Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Allien válasza Ulrik (#1249) üzenetére


Allien
veterán

Hát, itt 5.1-s fülesekről beszélgetünk.;) Sterejjó kilőve.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1252) Mateee válasza Mateee (#1247) üzenetére


Mateee
tag

Senkinek sincs itt a ph-n sharkoon 5.1-es fülese?
Drága, nem jó, vagy kevés helyen kapható? VAgy csak senkinek nem teccik?

Na akkor UP a topiknak :))

(#1253) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok!Valaki megnezne nekem ezt fulest??

Link:[link]

Megeri ezt a sokk penzt?Mert a tech leirasa nekem kinai!

THX

(#1254) DummyBoy válasza MegalodonS (#1253) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Hááát nemtom ... Alienware cuccok mindig is Prémium kategóriások voltak ...

De hogy 140 font egy fülesért ... és még mikrofon sincs ... Áááááá ... SOK(KKK) ...

Life is shor...

(#1255) MegalodonS válasza DummyBoy (#1254) üzenetére


MegalodonS
őstag

THX!A Zali fulhallgatom az mennyivel szol gyengebben mondjuk???

(#1256) donhere válasza FRIZ 22 (#1232) üzenetére


donhere
tag

HI! aza helyzer hogy ebből a medusából 2 fajta van szerintem mert én 9k ért láttam a MEDIA.......-ban! nem tudom az milyen volt (tipus) mert ugyan ezeket tudta!! de az kis kék dobozban volt!

Amugy a ZALMAN éna mellet döntöttem. (nem bántam meg!) Egy bjútifúl vánderfúl füles! természetesen az igazi 6 csatornás élményt nem aggya vissza de tényleg nagyon JÓ!!!

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#1257) harry válasza donhere (#1256) üzenetére


harry
veterán

9k-ért (ha ténlyeg a Medusa 5.1-es füles volt), akkor az sztem csak a fejhallgató, erősítő nélkül. Amúgy nemtudom miért a kék doboz (eddigiek szürkék+piros), lehet új design (illetve lehet kicsit más a füles, mert egyes darabokon már van vibra szabályzó is a vezetéken, mint ahogy már beszéltünk is erről).

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1258) donhere válasza harry (#1257) üzenetére


donhere
tag

JAHHH!!! sorry erősítő tényleg nem volt benne! :C de medusa volt mert egy ijen fantázianevet egy fülesnek = LOL

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#1259) harry válasza donhere (#1258) üzenetére


harry
veterán

Azért meggondolandó, így nem tűnik olyan soknak. Mert pl. erősítőmmel nincs gáz, de a füles eléggé terhelve van (ketten is használjuk, és nem szoktam spórolni a hanggal). Így ha elromlik elég csak a fülest cserélni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1260) grex4


grex4
aktív tag

sziasztok
vettem egy új genius 5.1es fejhallgatót és azt kérdezném hogy a hátsó hangszórókat ha feltekerem max hangerőre attól még nem olyan hangosak mint az első hangszórói sőt alig hallani vmit.most ez rossz?
köszi

üdv

(#1261) grex4 válasza grex4 (#1260) üzenetére


grex4
aktív tag

asszem megoldottam. windowsba átkellett alakítani 5.1es hangszórókra. de eddig nemvolt de volt a többi hangszórójában is hang. nemértem de megy aza lényeg.

üdv

(#1262) ArGab


ArGab
őstag

Tapasztalataim: nemrég beruháztam egy Zalman 5.1-es fülesre, és először nem tűnt túl jónak. Az alaplapi SoundStormra kötöttem, de a center és a hátsók piszok halkak voltak, egyszerűen élvezhetetlen volt hatcsatornásra kapcsolva, ha a Frontot le is halkítottam, akkor is a többi sokkal tompábban szólt, valamint a mélyek is elég szegényesen jöttek.
Ismerősnél aztán röptében kipróbáltam egy Audigyn, ott a hangerőkülönbségek megszűntek, így meglett az elhatározás egy hangkártya véterlére. Most egy Audigy4 hajtja, és így már csak ajánlani tudom. Zene, film, játék, mind szépen szólnak már rajta, csak mininmális + bass kellett rá. :C

(#1263) emde


emde
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy medusa 5.1et, Bp-m merre fele lehet kapni jack-dugósat?
Előre is köszi!

(#1264) Allien válasza emde (#1263) üzenetére


Allien
veterán

Hát, ha átnéznéd a totyikot, akkor TUDNÁD erre a választ! :(((
De, hogy ne mondhassad, hogy senki sem segített, leírom, jelenleg SEHOL sem kapható, és az eredeti behozó nagyker NEM is fog többet behozni! :((

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1265) kovsol válasza ArGab (#1262) üzenetére


kovsol
titán

a héten ha minden igaz nekem is lesz egy ilyen fülesem ezt örömmel hallom

én egy audigy2 vel szeretném használni

May the Force be with you!

(#1266) Ziog


Ziog
aktív tag

Hali!

A zalminak olvastam, hogy van mikrofonos verziója is, le lehet szedni ezt róla?

Mert jó lenne, ha igen.

(#1267) kovsol válasza Ziog (#1266) üzenetére


kovsol
titán

bocs hogy ilyen hülyeséget kérdezek

de akkor miért nem a mikrofon nélkülit veszed ? :DDD

May the Force be with you!

(#1268) Ziog válasza kovsol (#1267) üzenetére


Ziog
aktív tag

Azért kellene, hogy le lehessen venni, mert ha filmezek, akkor nem szeretem, ha kalimpál valami a fejemen, a fülesen kívül.
Másrészt azért jó lenne, mert ha valaki mondjuk nem bal oldalon szereti a mikrofont, hanem jobb oldalon, akkor akár át is tudná rakni, a másik oldalra.

(#1269) Ziog


Ziog
aktív tag

Nemhogy le lehet szedni. Hanem teljesen külön van. Mondjuk szerintem ez gagyi megoldás, legalább valami módon felszerelhető lenne rá, és egy kis cső lóghatna a szánk elé.

Így marad a sima miki nélküli.

Amúgy így néz ki a mikije.

[link]

[link]

[Szerkesztve]

(#1270) kovsol válasza Ziog (#1268) üzenetére


kovsol
titán

így már érthető :R

én egy sima asztali talpas mikrofont használok és simán jó ez így is nem kell túlbonyolítani
olcsó és ha meghibásodik könyen cserélhető

May the Force be with you!

(#1271) Ziog


Ziog
aktív tag

Tud valaki mondani olyan progit vagy zenét, amit lehetne használni 5.1 tesztelésére?

Vagy létezik egyáltalán ilyen?

(#1272) emde válasza Allien (#1264) üzenetére


emde
csendes tag

Hát átnéztem és olvastam is, csak hát hátha van valahol még belőle... de akkor nem tom milyet vegyek, zalmit nem szeretnék mert nincsen normális mikije, akkor a marad a genius, de olyat nem szívessen vennék, mert hozzájuk volt már szerencsém és elég hamar tönkre mentek :(, milyen kapható ittnon ami 5.1 és mikis?

[Szerkesztve]

(#1273) mm00 válasza kovsol (#1270) üzenetére


mm00
aktív tag

Nekem zalman fülesem van mikrofonnal! Nincs a mikrofonnal semmi probléma mert rá lehet rakni a vezetékre! Direct úgy van kitalálval hogy a füles vezetékét jó erősen fogja! A vezetéken is van fogató amivel tovább lehet rögziteni a mic-et! Én nagyon meg vagyok vele elégedve! Most veszek hozzá hangkarit, mert annélkül tényleg nem az igazi!

[Szerkesztve]

(#1274) harry válasza emde (#1272) üzenetére


harry
veterán

Úgy tudom TTS tud hozni, legalábbis volt erről szó itt a topicban; jelenleg nem tudom mi a helyzet.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1275) emde válasza harry (#1274) üzenetére


emde
csendes tag

köszi! mindjárt utána nézek!

(#1276) Allien válasza harry (#1274) üzenetére


Allien
veterán

Igen, TTS hozott is párat, amiből Nekem sok részem volt, mivel én kértem meg rá, és volt azon a web oldalon, ahonnan be szokott hozni cuccosokat.:B 3-4 darabot hozott be, el is adta elég hamar. De, ez a verzió el is tünt a kínálatból, és helyette az USB-s megoldásu maradt, sajnos.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1277) Allien válasza Allien (#1276) üzenetére


Allien
veterán

No, lehet, megtaláltam a megoldást! Csak, éppenséggel NEM olcsó! Lehet menni Tts felé, aztán Ő eldönti, behozza-e! Szerintem, ha többen komolyan gondoljátok, tutira hoz be ebből a fínomságból:
[link]
Tehát, ez egy Medusa, de a csatlakozóit tekintve MINDEN van rajta, tehát USB is, meg jazc dugós rész is! Egy hordtáskával megspékelve! csak ugye, az ára az húzósabb lett, kb 21E pénz lesz, szerintem (de ugye, ez TTS-re tartozik)!:B
:C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1278) Allien válasza Allien (#1277) üzenetére


Allien
veterán

jazc=jack, sorry

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1279) X@b3e


X@b3e
addikt

Nemtom, mostanság az Ozakimban nem veszem észre a rezgő basszus effektet. Használja vki integrált kártyával a cuccát? Mert most perpill arra van dugva nálam (ALC850 AC'97 7.1), az Audigy2-n pedig egy 5.1-es szett van. Ha megéri átdugdosni, akkor inkább rányomom az Audigyre, ott van a beállításoknál bass redirection, tán' most pont az hiányzik :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1280) Zsadi válasza Allien (#1277) üzenetére


Zsadi
őstag

És ez a jack & Usb páros most hogy?
Tehát ha csak a jack-el való összekötést választom, akkor a hangkarin múlik az 5.1, de ha usb-vel kötöm össze, akkor gondolom telepíteni kell, és szoftveresen jön az 5.1.

(#1281) Ziog


Ziog
aktív tag

Valami jó kis 5.1 tesztelésére alkalmas játékot tudnátok mondani?

Én a Splinter Cell Chaos Theoryvan próbálkoztam, de nem sikerült benyomni rajta az EAX-ot, pedig Audigy 2-es hagkarim van, ami elvileg támogatja, vagy esetleg egy új driver kéne hozzá?

(#1282) X@b3e válasza Ziog (#1281) üzenetére


X@b3e
addikt

A Doom3 autentikusabb erre a célra :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1283) harry válasza X@b3e (#1282) üzenetére


harry
veterán

Én még CS-t és CoD-ot javasolnám - legalábbis ezeknél elég sokat számított nálam a térhangzás. Érdekesség képpen talán Max Payne.
Ja és egy 'teszt' oldal: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1284) Twin


Twin
csendes tag

Én épp most szívok a Medusa-mal. Behalt a bal hátsó hangfal,meg is állapították, hogy csere, de amikor mentem a cseredarabért az orrom alá dugtak egy USB-s darabot. Azt persze nem vettem át, mert szerintem nem azonos vagy hasonló termék. Most megy a huza-vona már két hete, hogy mi lesz. Eléggé kiábrándultam a forgarlmazóból.... :(

(#1285) Zsadi válasza Allien (#1277) üzenetére


Zsadi
őstag

Ennél az új Medusánál akkor ha bekötöm a hangkártyára, akkor a hangfal dolgot el is felejthetem? Nem látok ennél a típusnál olyan egységet, amivel lehetne a füles és a hangfalak közt váltani.
Elosztó szóba jöhet?

(#1286) HarryDEC válasza Allien (#1276) üzenetére


HarryDEC
tag

Hali!
Mennyiért vesztegettek egy ilyen cobo megoldást?

Korán keltem, hol az arany?

(#1287) X@b3e válasza HarryDEC (#1286) üzenetére


X@b3e
addikt

#1277

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1288) kovsol


kovsol
titán

pár napja birtokomba jutott egy zalman füles
teljesen megvagyok vele elégedve szépen szól meg minden a mélyet kicsit feltoltam és szépen szól így

de mikor nyomok egy 5.1 körtesztet nem igazán érzem rajt hogy térhangzás lenne, bár filmeknél szépen szuperál és játszani is jó volt vele

May the Force be with you!

(#1289) Ziog válasza harry (#1283) üzenetére


Ziog
aktív tag

Köszönöm! :R

Nekem bejött a teszt, bár szerintem a Dolby egy kicsit jobban meg van effektezve, de ezt leszámítva szerintem jó.

Audigy hangkarisoknak, egy kis javaslat. Próbáljátok ki Audigy 4 driverrel. Egy kis változás tapasztalható lesz. Főleg basszus terén. Nekem a régi videotonokból úgy harsog ki a basszus, hogy már a szomszéd kétszer csengetett :DDD
Itt a [link] és az 1-es hozzászólást érdemes elolvasni ott megvan minden, hogy mit hogyan.

Zalmi füles megvéve, és eddig pozitív tapasztatalat.

(#1290) lajafix válasza kovsol (#1288) üzenetére


lajafix
addikt

''de mikor nyomok egy 5.1 körtesztet nem igazán érzem rajt hogy térhangzás lenne''

Nos 3 hónapig én is úgy használtam a zalamnomat, hogy nem éreztem a teret. Mert elbasztam a beláálításokat. Tanácsaim:
- Nekem 5.1Live! kártyám van. A rear mindig is halk volt. Ok: nem volt 100%ig belenyomva a kártya csatijába a rear dugó. Hülye szopás.
- a creative driverbe hiába állítottam be az 5.1-et mindig átugrott stereora. Vagy kézzel átraktam 5.1re, majd megunva:
- felraktam a kxdrivert. Tompán, szarul szólt és végig kellett néznem az összes beállítási lehetőséget míg megtaláltam hogy defaultként 2.1en ment. Átraktam 5.1re és ahogy mondani szokták: MAJD BESZARTAM A GYÖNYÖRŰSÉGTŐL!!! Már a kxdriver tesztjében is lecsukott szemmel megmondtam honnan jön a hang. Játékokban valaki rámlő oldalról 1 pillanat múlva rajta vagyok, nem kell keresgélni.

Szóval ezek voltak nálam. Tehát KXdriver, pontos csatlakoztatás és türelem a beállításokhoz.

Rock'n Roll

(#1291) 3aTi3


3aTi3
tag

Sziasztok!

Nemrég jutottam hozzá egy zalman 5.1-es füleshez, először én is alaplapi hangkarival használtam, de az üresjáratban hallható zümmögés eléggé idegesített, és a hangja sem volt vmi szép (bár a térhatással semmi bajom nem volt a SoundStorm-mal).

Aztán vettem hozzá használtan egy audigy1-et, de a gyári driverrel vmiért gecire felhangosodott, mikor beletekertem a filmbe, vagy zenébe. A hangerőszabályzó birizgálása után visszaállt, de nagyon zavaró volt. Softmodoltam az audigy4-es driverére, így hál'istennek ez meg is oldódott (állítólag a hangja is szebb így, de én ebből nem sokat vettem észre -nem vagyok vmi vájtfülű).

Viszont azt alapból észrevettem, h ez a füles nem olyan jó zenéhez. Ez sem hagyott nyugodni, ennek a javítására a módszerem a következő: feltettem a jetaudio-t, azon bekapcsoltam a BBE-t, amivel már eleve sokkal szebben szól. Nem tudom van-e jelentősége, de a biztonság kedvéért átkapcsoltam a 32 bites, magas felbontású kimenetre. Az eq-ban a mélyet kicsit levettem, a magasakat viszont ráhúztam. Emeltem a magason az audigy mixerében is.

Így már nincs olyan Sokol rádió hatása, és viszonylag élvezhető rajta a zene is.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#1292) kovsol válasza lajafix (#1290) üzenetére


kovsol
titán

ezt a KXdriver dolgot kifejtenéd nekem ? mi az ? hol tudom letölteni ?

May the Force be with you!

(#1293) Bandus99 válasza kovsol (#1292) üzenetére


Bandus99
őstag

Par emelettel alattad ott van TrollBalint neki az van fent Genius 5.1 el probalj vele beszelgetni

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1294) Allien válasza harry (#1283) üzenetére


Allien
veterán

NAGYON jó ez a ''teszt''! Főleg az autós, ott jól összehozzák a sterejót az 5.1-l! THX!
Egy kis plussz hozzá:
[link]

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1295) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Kb. fél éve már kérdeztem, akkor semmi választ nem kaptam, most megpróbálom mégegyszer. A kutyám lerágta a 3 mini jack-et a zalman fülesről. Vettem 3 új jack-et, de akár hogy próbálom kötni vagy az egyik szól(pl centert kötögetem, de csak a jobb szól), vagy mindkettő szól,de ha a balance-ot balra tolom, akkor elhalkul mindkét oldalon, vagyis mindkét oldal a jobb infóját kapja.

Tudna valaki segíteni, hogy mit hogyan kell kötni pontosan??? Ráadásul a center+rear-nél 3 kábel van, a frontnak csak 2.

(#1296) Bandus99 válasza Spirit (#1295) üzenetére


Bandus99
őstag

Szamomra eleg remenytelennek tunik...
E-mail Zalmannak? Bar meglepodnek, ha erdemben valaszolnanak.

Probalj netan ide egy kozeli fotot feltolteni a balesetrol, marmint ahol lehet latni a csonkot
Hany szal van ?
Gondolom a szetosztas utan ragta szet, tehat neked most 1db ysinorod van amiben fut nem is tudom mennyi szal ???
Tenyleg kellene egy foto blankolva ha lehet :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1297) #67688960 válasza Spirit (#1295) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha Keddig ráér, akkor majd ráérek és segítek, ha még kell.

(#1298) Spirit válasza #67688960 (#1297) üzenetére


Spirit
őstag

Ráér keddig, természetesen.Na akkor részletezem.
A 3 jack-et rágta szét a kutyus, de olyan szinten, hogy felismerhetetlenek voltak, tehát abból bármit megtudni reménytelen, órákig csámcsoghatott rajta.

A kábelt megblankolva 3 vékonyabb gumiborításos kábel van, ugyanolyan,mint a külső, csak vékonyabb, ez a 3*2 hangszóróhoz vezet.a gumiborítás alatt 2db-ban 3 eret, egyben 2 eret találok, amik ráadásul lakkozva vannak, szal csak lakk-eltávolítás, és cinezés után lehet próbálkozni.
Szétpaktam a fülest, és egyértelmű a helyzet. A bal oldali centerhez be fut az egyik háromeres kábel. utána átfut egy a jobboldaliba. A front(középső)hangszóróhoz egy kéteres kábel fut be, ez számomra tök furcsa, majd onnan mind a 2 ér megy tovább a jobb oldalra. A rear ugyanaz,mint a center. Mivel a színek valamelyest különbözőek, ezért tudom,hogy melyik kábel melyik hangszórót hajtja. Na most, egy normális mini-jack az 2 érből áll, és egy 3. szál, ami mindkét érben fut. Akárhogy próbálom pároztatni őket, soha nem kapok olyan eredményt, hogy mondjuk mindkét front szól, és a balance-ot állítani lehessen, szóval egy dual mono-t hallok, vagy ha működik is normálisan, akkor is csak az egyik oldal, pl jobb center szól, lehet balance-ot állítani, helyén van, csak épp a bal oldali nem szól:)

Fényképeket próbálok csinálni, csak elég macera,hogy látható is legyen.

[Szerkesztve]

(#1299) Spirit


Spirit
őstag

Na megint én. Végigpróbáltam az összes lehetséges variációt, és érzésem szerint csak így működhet normálisan. Az eredmény: Bal első néma, center tökéletes, jobb első tökéletes, jobb hátsó tökéletes, jobb első néma. Minden a helyén teszt jó helyen szólal meg.

Na most hogyan tovább?

(#1300) Spirit


Spirit
őstag

nem a jobb első néma, hanem a bal hátsó..szal a bal első, és bal hátsó a rossz,az összes többi tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.