Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Allien válasza #67688960 (#1150) üzenetére


Allien
veterán

Cseréljük el?:B
Arra hivatkozva, hogy megváltoztak a fogyasztóvédelmi előírások, 3 napon belül csak hibás terméket vesznek vissza. Pl. a bluefish ezt meg is tette. De, itt elvileg nem hibáról van szó, efektive. Hiszen, működik a füles. A forgalmazó cég szerint.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1152) #67688960 válasza Allien (#1151) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem, :).
Jé nem is tudtam, kösz!
Viszont a megtévesztés is bűn nem?
Ha 5.1-es fülesnek adták el neked, akkor vissza kéne venniük nem?

(#1153) Allien válasza #67688960 (#1152) üzenetére


Allien
veterán

Csak hogyan tudom bizonyítani, szétszerelés nélkül? :F Majd holnap, a fogyasztóvédelem talán tud választ adni.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1154) Allien válasza ThorsHUN (#1145) üzenetére


Allien
veterán

A zali közvettlenül csatlakozik a hangkarihoz. Ennyi.
Ha érdekel a medúza (vagy mást esettleg), akkor jelentkezni lehet Tts-nél, de mihamarabb.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1155) ThorsHUN válasza Allien (#1154) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Akkor 3 y csatlakozoval meg lehet oldani a dolgot nem?
Mondjuk a fules igy folyamatosan szolni fog.
Ki az a tts?:)

(#1156) Allien válasza ThorsHUN (#1155) üzenetére


Allien
veterán

[link]
Itt mihamarabb jelentkezni. Azt írta, rendel ma belőle. Csak nem mindegy, mennyit, ugye.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1157) #67688960 válasza Allien (#1153) üzenetére


#67688960
törölt tag

Úgy hogy megnézed, hogy hány érintkezős a füles csatlakozója.
Csatornánként kell egy plusz, és minimum egy minusz vezeték.
Ergo, ha nincs minimum hat(hátha nincs benne sub) akkor kamu.

A Zalmanhoz van erősítő(amit ki lehet kapcsolni), csak külön kell venni, az ára 15-20e között van.

[Szerkesztve]

(#1158) Allien válasza #67688960 (#1157) üzenetére


Allien
veterán

Most, hogy mondod, igazad van! A füleshez egy darab 3,5-s jackdugó van!:DDD Már csak az a kérdés, hogy utalnak erre a honlapon, tehát, hogy nem teljes értékü 5.1!

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1159) harry válasza #67688960 (#1157) üzenetére


harry
veterán

Zalmanhoz nincs erősítő, _hanem_ külön kell venni :U Ami tehát nem része a csomagnak, és mint írtad is, nem két fillér, szóval ez is csak ellenérv.
Az pozitívum (Zalmantól, mint cégtől), hogy lehet külön is venni erősítőt pl akár egy sima füles+hangfal kombinációhoz, de szerintem jobb lenne, ha mellékelnének is egyet a fejhallgatóhoz (nem feltétlenül ilyet).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1160) #67688960 válasza harry (#1159) üzenetére


#67688960
törölt tag

.

[Szerkesztve]

(#1161) #67688960 válasza harry (#1159) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem akartam ellenérvelni, :B csak úgy megjegyeztem.
Modjuk ha majd kipróbálok egy ilyen fülest és elég jónak találom, akkor áldozok hozzá még annyit hogy kapjon egy erősítőt.
Azért még kiváncsi vagyok rá amiatt mert azt mondják, hogy nagyon kényelmes, ugyanis ezt nem mondanám az ozakimról. :)
De a teac hp-11-re kiváncsibb lennék, meg a meduzára is......

(#1162) harry válasza #67688960 (#1161) üzenetére


harry
veterán

Egyszer volt nálam is egy Ozaki, de nyomta a fülem ezért nem tetszett... Viszont a Medusa nagyon kényelmes, másképp van a fejpánt, párnás a fülnél, így hoszabb távon sem zavaró. Erősítőről - hogy ha Zalmannak alapból nincs olyan jó hangja (mint ahogy azt írták is), akkor én arra már nem költenék; ha meg jó lenne, akkor fölös lenne az erősítő. Inkább lecserélném pl medusára, aminek erősítő nélkül is jó hangja van - adnak hozzá egy 9tűs -> stereo átalakító, így lehet használni pl mp3 lejátszóhoz vagy TVhez is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1163) galocza


galocza
aktív tag

na régen jelentkeztem, és sajnos nem azért, mert azóta is a fülest nyüstölöm, hogy nektek szép beszámolót írhassak róla.
a következőkben csak sírás-rívás van, szóval aki nem ér rá, hagyja ki 8).
a terv ugye sharkoon cosmic. a gúgli csak a pixmaniat adja használható találatnak, úgyhogy írtam a sharkoonak 2 hete hétvégén, adjanak már nekem egy mo-i forgalmazót. hétfőn 10kor megkaptam a választ (tessék majd összehasonlítani a magyar ügyintézéssel!) a kért infóval. a nagykernél szerepelt 3 csomagküldözgetéssel is foglalkozó cég, ebből 1 a saját boltjuk.
én a másik kettőnek írtam még hétfőn levelet (mást is akartam, ami a sharkoon disztrónál nem volt), hogy van-e a tárgy, mikó', hogyé' stb.
kicsit elfeledtek, múlt hét csütörtöki zargatásomra az egyik még aznap válaszolt: március közepe. lol. írtam a 3. helynek, ami a disztró saját boltja, hogy van-e, azonnal kaptam választ: a nagykerüknek van. azon melegiben meg is rendeltem. szombaton jött még levél a másik boltból, hogy majd csak e héten tudnak válaszolni, mert akkor tudják meg. összehasonlításképp: én pár óra alatt kaptam választ onnan is, a germánoktól is. felejtős.
mind1, megrendeltem, kedd óta aktuális a kiszállítás, ma írtam, hogy mi is vagyon a dologgal. erre: ma mennek a nagykerbe (a saját anyacéghez!), ma vagy holnap tudják postázni.
ergo a számítotthoz képest 1 hét késés, összesen két és fél hét tökörészés egy ilyen darab ára + kp.

EDIT: ja igen, azt nem is írtam, hogy tán azért nem volt találat, mert a cosmicot kozmicnak írták...
nagyon jó cuccnak kell lennie ezekután, hogy elégedett legyek.
gratula annak aki végigolvasta, még nagyobb annak, aki értett is belőle vmit 8).

[Szerkesztve]

(#1164) harry válasza galocza (#1163) üzenetére


harry
veterán

Én értem :) Remélem beválik a füles.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1165) Bandus99 válasza galocza (#1163) üzenetére


Bandus99
őstag

lenyeg gyorsan mindent megigernek, nehogy mas bolthoz fordulj, aztan elkezdenek keresgelni honnan is tudnak beszerezni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1166) #67688960 válasza galocza (#1163) üzenetére


#67688960
törölt tag

Mindent értek, de most honnan is rendelted pontosan, és mennyiért is?

Beszámoló lesz? :)

(#1167) galocza válasza #67688960 (#1166) üzenetére


galocza
aktív tag

az ő üzletüktől:
[link]
ami ez:
[link]
ez a tárgy (remélem leaglábbis, hogy nem adios meg ivc jellegű poén):
[link]
és az ára:
[link]

(#1168) galocza


galocza
aktív tag

na jó, tényleg nem tudom, sírjak-e vagy nevessek.
ma délelőtt hívott - az amúgy gyors, kedves és segítőkész - hölgy, hogy a t. kollégák vmit benéztek (vmi audics), és nincs a cucc 8). március eleje vagy vége - hogy melyik, az hétfőn dől el. mindezt 1 7 után, nagyker-saját kisker viszonylatban.
kíváncsiságképp asszem csak utánanézek, mi a helyzet a sógoroknál...

(#1169) #67688960 válasza galocza (#1168) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha mész tudnál hozni nekem is egy fülest(ha látsz ilyet is).
:R
Egy ilyent szeretnék:[link]

(#1170) Allien


Allien
veterán

No, FEJLEMÉNY! Ma bementem a fogyasztóvédelemhez, a Blaha-ra (József krt 4?). Átküldtek a Rákóczy út 54-be, mert oda költözött a Budapest-i részleg.:( Ott nem kecsegtettek semmi jóval. Ugyanis, VAN magyarnyelvü tájékoztató hozzá (dobozban, elzárva, leheggesztve). Elvileg, amit abban leírnak, tudja is a készülék (szerintük). DE! Katalógus (vagy web-) áruházaknál, csomagküldőknél van 8 napos visszavételi lehetősség. Kivéve, ha személyessen, a boltban veszed át a cuccot (mint én, és utólag tudtam meg). Szerintük a helyes eljárás, ha vásárlásnál kibontom, és kipróbálom. A kibontás ebben az esetben is elkerülhetettlen a magyarnyelvü használati útmutató eléréséhez, ami viszont roncsolással jár együtt. Ha ezt a kereskedő nem vállalja be, szerintem NEM érdemes vásárolni!:((( Ugyanis, a leírásban tényleg úgy fogalmaznak, hogy ''sztereó fejhallgató''. Csakhogy, utánna említik az 5.1-t, meg a Dolby Digital-t is, amit szerintük hardveressen érnek el, utalva a kis kütyüre, ami dekóder. Viszont, ha jól tudom, a Dolby Digital valós, 5+1 hangszórót feltételez, mert külömben nem beszélhetünk 5.1-ről. Surround sound-t emlegetett az eladó, miután vissza mentem, hivatkozva a 8 napon belüli szerződés elállásra. Ő viszont erre azt mondta, hogy ez személyes átvételre NEM vonatkozik (igaza van, külömben). Ott a helyszínen fel is hívta a fogyasztóvédelmiseket, és átadta a telefont. De, ott a problémámra már azt mondták, hogy ha ez megtévesztés, akkor menjek be panasszal élve a gyártó felé. Arra hivatkoztam, hogy a Dolby Digital ugye valós 5.1-t feltételez, nem virtuális valósságot (ezek a jelek, mint dolby digital is, rajta vannak a dobozon is!). Ekkor az eladó (már régebben javasolta) mondta, hogy forduljak a gyártó hazai képviseletéhez, de ezt én ugye nem találtam eddig. Felhívott valakit (gondolom a nagykert), és utánna egy emberkével beszélt, elmondta a problémát, majd igéretet kapott, hogy ha visszaveszi tőlem, akkor Tőle is visszaveszik! Magyarul, vissza kaptam a pénzemet (elkerülvén a fogyasztóvédelmi eljárást)!:DDD
Itt említem meg a Net-sys kft nevét, mert azért mégis, Ő intézte el, hogy egy hibás döntés számomra kedvezően alakult. :R
A Medusa-t megrendeltem Tts-től, abban remélem, nem csalódok! :C

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1171) galocza válasza #67688960 (#1169) üzenetére


galocza
aktív tag

ugyan innen (zeg) nem a világvége, de jogsi és autó híján inkább csomagküldészetben gondolkoztam (bár van egy öcsém, akinek mind2 van 8).
megnézve ezeket kiderült, hogy a cucc ugyan jóval olcsóbb (akár 30 ajró) az elköldése viszont plusz 5-10, ahol olcsó a cucc, drága a szállítás (találkoztam 30! ajrós szállítással is 8).
1szóval kb uott tartok, külhoni vásárlás esetén nyerek időt, viszont ha probléma adódik, naon kínos. asszem megvárom, márc eleje vagy vége lesz-e a dologból 8).

(#1172) galocza válasza Allien (#1170) üzenetére


galocza
aktív tag

hááát...
asszem neked a hq-2300d van/ volt.
a dolby digital igazából az ac3 tömörítési eljárás védjegyzett neve, és így elvileg csak arra utal, hogy ilyet a füles tud dekódolni és megszólaltatni. szóval ebben még nincs átverés.
a disznóság ott kezdődik, hogy az oldalukon ezt írják:
''Now you can watch movies, play video games, and listen to music - all in dramatic 5.1 surround sound.''
a surround önmagában amúgy megint nem jelent 2nél több csatornát, de az ismertetőben 1értelműen leírják, hogy 5.1ben játszhatsz, ami nálam már megtévesztés...
arról meg diszkréten hallgatnak, hogy a fülesben végül hány zajkeltő is van.
én ezért ódzkodtam a panának meg a többinek a térhatású cuccaitól: mind átverés annyiban hogy csak szimulálgatják a 3dt.

(#1173) #67688960 válasza galocza (#1171) üzenetére


#67688960
törölt tag

Igen én is akartam postázással venni, de akkor ahól küldtek volna ott annyi volt a postaköltség mint a füles. Egy fülesért meg nem éri meg menni. :( A benzin szintén min. annyi mint a füles. Ráadásúl én úgy láttam, hogy az osztrákoknál drágább mint a németeknél.

[Szerkesztve]

(#1174) Allien válasza galocza (#1172) üzenetére


Allien
veterán

Igen, HQ-2300D VOLT!:DDD
Az átverés (szvsz) a következő (kicsit kacifántossan, csűrve csavarva, de rá lehet jönni)!
Ott kezdem, hogy már több, mint 10 évvel ezelött kezdődött a mizériám, amikor megvettem a playstationomat. Feltünt, hogy a játékok elején a Dolby Prologic felirat díszeleg. Ez annyit tett, hogy a sztereót kicsit átdolgozták. Volt a front, ami a sztereó hangfalait használlta, mondjuk 3 utas volt, mély, magas, közép. Beraktak egy hangszórót elölre, és kettőt hátra, majd a mélyládát. De csak az első kettő (front, ami anno a sztereo volt) hangfal volt teljes értékü, a többi (surround) hangszóró pedig csak a közepet tudta, leszűkitett tartományban. Ez után jött a fejlesztés, és eljutottak odáig, hogy 5 teljesértékü hangszórót használnak, a közép, és magas hangokra, a(z igazán)mélyeket külön nyomják. Ergo, amire rá van firkálva, hogy Dolby Digital, Dolby Pro Logic (II-is), DTS, az számomra egyértelmüen a valós 5.1-re utal! Külömben, pontosabban elolvastam a használati utasítást, abban leírták! Tehát, jött a bla-bla, hogy köszi, hogy minőségi cuccot veszel. Ez egy sztereó fejhallgató, ... dolby digital dekóderrel. AKkor ennek mi értelme? Az igaz, hogy hangzásban igenis jelentős a külömbség, tehát amikor átkapcsoltam, akkor teljessen más volt a hangkép, jobban széthúzta a teret. Ha életemben ez lett volna az első 5.1-nek titulált élményem, majdnem be is dőltem volna, attól az apróságtol eltekintve, hogy a hangkártyám csak sztereóban tudta tesztelni. Gondolom, ez volt a tervük, hogy a TV játékokon sincsen teszt funkció. Csakhogy, nem is olyan régen még működött az Ozaki PH007-s fülesem, és emlékeimben MARADANDÓ nyomot hagyott, amikor először leteszteltem játékban! Természetessen, utánna is rengetegszer megmentette az életemet, amikor az ellenfél zajának irányát halálpontossan be tudtam tájolni! Ami kellemetlen, hogy ahoz, hogy elolvashassam ezt a tájékoztatót (több nyelvü, köztük magyar is) fel kell bontani, de ha a kereskedő azt mondja, elötte fizessem ki, akkor bajban vagyok. Nem is beszélve arról, hogy többszöri átolvasás után tűnt csak fel a megfogalmazásban, hogy ez sztereó füles, mert annyit emlegették azt a kis csúcs dekódert, hogy el is siklott a tekintetem rajta.:(((
Külömben, 2db ceruza elemmel működik, amit adnak hozzá, de eszmélettlenül hamar lemerül (10 órát adnak meg). Kénytelen voltam venni ugyan olyan márkát, és azt csomagoltam vissza.:B
Függetlenül ettől, eddig ez volt a legkényelmesebb füles, ami rajtam volt! Pedig a Médiában kipróbáltam párat. Mondjuk úgy, ott van a jobbak között. A hangzás viszont nem olyan jó, a mélyek elég gyengusra sikerültek. :O
De, most türelmessen megvárom, amíg megkapom a Meduza-mat! Pedig be van sózva a valagam, az MM-ben is van 5.1-s füles, valami sunnyline, vagy mi, de erősitő nélküli. Vehetnék Hama-t is, de az dettó genius, olyat vittem vissza, mert eleve műszaki hibás volt, tehát abból sem kérek. Kezd leszűkülni a kör, szinte csak a Zalman kapható még, de nem szeretem a zalman-t mint márkát.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1175) Bandus99 válasza Allien (#1174) üzenetére


Bandus99
őstag

Letezik alternativakent mas is.
Itt van pl a kezemben egy ednet tipusu is
[link]
Hasznaltban vettem es nem adtak hozza adaptert, igy a tapot usb-n kapja. Sajnos hatalmas az alapzaj osszehasonlitva a zalmannal eg es fold a zalman javara.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1176) Allien válasza Bandus99 (#1175) üzenetére


Allien
veterán

Akkor az sem jó, ergo, nem alternatíva!:DDD Illetve, a füles belső boritása az a műanyag jellegü, vagy mi, ami nyáron meleg.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1177) #67688960


#67688960
törölt tag

Az Alien computers listáján van OZAKI PH009.

(#1178) Allien válasza #67688960 (#1177) üzenetére


Allien
veterán

Én nem bízok a listákban. De, már megrendeltem a Medusa-t, és nem mondom vissza. Pedig az Ozaki PH009 elég jól muzsikál, csak meg kell szokni a kényelmettlenségét.:B Iagz, ez nekem könnyen ment (a PH007-l legalábbis).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1179) cromex válasza #67688960 (#1177) üzenetére


cromex
tag

és vajon van is készleten nekik (lehet kapni)? :U

(#1180) #67688960 válasza cromex (#1179) üzenetére


#67688960
törölt tag

azt nemtom, kerestem valakinek valamit és reflexből megnéztem a füleseket is :), láttam hogy van, gondoltam szólok

(#1181) cromex válasza #67688960 (#1180) üzenetére


cromex
tag

nemrég a kékhalas árlistában is benne volt, de miután megrendeltem kimaszirozták onnan.... persze egy szóra se méltattak :(

(#1182) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Ugyan régen esett szó a topicban a Zalman 5.1 es fejhallgatójáról, de egy kicsit felhozom most a témát.

Tegnap érkezett meg a Zalman ZM-RS6F-em. Sajnos a bekötés közel sem volt olyan egyértelmű mint ahogy az elsőre reméltem, de ha nehezen is de meg tudtam oldani a problémát. Beraktam a Fegyverek szava DVDt, jó sok robbanás meg ami kell, de a beszédhang egyszerűen alig hallatszódott. Namondom ez remek. Elsőre rögtön az uj szerzeményt okoltam, de aztan utóbb kiderült a hang ramaty a lemezen...

Másodjára winampultam egy keveset. Hallottam, hogy zenét hallgatni nagyon rossz, stb. Nos ezzel nem értek egyet. Nem mondom magamat profinak ezen a téren, de véleményem szerint valami eszméletlenül szépen szól a fejhallgató. A mély és a magas iszonyat szépen jön vissza, még a legrosszabb számot is meghallgattam vele, annyira jó.

Kialakítás. Érdekes. : )) .
Szépen betakarja a fülemet, belefér az egész a párnába. Hihetetlenül kényelmes viselni. Tegnap persze egy kicsit zavart, elszoktam tőle, de ma már egyáltalán nem veszem észre, hogy nyomna.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1183) Allien válasza #67688960 (#1180) üzenetére


Allien
veterán

Tehát, anno én is megnéztem AZT a listát (is) és a kékhalét is, de TUDOM? hogy Ozaki-t nem fogsz kapni mostanában. Külömben nem egy árlistán lehetne látni!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1184) #64791808 válasza Agostino (#1182) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szia!

Én írtam, hogy nem jó zenehallgatásra a Zalmi.

Félre ne érts, nem rossz, csak egy Sennheiser HD212Pro után nem jó.

Használd a fülest egészséggel!

(#1185) Agostino válasza #64791808 (#1184) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nem értelek félre, teljesen biztos, hogy van ennél sokkal jobb szerkezet is. Én is gondolkodtam a kezdetekben egy Sennheiserben, de nem találtam olyan szimpinek őket. Szemezgettem egy ideig a Beyerdinamic termékeivel de azok nem az én pénztárcámra lettek kitalálva, meg most ide egy integrált hangkarira teljesen felesleges is lett volna. Végül láttam hogy Scrab árul jópénzért Zalmant, mondom egye fene, aki ilyen remek preciz hűtőket gyárt az nem hiszem, hogy egy fejhallgatót ne tudna összerakni.
Annyi szépséghibája mondjuk van a dolognak, hogyha mozgatom az egeret, akkor perceg a füles. Hallottam hogy PCI hangkari megoldja az ügyet, de nem zavar annyira, hogy még plusz kiadásokba verjem magam. Majd egyszer. Addig is élvezem a Zalmant. Semmi sem tud ilyen szépen brummogni mint ez. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1186) Bandus99 válasza Agostino (#1185) üzenetére


Bandus99
őstag

Pedig erdemes lenne elgondolkodni egy jo hangkartyan, tul azon, hogy megszunne az egereszes hangja, a Zalman is megtaltosodna.

Probalj keriteni egy ismerost akinek van Creative hangkarija probald ki ott.

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1187) Agostino válasza Bandus99 (#1186) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Jó hangkártya alatt mit kell érteni? : )
Szeretném folytatni továbbra is az 5.1es hagyományokat, és az egészre nem akarok többet elkölteni mint 5k, esteleg 6.5k. Kicsit bizonytalan vagyok, hogy ennyiért kapok-e érdemi hangkarit. Mert ha nem, akkor ugyanott tartok.

Sajnos nálam olyan, hogy haver gépébe belerakom, nem játszik, mert ahol lakom átmenetileg, a TFT moncsim Belzebúb tákolmányának tekintendő, mivel nem égeti ki az ember szemét 60Hz Haverral ellentétben, úgyhogy olyan, hogy valamire való hangkari a közelben, kiverhetem a fejemből. Persze nem lenne nagy érvégás 6.5k, de tudnám másra is költeni adott esetben.

Mondjuk az már most a dolog mellett van, hogy az egerem nem cincog bele a dolgaimba. Hozzáteszem érdekes hallgatni a gép rejtett hangjait. Felpörög a vinyo, ablakot nyitok, mindnek van hangja, tiszta poen. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1188) Allien válasza Agostino (#1187) üzenetére


Allien
veterán

A minimum (pl. itt a tesztekben is) az SB LIVE! 5.1-t lehet mondani. Most, ilyet már csak használtan lehet kapni, mert az újabbak 7.1-sek!;) Már ebben az árkategóriában. Ennél valamivel jobb az Audigy 1-2, és ezek közül az 1 kb. alig, vagy egyáltalán nem drágább, mint az 5.1, persze, használtan. CSAK ki kell fogni!

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1189) harry válasza Agostino (#1187) üzenetére


harry
veterán

Elég nagy különbség lehet, szerintem minimum egy Audigy -ot vegyél, esetleg használtan, valszeg van 6k körül is. (pl [link]), vagy oem Audigyok: [link]

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1190) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Köszönöm a gyors segítséget Allien és harry. Ahogy nézegettem az általatok linkelt oldalakat úgy vettem ki, hogy megéri egy Audigybe beruházni. Ha már költök akkor olyat veszek ami után nem mondom azt : Igen, jó ez nagyon de a másik az igazi. Várok pár havi ösztöndíjat aztan majd vásárolok. Most a Zalman betette a kaput. Semmi sem lesz a nyári projectemmel, ha márciusban elköltöm minden pénzemet. : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1191) Allien válasza Agostino (#1190) üzenetére


Allien
veterán

Elvileg, én is most készülök hangkarit venni. Én egy Audigy 4 OEM-t tervezek venni, olyan 13-14E körül, elvileg árlistában több helyen láttam. Jelenleg SB LIVE! 5.1-m van, de ez nem támogatja az EAX hardveres részét, csak szoftveressen.:B Gondolkodtam az AU 2-n is, de árban ugyan ott van. Az most más kérdés, hogy az új 4-s verzió mennyire ''parasztvakítás'', mert igaziból az egy ráncfelvart 2-s (legalábbis, ezt olvastam róla). Ráadásul, az OEM 4-hez rossz cd-t adnak (nem ahoz a kártyához valót), és külön kell letöltögettni cuccost hozzá, de most ez mindegy. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1192) REAL WORLD


REAL WORLD
tag

Hi!

Elég nehéz végig olvasni a topicot, de azon vagyok. Azt szeretném megtudni, hogy lehet-e nem sztereó, vezeték nélküli fülhallgatót kapni, elfogadható áron? Az AKG-t láttam, de az egy kicsit húzós... :)
Várom a segítségeteket, az ajánlásokat, hogy melyiket érdemes. Én max 20k-ra gondoltam...

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#1193) harry válasza Allien (#1191) üzenetére


harry
veterán

Volt itt egy topic audigy 4 vs 2 ről, ahol többen negatívan nyilatkozak a 4 verzióról. Szerintem a 2-es jobb lehet, de ezt azért nézd át: [link]

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1194) Allien válasza harry (#1193) üzenetére


Allien
veterán

KÖSZI, de már megvettem a 4-st.:B a 2-st már sokkal nehezebb beszerezni is! Viszont, ránézésre eredeti driver cd-t kaptam hozzá!;)
Nemsokára kipróbálom.:DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1195) Allien


Allien
veterán

Tehát, megvettem a Speed-Link Medusa 5.1 Headset-t. Első benyomás ugye a csomagolás, mely minden képzeletet felülmúl! Kinyitva a dobozt, exclusive kialakítású a cucc. A füles is eléggé minőséginek néz ki, bár, a füles nem zárt rendszerü. Használatba vétel átlagos, semmi extra, max annyi, hogy kábelhalmazt kap az ember mellé, ráadásul, hoszabbakat, mint anno az Ozaki-hoz, illetve Genius-hoz adtak. Játékkal tesztelgettem, elég jól vissza adja az irányokat, bár, maga a hangminőségen még állítgatnom kell valószinüleg, mert kicsit dübörgős. Viselete kényelmes. Mikrofonja nem zavaró, legalábbis még nem esett elém.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1196) Bandus99


Bandus99
őstag

Ha most vennek hangkarit, es valaszthaznek, akkor Audigy 2 ZS-t vennek ha a masik valasztas az Audigy 4 OEM lenne. Ezek arban ugyanott vannak kb. igaz a zs hasznaltban ennyi

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1197) Allien válasza Bandus99 (#1196) üzenetére


Allien
veterán

Ez rendben is van, csak várd ki, amíg lesz au2ZS-d, mert ugye elkapkodják.:B Mire észre veszem, már vagy 2 ember jelentkezett, és el is viszik. A bolt meg mindig nyitva, nincsen akkora külömbség a ZS javára. Elvileg.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1198) Bandus99 válasza Allien (#1197) üzenetére


Bandus99
őstag

Elvileg van uj is Au2 ZS
[link]

EZ meg az OEM Au4
[link]

Van 1 kis elteres a ketto kozt arban sajnos. De ha az au2ZS hasznalt akkor mar azonos arban van az OEMAu4 uj karival.

Valoban nehez megszerezni hasznaltban teny. Nem veletlenul.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1199) Hofi_Geza


Hofi_Geza
csendes tag

Allien!

Nekem is Creative HQ 2300D-m van es teljesen meg vagyok elegedve vele.Zalmanom volt de az valami hasznalhatatlan sz*r.Undorito a hangzasa(Sony MDR-CD780 Stereo fullesem van).Egy vicc a sonyhoz kepest,aki gondolkozik zalmanon ne vegye meg!Hiaba van 5.1 zalmanon,egesz egyszeruen szanalmas.
Na a Creative fejhallgatoval nagyot anyaztam mint Allien amikor megkaptam... .Nem lehet racsatlakoztatni a gepre mivel nincs olyan digitalis kabel ami jo lenne bele!Ezert gondolom Allien se hallota az 5.1 est meg kulon a hangszorokat a windowsban mivel stereoban tudta mukodtetni.Sikerult megszereznem a creative audigy 2 zs hangarihoz egy elolapi rack panelt amin van optikai ki/be menet :C Igy sikerult racsatlakoztatni a gepre,windowsba beallitani az 5.1-et.Na itt mar szolt minden hangszoro a fullesen!(jelzi is a kis dekoder vagy mi ez a fekete doboz mikor jon a digitalis jel,mivel pirosan vilagit).A Zalman terhatasat siman veri gyerekek!Valami hihetelenul szol hozza kepest a Creative!Bar nem ertem hogy a fenebe csinalja, mivel a fejhallgaton sima 3.5mm stereo jack dugo van :F.Gondolom valamit csinal a dekoder de tenyleg van 5.1 terhatas!Mivel a windosban is ahol szolt a hangszoro(elol,hatul,center stb)mukodott es nem voltak nemak a tobbi hangszorok mint Allien-nek.Nemak akkor voltak mikor ugye sztereoban szolt.
Mondjuk vannak akkus elemeim,de tenyleg nagyon hamar lemerul a kakao a kis fekete dobozban :(((,de nem idegesit mert ujratoltom oket :C
Szerintem se teljes erteku 5.1 es fejhallgato mert valami nem stimmel,hogy stereo jack dugoval csatlakozik.Szoval szimulalt 5.1 es az tuti,de azert santit egy kicsit mert a windosban mindegyik hangszoro megszolalt es jobb terhatasa van mint a Zalmanak!!!!Az ugye meg echte 5.1 es.Jateknal,filmeknel valami uberbrutal a terhangzasa(tenyleg tokeletes terhatast elerve ).Nem panaszkodhatok tenyleg egy nagyon jo fulles ez a Creative.1 teljes napot szivtam vele mikor rajottem hogyan kell csatlakoztatni a gephez(optikai kabelt javaslom,persze azt nem mellekeltek hozza :((( )amikor minden osszeallt nem panaszkodhatok ra.En jo vetelnek tartom mivel nagyon jo a terhatasa,jobb mint a zalman 5.1-ese!A negativum amit elmondhatok az az idetlen 2* ceruza elems dolog ami kell ebbe a kis fosba... .Amugy batran ajanlom aki ilyet akkar venni csak kell hozza mindenkeppen egy olyan hangkari amin van optikai kimenet,vagy egy olyan elolap.
Kineztem magamnak egy Sony MDR DS3000 5.1 es fullest :C .Nyaron majd megveszem mert motoszkal bennem a kisordog,hogy ez megis csak egy profi 5.1 es fulles.Na ha ezt megveszem akkor tobb fejjhalgatom nem lesz az tuti(5 evig bisztos :DDD ).

(#1200) -BeasT-


-BeasT-
csendes tag

Hello! Nekem egy olyan fülesre lenne szükségem ami gameléshez alkalmas. Pontosabban csak gameleshez fog kelleni :U Pls linkeljetek pár fülest ami erre a célra szolgál! Thx.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.