Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kbalazsa válasza simi762 (#1600) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Azért néha vedd halkabbra a komolyabb halláskárosodás megelőzése végett :DDD

[Szerkesztve]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#1602) Fáraó


Fáraó
őstag

Tervezem egy 5.1-es füles vételét. A Zalman az elsődleges célpontom, mivel itt elég jókat írtatok róla. Elsősorban játékhoz kellene (CSS, egyéb). Az lenne a kérdésem, mennyire tudja pozícionálni a hangot? Pl. mennyire bal hátulról hallható a Left Rear hang?
Köszi! :R

A hangkari egy Live! lenne, ha fontos.

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1603) szamuraj válasza Fáraó (#1602) üzenetére


szamuraj
tag

Ez a játéktól is függ ,meg a füledtől is
irányt jól a távolságot nem

Ne sirj.... éld az életed!

(#1604) szamuraj


szamuraj
tag

Ja meg a hangkaritól is

Ne sirj.... éld az életed!

(#1605) takbal


takbal
csendes tag

Behoznék pár új szereplőt. Az egyik az LTB-MG51-USB, ez integrált USB-s hangkártyával jön, vadi új és elég jókat írnak róla mindenhol:

http://www.lanaddict.com/rev/188/1/
http://peripherals.about.com/od/computerspeakers/gr/ltbmg51usb.htm

A másik a Turtle Beach-é:

http://www.turtle-beach.com/site/products/earforce/hpa2/producthome.asp
http://peripherals.about.com/od/computerspeakers/fr/earforcehpa.htm

Még mindig egy Santa Cruz-ot nyúzok az asztali gépemben, és ezért is érdekel, mert jó tapasztalatom van a céggel. Persze a laptophoz az USB-s kártyát itt sem úszom meg.

Bárki tud bármit erről a két fülesről?

(#1606) Fáraó válasza takbal (#1605) üzenetére


Fáraó
őstag

Háát a másodikról igen jókat írogat :U ...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1607) Newyorker válasza Fáraó (#1606) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1608) Fáraó


Fáraó
őstag

Newyorker: :)

Esetleg vki nem vállalna be egyet a második új típusból? :B ;)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1609) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Valaki adjon már beallítási tanácsot a Zalman 5.1-es füleshez pls! SB X-fi van mellé.
Jól szól,csak a filmeknél a szöveg valahogy nagyon halk. A front centert már próbáltam erősíteni,de nem használt.
Aki tud,adjon már tippeket,hogy a THX beállításnál milyen beállítások legyenek.
A CMS 3D-t érdemes bekapcsolni ennél a fülesnél,vagy az rontja a hangzást?
THX :R

[Szerkesztve]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1610) germanh válasza Fáraó (#1602) üzenetére


germanh
senior tag

hi
én cod2-zök, meg néha fun cs: s, sztem jól kihallani az irányt, teljesen meg vagyok elégedve vele, filmnézésnél is bejön nekem :R

Enjoy the pain!

(#1611) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hello
Főleg cs-zek kéne hozzá vmi jó füles Zalman teater 6 vagy Icemat Siberia-ra gondoltam, sztetek melyik a jobb?
Idő hiányában bocs hogy nem olvasom el az előző kommenteket.

(#1612) Fáraó válasza germanh (#1610) üzenetére


Fáraó
őstag

Thx! :R

Zalman 5.1-el nyomod?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1614) Fáraó


Fáraó
őstag

Ezt a Turtle Beach típust legközelebb Németországból lehetne beszerezni, az ottani disztribútornál van :(( . U.K.-ban nincs :( , amazon.com-on pillanatnyilag nem szállítanak EU-ba :O , pixmania, e-bay és társai üresek :((( .

Pedig nagyon megtetszett az a 75$-os ár ;] .

Szerk.: Ja, és mire átért Germany-ba ott már 99.99 EUR lett az ára :O . Áhhhh!!!!

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1615) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy zalman 5.1-es fejhallgatót, gondoltam megosztom a tapasztalataim! 5.1-es hangfalrendszerem is van, tehát volt mihet viszonyítanom! A hangkártyám egy philips psc 724-es.
A hangminőségére nincs kifogásom, mert szépen szól, de lehet hogy a hangkarim hibája, de az irányol nekem nem jönnek vissza túl jól, nem tudom miért! CoD2-höz használom itt lett volna fontos az iránymeghatározás! Filmhez elég jó, de ahhoz inkább a hangfalaimat fogom használni.
A végére egy dolog, ami nekem nagyon hiányzik, nincs rajta hangerőszabályozó és ki/be kapcsoló gomb.
Amit még furcsálok, hogy nálam vista-n jobban szólt, mint xp-n.

(#1616) burnaby_joe válasza Dr Smoke (#1615) üzenetére


burnaby_joe
csendes tag

Szia!
Én épp egy Zalman 5.1-ben gondolkodom. Akkor Szted nem éri megvenni cod2-höz? Mondjuk nekem Audigy2-m van meg Genius Home Theatre Deluxe, s ehhez szeretnék ''éjszakai üzemmódot'' támogató kiegészítést...

(#1617) Dr Smoke válasza burnaby_joe (#1616) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Mindenképpen megéri, mert egy sima stereonál jobb! Én is pont ezért vettem, hogy tudjak rendesen éjszakai üzemmódban játszani! :DD Érdekes volt, hogy vista alatt sokkal jobban szólt, mint xp-n. Hogy miért, azt nem tudom, pedig ugyanazt a drivert telepítettem fel! Szerintem audigy2-vel állat lesz! Az alaplapi hangkarimmal nem próbáltam! Ha van a billentyűzeteden hangerőszabályzó, akkor tudod azt is állítani!
A mustárban vettem 7,3K-ért múlt héten, itt a legolcsóbb! De most nézem, hogy már elkapkodták mind, de mikrofonos még van!

(#1618) BioNiCMaN válasza takbal (#1605) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Olyan hangkarid van, mint nekem? :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1619) #67688960 válasza Dr Smoke (#1615) üzenetére


#67688960
törölt tag

Igen, nekem is szebben szól az audigy ls-em vistán!
Érdekes, nem?

(#1620) Svan


Svan
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg 1 Zalman beszerzésén gondolkodom.
Nagyobbrészt zenehallgatásra(65%) használnám,de szeretnék néha játszani vagy akár filmet nézni vele.
A kérdés az lenne hogy érdemes-e ebben az esetben megvennem,vagy menjek és vegyek egy low-end 4000ft körüli stereo Philips-et

Tehát zenehallgatásra Zalman(7000Ft) vs. Kommersz Philips(4000Ft) füles?
(csak a Zalman-ra szánnék 7000-ret szóval,drágább sztereó nem érdekel)
Válaszokat előre is köszi

(#1621) aliaskenny


aliaskenny
csendes tag

Helló!

Nah nyálazgatom már vagy két napja a fórumot, és egyetlen szót sem találtam arról a fülesről, amelyet végülis megrendeltem.... :S

point of view gamer 5.1 headset

[link]

Van valakinek bármilyen véleménye/tapasztalata a cuccról, vagy én fogom megadni az első véleményt valamikor a hét vége felé?!

Üdv

Kenny

Szemetek! Megölték Kenny-t!

(#1622) Fáraó válasza aliaskenny (#1621) üzenetére


Fáraó
őstag

Akkor kérjük a véleményt! :) Mert én még várakozó állásponton vagyok...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1623) Peter_


Peter_
tag

Üdv!
Új vagyok a fórumon, és nem is nagyon volt időm végigolvasni, ezért bocsi ha már kérdeztek hasonlókat. Zalman 5.1es fejhallgatót kaptam, de Fujitsu Siemens Amilo m3438g notin nem tudom kihasználni az 5.1et (csak egy ki és egy bemenete van), ezért egy külső hangkártyát szeretnék vásárolni. PCIMCA-s Audigy 2 szóba se jöhet mert: 1. :nincs ilyen bővítőhely a notin, csak Express Card slot van; 2.: asztali gépen is szeretném használni, mert az integrált elég gyengus (pl. alig szólnak a hátsók). Utánajártam, miket lehet kapni MO-on, de a kínálat elég szegényes. A Creative SB-ektől már elvették a kedvemet, mert tapasztalat szerint nem tudják elég jól erősíteni a hátsó hangszórókat (még az Audigy sem). Zalman ezért is csinált hozzá erősítőt, de hát az 18k ami elég sok. Pedig az Aquaban kinéztem egy SB Surround 5.1 KS150 USB-s hangkártyát 13k-ért, mondjuk erről se találtam vmi sok infót neten, csak pár cseh oldalon :P Ez vajon a Live külső változata :F
[link]
Másik lehetőség ami talán a legjobb lenne a Zalman saját 5.1es külső hangkártyája a ZM-RSSC, amit direkt ehhez készítettek.
[link]
De ezt képtelenség beszerezni itthon, legalábbis nem találtam sehol sem. Külföldről meg félek rendelni, mert ha baj van vele, hova vigyem garanciára? Esetleg létezik valami Zalman márkabolt, vagy valahol meg lehet rendelni?
Itthon amit lehet kapni még a Trust-ot láttam, de az valahogy nagyon nem szimpatikus. Arról van vkinek tapasztalata?
Fú jó sok kérdést tettem fel. Várom a tapasztalatokat, kinek mivel megy jól, és hogy azt a bizonyos Zalman hangkarit hol lehetne beszerezni, esetleg akinek van olyan karija megoszthatná a tapasztalatait. Max 20k-t szeretnék rákölteni.
Előre is köszi a helpet! :R

(#1624) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hello
Nah először is bocs a hülye kérdésemért, de e nem hagy nyugodni.
Az 5.1-es hangkarikon ugye 3db dugó nah most ha a zalmi 5.1 fülesnek is 3csatija van, akkor hova megy a mikrofon? :B

(#1625) Dr Smoke válasza Blackhole13 (#1624) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Van olyan 5.1-es hangkari, amin van külön mikrofon bemenet is(ezeken 5 jack aljzat van)! Ha csak három van a karin és 5.1es, akkor bizony sehova, mert ilyenkor a mikrofon bemenetből lesz a rear vagy center/lfe in vagy esetleg ha be van kötve az előlapi mikrofon csati akkor oda!

(#1626) Blackhole13 válasza Dr Smoke (#1625) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Akk ez azt jelenti vehetek új hangkártyát?

(#1627) nagyitomi


nagyitomi
tag

szevasztok
kéne egy-két ötlet h 20-25 ezer ft között milyen fülest javasolnátok

(#1628) Fáraó válasza nagyitomi (#1627) üzenetére


Fáraó
őstag

Jó nagyot, tenyeresett és ami nagyot csattan :DDD !

Komolyra fordítva: olvass vissza, itt nagyjából mindenki a Zalman 5.1-et ajánlja, állítólag jó.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1629) Dr Smoke válasza Blackhole13 (#1626) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Ha nem tudod megoldani, hogy a mikrofon-bemenet ki legyen kötve az előlapra akkor igen! :O

(#1630) Dr Smoke válasza Fáraó (#1628) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Tényleg jó, nekem is az van! De az csak 7-8K!

nagytomi: 20-25K-ból én már a Genius SW5.1 hanfalrendszert venném meg! Milyet akarsz? Ennyi pézből!?!?!? Ez nagyon LOL!

(#1631) cskamacska


cskamacska
addikt

3 hete voltam a WestEnd cici center beli Media Markt-ban, ahol megfogdostam egy Speed-Link Medusa füles dobozát. Régóta gondolkodom azon, hogy ki kellene próbálni egy ilyet, de miután megpillantottam a 25k-s árcédulát, gyorsan le is raktam. :DDD Annyival _nem_ lehet jobb az a füles, hogy több mint háromszor annyit adjak ki érte, mint legutóbb a Zalman RS6F-ért.[kép]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#1632) Blackhole13 válasza Dr Smoke (#1629) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Esetleg ha a centert nem kötöm be hanem helyére a mikrofon megy, ez nagy baromság?
Pár hónap múlva ugyis lesz új alaplap-új hangari amin má van elég jack dugó.

(#1633) Fáraó válasza Dr Smoke (#1630) üzenetére


Fáraó
őstag

Engem annyira megfogott ez a Turtle Beach [link], hogy megpróbálok egy ilyet beszerezni. Csak még keresem az amerikai kapcsolatomat...

Blackhole13: Milyen hangkari?

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1634) Fáraó


Fáraó
őstag

Itt van még 1-2 teszt, rákerestem erre a Speed-Link Medusa-ra, nem is olyan rossz!!!!: [link]
Illetve egy másik Speed-Link rövidteszt magyarul : [link]

Lehet, hogy az a Medusa még se sz#r, csak jó helyen kell olcsóbban megvenni??? Sztem a MM számtech hardver terén rémesen drága!!!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1635) Bib válasza Dr Smoke (#1615) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem cod 2 és vista alatt ne várd az irányokat mert nincs EAX támogatás,csak X-finél.Inkább térj vissza XP-re,bár a hangkaridat nem ismerem.

(#1636) ÁDI válasza Fáraó (#1634) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hát a 467-es hsz-ben (de rég volt...) én csak jókat tudtam róla fordítani, ill. cimborának van és meg van vele elégedve.....

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#1637) Fáraó válasza ÁDI (#1636) üzenetére


Fáraó
őstag

Ez legyen a példa a gyorskereső használatára :B , de mellé ne felejtsétek el hogy Google továbbra is a barátotok. :D

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1638) rol33


rol33
aktív tag

vmi jóféle 5.1-es fejhallgatót szeretnék, milyet tudnátok ajánlani?

®

(#1639) Fáraó válasza rol33 (#1638) üzenetére


Fáraó
őstag

Elsőre visszaolvasást javasolnék...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1640) rol33 válasza Fáraó (#1639) üzenetére


rol33
aktív tag

na igen, sajna erre pont nincs időm, illetve nem is az idő, hanem az érdekelne h jelen pillanatban melyik az amelyiket érdemes megvenni.
gondoltam biztos ajánlotok majd vmit, de a topic sajna nem igen pörög

®

(#1641) qwertly


qwertly
addikt

Valaki tudna segitenni mindenki Zalman 5.1 fűlest ajánlot és amikor meg vettem akor szembesülök a hiányos ágaival.Nekem egy Audigy 4 hangkártyám van napost akor hová kell be dugnom a fűles zsinórjait a másik nincsen rajta hangerö szabályzó így nem tudom a játékok hangját állítani játék közben,és állandoan cserélgetni kell a dugókat ha hangszórót akarom használni.Lehet venni hozzá külön kis elosztot amibe belle tudom dugni a hagszoró és a fűles dugóit is.

(#1642) Dr Smoke válasza qwertly (#1641) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

A hangerőt csak úgy tudod szabályozni, ha van a billentyűzeteden rá gom (enyémen van)! Milyen hangfalat használtál eddig? Sztereot? Akkor értelem szerűen a füles front csatlakozóját kell a hangfal kimenetre rakni a rear-t meg a center/lfe csatlakozót azt nem tudom, meg kell nézni a hangkártya használati utasításában!

(#1643) qwertly válasza Dr Smoke (#1642) üzenetére


qwertly
addikt

Szia akor feltelepitem a billentyűzet drivereét és megy a hangerő szabályzás :).Itt a kép lennél szives el magyarázni,hogy hová dugjam a fűles dugójit [link].Köszi

[Szerkesztve]

(#1644) Dr Smoke válasza qwertly (#1643) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Az én billentyűzetemhez nem kell a driver, a hangerőszabályozás úgy is működik! :F

A fejhallgató csatlakozóira rá van írva, hogy melyik melyik! A frontot a zöldbe dugd, a reart a feketébe, a center/lfe-t pedig a legalsó pirosba(ha jól látom a színét :DD )! Ezután a windowsban és a hangkari programjában is állítsd át a hangfalat 5.1-esre (lehet, hogy újra kell indítani a gépet), majd a hangkártya vezérlőprogramban indítsd el a sound testet! Ha nem jó, akkor a reart és a centert meg kell cserélni!
Aztán várjuk a tapasztalatokat!

(#1645) Fáraó válasza qwertly (#1641) üzenetére


Fáraó
őstag

El tudod ágaztatni a csatornákat, ha veszel megfelelő számú 1db 3,5 jack dugó -> 2db 3,5 jack ajzat elosztót.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1646) ÁDI válasza aliaskenny (#1621) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
na meg van már a Point of view gamer 5.1 headset???
Milyeeeeen? :Y

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#1647) Vakbogár


Vakbogár
csendes tag

Erről tud valaki valamit :F
CREATIVE HQ-2300D

Szar az élet. Amikor már azt hiszed, hogy megkaptad életed legnagyobb pofonját akkor hirtelen, Bumm! Kapsz egy még nagyobbat.

(#1648) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Hi,
hogy működik ez a dolog, hogy a van egy hangkártya a gépben és a fejhallgatóban is van egy? Gondolom nem kell kiszedni/letiltani a gépben lévőt....
Ugyanis a vásárolni kívánt Gamebird AP-880-asban van hangkártya....

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#1649) nagyarmand


nagyarmand
csendes tag

Sziasztok!

Becsületesen végigolvastam mind az 1648 hozzászolást :o de egy valamiben még mindig nem látok tisztán.Laptophoz kellene 5.1-es cucc.Hogyan járok jobban ill.hogyan szól jobban?USB és fejhallgató kimenetem van.Acer Aspire 5672.

1/-Veszek egy usb-s hangkártyát(sajna nem túl nagy a választék,ezt néztem ki(Creative SB Surround 5. 1)és ehhez vegyek egy 5.1-es fejhallgatót dekóder nélkül
2/-Vagy csak vegyek egy dekóderes fejhallgatót(Sharkoon X-Tatic 5.1 ) és azt kössem valamelyik kimenetre
3/-Mind a kettőre szükség van.

Ebben kérném azok tanácsát, akik már tapasztalattal rendelkeznek ez ügyben. Előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Minden ember színes bőrű. Különben nem látszana!

(#1650) Dr Smoke válasza nagyarmand (#1649) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Szia!

Az usb-s dologgal kapcsolatban nincs tapasztalatom, tehát nem tudok mit mondani! Én az első variációra szavazok és vegyél mellé egy zalman 5.1-es fejhallgatót, ami szerintem nagyon jó!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.