikavagyok (#40401) üzenetére


kozmy
őstag

Pontosan! Nem egyforma a folyamat. Nekem korábban baj volt a QR csatinál.Állandoan eldobta mahát nem volt motor erőm FFB Eleinte jobbra picit el tekert aztán vissza ennyi volt a kalibrálás. Most hogy meg csináltam a QR csatit telyes kört tesz. Galának is nekem is mostár körbe fordul kalibrálásnál. De Zsozsának nem. Meg köszönöm ha meg lesed.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40406) jozsi252 válasza FLx (#40397) üzenetére


jozsi252
veterán

Viszont azért az emberek 95%-a aki erre adja a fejét az nem komolyan kezdi, és bőven megelégednek egy Logitech G szériával, vagy Thrustmaster-nek az olcsóbb verzióival, vagy esetleg Hori és hasonló árkategóriájú kormánnyal. Aztán később ha bejött nekik akkor nagyobb pénzmennyiséget beletolnak ebbe az egészbe.
De szerintem ha valaki erre adja a fejét hogy kormányt vegyen, a nagyon nagy része a Logitech mellett fog dönteni mivel árba az az elérhetőbb.
Azért a Fanatec kormányok vagyis inkább úgy mondom egy komplett Fanatec szett nem épp a normál Magyar átlagemberek pénztárcájának van kitalálva sajnos. Így annyira nem tömegtermék mint egy G29.

Segal
Köszi! :R

iPhone 13 Pro Max

(#40407) Solesz84 válasza kozmy (#40405) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Nekem is korbe fordul teljesen.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#40408) kozmy válasza Solesz84 (#40407) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm hogy meg nézted. Még Bulika válaszát várom.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40409) jilian


jilian
addikt

Van valakinek mozgó csodája?
Esetleg egy NLR Motion Platform V3?
Tapasztalat, vélemény?

(#40410) GalaHU válasza arty (#40404) üzenetére


GalaHU
őstag

Fogd meg a söröm...




Azért a Lajta szebbik oldalán már 4-5 generációval ezelőtt sem volt ismeretlen a Fanatec, csak még nem voltak az a prémiumgyártók, akiket ma ismerünk.

Ez nagyjából onnan datálható amikor összebatyuztak a Porsche-vel, és kijöttek az első licensz alapján készülő kormányok. Azok minden tekintetben odavertek az aktuális Logi és TM termékeknek.

(ha érdekel még pár kormány, szóljatok és már mászom is a padlásra :) )

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#40411) bulikavagyok válasza kozmy (#40408) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Huhh, nagyot nézett a kormányom, h két hónap után felébresztettem. :D

Nekem is 360 fokot fordul ha a perec vízszintes helyzetben van bekapcsoláskor. Viszont ha fejjel lefelé áll, akkor csak 180 fokot. Ha függőleges helyzetben van, akkor vagy 270 vagy 450 fokot fordul. Szval nincs meg mindig a teljes kör.

[ Szerkesztve ]

(#40412) zsozsa74 válasza bulikavagyok (#40411) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Érdekes, nekem csak kicsit megy jobbra, kicsit balra és visszaáll nem teljesen a centerbe. De ha kézzel odaforgatom, a Fana szoftver azt mutatja, hogy középen van. Egyébként meg minden tutin működik.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#40413) bulikavagyok válasza zsozsa74 (#40412) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mondjuk az enyémen valószínűleg egy korábbi firmware van még, mert nagyon régen frissítettem. Lehet, h ez is számít. :)

(#40414) kozmy válasza bulikavagyok (#40413) üzenetére


kozmy
őstag

A kalibrálás mozgást nem befolyásolja a firmware nekem is így kalibrál most már mint neked.Korábban hasonlóan kalibrált mint Zsozsának. Ezek a tüskék okoztak gondot korábban a QR csatiban össze kellett nyomkodnom őket és így javult meg, ja és ezt a support javasolta.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40415) kozmy válasza zsozsa74 (#40412) üzenetére


kozmy
őstag

Remélem a tiéde ez így normális. De ha véletlenül nem, max áthozod 5 perces művelt s meg csinálom. :K

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40416) kozmy válasza jilian (#40409) üzenetére


kozmy
őstag

Ha emlékezetem mem csal akkor Cshavez forrumtársnak van ilyen izgő mozgó beülöje.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40417) jilian válasza kozmy (#40414) üzenetére


jilian
addikt

Az enyémet most szerdán küldtem vissza. :U
Nekem a motor firmware nem működött. Bármit csináltam a driverekkel, még laptopon sem akart 40-re frissülni csak tekert és kidobott. Bootloader indítás sem csinált semmit, csak a normál firmwaret rakta fel.
Ami még szar volt, hogy amikor a motor szenzort akarta kalibrálni nem fordult semerre, (pedig kellett volna neki) csak állt és azt hitte minden ok.
Rendesek voltak a support - nál, képekkel is elmagyaráztam mi a kínom és bekérték. Szerintem hétfőn már lesz valami infóm.

(#40418) arty válasza GalaHU (#40410) üzenetére


arty
veterán

:R annyira tudtam :D
dehát kötelező, a (fana) történelem részei ezek is... mondjuk kíváncsi lennék, ezek a speedsterek a korabeli kormányokhoz képest mi tudnak, tudtak....merthát.... nem valami bizalomgerjesztőek :DDD

mentél már velük?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40419) kozmy válasza jilian (#40417) üzenetére


kozmy
őstag

A support rugalmas pár levél váltás után már be is veszi RMA-ra

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40420) chris0000


chris0000
őstag

hi. ettől a berregéstől, rezonálástól hülyét kapok... Logitech G923 ez így élvezhető, nem csak a kézre kellene, h visszacsatolja az erő, útviszonyokat, tehát csak érzésre... nem úgy, h hallom a berregést... :U thx. üdv.

(#40421) Danecay válasza chris0000 (#40420) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem egy G29-em volt korábban de az nem volt ilyen hangos. Bár megtévesztő lehet némileg a videó mert nekem is volt váltóm hozzá, de azt sem hallottam ilyen hangosnak élőben mint itt a videóban a Tiedet. Van ez a Zoom Microphone fícsör, lehet az még inkább erősíti azt amit meg akartál mutatni, így viszont az jutott eszembe, hogy hogyan bír ki ez a szerkezet egy napnél többet, miközben nekem is 3 évig volt meg a G29 és mint tudjuk vagy sejtjük, a 2 kormány között nem találták fel Logitech-éknél a spanyol viaszt.

(#40422) barabasb


barabasb
tag

Emberek, tudom, hogy ennél offabb hsz sosem volt még itt, de... használt valaki blinkee robogót? Marmint a valós életben. Kipróbálnám de sosem ültem motoron és lenne pár kérdésem, amire a google nem adott választ (hihetetlen, tudom). Kösz és ne verjetek meg nagyon az offért :(

(#40423) Danecay válasza barabasb (#40422) üzenetére


Danecay
őstag

Legalább OFF-ként posztolhattad volna :D Csak poén volt, nekem mindegy, de biztos lesz akinek nem lesz az :)

[ Szerkesztve ]

(#40424) zsozsa74 válasza kozmy (#40415) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Köszi! Inkább hozlak-viszlek, megetetlek, csak ne kelljen kiszednem a cuccot a helyéből... :D

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#40425) barabasb válasza Danecay (#40423) üzenetére


barabasb
tag

Most látom, hogy lehet azt is... hát, bocs.

(#40426) v2 válasza barabasb (#40422) üzenetére


v2
senior tag

Mi a kérdésed? Már ha a motorozás technikai része érdekel.

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#40427) GalaHU válasza arty (#40418) üzenetére


GalaHU
őstag

A Speedster 3 - GT4 kombó egész jó, itt már lehet érzékenységet állítani, FFB nincs csak rezgés, de 2006-ban, pláne konzolon nemigen volt sokkal jobb. A Logi akkori kisméretű kormányaival és a TM gumis cuccaival mérve természetesen, meg ugye az FFB is gyerekcipőben járt.

A Speedster 2 azért jóval ekébb...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#40428) Segal válasza zsozsa74 (#40424) üzenetére


Segal
veterán

Ne is mond. Bő 1 hete én is így jártam. Potyogott a könnyem már a kötegelők elvágásakor is :D
Kibontani a tápot is a rejtett helyéről, de a lényeg hogy siker lett a vége :K
Nézzük viszont a jó oldalát a dolognak, bejutottam az IKEA-ba közben, pedig ritkán szánom rá magam, de útbaesett :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40429) mmdms válasza chris0000 (#40420) üzenetére


mmdms
addikt

Igaz G27em van, de sztem a szerkezet ugyanaz lehet, és csak pcars-al játszok, de néhány pályán nekem is ezt produkálja. Most pölö a watkins glenen. Így én nem merem használni, nem hiszem el hogy nem megy tönkre. Ilyenkor szoktam a ffb beállításoknál a smoothingot kicsit megemelni addig h ez megszűnjön, hallani ne lehessen csak érezni a vibrációt.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#40430) kozmy válasza zsozsa74 (#40424) üzenetére


kozmy
őstag

Ne kerüljön erre sor, de üsse kő :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40431) Dzsidzsi32 válasza jilian (#40409) üzenetére


Dzsidzsi32
tag

Szia. Nekem simxperience rendszerű cockpitem van. Ezt nagyon tudom ajánlani. Szerintem reakcióban a leggyorsabb a piacon. :) Imádom :)

(#40432) biker válasza chris0000 (#40420) üzenetére


biker
nagyúr

a G29 ugyanígy hangzik. fogaskerék... Mindig lesz kis kotyogása a fogaknak, és annak hangja van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40433) jilian válasza Dzsidzsi32 (#40431) üzenetére


jilian
addikt

Nézegettem azt is de sajnos ehhez a rendszerhez kell a saját váza. Tehát a teljes felszerelést le kéne hozzá cserélnem... :(((
Pedig tetszene a cucc.

(#40434) kozmy


kozmy
őstag

Kormány updat

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40435) Segal válasza kozmy (#40434) üzenetére


Segal
veterán

Azért ha egyszer eladnád azt a dd2-őt akkor gondolj rám egy pü erejéig :))
Vagy csak írjátok ki a fórumra hogy zsozsa74 mikor visz el kocsikázni otthonról ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40436) kozmy válasza Segal (#40435) üzenetére


kozmy
őstag

Ez DD1 ha arra a határozásra jutok hogy eladjam akkor meg kereslek :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40437) Segal válasza kozmy (#40436) üzenetére


Segal
veterán

Köszi :R
Meg azt is megírhatnád honnan rendelted ezeket a matricákat, mert én ebay-en rákeresve csak F1-es matricaszetteket találtam elég horror áron és ugye közeledik a július 1.
Lehet érdemes lenne még egy szettet rendelni előtte :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40438) kozmy válasza Segal (#40437) üzenetére


kozmy
őstag

Aliról rendeltem egy tekercsel. Pepecs meló egy ilyen kormányt le foliázni,mert fémlapig le kell bontani a perecet és minden kis lyukat ki kell vágni.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40439) Segal válasza kozmy (#40438) üzenetére


Segal
veterán

Engem a kormánymatricázás nem érdekel, én a bázist tervezném. :K
Csak ugye ahhoz nem ártana egy DD :DDD
Akkor lehet maradok majd az F1-nél :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40440) kozmy válasza Segal (#40439) üzenetére


kozmy
őstag

Vegyél egy dd-t :D

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40441) zsozsa74 válasza Segal (#40439) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Van itt nem csak DD-re! [link]

És azt sem állítom hogy olcsó egy matricáért, de hát ebben a szimes bizniszben az ember már hozzáedződik a túlárazáshoz...

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#40442) kozmy válasza zsozsa74 (#40441) üzenetére


kozmy
őstag

Nekem 2E megvolt az egész :))

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40443) zsozsa74 válasza Segal (#40439) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Itt is akad pár, szintén nem ingyen... [link]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#40444) kozmy válasza zsozsa74 (#40443) üzenetére


kozmy
őstag

Fana is pattinthatna a BASE csomag közé ilyen matricát, árba bele férne.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40445) Segal válasza zsozsa74 (#40441) üzenetére


Segal
veterán

Vannak jók, de az ár itt is horror.
Viszont számomra az a durva hogy mindegyiknél fentvan konkrétan a minta is, így gyakorlatilag csak le kéne tölteni a képet, lemérni a méreteket és itthon matricára nyomtatni valakivel.
Ennyibe tutira nem kerülne.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#40446) kozmy válasza Segal (#40445) üzenetére


kozmy
őstag

Csináld magad akció úgy olcsó :K

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40447) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,

most nagyon akciós a g29 váltóval együtt. Még megéri megvenni (260€ újonnan)

előre is köszönöm.

"... hát persze ..."

(#40448) Emunem válasza Emunem (#40447) üzenetére


Emunem
aktív tag

Vagy még a Thrustmaster T300RS is jó áron van, bár nincs hozzá se kuplung, se H-váltó. :N Esetleg egy 2021 vélemény. :))

"... hát persze ..."

(#40449) kozmy válasza Emunem (#40447) üzenetére


kozmy
őstag

Hali!
Ezek hol akciósak? Link?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#40450) Neck válasza Emunem (#40447) üzenetére


Neck
veterán

Ettől olcsóbban vettem a T300RS + Ferrari alcantara szettemet...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.